Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Śūnyatā написа:

Тази личност вече я няма.

А нещо от предишния ми живот да цитираш? Или отпреди 100 живота? Явно се обичаме отдавна, не можеш без мен :D

Хахаха ....!!

А направо си ужасен..!!

Как да я няма..!!

Ми ти кой си сега..!!

преди 2 минути, Śūnyatā написа:

Явно се обичаме отдавна, не можеш без мен :D

Обичаме..!!

Моля..!! 

Ти си много зле да знаеш...!!

Психопат, маниак от класа..!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Refour написа:

Хахаха ....!!

А направо си ужасен..!!

Как да я няма..!!

Ми ти кой си сега..!!

Аз нямам постоянна същност, която е ужасна. 

преди 7 минути, Refour написа:

Обичаме..!!

Моля..!! 

Ти си много зле да знаеш...!!

Психопат, маниак от класа..!!!

Ти си най-добрия ми приятел. Показваш ми грешките, които съм правил. Затова те обичам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Śūnyatā написа:

Аз нямам постоянна същност, която е ужасна. 

Ти си най-добрия ми приятел. Показваш ми грешките, които съм правил. Затова те обичам!

Дано сам си, наясно..!!

За какво ставаш на въпрос..!!

Вслушай се в срамът.!!

Той е мног важен съветник..!!

И аз не съм ти никакъв..!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Refour написа:

Вслушай се в срамът.!!

Срамът няма собствена същност. 

преди 12 минути, Refour написа:

И аз не съм ти никакъв..!!

Напротив, с теб се познаваме отдавна. Нима мислиш, че е случайно? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Śūnyatā написа:

Срамът няма собствена същност. 

Не те е срам...!!!

Това го кажи на майка си..!!

Която те е възпитавала, уж...!!

Напротив, с теб се познаваме отдавна. Нима мислиш, че е случайно? 

Пъни глупости...!!

И тим ще ми говориш после...!!

Някакво достойнство поне имаш ли..!!

Чест..!!

Нищо подобно..!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Refour написа:

Някакво достойнство поне имаш ли..!!

Чест..!!

Нищо подобно..!!!

Нямам. Достойнството и честта също са илюзия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Refour написа:

Абсолютен безсрамник...!!!

Нищо абсолютно няма. Пиша ти го с най-добри чувства. 

В трактате «Муламадхьямакакарика» Нагарджуна также сказал: 

«Все составные явления – это иллюзия». 

Например, если вы спустя год приходите на туже реку, вы можете сказать: «Я видел эту реку в прошлом году». Но это иллюзия – это не правда! Река, которую вы видели в прошлом году, ушла, исчезла, выпита китами и акулами! Поэтому Нагарджуна говорит, что все составные явления – иллюзия. Это великолепно! Получается, что, до тех пор пока есть непостоянство, будет и страдание. Это особое утверждение махаяны.

Геше Джампа Тинлей

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Śūnyatā написа:

Нищо абсолютно няма. Пиша ти го с най-добри чувства. 

Ти и най добри чуваства..!!

От кога можеш да изпитваш такива чувства..!!!

Хахаха 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Refour написа:

Ти и най добри чуваства..!!

От кога можеш да изпитваш такива чувства..!!!

Хахаха 🙂

Защо да не мога? Щом съществувам, значи мога. Не ти желая злото, нито те обиждам. И както виждаш успявам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не мога? Щом съществувам, значи мога. Не ти желая злото, нито те обиждам. И както виждаш успявам. 

Успяваш..!!!

Нали успеха е илюзия...!!

Или си въобразяваш май само..!!

Ти си пълен провал..!!

Как въобще можеш да си мислиш, че си "успял"...!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Refour написа:

Успяваш..!!!

Нали успеха е илюзия...!!

Или си въобразяваш май само..!!

Ти си пълен провал..!!

Как въобще можеш да си мислиш, че си "успял"...!!

Точно защото е илюзия е възможно да съществува. Ако не беше илюзия как ще функционира и ще си взаимодейства с другите? Можеш ли да отговориш на този въпрос?

Ако съм абсолютно непоправим, какъв е смисълът от този разговор? 

Логически (като силогизъм) може да се оформи така:

Успехът 1. Предмет

Няма абсолютна природа 2. Утвърждение

1+2 3. Теза

Защото съществува 4. Аргумент

Подобно ваза 5. Пример

Цялата фраза 6. Силогизъм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото е илюзия е възможно да съществува. Ако не беше илюзия как ще функционира и ще си взаимодейства с другите? Можеш ли да отговориш на този въпрос?

Ако съм абсолютно непоправим, какъв е смисълът от този разговор? 

Логически (като силогизъм) може да се оформи така:

Успехът 1. Предмет

Няма абсолютна природа 2. Утвърждение

1+2 3. Теза

Защото съществува 4. Аргумент

Подобно ваза 5. Пример

Цялата фраза 6. Силогизъм

Пълни глупости..!!

С това ли се замозалъгваш от пародията която си..!!

Ясно защо, е толкова голямо драпането..!!

Защото е противоположно на пародията, и нещастието което си..!!

Тия глупости ще ги говориш на някой друг..!!

Чета ти всички постове с години назад..!!

Какви неща само..!!

И каква красота, че всичко си е там..!!

Няма, не съм..!!

:hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Shiniasu написа:

отново си е твой недостатък.

сигурен съм че поне няма да е твой. Твой няма как да бъде, защото само другите хора са ограничени от думичките. А иначе ти си "неограничен". :)

Отново си написал купчина изфантазирания без дори елементарна логическа и смислова основа.

преди 4 часа, Shiniasu написа:

Още повече, че в случая с абсолюта, той не се отразява някъде извън себе си, отражението условно казано е част от него.

Условно... колко да е условно. "Случая с абсолюта" е поредната стъкмистика с претенция за някакво обяснение като отново цитирания пример е пълен с абсурди. Отражението на абсолюта били "част от него", пък било то и условно. :) Защо му е на абсолюта отражение... Проявеното не се нуждае от огледала, най-малкото защото и огледалата са проявление. Поне едно твърдение го обоснови концептуално и смислено, защото това дотук е тотална щета.

Нямаш изречение, което да е логически и смислово издържано. Абсурдите са навсякъде, като горния пример, в който "твърдението' е само по себе си и се появява без каквато и да е основателност, и за пореден път. И други имат такъв личен стил... но най-веселата част е, че ти декларираш че това са "логически аргументи" и който не ги приемал за такива си било "негов недостатък"... :)

НЕДОСТАТЪК - произлиза от "недостатъчност". Значи всеки който не е повярвал че поредните абсурдни твърдения не са логически съждения е недостоен да му говориш за подробности и е пълен с недостатъци... (за разлика от теб, разбира се).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Refour написа:

И каква красота, че всичко си е там..!!

Красотата съществува, стига да имаш очи да я разпознаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Śūnyatā написа:

Няма как - според поредната ти будистка молитва всичко е илюзия - и приятелството, и грешките, и правенето и обичането. И писането сред форума - също.

И монитора и точките в него създават илюзия сред Илюзирящия, без те самите да са илюзия. И ако спреш да сънуваш ще видиш как просто присветват... и нищо повече. Илюзията се изработва в главата на всеки фантазьор. Да, създава усещане за екзистенция и носи условно позитивно значение и роля за формирането и развитието. Това се отнася до всичко останало, така или иначе.

Без илюзията нямаше да го има будизма. Както и мадхямиците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, _ramus_ написа:

Няма как - според поредната ти будистка молитва всичко е илюзия - и приятелството, и грешките, и правенето и обичането. И писането сред форума - също.

Точно защото са илюзия съществуват. Възникват не от само-себе си, а илюзорно, благодарение на ума, който също е илюзорен, понеже съществува, не възниква от само-себе си, а поради причини и условия. 

И монитора и точките в него създават илюзия сред Илюзирящия, без те самите да са илюзия.

И те са илюзия, поради горната причина. 

Без илюзията нямаше да го има будизма. Както и мадхямиците.

Вярно. И теб нямаше да те има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Śūnyatā написа:

И теб нямаше да те има. 

като твое отражение.

Това за "точките" не си в състояние да го смелиш. Все още не - може би след някое от прераждананията ти в 'сегашния живот"...

точките се съставят от устройство, а в мозъка ти се ползват за фантазиране и конструиране. Илюзия се нарича второто. По-скоро - конструирането на преживявания, които нямат нищо общо със стимулите си.

Не че и това можеш да смелиш. Няма и смисъл да опитваш - мантрите, сутрите, цитирането и повторителните изнасилвания са достатъчни за да ти породят илюзията че си будист и мадхямик. И друго не ти е нужно.

Ако следваше предписанията на буда - нямаше да си будист, нито мадхямик, нямаше да ги има словата, нито упоритите инжекции за преживяванията ти "кой си и какъв си".

преди 20 минути, Śūnyatā написа:

И те са илюзия

Това е погрешно, защото илюзията няма как да има причина. Няма защо да има, освен че така пишело в сутри някакви си, както и сред безкрайните цитати... които също пораждат само илюзии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, _ramus_ написа:

точките се съставят от устройство, а в мозъка ти се ползват за фантазиране и конструиране. Илюзия се нарича второто. 

Заблуждаваш се. Устройството е съставна, изкуствена конструкция. Следователно е илюзия, защото в нито един от атомите, които го изграждат няма "устройство". Следователно и първото е илюзия, защото съществува, подобно мозъка. 

преди 6 минути, _ramus_ написа:

Това е погрешно, защото илюзията няма как да има причина.

Затова се нарича илюзия, защото има причина, а не възниква от само-себе си. 

Не можеш или не искаш да проследиш мисълта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Śūnyatā написа:

Следователно е илюзия, защото в нито един от атомите, които го изграждат няма "устройство".

Атомите са устройства, точно толкова, колкото и компютъра и монитора и мрежите с които се свързват. както е и самият мозък.

Атомите се изучават от хората, а не се ползват за философски напъни на аматьори и религиозни последователи. Или пък - се ползват за да пораждат фантазии илюзии. Като всичко друго.

И моля те - техническите ти основи са далеч в "минус безкрайност". изпадаш в доста наивни ситуации, когато се пробваш да ги ползваш за фантазиите си. Техниката не е нечия фантазия. Ако настояваш че била илюзия, можеш да хванеш два проводника идващи от контакта, с ръце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, _ramus_ написа:

Атомите са устройства, точно толкова, колкото и компютъра и монитора и мрежите с които се свързват. както е и самият мозък.

Това исках да кажа, че всичко което е съставно е илюзорно, то не съществува само по себе си, а съществува благодарение на всичко останало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

че всичко което е съставно е илюзорно, то не съществува само по себе си, а съществува благодарение на всичко останало. 

ти го казваш вече години, но е недоумие, а ти нямаш възможност да разбереш защо. Една философска измишльотина, характерна за даден исторически и контекстуален момент, не я прави с нищо повече от измишльотина в друг контекст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _ramus_ написа:

Ако настояваш че била илюзия, можеш да хванеш два проводника идващи от контакта, с ръце.

Няма да се случи нищо необичайно. Просто илюзията "Шунята" е възможно да спре да съществува, поради спиране на илюзорното й сърце. 

преди 1 минута, _ramus_ написа:

ти го казваш вече години, но е недоумие, а ти нямаш възможност да разбереш защо. Една философска измишльотина, характерна за даден исторически и контекстуален момент, не я прави с нищо повече от измишльотина в друг контекст.

Ти до тук ли я докара, от много ум, да спориш с "недоумник" :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Śūnyatā написа:

Просто илюзията "Шунята" е възможно да спре да съществува, поради спиране на илюзорното й сърце. 

:lol6:Достойно! Вероятно и с огъня - пак ще е така.

Така е с фантазиите - няма да спре да съществува същата "илюзия". Може просто само да се увреди, а може и нищо да не й се случи, освен отрезвяване, защото годините редене на религиозни канонични текстове имат способността да замайват и да дават гориво за фантазно летене.

Не можеш да схванеш някои неща, вкопчен за любимите си припеви. Не си виновен, никой не ти се сърди... Това не променя нищичко , че има нещо което не си способен да преодолееш. И няма нищо лошо в тия хора които могат и са го направили. Интересното е, че си с усещането че си точно от "вторите". :) Но и на шизофреника личното усещане и преживяване че е Наполеон или Рамзес III.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _ramus_ написа:

:lol6:Достойно! Вероятно и с огъня - пак ще е така.

Така е с фантазиите - няма да спре да съществува същата "илюзия". Може просто само да се увреди, а може и нищо да не й се случи, освен отрезвяване, защото годините редене на религиозни канонични текстове имат способността да замайват и да дават гориво за фантазно летене.

Не можеш да схванеш някои неща, вкопчен за любимите си припеви. Не си виновен, никой не ти се сърди... Това не променя нищичко това, че има нещо което не си способен да преодолееш. И няма нищо лошо в тия хора които могат и са го направили.

Няма по-голямо доказателство за "отрезвяване" или яснота на ума от възможността да осъзнаеш  твоите илюзии като илюзии. 

Не си виновен, никой не ти се сърди. И няма нищо лошо в тия хора, които могат и са го направили. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване