Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

какво ако не знам теорията?! :sobbing: но имам опит в практиката?! :).

Практиката е по важна от теорията, разбира се.

Дагпо, мислил ли си някога по въпроса, че интелектът е голям помощник и огромен наш враг едновременно.

Как мислиш - мислил ли съм? Интелектът е еволют на психе, т.е. е ситуиран между хиле/хюле (материята) и пневма (духа). Според това разбиране, психе (душата), е динамична сила, която може да се ориентира както към хиле и да се форматира в инертни, тъпо-материални форми, така и към пневма и да се завърне в Плеормата ;)

и онова "въртене на момичето в различните посоки", превключването от логика към интуиция става доста трудно, почти невъзможно .

Да, бе. "Въртене на момичето в различните посоки", е въпрос на практика (сори, но не се сдържах ;) )

Това не беше ли нещо като основно правило в будизма? Да проверяваш всичко сам и да не се предоверяваш никому :cool:

Да, така е. Ми нека попитаме Мечорали е ли или не е дъновист.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

:sobbing:

там е работата, че не знам, Нео http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif не знам защо вместо да те мисля за фашист, те приемам като една много симпатична драка с огромен потенциал

казах ти го вече в прав текст-не знам алгоритъма

ужасно е да не може да се обясни с думи http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Нел, ама и ти се измъкваш доста ловко.:) Не те питах за какъв ме мислиш, а да ми кажеш това което Христос е искал да каже, ама нямало да го понесат тия дето още не са готови.Останах с впечатлението, че ти го знаеш, затова поисках да го споделиш, пък който е готов ще те разбере.

Алгоритъма за сега го остави, ще му дойде времето и на него.:cool:

Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислиш - мислил ли съм? Интелектът е еволют на психе, т.е. е ситуиран между хиле/хюле (материята) и пневма (духа). Според това разбиране, психе (душата), е динамична сила, която може да се ориентира както към хиле и да се форматира в инертни, тъпо-материални форми, така и към пневма и да се завърне в Плеормата :)

значи трябва да сваляме товара на интелекта, ако искаме да намерим себе си

иначе казано-да не трупаме повече баласт, а да го изхвъргаме

защото рискуваме вместо да разшириш кръгозора си, така да го стесним, че самите ние да се задушаваме от страданието, на което сами сме се подложили.

Да, бе. "Въртене на момичето в различните посоки", е въпрос на практика (сори, но не се сдържах ;) )

да, въпрос на практика е да се научим да контролираме ситуацията, а не тя да ни контролира

Да, така е. Ми нека попитаме Мечорали е ли или не е дъновист.

има ли значение кой какъв е?! нали всички сме хора?!

Нел, ама и ти се измъкваш доста ловко.;) Не те питах за какъв ме мислиш, а да ми кажеш това което Христос е искал да каже, ама нямало да го понесат тия дето още не са готови.Останах с впечатлението, че ти го знаеш, затова поисках да го споделиш, пък който е готов ще те разбере.

Алгоритъма за сега го остави, ще му дойде времето и на него.;)

малко игра на думи, за да си докажем един на друг, че не думите и смисълът, вложен в тях са водещото в човешките взаимоотношения
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малко игра на думи, за да си докажем един на друг, че не думите и смисълът, вложен в тях са водещото в човешките взаимоотношения

Аз не съм имал такава идея.Е кажи тогава, кое е водещото според теб?/за форума първо, после и в живота./
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал такава идея.Е кажи тогава, кое е водещото според теб?/за форума първо, после и в живота./

Исус каза: Знай какво е пред тебе.

Това, което е скрито, ще се разкрие.

във форумите е същото като в живота, Нео ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исус каза: Знай какво е пред тебе.

Това, което е скрито, ще се разкрие.

във форумите е същото като в живота, Нео :ph34r:

;)

Я по добре да се върнем в темата.Щом не желаеш да ми отговориш с твои думи, кажи поне какво мислиш за религията, каква и е основната цел?

На мен ми се струва все пак, че нещо има немалка разлика между живота и форумите.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В християнството няма само-освобождение, а спасение, което зависи от божията благодат. Най-големият напън е да повярваме в Иисус Христос :wub:!

Дагпо, аргументирах причини за преосмисляне на това твърдение.

Когато всички други аргументи се изчерпят остава само аргумента ad hominem :)

Това ли ми показваш какво означава?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Кой набор си? Граматиката е почти като логиката, т.е. organon или универсално средство, което използва всяка наука :clap:

87-ми :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry:

Я по добре да се върнем в темата.Щом не желаеш да ми отговориш с твои думи, кажи поне какво мислиш за религията, каква и е основната цел?

На мен ми се струва все пак, че нещо има немалка разлика между живота и форумите.:angry:

За религиите много пъти говорих вече, Нео.

За мен религиите са ограничение за човешкия дух. Но има хора, които се неистово се нуждаят от религията, за да имат коректор, опора, утешител...

Има една притча за птичката в клетка, която все гледала другите птици-тези, които летели свободно, но когато един ден господарят забравил да затвори вратичката на клетката и прозореца бил отворен, тя така и не успяла да излети при другите птици.

защо ли не е излетяла?

може да се е уплашила

може да е сигурна, че в клетката и е по-добре

може би господарят дълго и широко и е обяснявал опасностите на външния свят

може да и е казал, че само ако си в клетка, си на правилния птичи път

а онези навън... бррр... те са едни летящи боклуци, които така и няма да прогледнат и да видят уюта на клетките

може крилцата и да са били слабички и да знае, че няма да се справи навън

може да е привързана към красивата си клетчица

или към господаря си

или към режима на хранене и пиене

...

избор

всеки човек има избор

За мен лично силата на всеки човек е в любовта и вярата му.

Няма нищо по-очистващо и по-даващо сили от любовта. Онази любов, която не иска нищо в замяна на себе си и която не може да бъде съблазнена с обещания, не може да бъде уплашена от наказание,

не може да бъде сломена от трудностите.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За религиите много пъти говорих вече, Нео.

За мен религиите са ограничение за човешкия дух. Но има хора, които се неистово се нуждаят от религията, за да имат коректор, опора, утешител...

Има една притча за птичката в клетка, която все гледала другите птици-тези, които летели свободно, но когато един ден господарят забравил да затвори вратичката на клетката и прозореца бил отворен, тя така и не успяла да излети при другите птици.

защо ли не е излетяла?

може да се е уплашила

може да е сигурна, че в клетката и е по-добре

може би господарят дълго и широко и е обяснявал опасностите на външния свят

може да и е казал, че само ако си в клетка, си на правилния птичи път

а онези навън... бррр... те са едни летящи боклуци, които така и няма да прогледнат и да видят уюта на клетките

може крилцата и да са били слабички и да знае, че няма да се справи навън

може да е привързана към красивата си клетчица

или към господаря си

или към режима на хранене и пиене

...

избор

всеки човек има избор

За мен лично силата на всеки човек е в любовта и вярата му.

Няма нищо по-очистващо и по-даващо сили от любовта. Онази любов, която не иска нищо в замяна на себе си и която не може да бъде съблазнена с обещания, не може да бъде уплашена от наказание,

не може да бъде сломена от трудностите.

Браво, Нел!

И аз мислех, че има хора които се нуждаят от религиите и ако започнем да задаваме въпроси, може да ги нараним или нещо друго такова.Ама това беше преди доста време, разбрах че изобщо не е така.Хората са достатъчно силни и имат много закърнели способности, които обаче не са съвсем изчезнали.

Религиите са ограничение и заробване и проблема е, че заробването става в повечето случаи, преди човек да е станал такъв, още в ранното детство.А това , Нел , си е престъпление от където и да го погледнеш.

Защото се заобикаля най-важния принцип: "Роб се става доброволно".

Кажи ми ако знаеш какво, най-често забраняват повечето религии?В смисъл неща които се забраняват при всички без изключение, а в същото време официално се извършват точно подобни ритуали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, Нел!

И аз мислех, че има хора които се нуждаят от религиите и ако започнем да задаваме въпроси, може да ги нараним или нещо друго такова.Ама това беше преди доста време, разбрах че изобщо не е така.Хората са достатъчно силни и имат много закърнели способности, които обаче не са съвсем изчезнали.

Съвсем умишлено дадох пример с птици, Нео. И тези в клетката и онези навън са все птици.

"Роб се става доброволно".

за духовната робия - да -съгласна съм с тази теза, както и с тезата, че свобода не се дава, тя се отвоюва.

Кажи ми ако знаеш какво, най-често забраняват повечето религии?В смисъл неща които се забраняват при всички без изключение, а в същото време официално се извършват точно подобни ритуали?

Кумирите са най-показателния пример. Религиите забраняват друг кумир, освен Бог, а в същото време създават кумири и /или приписват на Бог човешки черти.

Съвсем в личен план: Не осъждам това, че родителите ми са избрали християнската религия за мен, имах и имам право да избера друг път. Но мисля, че отдавна направих избора си :ph34r: Харесвам учението на Христос, но не и религията и затова не спазвам каноните и не вярвам в догмите на църквата, но това не ми е попречило да вярвам в хората, в доброто, в мъдростта и най-вече да вярвам в себе си.

Защото Бог е в сърцето ми и никога няма да остана сама по пътя си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем умишлено дадох пример с птици, Нео. И тези в клетката и онези навън са все птици.

Има разлика, Нел! Дали птицата е родена в клетката или е била заловена и сложена там.Птица която се е научила да лети, никога не го забравя.Явно е, че птичката в твоята притча е била родена в клетката и никога не се е учила да лети.И с хората е същото, истина е че болшинството си хареват положението в клетките.

за духовната робия - да -съгласна съм с тази теза, както и с тезата, че свобода не се дава, тя се отвоюва.

Няма нужда нищо да отвоюваш, просто трябва да откажеш да си роб и моментално си свободен.

Кумирите са най-показателния пример. Религиите забраняват друг кумир, освен Бог, а в същото време създават кумири и /или приписват на Бог човешки черти.

Не е само това ,Нел.А за това че му преписват човешки черти си е естествено, това е бог човешки, затова ще е с такива черти.;)

Забраняват всъщност естествената връзка с природата и между хората.За това ти говорих за филтри на съзнанието.

Съвсем в личен план: Не осъждам това, че родителите ми са избрали християнската религия за мен, имах и имам право да избера друг път. Но мисля, че отдавна направих избора си :) Харесвам учението на Христос, но не и религията и затова не спазвам каноните и не вярвам в догмите на църквата, но това не ми е попречило да вярвам в хората, в доброто, в мъдростта и най-вече да вярвам в себе си.

Защото Бог е в сърцето ми и никога няма да остана сама по пътя си.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Казах, че всички хора са птици, а не че са еднакви птици и разбира се е образно, но всеки човек има сърце и там, точно там са ни крилата. Там е връзката с Бог(Природата)и между нас самите. Между всички хора има връзка, не се съмнявам в това твърдение. Да, Нео, интуиция, емпатия... това е наградата за всеки, отворил широко сърцето си за Бог(Буда-природата ни) А има и хора, които са били волни птици, но лутащи се из просторите, не са намирали покой, което е и причина за влизане в клетката. Тези хора са убедени, че са направили жертва, за да се доближат до Бог, но явно на някого му е необходимо да се изживее като жертва, за да намери покой и хоризонтите, които очертава клетката са напълно достатъчни. И това не мога да осъдя. Щом някой се чувства добре и е удовлетворен от "клетката" си, нека е там и нека е в покой. За всички ни има място под слънцето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Да, Нео, интуиция, емпатия... това е наградата за всеки, отворил широко сърцето си за Бог(Буда-природата ни)

...

Защото ние сме творението, а не Творецът.

Не сме богове, но можем да стигнем до Божията мъдрост.

Не, Вало, не смятам, че интелектуалното разбиране е равнозначно на преживяването.

И не, не съм достигнала до пълно и постоянно преживяване.

...

Докато има разделение между Творец и творение, няма равенство между Бог и буда природа.

Редактирано от Вало (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато има разделение между Творец и творение, няма равенство между Бог и буда природа.

ние не можем да достигнем до бога по същност. Той е непознаваем "виж апофатично богословие" ,можем да познаем само ипостасите ,му и енергийте от св. Дух който са нетварни , чрез тях се дават дарбите, за знание, творчество и проницание/всички твари са сътворени, за тях е характерно 'време и начало и край'само че са грещни ,Само 2 ипостас Словото е в плът безгрещна
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намрам противоречие в своите думи, Вало, но може и да греша.

За мен "да отвориш сърцето си за Бог" и "пълно разгръщане на Буда природата" е еднаквост.

Не твърдя, че съм пристигнала, "свирукам си" :rolleyes: по пътя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-големият проблем на организираната религия винаги е била истината. Причината е най-вече в това, че истината е противоположна на лъжата и заблудата и следователно е противопоказна за всяка форма на организираната около масова манипулация религия.

Предлагам ви едно почти двучасово филмче с любопитно съдържание, което е взело някои стари и добре известни факти, като например това, че юдаизма, а от там и християнството и исляма, произхождат от древноегипетската жреческа мъдрост. Приятно гледане...

http://zeitgeistmovie.com/

На всички дискутиращи по темата.Ето Ви едно линкче за филм,чиято първа третина ще Ви даде много материал

за размисъл http://www.ofilmi.co...%B5%D1%82%D0%BE

Чакам интерсни мнения

Друг път, преди да пишете по дадена тема, проверете чрез приложената търсачка какво вече е писано по въпроса.

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

Отдавна сме го гледали.Има си и тема за него даже.Ама като си под пресни впечатления, кажи си твоето мнение.Точно по темата си е.

Цитирам тия мнения точно защото искам да обсъдим проблема с истината, който тотално имат и организираните религии и тайните окултни организации, точно в тази тема.В темата за филма не съм писал и нямах намерение да пиша.Интересуваше ме какво точно има в предвид PANZAR, до какви изводи е стигнал след размисъла си.

Е и много бих искал да видя и мнението на Валентинус за ролята на религиите в момента, но се съмнявам да имаме този късмет.

Филмите които сподели и Altan S дават доста материал за размисъл, разбира се след като внимателно отделиш истината от лъжата и премълчаните факти, които най -вероятно са неудобни.

Та в този филм имаше много точно казано, Кааба е бил древен пантеон където всяко племе се моли на собствения си бог/идол/.Пределно ясно беше казано, че черния камък се е намирал на мястото си в източния ръб на куба от стари времена и той е свещения идол, на клана на Мохамед.Когато влиза в Мека като победител, Мохамед строшава всички стари идоли.В филма не се споменава нищо повече за черния камък, той дали е бил строшен?Всъщност въпроса ми е, от Мохамед ли е строшен/защото това че е бил на парчета е факт, обясненията обаче са различни/ или след това, както е официалната версия?

Във филма също се казваше, че Мохамед е карал вярващите да се молят с лице към Мека, когато са били в Медина.Имам сериозни основания да смятам това твърдение за невярно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Пич, засегна любимата ми тема

Начи да приемем че има Бог. Той ни е създал и като наш създател е определил законите, по които трябва да живеем. ОК. 10 божи заповеди

Много странно обръщение – „Пич" в превод от турски означава „Копеле".

Идва после едно тъпо *censored* и казва "Аз съм син Божий и вие ще ме слушате"

Къде има такъв стих в Библията, че аз не мога да го намеря? Да не би Бог е говорил лично с теб?

Аз чета друго в Библията - Евангелие от Йоан, глава 12, стихове 49 и 50:

49 Защото Аз от Себе Си не говорих; но Отец, Който Ме прати, Той Ми даде заповед, какво да кажа и що да говоря.

50 И зная, че онова, което Той заповядва, е вечен живот. И тъй, това, което говоря, говоря го така, както Ми е казал Отец.

И почва да раздава и той заповеди - но такива, които на моменти направо са в разрез с тези на баща му. Бог казва 'Живот за живота, око за око, зъм за зъб, нога за нога, изгорение за изгорение, удар за удар, рана за рана". нашия вика "ако те ударят, чакай да го направят и втори път и не смей и гък да кажеш... и що ли - щото ти ще отидеш в рая, а ония ще горят в Ада". А сега ми кажи че християнстово не е измислено от тези, които просто е трябвало да търпят боя.

Такива заповеди на Бог няма сред 10-те Божи заповеди! Освен това, вярата в задгробния живот е присъща на католицизма и на исляма – но не и на Православието! Изразите поставени в скоби, като думи на Бог , не са Библейски! Да видим какво пише в Библията - Изход 21 глава 21, стихове 23-25:

23 Но ако последва повреда, тогава да отсъдиш живот за живот,

24 око за око, зъб за зъб, ръка за ръка, нога за нога,

25 изгаряне за изгаряне, рана за рана, удар за удар.

Религията се осъществява в социална среда – обществото. Извън обществото – няма религия. Изразът „око за око, зъб за зъб ..." е социален закон. За това не лежи в Божите заповеди!

За това Христос добавя за християните - Матей, глава 5, стихове 38 и 39

38 Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб".

39 А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.

Тук Той говори за моралната страна на въпроса – да защити човек от човека. Т.е. в единия случай се говори за социално битие, а във втория случай – за морална отговорност.

А това което най ме дразни - Бог казва, след големия потоп, че никога няма заради човека да унищожи цялата земя. А Христос идва и ми разправя за некъв апокалипсис? Аре бе, Бог да не спази собственото си обещание - тоя трябва да е баси мизерника - нас на морал да учи, пък него... кой ще съди Бог, нали е създател на всичко

Точно обратното пише в Библията – Исус е дошъл да спаси света!

Евангелие от Йоан глава 12, стихове 46 – 48:

46 Аз дойдох като светлина на света, за да не остане в тъмнина никой, който вярва в Мене.

47 И ако чуе някой думите Ми и не ги пази, Аз не го съдя; защото не дойдох да съдя света, но да спася света.

48 Който Ме отхвърля, и не приема думите Ми, има кой да го съди; словото, което говорих, то ще го съди в последния ден.

Евангелие от Йоан, глава 3, стихове 16 и 17:

16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.

И накрая - най-голямото доказателство, за липсата на божий син - наличието на толкова много религии. Ако Бог е един, ако той е наш създател, и ако е пратил при нас сина си - от де се зе Мохамед? От де идва мюсюлманстовото? Нима Аллах и Йехова не са едно и също лице - защо тогава заповедите им са различни? Как ще ми докажеш че Бог е Йехова а не Аллах?

Най-голямото ти докоазателство, се дължи на пълното ти непознаване на Исляма!

Аллах в превод от арабски означава Бог! Така, че изразът „Бог ... не е Аллах" е напълно безсмислен! Мога да се обзаложа, че не си прочел нито думичка и от Корана. Точно в Корана в прав текст е записано, че Християнския Бог и Богът на мюсюлманите са един и същи!

Коран, Сура 29, аят 46 -

46. И спорете с хората на Писанието само по най-хубавия начин, но не и с онези от тях, които угнетяват, и кажете: "Вярваме в низпосланото на нас и в низпосланото на вас. Нашият Бог и вашият Бог е един и същ. Ние сме Нему отдадени."

Изразът „Ahl al-Kitab" / от арабски – хората на Книгата <Писанието> / е израз, с който в Корана са обозначени християните.

Нещо повече – мюсюлманите са задължени да вярват в Тората и Евангелието / Инджила - гръцка дума използвана в Корана / . Повече по този въпрос съм писал тук:

http://www.kaldata.c...howtopic=150620

Ми от де идват Шива, Буда и всички други божества и полубожества? Айде след като си толкоз близък с Бог, светни ме по тези въпроси?

Буда / истинско име Сидхарта Гаутама / Умрял през 483 год. преди Христос. Реликви от неговото тяло, като косми и зъби се пазят в много храмове-пагоди. Никой не твърди, че Буда е възкръснал.

Гробът Буда са свидетелство за преходност, безпомощност, разложение и смърт. Този религиозен водач се нуждае от спасение. Празният гроб на Христос е доказателство за Неговата сила и власт над смъртта. В света няма нито един християнски храм, в които да се съхраняват реликви от тялото на Исус Христос.

Когато говориш на Бог - това е молитва. Когато Бог ти говори - това е шизофрения

Ако говориш от собствен опит – разбирам, но в днешно време, ако Бог реши да каже нещо на християните, той го прави чрез посредник! Редактирано от Logoc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Никой не твърди, че Буда е възкръснал. Гробът Буда са свидетелство за преходност, безпомощност, разложение и смърт. Този религиозен водач се нуждае от спасение.

...

Гледната точка на Будизма е различна. Не казвам по-добра или по-лоша. Различна.

От будистка гледна точка, това което гледа през очите и слуша през ушите ни точно сега, това което мисли мислите и е между и зад тях - е несъздадена, безкрайна, ясна светлина. Осъзнаване без център и без граници в което се случват външните и вътрешните светове. От тази гледна точка, животът е голям колективен сън, в който всеки преживява резултатите от предишните си думи, мисли и дела.

Причините за този сън, който е наречен основно невежество са така наречените "смущаващи" емоции, закостенелите идеи и навици и вярата в съществуването на отделно и независимо "Аз". Тези причини е възможно да бъдат трансформирани, тогава истинската ни природа се проявява от само себе си. Буда е пробуден от съня на невежеството.

Събуждането от този сън се нарича просветление, това е преживяване на абсолютната природа на всичко. Безстрашие, спонтанна радост, активно съчувствие, всепроникващо знание. Това сме. Това е природата на всяко същество.

Така, че от тази гледна точка Буда никога не е умирал. Той не се е и раждал. Буда винаги е.

Както и всеки от нас.

Тялото се ражда, живее и умира. Това което преживява и осъзнава нещата - винаги е. Без начало, без граници, без център, без ограничения.

Това са само думи. Има методи водещи до това преживяване. Все още има и хора, които са носители на тази жива приемственост. Има хора, които преживяват абсолютната природа на всичко. Има хора, които са Буди. Безстрашно, радостно и неуморно работят за другите.

"Не вярвайте на нито една моя дума, просто защото един Буда я е казал. Проверете всичко сами" - Това казал историческият Буда преди да умре. Това е важна характеристика на будизма.

ПС

Логос, извинявам се, че мнението ми е различно от твоето.

Всеки има право да мисли и да вярва в каквото иска и каквото избере.

Не пиша за да споря или да убеждавам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буда / истинско име Сидхарта Гаутама / Умрял през 483 год. преди Христос. Реликви от неговото тяло, като косми и зъби се пазят в много храмове-пагоди. Никой не твърди, че Буда е възкръснал.

Гробът Буда са свидетелство за преходност, безпомощност, разложение и смърт. Този религиозен водач се нуждае от спасение. Празният гроб на Христос е доказателство за Неговата сила и власт над смъртта. В света няма нито един християнски храм, в които да се съхраняват реликви от тялото на Исус Христос.

"Буда" е просто едно определение - дума, обозначаваща определено състояние на ума. Историческата личност Сидхартха Гаутама е бил обикновен човек, като всички нас (не че има необикновени хора), успял да осъзнае истинската си същност. Всеки може да постигне това осъзнаване, без изключения. В този смисъл всички ние сме потенциални Буди. Природата на всички ни е една и съща, не всички я разбираме и осъзнаваме. Гробът на Буда, както и всеки един гроб, е символ на това, че всичко тече и се променя - от една форма в друга. Не разбирам къде виждаш безпомощност тук... И от какво "спасение" се нуждае? Изключително смешно ми става всеки път, когато прочета, че даден човек или религия претендира, че може да "спаси" някой. Как ще го спаси? От какво? По какъв начин? Какво е "спасяване"? Никой не може да даде на друг истината. Ключът към разбирането и се корени в собственото преживяване. Ако някой иска да ме "спаси", ще бягам от него колкото ми държат краката... Колкото до празният гроб на Исус - не приемам съществуването на всички легенди за чиста монета. Ти бил ли си там? От личен опит ли знаеш какво се е случило? Колкото до това, че "В света няма нито един християнски храм, в които да се съхраняват реликви от тялото на Исус Христос." - ами естествено, че няма. Как да има, след като не са открити подобни реликви. Ако бяха открити, щяха да се пазят и да са обект на поклонение.

По останалата част от поста ти не искам да разсъждавам, просто ме подразни въпросният пасаж, който според мен е доста повърхностно написан...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС

Логос, извинявам се, че мнението ми е различно от твоето.

Всеки има право да мисли и да вярва в каквото иска и каквото избере.

Не пиша за да споря или да убеждавам.

Наистина няма нужда да се извиняваш, Приятелю! Аз говоря за Будизма от гледна точка на християнството.

Ще обясня с няколко думи, за теб и за Уайт Харт какво означава Спасение, според християнството.

Действително с няколко думи макар, че осноната идея на религията християнство се състои в Спасението.

1. Необходим ли е Спасител и защо?

Римляни, глава 3, стих 23

23 Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,

2. Как Бог осъжда греха?

Римляни, глава 6, стих 23

23 Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.

3. Как Бог ще ни Спаси за вечен живот?

Евангелие от Йоан, глава 3, стих 16

16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

4. Какво трябва да направят Християните?

Ефесяни, глава 2, стихове 8 и 9

8 Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;

9 не чрез дела, за да се не похвали никой.

5. Как може да се получи вечен живот?

Евангелие от Йоан, глава 3, стих 36

36 Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.

Това Приятели е един от важните стихове в християнството! Според него, който не вярва в Сина, няма вечен живот. Това е най-съществената разлика с Исляма / между другото- в Исляма вярват в задгробен живот/. Там се вярва, че Исус е пророк, но не и Божий Син. Вярва се, че Христос е въздигнат жив, а не е умрял на Кръста, за да изкупи със смъртта Си обратно греховете на човечеството. Точно това показва, че исляма е религия на Сатаната / дори е написано в првв текст, това, което ви казвам в Библията. Мога да го напиша допълнително, ако желаете./.

А аз ви казвам, че това в арабския текст на Корана е преведен неправилно / правил съм справка с Арабист /. В Корана е записано, че Исус е убит и възкръснал!

А дори и в момента в прав текст е записано в Корана, че Аллах може да има син, стига да пожелае! - питайте мюсюлманите и ще ви покажат знамението!

Ако много се интересувате, мога да напиша и малко по-подробно и за Спасението и за Исляма! До вярването за смъртта и за Огненото езеро дори не съм се докоснал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става точно след като умрем,задгробния живот,края на света и съда според исляма и християнството? Какво става с дявола или шейтана,джиновете...?В същност те от кого произлизат и каква е ролята им? Може би в различните доминации на християнството са различни смъртта и възкресението?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става точно след като умрем,задгробния живот,края на света и съда според исляма ..

Какво става с дявола или шейтана,джиновете...?В същност те от кого произлизат и каква е ролята им?

..

Според Исляма:

Идва ангела на смъртта и взема душата на умрелия и ангелите я въздигат на небето.

Ако човека е бил грешен-тя излиза трудно и болезнено,,като хурка през мокра вълна,,

Ако е бил праведен:излиза като капка вода-лесно.После душата се връща в мъртвото тяло и бива запитвана определени въпроси,след това наказвана или съответно взета в Рая (само душата,без тяло).-това е за смъртта.

За края на света имаме много предания,доста е дълго.С две думи:ще има хора когато настъпи физическия край не само на Земята ами на нашия свят.Джиновете и те умират и ще бъдат с нас в Деня на Страшщния Съд,за дявола не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно мнение, напълно съвпадащо с моите възгледи!

Ето ги трите най-големи мафии на света, които повече от хилядолетие воюват помежду си и умират невинни хора. Тези мафии и до ден днешен се избиват помежду и без спиране. Тези три религии, които се бият за за тъпото нещо. "Как да се казва бог”. Бог няма име той може да е всеки. Бог е казано на простите хора преди векове за да знаят ,че има някой горе на небето, който гледа. А Бог всъщност е най-висшата енергия от която абсолютно всеки един човек черпи от нея независимо как той нарича своя бог можеш да наричаш Тангра, Один, Зевс, Исус, Аллах и дори ако искаш си го кръсти Пешо. Той бог е един няма значение как се казва.Е тези три религии се избиват за това как се казва бог.В Тях има божи заповеди в които и при трите религии пише "Не убивай човек” А тези векове за какво се убиват.Нали не трябва да се убива.Къде изчезна голямата вяра и изпълняването на божийте заповеди.Просто така те като вояват печелят пари след спечелна битка .Чисто и просто казано Мафия.Да започнем от Юдеизма,че това първата мафия. Нашите евреичета първоначално са били роби в Египет докато не се явил Моисей.Спасил ги евреийте прекарал през Червено море и си основали държава със столица Йеросалим (Най-прокълнатия град).Не след дълго Еврейте станали роби на Римляните ,но можели да си изповядват религията.Ето тук идва началото на втората мафия.Нещастните еврей има нужда от спасител и се появил Исус .Който тръгнал да ги спасява като е бил на 30 години ,а началните му години липстват за тях историята мълчи за тях аз ще ви разкажа в друга статия.И така Исус явил и започнал да ги омайва с медения с глас ,че той е спасителя и те го последвали ,като овчици.Но по-богатите еврей това не им се харесвало и го разпънали на кръста.И Исус хванал и възкръснал и тук баш започва мафията Христянство.И така вече има две мафий,който се борат за името на бог през първите 3 века христнянството е било забранено ,но после Констатин I въвежда христянство като религия така еврейте губат сериозен фронт.Минали се още 3 века и се появил предствителя на трета мафия Мохамед.На нашия Мохадмедчо се явил архангел Габриел и той казал на Мохамед да разпространява божието слово.Габирел също бил дал Кааба ,който тогава е бил бял,но той е почернял заради греховете на хората.И така Мохамед започнал да разпространял словото божие,като първоначално са го отлъсквали и го замеряли с камъни,странно но това по-късно става наказание в Исляма(както разпъването на кръст в средновековието но при христяните).И така вече се явиле на бял свят трите мафий,който ще избиват помежду по един друг начин.Еврейте се отеглили тактически от фронта,но тях им е било забранено да да работят нещо можели само да бъдат търговци.И така докато исляма и христянство се избива помежду еврейте трупали пари.Христяните се разделя на 2 части Католицизъм и Православни.И така то не стига ,че се избива помежду и и се избива със ислямистите,докато еврейте не си направили собствена ложа ,с която управлявали висшите управци.Христяните пък тормозили всеки за пари за името в бог .Мюсюлманите пък на тях не им требват пари,трябват им жива сила и ги призовали ,че като умрат за името на бог в рая ги чакат 79 девственици (ако не се лъжа бяха).Христяните през последните няколко 2-3 века загубиха фронта защото няма ,койда спонсорира,както преди.Защото хората сатана умни в Европа та не им вярват на тях,но еврейте отдавна си затвърдиха висшите управници.Мюсюлманите просото насели по Азия.И ето и до ден днешен тези три мафий се избиват за името на бог.Не стига ,че вече нарушили хиляди пъти всичките божий заповеди. Войната за името на бог е само театър, зад кулисите става дума за власт и пари. Сега ми отговрете "За какво да ги изповядвам някоя от тези религий”.И после защо аз мразя Христянството,Исляма и Юдейзма.

Хареса ли ви?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Исляма:

Идва ангела на смъртта и взема душата на умрелия и ангелите я въздигат на небето.

Ако човека е бил грешен-тя излиза трудно и болезнено,,като хурка през мокра вълна,,

Ако е бил праведен:излиза като капка вода-лесно.После душата се връща в мъртвото тяло и бива запитвана определени въпроси,след това наказвана или съответно взета в Рая (само душата,без тяло).-това е за смъртта.

Забрави да споменеш за проклятието на Аллах към мюсюлманите - Те задължително влизат в Ада:

Сура 19:71

71. И всеки от вас ще мине през Ада. Това е окончателна присъда от твоя Господ.

За края на света имаме много предания,доста е дълго.С две думи:ще има хора когато настъпи физическия край не само на Земята ами на нашия свят.Джиновете и те умират и ще бъдат с нас в Деня на Страшщния Съд,за дявола не знам.

То и Аллах не знае какъв е Сатаната / Иблис / - Джин или Ангел.

Тук казва, че е Ангел :

Сура 2:34

34. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Възпротиви се той, възгордя се и стана един от неверниците.

Сура 15: 28-31

28. Твоят Господ каза на ангелите: "Аз ще сътворя човек от изсъхнала глина, от менлива кал.

29. И когато го сътворя и му вдъхна от Своя дух, поклонете се пред него!"

30. И всички ангели се поклониха заедно,

Сура 20:116

116. И когато рекохме на ангелите: "Поклонете се на Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той отказа.

Сура 38:71-74

71. Твоят Господ рече на ангелите: "Ще сътворя Аз човек от глина.

72. И когато го завърша, и му вдъхна от Своя дух, сведете чела до земята пред него!"

73. И се поклониха ангелите всички вкупом,

74. освен Иблис. Той се възгордя и стана от неверниците.

От тези знамения и от някои други разбираме, че Сатаната е Ангел!

Но от Сура 18:50, разбираме друго – Сатаната е Джин!

50. И когато рекохме на ангелите: "Сведете чела пред Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Той бе от джиновете и не послуша повелята на своя Господ. Нима него и потомството му ще приемете за покровители вместо Мен, а те са ваш враг? Колко лоша е за угнетителите тази замяна!

Не само ти си объркана за Сатаната – и Аллах се е объркал!

Сега не е ясно – Сатаната Джин ли е или Ангел!

Аллах често послъгва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване