Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Земята е плоска - Flat Earth дискусия

Препоръчан отговор

преди 14 минути, Śūnyatā написа:

Страшен прогрес е да приемаш псевдо, лъжливи аргументи и да вярваш в заблуждения...

Информация от отвъдното или "звездите ми го говорят"?

Какво приемаш, си зависи от теб. Да, наличието на псевдо, лъжливи и прочие, каквото и било е, до твоето знание, а не познание.

Да, много хора се заблуждават, но не може да си убеден, че вярват в това.

Научиш ли се на вид "хигиена" по отношение на духът си не пречи на твоя живот.

Аз съм на принципа: Личния пример, а ти на вид виртуално безсмислие, което по никакъв начин не влияе върху моята личност.

Не стига, че имаш вид невежество, но и в реала си зациклил, и не правиш вид смислени неща.

Просто не си личност на която някой да подражава. Това си е твое право.

Бъди си уникален и си спретвай твоето щастие. То - не е потребно за обществото. Намери си реални ученици, но явно - не умееш да се изявиш като лидер. Това си е твой проблем, а не на всеки който контактува с теб.

Анализирай това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 903
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поради големия интерес и огромното съжаление, че вече я няма предната дискусия, по темата за формата на Земята, си позволих, да отворя подобна, в подходящия за целта подраздел, на форума

И пак се смръзвам. Добре, че поне вие се шегувате, че в предишната тема беше страшно. БРАВО на този, който я е изтрил.

Може би темата трябваше да се премести в подходящия подраздел. Толкова "ценна" информация се загуби.

Публикувани изображения

преди 37 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Аз съм на принципа: Личния пример, а ти на вид виртуално безсмислие, което по никакъв начин не влияе върху моята личност.

Анализирай това!

Сериозна заблуда. След тази грешка в базовото допускане - всичко преди и след него се явява шит (некачествен продукт).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, дръндю написа:

ако ти трябва нещо интересно

Ако можеше всяка детска приказка да е истина... змея и момъкът със златната ябълка, пепеляшка и снежанка... щяха да са крале и кралици, а дядо коледа да е управител на местната галактика. Няма значение че сега се съчиняват нови приказки, с нови образи и (супер)герои. Ролята и значението за децата, са им е едни и същи.

Проблемът е че децата вече нямат представа къде свършват приказките сред които живеят и почва някакъв свят отвъд тях. Така става и с тия бози с конспирациите и хилядите дивотии дето се съчиняват само и само нужното за нуждаещите се деца, да имат мегдат да живеят сред нужните им приказки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, дръндю написа:

баси глупостите

Видя ли кво направихме...не си доспали,за да се изкажат първи...  Ако се включи и Рамус сега,да завърти неговия тербушон,ще стане пълен цирка...      П.П.Тамън да кликна ,,публикувай" и той мъ предвари...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Димитър 59 написа:

Генералният му проблем във всички теми е свързан с това,защо хората пишат в темите,след като не са на неговото мнение.

генералният проблем на някого си... не е проблем на рамус, а е проблем на "някого си".

Мненията... всъщност въобще не ме интересуват. Днес са едни, вчера други, утре - трети. Мненията всеки си ги върти както му е угодно на него, както вижда от тях ползата му за себе си, вкл и ползата да изживява.

Мненията на рамус - също нямат никакво значение - вкл. и за самия рамус. Целта на рамус е съвсем друга, вместо тая някой да е на мнението на рамус. И между другото - мога да застана зад всякакво мнение и да го защитя, вкл и да играя на контра на собствените си мнения. В това има специфичен смисъл и не е да обяснявам защо, как и с какви цели се прави това - най-малкото пред деца от всякакви физически възрасти. Порасналите ще се досетят сами... защото по един или друг начин сами са стигнали до нещо подобно... на някакви етапи.

Само за психичните деца личните им мнения имат значение. И то е съвсем психично обусловено, заради потребности свързани с етапите в които са.

Вкопчените в мненията си, с идеите си, в мечтите или надеждите, в образите и сънищата си, в представите, обясненията, спомените, преживяванията, драмите или убежденията си - са просто деца. Деца, някъде по пътя в етапите си към израстване и според същото непрекъснато търсят други сходни на тях, деца. Дори и да не са сходни, но да са деца, и да гледат по същия детски начин на живота. Без значение че играят на различни игри, но играят... и са деца. И това се търси и това има значение. Всичко останало е само контекста на децата и игрите им. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Śūnyatā написа:

Точно за това пиша. Мним означава привиден, неистински, фалшив. Така и с вярата в Бог. Наблюдават се един куп несвързани, изведени по индукция, зависими от желания (зависими от това в което искаме да вярваме, а не от това което е) глупости и фантасмагории.

Всъщност вярата в Бог, в най-добрия случая може да се приеме за необоснована, но ти отиваш по-далеч заключавайки, че е глупост. Това, че няма доказателства за нещо, не води до несъществуването му. Причина за отхвърлянето му може да се яви опитът или доказването на невъзможността за неговото съществуване. По същата логика някой може да каже, че няма просветление, нирманакая, демони (примерно Мара), нирвана, авичи и много други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Shiniasu написа:

Всъщност вярата в Бог, в най-добрия случая може да се приеме за необоснована, но ти отиваш по-далеч заключавайки, че е глупост. Това, че няма доказателства за нещо, не води до несъществуването му. Причина за отхвърлянето му може да се яви опитът или доказването на невъзможността за неговото съществуване. По същата логика някой може да каже, че няма просветление, нирманакая, демони (примерно Мара), нирвана, авичи и много други неща.

Първо, трябва да се даде определение на Бог, просветление, нирманакая, демони, Мара, нирвана, авичи и др. Тези определения трябва да са изведени от наблюдения и чак тогава да се вадят изводи - съществува или не съществува. Никъде не съм твърдял, че Бог не съществува, защото няма ясно определение, което да може да се илюстрира. Следователно, твърдението: Бог съществува е глупост, безумие.

Индуктивното умозаключение - заключение от резултата назад към причината просто не работи, то е съмнително. Затова, ако искаш да докажеш нещо ползваш дедукция, която също има своите тънкости, херметична логика и др.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Śūnyatā написа:

Никъде не съм твърдял, че Бог не съществува, защото няма ясно определение, което да може да се илюстрира. Следователно, твърдението: Бог съществува е глупост, безумие.

По тази логика също такова безумие е и твърданието, че Бог не съществува.

Отделно, че това доколко ясно е едно определение, зависи от това доколко възможностите за разбиране позволяват нещо да бъде видяно ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiniasu написа:

По тази логика също такова безумие е и твърданието, че Бог не съществува.

Да, затова не го твърдя. Също не твърдя, че съществува творец на Вселената. Остава открит въпросът, кое от определенията за Бог е истинно и на каква база (достатъчно основание) се определя като такова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Отделно, че това доколко ясно е едно определение, зависи от това доколко възможностите за разбиране позволяват нещо да бъде видяно ясно.

Ако под Бог се разбира някакво отвъдвселенско свръхсъзнание, то няма как да знаеш дали съществува. Магнитно поле можеш да видиш как действа, когато върху лист хартия сипеш железни стърготини, но Бог... нищо ясно няма, не ставай смешен.

А ако постиш като идиот и после получиш ясни халюцинации... които вземаш за теофания, то това е безумието, краят на разума, окончателната му смърт. Тялото все още вегетира, дори ходи на работа, ходи до магазина, съзнанието още работи, мисли, но е превзето от мнима хипервалентна идея, здравият смисъл спира да се развива и фактически е мъртъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Димитър 59 написа:

Видя ли кво направихме...не си доспали,за да се изкажат първи...  Ако се включи и Рамус сега,да завърти неговия тербушон,ще стане пълен цирка...      П.П.Тамън да кликна ,,публикувай" и той мъ предвари...

аве, забавлявай се и ич дън ти дреме
дори безверника вярва в нещо и това го държи жив, инак би се гръмнал заради Безсмислието
пиши си каквото ти е интересно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Śūnyatā написа:

Ако под Бог се разбира някакво отвъдвселенско свръхсъзнание, то няма как да знаеш дали съществува. Магнитно поле можеш да видиш как действа, когато върху лист хартия сипеш железни стърготини, но Бог... нищо ясно няма, не ставай смешен.

А ако постиш като идиот и после получиш ясни халюцинации... които вземаш за теофания, то това е безумието, краят на разума, окончателната му смърт. Тялото все още вегетира, дори ходи на работа, ходи до магазина, съзнанието още работи, мисли, но е превзето от мнима хипервалентна идея, здравият смисъл спира да се развива и фактически е мъртъв.

А, не. Ти си този, дето се занимава с отвъдвселенската пустота, която не е нищо друго освен Ейн Соф на евреите и Хаосът, или бездната на християните - едно състояние на недиференцираност по отношение на което не може да се каже нищо ясно и определено. Тази територия я оставям за теб. Мен ме интересува само проявения свят. 

Железните стърготини какво показват? Нали провеждаш опита в самсара, която е илюзорна? Или нещо в илюзията все пак не е илюзия?

Само това ли са ти предположенията? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Димитър 59 написа:

„Единствените неща, които знам със сигурност са, че някой ден ще умра и че Земята е плоска“, казва той.

Прекрасна илюстрация :D Добре че са само 7%.

преди 4 минути, Shiniasu написа:

Или нещо в илюзията все пак не е илюзия?

Всъщност малко известно е, че реплика на Декарт е “Dubito, ergo cogito, ergo sum („Съмнявам се, следователно мисля, следователно съм“). Значението на този израз философът обяснява по следния начин: “… ако някой е скептичен към своето съществуване, това само по себе си доказва, че той съществува.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

ич дън ти дреме...         ...пиши си каквото ти е интересно.

Що,на теб не ти ли са интересни разни факти дето вадят покрай темата?Например дето крият разни работи за антарктида Висок скок

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, дръндю написа:

дори безверника вярва в нещо и това го държи жив, инак би се гръмнал заради Безсмислието

ъъъ - това мантра на вярващите ли е?

Много интересно - вярващия вярва нещо си - относно невярващия, с идеята 'такова животно нема, щот не може да го има' .

Не е ясно какво точно се обозначава като 'безсмислие', но ако приема определена вероятностна хипотеза, то това е психологичен проблем именно за най-масовата група вярващи - тия за които вярата е именно "спасение и изход" от някакви техни си "демони".

Крайно време е да се разбере че вярването и вярата не е философски казус, а е психологически. Нито е псевдофилософски. Някой още не знае че само сънуването във формалните принципи на философския дискурс, са постановките 'дали нещо го има, или го няма" и от какви критерии се водило това.

Животът не философия дори за философа. Но изгубването е за псевдофилософите, за които философските полета са просто филма сред който си живеят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

Крайно време е да се разбере че вярването и вярата не е философски казус, а е психологически

не е нужно да се разбира нещо, което се самоподразбира
точката не била точка, а била кръг...ами кой както си знай, така си бай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

което се самоподразбира

уж... ама не го подразбра че е написано за двама други "... философи", които обикалят от тема на тема, за да си пишат едно и също.

това е проблема със "самоподразбиранията"... - че уж са... пък дали са? Щото що да се напряга сиганъ да мисли... но пък си мисли че "се самоподразбирало нещо си".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

Щото що да се напряга сиганъ да мисли... но пък си мисли че "се самоподразбирало нещо си".

от което следва че не мисли
ами тъй сме у нашта маала, следваме инстинкти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

следваме инстинкти

Браво - на вашта маала. Вероятно заради това "подразбирате" инстинктите със 'самоподразбирането". Но... да върви алъшвериша на театри и лични приказки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Земята ли е само плоска или всички планети са плоски? 

tenor.gif?itemid=14060728

Когато си на повърхността на планета, поради ред причини, тя изглежда плоска. Когато си на орбита около планета, тя изглежда кръгла.

Така и със съществуването, изглежда ни устойчиво, реално, но няма как да се постигне постоянно динамично равновесие. Оказва се, че стабилността била илюзорна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Śūnyatā написа:

Сериозна заблуда. След тази грешка в базовото допускане - всичко преди и след него се явява шит (некачествен продукт).

:) 

Заблуден си ти.

Допускайки, че някой може да казва истината.

Базовото ти допускане, че другия казва истина в интернет, е глупост.

Всеки нормален човек знае, че в интернет не трябва да споделяш лични неща.

Кратко: Една истина лесно може да бъде изопачена и фалшифицирана, но една неистина никой не я прави фалшива.

Голямо ОТК-а си ... :) Но аз не допускам, а твърдя. ;) Ти допускаш нещо, но то е на база какво аз казвам.

Елементарно е: Не знаеш дали аз не те заблуждавам умишлено, но виждам, че се хвана като пълен балък. :) 

Винаги изхождай, че другия казва лъжа. По-лесно след това с подходящите неща - всичко лъсва.

Илюзията, заблудата е в теб, че казвам истина, която ти отричаш. Отричайки нещо, то след това е елементарна психология и се вижда от жаргона ти.

Бъди щастлив и си живей дълбоко заблуден, а дали аз съм такъв, то нямаш информация за мен.

Тук във виртуалното всеки може да е какъвто си. Ти де факто нито знаеш възрастта ми, пола и прочие. Да, декларирал съм  нещо, но само администраторите имат достъп до вид лична информация, а ти каквато аз съм публикувал.

Не осъзнаваш ли, че твоите разсъждения се базират, че съм човек, а ако не съм, а?! :) 

Може даже да не съм гражданин на България, но да живея в нея. От тук на сетне твоите неща са също толкова глупости, колкото и моите. (По твоему - некачествен продукт)

п.п. Не случайно съм си сложил титла - трол!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване