Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 часа, дръндю написа:

разбрахме вече, че плоскостта отпада като вероятност за форма на земята

Не не сме се разбирали,че отпада тази вероятност.Разбрахме се друго.Прякото наблюдение по хоризонтал,е ограничено,поради препятствия от въздуха.Че ако има дъга в морето,то ние виждаме на далече по нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Прякото наблюдение по хоризонтал,е ограничено,поради препятствия от въздуха.

това ще го видиш като се качиш на високо за да имаш по голям кръг на полезрение, а долу сме ограничени от хоризонта
на връх Ботев, точно заради плътността на въздуха не можех да видя отвъд Румъния и Гърция, а се виждаше само мъгла
ако земята беше плоска, единственото ограничение на погледа ще е плътността на въздуха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дръндю написа:

ако земята беше плоска, единственото ограничение на погледа ще е плътността на въздуха

Аз от тук виждам планина на 40 км.До нея друга но леко замъглена.После трета и четвърта до тях,като последната,най-далечна едва се вижда през мъглата и е почти слята с въздуха.Някои дни се вижда мъгливо само първата,по близката,а другите са се слели във фона на небето,все едно ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Аз от тук виждам планина на 40 км

представи си какво ще е, ако ти беше в планината и трябваше да гледаш надолу в по-плътна атмосфера
пп
в тая тема само двамата ли ще си бъбрим?
не е интересно така...баси

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една година живях на друго място в Испания,само че на брега,на океана.Там бях на един хълм до брега,висок 100 метра.Като гледаш от горе,хоризонта на водата ти е вдигнат до нивото на очите.Дъга не се вижда от там.Но ,когато съм на плаж и гледам хоризонта,наляво и надясно на 180 градуса,ми се струва,че по средата е леко надигнато.Т.Е като че ли има някаква дъга,която от високото не я забелязвам...

преди 10 минути, дръндю написа:

пп
в тая тема само двамата ли ще си бъбрим?
не е интересно така...баси

Те другите я имат за несериозна,за това ги няма.Ама и аз не ти казвам наведнъж всичко,та да не свърши моабета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Те другите я имат за несериозна,за това ги няма

аве и аз я смятам за несериозна тема, ама покрай другото, научавам неща дето не ги зная
в така наречените сериозни теми, само се оплюват един друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, Димитър 59 написа:

Там бях на един хълм до брега,висок 100 метра

това е приблизителното разстояние до "мъглата" на юг
на север е същото, така че не е нужно да го показвам
140092799_.JPG.3552d4ac840c52281eaf9ac93c0755c2.JPG

и това е при височина  близо 2400м
https://bg.wikipedia.org/wiki/Ботев_(връх)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, дръндю написа:

аве и аз я смятам за несериозна тема, ама покрай другото, научавам неща дето не ги зная
в така наречените сериозни теми, само се оплюват един друг

То оплюването обикновенно става от хора,които нямат повече аргументи по темата и когато са безсилни да опровергаят нещо.Иначе темата не е несериозна,защото има доста конспирационни(секретни неща),които изплуват от нея.Това дето разчоплихме,за гледането над вода е само един факт.Но има други експерименти,които съм гледал на видео,от ентусиасти по този въпрос.Например едни двама,правят опит с два лазерни лъча на доста километри един от друг над едно езеро.Не помня точно километрите,но бяха над 40.Поставят уредите на само 20 см над водата и насочват лазера към отсрещния.Снимат едновременно с видео камери,където се вижда лъча до отсрещния...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

.Но има други експерименти,които съм гледал на видео,от ентусиасти по този въпрос.Например едни двама,правят опит с два лазерни лъча на доста километри един от друг над едно езеро.Не помня точно километрите,но бяха над 40.Поставят уредите на само 20 см над водата и насочват лазера към отсрещния.Снимат едновременно с видео камери,където се вижда лъча до отсрещния...  

това мисля че вече го обсъждахме
ставаше на въпрос за ефекта на оптичното влакно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

това е приблизителното разстояние до "мъглата" на юг

Нали приключихме с визуалното наблюдение!Дай да вадим ако искаш други факти,да става алъш вериш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, Димитър 59 написа:

Нали приключихме с визуалното наблюдение!Дай да вадим ако искаш други факти,да става алъш вериш

при плоска земя, няма да виждаш с  ограничение от хоризонт на 5км,  а ще виждаш с ограничение от "мъгла" след 200км
пп
не се сещам за друго в момента

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

пп
не се сещам за друго в момента

Чете ли 200-те доказателства за плоската земя?От там може да започнем да ги елеминираме или да им поставяме въпросителна.Виж ги в блога на Стамат в калдата.Той ги е коментирал умно,но повечето са само коствени и издишат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Чете ли 200-те доказателства за плоската земя?

не съм го чел това, ама знам кой е главния конспиратор, който е решил да заблуди хората, че земята е кълбо

Цитат

Идеята, че планетата ни всъщност е сферична е въведена от Питагор още през 6 в. пр. н. е.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istinata-za-ploskata-zemia-6105566

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

не съм го чел това, ама знам кой е главния конспиратор, който е решил да заблуди хората, че земята е кълбо

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istinata-za-ploskata-zemia-6105566

Ба, главни има много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

Идеята, че планетата ни всъщност е сферична е въведена от Питагор още през 6 в. пр. н. е.

Не е. Двата модела. Те всъщност са много. Та двата модела си съществуват паралелно откак свят светува.

Не е Питагор първия, който въвежда този модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, Реджеп Иведик написа:

Та двата модела си съществуват паралелно откак свят светува.

Не е Питагор първия, който въвежда този модел

ясно, много конспиратори дето искат да заблудят Стамат, ама той не се връзва, щото е умен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

ясно, много конспиратори дето искат да заблудят Стамат, ама той не се връзва, щото е умен

Изкарай някое доказателство,от 200-те да го нищим де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Изкарай някое доказателство,от 200-те да го нищим де...

дай линк към тях, защото нищо не намерих
нещо, братчеда Гуглю ми се сърди и не ми дава инфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, дръндю написа:

дай линк към тях, защото нищо не намерих
нещо, братчеда Гуглю ми се сърди и не ми дава инфо

В калдата търсиш блога на Стамат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Димитър 59 написа:

В калдата търсиш блога на Стамат

аз виждам само коментари
аве да не би да ми се е бъгнал браузъра

https://www.kaldata.com/forums/blogs/entry/12406-двеста-доказателства-че-земята-не-е-въртящо-се-кълбо-от-ерик-дубей-превод-стамат/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, дръндю написа:

Не ти е бъгнат браузъра,ами този си е направил записките на книги,срещу плащане.Гледай тогава видеото му: 200 доказателства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Гледай тогава видеото му

значи още първото му доказателство за хоризонта е бъгаво, щот при плоска земя къде ще е тоя хоризонт?
стигнах до 5 и се отказах да го гледам по нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

значи още първото му доказателство за хоризонта е бъгаво, щот при плоска земя къде ще е тоя хоризонт?
стигнах до 5 и се отказах да го гледам по нататък

Много рано си се отказал!Първото е че като издигнат камера с балон,се издига също наблюдавания хоризонт, който винаги е на нивото където е камерата.Т.Е. от високото,би трябвало вече да гледаме по-надолу,но понеже има много разстояние в далечината това не се получава.Този експеримент, изхождайки от големия размер на земята,плюс говореното вече ограничение от въздуха и ограничения зрителен ъгъл на камерите е осъществимо и за двата модела на земята.Гледай нататъка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Гледай нататъка...

ъхъ, ясно
да се опитам да намеря нещо което звучи реално според моя мироглед и да го обсъждаме в темата

преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Много рано си се отказал

не мога да го изтърпя
дори на "пъпеша" глупостите имаха повече смисъл от това видео...отказвам се да го гледам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

ъхъ, ясно
да се опитам да намеря нещо което звучи реално според моя мироглед и да го обсъждаме в темата

Да,дай да видим какво ще те заинтригува.Ама без религиите и кой какво казал преди,че чул как друг казал,че трети видял и го написал някъде... .Без такива,дето гледали към звездите,пък затова трябвало да мислим че е плоска.Или щото за луната ни лъжели нещо си,следователно лъжат и за земята...,ма тя е там,а ние сме тук на земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...