Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 1 минута, petie1 написа:

Никога не съм го ползвал това чудо

Не ти и трябва, адски бъгаво е. Нормалното Вино си върши идеална работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

преди 16 минути, Валсо написа:

Не ти и трябва, адски бъгаво е. Нормалното Вино си върши идеална работа.

Ами аз си кликам на ехе и то тръгва и изобщо не знам кви ги ръси Джокер белгийски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, petie1 написа:

За PlayOnLinux всъщност научих от твоите мрънканици :) Никога не съм го ползвал това чудо, 

Сега ще те прибавя и тебе в същия списък където съм сложил и Прасчо и дъртия от Палестина, да им правиш компания там. Ще те блокирам бе, така и така полза от тебе никаква нямам тука.

ето ви 6 стеspacer.png

преди 4 часа, Валсо написа:

Нормалното Вино си върши идеална работа.

Остава да обясниш по какъв начин си я върши.
Щото при мене нищо не върши, даже и когато излиза инсталирано в менюто на Минт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Белгиеца написа:

Сега ще те прибавя и тебе в същия списък където съм сложил и Прасчо и дъртия от Палестина, да им правиш компания там. Ще те блокирам бе, така и така полза от тебе никаква нямам тука.

ето ви 6 стеspacer.png

Хаха ти ще ми кажеш дали съм бил полезен Джокер белгийски ходи да се хвалиш какъв си разбирач, ползата от теб е под нулата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Валсо написа:

Хах, да, всичките дистрибуции са направени специално, за да ти е трудно на теб. Страданието на другите не ни носи оргазъм. Оргазъм ни носят само и единствено твоите страдание и обриви, причинени от заклинанията в черен прозорец. Даже мисля да пратя предложение на Микроникал да направят Убунту 20.04 да тръгва само с максимизиран черен прозорец, а графичната среда да тръгва със секретна комбинация от 10 клавиша и след като напишеш заклинанието "./Belgian-linux-noob" в черния прозорец.

И със снимка на русата белгийка дет се хваали с нея ей :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Ще те блокирам бе, така и така полза от тебе никаква нямам тука.

Това била работата!

Само полза и келепир да имаш от другите и то да е БЕЗПЛАТНО по възможност.

Хардуера може и да си го набавяш безплатно от кофите, но за софруера се иска малко знания и акъл. А информацията е най-скъпата стока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

. А информацията е най-скъпата стока.

Именно. Джокера е белгийския бай Ганьо затова си правя ташаци с него чрез разни снимки и гатанки

Пък и освен това няма и едно вярно твърдение свързано с Линукс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някое приложение за запис с микрофон да знаете? Линукса е Манджаро, но Audacity не върши работа. А микрофона дава чатлак, че работи, защото индикацията мърда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ради Радев написа:

Някое приложение за запис с микрофон да знаете? Линукса е Манджаро, но Audacity не върши работа. А микрофона дава чатлак, че работи, защото индикацията мърда.

Мисля че беше свързано с Pulse или ALSA но не съм запознат с Арч базираните изчакай някой арчър да ти пише или виж в Арч уики

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Ради Радев написа:

но Audacity не върши работа

Не разбрах в какъв смисъл не върши работа? Според мен имено с Audacity е най-добре за запис, защото след това директно в него има добри инструменти за обработка и други неща.

Щом си с Манжаро пробвай тази:

VKCfPDV.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

А информацията е най-скъпата стока.

А за мен тя е безплатна на 4  езика, разрешавам ти да се спукаш от завист и яд.
Има един бг форум собственост на едни търгаши на техника за сателитна телевизия, там също си въобразяваха, че те ако не ми били кажели нещо, аз без тях съм нямал да го науча. И там става въпрос пак за Линукс, ама я иди се пробвай с нов ник да ги питаш да ти обяснят нещо, така че да го разбере произволен читател. Просто ти се подиграват и не ти помагат, защото искат пари да изкарват от продажби на шеринг и ИПТВ.
Ти не се кахъри за мене, ще ги ритам, ще ги блъскам пингвините и ще ме слушат.
Днес си свалих едно ИЗО на PCLinuxOS 64 bits mini Xfce от 2020г.
Много е полезно, пуска се да се зареди в RAM паметта цялото ( пък то е мини ) и после се вади флашката и работи така до като спре тока. Даже може да прави и буутващи флашки за инсталиране на други пингвини. Да бе, идва някой от Уиндоус и се чуди от къде да започне, а това е направено точно за помощ на начинаещи. Не е направено с подигравателна цел да се мъчат и да не могат да го инсталират даже.
За съжаление в пингвинските секти преобладава подигравателното отношение към начинаещите идващи от уиндоус.
Също както в армията постъпват разни садисти за да могат да тормозят после подчинените им войници, така са плъзнали разни садисти със свръх надуто нарцистично Его и по пингвинските форуми, с цел да се правят на много важни, щото те били знаели хиляди заклинания за писане у терминала. А аз на чисто пингвински форуми никъде не съм се регистрирал, защото имам алергия към разни разстройства на поведението на разни утайки от обществото, мислещи се за богове.
Да бе, надушвам ги отдалече хората с неадекватно поведение.
И да, целта е точно безплатни да са линуксите и нямам никакво намерение да се правя на помияр да му се моля на който и да е за помощ. Като не иска някой да е полезен на други хора, еми кво ми се пеняви тука, че той бил знаел частично нещо си там. Оказва се че не знае как да помогне на новобранец и на всичкото отгоре не спира да се опитва да заблуждава хората да ползват неподходящи за техните нужди пингвини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

То и от теб самия нямаш никаква полза в този раздел, ама не се оплакваме нито те блокираме. Не че не можем, де, ама понякога ръсиш забавни неща, на които после цяла група във Фашистбук да се смее. Ти за този раздел с нищо не си полезен. Само мрънкаш и псуваш, а като не си изпиеш хапчетата, почваш да говориш няк'ви глупости от личния ти живот, които нас не ни интересуват въобще!

А за Виното - просто цъкам на екзето и то тръгва. Нищо повече не правя. Но ти явно си без умствен капацитет и затова при теб никога нищо не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Манете го Джокера той че е джокер джокер е ами дайте да видим що н му бачка микрофона на човека под Audacity може да опита ей тва

преди 8 часа, Валсо написа:

То и от теб самия нямаш никаква полза в този раздел, ама не се оплакваме нито те блокираме. Не че не можем, де, ама понякога ръсиш забавни неща, на които после цяла група във Фашистбук да се смее. Ти за този раздел с нищо не си полезен. Само мрънкаш и псуваш, а като не си изпиеш хапчетата, почваш да говориш няк'ви глупости от личния ти живот, които нас не ни интересуват въобще!

А за Виното - просто цъкам на екзето и то тръгва. Нищо повече не правя. Но ти явно си без умствен капацитет и затова при теб никога нищо не работи.

Ами аз от бая време чета форума и полза от Джокер белгийски в Линукс раздела не съм видял а мен се опитва  да ме изнудва че уж не съм бил правел нищо за инвалидите представяш ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Валсо написа:

Да ама не, не тръгва да се отвори, първо иска инсталация и ако успее чак после ще се отвори.
А и това къде го пише че трябва на екзето да кликаш, във Wine уж пише на едно место да добавиш нова програма, но нищо не се случва.
Я да видиш кой е без умствен капацитет, на тази снимка в менюто има да кликнеш да махнеш вече инсталирана програма, на инглиш долу uninstall windows applications for wine
E, от къде да знам преди да съм инсталирал някаква програма (то няма написано да кликаш да инсталира нещо),  че било трябвало да кликна да премахвам програма за да видя, че там всъщност било за инсталиране на прогарама ? А сега де !
Ха ха ха ... по-големи идиоти от правачите на софтуер за пингвини няма на тоя свят.
А пък да те светна че Cordial e инсталиран от PlayOnLinux точно с Wine 1.6 системния.
Е, що го няма в списъка за премахване тогава в прозореца предвиден от Минт ???
А в PlayOnLinux го има за премахване, и там има да си избереш дали ще ползваш 32 или 64 битов софтуер преди да почнеш да инсталираш и можеш да инсталираш в повече от едно вино. Аз имам сестемното 1.6 и още едно инсталирано с PlayOnLinux което е 3.20. На това второто мога да му избера Уиндоус 10, а на системното вино 1.6 не мога да избера по-нов от Уин 8.
В по-старото вино вървят по-стари програми, а като ги пробваш същите в ксубунту с вино 5 нямаше начин да се уголемят буквите, излизаха квадратчета вместо букви.
Та така, като карах блокираният да обясни как се ползва виното като за нообранци, той високомерно отговори че тези които се интересували били знаели вече да го ползват. Пък по-късно се оказа че той не бил знаел че имало графичен фронт енд за виното.
Не и не, линуксите не са направени за нормални хора да ги ползват, бъгави бъгави и нищо не е обяснено като хората как да тръгне.
В ксубунту 19.10 въобще не се появяваше иконка след инсталацията на виното, как да го пусна , а ?
Със заклинания явно. Ами ако ми е под достойнството да пиша заклинания, щото правачите на виното не знаят  да го направят като за нормални потребители , тогава какво правим?
А тука сме точно в темата за НАЧИНАЕЩИ.spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

В по-старото вино вървят по-стари програми, а като ги пробваш същите в ксубунту с вино 5 нямаше начин да се уголемят буквите, излизаха квадратчета вместо букви.

Кои са тия програми, дето ти излизат на квадратчета? Аз такива не съм виждал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък блокоирания си инсталира ехе-та като в Уиндоус и още се чуди за какво аджеба служи PlayOnLinux?  :D

И толкова го мързи да цъка че чак си автоматизира дебианската инсталация :) Тъй де тия пръстчета не съм ги намерил на улицата :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, petie1 написа:

Пък блокоирания си инсталира ехе-та като в Уиндоус и още се чуди за какво аджеба служи PlayOnLinux?  :D

И толкова го мързи да цъка че чак си автоматизира дебианската инсталация :) Тъй де тия пръстчета не съм ги намерил на улицата :D

Уж е фронтенд за мързеливци, ама е бъгаво. Пробвал съм го. Програми и игри през POL с дадена версия на Виното не тръгват изобщо, а като си цъкна екзето по традиционния начин и със същата версия на Виното, тръгват без проблем. Затова не го ползвам и не го препоръчвам на никого.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Валсо написа:

Уж е фронтенд за мързеливци, ама е бъгаво. Пробвал съм го. Програми и игри през POL с дадена версия на Виното не тръгват изобщо, а като си цъкна екзето по традиционния начин и със същата версия на Виното, тръгват без проблем. Затова не го ползвам и не го препоръчвам на никого.

Че то по мързелив начин да кликнеш на ехе-то не знам дали има, Джокера както винаги тупнал магарето си  пред каруцата:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжен съм........няма ме в списъка на олигофрена .........значи треа се потрудя :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, danieli написа:

Белгиец, ето ти и клип как работи виното. Ако и това не ти е достатъчно незнам...

Клип

На него не да му помага човек, но и пари да му дава - ще е неблагодарник. Слава на Бога, че сме се отървали от такъв човечец в България. Станал почти на 50 години и все още си мисли, че хората са му длъжни за неговата некадърност. Този е по голям срам от Алековия  Бай Ганьо да го търпят в страни от Европейската общност. Аз ако съм министър председателят на Белгия - товаря го на самолета и направо в централна Нова Зеландия - при аборигените. До третият ден ще е сварен в котела и...изяден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Валсо написа:

Кои са тия програми, дето ти излизат на квадратчета? Аз такива не съм виждал.

Ами тази е Cordial Pro, ама днес в ксубунту 20 и вино 5 тръгна правилно, но Никонската пак не ще и не ще.
Ахааа, ново двайсе днеска с вино 5 , трябват тези две заклинания
winecfg
wine uninstaller
да се пишат у сивия прозорец ( при мен го направих със светлосив фон и по-големи букви, та като го види някой гостенин да не разбере колко е първобитна тази ОС) или да им се правят преки пътища на бюрото да кликам по тях.
Ама много ми е интересно как някой 70 годишен старчок от Великото Тръново, който не е ползвал никога Линукс, ще пусне виното да го настрои ?
Това си е мисия невъзможна за обикновен простосмъртен идващ от уиндоус и не отварял никога неговия черен прозорец.
Аааа, по една време изкарах уиндоуския черен прозорец cdm в пингвина, дали не беше халюцинация ти луди ни правят направо.

преди 1 час, danieli написа:

@Белгиеца, ето ти и клип как работи виното. Ако и това не ти е достатъчно незнам...

Клип

Преди да си го пуснал клипа си работеше вече така и тука.
Само че трудничко стана да му изтрия от менюто на ксубунтуто линковете към помоща за никонския софтуер ( след като го бях разкарал вече него). Па скритите папки не се показват както е в Минт, а с Control+h.

преди 2 часа, Валсо написа:

Уж е фронтенд за мързеливци, ама е бъгаво. 

Като всичко правено от програмистите на софтуер за линукс.
А виното като се инсталира у ксубунту с неговия си мениджър който са го кръстили "Софтуер" и ти показва един бутон да го стартираш.
Ха ха ха ... можеш да си кликаш по него цял ден, идиотите са забравили къде е пътя към winecfg и нищо не се случва. 
Те това са пингвинските гении, писали програма 50 човека, скивах им имената даже, ама се напили баш накрая и няма начин никакъв да я подкара човек без термrнал или графичен фронт енд като PlayOnLinux.
А в Минт има сложен линк в менюто, кликнеш като бял човек и то виното се покаже.

========================

Щях да забравя, за да тръгне да се инсталира .exe трябва първо да му кажеш да се отваря с виното , ама то пък го няма в дългия списък с наличните програми, та трябва да се кликне най-долу да се търси по друг начин и там пристигаш при 15 различни наименования съдържащи wine. А сега де ?
Значи за да знам кой псевдоним да избера, трябва да съм бил явно част от екипа на вещиците писали кода на оцета.
Аз пък ги избирах всичките един по един, да видя кво ще стане. И май така изкочи cdm ...

преди 1 час, Колев60 написа:

...в централна Нова Зеландия - при аборигените. До третият ден ще е сварен в котела и...изяден!

Грешиш, ще ми пускат всички аборигенки да им правя бели бебета.
А тебе като ти е омекнала висулката, въобще няма даже и да те варят, ще те хвърлят на крокодилите за по-лесно, веднага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

На него не да му помага човек, но и пари да му дава - ще е неблагодарник. Слава на Бога, че сме се отървали от такъв човечец в България. Станал почти на 50 години и все още си мисли, че хората са му длъжни за неговата некадърност. Този е по голям срам от Алековия  Бай Ганьо да го търпят в страни от Европейската общност. Аз ако съм министър председателят на Белгия - товаря го на самолета и направо в централна Нова Зеландия - при аборигените. До третият ден ще е сварен в котела и...изяден!

Много ще им е кисел с неговите вечно кисели постове и няма да искат да го ядат. :D

А от това, което беше писал по-назад, останах с впечатлението, че е на към 70 години, ако не и повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Ама много ми е интересно как някой 70 годишен старчок от Великото Тръново, който не е ползвал никога Линукс, ще пусне виното да го настрои ?

Това наистина е огромен проблем. Добре е че ти е дошло на ума. Трябва сериозно да помислят тия от Линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване