Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 33 минути, Димитър 59 написа:

Ако се ровиш повече по този въпрос се усеща че се крие това.Всеки опит на някой дръзнал да иде по навътре е бил париран...

Ами нали това питам? Нещо освен клипчета със супер тайни, които са до голяма степен лъжи можеш ли да предложиш? Посочих ти линк с компании които реално осъществяват полети над полюсите (не над определени територии с пингвини и моржове, а там където полетите уж трябва да са забранени). Ама ти си знаеш своето - забранено, та забранено. Ами, не е забранено. Напротив пише, че военни е забранено да ходят на Антарктида и това в официален документ подписан от 49 държави, ама ти не - там има военно присъствие. То ти и да те закарат на самия полюс сигурно ще кажеш, че са те закарали някъде другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Shiniasu написа:

То ти и да те закарат на самия полюс сигурно ще кажеш, че са те закарали някъде другаде.

Броят на психичните заболявания е практически непроследим. Много от болестите са причинени от радиация и отрови, които си произвеждаме и сами. Има и космическа радиация, която е навсякъде във вселената и от която никой не може да избяга. Безумието се предизвиква от радиоктивните частици които летят във въздуха, от белите дробове попадат в кръвта и оттам в мозъка. Появяват се теории за конспирации и т.н. Даже маските не спасяват :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Shiniasu написа:

Посочих ти линк с компании които реално осъществяват полети над полюсите

Но не точно над южния полюс.И в рекламата от твоите линкове накрая пише: на екзотични места,където могат да наблюдават пингвините.А те плуват около ледената стена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Śūnyatā написа:

Темата доказва две неща: 1. Пред лицето на безумието разумът е безсилен. 2. Безумието е заразно.

не е заразно
аз съм месоядец
а пъ веганите си живеят в някакъв техен свят
трябва ли да се лиша от пържолите, заради мисленето на веганите
същото е с плоската земя
науката ще продължи своя път, а месоядците ще си похапват пържолите
давам това сравнение, но има хиляди други поводи заради които хората се делят на лагери и си мисля че това е безумието
"разделяй и владей"
те ся с тая склероза, не мога да се сетя кой го беше казал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Димитър 59 написа:

размете,като в корона темата...а може да е заради състезанието по бягане.

не знам - направо " ме е размел" - както из темата, така и в "короната"... така и на всякакви състезания...

Това доказва как митовете и митологиите обслужват митоманите.

преди 34 минути, дръндю написа:

разделяй

разделението няма нищо общо с властта. То е присъщо за човешката природа - заедно с няколко други, противоречащи си един на друг, импулси.

например в темите и форума е много добре забележимо следното противоречие, което често за някои списвачи води до  противоречиво поведение, изяви и послания:

- От една страна - търсенето на сходни по нагласи, по представи, по убеждения, вяра, обяснителни системи, ценности...

- От друга страна - сред сходни на самия теб възниква и нуждата да се отличиш дори от тях, с нещо...

В груповата динамика в поведението също се появява и този принцип - всяка форма на група, се стреми веднага да се отличи от "други такива групи" . Точно както е и самата личност - сред групата. Първосигналната схема е - да се дефинираш и ситуираш по отрицанието и контраста с "другите" или с "другото"... Когато нарасне вътрешната сигурност и устойчивост, или се появи несходство между "сродните" - се появява веднага импулс към "отделяне" и отличаване пт тях. Тия импулси са непрекъснати и динамично се превключва между тях - разбира се че е напълно несъзнателно.

Отделно че дори в самите групи тече импулсивна размяна на невербални и вербални сигнали за оформяне на естествената йерархичност, търсене на лидер (водач, алфа), на доверени, на много близки... или на "нетолкова"...

Сродните и сходните - наричаш и ги приемаш за "свои". Тия, на които се опираш и дефинираш чрез "чернобял контраст" - са другите, враговете... демек "ЧУЖДИТЕ".

Тази схема се проявява непрекъснато вече хилядолетия, сред всяка култура, и история, по целия глобал, без никакви изключения.

Това са (наследства от) дълбоко вкоренени инстинкти и когато мотивации и поведение са подвластни на приоритет в първосигналността (характерна за първични етапи в израстването) то общото поведение на всеки "сходен" в групата следва точно схемата и импулсите на съставните я личности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, _ramus_ написа:

разделението няма нищо общо с властта

ами щом така казваш, може и да е вярно
ама има един нашенски лаф - "там дето двама се карат, третият печели"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ооо, лафове много. Тоя "лаф" може и да е еврейски.

Но например има и друг:

"Никога не се знае Печелившия дали и доколко е Губещ... и в какво, кое и доколко".

Печалбите и загубите... са нещо много относително - като "доброто и лошото".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Димитър 59 написа:

Чакай да не те изпуснем...!Обяснение с прожектор светещ в кръг.Въртим го в кръг около центъра на плоската карта,ама така,че винаги да бъде осветен северния полюс в центъра.Така получаваш белите нощи в северното полукълбо.А 4-те часа са малко преди летния сезон,когато става постоянно светло там.Южния полюс е в кръг,така,че не може с въртене на прожектора да е осветен постоянно.Да ама,сега ти трябва да обясниш от къде чете,че там било същото?Няма доказателства,че това явление го има над антарктида.Питай Реджеп е бил там и го каза тук вчера,че е имало ден и нощ,съвсем нормални.

Веднага обяснявам и това което ще обясня би трябвало да го знае всяко дете завършило 5-ти клас, защото се учи по География!

Земята се върти около слънцето и около оста си, както и се наклонява на оста си.  През лятото (в България) слънцето огрява по-силно северното полукълбо и по-слабо южното, през зимата е обратното. Подробно не ми се обеснява, би трябвало да сте го учили, все пак сте ходили на училище!

А искам сега аз да те питам, това слънце на плоската земя как се задържа и не пада върху земята. Как така хвърчи във въздуха над главите ни на не много високо???? И какво го задвижва Вятърът ли го духа, или вибрациите го предвижват, знам ли вече взех да се обърквам? От какво е създадено, какъв му е химичният състав и колко му е масата. Какво го движи и държи на разтояние за да не падне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Земята се върти около слънцето и около оста си, както и се наклонява на оста си.  През лятото (в България) слънцето огрява по-силно северното полукълбо и по-слабо южното, през зимата е обратното. Подробно не ми се обеснява, би трябвало да сте го учили, все пак сте ходили на училище!

Плоскоземците ще ти кажат че това го знаеш защото така са ти казали в училище, земата е плоска и не тя обикаля слънцето а то обикаля около земята, ос има но е като пумпал земята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, FusE написа:

Плоскоземците ще ти кажат че това го знаеш защото така са ти казали в училище, земата е плоска и не тя обикаля слънцето а то обикаля около земята, ос има но е като пумпал земята. 

Земята нито е плоска, нито обикаля около слънцето.Не използвай този аргумент, в такава дискусия, защото всяко движение се отчита спрямо отправната система.

Така наливаш вода в мелницата на абсурдните плоскоземски теории.

Хубавата новина е, че дивотиите на Стамат станали платени.Тоя тип се оказва толкова нагъл, че иска да му плащат за тези безумия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, badr написа:

нито обикаля около слънцето

Да. Има и преки експерименти, които демонстрират и че не се върти около оста си. Има и други косвени, които демонстрират, че се върти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ДзВяРа! написа:

А искам сега аз да те питам, това слънце на плоската земя как се задържа и не пада върху земята.

За да ви спестя време, ще споделя моя опит от дискусията

Плоскоземците не отговарят на въпроси, те поставят въпроси. Това се дължи на желанието им да провокират и скандализират. В някакъв смисъл това им намерение стимулира мисълта... на другите.

Плоскоземците имат запас от няколко (а може би много) феномени, с които всяват първоначален смут и объркване, и това  им доставя удоволствие- тези които смятат, че имат обяснение са объркани, приземени. Това пък може да е полезно за нас, че да разберем, че "знам, че нищо не знам".

Когато обориш плоскоземец за един феномен, това не руши системата му. Те нямат система, а сбор феномени, (несъстоятелни), критикуващи кълбовидността на земята. 

По принцип, доколкото по форумите не се променя мнение, а се затвърждава (всеки открива още аргументи за своята теза), плоскоземието не може да бъде победено. Кълбоземието също. Проверката по Дарвин- дали способства за оцеляването също не върви- какво значение има дали си плоскоземец или не в която и да е дейност извън космонавтиката и околоземните пътувания?

Така че, аз се примирих да приемам съществуването на плоскоземци наравно с вярващите в Нубиру, магии, бързото забогатяване, контактът с духове и перпетуум мобила. Общо взето- интересни събеседници, които разказват увлекателно за неща, които не съм и помислял, вълшебни и приятни. Като цяло- увлекателна тема за разговор, само дето не е свързана с наука, с научен метод, с научна дисциплина и признаване на слабостите й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, ДзВяРа! написа:

А искам сега аз да те питам, това слънце...                         ...Какво го движи и държи на разтояние за да не падне?

То било близко,но не колкото спътниците,които са в орбита.Те също не падат!Трябва ли да питам защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Търсещ истини написа:

Общо взето- интересни събеседници, които разказват увлекателно за неща, които не съм и помислял, вълшебни и приятни.

Абсолютно вярно.Някои си мислят,че като им отговарям на въпросите,защитавам плоскоземците,но всъщност им казвам как биха им отговорили те.Аз вярвам,че земята е кълбо.Ако се яви някой,да защитава теорията за плоската земя,ще го разубеждавам по същия начин.Въпреки ,че съм правил експеримети над вода,където установих че извивка няма,пак не вярвам че планетата е плоска.Не ме бърка дали наблюденито ми се дължи на ефекта  дефракция на светлината или от съпротивлението на въздуха при разстояния над 100 км.,за мен не е 100% доказателство че земята е плоска.От 200-доказателстна дето ги изкарват плоскоземците има най-много 10,които заслужават да бъдат дискутирани,но и те са коствени. Щом ще водим дискусия,нека да бъде,а не да философстваме върху умствното развитие на индвида,защото имал някакво мнение,което може да се промени в един момент. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Димитър 59 написа:

Щом ще водим дискусия,нека да бъде

Когато писах по- горе, че моряците от платноходите се изкачват на мачтите, очаквах някой да възрази, че отгоре се избягват ниските изпарения, влошаващи видимостта. Това не е свързано с темата, но е няк. аргумент, противопоставящ се на опита на моряците, че отгоре се вижда по- далеко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

То било близко,но не колкото спътниците,които са в орбита.Те също не падат!Трябва ли да питам защо?

Ей сега се издъни много яко! Явно НЕ знаеш какво е орбита!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Орбита

Прочети и се образовай! Орбита е обект, който обикаля около даден обект, привлечен от гравитацията му!!!! А не ПиПиРуДа левитираща върху някое цвете!

И не съм плоскоземец, демек човек който вярва във плоската земя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДзВяРа! написа:

Ей сега се издъни много яко! Явно НЕ знаеш какво е орбита

Издънката е твоя,че четеш 3 изречения и не разбираш какво ти казвам.Да го кажа по друг начин,да го разбереш.Казах че сателитите са сравнително близо(около 35000 км) и не могат да паднат.А слънцето,не си спомням с точност,но мисля че плоскоземците го поставят на доста повече разстояние над земята.

преди 1 час, Търсещ истини написа:

Когато писах по- горе, че моряците от платноходите се изкачват на мачтите, очаквах някой да възрази

Защо пък?От високо се вижда повече и при двата модела.Интересното за корабите е друго.Децата ги учат,че отдалечаващ се кораб ще се скрие частично,когато се отдалечи достатъчно.Това го дават,като доказателство,че земята е кълбо.Обаче това твърдение е една от издънките,които са дадени теоретично.Експерименти по този метод доказват,че няма потъване,а корабът винаги е над хоризонта на морето.Наблюдаван с увеличение през оптика,корабът постепенно става точка,която явно личи че е над водата при разстояния дори 100 км,след което точката се слива с фона на небето паради голямото количество въздух и пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Димитър 59 написа:

От високо се вижда повече и при двата модела.

Не. При кълбовиден модел дъгата пречи да се вижда от палубата, но на мачтата погледът е по допирателна

При плосък модел и от палуба, и от мачта се вижда еднакво, дори от мачта разстоянието е мъ-ъ-ъничко по- голямо (Питагор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Търсещ истини написа:

Не. При кълбовиден модел дъгата пречи...

Дъгата я няма в морето,поне на 50-100 км.А диапазона,който позволява да се види нещо,поради атмосферни условия е пак толкова.Затова е еднакво и за двата модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Димитър 59 написа:

Но не точно над южния полюс.И в рекламата от твоите линкове накрая пише: на екзотични места,където могат да наблюдават пингвините.А те плуват около ледената стена...

Императорските пингвини извършват ежегодна миграция дълбоко в континента за да снесат яйца и да измътят потомството си... Други видове пингвини (Eudyptula Minor) живеят във води, които никога не замръзват - в близост до Австралия и Нова Зеландия. Ще рече, пингвините не плуват само около ледената стена...

преди 4 часа, ДзВяРа! написа:

...

Земята се върти около слънцето и около оста си...

...

Невярно! Това зависи от отправната точка. Ако приемем, че отправната точка е центъра на галактиката, то като минимум, Земята прецесира около оста си, следва по спирална траектория Слънцето, заедно със Слънцето следва спирално-елиптична траектория спрямо диска на галактиката (около Вега) и заедно с Вега следва по спирална траектория, масивната черна дупка в центъра на галактоката наречена Млечен Път... Ако приемем, че отправната точка е мястото на което стоим като наблюдатели, стъпили здраво на земната твърд, то тогава Слънцето се движи в полукръг (условно) около Земята... Ако приемем, че отправната точка е подвижен наблюдател, придвижващ се върху земната твърд, тогава Слънцето се движи по хиперболична (условно) траектория около Земята... Всичко зависи от отправната точка и състоянието и на покой (ускорение, скорост, дърпане, отрязък от време и т.н.)

...

... както и се наклонява на оста си. ...

...

Невярно! Земята прецесира (и дори нутира) около ос, която има променлив ъгъл спрямо условната ѝ еклиптика спрямо Слънцето!

...

...  През лятото (в България) слънцето огрява по-силно северното полукълбо и по-слабо южното, през зимата е обратното. ...

...

Невярно! Слънцето излъчва с постоянен (условно) интензитет през сезоните... Слънчевите лъчи, през сезоните, падат под различен ъгъл, в различна продължителност върху земната повърхност и изминават различен път през атмосферата, което води до отдаване на различно количество енергия през деня в различните полукълба... 

...

А искам сега аз да те питам, това слънце на плоската земя как се задържа и не пада върху земята. Как така хвърчи във въздуха над главите ни на не много високо???? И какво го задвижва Вятърът ли го духа, или вибрациите го предвижват, знам ли вече взех да се обърквам? От какво е създадено, какъв му е химичният състав и колко му е масата. Какво го движи и държи на разтояние за да не падне?

Ако вземем за изходен модел Хелиоцентричния, ти можеш ли да обясниш физиката на движение по орбита на един обект около друг обект? Да нарисуваш векторите на силите, да напишеш диференциалните урвнения и да дадеш обяснение? Ако не можеш, защо искаш подобни обяснения от плоскоземците?

преди 4 часа, FusE написа:

Така е. В училище ни казват Ей Това Е Верният Модел, защото Гадната Църква е поддържала Неверния Модел... И масата хора остават с това, знание без да разбират какво са отправни точки, какъв е механизма на орбитиране, какво са инерциални системи, какъв е механизма на свободното движение... Ще рече, не успяват да сдъвчат материята и да разберат същността
на този или онзи модел, а ги приемат на вяра. Обаче след това се смеят на този или онзи,че са приели на вяра друг модел...

преди 3 часа, Търсещ истини написа:

За да ви спестя време, ще споделя моя опит от дискусията

Плоскоземците не отговарят на въпроси, те поставят въпроси. Това се дължи на желанието им да провокират и скандализират. В някакъв смисъл това им намерение стимулира мисълта... на другите.

Плоскоземците имат запас от няколко (а може би много) феномени, с които всяват първоначален смут и объркване, и това  им доставя удоволствие- тези които смятат, че имат обяснение са объркани, приземени. Това пък може да е полезно за нас, че да разберем, че "знам, че нищо не знам".

Когато обориш плоскоземец за един феномен, това не руши системата му. Те нямат система, а сбор феномени, (несъстоятелни), критикуващи кълбовидността на земята. 

По принцип, доколкото по форумите не се променя мнение, а се затвърждава (всеки открива още аргументи за своята теза), плоскоземието не може да бъде победено. Кълбоземието също. Проверката по Дарвин- дали способства за оцеляването също не върви- какво значение има дали си плоскоземец или не в която и да е дейност извън космонавтиката и околоземните пътувания?

Така че, аз се примирих да приемам съществуването на плоскоземци наравно с вярващите в Нубиру, магии, бързото забогатяване, контактът с духове и перпетуум мобила. Общо взето- интересни събеседници, които разказват увлекателно за неща, които не съм и помислял, вълшебни и приятни. Като цяло- увлекателна тема за разговор, само дето не е свързана с наука, с научен метод, с научна дисциплина и признаване на слабостите й.

Следя те отдавна! Ти имаш интересен (в хубавия смисъл), аналитичен подход към проблематика свързана с комуникирането и други социални и ментални феномени. Моите адмирации!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Наблюдаван с увеличение през оптика,корабът постепенно става точка,която явно личи че е над водата при разстояния дори 100 км,след което точката се слива с фона на небето паради голямото количество въздух и пари.

А след 150 км започва да примигва поради взаимодействието между молекулите на въздуха. 

преди 2 часа, Търсещ истини написа:

Когато писах по- горе, че моряците от платноходите се изкачват на мачтите, очаквах някой да възрази, че отгоре се избягват ниските изпарения, влошаващи видимостта

Няколко метра по-високо нищо не променят. 

Иначе е странно защо флаговете на корабите са на върха на мачтите, след като целият кораб се вижда от голямо разстояние. И това още от древността. Но виж, има по-умни опитни мишлета, които са се усетили и сега са наясно със себе си. И по-важното, това че са опитни мишлета не ги притеснява - по би ги притеснило, ако се окаже, че не са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ДзВяРа! написа:

От какво е създадено,

винаги когато нещо стане напечено, идва готовия шаблон с вечния отговор - от "СЪЗДАТЕЛЯ". Затова въпросния е направил всичко в купол - нещо като "в епруветка"... :)

преди 36 минути, Shiniasu написа:

А след 150 км

много преди 150 км. От което и да е тепе в Пловдив, вечерта, всички светлини над 15-20 км вече блещукат (примигват). Същия ефект го има и на по-близко разстояние, но е едва доловим. Разбира се има значение влажността, вятъра... температурата и разликите в нея между земята и въздуха.

преди 36 минути, darkterminal написа:

Всичко зависи от отправната точка

това е въпрос на модела. А ако няма отправна точка - кое как се "движи", и въобще движи ли се?

Отправната точка служи за ситуиране на модела заради начина по който човека възприема и се ориентира ( и измерва, и отчита).

Дали един ще мери по един модел, спрямо една отправна точка, а друг ще приеме друга отправна точка - разликите са само според моделите ... а не по същество. И да не се отчита, моделира, изчислява... и без да се наблюдава... всичко "продължава" да се движи. Моделите служат на хората, а не на движението и взаимовръзката на "движещите се" и измененията им във времето. Моделите  и изборът им - за целите на човешкото поведение потребности и стремежи, са свързани със самия човек, с мащаба на избраните явления за описание, с точността която се търси... и т.н.

Още докато са били на ЗЕМЯТА хората чрез наблюдения са разбрали , че това на което живеят не е плоско, а най-вероятно е да е глобус. Постепенно колкото повече наблюдения и измервания - толкова повече модела ГЛОБУС става по-вероятен. После се заглеждат в планетите, после в звездите... и установяват постепенно че и това, на което живеем е част от една обща взаимосвързана система от движения и тела. И това е израз на систематични наблюдения. Чак последните години идва възможността да се заснеме от космоса и да се разбере ясно че хипотезата за сфероид - се потвърждава недвусмислено.

А това, кой как ще направи модел на движенията и телата, според кой и какъв критерий и коя отправна точка и координатна система - това е въпрос само на конкретика... И то не касае въпроса за това че телата се движат и че са взаимосвързани в движението, сред пространството и времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, darkterminal написа:

Ако не можеш, защо искаш подобни обяснения от плоскоземците?

защото елементарни общи наблюдения нямат израз в модела плоска земя. И не е въпроса "дали някой ще ги иска", а в това че тях не ги интересува че го нямат.

Модела "плоска земя" се ползва в строителството, просто за икономия и без всякакво значение за "глобуса". Макар че и това не е точно така, защото според един архитект, с когото разговарях - в детайлите всичко имало значение и трябва да се вземе предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Търсещ истини написа:

:wub::wors:

Хъхъхъ... Така ли се получи... Ми... Може и смешно да е, ама е така... Има потребители, от които знам, че може да се прочете нещо свестно и следя изказванията им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...