Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво играхте през последните две седмици в STEAM?

Ъндъртейкър
 Сподели

Препоръчан отговор

Ми аз мисля, е може да се сметне.През калкулатор за стойността на акаунта, делиш на всичките часове.За сайт нямам идея.Обаче ме кефи колко е яко да се играе War Thunder-a с vSync.Иначе освен тая шитня и цс:го пускам чат-пат да потепам глобалчетата.Или те мене :D Паладинса го зарязах от много време.Откак се напълни с хакери и пуснаха новите герой.Имаше едно лилаво момиче с някакви ножове.Е тва като го пуснаха беше ненормално счупено.Тя и стън имаше доколкото помня.И нацепи ли те с дясно копче на мишката те стънва и те убива за 1 секунда.Всичките безплатни игри в стийм са нож с две остриета.Единствената дето става е Dota2 ама е толкова сложна, че чак ти писва.Мразя такива игри, дето докато зацепиш какъв е смисъла и ти се отиграе.Да не говориме, че и там е пълно с льохари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Pamlea написа:

Обаче ме кефи колко е яко да се играе War Thunder-a с vSync.

Нещо се породиха съмнения в мен, че без VSync битките ще са много по-ползотворни. Аз играех тая игра не толкова аркадно. Много е зарибяваща, но след 100 часа игра разбрах, че няма смисъл да се напредва в тая игра. Причината е, че ме пуска срещу все по-добри съперници. Затова се изхитрих и играх с по-скапани самолети, та да не ме пуска с по-добрите. Така напредвах по-бързо. Но ако искаш да напреднеш, това е игра от типа P2W. Обаче плащаш, напредваш, срещу теб се изправят истински асове и се отказваш доста бързо. Аз затова и се отказах донякъде. 

преди 36 минути, Pamlea написа:

Ми аз мисля, е може да се сметне.През калкулатор за стойността на акаунта, делиш на всичките часове.

Това къде се намираше? Стойността на акаунта. Точно това ми се изплъзна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми обясни ли за какво служат тези точки в Origin? Май се трупат като играя игри. Вече имам 475 точки и не знам много ли са или са малко.

9147402d.png

преди 8 часа, bildera_ написа:

Абе я да ви попитам, че аз не се сещам нещо. Преди 2-3 дни търсех един сайт, където ми показва колко цента съм дал за час игра. Рових се из Google  и отметките ми, но така и не го намерих. Кой беше той? Дори се сещам, че в тоя форум дадох някакъв пример в някаква тема. 

Не е ли правилно да се сметне - 800 часа игрово време да се раздели на сумата за играта? Примерно 800 часа игра делено на 30лв е цената на играта = 27ст за час игра. Обаче не е ли редно да добавиш и похарчените пари за хардуер?

Защото ако не са високите изисквания за игрите, масово потребителите биха разполагали с минимален хардуер на стойност 200 300лв и щяха да летят из интернет пространствата със същата производителност спрямо хардуер от 3000лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 6 часа, nikolela написа:

Не е ли правилно да се сметне - 800 часа игрово време да се раздели на сумата за играта? Примерно 800 часа игра делено на 30лв е цената на играта = 27ст за час игра. Обаче не е ли редно да добавиш и похарчените пари за хардуер?

Защото ако не са високите изисквания за игрите, масово потребителите биха разполагали с минимален хардуер на стойност 200 300лв и щяха да летят из интернет пространствата със същата производителност спрямо хардуер от 3000лв.

Е то е така, но имаше начин автоматично да ти изчисли колко цента ти излиза час игра. Така може примерно да се направи един скрийншот и да се пусне тук. Все пак е интересно, колко "ефективно" са използвани парите. Разбира се, изчислява се спрямо моментната цена, а не спрямо тая, на която си взел играта. Някъде из темите  бях споменал за тоя сайт, но трябва да се ровя. 

А за хардуера...как да го добавим? Защото примерно аз преди два месеца дадох 530 лева за нов хард диск, който се ползва не само за игри. Или пък видеокартата навъртя близо 3 години, както процесора и дъното. Тая цена е нещо променливо и с всеки изминат ден намалява. Но пък и се увеличава, ако както казах, си купиш примерно нов хард диск. 

Тия с минимален хардуер не знам как щяха да летят като цени, щото минималния хардуер много бързо може да те откаже от някои нови касови игри. Ако примерно си с някой Пентиум, то той така може да те измъчи, че да се откажеш да играеш много игри. А това и ще вдигне цената като цяло, защото и ще играеш по-малко. 

И още нещо. Аз и много хора са били и със Селерони и с Пентиуми и с и3-ки. Обаче при мен Пентиума изтрая точно 4 месеца, и-3-ката 5 месеца, с Xeon-a  мисля две години.  Сегашния i7  е вече на близо 2 години, набор на windows 10-ката, че ги купих по едно и също време. И не мисля да го сменям. Така, че ако сметна разходите си за старите процесори, добавяната RAM DDR3  и така нататък, цената за час игра доста ще се вдигне. Щото ако още в началото вместо Пентим бях взел i7 3770K и бях дал още 20 лева за Z77  дъно, то вероятно и до днес щях да съм с тия компоненти, освен ако не се повредят.  Малко са сложни нещата за изчисление и за сравнение. От друга страна и видеокартата е толкова бърза, че вече трета година не ме кара да я сменям. Това не се подразбира за средна ръка хардуер.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bildera_ написа:

Тия с минимален хардуер не знам как щяха да летят като цени, щото минималния хардуер много бързо може да те откаже от някои нови касови игри.

Дай да зарежем игрите, защото скъпият хардуер е точно заради игрите и ако ще смяташ колко ти излиза игра на час си сметни и разхода за хардуера. Иначе за всичко останало ти трябва хардуер за 200 - 300лв. Говоря за филми, музика, ровене из сайтовете и работа с офис програми. Мисълта ми е, че тези, които не купуват и не играят на игри, не им трябват скъпи компоненти. За това на геймъра му влиза в сметката не само цената на играта а ни нужното за да я подкара.

Може да се напише и по друг начин. Купуваш компютър за 3000лв. Играеш каквото играеш и се оказва слаб след 3 години за новите игри. От тук на татък можем да сметнем колко пари ни е струвало да играем старите си игри и колко ще ни струва ако искаме да играем на новите игри, което влиза и закупуване на нов хардуер нужен ни за тръгването на новата игра.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikolela написа:

Някой ще ми обясни ли за какво служат тези точки в Origin? Май се трупат като играя игри. Вече имам 475 точки и не знам много ли са или са малко.

9147402d.png

Имаш 800 часа и ги делиш на 30.Това са 1 лев за 27 часа. :D

преди 10 часа, bildera_ написа:

Нещо се породиха съмнения в мен, че без VSync битките ще са много по-ползотворни. Аз играех тая игра не толкова аркадно. Много е зарибяваща, но след 100 часа игра разбрах, че няма смисъл да се напредва в тая игра. Причината е, че ме пуска срещу все по-добри съперници. Затова се изхитрих и играх с по-скапани самолети, та да не ме пуска с по-добрите. Така напредвах по-бързо. Но ако искаш да напреднеш, това е игра от типа P2W. Обаче плащаш, напредваш, срещу теб се изправят истински асове и се отказваш доста бързо. Аз затова и се отказах донякъде. 

Това къде се намираше? Стойността на акаунта. Точно това ми се изплъзна.

https://steamdb.info/calculator/ Аз от тука гледам.Но нещо при мене цената не е баш както трябва.Преди ми показваше 120$, после 44$, сега 100$.

Иначе да дам пари - няма шанс.Аз я свалих колкото да я поразгледам, че ся ми се отвори възможност.За Vsynca нямам идея.Просто ми харесва по-гладката картина.

Даже направо - https://steamdb.info/calculator/76561198071558829/?cc=us

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Pamlea написа:

Браво, точно това имах предвид!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikolela написа:

Дай да зарежем игрите, защото скъпият хардуер е точно заради игрите и ако ще смяташ колко ти излиза игра на час си сметни и разхода за хардуера. Иначе за всичко останало ти трябва хардуер за 200 - 300лв. Говоря за филми, музика, ровене из сайтовете и работа с офис програми. Мисълта ми е, че тези, които не купуват и не играят на игри, не им трябват скъпи компоненти. За това на геймъра му влиза в сметката не само цената на играта а ни нужното за да я подкара.

Може да се напише и по друг начин. Купуваш компютър за 3000лв. Играеш каквото играеш и се оказва слаб след 3 години за новите игри. От тук на татък можем да сметнем колко пари ни е струвало да играем старите си игри и колко ще ни струва ако искаме да играем на новите игри, което влиза и закупуване на нов хардуер нужен ни за тръгването на новата игра.

Така си е, не споря. Обаче нещата не са толкова еднозначни, защото ти в горния си пост каза, че и със средна ръка хардуер цената ще бъде по-ниска за изигран час. Аз затова ти писах, че средната ръка хардуер най-много да те накара да ъпгрейдваш постоянно и в доста случаи няма да купиш това, което трябва. Кратък пример. Игрите ти дропят, кадрите са малко и първото дето идва на дилетанта в акъла, е нова видеокарта. Взема нова видеокарта и пак същата работа. Тоя номер съм го правил...чакай да ги сметна...FX5200/GF6600/GF7600GT ...и все 5 фпс на far Cry 1 :P Само дето не се сетих да сменя Селерона. Ама сметни колко пари загубих. Или друг кратък пример - увеличавам ли увеличавам РАМ, само за да разбера след време, че не RAM  е проблем, а пак процесор! Натри пъти преди да сменя платформите накупувах много РАМ и на 3 пъти нищо ;) Тая нова РАМ я ползвах 2-3 месеца докато сменя платформа. Голяма загуба на пари - за нова РАМ и за нови видеокарти. А сметката бе простичка - един P4 навремето на цената на една 7600GT. Иначе ако си голям спец в хардуера, може и да нацелиш нещата. Ама малко са такива. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 7/15/2017 в 10:02, nikolela написа:

Купуваш компютър за 3000лв.

Не е задължително. Може да играеш игрите с 2-3 години закъснение - особено ако са сингъл плейър.. Може да не играеш игрите на максимални настройки - особено ако не в графиката им е силата или съответно ако ти е все едно каква е графиката.. Па може и за друго да ти трябва хубав компютър и игрите да идват като бонус.
Аз примерно досега никога не съм си вземал над средна ръка видеокарта и това не ми е пречело да си играя к'вото искам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се вманиачих главно в две игри, макар за две седмици нещата да са малко по-различни:

2017-07-26%2018%2047%2029.jpg

Dead Island Definitive Edition  се оказа доста по-различна от Dead Island Riptide,  при която имам над 200 часа игра. Пренебрегвах я последните години, но се оказа, че всъщност е по-добра или по-точно казано, по-различна от Riptide. А с новия DX11  просто игрите изглеждат по-съвременно. 

PCars  си я доигравам, че излиза съвсем скоро PCars 2. Но като цяло пак съм се вманиачил в един шутър и един рейсър. И като цяло друга игра не пускам последните десетина дни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Tommygun написа:

Кико оправи си заглавието :tongue2:

По темата - аз играх най-вече RotTR а сега в момента и Diablo III, че почна сезона.

Добре. Не ми е за първи път. Оня ден и аз направих забележка в сайта на Иван Тенчев S1, щото бяха пуснали едно двусмислено заглавие, където Мерцедес и Ферари отказвали мотори на...Хонда ;) 

ПП: За жалост редакцяита вече е невъзможна ;)

Ей така го мразя тоя форум че...и никой да не ми каже за грешката толкова време. Май да взема да дам едно предложение в темата за предложения, та белким...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз последните седмици в Steam не спирам да цъкам Gta 3 и Gta Sa.Класики

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, bildera_ написа:

Добре. Не ми е за първи път. Оня ден и аз направих забележка в сайта на Иван Тенчев S1, щото бяха пуснали едно двусмислено заглавие, където Мерцедес и Ферари отказвали мотори на...Хонда ;) 

Ей така го мразя тоя форум че...и никой да не ми каже за грешката толкова време. Май да взема да дам едно предложение в темата за предложения, та белким...

Направо може да предложиш  създателя на темата да може да си я редактира и модерира. Както е сега аз също нямам желание да почвам някой проект или тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо не ми остава време да седна ... Но пък и имам някакъв смотан проблем с харда, за който днес като се прибера ще пусна тема, само да си намеря програма с която да измеря температурата :)

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, flare написа:

Не е задължително. Може да играеш игрите с 2-3 години закъснение - особено ако са сингъл плейър.. Може да не играеш игрите на максимални настройки - особено ако не в графиката им е силата или съответно ако ти е все едно каква е графиката.. Па може и за друго да ти трябва хубав компютър и игрите да идват като бонус.
Аз примерно досега никога не съм си вземал над средна ръка видеокарта и това не ми е пречело да си играя к'вото искам.

И е така и не съвсем. Аз лично ползвам системата си за работа и за игри, но макар да е актуализирана колкото е възможно (според старото вече дъно) си е вече морално остаряла и си е за смяна. Първата ми система изкара 4-5 години, втората и тя някъде там (но още работи, защото я подарих на нашия тогава) и текущата ми е вече на над 8 години сигурно. Досега не съм имал проблеми с игри като разбира се на новите заглавия понякога се е налагало да намалявам изискванията на минимум изцяло за да я подкарам (знам, че така се губи част от насладата), но както казах нямам много време за игри и целта ми бе да поцъкам между задачките за разпускане, колкото да мина дадено заглавие. Но през уикенда пробвах DOOM безплатно (имаше 2 нива) колкото да видя как ще ми върви...ами дори на LOW беше кошмар, а в подобна игра FPS-а е важен, защото целенето на противниците става доста трудно и дразнещо и явно е дошло време за нова система, а тази да остане като работна станция, сървър, NAS, мултимедиен център или каквото там дойде.

Та да, може да се изчака няколко години и да се играят стари заглавия (пак зависи от заглавието разбира се...едно е да се играе Shadow Warriror 1 излязла през 2013-та, друго е Crysis 3 от същата година), но да...за стари конфигурации това е шанса. Но рано или късно все ще трябва да се смени системата. Но определено няма да го правя на 2-3. години, защото вече ще се води стара. Една система не е стара докато ти върши дадена работа за каквото е взета. За някои ще е стара след 6 месеца, за други и след 10 години няма да е стара. Лично аз съм прагматик и гледам хем да ми върши работа и да изкарам пари от нея (за да си избие парите), хем за игри. Тази вече си е избила вложенията и сега е време за нова и като теглих чертата си излиза 2000лв. без монитор...с него отива към 3000+лв.

Така че и двамата с nikolela сте прави. ;)

Иначе основно това разцъквам:

zWjMM3w.png

Това е в библиотеката...някои игри са закупени от разпродажби и не съм имал време да ги инсталирам дори (пазя ги за отпуската):

pP0Yiwy.png

При следващите разпродажби ще обърна внимание на следните:

j6JDj9s.png

А през годините съм играл на доста заглавия, но който иска снимка да пише на Л.С.

В момента съм съм си харесал един Ryzen 7 1700 и една GTX 1060 6GB, с 2x8 DDR4 и едно дъно с АМ4+ с B350 да заменят Q9550, 8GB DDR2, GTX 650Ti (слаба, но желязна карта...и Premiere CS6 работи с нея като отключва CUDA ускорението и в игрите се представяше ок като за своите възможности) и дъно GB-P35 DS3...Мда...доста старо, но явно UltraDurable2 си каза думата, защото кондензаторите са в отлично състояние. :)

И ако видите снимката на Л.С. какво съм играл с тази конфигурация ще паднете. :) Да, жертваха се детайлите и ми е ясно, че бе далеч от гейминг система, но с нея повече работих, отколкото играех. :)

И да, някой модератор за оправи заглавието, че е доста дразнещо това STEM. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си само ти.Аз също свалям детайли, дори и да не е нужно.Въпреки, че нямам идея кога е.Примерно снощи свалих Assassin's Creed:Rogue и директно на медиум.Не дропва кадрите под 60, въпреки, че ме издразни тиъринга и директно включих vsync-а."distance scaling" е доста нисък ама в 2 часа през нощта влязох просто да видя за кво иде реч.Не съм барал настройките изобщо.Ама съм й набрал да я превъртя.Заедно и с Unity.

Иначе в стийм нищо не играя.В цс-а ме мързи да играя deathmatch за xp за дроповете, а competitive няма шанс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, bildera_ написа:

Чичо @Sydie може сигурно. Да му привлечем вниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Pamlea написа:

Не си само ти.Аз също свалям детайли, дори и да не е нужно.Въпреки, че нямам идея кога е.Примерно снощи свалих Assassin's Creed:Rogue и директно на медиум.Не дропва кадрите под 60, въпреки, че ме издразни тиъринга и директно включих vsync-а."distance scaling" е доста нисък ама в 2 часа през нощта влязох просто да видя за кво иде реч.Не съм барал настройките изобщо.Ама съм й набрал да я превъртя.Заедно и с Unity.

Иначе в стийм нищо не играя.В цс-а ме мързи да играя deathmatch за xp за дроповете, а competitive няма шанс.

То в competative в последно време се натъквам само на хакерчета с WH и AIM, което е доста дразнещо. Има и добри играчи или такива с късмет, но има и доста хакери, но определено VAC нищо не прави (или поне не достатъчно). И това дори след като съм активирал primary beta за акаунта си и аверите и те са с primary. Понякога като докладвам получавам съобщение, че наистина са били баннати, но често и мен VAC ме изритва (не ме банва), но ме разкача по време на мач (при положение, че не ползвам хакове, всички изисквания съм ги спазил, файловете на играта са проверени и т.н.)...Понякога с месеци не ме разкача, понякога през ден. Дори като играя спирам всички защити за да има VAC достъп навсякъде, но понякога и това не е достатъчно. И после хоп наказание за 30 мин, защото съм бил напуснал мача. Един път дори се бъгна и успях да се върна в игра след като бяха изтекли 3-те минути...Другите чак ме помислиха за някакъв хакер...а най-смешното беше, че като свърши същия мач пак ми даде време за изчакване 30 мин....хем го бях изиграл, хем пак наказан...голяма е бъгня. :D Тогава си припомних, защо спрях да играя CS преди 10 години, когато също бях доста запален на 1.3/1.6. Направо Deja VU. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, martiron написа:

Абе, бая народ се събрахме дето цъкаме CS:GO ... Да вземем да направим едни 5-ци :D

Е ти си Sentinel...Не смея хаха. Аз съм само с 2-3 звезди. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Е ти си Sentinel...Не смея хаха. Аз съм само с 2-3 звезди. :D

С тоя fps дето го получавам откакто си смених харда и това загряване .... сам падам. Ще драсна да видим дали има начин да се оправи, само да се прибера от работа.

Не, че имам много работа де, ама имитирам дейност :D

20465139_1734701966559685_1701798857_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам против да играя, но качих Global Elite преди 1-2 седмици и competitive-а няма смисъл да го закачам.А снощи направих една игра и като видях, че не мога да хитвам и направо излязох на 5-тия рунд.Но проблема е, че на comp дава най-много exp.Vac-а си е тъп и безполезен булшит, който седи там за да го има.Не лови нищо.Сам не смея да играя.Просто като ме пусне с келеши, много беснея и почвам да късам и да троша наред. А това е напрактика всяка игра.По бюрото не мога да ударям.И да броя до 10 не мога.Взимам слушалките и директно в монитора.Докато не строша нещо и после като психотата седа и се питам "А тва ся що го направи?".Прекалено лесно късам синджира, лесно ми и минава.Ама докато мине и нещо е отнесло damage.Един път ударих кутията на компютъра баш в ръба, едвам не си строших пръста.Гледам да не се нервирам, ама на лигата това е просто невъзможно.Там добре, че няма voice communication, че тогава става страшно.Просто ме пуска с шитни всяка игра.И по съпорти пиша.Нещо лично ли има, че ми ги дава такива. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване