Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Земята е плоска - Flat Earth дискусия

Препоръчан отговор

• Отговори 903
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поради големия интерес и огромното съжаление, че вече я няма предната дискусия, по темата за формата на Земята, си позволих, да отворя подобна, в подходящия за целта подраздел, на форума

И пак се смръзвам. Добре, че поне вие се шегувате, че в предишната тема беше страшно. БРАВО на този, който я е изтрил.

Може би темата трябваше да се премести в подходящия подраздел. Толкова "ценна" информация се загуби.

Публикувани изображения

преди 9 минути, FusE написа:

Не знам Дрънди, не знам, земята е плоска 

Пък аз си мислих, че е под формата на костенурка. :) На гърба на четири слона. :) 

А то:

Engenharia Ambiental - Tudo sobre o curso e a profissão - Que Curso?

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, FusE написа:

Не знам Дрънди, не знам, земята е плоска 

tenor.gif?itemid=12294998

От каква ли позиция е извършено това наблюдение, ако е имало такова изобщо, за да се създаде тази илюстрация? На по каса бира, за по-ясен ум :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам някой от плоскоземците има ли който да е стигал ръба на земята? Следва ако е плоска да има край или бъркам нещо? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

това е психологичен проблем

Удобно хвърляне на обвинение на очевидци,които говориха за извънземни.Така им затваряха устите нали?Вкички за психоболниците ги изкарахте. Интересни ми бяха твои постове в темата за короната,как поне два пъти лично обиждаше събеседници,включвайки сравнения с ,,извънземно вярващи и плоскоземци"!А в същото време НАСА  беше признала клипове на НЛО за реални.Аз съм виждал лично летяща чиния над Мадрид през 2015 година.Тази новина не ме учуди въобще.Чудно че от сто години темата за извънземните е табу,а сега сякаш никой не се интересува от нея.И за всичко е виновен страхът от усмиване... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

има ли който да е стигал ръба на земята?

според теорията им, светът е заобиколен от ледена стена ( Антарктида) - виж си анимацията дето я постна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ти де факто нито знаеш възрастта ми, пола и прочие.

"Де факто", "прочие", повторяемостта им, както и много други особености на писменото слово, изказ, език, понятийни изрази и пълнежите им... доста добре обрисуват общия когнитивен профил. За същия нямат никакво значение "личните данни" при все че и те са подадени на много места и голяма част от тях добре "пасват" на профила...

А профилът - няма никакво значение за никого, освен за мен. Но е весело когато се получават разминаванията от претенциите, декларациите, описанията, вживяването и имитациите... със следите на когнитивния профил, който пък говори за съвсем различни положения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

според теорията им, светът е заобиколен от ледена стена ( Антарктида) - виж си анимацията дето я постна

Тъй де, но той този лед не е с безкрайна височина, би могло да се достъпи до "края" на земята. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Удобно хвърляне на обвинение на очевидци,които говориха за извънземни.

Те и сред форумите имат идея че "само истини пишат". Въобще - истинни, добри, умни, мъдри, знаещи... и още няколко десетки повторяеми имитации и роли, които 99% от пишещите си ги играят. А и заради нуждата от бърборене "с призраци".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Тъй де, но той този лед не е с безкрайна височина, би могло да се достъпи до "края" на земята. 

компасът в техния модел показва север по друга логика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

но той този лед не е с безкрайна височина, би могло да се достъпи до "края" на земята. 

не е... но конспирацията на "търсача на истини" е, че там всичко е забранено и потайно. Като презумпцията е, че въобще не съществуват, щото там се крие тайната че те са "края" на земята.

темата по-напред е претъпкана с подобни ... фантазии. Нямат нито един издържан техен ПЛОСЪК модел, освен рисунки и наивни съчинения. Нито един елемент от съчиненията не издържа дори на елементарен анализ и да обясни общи наблюдателни положения, освен " ми доверявам се на сетивата си". Обаче - дори сетивата не виждат "плоска земя", ами е начупена. С морската повърхност - е пак същата работа. Начални първични схващания, съвсем както са "почвали" ХОМО някъде в пещерния си етап.

Основното на плоския модел се гради върху идеята за "контра" на глобусния. Контрата... е модерната думичка. Контра - от хора които дори самият глобусен модел не могат да загреят, не са го изучавали, а и не ги интересува особено - важно е да са интересни и играта на оригиналност, която доставя усещането че "аз не съм като тия слепоци дето вярват, щот са назубрили некви си учебници". Въобще - отношение като на емо-тийн-овци.

Връзката с останалите конспиративни лудории идва впоследствие от първата мода на "плоските".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ледовете се топят от глобалното затопляне, като се стопят ще се излее водата от океана и ще дойде водна криза Дрънди. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начи, при така нареченото глобално затопляне, планетата в топлата си част ще изстине
а проблема с водата го решава Сергеев

пп
сигънту ут нашту маалъ шъ тракат зъби от студ

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

но по "същата логика" южен полюс въобще не може да има. Да не говорим за разстоянията след нещото, дето глобусистите го наричат "екватор", смяната на годишните времена.

И нещо друго - дори по картинките от "този модел" няма как стрелката на компаса да показва север... защото всяка стрелка има два края и не е въпроса да показва само "единия край" нещо си.

Да не напомням че според същия ... "модел" няма гравитация, има купол, който бог е направил; космос, звезди, вакуум, планети, луна... - били холограми.

После пък организацията им призна че "имало МАРС", обаче проблемите с противоречията не спират - МАРС плосък ли е... Как така бог е направил МАРС, пък няма луна. И явно че е "някъде отвъд купола", щото в нашия няма място за него по причини че луната и слънцето са на "съвсем близки разстояния" до плоската земя...

и прочее салати и бурени..

Като се сетя че лумпените стигнаха до публичен дебат, щото се взеха много насериозно и забравиха че всичко е само на ужким. Та телевизионен дебат си спретнаха две от имената в "двата лагера"... и на него бая се пооака плоския... :) Тайсън (но не Майк) беше на ниво - каквото по принцип си е и показа чудесно че нещата в науката за множеството лумпени може да са просто неква религия със смотани заблудени овци, но като изправят сериозно... и просто падат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, _ramus_ написа:

конспирацията на "търсача на истини" е, че там всичко е забранено и потайно

Защо не допускат никой над антарктида?    Защо на самолетите им е забранено да летят над Антарктида?   Забранената зона Антарктида

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Нали уж беше търсач на истини - защо предпочиташ да си останеш пред монитора и сънищата си, вместо да отидеш на антакртида сам?

Питам "ОТГОВОР" - нали се сещаш? :)  Щото пред монитора чудесно вървят всякакви приказки и сънища... и вживявания. А никой от толковата отворковци дори не си мръдна пръста да отиде някъде, защото филмчетата са му достатъчни за сънуването на конспирации. Добре че са филмчетата и видеоклипчетата - те говорят за тайните и забранените работи в тоя свят... Тайнственият свят пред монитора...

преди 21 минути, дръндю написа:

има още купища проблеми, заради които това клипче е чиста стъкмистика. И въобще не си дават сметка колко пари стоят за да се изработват тия, а вярват наивно че цялата работа се прави самостоятелно от добрите воини на истината...

Например друг проблем е че по този модел има един център. Значи има вече един... "полюс" - явно не е полюс, щото за да има са нужни "два". Обаче - явно плоското е кръг и в никакъв случай не може да се върти... (щото щели всички да паднат и да се изтъркулят в "нищото"). В първите... "картинки" нямаше полюс. Сега СТАМАТ ще се наложи да си пренаглася своите "ДВЕ" книги по въпроса, нищо че всичко в тях е копи-пейст мишмаш.

И сега - вече "ИМА място", дето някакви излъгани наричат "северен полюс". По модела който е на визираното клипче по линка - има отново проблеми с годишните времена, наклона на слънцето спрямо земята, лунните фази... Явно на секретните места "не пускали никого" и този фейк за нула време стана хит. Обаче - ако застанат в центъра, дето иначе било "северен полюс" , ще има проблем всичко онова, което се вижда по модела... Всичко,  без никакво изключение.

Гравитация - нямало, закона бил че "тежките предмети падали надолу, а леките - се издигали над тях. Така, че "тежкото" падало надолу и измествало "лекото". Само в това има огромни проблеми, но... понеже те го играят точно на "усъмнители" няма нужда да се замислят над подробности и детайли. Пък и тия само развалят "правилната истина".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _ramus_ написа:

А никой от толковата отворковци дори не си мръдна пръста да отиде някъде, защото филмчетата са му достатъчни за сънуването на конспирации.

Отворко,аз снимах по морето поне и видях,че то е без извивка.Такива като теб ми се изсмяха и изкараха че виждам по дъга,затова били такива резултатите.Сега ме пращаш  на Антарктида,където не допускат,за да си защитиш философстваниците ли. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Сега ме пращаш  на Антарктида,където не допускат,

вече ти се написа и от други - че такова нещо никога не е съществувало. Никаква забрана няма и сега. Има си пътувания и агенции и за двата полюса. Питам - ти точно кога се позаинтересува от тях, да си мръднеш задника от монитора, а не само да го играеш на "виртуален търсач", щото така и "истините" стават виртуални, като търсачите им.

А за "снимането" на морското ниво... имаше и няколко други... "търсачи" дето също снимаха и в началото бяха доста нахакани, после нещо се разколебаха. Ти си остана някъде в пещерната ера и дори не се зачете колко всъщност са сложни нещата и че светлината не е само както е по картинките и тубите.

Та така - и след няколко години пак ще пишеш същото... и пак клипчетата от дядовото ти време... ако може - до "края на светаааа".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква гравитация няма. При свободно падане не се усеща тежестта на собственото тяло. Нито постоянни физични закони има, нито физика. Това са локални стъкмистики, измислени за наше удобство, за да се ориентираме някак си в непостоянството и неяснотата. Има само условни закони, приети чрез консенсус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _ramus_ написа:

Никаква забрана няма и сега. Има си пътувания и агенции и за двата полюса.

Има,но с уточнението ,,до места от които могат да видят пингвините"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо когато изгрява, залязва Слънцето е по-голямо, ако земята е плоска това не би трябвало да е така, а напротив наобратно. И къде залязва? Как? Зад какво се скрива?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Защо когато изгрява, залязва Слънцето е по-голямо, ако земята е плоска това не би трябвало да е така, а напротив наобратно. И къде залязва? Как? Зад какво се скрива?

Според плоскоземните. Слънцето е не е на много високо и се движи около тепсията наречена Земя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Не се скрива, горе постнах анимация с илюстрационна цел. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване