Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Привет. Имам въпрос относно програмите с които идва Ubuntu 20.04 съответно и Pop OS 20.04. Когато инсталирам дадената дистрибуция програмите с които идва и които в последствие запиша ще получават ли редовни обновления и ъпдейти или са си статични с версията на ОС съответно ?
И за да получа по нова версия на мозила примерно трябва да инсталирам по нова дистрибуция ?

Благодаря предварително : )))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Вчера си купих мотоциклет, до сега съм карал само кола. Защо го купих, ще оставя на вас да прецените. Много гаден този мотоциклет, вместо скоростен лост, му сложили педал за смяна на скоростите. Обико

Публикувани изображения

преди 1 минута, Orlinzer написа:

И за да получа по нова версия на мозила примерно трябва да инсталирам по нова дистрибуция ?

Не. Можеш да имаш най-новата версия на мозилата, а да ползваш Минт 18, примерно. Единственото обвързано с версията на дистрото, за което се сещам в момента, е само десктоп средата и то това не важи за всички среди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Валсо написа:

Не. Можеш да имаш най-новата версия на мозилата, а да ползваш Минт 18, примерно. Единственото обвързано с версията на дистрото, за което се сещам в момента, е само десктоп средата и то това не важи за всички среди.

Благодаря за бързият отговор : )))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ript написа:

спират ли ъпдейтите  на версията като и мине LTS-a.

Нарушава ли се работата на Линукс  Минт 14 примерно като му мине времето.

Минт 14 отдавна е със спряна поддръжка, тоест не получава обновления за нищо. Може да се ползва, предполагам, но не се обновява. Работата му едва ли се нарушава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ript написа:

Демек  Firefox нова версия  не може да се качи на него.

За Firefox не знам. Трябва да се пробва. Ако не ти дойде нова версия на лисицата по традиционния начин (в софтуерния мениджър), можеш да си я свалиш ръчно от сайта им:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release

От последното падащо меню си избираш "български", ако искаш браузърът ти да има български интерфейс и цъкаш бутона. След това разархивираш пакета някъде, примерно в /home и ползваш. А ако искаш да имаш новата версия както би била инсталирана, отваряш файловия мениджър като руут, навигираш до /usr/lib, намираш тамошната папка firefox и я триеш. След това поставяш новосвалената папка firefox (тази от архива с най-новата версия) в /usr/lib с copy-paste. Не можеш директно да я разархивираш в /usr/lib, дори и като руут. Затова ще трябва да извадиш новата версия от архива, да я сложиш примерно в /home и после от /home да я копираш и поставиш в /usr/lib. И после като си цъкнеш шорткъта на десктопа или в менюто, ще ти стартира новата версия. Даже, за да си сигурен, можеш да провериш - менюто на лисицата --> помощ --> относно firefox. Ако си направил всичко правилно, ще ти изпише, че имаш версия 75 или която в момента е най-новата.

Но пак ти казвам, че трябва да се пробва. Аз започнах да ползвам линукс с Минт 18.3, което е доста по-модерна версия и затова нямам никаква идея дали Firefox 70+ ще върви в Минт 14.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Валсо написа:

За Firefox не знам. Трябва да се пробва. Ако не ти дойде нова версия на лисицата по традиционния начин (в софтуерния мениджър), можеш да си я свалиш ръчно от сайта им:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release

От последното падащо меню си избираш "български", ако искаш браузърът ти да има български интерфейс и цъкаш бутона. След това разархивираш пакета някъде, примерно в /home и ползваш. А ако искаш да имаш новата версия както би била инсталирана, отваряш файловия мениджър като руут, навигираш до /usr/lib, намираш тамошната папка firefox и я триеш. След това поставяш новосвалената папка firefox (тази от архива с най-новата версия) в /usr/lib с copy-paste. Не можеш директно да я разархивираш в /usr/lib, дори и като руут. Затова ще трябва да извадиш новата версия от архива, да я сложиш примерно в /home и после от /home да я копираш и поставиш в /usr/lib. И после като си цъкнеш шорткъта на десктопа или в менюто, ще ти стартира новата версия. Даже, за да си сигурен, можеш да провериш - менюто на лисицата --> помощ --> относно firefox. Ако си направил всичко правилно, ще ти изпише, че имаш версия 75 или която в момента е най-новата.

Но пак ти казвам, че трябва да се пробва. Аз започнах да ползвам линукс с Минт 18.3, което е доста по-модерна версия и затова нямам никаква идея дали Firefox 70+ ще върви в Минт 14.

Ебаси клoшарския бoклук е тоя Лaйнокс, на всички Уиндоуси само цъкаш два пъти на екзето и си готов, а тука правиш гимнастики и накрая - я стане, я не стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Hot Bastard написа:

Ебаси клoшарския бoклук е тоя Лaйнокс, на всички Уиндоуси само цъкаш два пъти на екзето и си готов, а тука правиш гимнастики и накрая - я стане, я не стане.

Като е толкова лесно, хайде подкарай тази Лисица на Боза 7 или 10 и отвори Калдата, да видиш какъв хубав, дебел х*й ще изядеш, понеже било лесно там...

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/4.0/win32/bg/Firefox Setup 4.0.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Валсо написа:

Като е толкова лесно, хайде подкарай тази Лисица на Боза 7 или 10 и отвори Калдата, да видиш какъв хубав, дебел х*й ще изядеш, понеже било лесно там...

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/4.0/win32/bg/Firefox Setup 4.0.exe

Нещо да кажеш, Лайнoкс клошарче??? Цъкнах два пъти на екзето и стана

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Цъкнах два пъти

Хамалин! Що цъкаш толко' много, ве?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ФФ да ще върви дори и на древни Линукс дистрота, @cybercop беше показвал Дебиан 6 с модерни пакети

преди 1 час, Валсо написа:

Минт 14 отдавна е със спряна поддръжка, тоест не получава обновления за нищо. Може да се ползва, предполагам, но не се обновява. Работата му едва ли се нарушава.

Може да, ако имаш желание да си компилираш новите неща от сорс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Hot Bastard написа:

Който може - цъка 😁 вещицата и да цъка и да не цъка - няма файда.

Е, айде цъкай де. Дай да видя. Цъкни на XP и Vista да сложиш Мозила 75. Пък и на 10-ка, как се качва Мозила? ЦЪКАШ да отвориш браузер, после ЦЪКАШ да пишеш в търсачката, после ЦЪКАШ да изтеглиш образа, после ЦЪКАШ да го активираш (два пъти), после ЦЪКАШ на Next n брой пъти. И, по някой време ъпдейти. Айде пак ЦЪКАЙ. Не че нещо, ама мишката има няколко бутона, клавиатурата 100 тина. Как по-бързо и по-лесно ще качиш програма? Като цъкаш 20-30-40 пъти и пишеш или само като отвориш терминал и нашишеш команда валидна за всички програми? Плюс, почти всяко дристро си има и GUI за "добре дошли" на изнасилените Уиндоус потребители, които са осакатени почти безвъзвратно от Екосистемата и маркетинговото извращение на Microsoft. Ти цъкай, ние ще пишем. Ние можем и да цъкаме, можем и да пишем. Като не можеш да пишеш, трай и си цъкай. Прост човек, когато парадира, се превръща в простакеш. В твоя случай простакеш с бекдор за ОС, седнал да коментира неща, които ни най-малко са му понятни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Nuria написа:

Е, айде цъкай де. Дай да видя. Цъкни на XP и Vista да сложиш Мозила 75. Пък и на 10-ка, как се качва Мозила? ЦЪКАШ да отвориш браузер, после ЦЪКАШ да пишеш в търсачката, после ЦЪКАШ да изтеглиш образа, после ЦЪКАШ да го активираш (два пъти), после ЦЪКАШ на Next n брой пъти. И, по някой време ъпдейти. Айде пак ЦЪКАЙ. Не че нещо, ама мишката има няколко бутона, клавиатурата 100 тина. Как по-бързо и по-лесно ще качиш програма? Като цъкаш 20-30-40 пъти и пишеш или само като отвориш терминал и нашишеш команда валидна за всички програми? Плюс, почти всяко дристро си има и GUI за "добре дошли" на изнасилените Уиндоус потребители, които са осакатени почти безвъзвратно от Екосистемата и маркетинговото извращение на Microsoft. Ти цъкай, ние ще пишем. Ние можем и да цъкаме, можем и да пишем. Като не можеш да пишеш, трай и си цъкай. Прост човек, когато парадира, се превръща в простакеш. В твоя случай простакеш с бекдор за ОС, седнал да коментира неща, които ни най-малко са му понятни.

Гергано, стига си правила профили, за да пишеш коментари, които след 2 минути ще изтриеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Profruit написа:

Вещицата предполагам е моржа от Белгия, а що за клоун е Гергана?
Дай интифа, моля!

Вещиците сме аз и петие1, които обичаме да пишем заклинания в черния прозорец. А Копелето го зàеби, той е лисицата в историята за лисицата и гроздето. Понеже не му стигат мозъчните клетки за линукс и не може елементарни неща да свърши, само плюе по него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Валсо написа:

Вещиците сме аз и петие1, които обичаме да пишем заклинания в черния прозорец.

Аа грешиш не сме вещици а вещери а аз всъщност съм маг а не вещер.. Маг е човек учил магии в НИИЧАВО или Хогуортс :D

преди 1 час, Profruit написа:

Дай интифа, моля!

На моржа от Белгия аз му викам Джокера а @Валсо му вика Бангиеца

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Profruit написа:

Дай интифа, моля!

Вещицата е радо84/валсо, а Гергана е един тип който има поне 20 регистрирани профила тук.

С Белгиеца и Петие никога не съм се бъзикал, те са пичове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Валсо написа:

Вещиците сме аз и петие1, които обичаме да пишем заклинания в черния прозорец. А Копелето го зàеби, той е лисицата в историята за лисицата и гроздето. Понеже не му стигат мозъчните клетки за линукс и не може елементарни неща да свърши, само плюе по него.

Е ти ли ще говориш за кисело грозде, аз когато съм се занимавал професионално с Линукс, ти си играл танкчета или камиончета на уиндоус 7. Вчера те научиха как се инсталира Линукс и днес почна акъл да раздаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, petie1 написа:

Може да, ако имаш желание да си компилираш новите неща от сорс

Я, ама ти май се изпусна без да си искаш и каза нещо полезно днес.

преди 12 часа, Валсо написа:

Вещиците сме аз и петие1, които обичаме да пишем заклинания в черния прозорец. 

Ама ти не си бил тука през 2005г. и не знаеш че дядо Еврейски се опитваше да сваля русата Магда на лична поща, пък то тя била от мъжки пол и се бъзикаше с тях и те големите шаранчета ѝ се ловеха на белгийските манипулации, щото Магдето чаткаше VoIP.
Абе трябва админът на сайта да издаде история на форумния живот, да се знае кой кой е бил през годините.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Я, ама ти май се изпусна без да си искаш и каза нещо полезно днес.

Аз много полезни неща казвам това че Джокер белгийски е кух и не може даа ги зацепи е друг въпрос :)

преди 6 часа, Hot Bastard написа:

С  Петие никога не съм се бъзикал.

Благодаря за комплиента :)

Редактирах поста защото не говоря от името на Джокер белгийски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, petie1 написа:

Аз много полезни неща казвам

Ти се изразяваш по начин такъв, че да не се научи случайно от тебе някой на нещо.
А тази тема е за начинаещи, кой ще ти разбере що е то коппилиране от изходен код из сред начинаещите ни приятели ?
Като пробвах гадния Гном от убунту 19.10 и писах, че не показва live стрийма от бнт, ти реши да си докажеш сам на себе си, че му знаеш африканското име на секретния пакет позволяващ да работи и флаш. Беше му лепнал снимчица с името на този езотеричен пакет, НО без да поясняваш че нарочно го няма инсталиран от убунтутковци и ако някой иска да му работи флаш трябва да го инсталира като се обади на някоя врачка да му каже името му.
Същото е и с Wine пускаш го като хвалба че уж бил можел магии, а той дори не тръгва и го няма в менютата на някои недоносени пингвини. А в Минт  18.2 се появява сам при инсталиране на версията вино  1.6. 
Такава ви е цялата пингвинска философия, да пускате софтуери които сами без терминални заклинания да не тръгват и да не правят нищо. И разбира се много внимаваш да не се изпуснеш да напишеш някъде PlayOnLinux защото това е смъртен грях според вашата права пингвинска вяра. При вас е забранено да е лесно нещо, защото сте от клуба садо-мазо и страданието е висша ценност при вас. При вас само изпитано или причинено страдание води до оргазъм.
А ти си от членовете мазо на клубчето, пък възлюбената ти Лейди е от садо популацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, да, всичките дистрибуции са направени специално, за да ти е трудно на теб. Страданието на другите не ни носи оргазъм. Оргазъм ни носят само и единствено твоите страдание и обриви, причинени от заклинанията в черен прозорец. Даже мисля да пратя предложение на Микроникал да направят Убунту 20.04 да тръгва само с максимизиран черен прозорец, а графичната среда да тръгва със секретна комбинация от 10 клавиша и след като напишеш заклинанието "./Belgian-linux-noob" в черния прозорец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Ти се изразяваш по начин такъв, че да не се научи случайно от тебе някой на нещо.
А тази тема е за начинаещи, кой ще ти разбере що е то коппилиране от изходен код из сред начинаещите ни приятели ?
Като пробвах гадния Гном от убунту 19.10 и писах, че не показва live стрийма от бнт, ти реши да си докажеш сам на себе си, че му знаеш африканското име на секретния пакет позволяващ да работи и флаш. Беше му лепнал снимчица с името на този езотеричен пакет, НО без да поясняваш че нарочно го няма инсталиран от убунтутковци и ако някой иска да му работи флаш трябва да го инсталира като се обади на някоя врачка да му каже името му.
Същото е и с Wine пускаш го като хвалба че уж бил можел магии, а той дори не тръгва и го няма в менютата на някои недоносени пингвини. А в Минт  18.2 се появява сам при инсталиране на версията вино  1.6. 
Такава ви е цялата пингвинска философия, да пускате софтуери които сами без терминални заклинания да не тръгват и да не правят нищо. И разбира се много внимаваш да не се изпуснеш да напишеш някъде PlayOnLinux защото това е смъртен грях според вашата права пингвинска вяра. При вас е забранено да е лесно нещо, защото сте от клуба садо-мазо и страданието е висша ценност при вас. При вас само изпитано или причинено страдание води до оргазъм.
А ти си от членовете мазо на клубчето, пък възлюбената ти Лейди е от садо популацията.

Ама за разлика от теб на мен всички Линукс дистрота ми бачкат без клизми що така?  А и с тия снимчиците ти бръкнах в здравето нали? Още ли не си разбрал че се бъзикам само с теб? За PlayOnLinux всъщност научих от твоите мрънканици :) Никога не съм го ползвал това чудо, а пакета  за флаш се инсталира още при инсталацията чрез чавката за допънителен софтуер или нещо поодобно беше, както винаги нищо не позна за моята Лейди :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване