Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 9 минути, палав_ник написа:

Заповядай , чети и се опитай да вникнеш в написаното . 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Самоубийства_в_Швеции

Да, на цяло 51 място е в света.:D

Ми какво да кажат в Южна Корея като са на първо и са под карантина?:ohmy:

Ми Белгия, Финландия, Исландия, Полша, Франция все преди нея в класацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Mapuku написа:

виж бойко случи на народ.

Ще видим на Видовден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Mapuku написа:

БТ е най-ненужното нещо в България. Смея да твърдя уверено.

виж колко години ги хрантутиш тия мизерници, тия изроди
https://www.az.government.bg/bg/news/view/za-30-godini-ot-svoeto-syzdavane-agencijata-po-zaetostta-ustrojva-na-rabota-poveche-ot-6-000-000-bezrabotni-3444/

Цитат

За 30 години от своето създаване Агенцията по заетостта устройва на работа повече от 6 000 000 безработни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

типичните хрантутници. куха институция, с куци к*рви, с никаква функция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, miro20 написа:

Не, просто за миг си представих обратното-  ако аз демонстрирах като теб толкова незнание за вирусите, ако бълвах толкова простотия , фейк сайтове, конспирации и теории за "леки настинки" , ако говорех "желая грешките на Швеция с техните 4500 умрели.... ако аз тролех всеки ден с абсолютни лъжи как "някой твърдял нещо за 50% "  и т.н. и т.н.. отдавна да са ме наритали от тук.

Нямам нищо против да докажеш обратното . Ако имаш знания , направи корекция . Вярвам на доц . Мангъров , П.Пасков и двамата ми приятели , практикуващи лекари - хуманен и ветеринар . Нямам никакво оснавания да им нямам доверие .

преди 9 минути, M.Николов написа:

Да, на цяло 51 място е в света.:D

Ми какво да кажат в Южна Корея като са на първо и са под карантина?:ohmy:

Е , не измествай въпроса . Говорим за Швеция .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

виж колко години ги хрантутиш тия мизерници, тия изроди
https://www.az.government.bg/bg/news/view/za-30-godini-ot-svoeto-syzdavane-agencijata-po-zaetostta-ustrojva-na-rabota-poveche-ot-6-000-000-bezrabotni-3444/

преди 12 минути, дръндю написа:
Цитат

За 30 години от своето създаване Агенцията по заетостта устройва на работа повече от 6 000 000 безработни

Егати, тези са намерили работа на целия български народ от пеленаче до старец, барабар с циганите.:cantbelieve:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Именно

И какво разбра , след като си дал превод на т.нар . "грешна стратегия " на Швеция ?  Онези там знаят какво правят , за разлика от нашите продажни некадърници , лъжци и крадци , на които тепърва ще лъсва какви са ги свършили за последните три месеца , погазвайки закони и Конституция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да четеш?

"Миф о самоубийствах в Швеции

В 1960 году тогдашний президент США Дуайт Эйзенхауэр в своей речи раскритиковал шведскую социальную политику, утверждая, что чрезмерные траты на социальную сферу порождают «грех, обнаженку, пьянство и самоубийства».[24] Эти слова утвердили миф о вечно подавленных и склонных к самоубийствам шведах, который до сих пор присутствует в постсоветском медийном пространстве[25][26].

Якобы повышенный уровень самоубийств (что не соответствует действительности) любят объяснять холодным климатом, длинными тёмными ночами и т. д. Происхождение этого мифа отчасти объясняется тем, что Швеция была первой страной, которая стала вести достоверную статистику самоубийств, в отличие от более религиозных стран, где суициды всячески скрывались и не обсуждались.[27]

Современные исследователи утверждают, что Швеция не выделяется среди других стран по уровню депрессии у населения.[24]"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Можеш ли да четеш?

Аз съм ти дал да четеш статистика , ти ми цитираш някакви глупости .

По данным Всемирной организации здравоохранения в 2016 году в Швеции происходило 11,7 самоубийств на 100 тысяч человек населения (в 2010 — 12,2).[1]

По данным Национального центра по исследованию самоубийств (NASP) в 2018 году в Швеции было совершено 1574 суицида, что составляет 18,7 случаев на 100 тысяч человек (в 2017 году — 1544, 18,6 случаев на 100 тысяч человек). Из них 492 самоубийства совершили женщины, а 1082 — мужчины. Самая многочисленная возрастная группа — 45-64 года (524 случаев), за ней следуют молодые люди 25-44 года (488 случаев).[2]

Характерно, что, несмотря на рост населения, количество самоубийств со временем постепенно падает даже в абсолютных показателях. Так, в 2015 году было 1554 случая, в 2013 году — 1600, а в 1980 году — 2237.[2]

В 2018 году самые высокие показатели самоубийств были в лэнах Седерманланд (22,52 случая на 100 тысяч), Кальмар (22,56), Вестманланд (24,91), Готланд (34,12). Самые низкие — в лэнах Сконе (15,89), Эстергетланд (16,34). В столичном лэне Стокгольм — 18,72 случаев на 100 тысяч.[3]

В 2016 году было зафиксировано 7774 случаев попыток суицида (или 95 случаев на 100 тысяч человек): мужчины — 78,1 попытки на 100 тысяч, женщины — 111,8. Этот показатель также имеет тенденцию к снижению. Так, в 1987 году были зарегистрированы 8616 попытки суицида или 124 случая на 100 тысяч человек, в 2018 году - 87,2 попытки на 100 тысяч.[4]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което съм ти цитирал е от твоя линк, ама някой трябва да чете!

Ето ти още малко статистика от същото място да видиш колко несъстоятелно е твърдението ти:

"Сравнение с другими странами

Согласно статистике ВОЗ в 2016 году Швеция по уровню самоубийств занимала 51 место из 183 стран мира (11,7 случаев на 100 тысяч человек).

Во многих высокоразвитых странах уровень суицидов намного выше. Например, в Южной Корее — 20,2 случая на 100 тысяч человек; Бельгии — 15,7; Японии — 14,3; Финляндии — 13,8; США — 13,7; Исландии — 13,3; Польше — 13,4; Франции — 12,1. Постсоветские страны также преимущественно опережают Швецию. Так, в 2016 году в России были зафиксированы 26,5 случаев на 100 тысяч человек; Литве — 25,7; Казахстане — 22,8; Беларуси — 21,4; Украине — 18,5, Эстонии — 14,4.[1]"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 47 минути, палав_ник написа:

Аз съм ти дал да четеш статистика , ти ми цитираш някакви глупости .

преди 17 минути, M.Николов написа:

Това което съм ти цитирал е от твоя линк, ама някой трябва да чете!

:giggle1:

Да видиш хубаво ли е да се спори с такива дето не си четат дори това което цитират. :) 

пп

Класация : на 48-мо мяясто сме по српавяне с кризата

https://bgnesagency.com/world/българия-е-на-48-място-в-света-от-общо-200-ст/

На първо място е Швейцария.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

:giggle1:

Да видиш хубаво ли е да се спори с такива дето не си четат дори това което цитират. :) 

Ми ти тва го правиш нон стоп бе друже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

хехе.. не бе ли ти съвсем наскоро днес дето ме плюеше за "шпионския софтуер" , пък то това бяха не мои а философствания на вашата "инана" ??

Демек ти си тоя който цитира нещо и не чете, ама иначе "оспорва" видиш ли ... :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, miro20 написа:

Класация : на 48-мо мяясто сме по српавяне с кризата

А по най-бърза разсипия и справянето с нея къде сме ?

преди 10 минути, Радул написа:

Започвам да се съгласям , че тези двамата са неспасяеми . Хвани единия , удари другия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

хехе.. не бе ли ти съвсем наскоро днес дето ме плюеше за "шпионския софтуер" , пък то това бяха не мои а философствания на вашата "инана" ??

Демек ти си тоя който цитира нещо и не чете, ама иначе "оспорва" видиш ли ... :giggle1:

Не само бавен ами и кукуруку.  Плюел съм го. Как изобщо е възможно да наплюеш плюнка...

102891020_132310708472048_12970424403018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, палав_ник написа:

Започвам да се съгласям , че тези двамата са неспасяеми . Хвани единия , удари другия .

Празни приказки. Аз често съм хващал как някой цитира нещо дето не го е чел, или нищо не е разбрал, но обратното никога не съм виждал от вас към мен. Затова и си плямпате във въздуха тия постоянни простотии :) 

преди 37 минути, Радул написа:

Не само бавен ами и кукуруку.  Плюел съм го. Как изобщо е възможно да наплюеш плюнка...

Почна да се гърчиш в стил кой ми ака в гащите а ?  :)  Всичката ти излагация  си седи по назад. :)  И то не една де.

Последно подкрепяш ли "инана" за шпионския софтуер и останалите глупости ?  Тъкмо се бе засилил да плюеш тези глупости, ама се усети че не са казани от мен и се фръцна :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нося ви Новата История , която не познавате !

Историята  , която сега се пренаписва .

Нося ви тайните , които не знаете ... Тайните , които нашите медии , никога няма да си позволят да Излъчат !

Започна войната срещу Хазарската мафия :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inana.. написа:

не ги гледай тия глупотевини

ше ти промият мозъка

нещата са прости

банките решават какво да става

слушкаш ли има парички

не слушкаш ли няма парички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Inana.. написа:

Нося ви Новата История , която не познавате !

Историята  , която сега се пренаписва .

Нося ви тайните , които не знаете ... Тайните , които нашите медии , никога няма да си позволят да Излъчат !

Започна войната срещу Хазарската мафия :

Ама античовеците цакаха с последния си коз - "Вие биете негрите !"

Войната е безмилостно жестока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Vankata 34 написа:

не ги гледай тия глупотевини

ше ти промият мозъка

Късно е. Толкова простотии и несвързани бъртвежи рядко могат да се видят във това видео... Q семена Q управлява, Кабала, Тръмп пие вода, водата от островв, острова секскулт, далайлама е купен, имейлите и сървъра на Клинтън са във футболна топка от Путя, и т.н. и т.н.. Струва ми се някой умишлено е седнал пред ТВ, напушил се е яко и е почнал да твори свободни съчетания на смесица от ТВ новини и детски приказки за банани с пижами...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След многобройните протести по целия свят, защо не разрешат концертите на живо, на открито.
Щом на протести по 15 000 човека нищо не се случва. 
Виждаме, че няма огнища на зараза след протестите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в Испания се излагат още.Ето една голяма глупост:Дискотеките работят,но да има дистанция от 2 метра,като дансинга бил забранен! Затова младежите си правят ,,незаконни" партита по домовете.Местната полиция в Толедо се намеси в къща, в която се провежда парти с 29 души, някои от които се крият в шкафове, тераса, склад, под леглото и дори в хладилника.  Полицията е получила известие от съсед,за шума, който се чува от дома. След пристигането на полицейските агенти,младежите се опитват да избягат дори през покрива, а други се крият на терасата, под леглата или дори в хладилника на къщата. Все пак никой от тях не успява да се отърве от глобата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...