Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 7 часа, rado84 написа:

Купува нов. Щото тя само бозата иска един отделен хард диск за нея си.

:D Да. С два харда е по-хубаво, но все пак да не прекаляваме.

Колкото до прозераца, относително логично се справя с проблемите. Можеше и много по-добре, ако бяха се навили на лудостта да поддържат GRUB или да задават въпроси, но и така става.

За разлика от ранните години на XP. Там бяха измислили да ти изскача едно „невинно" диалогче, където уведомява ползвателя че има проблем с файловата система. И съответно че може да го оправи с един клик. Проблема беше Linux файловата система, а фикса - форматиране до NTFS. :D Ефективно решение на всички проблеми.

Тая картинка е доста як пищов. :) Не съм сигурен, че нормалните хора зацепват за какво е туй чудо, обаче е добро попадение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Melmak ® написа:

:D Да. С два харда е по-хубаво, но все пак да не прекаляваме.

Тая картинка е доста як пищов. :) Не съм сигурен, че нормалните хора зацепват за какво е туй чудо, обаче е добро попадение.

Значи аз съм прекалил тогава, макар че не ми стигат. От терабайт и половина (1 ТБ + 500 ГБ) имам само 300 гигабайта свободни. То и на ССД-то имам 100-ина свободни, но него не го броя, защото е запазено само за ОС.

А за коя картинка говориш? За снимката с Shift+F10 ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, rado84 написа:

Значи аз съм прекалил тогава, макар че не ми стигат.

То не е дали си прекалил, а дали изобщо е рационално за него да добави още.

преди 4 часа, rado84 написа:

А за коя картинка говориш? За снимката с Shift+F10 ли?

Да. Най-вече защото ги има командите. Аз всеки път ги забравям и си ги припомням с help-a им в конзолата, когато ми дотрябват. Като се има в предвид на колко хилядолетия изобщо включвам Win-а, толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо да не си добави Ундоуса в Гръб-а а да клика фх на всяко стартиране за избор на хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най -добре е за всеки НАЧИНАЕЩ в Линукс , който иска да има две системи /Линукс и Уиндоус/ да постъпи без значение на един хард или два, така: Монтира Уиндоуса, после Линукс ,към който има Grub . След това ,може да опрости Grub, като остави само в него зареждането на Линукс/отстранява допълнителните- проверка на памети т.н./ и Уиндоус. В зависимост от това ,коя система иска да се зарежда най-напред ,я поставя на първо място и тя ще се зареди автоматично. Ако му трябва другата система , то тогава може да превключи на нея.

http://prikachi.com/images.php?images/298/9587298N.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но най-лесно е, да не се занимава с лайняна ОС и си ползва само Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е художник и иска да рисува дигитално, какви програми има под Linux? Мисля, че Linux Mint/Ubuntu, са подходящи за всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bigiadri написа:

Най -добре е за всеки НАЧИНАЕЩ в Линукс , който иска да има две системи /Линукс и Уиндоус/ да постъпи без значение на един хард или два, така: Монтира Уиндоуса, после Линукс ,към който има Grub . След това ,може да опрости Grub, като остави само в него зареждането на Линукс/отстранява допълнителните- проверка на памети т.н./ и Уиндоус. В зависимост от това ,коя система иска да се зарежда най-напред ,я поставя на първо място и тя ще се зареди автоматично. Ако му трябва другата система , то тогава може да превключи на нея.

http://prikachi.com/images.php?images/298/9587298N.png

Ей кой ти е Дебиан на снимката? Интересна графична среда има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, petie1 написа:

Съдейки по символните икони, прилича на модифицирана XFCE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

Точно.

преди 8 часа, petie1 написа:

Debian 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bigiadri написа:

Точно.

Debian 8

Моя е Debian 8  с KDE  дето Радо много я люби

преди 6 часа, rado84 написа:

А и аз тва се сетих ама рекох да питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, petie1 написа:

Моя е Debian 8  с KDE  дето Радо много я люби

А и аз тва се сетих ама рекох да питам

На моя слабичак лаптоп този Дебиан му пасна чудесно. Усещам го как се радва, когато го пусна! Държа Уиндоуса само и единствено за НАП.С тях не трябва да си голям умник и да правиш резки движения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, rado84 написа:

Даже на Немодифицирана. Смяната на цвета на панела и добавяне на Faenza иконите  не се брои за модификация на графичната среда. По- скоро на лека персонализация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  Само, че точно точно неговия Дебиан е модифициран за справяне със (почти) всички нужди (тъй пише в рекламната му диплянка, не го измислям).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, bigiadri написа:

На моя слабичак лаптоп този Дебиан му пасна чудесно. Усещам го как се радва, когато го пусна! Държа Уиндоуса само и единствено за НАП.С тях не трябва да си голям умник и да правиш резки движения.

Е тва е то Дебиан! Сега чакам Дебиан 10 Космонавта,а за НАП само тишина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите моля ако знаете някоя програма за debian 9 за отдалечена администрация (remote-control) с която да мога да влизам в компютъра през телефона за андроид 5,1,1 която да стартира сама засега използвам team view  но при спиране на тока примерно компютъра е настроен да стартира като пуснат тока но не и team view моля ако знаете някоя програма която може да върши работа моля споделете я с мен благодаря ви.

преди 17 минути, Явор Трендафилов написа:

Здравеите моля ако знаете някоя програма за debian 9 за отдалечена администрация (remote-control) с която да мога да влизам в компютъра през телефона за андроид 5,1,1 която да стартира сама засега използвам team view  но при спиране на тока примерно компютъра е настроен да стартира като пуснат тока но не и team view моля ако знаете някоя програма която може да върши работа моля споделете я с мен благодаря ви.

Оправих се сам team view имал стартиране със системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.06.2019 г. в 21:57, petie1 написа:

Е тва е то Дебиан! Сега чакам Дебиан 10 Космонавта,а за НАП само тишина 

A какво ти е мнението за:https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5742428

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още е тестов Бъстъра ,не излезе ли стабилен на чукай на тази врата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда ОК, ако вярваш на автора. Явно някаква частично преработена версия. Както написа, Ивайло, официалната още не е излязла, но много скоро ще я пуснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е стабилна още и не бих си я качил пък и в хранилишето няма даден Дебиан 10 с такава среда изчакай до 6 .7 тогава излиза стабилния

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много бързате за тоя Бъстър ве накрая ше се окаже като оня поговорка "На прехвалено лозе не ходи с голяма кошница " :) .Нека излезе стабилната версия тогава може да се тества .Аз също ще я изпробвам през минимална инсталация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Ивайло Димов написа:

Много бързате за тоя Бъстър ве накрая ше се окаже като оня поговорка "На прехвалено лозе не ходи с голяма кошница " :) .Нека излезе стабилната версия тогава може да се тества .Аз също ще я изпробвам през минимална инсталация :)

Е ти живна бре, аз ще е чакам колкото трябва ,тия дни мисля да качвам октопода(Дебиан 9) на лаптопа че тва Убунту не мога го трая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си с Убунту ли ве мазохист ..............:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ивайло Димов написа:

Ти си с Убунту ли ве мазохист ..............:) 

Ми тогава само за Убунту ми се сетих. На настолния съм с Дебиан 8 а на лаптопа с Убунту 16.04 и си набих яки пирони да не кажа къде..... Кучето(Дебиан 10 ,който аз обърках с Бъз космонавта) е с любимата на Радо канела 3.8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 14.04 много омазаха нещата ............предпочитам за сега Арч-а ,но и Mageia ми харесва .Бъстъра ще го пробвам от любопитство само :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...