Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Ми нека видим-веднага правим сравнението- според Евангелието на истината ето какво казва Исус:

"Но ако блудния Човешки Син се разкае за своите грехове, и ги изкорени всички, и се завърне при своята Земна Майка, и ако започне да спазва законите й и се освободи от ноктите на Сатана, като се откаже от неговите съблазни, тогава Майката Земя отново ще приеме своя заблуден Син и ще изпрати своите ангели да му служат."

Къде е будизма тук?

Само за да покажа, колко могат да са разтегливи думите едно съвсем свободно тълкуване:

Земната майка може да бъде символ на несъздадената природа на ума;

разкайването за греховете може да е решение да се избягват недобродетелните дела;

да ги изкорени всички може да означава вземане на решение за това да се трансформират смущаващите емоции и закостенелите идеи и да не се вършат недобродетелни дела;

да се освободи от ноктите на Сатана може да означава, да се освободи от егото, като се откаже да следва себелюбивите желания;

приемането на заблудения син от майката може да е срещата на непросветления ум с просветления.

ангелите може да са символ на Будите, които може да срещне по пътя си.

С това не искам да кажа че Христос е бил будист.

Думите са разтегливи.

Това не означава, че ученията са еднакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Веднъж сложили една статуя в средата на стая и накарали десет човека да опишат онова, което виждали. Като сравнили описанията се оказало, че се различават, дотолкова, че всеки един вложил собствения си мироглед и светоусещане и в крайна сметка се получили десет различни описания на един и същ предмет.

Не съм чел всичките (чел съм само четири от горния списък), но ми достатъчно, за да кажа че си противоречат помежду си. Прочитайки апокрифните писания никой не може да каже, че писателите им са описвали един и същ човек- Исус. Не е така обаче с каноничните четири. Макар и да се различават, да, писателите са вложили нещо от личността си, то е явно че става въпрос за един и същ предмет на описанието. Нещо като големите принтерите. За да се получи цветно изображение, листата преминават първо през черния цвят, после през червения, синия и жълтия, като изображенията се наслагват и всяко едно допълва или подчертава предишното. Ако преминат през принтера "изображенията" на гореизброените ще се получи един грозен, деформиран образ. Е, не искам да кажа, че всичко написано там е измислица, има и доста зрънца, интересни моменти, които си заслужават вниманието, но като цяло не могат да послужат като достоверен източник относно личността на Исус.

А я да видим сега какво казват така наречените "свети" канонични евангелия за нещо толкова важно - родословието на Исус. В това на Матей четем ето какво още от самото начало:

1. Книга за живота на Иисуса Христа, Син Давидов, Син Авраамов.

2. Авраам роди Исаака; Исаак роди Иакова; Иаков роди Иуда и братята му;

3. Иуда роди Фареса и Зара от Тамар; Фарес роди Есрома; Есром роди Арама;

4. Арам роди Аминадава; Аминадав роди Наасона; Наасон роди Салмона;

5. Салмон роди Вооза от Раав; Вооз роди Овида от Рут; Овид роди Иесея;

6. Иесей роди цар Давида; цар Давид роди Соломона от Уриевата жена;

7. Соломон роди Ровоама; Ровоам роди Авия; Авия роди Аса;

8. Аса роди Иосафата; Иосафат роди Иорама; Иорам роди Озия;

9. Озия роди Иоатама; Иоатам роди Ахаза; Ахаз роди Езекия;

10. Езекия роди Манасия; Манасия роди Амона; Амон роди Иосия;

11. Иосия роди Иоакима; Иоаким роди Иехония и братята му - през време на преселението Вавилонско.

12. А след преселението Вавилонско Иехония роди Салатииля; Салатиил роди Зоровавеля;

13. Зоровавел роди Авиуда; Авиуд роди Елиакима; Елиаким роди Азора;

14. Азор роди Садока; Садок роди Ахима; Ахим роди Елиуда;

15. Елиуд роди Елеазара; Елеазар роди Матана; Матан роди Иакова;

16. Иаков роди Иосифа, мъжа на Мария, от която се роди Иисус, наричан Христос.

17. И тъй, всички родове от Авраама до Давида са четиринайсет рода; и от Давида до Вавилонското преселение - четиринайсет рода; и от Вавилонското преселение до Христа - четиринайсет рода.

В това на Лука виждаме нещо съвсем различно, поднесено ни като истина по този така важен въпрос:

23. Иисус, когато начеваше служението Си, беше на около трийсет години, и беше, както мислеха, син Иосифов, Илиев,

24. Мататов, Левиин, Малхиев, Ианаев, Иосифов,

25. Мататиев, Амосов, Наумов, Еслимов, Нагеев,

26. Маатов, Мататиев, Семеиев, Иосифов, Иудин,

27. Иоананов, Рисаев, Зоровавелев, Салатиилев, Нириев,

28. Мелхиев, Адиев, Косамов, Елмодамов, Иров,

29. Иосиев, Елиезеров, Иоримов, Мататов, Левиин,

30. Симеонов, Иудин, Иосифов, Ионанов, Елиакимов,

31. Мелеаев, Маинанов, Мататаев, Натанов, Давидов,

32. Иесеев, Овидов, Воозов, Салмонов, Наасонов,

33. Аминадавов, Арамов, Есромов, Фаресов, Иудин,

34. Иаковов, Исааков, Авраамов, Тарин, Нахоров,

35. Серухов, Рагавов, Фалеков, Еверов, Салин,

36. Каинанов, Арфаксадов, Симов, Ноев, Ламехов,

37. Матусалов, Енохов, Иаредов, Малелеилов, Каинанов,

38. Еносов, Ситов, Адамов, Божий.

Чета, чета и хич и не вдявам :eek: - тук май става дума за двама различни Исусовци... :)

Къде е истината тук? :baby:

Ми нека видим-веднага правим сравнението- според Евангелието на истината ето какво казва Исус:

"Но ако блудния Човешки Син се разкае за своите грехове, и ги изкорени всички, и се завърне при своята Земна Майка, и ако започне да спазва законите й и се освободи от ноктите на Сатана, като се откаже от неговите съблазни, тогава Майката Земя отново ще приеме своя заблуден Син и ще изпрати своите ангели да му служат."

Къде е будизма тук?

Вало ти го е обяснил добре преди мен. За конкретните думи мисля като него, така че нека си спестя повторенията.

И къде го казва това?

Ооо, казва го на много места. Ще ти цитирам само някои от тях - идвадки от Тома:

Исус каза: Този, който разкрие

значението на тези думи няма да вкуси смърт.

Ако вашите водачи заявяват че царството е на небесата,

птиците на небето ще са там преди вас.

Ако кажат, че то е в морето, рибите на морето ще са там преди вас.

Царството е във вас и без вас. Когато познаете себе си, ще знаете.

Тогава ще знаете, че сте Синове на Живия Отец.

Но ако не познавате себе си, вие сте в бедност и сте бедност.

Ако мъдрият рибар намери между тях една голяма риба,

той изхврля дребната риба обратно в морето,

запазвайки си избраната голяма риба с блаженство.

Този, който има уши да слуша, нека слуша.

Тези Небеса ще преминат и онова отгоре ще премине.

Мъртвият не живее повече, и живият не умира вече.

Когато ядете добри неща, вие сте, които им давате живот.

Но какво ще правите в Светлината?

Когато вие бяхте едно, вие бяхте направени две,

но когато сте две какво ще направите?

Исус каза: Знай какво е пред тебе.

Това, което е скрито, ще се разкрие.

Дори само това стига - Исус каза: Аз ще ви дам каквото око не е видяло, ухо не е чуло, ръка не е пипнала, нито някое сърце е получило. Не говори ли тук Исус за лъжовността на сетивния свят, наречена илюзия, поради авторефлексията, заложена у нея и за истинското познание на пълнотата отвъд света на светлосенките - за гносиса...

В Свидетелство за Иститината се казва: Този, който знае тази истина или знае себе си, принадлежи на горния свят. Когато го призоват, той отговаря, той се обръща към Бог, който го призовава да се върне към Него.

В това благовестие се говори за познатата случка в Рая и онези забранени дървета, но се описва от гледна точка на... змията. А змията винаги е била символ на мъдростта и познанието - нещото от което толкова трепери "Светата" Църква, за да не се разбере кого точно обслужва тя - Исус и Истината или себе си.

Евангелието на Мария-Магдалена започва така:

ще бъде ли тогава материята [разрушена] или не?

Спасителят каза: Всички природи, всички образувания,

всички същества съществуват във и един чрез друг,

и те ще бъдат възстановени отново в своите собствени корени.

Така щото природата на материята е възстановена в своята собствена същност.

Който има уши да чуе, нека слуша.

Там четем още нещо твърде интересно:

Петър каза на Мария:

Сестро, ние знаем, че Спасителят те обичаше повече от всички жени.

Кажи ни думите на Спасителят, които ти помниш –

които знаеш, (но) ние не знаем, и дори не сме чували.

Мария отговори, казвайки:

Което е скрито за вас, аз ще изложа пред вас

Тогава тя започна да им говори тези думи:

Аз-каза тя-видях Господ във видение, и Му казах:

Господи, днес те видях във видение.

Той ми отговори, казвайки: Благословена си ти,

че не се поколеба в погледа си към Мене.

Защото където е съзнанието, там е и съкровището.

Отново той дойде при третата сила, която е наречена невежество.

Тя (силата) разпитваше духът, казвайки:

Къде отиваш. В проклятие си ти затворен.

Но си затворен; не съди!

А духът каза:

Защо ме съдиш, макар аз да не съм съдил?

Аз бях затворен, при все че нямам предел.

Аз не бях разпознат.

Но аз разпознах, че Цялото е разтворено,

в двете си същности-земна и небесна.

Когато духът победи третата сила,

той отиде на горе и видя четвъртата сила,

(която) придоби седем форми.

Първата форма е тъмнина, втората желание,

третата невежество, четвъртата е вълнение от смъртта,

петата е царството на плътта,

шестата е глупавата мъдрост на плътта,

седмата е гневната мъдрост.

Тези са седемте {сили} на яростта.

Те попитаха духа:

От къде идваш, поразителю на човека

и къде отиваш, покорителю на пространството?

Духът отговори и каза:

Което ме ограничава е било поразено,

и което ме преобръща е било покорено,

и моите желания са прекратени,

и невежеството е умряло.

В света аз бях спасен от (друг)свят,

а във вид (спасен)от небесен вид,

и (спасен)от оковите на забравата, която е временна.

От сега на татък аз ще достигна до остатъка на времето,

на сезоните и еоните, в тишина.

...

Разбирам Го така както Сам Той разкрива Себе Си в Свещеното Писание.

Но нека те попитам аз нещо:

Бог заявява че всеки ще се поклони пред Него

Римляни 14:11

Защото е писано: - "Заклевам се в живота Си, казва Господ че всяко коляно ще се преклони пред Мене, И всеки език ще славослови Бога".

та кажи ми, Luci_fer ... пардон, Lucia_free, ти ще се поклониш ли пред Него?

Това не са думи на Исус, а на шизоида Павел, който е треперил и от сянката си и поради това е бил твърде далеч от Исус, но много вътре в страха си.

Аз не се покланям на подобни писания, рожби на едно шизофренично съзнание.

Опитваш се да го "опазиш" да си остане като тебе ли? По всичко личи че той е образован човек и може да разсъждава логично, нека сам да реши.

Нищо не се опитвам, правя констатации...

Виждам че последната част на Матей 7:6 вече е в ход. Ето ти поредно доказателство, че Бог празни приказки не говори.

Ето го поредното доказателство какво всява църквата у човека - илюзията на авторефлексията, страха и невежеството.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, че се вмъквам неканен в разговора ви, но авторефлексията си е много добър защитен механизъм ...

Нищо лошо не виждам в нея Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, че се вмъквам неканен в разговора ви, но авторефлексията си е много добър защитен механизъм ...

Нищо лошо не виждам в нея Публикувано изображение

О, да - защитен механизъм. Но от кое?

Замислял ли си се някога защо все такива подписи поставяш?..

Прочети ги и виж от какво те предпазва твоята авторефлексия. Умен си, мисля, че ще можеш да разбереш какво ти казвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, да - защитен механизъм. Но от кое?

Замислял ли си се някога защо все такива подписи поставяш?..

Прочети ги и виж от какво те предпазва твоята авторефлексия. Умен си, мисля, че ще можеш да разбереш какво ти казвам.

Разбирането не винги означава и автоматично приемане, cheriПубликувано изображение

а жените...хмм...

по-добре това да остане без коментар, нали ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се покланям на подобни писания, рожби на едно шизофренично съзнание.

Не те попитах дали се покланяш на писания,а на Този, Който е казал тези думи, защото Той точно това е заявил че ще направиш. Дали ще ги вземем от Новия Завет цитирани от апостол Павел или от Стария Завет от книгата на пророк Исая е едно и също.

Обидите ти към апостол Павел въобще няма да коментирам.

Ето ти го "в оригинал" от старозаветния пророк:

Исая 45:23

В Себе си Се заклех, (Праведна дума излезе из устата Ми, и няма да се повърне), Че пред Мене ще се преклони всяко коляно, Всеки език ще се закълне в Мене.

Всъщност може и да не ми отговаряш. Или ще го извъртиш пак, или ще отговориш отрицателно. Но пак ще се срещнем с теб и ще коментираме въпроса след като вече имаме налични факти по него.

На този етап нямам какво повече да коментирам с теб, посочих и причината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В така често споменаваният цитат от книгата на Пророк Исая :

Исая 45:23

В Себе си Се заклех, (Праведна дума излезе из устата Ми, и няма да се повърне), Че пред Мене ще се преклони всяко коляно, Всеки език ще се закълне в Мене.

думата коляно може да се тълкува не само като коляно на крак, ами и като "племе".

ЗНаем, че по това време народът на Ираил е бил разделен на плелена които на много места в Писанието се наричат "колена" .

Тоест -посланието да е пряко насочено към еврейсите племена, а не към колеленете на Lucia_free, които предполагам са доста хубави Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирането не винги означава и автоматично приемане, cheriПубликувано изображение

И разбира се, точно авторефлексията ти те предпазва от това приемане... Защо е така, знаеш ли?

а жените...хмм...

по-добре това да остане без коментар, нали ?

Жените ли...

хм. :-)

Не те попитах дали се покланяш на писания,а на Този, Който е казал тези думи, защото Той точно това е заявил че ще направиш. Дали ще ги вземем от Новия Завет цитирани от апостол Павел или от Стария Завет от книгата на пророк Исая е едно и също.

Обидите ти към апостол Павел въобще няма да коментирам.

Ето ти го "в оригинал" от старозаветния пророк:

Всъщност може и да не ми отговаряш. Или ще го извъртиш пак, или ще отговориш отрицателно. Но пак ще се срещнем с теб и ще коментираме въпроса след като вече имаме налични факти по него.

На този етап нямам какво повече да коментирам с теб, посочих и причината.

Прекрасно! Ти си направо един Спасител - спасяваш ме от излишни разходи на време и енергия да споря с такива като теб, при това ми даваш и извинението за което. :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И разбира се, точно авторефлексията ти те предпазва от това приемане... Защо е така, знаеш ли?

Защото моят свръх-Аз и хипертрофиралото ми Его знаят много добре кое е полезно да приемам и кое - не чак толкова , уважаема Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В така често споменаваният цитат от книгата на Пророк Исая

думата коляно може да се тълкува не само като коляно на крак, ами и като "племе".

ЗНаем, че по това време народът на Ираил е бил разделен на плелена които на много места в Писанието се наричат "колена" .Публикувано изображение

Точно така, даже не се отнася само до израилските племена, но и всички народи

Откровение 15:4-4

Кой няма да се бои от името Ти, Господи, и да го прослави? Защото само Ти си свет; понеже всичките народи ще дойдат и ще се поклонят пред Тебе, защото се явиха Твоите праведни съдби.

но от посланието на апостол Павел към филипяните разбираме, че смисъла на казаното не се ограничава само до племена и народи, но и до всяко същество

Филипяни 2:10-10

така щото в Исусовото име да се поклони всяко коляно от небесните и земните и подземните същества,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второзаконие 22:20-21

20 Но ако е истинно това нещо, че не се е намерило девство у момата,

21 тогава да изведат момата и да я поставят пред вратата на бащиния й дом, и мъжете от града й да я убият с камъни, та да умре; защото е сторила безчестие в Израиля, като е блудствувала в бащиния си дом. Така да отмахнеш злото изсред себе си.

Това е от библията. Трябва ли да се спазва в наши дни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вало, Второзаконието е от Вехтия завет. Голяма кръвожадност има там. Ако не ти издържат нервите, по-добре не го чети.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не

Това е хубаво.

Кой решава коя част от Библията е актуална и за наши дни?

Благодаря Нел,

не се тревожа от това, което чета.

По скоро ме интересува, кой какво следва.

Стария завет актуален ли е като идеи за следване в наши дни?

Око за око, живот за живот и други в този дух...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вало, Второзаконието е от Вехтия завет. Голяма кръвожадност има там.

И лъжа. Християнството казва, че убийството на хора е антихуманен акт и е противно на Бог.

А ето какво пише в Книга на Софония- една от книгите, съдържащи се в Стария завет:

1:1 Слово Господне, което биде към Софония, син на Хусия, син на Годолия, син на Амория, син на Езекия, в дните на Иосия, син Амонов, цар иудейски.

1:2 Всичко ще изтребя от лицето на земята - казва Господ:

1:3 ще изтребя човеци и добитък, ще изтребя птици небесни и риби морски, и съблазните заедно с нечестивите; ще изтребя човеците от лицето на земята, казва Господ.

1:4 И ще простра ръката Си върху Иудея и върху всички жители на Иерусалим; ще изтребя от това място остатъците на Ваала, името на жреците със свещениците,

1:5 и ония, които върху покривите се покланят на воинството небесно, и ония от покланящите се, които се кълнат в Господа и се кълнат в царя си,

1:6 и ония, които отстъпиха от Господа, не търсиха Господа и не Го подирват.

1:7 Замълчи пред лицето на Господа Бога, защото близо е денят Господен. Вече приготви Господ жертвеното клане, назначи, кого да повика.

1:8 И в деня на жертвата Господня Аз ще споходя князете, синовете на царя и всички, които се обличат в дреха на чуждоплеменници;

1:9 ще споходя в оня ден всички, които прескачат праг, които дома на своя Господ напълнят с насилие и измама.

1:10 И ще има в оня ден, казва Господ, вик при Рибни порти и ридание при другите порти и голямо разрушение на хълмовете.

1:11 Плачете, жители от долната част на града, защото ще изчезне целият търговски народ, и изтребени ще бъдат натоварените със сребро.

1:12 И в онова време Аз ще огледам Иерусалим със светило и ще накажа ония, които седят на дрождието си и казват в сърце си: "Господ не прави ни добро, ни зло", -

1:13 и ще станат богатствата им плячка, и къщите им ще запустеят; те ще построят къщи, а няма да живеят в тях, ще насадят лозя, а вино от тях няма да пият.

1:14 Близо е великият ден Господен, близо - и твърде бърза: вече се чува гласът на деня Господен. Горчиво ще завика тогава и най-храбрият!

1:15 Ден на гняв е тоя ден, ден на скръб и на теснотия, ден на опустошение и разорение, ден на тъма и на мрак, ден на облак и на мъгла,

1:16 ден на тръба и на боен вик против укрепени градове и високи кули.

1:17 И Аз ще стесня човеците, и те ще ходят като слепи, защото съгрешиха против Господа, и разхвърлена ще бъде кръвта им като прах, и плътта им - като смет. 1:18 Ни среброто им, нито златото им не ще може да ги спаси в деня на гнева Господен, и от огъня на ревността Му ще бъде погълната цялата тая земя, защото изтребване, и при това внезапно, ще извърши Той над всички жители земни.

Ето го Богът на Стария завет и на библията в цялата му божествена светлина - бог на гняв, на скръб и на теснотия, бог на опустошение и разорение, бог на тъма и на мрак, бог на облак и на мъгла, бог на мъртвите духом.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще се изненадаш, но Бог никога не е изисквал изпълнението на закона от Стария Завет от никой друг народ, освен израилския и то само в определен период от време. Писах по този въпрос в този пост.

Новозаветното учение по въпроса се намира в думите на Исус

Йоан 8:3-7

И книжниците и фарисеите доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му:

Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство.

А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея?

И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята.

Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен {Или: Невинен.} нека пръв хвърли камък на нея.

Ако ме попиташ - справедлив ли е закона

ще ти отговоря - справедлив е, но аз благодаря на Бога, че не е справедлив към мен, а милостив

Милостта Му се изразява в това че изпрати за нас Спасител, когото натовари с греховете ни, а нас оправда.

Не бива божията любов към човека обаче да се бърка с хуманизъм. Хуманизма е една от линиите, по които Сатана и последователите му атакуват християните. Дори го видяхме няколко поста по-нагоре.

Всъщност и малко по-надолу също.

Редактирано от delig (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще се изненадаш, но Бог никога не е изисквал изпълнението на закона от Стария Завет от никой друг народ, освен израилския. Писах по този въпрос в този пост.

Новозаветното учение по въпроса се намира в думите на Исус

Ако ме попиташ - справедлив ли е закона

ще ти отговоря - справедлив е, но аз благодаря на Бога, че не справедлив към мен, а милостив

Милостта Му се изразява в това че изпрати за нас Спасител, когото натовари с греховете ни, а нас оправда.

Не бива божията любов към човека обаче да се бърка с хуманизъм. Хуманизма е една от линиите, по които Сатана и последователите му атакуват християните. Дори го видяхме няколко поста по-нагоре.

О,дааа! Велика е милостта на твоя бог, превелика е - това най-добре се вижда в Битието на твоя бог:

И, ето, Аз ще докарам на земята потоп от вода, за да изтребя под небето всяка твар, която има в себе си жизнено дихание; всичко що се намира на земята ще измре.

Битие 6:17

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го Богът на Стария завет и на библията в цялата му божествена светлина - бог на гняв, на скръб и на теснотия, бог на опустошение и разорение, бог на тъма и на мрак, бог на облак и на мъгла, бог на мъртвите духом.

Надявам се че всички забелязват как от сърце пишеш за Бог. Твърде много прозира кой те мотивира.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се че всички забелязват как от сърце пишеш за Бог. Твърде много прозира кой те мотивира.

Късогледецо, гледам те и виждам през теб.

Доста е твоето късогледство, та виждаш само върха на носа си, не повече.

Цитирам "СВЕТИТЕ ПИСАНИЯ", в които ти вярваш, умнико. Не ти харесват ли нещо? :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш и сам много добре отговора на този въпрос , нали ?

3 И книжниците и фарисеите доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му:

4 Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство.

5 А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея?

6 И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята.

7 Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея.

8 И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята.

Мюсюлманите обаче, до колкото знам, все още спазват тази заповед и в наши дни, на някой места по света.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И лъжа. Християнството казва, че убийството на хора е антихуманен акт и е противно на Бог.

А ето какво пише в Книга на Софония- една от книгите, съдържащи се в Стария завет:

1:1 Слово Господне, което биде към Софония, син на Хусия, син на Годолия, син на Амория, син на Езекия, в дните на Иосия, син Амонов, цар иудейски.

1:2 Всичко ще изтребя от лицето на земята - казва Господ:

1:3 ще изтребя човеци и добитък, ще изтребя птици небесни и риби морски, и съблазните заедно с нечестивите; ще изтребя човеците от лицето на земята, казва Господ.

1:4 И ще простра ръката Си върху Иудея и върху всички жители на Иерусалим; ще изтребя от това място остатъците на Ваала, името на жреците със свещениците,

1:5 и ония, които върху покривите се покланят на воинството небесно, и ония от покланящите се, които се кълнат в Господа и се кълнат в царя си,

1:6 и ония, които отстъпиха от Господа, не търсиха Господа и не Го подирват.

1:7 Замълчи пред лицето на Господа Бога, защото близо е денят Господен. Вече приготви Господ жертвеното клане, назначи, кого да повика.

1:8 И в деня на жертвата Господня Аз ще споходя князете, синовете на царя и всички, които се обличат в дреха на чуждоплеменници;

1:9 ще споходя в оня ден всички, които прескачат праг, които дома на своя Господ напълнят с насилие и измама.

1:10 И ще има в оня ден, казва Господ, вик при Рибни порти и ридание при другите порти и голямо разрушение на хълмовете.

1:11 Плачете, жители от долната част на града, защото ще изчезне целият търговски народ, и изтребени ще бъдат натоварените със сребро.

1:12 И в онова време Аз ще огледам Иерусалим със светило и ще накажа ония, които седят на дрождието си и казват в сърце си: "Господ не прави ни добро, ни зло", -

1:13 и ще станат богатствата им плячка, и къщите им ще запустеят; те ще построят къщи, а няма да живеят в тях, ще насадят лозя, а вино от тях няма да пият.

1:14 Близо е великият ден Господен, близо - и твърде бърза: вече се чува гласът на деня Господен. Горчиво ще завика тогава и най-храбрият!

1:15 Ден на гняв е тоя ден, ден на скръб и на теснотия, ден на опустошение и разорение, ден на тъма и на мрак, ден на облак и на мъгла,

1:16 ден на тръба и на боен вик против укрепени градове и високи кули.

1:17 И Аз ще стесня човеците, и те ще ходят като слепи, защото съгрешиха против Господа, и разхвърлена ще бъде кръвта им като прах, и плътта им - като смет. 1:18 Ни среброто им, нито златото им не ще може да ги спаси в деня на гнева Господен, и от огъня на ревността Му ще бъде погълната цялата тая земя, защото изтребване, и при това внезапно, ще извърши Той над всички жители земни.

Само да попитам: Бога от Стария завет и Новия различен ли е ? ;)

Може би ще се изненадаш, но Бог никога не е изисквал изпълнението на закона от Стария Завет от никой друг народ, освен израилския и то само в определен период от време.

Това звучи доста удобно. Със същия успех мога да твърдя, че всичко написано в библията важи само и единствено за еврейте. В крайна сметка с какво техния Бог е по - истински от идолите на едно южноамериканско племе ? Редактирано от satanas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А я да видим сега какво казват така наречените "свети" канонични евангелия за нещо толкова важно - родословието на Исус. В това на Матей четем ето какво още от самото начало:

1. Книга за живота на Иисуса Христа, Син Давидов, Син Авраамов.

В това на Лука виждаме нещо съвсем различно, поднесено ни като истина по този така важен въпрос:

23. Иисус, когато начеваше служението Си, беше на около трийсет години, и беше, както мислеха, син Иосифов, Илиев,

24. Мататов, Левиин, Малхиев, Ианаев, Иосифов,

Чета, чета и хич и не вдявам :clap: - тук май става дума за двама различни Исусовци... ;)

Къде е истината тук? :clap:

Това сме го говорили, със Салим в тази тема- http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=70433&st=45 Е, и на мен ми се наложи да копирам, съжалявам.:

Публикувано 26 януари 2008 - 23:53

Всъщност ,родословията на Исус,описани от двамата евангелисти Матей и Лука се повтарят в частта от Авраам до Давид,разликата след това се дължи на това,че Матей проследява линията на единия син на Давид-Соломон,а Лука следва линията на другия син-Натан и така показва,че по майчина линия Исус е наследник на цар Давид "по природа".От своя страна Матей следва бащината линия и така показва,че Исус е легалният наследник на цар Давид "по право".Това двойно доказателство е било необходимо именно заради скептиците,които биха се усъмнили,а виждаме,че и днес не липсват.И двамата евангелисти показват,че Йосиф НЕ Е бащата на Исус,а негов пастрок.Матей ,след като повтаря многократно "роди...,роди...",изоставя този израз и завършва така: " а Яков роди Иосифа, мъжа на Мария, от която се роди Исус, Който се нарича Христос."А Лука казва:"И сам Исус беше на около тридесет години, когато почна да поучава, и, както мислеха, беше син на Иосифа; който бе син Илиев".Илия е бащата на Мария,а Йосиф му е зет.(В древността жените не са били вписвани във фамилните регистри.)Ако се вгледаме по-подробно, след като се разделя,родословието на Исус след двамата сина на Давид отново се събира при Салатиил и Зоровавел и отново тръгва в двете посоки следвайки двамата наследника на Зоровавел,но това е по-дълго за обеснение.

Вало ти го е обяснил добре преди мен. За конкретните думи мисля като него, така че нека си спестя повторенията.

Ааа, не! Вало не е обеснявал нищо. Единственото, което направи е да ни предложи едно свободно тълкуване, с което да докаже, че 'и той го може'. Ако бе прочел цялото Ев. на истината, щеше да знае за кои точно грехове става въпрос(защото те са надлежно назовани) и за кои точно ангели се споменава-на въздуха, на водата и т.н. Тогава нямаше чак толкова свободно да тълкува. Иначе всички сме съгласни с него, че 'думите са разтегливи' и интерпретациите може да са много различни.

Кой решава коя част от Библията е актуална и за наши дни?

Стария завет актуален ли е като идеи за следване в наши дни?

Око за око, живот за живот и други в този дух...

1. Исус.

2.След смъртта му има нов договор(Нов Завет) и спира задълженията на мойсеевия закон.

...но е дал някои напътствия:

Матей 22:35 И един от тях, законник, за да Го изпита, зададе Му въпрос:

36 Учителю, коя е голямата заповед в закона?

37 А Той му рече: "Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум".

38 Това е голямата и първа заповед.

39 А втора, подобна на нея, е тая: "Да възлюбиш ближния си, както себе си".

40 На тия две заповеди стоят целият закон и пророците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питал ли си се защо с Вало, с когото не воюваме да доказваме, че това, което правим е единственото правилно за всеки, а тъкмо напротив, почти не цитираме източници като сутри, шастри и т.н.? Според един от най-големите будистки логици (Дигнага) има два източника на вярно познание: извода/логиката (санскр. анумана) и директното преживяване на природата на реалността (йога-пратякша). Писанията (на Буда, Моисей, Лао Дзъ, Конфуфии и т.н. не попадат в нито една от тези две категории :black eye: )

Maй че всеки пропусна мнението на Док. Не знам защо... Бе то май никой не чете, а всеки само пише (отнася се и за мен) като във вица за чукчата.

Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е будизма тук?

Но... това, което си постнал, е цитат от Евангелие на Мира от Есеите, а не от Евангелието на Истината. Последното го няма в български превод, поне на мен не ми е известен такъв.

Всъщност, няма голямо значение, защото и то е гностическо и апокрифно, но есеите, както знаем, са били доста близко до будизма, ако не и много вътре в него... И там - в това Евангелие, се казва съвсем недвусмислено от Исус онова, което до сега все повтарям - Истината не се намира в бумагите, а в човешките сърца. А сляпата вяра в писанията, е вяра в нещо мъртво.

Ето един пасаж от там:

Не търсете закона във вашите книги с писанията, защото Законът е Живот, а вашите книги са мъртви...

Този закон е записан във всичко, което има живот. Вие можете да го намерите в тревите, в дърветата, в реките, в планините, в небесните птици, в морските риби, но преди всичко го търсете в самите себе си. Защото истина ви казвам, всичко живо е по-близо до Бога от писанията, в които няма живот. Бог така е сътворил живота и всички живи същества, че да могат те чрез Вечното Слово да учат човека на законите на истинския Бог. Бог е записал тези закони не на страниците на книгите, а във вашите сърца и във вашия дух. Те са във вашия дъх, във вашата кръв, във вашите кости, във вашата плът, във вашите вътрешности, във вашите очи, уши и във всяка клетка на вашите тела. Те са във въздуха, във водата, в земята, в растенията, в слънчевите лъчи, в дълбините и висотите. Те всички ви говорят, така че вие да можете да разберете езика и волята на Живия Бог. Но вие затваряте очите си, за не виждате и затваряте ушите си, за да не слушате. Истина ви казвам, писанията са човешко творение, а животът и цялото му многообразие, са творение на нашия Бог. Защо не слушате думите на Бога, записани в неговите творения? И защо изучавате мъртвите писания, които са творение на човешките ръце?

Ето го целият превод от арамейски на Евангелие на Мира от Есеите.

А ето и английски превод от латински на Евангелие на Истината

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване