Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Само дето Аллах няма нищо общо с лъжене, мамене и прочее човешки или чужди нужди за справяне с дадена ситуация на манипулация. Всичко което е в корана е разказвано, на Мохамед от Джибрил (Гавраил) и даже по-скоро от ангел идващ от името на Джибрил, а имено Джибрил е бил вещ относно смисъла на нещата и е бил по близо до Всеобхватното, Всевечното - наречено в исляма: Аллах Същия Джибрил (Габриел), който е направил така, че мария да зачене Иммануел (познат като йешуа, исус). Може да се спекулира дали всъщност самия Габриел не е баща на Исус. А и двамата са си били със нормален човешки облик, но доста по високо ниво на познание и духовен статус. . Иначе и Коран и Библия и Тора и подобни са все "развален телефон" (ако помните играта от детската градина), както обичам да ги наричам аз всички тези преипсвани, редактирани и превеждани книжки.

Редактирано от adXok (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Забрави да споменеш за проклятието на Аллах към мюсюлманите - Те задължително влизат в Ада:

Сура 19:71

71. И всеки от вас ще мине през Ада. Това е окончателна присъда от твоя Господ.

хм... идва ми друго тълкуване на мен

та... и адът и раят са тук, на земята

и всеки ще трябва да мине през ада(страданията), да открие рая(щастието), за да е готов за Божието царство, иначе казано: да опознае Живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм... идва ми друго тълкуване на мен

та... и адът и раят са тук, на земята

и всеки ще трябва да мине през ада(страданията), да открие рая(щастието), за да е готов за Божието царство, иначе казано: да опознае Живота.

Ако беше така, аз щях да съм най-големия грешник и щях да си остана тук, в този Ад, в този огън - завинаги!

Както Аллах нееднократно е казал - пребиваването в Ада е вечно, Сура 41, аят 28:

28. Това е възмездието за враговете на Аллах ­ Огънят ­ Вечният дом за тях ­ възмездие, защото отхвърляха Нашите знамения!

Но уви - Аллах не предлага тук вечен живот! Но пък предлага Вечен дом в Ада!

Така, че - веднъж влязъл в Ада - връщане назад няма! Така е казал Аллах. А какво казват смъртните араби - това е друг въпрос.

Следователно - най-прекият път към Ада е приемането на Исляма.

Само за християните Аллах е казал, че при изпълняване на определени условия ще влязат в Рая!

За християните Аллах не е посочил, че трябва задължително да влизат в Ада!

Така пише в Корана!

И не разбрах - Сатаната Ангел ли е или Джин?

И ако е Джин, то има ли криле и колко? И от какво е сътворен - дали от огън, като Джиновете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сатана е човешка представа, много стара за някой който не е имал особено добро мнение за земляните или по-скоро някои от тях. Джин е лош дух, което пък е образна представа на други хора от Близкия и среден изток. Ангел е същество с по-обширни технически и духовни възможности от нас - земляните. Земята е една планетка в цялата Вселена. Отворете си очите и не мислете, че всичко се случва под нашяи небесн похлупак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето Аллах няма нищо общо с лъжене, мамене и прочее човешки или чужди нужди за справяне с дадена ситуация на манипулация.

Преди да стигнеш до тези заключение е необходимо да прочетеш Корана и да подкрепиш тезите си със знамения. В Корана Аллан казва за себе си, че е най-големия измамник, по-лукав от лукавите:

Сура 8

30. И когато неверниците лукавстваха срещу теб, да те задържат или да те убият, или да те прокудят... Те лукавстват, а Аллах проваля тяхното лукавство. Аллах е над лукавите.

На още много места в Корана, Аллах се описва като най-добрия измамник и лъжец, който използва същите зли и нечестиви схеми като противниците си.

Сура3:54. И [юдеите] лукавстваха. А Аллах провали тяхното лукавство. Аллах е над лукавите.

Аллах сам твърди, че е по-лукав от лукавите!

Сура7,аят, 99. Нима те бяха в безопасност пред замисъла на Аллах? Само губещите хора смятат, че са в безопасност пред замисъла на Аллах.

Замисълът на Аллах е коватен и никой не е в безопастност от него! Само губещите смятат, че са в безопастност пред замисъла на Аллах!

Сура27:50. И лукавстваха те с умисъл, но провалихме Ние тяхното лукавство, без да усетят.

Измамникът Аллах твърди отново, че е по-лукав от лукавите!

Всичко което е в корана е разказвано, на Мохамед от Джибрил (Гавраил) и даже по-скоро от ангел идващ от името на Джибрил, а имено Джибрил е бил вещ относно смисъла на нещата и е бил по близо до Всеобхватното, Всевечното - наречено в исляма: Аллах

Приятелю,

Ти май си измисляш нов Коран! Можеш ли да посочиш поне едно знамение, от което да се разбира, че Коранът е низпослан на Мохамед от Ангел – идващ от името на Джибрил. А аз ще ти покажа знамение, в което се казва, че Коранът е низпослан на Мохамед именно от Джибрил / Архангел Гавраил / !

Сура 2, аят 97 твърди, че Джибрил носи откровението от Аллах за Мохамед :

97. Кажи: "Кой е враг на Джибрил?" Той го низпосла в твоето сърце с позволението на Аллах в потвърждение на съществуващото вече и като напътствие, и благовестие за вярващите.

Същия Джибрил (Габриел), който е направил така, че мария да зачене Иммануел (познат като йешуа, исус). Може да се спекулира дали всъщност самия Габриел не е баща на Исус. А и двамата са си били със нормален човешки облик, но доста по високо ниво на познание и духовен статус.

Приятелю,

Ти чел ли си Корана или някой арабин ти го е разказвал? От никъде не следва Джибрил да е баща на Исус – нито според Мохамеданството , нито според Християнството!

Да видим кой е баща на Исус, според Корана?

Самият Аллах твърди в прав текст в Корана, че ако иска - може да има Син – Сура 39, аят 4:

4. Ако Аллах искаше да се сдобие със син, Той щеше да избере от Своите творения което пожелае. Пречист е! Той е Аллах, Единосъщия, Покоряващия!

Няма никакво основание да се твърди, че за Аллах е невъзможно да има Син.

Нещо повече – в Корана е посочено, кой е сътворил Исус – Сура 3 : 45 и 46 -

45. Когато ангелите рекоха: "О, Мариам, Аллах те благовества за Слово от Него. Името му е Месията Иса, синът на Мариам, знатен в земния живот и в отвъдния, и е от приближените [на Аллах].

46. И ще говори на хората още в люлката, и като възмъжее, и ще бъде от праведниците.", ­

В Сура 19 : 24 – 33 е показано подробно раждането му.

24. И бе призована изпод нея: "Да не тъжиш! Твоят Господ стори под теб ручей.

25. И разклати към себе си ствола на палмата, за да се посипят свежи зрели фурми!

26. И яж, и пий, и се радвай! И ако видиш някого от хората, направи знак: "Дадох на Всемилостивия обет да се въздържам, затова днес с никого не ще говоря."

27. И отиде с него при своя народ, носейки го. Рекоха: "О, Мариам, ти стори нещо осъдително.

28. О, сестро на Харун, баща ти не беше лош човек и майка ти не беше блудница."

29. И посочи тя към него. Рекоха: "Как ще беседваме с дете в люлка?"

30. Рече то: "Раб съм на Аллах. Даде ми Той Писанието и ме стори пророк.

31. И ме стори благословен, където и да се намирам, и ми повели да отслужвам молитвата, и да давам милостинята закат , докато съм жив.

32. И да бъда нежен към своята майка. И не ме стори Той горделив, непокорен.

33. И мир на мен в деня, в който съм роден, и в деня, когато ще умра, и в Деня, когато ще бъда възкресен!"

Съвсем ясно се разбира, че Исус е „Слово от Аллах" в човешки образ.

Ясно се разбира, че Исус ще умре и ще възкръсне!

И още нещо изключително важно – Исус е човешкия образ на Вечния Дух на Аллах, вдъхнат в Мариам, Сура 66:12 –

12. И с Мариам, дъщерята на Имран, която пазеше целомъдрието си, и вдъхнахме в нея от Своя дух. И повярва тя в Словата на своя Господ, и в Неговите писания, и бе от набожните.

Аллах казва, че може да има син / справка 39:4 /. Исус е роден от Духът на Аллах вдъхнат в Мариам – Така казва самия Аллах. Исус е Словото на Аллах в човешки образ. Това е казано в прав текст в Корана от Самият Аллах и това е Истината от Него. Какво са те излъгали арабите, това е друг въпрос!

Иначе и Коран и Библия и Тора и подобни са все "развален телефон" (ако помните играта от детската градина), както обичам да ги наричам аз всички тези преипсвани, редактирани и превеждани книжки.

В част от твоето твърдение сме на едно мнение – Коранът наистина е редактиран. Това е записано на много места в Сунната на мюсюлманите. Първите промени в Корана настъпват помлко от две години след смъртта на Мохамед.

Но да се твърди, че „Библията и Тората" са променени, първо показва, че не ти е ясно какво е Библия и Какво е Тора! Част от Библията – Старият Завет е Тората / Закона или Петокнижието /, Приятелю. Това да до знаеш от мен и да не се излагаш по подобен начин по форумите!

Я сега се обоснови, за Тората:

1. Кой е променил Тората – Юдеи или Християни?

2. Как така се е случило, че противници в религията, като юдеи и християни са променили Тората по един и същи начин? Сега копието на Юдеите и Християните е абсолютно еднакво.

3. Кога е станала тази промяна : – До раждането на Христос или след това? – До смуртта на Мохамед или след това?

4. Как е станала промяната едновременно във всички налични копия?

Много лесно е да се твърди нещо , Приятелю - без да се представят факти!

Но сега да видим - можеш ли да представиш факти за твърдението си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което разбрах е,че има три вида същества-хората,ангелите и джиновете.Ангелите са създадени от светлината и са така да се каже на небето.Джиновете са създадени от огън и са на земята.Между тях има добри и лоши.Иблис или Шейтан,дявол е джин и е лош. Интересно дали изглеждат еднакво както с библейските понятия за ангел и дявол. Явно,когато Бог е казал да се поклонят на Адам,са били събрани заедно ангелите и джиновете и между джиновете е бил Иблис.

Редактирано от fringe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

о, само не отново. Само три същества, е като да кажеш че на земята има само 4 раси: бели, негри, жълти и индианци... не е достатъчно. Логос, абе като си толкоз буквален в тия преписани, недонаписани книги, я ми кажи след като в Библията (Новия Завет в частност) като няма нищо за животна исус между 12 и 30 г. възраст (около 18 г. период), това означава ли, че на 30 е бил като на 12 да речем?! Айде мисли с тая глава и недей да кълвеш толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Logoc, ще ти бъда много задължена ако ми обясниш какво значи сатана в превод. А шейтан?

риторичен въпрос е

дано се сетиш защо питам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

о, само не отново. Само три същества, е като да кажеш че на земята има само 4 раси: бели, негри, жълти и индианци... не е достатъчно.

Това е според исляма-имам предвид хората,ангелите,джиновете и Бог.Това,че има различни раси-са категории хора.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе знаех си, че няма да ме разбереш. Няма значение...

Разбрах те,но нали все пак говорим от религиозна гледна точна. Редактирано от fringe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за въпросите! Тук ви отговарям:

Logoc, ще ти бъда много задължена ако ми обясниш какво значи сатана в превод. А шейтан?

риторичен въпрос е

дано се сетиш защо питам

Според Християнството е Ангел! В християнството понятие Джин няма. Джин е измишльотина на Мохамед.

Ето как в исляма си представят Джин :

Публикувано изображение

Източник - http://comments.word...me-in-de-islam/

Според Исляма е освен Ангел и Джин.

Сура 18:50 – Сатаната е Джин!

50. И когато рекохме на ангелите: "Сведете чела пред Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той бе от джиновете и не послуша повелята на своя Господ. Нима него и потомството му ще приемете за покровители вместо Мен, а те са ваш враг? Колко лоша е за угнетителите тази замяна!

Сура 20:116 – Сатаната е Ангел

116. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той отказа.

Двете знамения са в явно пропиворечие! Следователно – в Корана има грешка, а това означава, че има човешка намеса. Бог не греши . Няма съмнение – Коранът не е низпослан от Бог и Мохамед не е Пророк!

;;;;;;;;;;;;;;;;

Сатана е човешка представа, много стара за някой който не е имал особено добро мнение за земляните или по-скоро някои от тях.

Тук разбирам, че Сатаната е човешка представа !

Джин е лош дух, което пък е образна представа на други хора от Близкия и среден изток.

Тук разбирам, че Сатаната е лош дух – също образна представа! Това определено е според исляма, защото само в ислама е лансирана подобна лъжа.

Ангел е същество с по-обширни технически и духовни възможности от нас - земляните.

Земята е една планетка в цялата Вселена. Отворете си очите и не мислете, че всичко се случва под нашяи небесн похлупак!

Тук разбираме, че Сатаната е същество – Ангел с по-големи възможности от хората!

Аз мислех до сега, че Сатаната / Иблис / е представен в Корана само с два противиречиви израза - Ангел / Сура 20:116/ и Джин / Сура 18:50/. Сега разбирам, че Сатаната е като реклама за кафе – Три в едно – Човешка представа, Ангел и Джин! Съвсем се замотаха вярващите – като пилета в калчища!

......

Логос,

абе като си толкоз буквален в тия преписани, недонаписани книги, я ми кажи след като в Библията (Новия Завет в частност) като няма нищо за животна исус между 12 и 30 г. възраст (около 18 г. период), това означава ли, че на 30 е бил като на 12 да речем?! Айде мисли с тая глава и недей да кълвеш толкова.

Не означава!

Исус е извършил Кръщенето си на 30 години във водите на река Йордан.Той е настоял да е кръстен от Йоан, за да даде пример на Своите последователи!

Кръщенето е много важен момент в християнството!

Редактирано от Logoc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според уйкипедия джиновете са митология още преди исляма и се питам каква е вероятността митологията или езичеството да се е съединило с исляма? Имам и един страничен въпрос,защо сега всички които не вярват в исляма се наричат кяфири? Това,че са казани добри думи за християните,в същност е било в миналото преди исляма.И след идването на исляма те автоматично са невярващи,както и всички други. И пак питам въпроса,на който така и не намерих отговор-какво ново на Света казва исляма и Мохамед,което преди не е казано?Исляма възниква за всички хора по света,а предишните религии са били за определена група. Защо в Библията пише,че ще дойдат лъжепророци с нова истина Матей 24 глава 23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте; 24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните. 25 Ето предсказах ви. 26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте. Както и имаше друг цитат,че дори и ангел да проповядва друга истина да не му се вярва.Това не означава ли,че след Христос няма има друга истина? Защо Утешителя се обозначава като Мохамед? След като Исус Христос казва,че той е последен нима той лъже,или Бог ни лъже или този текст е променен(както мюсюлманите твърдят,че Библията е променена)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според уйкипедия джиновете са митология още преди исляма и се питам каква е вероятността митологията или езичеството да се е съединило с исляма?

Имам и един страничен въпрос,защо сега всички които не вярват в исляма се наричат кяфири?

Това,че са казани добри думи за християните,в същност е било в миналото преди исляма.И след идването на исляма те автоматично са невярващи,както и всички други.

И пак питам въпроса,на който така и не намерих отговор-какво ново на Света казва исляма и Мохамед,което преди не е казано?Исляма възниква за всички хора по света,а предишните религии са били за определена група.

Защо в Библията пише,че ще дойдат лъжепророци с нова истина

Матей 24 глава

23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;

24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.

25 Ето предсказах ви.

26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.

Както и имаше друг цитат,че дори и ангел да проповядва друга истина да не му се вярва.Това не означава ли,че след Христос няма има друга истина?

Защо Утешителя се обозначава като Мохамед?

След като Исус Христос казва,че той е последен нима той лъже,или Бог ни лъже или този текст е променен(както мюсюлманите твърдят,че Библията е променена)?

Джиновете не са само митология.Ако прочетеш книгите на Кастанеда, може да разбереш и какво представляват джиновете.Митологията и езичеството както ги наричаш са се съединили с исляма по същия начин както това е станало с юдаизма и християнството.Не е вероятност , а факт.

Исляма не е за всички хора, а само и единствено за арабите.Това е било намерението на Мохамед и си е записано в корана.Защото няма как да е лесен за разбиране корана на човек, на който арабския не му е майчин език.

За другите ти въпроси нямам мнение в момента. :)

Преди да стигнеш до тези заключение е необходимо да прочетеш Корана и да подкрепиш тезите си със знамения. В Корана Аллан казва за себе си, че е най-големия измамник, по-лукав от лукавите:

Сура 8

30. И когато неверниците лукавстваха срещу теб, да те задържат или да те убият, или да те прокудят... Те лукавстват, а Аллах проваля тяхното лукавство. Аллах е над лукавите.

На още много места в Корана, Аллах се описва като най-добрия измамник и лъжец, който използва същите зли и нечестиви схеми като противниците си.

Сура3:54. И [юдеите] лукавстваха. А Аллах провали тяхното лукавство. Аллах е над лукавите.

Аллах сам твърди, че е по-лукав от лукавите!

Сура7,аят, 99. Нима те бяха в безопасност пред замисъла на Аллах? Само губещите хора смятат, че са в безопасност пред замисъла на Аллах.

Замисълът на Аллах е коватен и никой не е в безопастност от него! Само губещите смятат, че са в безопастност пред замисъла на Аллах!

Сура27:50. И лукавстваха те с умисъл, но провалихме Ние тяхното лукавство, без да усетят.

Измамникът Аллах твърди отново, че е по-лукав от лукавите!

Приятелю,

Ти май си измисляш нов Коран! Можеш ли да посочиш поне едно знамение, от което да се разбира, че Коранът е низпослан на Мохамед от Ангел – идващ от името на Джибрил. А аз ще ти покажа знамение, в което се казва, че Коранът е низпослан на Мохамед именно от Джибрил / Архангел Гавраил / !

Сура 2, аят 97 твърди, че Джибрил носи откровението от Аллах за Мохамед :

97. Кажи: "Кой е враг на Джибрил?" Той го низпосла в твоето сърце с позволението на Аллах в потвърждение на съществуващото вече и като напътствие, и благовестие за вярващите.

Приятелю,

Ти чел ли си Корана или някой арабин ти го е разказвал? От никъде не следва Джибрил да е баща на Исус – нито според Мохамеданството , нито според Християнството!

Да видим кой е баща на Исус, според Корана?

Самият Аллах твърди в прав текст в Корана, че ако иска - може да има Син – Сура 39, аят 4:

4. Ако Аллах искаше да се сдобие със син, Той щеше да избере от Своите творения което пожелае. Пречист е! Той е Аллах, Единосъщия, Покоряващия!

Няма никакво основание да се твърди, че за Аллах е невъзможно да има Син.

Нещо повече – в Корана е посочено, кой е сътворил Исус – Сура 3 : 45 и 46 -

45. Когато ангелите рекоха: "О, Мариам, Аллах те благовества за Слово от Него. Името му е Месията Иса, синът на Мариам, знатен в земния живот и в отвъдния, и е от приближените [на Аллах].

46. И ще говори на хората още в люлката, и като възмъжее, и ще бъде от праведниците.", ­

В Сура 19 : 24 – 33 е показано подробно раждането му.

24. И бе призована изпод нея: "Да не тъжиш! Твоят Господ стори под теб ручей.

25. И разклати към себе си ствола на палмата, за да се посипят свежи зрели фурми!

26. И яж, и пий, и се радвай! И ако видиш някого от хората, направи знак: "Дадох на Всемилостивия обет да се въздържам, затова днес с никого не ще говоря."

27. И отиде с него при своя народ, носейки го. Рекоха: "О, Мариам, ти стори нещо осъдително.

28. О, сестро на Харун, баща ти не беше лош човек и майка ти не беше блудница."

29. И посочи тя към него. Рекоха: "Как ще беседваме с дете в люлка?"

30. Рече то: "Раб съм на Аллах. Даде ми Той Писанието и ме стори пророк.

31. И ме стори благословен, където и да се намирам, и ми повели да отслужвам молитвата, и да давам милостинята закат , докато съм жив.

32. И да бъда нежен към своята майка. И не ме стори Той горделив, непокорен.

33. И мир на мен в деня, в който съм роден, и в деня, когато ще умра, и в Деня, когато ще бъда възкресен!"

Съвсем ясно се разбира, че Исус е „Слово от Аллах" в човешки образ.

Ясно се разбира, че Исус ще умре и ще възкръсне!

И още нещо изключително важно – Исус е човешкия образ на Вечния Дух на Аллах, вдъхнат в Мариам, Сура 66:12 –

12. И с Мариам, дъщерята на Имран, която пазеше целомъдрието си, и вдъхнахме в нея от Своя дух. И повярва тя в Словата на своя Господ, и в Неговите писания, и бе от набожните.

Аллах казва, че може да има син / справка 39:4 /. Исус е роден от Духът на Аллах вдъхнат в Мариам – Така казва самия Аллах. Исус е Словото на Аллах в човешки образ. Това е казано в прав текст в Корана от Самият Аллах и това е Истината от Него. Какво са те излъгали арабите, това е друг въпрос!

В част от твоето твърдение сме на едно мнение – Коранът наистина е редактиран. Това е записано на много места в Сунната на мюсюлманите. Първите промени в Корана настъпват помлко от две години след смъртта на Мохамед.

Но да се твърди, че „Библията и Тората" са променени, първо показва, че не ти е ясно какво е Библия и Какво е Тора! Част от Библията – Старият Завет е Тората / Закона или Петокнижието /, Приятелю. Това да до знаеш от мен и да не се излагаш по подобен начин по форумите!

Я сега се обоснови, за Тората:

1. Кой е променил Тората – Юдеи или Християни?

2. Как така се е случило, че противници в религията, като юдеи и християни са променили Тората по един и същи начин? Сега копието на Юдеите и Християните е абсолютно еднакво.

3. Кога е станала тази промяна : – До раждането на Христос или след това? – До смуртта на Мохамед или след това?

4. Как е станала промяната едновременно във всички налични копия?

Но сега да видим - можеш ли да представиш факти за твърдението си?

Приятелю, ако исляма е религия на сатаната , то и юдаизма и християнството са такива.В подобна теза има доста логика.

100% съм съгласен с Адхок, че писанията са човешко творение и затова в тях има неточности и лъжи.Бог няма нужда от писания за да отправя своите послания. :cool:

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джиновете не са само митология.Ако прочетеш книгите на Кастанеда, може да разбереш и какво представляват джиновете.Митологията и езичеството както ги наричаш са се съединили с исляма по същия начин както това е станало с юдаизма и християнството.Не е вероятност , а факт.

Исляма не е за всички хора, а само и единствено за арабите.Това е било намерението на Мохамед и си е записано в корана.Защото няма как да е лесен за разбиране корана на човек, на който арабския не му е майчин език.

За другите ти въпроси нямам мнение в момента. :)

Нео,мерси за отговора,но ако питаш мюсюлманин и той ще ти каже,че джиновете са описани в Корана,създадени са от Бог и това е.Всичко казано в Корана е от Бог и разбрах,че нямам право да задавам много въпроси,на които няма отговор.

Бог създава исляма за всички хора по земята,докато предишните пророци са идвали за определена група хора.За това Бог казва ако не доброволно хората трябва да приемат насила исляма.Това разбрах и дано греша.За арабския език сме на едно мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе знаех си, че няма да ме разбереш. Няма значение...

Xa-XA.Този "Логос" е вълнуващ тигър.Най-забавното е че се изживява катро православен, а вярва в задгробния живот.

Симпатягата е единственият, който съм виждал да е анатемосан от църквата, но да си мисли че е православен.

Друга негова култoва изява(в друг форум) е твърдението, че Исляма е създаден от православната църква за борба с евреите.

Дори репликира, с голяма доза люта страст, несъществуващ потребител.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според уйкипедия джиновете са митология още преди исляма и се питам каква е вероятността митологията или езичеството да се е съединило с исляма?

На практика - така се е случило, но логиката в Корана не допуска такава хипотеза.

Мюсюлманите вярват, че Коранът е съществувал като Слово на Бог преди сътворението. Освен това считат, че Адам е първият мюсюлманин! Това между другото е правилна логика!

Имам и един страничен въпрос,защо сега всички които не вярват в исляма се наричат кяфири?

Това,че са казани добри думи за християните,в същност е било в миналото преди исляма.И след идването на исляма те автоматично са невярващи,както и всички други.

Това изобщо не е така. Мохамед се смята за продължител на пророчествата на Bиблийските патриарси. Той е вярвал в Тората и Евангелието! Мисля, че писах достатъчно по този въпрос.

Кяфири / от арабски неверници / са обозначени в Корана юдеите, /защото не вярват, че Исус е Месия / и някои от арабските езичници и никога християните.

Християните всъщност почитат и Тората и Инджила, а според Корана , тези книги съдържат истинските Слова на Аллах.

Освен това, по време на хиждрата е бил приютен от християни и тогава е бил впечатлен от отношението им към него. Много от нещата, които научава, по-късно ги поставя и в Корана.

И пак питам въпроса,на който така и не намерих отговор-какво ново на Света казва исляма и Мохамед,което преди не е казано?Исляма възниква за всички хора по света,а предишните религии са били за определена група.

Защо в Библията пише,че ще дойдат лъжепророци с нова истина

Матей 24 глава

23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;

24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.

25 Ето предсказах ви.

26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.

В около 60 процента от Корана, може да се открият посланията на Тората и в около 10 до 20 процента в Корана може да се открият посланията на Новия завет. Дори след написването на Сунната / повече от два века след смъртта на Мохамед / никой не се е съмнявал, че написаното в Корана, отговаря точно на написаното в Библията. След това обаче, арабите виждат, че религията им не отговаря в някои отношения на посланията в Библията и обявавят, че библиата е променена. И никога на посочват кога е станало това / и никога няма да посочат, защото такова нещо не се е случвало /. Но вече в Сунната на Мюсюлманите има хадиси, в които е записано, че Коранът е променен и е безвъзвратно загубен. А има и множество противоречия в самите знамения от Корана! Не случайно Сунната не е преведена на български. Виждал съм и руски преводи, в които не са преведени всички хадиси, а са преведени избирателно.

Според Християнствито - Мохамед не може да е пророк. Освен това – Грешния превод / Правил съм справка с арабист и ако има някой, който знае добре Арабски, можем да обменим мнение/ , че Аллах е излъгал вярващите ,че Исус е умрял на Кръста, прави Бог лъжец и според християнството – Мохамед и мюсюлманите са Антихристи / това следва от Евангелие от Йоан и ако искаш- мога да ти извадя точните стихове от Библията / .

Общо взето – освен, че мохамед е Пророк и някои неточности - почти нищо ново не казва Корана. Ал Исра обаче в по-голямата си част е писана след смъртта на Мохамед!

Основната идея на Мохамед е да създаде християнство в арабски условия и нищо повече.

Както и имаше друг цитат,че дори и ангел да проповядва друга истина да не му се вярва.Това не означава ли,че след Христос няма има друга истина?

Точно така!

Защо Утешителя се обозначава като Мохамед?

Такова нещо няма! Никъде не го пише това? Аз съм писам по този въпрос във форума.

Но мога и пак да го напиша! Между другото – когато отговарях на този въпрос , той не беше ясен на питащия и не беше го задал правилно.

Питам – Къде е обозначен Утешителят като Мохамед, че аз не мога да намеря този стих в Библията и как разбра, че стихът се отнася за Мохамед? Задай си въпроса и ще видиш как лъжат мюсюлманските богослови!

След като Исус Христос казва,че той е последен нима той лъже,или Бог ни лъже или този текст е променен(както мюсюлманите твърдят,че Библията е променена)?

Дори и според Корана – Мохамед не е печатът на Пророците. Според Корана – Исус е още жив и ще се върне на Земята. Така, че Мохамед не е печата на Пророците, защото след него има още един Пророк – Исус.

Променен е текста, но в Сунната е записано, че Коранът абсолютно никога не е бил събиран в писмен вид целия. И по времето на Мохамед, за Корана дори и не са правени опити да бъде събра. И аз мога всичко да казвам . Но мога да изкарам доказателства от Сунната, че Коранът е бил променен. Не ми се отговаря на въпроса и кой е най-стария Коран , колко листи липсват от него и от къде са преписани липсващите листи? А до сега никой мюсюлманин не ми е отговарял на въпроса – Кога е била променена Библията , преди смъртта на Мохамед или след това?

Бог създава исляма за всички хора по земята,докато предишните пророци са идвали за определена група хора.

Ако едно нещо не си го прочел в Корана, микога не твърди, че е истима!

В Корана е записано в прав текст, че исляма е създаден точно за Арабите и за никой друг. Ареалът, в който е валиден исляма е от Мека до Ерусалим и това е записано в прав текст - Ал Исра, аят 1 -

1. Пречист е Онзи, Който пренесе Своя раб нощем от Свещената джамия до Най-далечната джамия, околностите на която Ние благословихме, за да му покажем от Нашите знамения. Той е Всечуващия, Всезрящия.

Свещенната Джамия Ал масджит ал харам се намира в мека, а най-далечната в околностите на която НИЕ / под НИЕ се разбира Аллах. Аллах съдържа в себе си множественост, защото е "изкопиран от християнството, където в Бог е въплътено триединството. Това е факт, които мюсюлманите не искат да признаят/ бладословихме, се намира в Ерусалим - Ал Акса.

Коранът е само за арабите!

Да видим при кого идва Христос - Евангелие от Йоан:

1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.

2 То в начало беше у Бога.

3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.

4 В Него бе животът и животът бе светлина на човеците.

5 И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.

6 Яви се човек изпратен от Бога, на име Иоан.

7 Той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината, за да повярват всички чрез него.

8 Не беше той светлината, но дойде да свидетелствува за светлината.

9 Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света

За това Бог казва ако не доброволно хората трябва да приемат насила исляма.Това разбрах и дано греша.За арабския език сме на едно мнение.

Я прочети 2:256 . Това го знам на изуст и дори няма нужда да правя справка в Корана!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xa-XA.Този "Логос" е вълнуващ тигър.Най-забавното е че се изживява катро православен, а вярва в задгробния живот.

В задгробният живот вярват Католиците и Мюсюлманите!

Симпатягата е единственият, който съм виждал да е анатемосан от църквата, но да си мисли че е православен.

Не се сещам някой да не е анатемосал.

Не ме бъркай със Салман Ружди и "Сатанинските строфи / аети /" в Корана!

Друга негова култува изява(в друг форум) е твърдението, че Исляма е създаден от православната църква за борба с евреите.

Дори репликира с голяма доза люта страст несъществуващ потребител.

Когато човек не прави разлика между Православие и Католицизъм, започва да говори, че Православните вярват в задгробния живот. На практика е точно обратното!

Православната църква не се бори за физическо унищожаване на евреите. Даже напротив - през Втората Световна Война, когато исляма се съюзява с Хитлер и започва да избива евреите, в Християнска България спасява еврейското са население. Ислямът е религия на омразата към евреите - точно както и католицизма!

Сахих Бухари - Том 9, книга 83, Брой 24:

Narrated Anas bin Malik: The Prophet killed a Jew for killing a girl in order to take her orna

Разказва Aнас бин Малик: Пророкът уби един евреин за убийството на момиче, за да й вземе украшението.

Ал Маида

60. Кажи: "Да ви известя ли за по-голямо зло от това ­ като възмездие при Аллах?" Които Аллах прокле и им се разгневи, и направи от тях маймуни и свине, служещи на сатаната ­ тези са най-злочестите по място и най-отклонените от правия път.

61. И когато дойдат при вас, казват: "Повярвахме", а влизат с неверието и излизат с него. Аллах най-добре знае какво потулват.

62. И виждаш мнозина от тях да се надпреварват в греха, безчинството и поглъщането на възбраненото. Колко лошо е това, което вършат!

63. Защо равините и правниците не ги възпират да изричат греховни думи и да поглъщат възбраненото? Колко лошо е това, което вършат!

64. И рекоха юдеите: "Ръката на Аллах е стисната." Нека техните ръце са стиснати и те да бъдат прокълнати за онова, което са изрекли. Не, Неговите Ръце са разтворени ­ раздава както пожелае. И у мнозина от тях низпосланото на теб от твоя Господ увеличава тяхното престъпване и неверие. И хвърлихме сред тях вражда и ненавист до Деня на възкресението. Всякога, щом разпалят огън за война, Аллах го угасява. И се устремяват по земята за развала, а Аллах не обича сеещите развала.

„Последният час няма да настъпи, докато мюсюлманите и юдеите не водят война, в която мюсюлманите ще избиват юдеите, а те ще се крият зад дървета и скали. Тогава скалите и дърветата ще викат: о мюсюлманино, о служителю на Бог! Зад мен има евреин, ела и го убий."

И т.нат.

Православните християни никога не са искали да се убиват юдеите. Убийството на юдеите е патент на Исляма и Католицизма!

Така, че - да не започваме с лъжите, които ви е научил Мохамед !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В задгробният живот вярват Католиците и Мюсюлманите!...

Не се сещам някой да не е анатемосал.

Не ме бъркай със Салман Ружди и "Сатанинските строфи / аети /" в Корана!..

.....

Когато човек не прави разлика между Православие и Католицизъм, започва да говори, че Православните вярват в задгробния живот. На практика е точно обратното!

Хахахахахаххаха>

"Брате" - знаех че не си наясно със себе си.Какво по ясно доказателство от това.

Ето тук по-долу ще цитирам текста, приет на VI събор на църквата и в който се предава на анатема, всеки който отрича задгробния живот .

Срещу кого се провъзгласява анатема?

"Срещу онези, които отричат Божието битие и Промисъла Божи; които наричат Бога не Дух, а вещество; не приемат равночестието на лицата на Пресветата Троица; отхвърлят необходимостта от изкуплението Христово за хората; срещу хулителите на приснодевството на Божията Майка; срещу невярващите в боговдъхновеността на Свещеното Писание и в благодатта на Всесветия Дух; срещу отричащите задгробния живот, края на света, Страшния съд, вечните награди за праведниците и вечните мъки за грешниците; срещу неприемащите спасителните тайнства на Църквата, непризнаващите Вселенските събори и Вселенските предания." По този начин на анатема подлежат греховете на неверието и богохулството (Вж. "Последование в Неделю Православия.").

"Постановяваме да се пази твърда и до свършека на вековете непоколебима вярата на всички мъже, които са се прославили в Църквата Божия и които са били светила на Вселената, държейки Словото на Живота, а също така и техните Богопредадени съчинения и догмати. Отхвърляме и анатемосваме всички ония, които те са отхвърляли и анатемосвали като врагове на истината... Ако някой не се придържа и не приема гореозначените догми на благочестието и не мисли и не проповядва така, такъв нека бъде анатема!" (VI Вселенски събор, пр. 1).

http://www.pravoslavieto.com/books/kakvo_znae_hristianin/13.htm

Така че драги - ти самия не знаеш какъв си и нямаш нищо общо с православието!! И логично е че всичките ти писания са такива объркани.

Православната църква не се бори за физическо унищожаване на евреите. Даже напротив - през Втората Световна Война, когато исляма се съюзява с Хитлер и започва да избива евреите, в Християнска България спасява еврейското са население. Ислямът е религия на омразата към евреите - точно както и католицизма!

Православните християни никога не са искали да се убиват юдеите. Убийството на юдеите е патент на Исляма и Католицизма!

Така, че - да не започваме с лъжите, които ви е научил Мохамед !

"Брате" - ти сигурно помниш, когато написа, че исляма е бил създаден от Рим, за борба с евреите.Ако искаш ще опресня паметта ти.

Малкият проблем, е неизвестното за теб обстоятелство, че католическата църква се отделя от православната, едва през 1054г. а дотогава именно Папата е глава на православаната църква.

Така че "брате", всичко си е баш така, както съм ти го написъл.Това, че не осъзнаваш думите си, не е мой проблем.

А православната догматика ще я бистря с православни.Какво да коментирам еретичните ти настроения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно съм по-стар от всички тук...-за по-мъдър не знамммм, но много съм преживял и видял-добре преценявам хората! .....та-НЯМА НИКАКЪВ БОГ !!! може от физиката и квантовата механика по -точно да се обяснят и открият много неща-но това е природата-! Бог -не! а като по-млад вярваххх и аз-но много преживях,питах се, отговарял съм си,молел съм се, хиляди свещи, пешкири, пари ид. съм дарявал в черквите, мазни попове са ми чели молитви,....-сам си помогнах! Няма за съжаление!Няма Бог! - а може би и така е по-добре!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква изобщо е ролята на джиновете на земята и спрямо хората? Дявола поне знаем за какво е пратен на земята. Взех да се обърквам вече,каква точно е позицията или мнението на мюсюлманите относно християните или другите Сега?Какви са вярващи или кяфири,или с непълна вяра? Защото щом не вярваш в Мохамед,че е последен пророк(продължител) и Корана,означава автоматично че си кяфир или какво? Знам,че си писал за това преди,че Мохамед е вярвал каквото е било преди,но след като той идва и носи Корана всичко което е било преди става минало.Не важащо и идва задължението за приемане на исляма от всички,юдеи или християни? И нещо друго,вярно ли е че в Корана е написано,че в Библията се споменава за Мохамед,или някои на име Ахмед? Къде точно в Библията е споменато идването на нов пророк,след като изрично Исус Христос казва,че няма да има друго евангелие?Дори и самото име Мохамед го няма написано. За Утешителя и Мохамед го прочетах,ако не се лъжа в сайта на Главно Мюфтийство.Имаше някаква публикация за разговор в интернет и се споменават откъси и от Старият Завет,в които се пише нов пророк.Не мога да намеря статията,казвам по спомен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Блесна Светкавица. Те се уплашиха.

Блесна Светкавица втори път. Те се засмяха. И гръм се чу. Рекоха: "Не се стряскаме от теб. Ти само святкаш и гърмиш.”

Блесна Светкавица трети път. И Огнена мълния разтопи мъртвия камък.

Те нищо не рекоха. Не се стреснаха. Не се засмяха. Самите те бяха станали камък.”

Безименен текст

Hовите знания предизвикват страх или безразличие само у безчувствените към новото. Летецът не се страхува от сведения за авиацията. Реалният свят за който говорят невежите всъщност е техният ограничен провинциален заден двор. Единственият, който те познават. Докато самоуверените идиоти се присмиват надменно, знанията се усъвършенстват, а после се вкарват в действие, съединяват се с Живота. И те самите оживяват. Картината на видимото се променя. Воалът на Времето се разкъсва, по него се появяват дупки, все повече и все по-едри предмети пропадат неизвестно къде или идват при нас неизвестно откъде. Все повече хора извършват неволни пътешествия.

Не само всеки има право да търси истината. Всеки е длъжен да я търси. Истината е по-голяма от нас и всички ние имаме място в нея. Една от повелите е, човек да открие както своята истина, така и своето място в Истината. Погледнете истината в упор. Без предубеждения. Убежденията вие си ги създайте. Бъдете над условностите, над ограниченията, налагани от съвременната цивилизация. Мъртвата буква умъртвява ума. Мъртвите правила нямат стойност за Вечността. Придайте на вашата идентичност форма, която няма да бъде забравена. Въведете понятието за променливия логически модел. Не пресмятайте измислени от човеци числа. И числата няма да са същите. "Правилно” иде от "правило”, а то - от "право”. Обезправеността ви дари с нови права. Правата вече са други! Истинските способности не се учат. Единственото, което хората трябва да усвоят е, как да ги допускат до умовете си. Школите, специалните терминологии, ученичеството… Те са отхвърлени. Поне в досегашния си вид. Посветени вече няма. Посвещението се дава на всеки. И всеки ще го има, ако поиска. Решено е Светлина да огрее затулените текстове. И нищо да не бъде скрито от ничии очи. Задава се Бурята!

Обединените усилия на седмина колобъри успяха да разрушат Закона за последователността. Но само удължиха и без това дългата агония на този свят. Колобърите се основаваха единствено на Завета и на предците. Още не бе изречено: "Съветът на мъртвите не е полезен за живите.” Почва за тяхното Дърво е изгнилата шума на хилядите години. Пазителят на Корена може да напътства, да наставлява, но не да управлява. Тук е заложено Равновесието. Властта трябва да е в ръцете на Владетел. Седмината магове обърнаха своите погледи Напред. "Само чрез смъртта се постига възраждане. Хармонията не е неподвижност. Тя е Движение - вечно Преобразяване.”

Земните учени вече са наясно, че цивилизацията неизбежно ще се разложи. Но ако е съхранена достатъчно жизненост, след разложението ще се роди нова цивилизация. По-яка, по-издръжлива, по-развита в умствено и технологично отношение. Но те не знаят, че така е с всеки разумен свят. Фазите на развитие и деградация се редуват и нищо не е в състояние да промени преливането им едно в друго. Нищо, освен смъртта.

Съдът над мъртвите е съд над духовно самоумъртвилите се

Защо не е предсказана годината, в която започва Ужасът? За да си мислят хората, че най-лошото предстои. Че страшното още не е започнало. Когато бъде предсказана годината на Края, годината в която най-страшното ще свърши, ще стане ясно, че и децата на децата ни ще се мъчат. Толкова дълго продължава най-тъмният период в историята на човешката Раса. Толкова много са замърсени хората, че по-кратко пречистване не би отстранило мърсотията от тях.

Отговорите на въпросите за бъдещето се крият в миналото. Спомнете си, че вторият Потоп ще бъде не с вода, а с Огън.

Какво трябва да знаем за Огнения вихър? Само едно! Той поразява не самите човеци, а злоносещите енергии, натрупани в тях. Какво правило трябва да спазваме, за да преминем живи през Огъня? Само едно! Не допускайте Злото. Не само не вършете зло, но не позволявайте на злите да ви използват. Не работете за тях. Не вярвайте на думите им. Прогонете ги от вашия духовен свят. Мракът не прониква насила, не влиза непоканен. Мракът обсебва, но доброволно, без насилие, а Тъмнината бяга от Светлите лъчи. Казвам ви неща, които вие и без мен знаете. Интуицията ви се докосва до бъдещето. Не е невъзможно да бъдете там, където подсъзнанието ви се разхожда свободно. Защо не се научите да влизате и излизате съзнателно?

Ние носим Светлината на един още нероден свят!

Всеки, ако искрено се стреми към спасение - ще го получи.Независимо коя религия изповядва. За естествените религии говоря. Не за Тъмните лъжебожествени култове. Нито за материализма или юдаизма. Ще ги различите по изискването за безкритичност и сляпо подчинение. Ще ги разпознаете по липсата на граница между добро и зло. Светлината не иска да Й се подчиняваме, а да бъдем като Нея. Щом сърцата ви искрено зоват Бога, то все едно е на какъв език ще се обърнете към Него. Но трябва да сте искрени.

Не казвам, че няма да е трудно. Злото се съпротивлява бясно. Все по-трудно ще е. Ето, затова трябва да знаете кога и как идва Помощта. Тангра винаги помага на стремящите се към Него.

Напрягали сте сили до пълно изтощение. Използвали сте всички възможности. Без резултат. Работили сте до пълна изнемога. Без капчица енергия сте, вече рухвате - тогава усещате подкрепящата Десница. Ако ли не - значи нещо сте забравили. Или не сте знаели. Или не сте допускали, че е възможно да го сторите. Помнете, че Помощта идва само на предела. Само миг, преди нишката да се скъса. Не преди това. И само при нужните за Божествения замисъл. Нищо не се дава даром, но честните усилия се оценяват от Небето.

Приближава часът на големия Избор!

Готови ли сте да избирате?

В предишните свои избухвания морът е бил въстановяване на Хармонията. Сега е нейно нарушаване. И макар да казват, че явлението е предизвикано от човека, то всъщност е донесено от хората, самоотделили се от човешкото семейство. Ето как ги характеризира една от техните собствени книги: "Човеци отхвърлени, човеци без име, измет на земята." - /Иов 30:8/ Днес трябва да решим: на кого да вярваме? На нашите врагове, наричащи ни "гои", "добитък" или на своя Помощник и Закрилник, Когото напоследък забравихме? *

"Бог никога не праща наказания по-големи, отколкото можеш да понесеш." Думите ми бяха казани след един особено жесток удар на съдбата. Като резултат бях принуден да си сменя жилището. Дълго е за разказване, но смяната ми спаси живота. Затова не роптайте, не падайте духом, ако ви сполетят нещастия. Не винаги сте в състояние да уловите перспективата. За Помощта се плаща. Но не си ли струват всичките страдания, щом след тях ще се освободим от паразитите, изсмукващи кръвта на цялото човечество?

Ние отново ще отвоюваме естествените си права, отново те ще бъдат фиксирани и неотменни. Моралните абсолюти отново ще станат постоянни. Денят отново ще Грее над нас!-

Питат: "Защо грубите материалисти, жестоките, безскрупулните, егоистите, хитреците, безчувствените - защо те живеят спокойно и щастливо, а ние непрекъснато сме подлагани на изпитания?"

Същото отбелязва и Владимир Свинтила: "Съвременният човек е човек без цивилизация. От огромните сгради на културата му е оставена единствено едната инструменталност - оставени са му само плугът и стругът, оставено му е Самсоновото колело от Библията". Казвам ви: нищо не ни е отнето! Ние всичко предадохме доброволно! Враговете ни предложиха нещо, ние го приехме, а сега се сърдим, че сме го приели. Отишли сме в един чужд свят, а се възмущаваме, че той не живее по наши закони.

Едно обаче е вярно: в чуждия свят неведението защитава хората. Дойде ли знанието, започват удари. Но водопада в края на влачещия поток не е по-добро решение. Като избягваме плесницата днес, ние се подлагаме на юмрука утре.

Обзетият от паразити свят така или иначе ще бъде ударен. Въпросът е кой пръв ще го удари. И как? Древното предсказание твърди: "Моят трон ще наследи онзи, който премине жив през земята на Мрака и достигне далечните брегове на Деня”. В началото на Пътя ни бе казано какъв ще бъде неговият завършек. Научихме ли се да тълкуваме правилно древните слова? Ра преминава от Дневната ладия в Нощната. Върху двете ладии стоят фигури, удивително напомнящи скици на съвременни многоетажни жилищни блокове. Указанието за времето не можеше да бъде разбрано преди да е настъпило. Но главната причина за неразбирането не е от незнание, а поради внушаваната ни омраза към едни или други личности и събития. Омразата задържа злото, пречи то да си отиде. Незнанието не позволява да вземем чистото знание, да видим доброто, да извлечем смисъл, да се поучим от грешките. Храмовете крият руини на други, по-стари храмове. Отправяйки се назад, по пътя на възходящото величие, ние стигаме до началото на Древността.

Ние се учим да Разбираме!

Разумът отрича много явления, но тях ги има. Наистина ли именно разумът е, който ги отрича? Отрицанието идва от недоразвитостта на онова, което хората наричат "разум”. Развитието не е самоцел. Отречем ли се от него, ние ще отречем единствено себе си.

Сега ви учим как да започнете да учите сами. Бързаме. Вие също трябва да побързате. Скоро, много скоро Вселената ще заговори с нов глас. Нови, непознати думи ще изречем и ние заедно с нея. От съдбовно значение е разбирането да започне от днес.

Иначе как ще посрещнем Утрото заедно?

из "Кръгове"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахахаххаха>

"Брате" - знаех че не си наясно със себе си.Какво по ясно доказателство от това.

Ето тук по-долу ще цитирам текста, приет на VI събор на църквата и в който се предава на анатема, всеки който отрича задгробния живот .

http://www.pravoslavieto.com/books/kakvo_znae_hristianin/13.htm

Така че драги - ти самия не знаеш какъв си и нямаш нищо общо с православието!! И логично е че всичките ти писания са такива объркани.

"Брате" - ти сигурно помниш, когато написа, че исляма е бил създаден от Рим, за борба с евреите.Ако искаш ще опресня паметта ти.

Малкият проблем, е неизвестното за теб обстоятелство, че католическата църква се отделя от православната, едва през 1054г. а дотогава именно Папата е глава на православаната църква.

Така че "брате", всичко си е баш така, както съм ти го написъл.Това, че не осъзнаваш думите си, не е мой проблем.

А православната догматика ще я бистря с православни.Какво да коментирам еретичните ти настроения.

Брадър Бадр, а ти какъв точно се самоопределяш?Ще направиш ли това тестче и да споделиш с нас резултатите?Ама пълните такива, не само това което ти харесва на теб.

А православната догматика защо те интересува толкова, че си решил даже да я бистриш?

Само да не стане като черното слънцезащитно покритие..... :angry::beat::lol6: :lol6:

:lol6:.

Между другото случайно да си гледал изложбата на Синан, строителя на големите джамии в империята, всичките по модел на православния храм "Света София", който пак той е преустроил в джамия? ;)

И вземи отговори на fringe, нали си специалист по исляма, виж колко много въпроси има на които няма кой да му отговори .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване