Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

но това е природата-! Бог -не!

При(родáта)! ;)

имаше една притча, в която на трима различни хора, задаващи въпроса: има ли Бог?, Буда отговаря: на единия-има; на втория-няма; на третия-отговори си сам; И когато учениците му го попитали защо дава три различни отговора, той отговорил: защото хората са различни и по различен начин стигат до Истината.

при(родáта)...

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

При(родáта)! :)

имаше една притча, в която на трима различни хора, задаващи въпроса: има ли Бог?, Буда отговаря: на единия-има; на втория-няма; на третия-отговори си сам; И когато учениците му го попитали защо дава три различни отговора, той отговорил: защото хората са различни и по различен начин стигат до Истината.

при(родáта)...

Не може да се каже, че истинската природа на нещата съществува.

Не може да се каже, че не съществува.

Не може да се каже, че едновременно съществува и не съществува.

Не може да се каже, че нито съществува, нито не съществува.

Истинската природа на нещата е отвъд тези крайности и не може да се предаде с думи.

Може да се преживее.

Всеки е Буда.

Не всеки го знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ae, мама му стара, не се ли сещате че тия книжлета са писани, недонаписани от слабообразовани (дори за онова време хорица). Ислям: Мохамед - бил е неграмотен, негов слуга на около 15 г. е писал "виденията" му и откровенията, които ангел му е предвал от името на Джибрил. Исус - доста мъдър човек, доста запознат и с невероятни духовни възможности. Само в Пакистан, Индия и тамошните околиии знаят какво е направил всъщност. За съжаление Исус (Имануел) не е създател на християнството, а доста по-късни хорица, чули-недочули по нещо предадено от трети, които пък поназнайвали по нещичко от учениците му. Аллах, Бог, Природа, Сътворение, Материя-Пространство-Време, са едно и също нещо. Това че земляните в определен етап от развитието си са възприемали други по-развити същества живеещи в Бога (Материя-Пространство-Време) и познаващи повече негови проявления в Света, е отделен порблем познат като религиозност. Дай си ми дрешките, на си ти парцалките!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второзаконие 18 глава:18 Аз ще им въздигна отсред братята им пророк, както съм въздигнал тебе, и ще туря думите Си в устата му; и той ще им говори всичко, което Аз му заповядвам. Второзаконие 21 глава:21 Тогава всичките мъже от града му да го убият с камъни, та да умре; така да отмахнеш злото отсред себе си; и целият Израил ще чуе и ще се убои. Псалми 118 глава:22 Камъкът, който отхвърлиха зидарите, Стана глава на ъгъла, 23 От Господа е това, И чудно е в нашите очи. Исая 11 глава:4 Но с правда ще съди сиромасите, И с правота ще решава за смирените на страната; Ще порази страната с жезъла на устата си, И с дишането на устните си ще умъртви нечестивия. Исая 28 глава:10 Защото дава заповед след заповед, Заповед, след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко. 11 Наистина с гъгниви устни и с друг език Ще говори на тия люде 12 Оня, който бе им рекъл: Тая е почивката ви; и успокойте уморения; И това е освежението ви; Но те не искаха да слушат. 13 Затова словото Господно ще стане за тях Заповед след заповед, заповед след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко, Тъй щото, като ходят, да паднат възнак и да се съкрушат, Да се впримчат и да се хванат. Исая 29 глава:11 И всяко пророческо видение стана за вас Като думите на запечатано писмо, Което дават на някого, който е грамотен, И казват: Я прочети това; А той казва: Не мога, защото е запечатано;12 Тогава дават писмото на някого, който не е грамотен. И казват: Я прочети това; А той казва: Не съм грамотен. Исая 42 глава:1 Ето Моят служител, когото подкрепявам, Моят избраник, в когото благоволи душата Ми; Турих Духа Си на него; Той ще постави правосъдие за народите. 2 Няма да извика, нито ще издигне високо гласа си, Нито ще го направи да се чуе навън. 3 Смазана тръстика няма да пречупи, И замъждял фитил няма да угаси; Ще постави правосъдие според истината. 4 Няма да ослабне нито да се съкруши Догдето установи правосъдие на земята; И островите ще очакват неговата поука. 5 Така казва Бог, Господ, Който е направил небето и го е разпрострял, Който е разстлал земята с произведенията й, Който дава дишане на людете, които са на нея, И дух на тия, които ходят по нея: 6 Аз Господ те призовах в правда, И като хвана ръката ти ще те пазя, И ще те поставя за завет на людете, За светлина на народите, 7 За да отвориш очите на слепите, Да извадиш запрените от затвор, И седящите в мрак из тъмницата. 8 Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли. 9 Ето, нещата предсказани от начало се сбъднаха, И Аз ви известявам нови, Преди да се появят, казвам ви ги. 10 Пейте на Господа нова песен, Хвалата Му от краищата на земята, Вие, които слизате на морето и всичко що е в него, Острови, и вие, които живеете на тях. 11 Пустинята и градовете й нека извикат с висок глас, Селата, гдето живее Кидар; Нека пеят жителите на Села, Нека възклицават от върховете на планините, 12 Нека отдадат слава на Господа, И нека възвестят хвалата Му в островите. 13 Господ ще излезе като силен мъж, Ще възбуди ревнивостта Си като ратник, Ще извика, да! ще изреве. Ще надделее над враговете Си; Матей 21 глава:42 Исус им каза: Не сте ли никога прочели в писанията тая дума: - "Камъкът, който отхвърлиха зидарите, Той стана глава на ъгъла; От Господа е това. И чудно е в нашите очи"? 43 Затова ви казвам, че Божието царство ще се отнеме от вас, и ще се даде на народ, който принася плодовете му. Йоан 14 глава:12 Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши; защото Аз отивам при Отца. 13 И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя, за да се прослави Отец в Сина. 14 Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя. 15 Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди. 16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века. 17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. Йоан 15 глава:26 А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене. 27 Но и вие свидетелствувате, защото сте били с Мене отначало. Йоан 16 глава:5 а сега отивам при Онзи, Който Ме е пратил; и никой от вас не Ме пита: Къде отиваш? 6 Но понеже ви казах това, скръб изпълни сърцата ви. 7 Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя. 8 И той, когато дойде, ще обвини света за грях, за правда и за съдба; 9 за грях, защото не вярват в Мене; 10 за правда, защото отивам при Отца, и няма вече да Ме виждате; 11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден. 12 Имам още много неща да ви кажа; но не можете да ги понесете сега. 13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща. 14 Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява. 15 Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява. 16 Още малко, и няма да Ме виждате; и пак малко и ще Ме видите. Тези текстове не се ли отнасят за Мохамед?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитатите от Матей и Йоан се отнасят за Светия дух-Утешителят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно съм по-стар от всички тук...-за по-мъдър не знамммм, но много съм преживял и видял-добре преценявам хората!

.....та-НЯМА НИКАКЪВ БОГ !!!

може от физиката и квантовата механика по -точно да се обяснят и открият много неща-но това е природата-! Бог -не!

а като по-млад вярваххх и аз-но много преживях,питах се, отговарял съм си,молел съм се, хиляди свещи, пешкири, пари ид. съм дарявал в черквите, мазни попове са ми чели молитви,....-сам си помогнах!

Няма за съжаление!Няма Бог! - а може би и така е по-добре!

Сега обаче ми е интересно да ми обясниш - Как се е създал човека и по-точно - как се е образувало човешкото око?

За еволюция ли ще говорим, за маймуни или за извънземен произход?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква изобщо е ролята на джиновете на земята и спрямо хората?

Дявола поне знаем за какво е пратен на земята.

Джиновете са измишльотина на Мохамед и нямат никаква роля в нищо.

Взех да се обърквам вече,каква точно е позицията или мнението на мюсюлманите относно християните или другите Сега?Какви са вярващи или кяфири,или с непълна вяра?

Ето какво пише за Тората и Евангелието в Корана! И двете са обозначени като Слово на Аллах и с наличие на светлина в тях!

Ето ти линк с потвърждение - внимателно го прочети и ще разбереш неща, които никой мюсюлманин няма да ти каже / всичко е от Корана/:

http://www.kaldata.c...howtopic=150620

освен това - Мохамед е вярвал в Тората - - Аз вярвам в тебе и в Този, Който те разгласи.

Виж тук някъде по средата- http://www.kaldata.c...t=#entry1566192

Защото щом не вярваш в Мохамед,че е последен пророк(продължител) и Корана,означава автоматично че си кяфир или какво?

Самите мюсюлмани твърдят, че Исус не е умрял на кръста и е въздигнат жив! - Така ли е? Мохамед е вече отдавна умрял! Исус е още жив и му предстой да дойде на земята. Е кой тогава е последният пророк Според Корана / Печата на Пророците/?

Питам - според Корана, а не според арабските богослови! Кому да вярвам - на Божието слово в Корана или на лъжливите араби?

Знам,че си писал за това преди,че Мохамед е вярвал каквото е било преди,но след като той идва и носи Корана всичко което е било преди става минало.Не важащо и идва задължението за приемане на исляма от всички,юдеи или християни?

Кой ти го каза това - някой арабин ли? В Корана пише друго! Първо прочети това, към което съм ти направил линк, а тук ще ти представя две знамения - Сура 5 , аят 48

48. И ти низпослахме Корана с истината, за да потвърди Писанията преди него и да бъде техен свидетел. И отсъждай помежду им според онова, което Аллах е низпослал, и не следвай страстите им вместо истината, която си получил! За всеки от вас сторихме закон и път. И ако желаеше Аллах, щеше да ви стори една общност, но [така стори] за да ви изпита в онова, което ви е дарил. И надпреварвайте се в добрините! Завръщането на всички вас е при Аллах и Той ще ви разкрие онова, по което бяхте в разногласие.

Сура2, аят 85. После се избивахте и прогонвахте от домовете им някои от вас, като си помагахте против тях с грях и вражда. И дойдеха ли при вас като пленници, ги откупвахте. А ви бе възбранено да ги прогонвате. Нима вярвате в част от Писанието, а в друга не вярвате? За онези от вас, които вършат това, няма друго възмездие освен позор в земния живот, а в Деня на възкресението ще бъдат подложени на най-суровото мъчение. Аллах не подминава вашите дела.

Казах ти, че арабите лъжат!

И нещо друго,вярно ли е че в Корана е написано,че в Библията се споменава за Мохамед,или някои на име Ахмед?

Къде точно в Библията е споменато идването на нов пророк,след като изрично Исус Христос казва,че няма да има друго евангелие?Дори и самото име Мохамед го няма написано.

Това, за което говориш е Ахмад и е споменато в Корана! Мисля, че можеш сам да си намериш знамението!

В Библията не е споменат абсолютно никъде Мохамед - нито в Тората, нито в Евангелието!

За Утешителя и Мохамед го прочетах,ако не се лъжа в сайта на Главно Мюфтийство.Имаше някаква публикация за разговор в интернет и се споменават откъси и от Старият Завет,в които се пише нов пророк.Не мога да намеря статията,казвам по спомен.

Това, което си чел е пряко свързано с Ахмад! Задай си въпроса и ще ти отговоря на момента. Ако аз си задам сам въпроса и му отговоря, няма да разбереш как мюсюлманските богослови лъжат по най-безобразния начин вярващите!

Ако не можеш да намериш мястото от където си го чел, просто кажи и ще намеря подходящ линк от където да си подготвиш въпроса!

Аз ще ти отговоря веднага щом си зададеш въпроса! Можеш да ползваш и мисли на бележити мюсюлмански богослови за да си формираш въпроса! За мен това е без значение!

Второзаконие 18 глава:18 Аз ще им въздигна отсред братята им пророк, както съм въздигнал тебе, и ще туря думите Си в устата му; и той ще им говори всичко, което Аз му заповядвам.

Второзаконие 21 глава:21 Тогава всичките мъже от града му да го убият с камъни, та да умре; така да отмахнеш злото отсред себе си; и целият Израил ще чуе и ще се убои.

Псалми 118 глава:22 Камъкът, който отхвърлиха зидарите, Стана глава на ъгъла,

23 От Господа е това, И чудно е в нашите очи.

Исая 11 глава:4 Но с правда ще съди сиромасите, И с правота ще решава за смирените на страната; Ще порази страната с жезъла на устата си, И с дишането на устните си ще умъртви нечестивия.

Исая 28 глава:10 Защото дава заповед след заповед, Заповед, след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко.

11 Наистина с гъгниви устни и с друг език Ще говори на тия люде

12 Оня, който бе им рекъл: Тая е почивката ви; и успокойте уморения; И това е освежението ви; Но те не искаха да слушат.

13 Затова словото Господно ще стане за тях Заповед след заповед, заповед след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко, Тъй щото, като ходят, да паднат възнак и да се съкрушат, Да се впримчат и да се хванат.

Исая 29 глава:11 И всяко пророческо видение стана за вас Като думите на запечатано писмо, Което дават на някого, който е грамотен, И казват: Я прочети това; А той казва: Не мога, защото е запечатано;12 Тогава дават писмото на някого, който не е грамотен. И казват: Я прочети това; А той казва: Не съм грамотен.

Исая 42 глава:1 Ето Моят служител, когото подкрепявам, Моят избраник, в когото благоволи душата Ми; Турих Духа Си на него; Той ще постави правосъдие за народите.

2 Няма да извика, нито ще издигне високо гласа си, Нито ще го направи да се чуе навън.

3 Смазана тръстика няма да пречупи, И замъждял фитил няма да угаси; Ще постави правосъдие според истината.

4 Няма да ослабне нито да се съкруши Догдето установи правосъдие на земята; И островите ще очакват неговата поука.

5 Така казва Бог, Господ, Който е направил небето и го е разпрострял, Който е разстлал земята с произведенията й, Който дава дишане на людете, които са на нея, И дух на тия, които ходят по нея:

6 Аз Господ те призовах в правда, И като хвана ръката ти ще те пазя, И ще те поставя за завет на людете, За светлина на народите,

7 За да отвориш очите на слепите, Да извадиш запрените от затвор, И седящите в мрак из тъмницата.

8 Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли.

9 Ето, нещата предсказани от начало се сбъднаха, И Аз ви известявам нови, Преди да се появят, казвам ви ги.

10 Пейте на Господа нова песен, Хвалата Му от краищата на земята, Вие, които слизате на морето и всичко що е в него, Острови, и вие, които живеете на тях.

11 Пустинята и градовете й нека извикат с висок глас, Селата, гдето живее Кидар; Нека пеят жителите на Села, Нека възклицават от върховете на планините,

12 Нека отдадат слава на Господа, И нека възвестят хвалата Му в островите.

13 Господ ще излезе като силен мъж, Ще възбуди ревнивостта Си като ратник, Ще извика, да! ще изреве. Ще надделее над враговете Си;

Матей 21 глава:42 Исус им каза: Не сте ли никога прочели в писанията тая дума: - "Камъкът, който отхвърлиха зидарите, Той стана глава на ъгъла; От Господа е това. И чудно е в нашите очи"?

43 Затова ви казвам, че Божието царство ще се отнеме от вас, и ще се даде на народ, който принася плодовете му.

Йоан 14 глава:12 Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши; защото Аз отивам при Отца.

13 И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя, за да се прослави Отец в Сина.

14 Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя.

15 Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди.

16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.

17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.

Йоан 15 глава:26 А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене.

27 Но и вие свидетелствувате, защото сте били с Мене отначало.

Йоан 16 глава:5 а сега отивам при Онзи, Който Ме е пратил; и никой от вас не Ме пита: Къде отиваш?

6 Но понеже ви казах това, скръб изпълни сърцата ви.

7 Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя.

8 И той, когато дойде, ще обвини света за грях, за правда и за съдба;

9 за грях, защото не вярват в Мене;

10 за правда, защото отивам при Отца, и няма вече да Ме виждате;

11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден.

12 Имам още много неща да ви кажа; но не можете да ги понесете сега.

13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.

14 Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява.

15 Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява.

16 Още малко, и няма да Ме виждате; и пак малко и ще Ме видите.

Тези текстове не се ли отнасят за Мохамед?

Как разбра, че са за Мохамед? Те се отнасят точно толкова за Мохамед, колкото и за мен!

Я да чуя изводите ти?

Цитатите от Матей и Йоан се отнасят за Светия дух-Утешителят.

Поздравления!!! Точен отговор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинската природа на нещата е отвъд тези крайности и не може да се предаде с думи.

Може да се преживее.

Да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джиновете са измишльотина на Мохамед и нямат никаква роля в нищо.

Ето какво пише за Тората и Евангелието в Корана! И двете са обозначени като Слово на Аллах и с наличие на светлина в тях!

Ето ти линк с потвърждение - внимателно го прочети и ще разбереш неща, които никой мюсюлманин няма да ти каже / всичко е от Корана/:

http://www.kaldata.c...howtopic=150620

освен това - Мохамед е вярвал в Тората - - Аз вярвам в тебе и в Този, Който те разгласи.

Виж тук някъде по средата- http://www.kaldata.c...t=#entry1566192

Самите мюсюлмани твърдят, че Исус не е умрял на кръста и е въздигнат жив! - Така ли е? Мохамед е вече отдавна умрял! Исус е още жив и му предстой да дойде на земята. Е кой тогава е последният пророк Според Корана / Печата на Пророците/?

Питам - според Корана, а не според арабските богослови! Кому да вярвам - на Божието слово в Корана или на лъжливите араби?

Кой ти го каза това - някой арабин ли? В Корана пише друго! Първо прочети това, към което съм ти направил линк, а тук ще ти представя две знамения - Сура 5 , аят 48

48. И ти низпослахме Корана с истината, за да потвърди Писанията преди него и да бъде техен свидетел. И отсъждай помежду им според онова, което Аллах е низпослал, и не следвай страстите им вместо истината, която си получил! За всеки от вас сторихме закон и път. И ако желаеше Аллах, щеше да ви стори една общност, но [така стори] за да ви изпита в онова, което ви е дарил. И надпреварвайте се в добрините! Завръщането на всички вас е при Аллах и Той ще ви разкрие онова, по което бяхте в разногласие.

Сура2, аят 85. После се избивахте и прогонвахте от домовете им някои от вас, като си помагахте против тях с грях и вражда. И дойдеха ли при вас като пленници, ги откупвахте. А ви бе възбранено да ги прогонвате. Нима вярвате в част от Писанието, а в друга не вярвате? За онези от вас, които вършат това, няма друго възмездие освен позор в земния живот, а в Деня на възкресението ще бъдат подложени на най-суровото мъчение. Аллах не подминава вашите дела.

Казах ти, че арабите лъжат!

Това, за което говориш е Ахмад и е споменато в Корана! Мисля, че можеш сам да си намериш знамението!

В Библията не е споменат абсолютно никъде Мохамед - нито в Тората, нито в Евангелието!

Това, което си чел е пряко свързано с Ахмад! Задай си въпроса и ще ти отговоря на момента. Ако аз си задам сам въпроса и му отговоря, няма да разбереш как мюсюлманските богослови лъжат по най-безобразния начин вярващите!

Ако не можеш да намериш мястото от където си го чел, просто кажи и ще намеря подходящ линк от където да си подготвиш въпроса!

Аз ще ти отговоря веднага щом си зададеш въпроса! Можеш да ползваш и мисли на бележити мюсюлмански богослови за да си формираш въпроса! За мен това е без значение!

Как разбра, че са за Мохамед? Те се отнасят точно толкова за Мохамед, колкото и за мен!

Я да чуя изводите ти?

Поздравления!!! Точен отговор!

А за Исус Христос аз също си задавам въпроса,че на практика Исус е доста по-важен от Мохамед.

Бог или Аллах му придава голяма важност и внимание,да спаси от убийство,да го прибере при Себе си,да му постави мисия да се завърне на земята жив...Всъщност само Исус от всички пророци пратени от Бог ще се завърне тържествено на земята.

Излиза,че той е по-важен от Мохамед?

Дано ме разбираш какво имам предвид и тази важна разлика от Преди и Сега,т.е времето До Мохамед и След него.Т.е хората преди него са били вярващи,но с идването на Мохамед стават автоматично невярващи(ако не се повярва в думиоте му).Това ми е мисълта и въпроса-в днешно време хората извън исляма на практика кяфири ли са?

За аятите 48 и 85 може и да се визират хората на писанието?...не следвай страстите им вместо истината, която си получил...т.е да се вярва в Корана, а не на другите?

...Нима вярвате в част от Писанието, а в друга не вярвате?...пак тях или юдеите?

Кой е Ахмад?Мухамед и Ахмад,едно и също лице ли са?

http://www.genmufti.net/bg/library/239-2009-06-23-19-23-37.html

За кого става въпрос във Второзаконие 18:18;21:21?

А Исая 28 глава:10:11 изглежда както Корана е низпослан,постепенно?

Исая 29 глава:11-Мохамед?

Исая 42 глава:1 Мохамед?Кои са тези острови?Тези?

http://bg.wikipedia.org/wiki/Файл:Islam_by_country_01.svg

"Абдуллах: Да и за съжаление повечето християни не знаят или отричат, че идването на Пророка Мухаммед (с.а.с.) е предсказано в техните писания (виж Второзаконие 18:18;21:21;Псалми 118:22-23;Исая 42:1-13;Матей 21:42-43;Йоан 14 :12-17,15:26,27;16:5-16). Мюсюлманските теолози са обявили, че човекът, който е описан от Исус, че ще дойде след него (в по-горните стихове) е Мухаммед (с.а.с.).

Дерек: О.К. Добре, но защо е имало нужда от друг Пророк след Исус и друго откровение след Библията?

Абдуллах: Всички Пророци са идвали, за да учат народите си на Единобожие. В случая с Исус (а.с.), той бил изпратен само като Пратеник на „блудните синове” от семейството на Исраел (виж Матей 15:24). Това, което се случвало с всички тези Пратеници е, че те не били приемани добре от по-голямата част от хората. Така например, те започнали да фалшифицират ученията на Моисей (а.с.) и Исус (а.с.) (виж Коран сура Бакара:79). Ето защо Аллах изпратил Мухаммед (с.а.с.) с последното Послание (т.е. Корана), за да върне вярата на човечеството в Единствения Бог, достоен за поклонение, без съдружници или посредници."

И още един въпрос кой е Утешителя или той,Онзи?

Йоан 16 глава:5 а сега отивам при Онзи, Който Ме е пратил; и никой от вас не Ме пита: Къде отиваш?

7 Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя.

13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.

15 Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява.

Редактирано от fringe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахахаххаха>

"Брате" - знаех че не си наясно със себе си.Какво по ясно доказателство от това.

Ето тук по-долу ще цитирам текста, приет на VI събор на църквата и в който се предава на анатема, всеки който отрича задгробния живот .

http://www.pravoslav...istianin/13.htm

Така че драги - ти самия не знаеш какъв си и нямаш нищо общо с православието!! И логично е че всичките ти писания са такива объркани.

Ако ти изучаваш исляма от вестници и списания, то аз изучавам Християнството от Библията!

Да чуя - къде в Библията е записан израза "задгробен живот" и какво означава този израз?

Изключително съм любопитен!!!

"Брате" - ти сигурно помниш, когато написа, че исляма е бил създаден от Рим, за борба с евреите.Ако искаш ще опресня паметта ти.

Малкият проблем, е неизвестното за теб обстоятелство, че католическата църква се отделя от православната, едва през 1054г. а дотогава именно Папата е глава на православаната църква.

Така че "брате", всичко си е баш така, както съм ти го написъл.Това, че не осъзнаваш думите си, не е мой проблем.

А православната догматика ще я бистря с православни.Какво да коментирам еретичните ти настроения.

И защо не даваш линк към този израз?

Дай ми линк към това място, където твърдиш, че съм писал!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за Исус Христос аз също си задавам въпроса,че на практика Исус е доста по-важен от Мохамед.

Бог или Аллах му придава голяма важност и внимание,да спаси от убийство,да го прибере при Себе си,да му постави мисия да се завърне на земята жив...Всъщност само Исус от всички пророци пратени от Бог ще се завърне тържествено на земята.

Излиза,че той е по-важен от Мохамед?

Не само, че Излиза, но и Исус е най-важният от всички пророци в Исляма!

Единствения, които може да Сътворява, да изцерява слепита, да изцерява прокажените, да въскресява от мъртвите и мн. др.

Никой обикновен човек не може подобно нещо!

Дано ме разбираш какво имам предвид и тази важна разлика от Преди и Сега,т.е времето До Мохамед и След него.Т.е хората преди него са били вярващи,но с идването на Мохамед стават автоматично невярващи(ако не се повярва в думиоте му).Това ми е мисълта и въпроса-в днешно време хората извън исляма на практика кяфири ли са?

Дай ми знамението от Корана, в което си прочел, че християните стават автоматично невярващи!

За аятите 48 и 85 може и да се визират хората на писанието?...не следвай страстите им вместо истината, която си получил...т.е да се вярва в Корана, а не на другите?

...Нима вярвате в част от Писанието, а в друга не вярвате?...пак тях или юдеите?

По принцип - няма значение кого се визира - религията е еднаква за всички!

Кой е Ахмад?Мухамед и Ахмад,едно и също лице ли са?

http://www.genmufti....3-19-23-37.html

Сура61. Редицата (АС-САФФ), аят 6. И рече Иса, синът на Мариам: “О, синове на Исраил, аз съм пратеник на Аллах при вас, да потвърдя Тората преди мен и да благовестя за пратеник, който ще дойде след мен. Името му е Ахмад. ” А когато [Мухаммад] им донесе ясните знаци, рекоха: “Това е явна магия.”

В Корана изрично се казва, че Аллах никога не изпращат пратеник, освен с езика на неговия народ, за да обяснява на хората на техния собствен език, а другите оставя в заблуда:

СУРА 14. ИБРАХИМ (ИБРАХИМ), аят 4. Не изпращахме пратеник, освен с езика на неговия народ, за да им обясни. Аллах оставя в заблуда когото пожелае и напътва когото пожелае. Той е Всемогъщия, Премъдрия.

Следователно, ако Мохаммад е Ахмад, то означава едно от две неща:

1. Мохаммад е от синовете на Исраил! / Според Сура 61, аят 6 и Сура 14, аят 4 /

2. Мохаммад е Лъжепророк, защото богословието му към Сура 14, аят 4 е лъжа !

Извода оставям за теб!

За кого става въпрос във Второзаконие 18:18;21:21?

А Исая 28 глава:10:11 изглежда както Корана е низпослан,постепенно?

Исая 29 глава:11-Мохамед?

Исая 42 глава:1 Мохамед?Кои са тези острови?Тези?

http://bg.wikipedia...._country_01.svg

"Абдуллах: Да и за съжаление повечето християни не знаят или отричат, че идването на Пророка Мухаммед (с.а.с.) е предсказано в техните писания (виж Второзаконие 18:18;21:21;Псалми 118:22-23;Исая 42:1-13;Матей 21:42-43;Йоан 14 :12-17,15:26,27;16:5-16). Мюсюлманските теолози са обявили, че човекът, който е описан от Исус, че ще дойде след него (в по-горните стихове) е Мухаммед (с.а.с.).

Дерек: О.К. Добре, но защо е имало нужда от друг Пророк след Исус и друго откровение след Библията?

Абдуллах: Всички Пророци са идвали, за да учат народите си на Единобожие. В случая с Исус (а.с.), той бил изпратен само като Пратеник на „блудните синове” от семейството на Исраел (виж Матей 15:24). Това, което се случвало с всички тези Пратеници е, че те не били приемани добре от по-голямата част от хората. Така например, те започнали да фалшифицират ученията на Моисей (а.с.) и Исус (а.с.) (виж Коран сура Бакара:79). Ето защо Аллах изпратил Мухаммед (с.а.с.) с последното Послание (т.е. Корана), за да върне вярата на човечеството в Единствения Бог, достоен за поклонение, без съдружници или посредници."

И още един въпрос кой е Утешителя или той,Онзи?

Вчера отговорих кой е Утешителя!

Сега трябва да разберем - отговаря ли логиката в Корана на това - Мохамед да е Ахмад?

Между другото - думата [Мухаммад], поставяна в средни скоби в Сура 61:6 е некораничен текст - в арабският Коран тази дума отсъства!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай ми знамението от Корана, в което си прочел, че християните стават автоматично невярващи!

Щом се казва,че ислям е последната религия и Мохамед е последния пророк,и са за всички хора-това не означава ли,че който не приеме това е неверник?По пътя на логиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се казва,че ислям е последната религия и Мохамед е последния пророк,и са за всички хора-това не означава ли,че който не приеме това е неверник?По пътя на логиката.

Точно заради тази изкривена логика ("развакен телефон") в историята е имало кланета, потурчвания (в частност за нас, арменците и други).

1. Това са човешки тълкувания. неможеш да налагаш на човек своето мнение. Трябва да му покажеш и твоето и той да покаже своето.

2. Няма последен пророк. Има ход на времето. Мохамед си е минал времето.

3. Всичко, което следва след тях (Буда, Моисей, Исус, Мохамед и др. в други части на света) е "изкривяване" точно заради подобни логики и даже откровени измислици, редакции, орязвания и прочее щуротии.

4. Трудно е да се мисли всеобхватно. Трудно човек вижда по-далеч от собствения си нос, затова са и тези религиозни простотии

5. Нека отворим тия очи и като гледаме с тях да видим... най-сетне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради тази изкривена логика ("развакен телефон") в историята е имало кланета, потурчвания (в частност за нас, арменците и други).

1. Това са човешки тълкувания. неможеш да налагаш на човек своето мнение. Трябва да му покажеш и твоето и той да покаже своето.

2. Няма последен пророк. Има ход на времето. Мохамед си е минал времето.

3. Всичко, което следва след тях (Буда, Моисей, Исус, Мохамед и др. в други части на света) е "изкривяване" точно заради подобни логики и даже откровени измислици, редакции, орязвания и прочее щуротии.

4. Трудно е да се мисли всеобхватно. Трудно човек вижда по-далеч от собствения си нос, затова са и тези религиозни простотии

5. Нека отворим тия очи и като гледаме с тях да видим... най-сетне!

-Подкрепям мнението ти,най-малкото аз искам да си налагам мнението,знам от къде и до къде води-фанатизъм.Аз съм либерален човек,всеки си има истина и е свободен,което си мисли че е добро за него това да следва.Не обичам да ми налагат идеи.

-Последен пророк,защото е така според исляма.И е така,времето е минало.

-Не се и съмнявам,че има някъде "добри хорица",от различните религии в миналото и сега,които искат да постигнат своето на всяка цена и с всички средства.

-Така е,ограничени сме,но и се стремим към по-добро и религията за някои хора е стълба съвършенството.

-И аз така мисля,без фанатизъм и екстремизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият възможен вариант е, когато човек осъзнае: 1. Земята (като планета) да я разглеждаме като жив организъм с толкова дълъг период на развитие, колкото е необходимо 2. Човекът е по-близо в момента повече до животно, отколкото до духовната си същност (имено затова духа е в него, за да го развива, за да може да трупа в последствие повече опит в материята-време-пространството, което е създадено, за да се учи духа ни) 3. Животът и смърта са двете страни на една и съща карта 4. Винаги гледаме извън себе си, но е време и все повече хора ще започнат да виждат "вътре" в себе си и как духа е свързан с материята, чрез човешкото и други т.нар. живи организми, всеки в своя път на развитие като тяло и дух 5. Едни го постигат бавно, с години, години живот(и). Други (като Исус) са идвали за да напътстват и помагат, поради "пагубната причина на осъзнаване и момента преди нея всъщност, когато се намери познаването на "добро и зло", което е личната отговорност и това, че всяко нещо си има причина и тя се корени във волята на мислещото същество. 6. След това идва осъзнаването и следващото (няма да го нарека по-високо) ниво на съществуване 7. И този процес не се извършва, не се е извършвал и няма и да се извършва само и единствено на Земята. 8. А другите са идвали, някои в "ангелската" си форма, други не са били очаровани от нашия етап на развитие и това, че все още мислим "за егото си" само 9. И когато тези две гледни точки се срещнат на Земята имаме това, което познаваме като религия 10. Ние сме на кръстопътния етап, в който или ще "видим себе си" или ще започнем отначало...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката ти е грешна отвсякъде! Какво означава изразът "щом се казва"? Къде се казва?

Достатъчно е само едно противоречие да се намери в Корана и това означава, че не е низпослан от Бог!

Бог никога не лъже и не греше! А аз ти показвам няколко знамения, в които не е ясно дали Ангел е низпослал Корана или дух!

Повтарям:

То и Аллах не знае какъв е Сатаната / Иблис / - Джин или Ангел.

Тук казва, че е Ангел :

Сура 2:34

34. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Възпротиви се той, възгордя се и стана един от неверниците.

Сура 15: 28-31

28. Твоят Господ каза на ангелите: "Аз ще сътворя човек от изсъхнала глина, от менлива кал.

29. И когато го сътворя и му вдъхна от Своя дух, поклонете се пред него!"

30. И всички ангели се поклониха заедно,

Сура 20:116

116. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той отказа.

Сура 38:71-74

71. Твоят Господ рече на ангелите: "Ще сътворя Аз човек от глина.

72. И когато го завърша, и му вдъхна от Своя дух, сведете чела до земята пред него!"

73. И се поклониха ангелите всички вкупом,

74. освен Иблис. Той се възгордя и стана от неверниците.

От тези знамения и от някои други разбираме, че Сатаната е Ангел!

Но от Сура 18:50, разбираме друго – Сатаната е Джин!

50. И когато рекохме на ангелите: "Сведете чела пред Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той бе от джиновете и не послуша повелята на своя Господ. Нима него и потомството му ще приемете за покровители вместо Мен, а те са ваш враг? Колко лоша е за угнетителите тази замяна!

Аллах се е объркал - Джин с Ангел!

Сега не е ясно – Сатаната Джин ли е или Ангел!

Дори и в самият Коран е записано, че ако се намерят противоречия в Корана, то следва, че не е откровение от Аллах!

Сура4, аят 82части

82. Нима не размишляват над Корана? И ако бе от друг, а не от Аллах, щяха да открият в него много противоречия.

А това е една малка част от неяснотите. Има трицифрено число противоречия в Корана...

И това не е всичко - В Суннната се говори в прав текст, че части от Корана са унищожени безвъзвратно и никога Коранът не е бил събран според това, което е низпослано от Аллах.

Забелязваш ли - това не го казват християни, юдеи или атеисти - Казват го свещените Книги на исляма!

Това означава, че Исляма е религия на Сатаната! Единственият изход на мюсюлманите е да изучават Библията - критерият за истинност на Корана, според Аллах!

Приятел,

Кланета е слаба дума - имало е геноцид над малчинствата в Османската империя.

За 24 април - началото на Арменския геноцид в Турция ще пусна тема в памет на милион и половина арменци избити по времето на Арменският геноцид в Турция организиран от пияницата Гази Мустафа Кемал Паша, по известен като Ататюрк / починал от цироза на черния дроб от злоупотреба с алкохол/!

Освен това - Ататюрк е Автор и на възродителният процес в Турция - променил арабските имена на турците. Самият той се преименува в Ататюрк / в превод от турски - баща на турците /. Защо турците не се оплакват от промяната на имената им в република Турция, а ореваха орталъка, когато наследникът на Ататюрк / Доган / направи с помощта на Дъргавна сигурност у нас абсолютно същият Възродителен процес?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката ти е грешна отвсякъде! Какво означава изразът "щом се казва"? Къде се казва?

А това е една малка част от неяснотите. Има трицифрено число противоречия в Корана...

И това не е всичко - В Суннната се говори в прав текст, че части от Корана са унищожени безвъзвратно и никога Коранът не е бил събран според това, което е низпослано от Аллах.

Забелязваш ли - това не го казват християни, юдеи или атеисти - Казват го свещените Книги на исляма!

Това означава, че Исляма е религия на Сатаната! Единственият изход на мюсюлманите е да изучават Библията - критерият за истинност на Корана, според Аллах!

Добре,няма да споря.

Можеш ли,да ми даденш някакъв линк от сунната,за унищожените части?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,няма да споря.

Можеш ли,да ми даденш някакъв линк от сунната,за унищожените части?

Никакъв проблем. Ще представя на този етап първия и много важен факт - Коранът никога не е съществувал в писмен вид!

Абсолютно никога! Още първият събран запис е бил неточен.

Хадисът е от Сахих Ал Бухари - за мюсюлманите неговоте хадиси са с най-голяма истинност!!!

Превел съм хадиса от преди повече от една година, но сега го публикувам за първи път!

Ако мюсюлманите са мислили, че по времето на Мохамед е бил събран Корана - време е тази им надежда да умре завинаги!

Мохамед е умрял внезапно и не е успял да организира единен запис на Корана!

Sahih Bukhari Volume 6, Book 60, Number 201:

Narrated Zaid bin Thabit Al-Ansari:

who was one of those who used to write the Divine Revelation: Abu Bakr sent for me after the (heavy) casualties among the warriors (of the battle) of Yamama (where a great number of Qurra' were killed). 'Umar was present with Abu Bakr who said, 'Umar has come to me and said, The people have suffered heavy casualties on the day of (the battle of) Yamama, and I am afraid that there will be more casualties among the Qurra' (those who know the Qur'an by heart) at other battle-fields, whereby a large part of the Qur'an may be lost, unless you collect it. And I am of the opinion that you should collect the Qur'an." Abu Bakr added, "I said to 'Umar, 'How can I do something which Allah's Apostle has not done?' 'Umar said (to me), 'By Allah, it is (really) a good thing.' So 'Umar kept on pressing, trying to persuade me to accept his proposal, till Allah opened my bosom for it and I had the same opinion as 'Umar." (Zaid bin Thabit added:) Umar was sitting with him (Abu Bakr) and was not speaking. me). "You are a wise young man and we do not suspect you (of telling lies or of forgetfulness): and you used to write the Divine Inspiration for Allah's Apostle. Therefore, look for the Qur'an and collect it (in one manuscript). " By Allah, if he (Abu Bakr) had ordered me to shift one of the mountains (from its place) it would not have been harder for me than what he had ordered me concerning the collection of the Qur'an. I said to both of them, "How dare you do a thing which the Prophet has not done?" Abu Bakr said, "By Allah, it is (really) a good thing. So I kept on arguing with him about it till Allah opened my bosom for that which He had opened the bosoms of Abu Bakr and Umar. So I started locating Quranic material and collecting it from parchments, scapula, leaf-stalks of date palms and from the memories of men (who knew it by heart). I found with Khuzaima two Verses of Surat-at-Tauba which I had not found with anybody else, (and they were):--

"Verily there has come to you an Apostle (Muhammad) from amongst yourselves. It grieves him that you should receive any injury or difficulty He (Muhammad) is ardently anxious over you (to be rightly guided)" (9.128)

The manuscript on which the Quran was collected, remained with Abu Bakr till Allah took him unto Him, and then with 'Umar till Allah took him unto Him, and finally it remained with Hafsa, Umar's daughter.

Източник - http://www.usc.edu/s...ri/060.sbt.html

Букхари Том 6, Book 60, номер 201:

Разказва Zaid bin Thabit Al-Ansari:

който беше един от онези, които използват за да напишете божественото Откровение: Абу Bakr изпратени за мен след (тежки) загуби сред воини (от битката) от Yamama (където голям брой Qurra "бяха убити). "Омар присъства с Абу Бакр, който каза:" Омар е дошъл при мен и каза: Хората, прекараха тежък ден (на битката) в Yamama, и аз се страхувам, че ще има повече жертви сред Qurra " (тези, които знаят Корана наизуст) и при друга подобна битка, голяма част от Корана могат да бъдат загубени, освен ако не се събере. И аз съм на мнение, че трябва да се събере Корана. "Абу Bakr добавя," Казах на 'Омар, "Как мога да направя нещо, което Апостола на Аллах не е сторил?" "Омар каза (за мен)," за Аллах, това е (наистина) добро нещо. " Така че "Омар бе настойчив и се опитва да ме убеди да приемете предложението му, докато Аллах отвори обятията си за него, но аз бях на същото мнение като" Омар. "(Zaid bin Thabit добавя:biggrin: Омар седеше с него (Абу Бакр) и това не му е било казано.

"Ти си мъдър млад човек и ние не ви подозираме (да казвате лъжи или да сте забравили); и сте използван да напишете Божественото Вдъхновение за Апостола на Аллах. Поради това, потърси Корана и го събери (в един ръкопис). "Чрез Аллах, ако той (Абу Bakr) са подредени ми да смени един от хълмовете (от мястото си), че не би било трудно за мен от това, което той имаше подредени мен относно събирането на Корана. Рекох както от тях, "Как смееш да направим нещо, което не е направено от Пророка?" Абу Бакр каза: "За Аллах, той е (наистина) добро нещо. Така че, държа да подчертая, с него за това, че докато Аллах отвори обятията си това което той разкри на Абу Bakr и Umar. И така започнах локализиране материал за Корана и събирането му от пергаментите, скапула, листа от финикова палма и от спомените на мъжете (които го знаеха, наизуст). Намерих с Khuzaima два аята от Сура-Ат –Taуба, които не бяха намерени с никой друг, (а това са те): -- "Истина дойде вече Апостола (Мохаммад) при вас измежду вас самите. Тежко е за него вашето затруднение, загрижен е за вас, към вярващите е състрадателен, милосърден. " (9,128)

В ръкопис на Корана, които бе събран, останаха с Абу Бakр докато Аллах го взе при него, а след това с "Омар докато Аллах го взе при него, а накрая тя остана с Hafsa, дъщерята на Омар.

Понеже са избити много рецитатори на Корана / у нас хората, които учат Корана на изус се наричат хафъзи / , Абу Бакр - първият халиф в Исляма и баща на Аиша - шесткодишното момиченце станала съпруга на педофила Мохамед, решават да съберат шелият Коран.

Изразът - "Как мога да направя нещо, което Апостола на Аллах не е сторил?", означава, че Мохамед не е изпълнил заръката на Аллах да пази Корана и при него не е бил събран единен ръкопис на Корана.

Но най-вагната дума в този хадис е "Спомените" = "The memories".

Коранът не съдържа истинските Слова на Аллах, а съдържа Спомените на рецитаторите!

По късно, част от знаменията в този Единствен ръкопис на Корана са унищожени, но за това ще отворя специална тема по-късно!

Подобно нещо твърди и проф. Цветан Теофанов - преводачът на Корана на Български. В предговора към Корана проф. Теофанов пише:

" Смъртта му изпреварва събирането в цялостен ръкопис

на низпосланите коранични текстове и постепенно възниква опасност от изопачаване и забравяне на автентичните откровения. В устните варианти на Свещената книга, запаметени от достопочтените сподвижници, Аллах да е доволен от тях, се наблюдавали отделни несходства, а и записите на някои текстове допускали разночетения поради несъвършенството на арабското писмо през онази епоха, особено поради липсата на диакритични знаци. Около 633 г. Омар ибн ал-Хаттаб, близък съратник на Пророка, صلى الله عليه وسلم, и бъдещ втори халиф, убеждава тогавашния повелител на вярващите Абу Бакр да се погрижи за съхраняването на кораничните знамения. "

Източник - http://www.islamforb...koran/uvod.html

Говори се за "изопачаване", "отделни несходства"," разночетения", "несъвършенството на арабското писмо през онази епоха, особено поради липсата на диакритични знаци."

Забележете и един факт - Единственният ръкопис е останл при вторият халиф Омар и след това при неговата дъщеря!

Омар е точно този халиф, който завладява Ерусалим през 637 год. / пет години след смъртта на Мохамед ??? / и върху развалините на Соломоновия храм, изгражда втората джамия в Исляма Ал Акса! Това е същата джамия от която Мохамед се въздига в рая и ада и Аллах / ??? / му дава петте молитви за исляма!

Писал съм по този въпрос - тук. Още не е ясно за мюсюлманите - Как се е въздигнал Пророка от непостроена джамия.

Тук - http://www.kaldata.c...howtopic=141689

Правилно забелязват мюсюлманите, че при един и същи Бог с християнството, посланията му са различни. Сега разбираме, че според самите Свещенни книги в Исляма / Сунната /, Коранът е променен и допълнен със слова на смъртни!

Сега разбираме и защо никой мюсюлманин не отговаря на въпроса - Ако е променена Библията, то кога е станало това, преди смъртта на Мохамед / 8 юни 632 год. / или след това!

Казах ви, че арабите са мошенници. Така, че много си помислете дали си струва да се доверявате за Спасението си на мошенници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Никакъв проблем. Ще представя на този етап първия и много важен факт - Коранът никога не е съществувал в писмен вид!

Абсолютно никога! Още първият събран запис е бил неточен.

Хадисът е от Сахих Ал Бухари - за мюсюлманите неговоте хадиси са с най-голяма истинност!!!

Превел съм хадиса от преди повече от една година, но сега го публикувам за първи път!

Ако мюсюлманите са мислили, че по времето на Мохамед е бил събран Корана - време е тази им надежда да умре завинаги!

Мохамед е умрял внезапно и не е успял да организира единен запис на Корана!

Sahih Bukhari Volume 6, Book 60, Number 201:

Narrated Zaid bin Thabit Al-Ansari:

who was one of those who used to write the Divine Revelation: Abu Bakr sent for me after the (heavy) casualties among the warriors (of the battle) of Yamama (where a great number of Qurra' were killed). 'Umar was present with Abu Bakr who said, 'Umar has come to me and said, The people have suffered heavy casualties on the day of (the battle of) Yamama, and I am afraid that there will be more casualties among the Qurra' (those who know the Qur'an by heart) at other battle-fields, whereby a large part of the Qur'an may be lost, unless you collect it. And I am of the opinion that you should collect the Qur'an." Abu Bakr added, "I said to 'Umar, 'How can I do something which Allah's Apostle has not done?' 'Umar said (to me), 'By Allah, it is (really) a good thing.' So 'Umar kept on pressing, trying to persuade me to accept his proposal, till Allah opened my bosom for it and I had the same opinion as 'Umar." (Zaid bin Thabit added:) Umar was sitting with him (Abu Bakr) and was not speaking. me). "You are a wise young man and we do not suspect you (of telling lies or of forgetfulness): and you used to write the Divine Inspiration for Allah's Apostle. Therefore, look for the Qur'an and collect it (in one manuscript). " By Allah, if he (Abu Bakr) had ordered me to shift one of the mountains (from its place) it would not have been harder for me than what he had ordered me concerning the collection of the Qur'an. I said to both of them, "How dare you do a thing which the Prophet has not done?" Abu Bakr said, "By Allah, it is (really) a good thing. So I kept on arguing with him about it till Allah opened my bosom for that which He had opened the bosoms of Abu Bakr and Umar. So I started locating Quranic material and collecting it from parchments, scapula, leaf-stalks of date palms and from the memories of men (who knew it by heart). I found with Khuzaima two Verses of Surat-at-Tauba which I had not found with anybody else, (and they were):--

"Verily there has come to you an Apostle (Muhammad) from amongst yourselves. It grieves him that you should receive any injury or difficulty He (Muhammad) is ardently anxious over you (to be rightly guided)" (9.128)

The manuscript on which the Quran was collected, remained with Abu Bakr till Allah took him unto Him, and then with 'Umar till Allah took him unto Him, and finally it remained with Hafsa, Umar's daughter.

Източник - http://www.usc.edu/s...ri/060.sbt.html

Букхари Том 6, Book 60, номер 201:

Разказва Zaid bin Thabit Al-Ansari:

който беше един от онези, които използват за да напишете божественото Откровение: Абу Bakr изпратени за мен след (тежки) загуби сред воини (от битката) от Yamama (където голям брой Qurra "бяха убити). "Омар присъства с Абу Бакр, който каза:" Омар е дошъл при мен и каза: Хората, прекараха тежък ден (на битката) в Yamama, и аз се страхувам, че ще има повече жертви сред Qurra " (тези, които знаят Корана наизуст) и при друга подобна битка, голяма част от Корана могат да бъдат загубени, освен ако не се събере. И аз съм на мнение, че трябва да се събере Корана. "Абу Bakr добавя," Казах на 'Омар, "Как мога да направя нещо, което Апостола на Аллах не е сторил?" "Омар каза (за мен)," за Аллах, това е (наистина) добро нещо. " Така че "Омар бе настойчив и се опитва да ме убеди да приемете предложението му, докато Аллах отвори обятията си за него, но аз бях на същото мнение като" Омар. "(Zaid bin Thabit добавя:wors: Омар седеше с него (Абу Бакр) и това не му е било казано.

"Ти си мъдър млад човек и ние не ви подозираме (да казвате лъжи или да сте забравили); и сте използван да напишете Божественото Вдъхновение за Апостола на Аллах. Поради това, потърси Корана и го събери (в един ръкопис). "Чрез Аллах, ако той (Абу Bakr) са подредени ми да смени един от хълмовете (от мястото си), че не би било трудно за мен от това, което той имаше подредени мен относно събирането на Корана. Рекох както от тях, "Как смееш да направим нещо, което не е направено от Пророка?" Абу Бакр каза: "За Аллах, той е (наистина) добро нещо. Така че, държа да подчертая, с него за това, че докато Аллах отвори обятията си това което той разкри на Абу Bakr и Umar. И така започнах локализиране материал за Корана и събирането му от пергаментите, скапула, листа от финикова палма и от спомените на мъжете (които го знаеха, наизуст). Намерих с Khuzaima два аята от Сура-Ат –Taуба, които не бяха намерени с никой друг, (а това са те): -- "Истина дойде вече Апостола (Мохаммад) при вас измежду вас самите. Тежко е за него вашето затруднение, загрижен е за вас, към вярващите е състрадателен, милосърден. " (9,128)

В ръкопис на Корана, които бе събран, останаха с Абу Бakр докато Аллах го взе при него, а след това с "Омар докато Аллах го взе при него, а накрая тя остана с Hafsa, дъщерята на Омар.

Понеже са избити много рецитатори на Корана / у нас хората, които учат Корана на изус се наричат хафъзи / , Абу Бакр - първият халиф в Исляма и баща на Аиша - шесткодишното момиченце станала съпруга на педофила Мохамед, решават да съберат шелият Коран.

Изразът - "Как мога да направя нещо, което Апостола на Аллах не е сторил?", означава, че Мохамед не е изпълнил заръката на Аллах да пази Корана и при него не е бил събран единен ръкопис на Корана.

Но най-вагната дума в този хадис е "Спомените" = "The memories".

Коранът не съдържа истинските Слова на Аллах, а съдържа Спомените на рецитаторите!

По късно, част от знаменията в този Единствен ръкопис на Корана са унищожени, но за това ще отворя специална тема по-късно!

Подобно нещо твърди и проф. Цветан Теофанов - преводачът на Корана на Български. В предговора към Корана проф. Теофанов пише:

" Смъртта му изпреварва събирането в цялостен ръкопис

на низпосланите коранични текстове и постепенно възниква опасност от изопачаване и забравяне на автентичните откровения. В устните варианти на Свещената книга, запаметени от достопочтените сподвижници, Аллах да е доволен от тях, се наблюдавали отделни несходства, а и записите на някои текстове допускали разночетения поради несъвършенството на арабското писмо през онази епоха, особено поради липсата на диакритични знаци. Около 633 г. Омар ибн ал-Хаттаб, близък съратник на Пророка, صلى الله عليه وسلم, и бъдещ втори халиф, убеждава тогавашния повелител на вярващите Абу Бакр да се погрижи за съхраняването на кораничните знамения. "

Източник - http://www.islamforb...koran/uvod.html

Говори се за "изопачаване", "отделни несходства"," разночетения", "несъвършенството на арабското писмо през онази епоха, особено поради липсата на диакритични знаци."

Забележете и един факт - Единственният ръкопис е останл при вторият халиф Омар и след това при неговата дъщеря!

Омар е точно този халиф, който завладява Ерусалим през 637 год. / пет години след смъртта на Мохамед ??? / и върху развалините на Соломоновия храм, изгражда втората джамия в Исляма Ал Акса! Това е същата джамия от която Мохамед се въздига в рая и ада и Аллах / ??? / му дава петте молитви за исляма!

Писал съм по този въпрос - тук. Още не е ясно за мюсюлманите - Как се е въздигнал Пророка от непостроена джамия.

Тук - http://www.kaldata.c...howtopic=141689

Правилно забелязват мюсюлманите, че при един и същи Бог с християнството, посланията му са различни. Сега разбираме, че според самите Свещенни книги в Исляма / Сунната /, Коранът е променен и допълнен със слова на смъртни!

Сега разбираме и защо никой мюсюлманин не отговаря на въпроса - Ако е променена Библията, то кога е станало това, преди смъртта на Мохамед / 8 юни 632 год. / или след това!

Казах ви, че арабите са мошенници. Така, че много си помислете дали си струва да се доверявате за Спасението си на мошенници!

Профила - Logoc, е използвал дадени неща(откъси) извън контекст и добавил свои идеи и мисли в религията ислям!

Ако прочетете какво пише в интернет сайта, който е посочил, като източник на информация и ако сравните това, което е написал и добавил и измисли и твърди, че това което е написал е така, според интернет източника, ще се уверите , че вреди умишлено и неоснователно на религията ислям! http://www.islamforbulgaria.com/koran/uvod.html ПРОВЕРЕТЕ И СЕ УВЕРЕТЕ, КОЙ КОГО ЛЪЖЕ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профила - Logoc, е използвал дадени неща(откъси) извън контекст и добавил свои идеи и мисли в религията ислям!

Ако прочетете какво пише в интернет сайта, който е посочил, като източник на информация и ако сравните това, което е написал и добавил и измисли и твърди, че това което е написал е така, според интернет източника, ще се уверите , че вреди умишлено и неоснователно на религията ислям! http://www.islamforbulgaria.com/koran/uvod.html ПРОВЕРЕТЕ И СЕ УВЕРЕТЕ, КОЙ КОГО ЛЪЖЕ!

Проверил съм и не видях разлика. Профила иван 7788 ......:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверил съм и не видях разлика. Профила иван 7788 ......:)

Да не би да е клонинг на смирилият се брат Диин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверил съм и не видях разлика. Профила иван 7788 ......:biggrin:

Аре ве, нима не видя разликата в това което е написал и добавил(внасяйки своите си идеи и мисли(вредейки умишлено и неоснователно на исляма)) и посочил като източник?

Или не видя разликата в смисъла на превода, който е използвал(да,да написал си го е сам, я преведи си го, използвайки услугите на някой завършил английска филология !)

“Имат сърца, с които не схващат, имат очи,

с които не виждат, имат уши, с които не чуват.

Те са като добитъка, даже са по-заблудени.

Те са нехайните.” (Сура Ал-Араф, 179)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е само едно противоречие да се намери в Корана и това означава, че не е низпослан от Бог!

Бог никога не лъже и не греше! А аз ти показвам няколко знамения, в които не е ясно дали Ангел е низпослал Корана или дух!

Повтарям:

Тук казва, че е Ангел :

Като не ти е ясно попитай,глава не боли от това.Всички мюсюлмани знаят,че Иблис не е ангел,но явно на теб не ти е ясно.Преди да ти дам един образователен курс по ислям,нещо,за което вероятно не би ми благодарил по християнски както се полага,ще трябва да започнем отначало.Вероятно от Библията си привикнал на определен тип информация,която подредена и систематизирана в миналото се изразява в образно казано "имало едно време"...Като тълкуването на същата тази Библия е почти изцяло своеволно.Резултат на това са хилядите деноминации.Корана,която не е сбор от книги,си има своя собствена структура.Едно от нейните качества,че информацията не е необходимо да бъде подредена по "азбучен" ред.В контекстта на разгледаната от теб тема и дадените айети,се подчертава,че ангелите са се поклонили,но Иблис не е .Ако нямаше изричното уточняване в Корана,че Иблис не е ангел щеше да е логично да го приемем за такъв.Освен ясното показване на различни места в Корана,че Иблис е джин, има множество хадиси по този въпрос.Просто идеята ти,че тук Бог не е знаел дали Иблис е ангел или джин е типично алогична. Редактирано от Arsen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Logoc написа на 20 март 2010 - 17:42 :

Повтарям:

Тук казва, че е Ангел :

......................................................................................................

Arsen написа

Като не ти е ясно попитай,глава не боли от това.Всички мюсюлмани знаят,че Иблис не е ангел,но явно на теб не ти е ясно.Преди да ти дам един образователен курс по ислям,нещо,за което вероятно не би ми благодарил по християнски както се полага,ще трябва да започнем отначало.Вероятно от Библията си привикнал на определен тип информация,която подредена и систематизирана в миналото се изразява в образно казано "имало едно време"...Като тълкуването на същата тази Библия е почти изцяло своеволно.Резултат на това са хилядите деноминации.Корана,която не е сбор от книги,си има своя собствена структура.Едно от нейните качества,че информацията не е необходимо да бъде подредена по "азбучен" ред.В контекстта на разгледаната от теб тема и дадените айети,се подчертава,че ангелите са се поклонили,но Иблис не е .Ако нямаше изричното уточняване в Корана,че Иблис не е ангел щеше да е логично да го приемем за такъв.Освен ясното показване на различни места в Корана,че Иблис е джин, има множество хадиси по този въпрос.Просто идеята ти,че тук Бог не е знаел дали Иблис е ангел или джин е типично алогична.

.....................................

Ахмед допълва Arsen

Иблис и неговото дело

„Иблис принадлежал към една група ангели, които се наричат джинн и

които са създадени от огън (араб. ез.: нар ас-самум). Името му било

„пазачът“, и той бил един от чиновниците за рая. Всички ангели, освен

тази група от тях - джиновете – са създадени от светлина. Джиновете,

които са споменати в Корана, са създадени от пламъци (араб. ез.: маридж

мин нар). Човекът бил създаден от пръст. Първите, които обитавали

земята били джиновете. Те причинявали беди и проливали кръв и се

убивали помежду си. Тогава Аллах им изпратил Иблис с тази група

джинове, която била сред ангелите. Иблис и другите ги преследвали и ги

убивали, докато ги прогонили до островите и до границите на планините.

След като Иблис направил това станал арогантен и надменен и казал:

„Направих нещо, което никой до сега не е правил.“ Аллах видял, какво се крие в сърцето му, но ангелите, които били с Иблис, не видели.“ Тази

случка за причиняването на беди и проливането на кръв се посочва и в

Корана:

И когато твоят Господ рече на

ангелите: „Ще създам на земята

наместник.“ рекоха: „Нима ще

създадеш там някой, който ще

сее по нея развала и ще лее

кърви, докато ние Те славим с

възхвала и възнасяме Твоята

святост?“ Рече: „Знам, каквото

вие не знаете.“

[2:30]

Пратеникът на Аллах (с.а.с.) е казал: „Този, който има една трошичка

високомерие (араб. ез.: кибр) в сърцето си, няма да влезне в Рая.“

И така мюсюлманинът трябва да избягва да мисли „Аз-ориентирано“,

защото първият, които използвал думата „аз“ е бил Иблис, както го

цитира Аллах в Корана: „Рече [Иблис]: „Аз го превъзхождам. Ти ме

сътвори от огън, а него сътвори от глина.““ [7:12]

В този аят от Корана се вижда и още нещо. Иблис казва: „Аз съм по-добър

от Адам, защото мен си създал от това, а него от друго.“ Това е точно

както днес, когато някой си мисли, че е по-добър от другия, понеже

произлиза от един определен народ, а другия не. Ако някой има такова

прекалено силно национално чувство, то той подражава в действителност

на дявола. Веднъж като избухнал спор измежду сподвижниците на

пророка и било казано: „Ние сме тези, а те са онези...“, пророкът (с.а.с.)

казал: „Мотото на джахилията? Оставете го (този национализъм)... той

мирише лошо.“

От преданията на Табари и аята в Корана [7:12] се вижда и нещо друго:

Болестта била в сърцето на Иблис, но в началото не се е виждала. Едва

когато Аллах му заповядал да коленичи пред Адам, тя се показала на яве;

тогава когато Иблис ясно заявява, какво е в сърцето му: „Аз го

превъзхождам. Ти ме сътвори от огън, а него сътвори от глина. “ [7:12]

.................................................................................................................................................

Аллах казва в [15:26-29]:

И сътворихме човека от

изсъхнала глина, от менлива

кал. [15:26]

А джиновете сътворихме от

пламъка на огъня преди.

[15:27]

Твоят Господ каза на

ангелите: „Аз ще сътворя

човек от изсъхнала глина,

от менлива кал. [15:28]

Аиша (р.а.) разказва, че пратеникът на Аллах (с.а.с.) е казал:

خُلِقَتْ الْمَلَائِكَةُ مِنْ نُورٍ وَخُلِقَ الْجَانُّ مِنْ مَارِجٍ مِنْ نَارٍ وَخُلِقَ آدَمُ مِمَّا وُصِفَ لَكُمْ

„Ангелите са създадени от светлина, джиновете от безпушечен

пламък от огън, а Адам така, както ви беше описано.“

..........................................................................................................................................................

Аллах казва:

И сътвори Той джиновете от

пламъка на огъня. [55:15]

Пророкът (с.а.с.) е казал:

إِنَّ اللَّهَ خَلَقَ آدَمَ مِنْ قَبْضَةٍ قَبَضَهَا مِنْ جَمِيعِ الْأَرْضِ فَجَاءَ بَنُو آدَمَ عَلَى قَدْرِ الْأَرْضِ جَاءَ مِنْهُمْ الْأَحْمَرُ وَالْأَبْيَضُ وَالْأَسْوَدُ وَبَيْنَ ذَلِكَ وَالسَّهْلُ وَالْحَزْنُ وَالْخَبِيثُ وَالطَّيِّبُ وَبَيْنَ ذَلِكَ

„Аллах създал Адам от една шепа пръст, която се състояла от

съставките на цялата земя. И така са създадени децата на Адам -

хората, съответстващи на различните съставки на пръстта. И така

сред хората има червени и бели и черни и такива (чийто цвят на

кожата е) между това. И така има добри и лоши хора и такива,

които са между това..“

..........................................................................................................................

Иблис – дявола – става враг на Бог и съблазнител за хората

Аллах казва [38:71-85]:

71. Твоят Господ рече на ангелите: “Ще сътворя Аз човек от глина.

72. И когато го завърша, и му вдъхна от Своя дух, сведете чела до земята пред него!”

73. И се поклониха ангелите всички вкупом,

74. освен Иблис. Той се възгордя и стана от неверниците.

75. Рече [Аллах]: “О, Иблис, какво ти попречи да се поклониш на онова, което сътворих със Своите Ръце? Възгордя ли се, или си високопоставен?”

76. Рече: “Аз съм по-добър от него. Мен Ти сътвори от огън, а него сътвори от глина.”

77. Рече: “Тогава излез от Рая! Ти си прокуден.

78. И над теб ще тегне Моето проклятие до Съдния ден.”

79. Рече: “Господи, дай ми отсрочка до Деня, когато ще бъдат възкресени!”

80. Рече: “Ще си сред отсрочените

81. до определения Ден.”

82. Рече [Иблис]: “Кълна се в Твоята мощ, аз непременно ще ги изкушавам всички,

83. освен Твоите предани раби сред тях.”

84. Рече [Аллах]: “Истина е, само истината казвам -

85. непременно ще напълня Ада с теб и всички от тях, които те последват.”

...........................................................................................................................................

Ахмад предава: Уаки, Джала и Мухаммад - синовете на Абид - предават: Ал-Амаш ни предаде от Абу Салих, от Абу Хурайра, че пратеникът на Аллах (с.а.с.) е казал:

إِذَا قَرَأَ ابْنُ آدَمَ السَّجْدَةَ فَسَجَدَ اعْتَزَلَ الشَّيْطَانُ يَبْكِي يَقُولُ يَا وَيْلَهُ وَفِي رِوَايَةِ أَبِي كُرَيْبٍ يَا وَيْلِي أُمِرَ ابْنُ آدَمَ بِالسُّجُودِ فَسَجَدَ فَلَهُ الْجَنَّةُ وَأُمِرْتُ بِالسُّجُودِ فَأَبَيْتُ فَلِي النَّارُ

“Когато синът на Адам чете знака за поклон в Корана (араб. саджда) и след това се поклони, тогава шейтанът се отдръпва и плаче, при което казва: "О как боли, сина на Адам беше подканен да се поклони и той го направи, и така за него е предопределен Рая. И аз бях подканен да се поклоня, но не послушах и така за мен е предопределен огъня.”

..............................................................................................................................................

3 Въпроса ... http://video.google.de/videoplay?docid=-3766923803441021831

Редактирано от Ahmed.Djemil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти е ясно попитай,глава не боли от това.Всички мюсюлмани знаят,че Иблис не е ангел,но явно на теб не ти е ясно.Преди да ти дам един образователен курс по ислям,нещо,за което вероятно не би ми благодарил по християнски както се полага,ще трябва да започнем отначало.Вероятно от Библията си привикнал на определен тип информация,която подредена и систематизирана в миналото се изразява в образно казано "имало едно време"...Като тълкуването на същата тази Библия е почти изцяло своеволно.Резултат на това са хилядите деноминации.Корана,която не е сбор от книги,си има своя собствена структура.Едно от нейните качества,че информацията не е необходимо да бъде подредена по "азбучен" ред.В контекстта на разгледаната от теб тема и дадените айети,се подчертава,че ангелите са се поклонили,но Иблис не е .Ако нямаше изричното уточняване в Корана,че Иблис не е ангел щеше да е логично да го приемем за такъв.Освен ясното показване на различни места в Корана,че Иблис е джин, има множество хадиси по този въпрос.Просто идеята ти,че тук Бог не е знаел дали Иблис е ангел или джин е типично алогична.

Да видим какво казва Аллах?

Сура2 : 34. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Възпротиви се той, възгордя се и стана един от неверниците.

Сура20 : 116. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той отказа.

Ако Иблис не е Ангел, то би следвало Аллах да каже - Всички Ангели се поклониха! Това е действителният факт! Но той казва - освен Иблис!

Аллах е накарал само Ангелите да се поклонят на Адам, а не и духовете!

Ако Иблис е Дух, той не се е възгордял, защото него Аллах не го е карал да се покланя на Адам!

Ти би ли посочил, къде Аллах е накарал Иблис да се поклони на Адам?

На коя заповед на Аллах, Иблис не се е възпротивил и се е възгордял?

Ако прочетете какво пише в интернет сайта, който е посочил, като източник на информация и ако сравните това, което е написал и добавил и измисли и твърди, че това което е написал е така, според интернет източника, ще се уверите , че вреди умишлено и неоснователно на религията ислям! http://www.islamforb...koran/uvod.html ПРОВЕРЕТЕ И СЕ УВЕРЕТЕ, КОЙ КОГО ЛЪЖЕ!

И защо не ме компроментираш като лъжа?

Посочи точно какво съм променил!

Казваш, че нещо е променено, а не го посочваш!

Когато един човек не посочва факти, който отказва да каже къде ги е прочел, това означава, че го прави с цел да заблуди околните!

Я покажи твоят превод, че да видя дали наистина знаеш английски!

Знаеш ли английски, Приятелю? И ако не знаеш, как разбра, че съм превел грешно!

Знам, че си ученик все още и не учиш в английска паралелка!

Logoc написа на 20 март 2010 - 17:42 :

Повтарям:

Тук казва, че е Ангел :

......................................................................................................

Arsen написа

Ахмед допълва Arsen

Иблис и неговото дело

Иблис принадлежал към една група ангели, които се наричат джинн и

които са създадени от огън (араб. ез.: нар ас-самум). Името му било

„пазачът“, и той бил един от чиновниците за рая. Всички ангели, освен

тази група от тях - джиновете – са създадени от светлина. Джиновете,

които са споменати в Корана, са създадени от пламъци (араб. ез.: маридж

мин нар). Човекът бил създаден от пръст. Първите, които обитавали

земята били джиновете. Те причинявали беди и проливали кръв и се

убивали помежду си. Тогава Аллах им изпратил Иблис с тази група

джинове, която била сред ангелите. Иблис и другите ги преследвали и ги

убивали, докато ги прогонили до островите и до границите на планините.

След като Иблис направил това станал арогантен и надменен и казал:

„Направих нещо, което никой до сега не е правил.“ Аллах видял, какво се крие в сърцето му, но ангелите, които били с Иблис, не видели.“ Тази

случка за причиняването на беди и проливането на кръв се посочва и в

Един мюсюлманин казва, че Иблис е джин, друг казва, че е Ангел, който наричат джин!

Хайде сега уточнете се взаимно господа и тогава спорете с мен!

Бог да ви покаже истината!

Редактирано от Logoc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване