Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

преди 12 минути, Димитър 59 написа:

Да,дай да видим какво ще те заинтригува.

до там дето успях да го гледам, най-смешно ми се видя това, че на всяка миля трябвало да се прави коекция на пътя от 8 инча...тъй де, искат да ходят в космоса без совалка
тея не вдяват ли че всичко е на еднакво разстояние от центъра на земята...кви корекции...баси, не не съм мислел, че може да има такива хора

пп
тоя ми звучи като препоръките за коронавируса
виж видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

до там дето успях да го гледам, най-смешно ми се видя това, че на всяка миля трябвало да се прави коекция на пътя от 8 инча...тъй де, искат да ходят в космоса без совалка
тея не вдяват ли че всичко е на еднакво разстояние от центъра на земята...кви корекции...баси, не не съм мислел, че може да има такива хора

Това е едно от нещата,които топкоземците не могат да обяснят с техния модел.Но ти не си разбрал,че е валидно само в южното полукълбо.След това трябва да поумуваш,защо в южното полукълбо разстоянията са по-големи,от колкото излизат според сферата.По специано тези по-близо до южния полюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, дръндю написа:

е, аз на южният полюс не съм ходил

То това е едно от най загадъчните места на нашата планета.Като поровиш още малко,ще разбереш че никой не ходил там.Нито самолет може да прелети над него.Че въобще е табу да се търси къде е.Че се знае за него по малко,от колкото за Марс.И че северният полюс може да се обиколи с кораб за месец два,а южният-антарктида е обиколен от един кораб в миналото за цели три години,като постоянно са корегирали курса,а не само на исток,както е трябвало да пътуват по компаса.Много от линковете за този южен полюс не работят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Димитър 59 написа:

а южният-антарктида е обиколен от един кораб в миналото за цели три години,като постоянно са корегирали курса,а не само на исток,както е трябвало да пътуват по компаса

няма как да се ориентират с компас на южния полюс, защото във всички посоки ще показва север
има една такава логическа задачка
кое е това място на планетата от което изминаваш на север 100км после изминаваш на запад 100км  и после на юг 100 км
и се връщаш в изходната точка?!!!
плюс това, Антарктида е континента  с най-голям дрейф и докато си бъбрим вече се е преместил
един такъв огромен континент в крайно сурови условия, вероятно трудно се заобикаля
https://bg.wikipedia.org/wiki/Южен_полюс

пп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

Антарктида е континента  с най-голям дрейф и докато си бъбрим вече се е преместил
един такъв огромен континент в крайно сурови условия, вероятно трудно се заобикаля

Но може да се прелети със съвременен самолет,като пряк път между някои от най южните маршрути.Вместо това правят много по заобиколни странни маршрути.И никой до ден днешен,не е прелетял над него,дори с разузнавателна цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Вместо това правят много по заобиколни странни маршрути

ами разбира се, че ще заобикалят
едно обледеняване и са тупнали на земята като чувал с картоф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, дръндю написа:

ами разбира се, че ще заобикалят
едно обледеняване и са тупнали...

То самолет тупне ли нали знаеш че няма спасение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

То самолет тупне ли нали знаеш че няма спасение...

те за това фащат пътя пеша за южния полюс
то не че има нещо там
има много места за ходене пеша, дето можеш да идеш за да си горд с нещо, като например Еверест...хубава дестинация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, дръндю написа:

те за това фащат пътя пеша за южния полюс
то не че има нещо там

Имало топъл климат на някои места там.Но баш полюса,никой не е стигнал до сега.А на северния са ходили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами, това не го знам
трябва да потърся в нета, да видя има ли нещо писано 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ами, това не го знам
трябва да потърся в нета, да видя има ли нещо писано

И без уикипедии.В тях нищо не пишат.То ако знаеш какво да търсиш за антарктида има толкова странни неща,че да се шашнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

толкова странни неща,че да се шашнеш.

като например температура под -100 градуса
всъщност за мен това е логично, все пак  южния полюс е в огромен леден континент
не е като на северния, дето няма суша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж също самолетните полети на далечните линии от южното полукълбо,какви странни маршрути с по 90 градуса отклонения правят.Три пъти повече километри пътуват,в сравнение на подобни от северната част.Но същите по картата на плоската земя вървят по права линия.Ами маршрут Австралия-Нова зенландия е най-странния и дълъг.На плоската карта  са най-отдалечените точки,а според глобуса са близко.

преди 1 минута, дръндю написа:

като например температура под -100 градуса

Кви температури търсиш?Те са ясни.Търси пътувания на пътешевственици към полюса,странни случки там и т. н. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, Димитър 59 написа:

а според глобуса са близко.

много близо
478581091_.JPG.937a1a745eec59b7e9895c5925b687b8.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Димитър 59 написа:

Имало топъл климат на някои места там.Но баш полюса,никой не е стигнал до сега.А на северния са ходили.

А за Скот и Амундсен какво ще кажеш? За Амундсен се говори, че е бил и на двата полюса.

Отделно се говори, че американската станция Амундсен-Скот се намира на Южния Полюс, а пък руската станция Восток се намира на Южния Магнитен Полюс... Апропо, оборудването и провизиите се доставят до там и със самолети... Поне так се говори де.

Та ми стана любопитно, защо смяташ, че никой не е стига до сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

https://bg.wikipedia.org/wiki/МакМърдо_–_Южен_полюс_(шосе)

хъх

Цитат

шосе в Антарктида дълго 1450 km.

Свързва американската база Макмърдо, намираща се на брега на Източна Антарктида, с базата Амундсен-Скот, която се намира на Южния полюс.

Магистралата е построена чрез изравняване на снега и запълване на цепнатините без да е слагана настилка. Пътуването до Южния полюс отнема 10 дни с верижни машини. Типичният състав за превозване на персонал се състои от влекач и жилищни вагончета на ски. Във вагончето има тоалетна и спални места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, darkterminal написа:

Та ми стана любопитно, защо смяташ, че никой не е стигал до сега...

Защото съм чел много за този южен полюс.Станциите,които са уж близо,се оказва че са на много далече от самия полюс.Колкото повече търсих,все повече се убеждавах,че целенасочено отклоняват отговорите и удрях на камък.Много от сайтовете в които трябваше да има информация не работеха.Чел съм изказвания на очевидци които се страхуват да говорят за там.Има интересни чуждестранни форуми,в които коментират невероятни истории случвали се там.Там по принцип е забранено да се лети,а пилотите при отклонение на вътре, получавали заплахи да обръщат обратно.То всичко съм го чел преди 4 години,когато разнищвахме плоската земя.За мен антарктида,с огромното криене на информацията за нея,е едно от доказателствата,които приемам в полза на плоската земя.

преди 21 минути, дръндю написа:

хъх

Дръндю уикипедиите не казват цялата истина никога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Защото съм чел много за този южен полюс. ...

Благодаря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е едно от доказателствата,които приемам в полза на плоската земя

И що ти трябват подобни дивотии.

Обективната истина е немислима и непознаваема. 

Много ясно, че има много потвърждения на модела на плоската земя.

От какъв зор ти е необходимо да няма южен полюс. Ако има какво. 

Ако е кръгла земята какъв е проблема ?

Проблема е в главата ти.

Ако си мъдър ще ползваш и двата модела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Реджеп Иведик написа:

И що ти трябват подобни дивотии.

Сега не ми трябват,но преди 4 години се бях запалил да чета по темата. 

преди 1 час, дръндю написа:

много близо
478581091_.JPG.937a1a745eec59b7e9895c5925b687b8.JPG

Намери самолетен полет между тях, с пряк маршрут да видиш кво става...и после до долната част на южна америка...П.П. спореше се тогава за Нова Зенландия и Аржентина,че по глобуса са близо,а по плоската карта са най-далече и полет нямало директен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2020 г. в 19:08, Димитър 59 написа:

Затова си водим дискусията - за да разберем кой как си представя формата на земята.

Темата не е за нечии фантазии, драги. Фантазирай си и си представяй всякакви форми, ако щеш и на "ц*иците" на как' Сийка.

Представите за форми на някой си, нямат нищо общо с "истината", нито с "науката". Както и сред коронавирусните "специалисти" - въобразяванията се взимат за действителни само защото на някой така повече му харесявало.

А ти продължаваш да си играеш на 'търсене на истината', при положение че отдавна си си я избрал коя е, каква е, и къде е - "твоята истина". Това не ти пречи да играеш непрекъснати сценката на "търсач", или пък на дистанционан български патриот, но в Испания. Да - въобразяванията за нещо си, никога не са "нещото".

преди 19 минути, Реджеп Иведик написа:

Проблема е в главата ти.

Винаги! Никъде другаде няма "проблеми" освен там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

ако щеш и на "ц*иците" на как' Сийка

В района на Бозга ада, земята прилича точно на циците на как Сийка. Затуй и викат Бозга ада

Минал си покрай "истината" и "науката" като бърз влак покрай малка гара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Затуй и викат Бозга ада

викат ли й? Кои са тия дето "й викат" толкова - да не са глухи нещо?

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Минал си покрай "истината" и "науката" като бърз влак покрай малка гара.

Нямаш си на идея колко точно си в "десятката" - така както си ги написал ( в кавички ) точно "минах" през тия... и заминах. Гледам че бая други сте си останали на тия "малки гари". (вероятно затова ти сам ги нарече "малки" )

Мда - минах, но не ВИКАХ нищо, на никого. Нито ме интересува кое, какво, на кое друго "прилича" и кой какво, на кого "викал".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...