Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Намерена или инсталирана? Спри wuauserv и изтрий c:\windows\softwaredistribution.
Рестартирай машината и сканирай с WInUpd Minitool

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Намерена или инсталирана

От картинката ясно се вижда, че е намерена, но не е инсталирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B3M2W0 написа:

От картинката ясно се вижда, че е намерена, но не е инсталирана.

И в Windows Update Minitool този ъпдейт не се вижда, да?
30-23334971491.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B3M2W0 написа:

Виждат се само тези

Коя от двете снимки, все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са двете единствени снимки-горната я пущам , за да се види, че има информация само за инсталираните (Update History).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся с ченгела - втората картинка ли е реалната или първата(празната)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се отърва от проблемите при кумулативните актуализации при лаптопа си купих от EBay за 6 долара продуктов ключ за LTSC и от тяхен линк изтеглих инсталатор. Инсталацията и активирането минаха без проблеми и сега и на лаптопа имам такава ОС. Всичко работи ок, но след няколкото актуализации (и тяхното приключване) версията е 1809  17763.775 . На другия десктоп компютър, дето също имам LTSC, при положение, че няма актуализации, версията е 17763.737 . Моля колегите с такъв Уиндоус да видят тяхната версия, за да се опитам да разбера на какво се дължи тази разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата се разреши от само себе си-тази сутрин дойде актуализация и сега и двата уиндоуса са с версия 17763.775.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ползвам Linux и съм скаран с windows, но отдавна съм на дуал буут (с ntfs storage дялове) като прозореца не го бях зареждал от много отдавна, не знам къде и как се е лепнала гадината, но ми излязоха някакви ъпдейти и докато се осъзная - файловете ми критирани с окончание .reco (при проверка излиза, че е STOP (Djvu) ) съответно трябва да се декриптират или възстановят по някакъв начин файловете ми..... уж изчистих всичкия майлуеър с програми и ровичкане в регистрите (по уроци в интернет), но не мога по никакъв начин на декрипна файловете.... за жалост гадината е онлайн, а не офлайн. Пробвах с различни файлови декриптъри, които препоръчват за конкретния случай, но без никакъв успех. Краен вариант е да пробвам да възстановя файловете с Recuva, но имам страшно голям обем от информация и ще е мъка. Ако някой има идея как да действам и какво мога да направя за максимално трезва и правилна реакция ще съм ви много благодарен. Трябва да ги преборим някак гадовете....... благодаря предварително на включилите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента май няма начин да ги декриптираш. Освен ако нямаш архив, пиеш една студена вода и се мъчиш да изчистиш поне вируса или да преинсталираш с форматиране на дяла. Пробвай в антивирусния отдел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Камен Тодоров написа:

файловете ми критирани с окончание .reco

Утиде коня У ряката... Ще ти е обеца на ухото, как да си съхраняваш важните неща в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Joss Bomon написа:

Утиде коня У ряката... Ще ти е обеца на ухото, как да си съхраняваш важните неща в бъдеще.

Аз ги имам повечето на сторидж и на лаптопа, с малки изключения, не е чак толкова фатално, но..... не ми се нравеше да прехвърлям толкова информация на нова сметка, да инсталирам и конфигурирам linux и windows на ново, ама явно като няма друг начин, това ще е. Изчистих зловредните бактерии де що има, но не мога да се преборя с криптираните файлове. Ще се размина с някоя - друга безвъзвратна загуба, за което ще съжалявам.... но здраве да е. Още малко ще го помъча и ако не стане чудо и не намеря някакво решение се връщам в първи клас, форматирам дисковете и вадя стария добър лан кабел...... ако някой все пак има някакви идеи за проба да ги дава, ще се поинатя още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Камен Тодоров написа:

По принцип ползвам Linux и съм скаран с windows, но отдавна съм на дуал буут (с ntfs storage дялове) като прозореца не го бях зареждал от много отдавна, не знам къде и как се е лепнала гадината, но ми излязоха някакви ъпдейти и докато се осъзная - файловете ми критирани с окончание .reco (при проверка излиза, че е STOP (Djvu) ) съответно трябва да се декриптират или възстановят по някакъв начин файловете ми..... уж изчистих всичкия майлуеър с програми и ровичкане в регистрите (по уроци в интернет), но не мога по никакъв начин на декрипна файловете.... за жалост гадината е онлайн, а не офлайн. Пробвах с различни файлови декриптъри, които препоръчват за конкретния случай, но без никакъв успех. Краен вариант е да пробвам да възстановя файловете с Recuva, но имам страшно голям обем от информация и ще е мъка. Ако някой има идея как да действам и какво мога да направя за максимално трезва и правилна реакция ще съм ви много благодарен. Трябва да ги преборим някак гадовете....... благодаря предварително на включилите се!

Едно бързо търсене в Мухъл за ".reco":

spacer.png

https://geeksadvice.com/remove-reco-ransomware-virus/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия ме убиха:

Цитат

Cumulative Update for Windows 10 Version Next (10.0.19002.1002) (KB4526447)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, DarkEdge написа:

И след статията, най отдолу - нито един коментар по въпроса, бил той положителен или отрицателен. Сигурно, защото последните вече са забранени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

нито един коментар

Бъди първият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft пусна KB4522355 (OS Build 18362.449) за Windows 10 версия 1903 с много корекци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натъкнах се на команда за задаване на лимит на процесора за Windows Defender по време на сканиране:
В PowerShell с админски права:
Set-MpPreference -ScanAvgCPULoadFactor <проценти>
пример за 40% изпоолзване на CPU от Win Def.:
Set-MpPreference -ScanAvgCPULoadFactor 40

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, имам един въпрос. Извинявам се ако вече е задаван по-назад в темата.

Имам лиценз за Windows 10 Enterprise. Има ли възможност да изтегля image файл с последните актуализации и да инсталирам, използвайки този image файл. Ако няма ще трябва да инсталирам от image файла, който имам и след това да чакам да се свалят всички налични обновления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Благодаря. Като приключи създаването на backup-а ще изтегля и започвам с инсталацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...