Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Виж тука :) ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

тва 5 години не е пускано ти пишеш алабализми inxi-Fxz

Е, и? Какво общо има това, че не е пускано 5 години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ората едва ли мое го инсталират тва бре Радо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Ивайло Димов написа:

uname -a кво връща да го ева 

Ма ти си шарил uname -r хехе

преди 9 часа, rado84 написа:

inxi -Fxz върши по-добра работа и показва и хардуера, не само дистрото.

Да беше писал lsb release май така се пишеше това връща всичко за дистрото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ма Радо ме контрира ,че бунтутата не баца ли с тая команда :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Че ората едва ли мое го инсталират тва бре Радо :) 

Аз нищо не съм инсталирал и пак си го имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Да де ма Радо ме контрира ,че бунтутата не баца ли с тая команда :) 

Би трябвало да бачкат командите са еднакви за всички дистрота хм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от самото дистро :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, начинаещ съм и имам желание да мина на линукс, срещам проблеми и изникват въпроси, които искам да задам тук. Характеристиката на лаптопа е в подписа, като резолюцията съответно е 1920 х 1080 и когато инсталирам "ментата" заедно с драйверите, както и други дистрибуции, scalinga - ми идва твърде дребен. Сега ще обясня какво имам в предвид: При инсталация на уиндоуските версии (да речем 10.. автоматично го настройва от 100 на 125%) , в момента ползвам Мanjaro Deepin, 18.0.4 като там го има този scaling, който освен за шрифта го има и за самия дисплей, и има доста опции, за разлика от ментата.. преди да пиша тук, потърсих информация за линукс минт сходна "схема" за зуумване, но не можах да намеря нищо подобно(скалинга който е  с 3 опции там не ми върши работа), до колкото видях може да се променя резолюцията от терминала, но за зум нямам представа може ли и как, та това ми е единия въпрос. Просто имам желание да опитам различни дистрибуции - за да си избера някоя. Другия ми въпрос е гледах в темите, че има линукси в които можеш с помоща, на софт, да създаваш и дизайнваш, теми, бутони и прочее.. та.. трябва ли да изтегля конкретна дистрибуция за да имам тези права, или може и чрез подходящия софт, да дизайнвам да речем ЛМ, Манджаро и т.н.

https://postimg.cc/DJzkGTgJhttps://postimg.cc/k6HZttGzhttps://postimg.cc/ZCpgCnSs https://postimg.cc/jCJ3F2Lqhttps://postimg.cc/QBt0kx23https://postimg.cc/R3DGPxmn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DiyEn написа:

scalinga - ми идва твърде дребен

Привет!

В KDE5 (Plasma) се регулира през 10%:

https://i.imgur.com/idXxHzM.png

https://i.imgur.com/1EVR89E.png

Темите могат да се създават или променят навсякъде. Няма значение дистрибуцията.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Плазма и Мате.Може да си ги инсталираш и на тази машина :) В нета има описани всички команди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси счупиха се плъгингите на ФФ и се нагледах на реклами :) Не знаех че форума е пълен с тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е счупено, а е изтекъл сертификатът, който подписва сигурността им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нас под LM всичко си работи с FF 66.0.3, но вчера на работата добавките на FF под Windows се сринаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, svetliof написа:

В над под LM всичко си работи с FF 66.0.3, но вчера на работата добавките на FF под Windows се сринаха.

Защото страницата с добавките нещо се е ос*ала и не отговаря на заявките от браузъра. Много народ и на линукс, и на уиндоус писнаха от това, а на някои добавките направо са били изтрити от самия браузър заради този проблем. Аз съм изключил опцията на браузъра да изисква подписи за добавките, така че инсталираните в моя браузър си стоят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета за отговорите, ще ги изпробвам  :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rado84 написа:

Аз съм изключил опцията на браузъра да изисква подписи за добавките, така че инсталираните в моя браузър си стоят.

Би ли казал моля, от къде се изключва това? За сега си направих архив на .mozilla. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, svetliof написа:

Би ли казал моля, от къде се изключва това? За сега си направих архив на .mozilla. Благодаря.

about:config

xpinstall.signatures.required --> false

Все пак имай предвид, че тези подписи са за сигурност, за да не могат недоброжелателни сайтове или приложения да ти инсталират вредни добавки, които обикновено са адуеър - особено при Уиндоус. Аз това нещо го изключих временно, докато от Мозила си оправят проблема, за да не ми зачезнат добавките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кога точно трябва да ми се счупят? Щото ако не бях прочел - нямаше и да знам, че били счупени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми идва на ум - бях пуснал "Събиране и използване на данни от Firefox", излиза че не било толкова "лошо" това понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, бат'начо написа:

А кога точно трябва да ми се счупят? Щото ако не бях прочел - нямаше и да знам, че били счупени.

Не се случва при всички потребители, само при някои. Но аз реших да се застраховам с изключването на подписите. :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не барайте нищо, а изчакайте днес да си ъпдейтнат удостоверителната верига на заден фон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Firefox ESR го реших така

Цитат

app.shield.optoutstudies.enabled = true
app.normandy.run_interval_seconds = 5

Това е от страницата за бъгове на Дебиан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

За Firefox ESR го реших така

Това е от страницата за бъгове на Дебиан

Като каза ESR, се сетих - тия оправиха ли си пърформанса на ESR-а? Преди време го ползвах, но после нещо го омазаха и стартираше по 3 часа, докато ролинг релийзът летеше. И оттогава съм само на ролинг релийз, но не съм проверявал докъде са докарали ESR-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rado84 написа:

Като каза ESR, се сетих - тия оправиха ли си пърформанса на ESR-а? Преди време го ползвах, но после нещо го омазаха и стартираше по 3 часа, докато ролинг релийзът летеше. И оттогава съм само на ролинг релийз, но не съм проверявал докъде са докарали ESR-а.

При мен си стартира като другия за 2 или 5 сек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...