Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 30 минути, Shiniasu написа:

Т.е. всеки материалист. Защо ти е будизма или всяка друга религия тогава? Просто трябва да приемеш "официално" приетото от обществото и ще си порастнал. 

Буда не е учил, че съществува вечна душа, а че всичко е непостоянно (anicca), следователно будизма не противоречи на метериализма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Śūnyatā написа:

Буда не е учил, че съществува вечна душа, а че всичко е непостоянно (anicca), следователно будизма не противоречи на метериализма. 

Това няма връзка с написаното от мен за да го използваш като някакъв вид отговор. Това, което написах беше, че материалистите вярващи само в тварденията на официалната наука са тези, които свеждат всичко съществуващо до прах и случайно възникнали взаимоотношения. Будистите не ограничават съществуващото само с познатата ни физическа материя и енергия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Śūnyatā написа:

Напротив, ако има Бог

Изходи от хипотезата, че тръгваме от нямането на Бог. Кой говори, че има Бог в началото на твоя живот?! (Позволявам си това богохулство...) Има любов или нагон. Някъде по-късно се сформира вярата в Бог или друго. А, срещата ти с него ще е след като умреш, евентуално,в зависимост дали си живял праведно.

Против какво си?! Духовността ти може да е към Бог или по друг начин формирана. Да, родителите ти (хипотеза за нормални деца) формират твоя морал, но духовността си я "изнамираш" ти сам или ти я оформя някой. Възможно е дори да не разбереш какво е духовност, т.е. извън материалното приживе. Това обаче не означава, че живееш неправедно. Чак след смъртта си може да застанеш до Бог без приживе да разбереш, чуеш, прочетеш и т.н.  за него.

п.п. Не ми се занимава да намеря битието и житието на един светец. В действителност не е "цветущо". Бил е елементарен коняр. Целия му живот е минал в отглеждане на коне. (По памет), но чак след смъртта му започват да се случват чудеса свързани с него.

п.п.2. Без съзнателно (твое насочено участие) да приемеш съществуването на Бог няма как да се формира вярата в него, т.е. духовността свързана с божествения произход на този свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib :cat написа:

Изходи от хипотезата, че тръгваме от нямането на Бог. Кой говори, че има Бог в началото на твоя живот?! (Позволявам си това богохулство...) Има любов или нагон. Някъде по-късно се сформира вярата в Бог или друго. А, срещата ти с него ще е след като умреш, евентуално,в зависимост дали си живял праведно.

Написаното противоречи на хипотезата, че Бог е във всеки и е свързан с него чрез вечна душа. Това наистина е богохулство за теб. За мен нищо не значи,понеже не вярвам във вечна душа. Нито един истински будист не вярва в нея. 

Любовта и нагона от къде идват? От Създателя. Всичко идва от него. Разума и неверието без доказателства също. 

Откъде ще разбереш дали си живял праведно? Всичко е от Бога, следователно всичко е божествено, всичко е праведно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Śūnyatā написа:

За мен нищо не значи,понеже не вярвам във вечна душа. Нито един истински будист не вярва в нея. 

Т.е. 1) ти не вярваш в съществуването на вечна душа (едва ли е останал човек, който още да не го е разбрал), 2) будистите не вярват в съществуването на вечна душа, следователно 3) ти си будист. Или може би намираш и нещо друго в будизма? Но се чудя какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.05.2021 г. в 18:32, Śūnyatā написа:

Омразата и ненавистта са те заслепили. По-долу не можеш да паднеш. Неспособен си да напишеш един смислен коментар и само спамиш като копираш постове отпреди 5-6 години. 

Хахах...

Немога да не гледам, как се гърчиш в опити да се оправдаваш...

Ама, те са уникални...!!

Невероятни...!!

Ти от любов и състрадание ли си ги писал...??

Каква пародия си само...

преди 5 часа, Śūnyatā написа:

Оффф едно и също от десетелетия......!!!

Ти Буда лично ли го познаваш, че си даваш правото да говориш от неговом име...???

Какъв будизъм говориш ти е...!!!

Измислените ти в Перник фантазиии...???

Фатмак Бъдизъм...

Хахаха ...

:hit:

преди 1 час, Śūnyatā написа:

Написаното противоречи на хипотезата, че Бог е във всеки и е свързан с него чрез вечна душа. Това наистина е богохулство за теб. За мен нищо не значи,понеже не вярвам във вечна душа. Нито един истински будист не вярва в нея. 

Любовта и нагона от къде идват? От Създателя. Всичко идва от него. Разума и неверието без доказателства също. 

Откъде ще разбереш дали си живял праведно? Всичко е от Бога, следователно всичко е божествено, всичко е праведно. 

Богохулство....??

Любовта, какво.....????

Проваления християнин, обеснява какво било праведен живот....!!!

Не нама по голяма, безмислица от теб.....!!

Теб Бог лично ще те накаже, за предателството което си направил срещу него...!!!

И за много другу грехове и богохулства...!!!

Ти вече си наказан, да не можеш да се осъзнаеш....

преди 1 час, Shiniasu написа:

Т.е. 1) ти не вярваш в съществуването на вечна душа (едва ли е останал човек, който още да не го е разбрал), 2) будистите не вярват в съществуването на вечна душа, следователно 3) ти си будист. Или може би намираш и нещо друго в будизма? Но се чудя какво.

Тази пак, не са я разбрали....

Нещо все не могат да те разберат, независимио колко дълбоко те задълбочават в разговори....

А не е ли защото обесняваш нещо, което май никой, даже самия ти не можеш да си обясниш..???.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Refour написа:

Тази пак, не са я разбрали....

За какво не са ме разбрали. Женския род пък показва колко си изчерпан и ограничен откъм въображение. То желание да обидиш само не е достатъчно. Нещо думичките да се изразяваш разнообразно ти липсват. Или пък не са само думичките. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Shiniasu написа:

За какво не са ме разбрали. Женския род пък показва колко си изчерпан и ограничен откъм въображение. То желание да обидиш само не е достатъчно. Нещо думичките да се изразяваш разнообразно ти липсват. Или пък не са само думичките. 

Еми, аз нямам такъв голям репертоар от обидни епитети като теб.....

Както ми каза вече "прост съм и прост ще си умра'......

Нали така....??

А ти като си толковеа отворена, защо повтярш едно и също с едни и същи вече над 10 г.....????

Нали си жена, как да се отнасям към теб......???

Това е женски профил нали...??

Поне аз съм останал с такова впечатление.???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Refour написа:

Еми, аз нямам такъв голям репертоар от обидни епитети като теб.....

Както ми каза вече "прост съм и прост ще си умра'......

И щом още го помниш, значи е вярно. 

Е аз хилядите ти простотии ги забравям бързо. Не съм толкова глупав, че да ги нося със себе си. Но всеки сам избира какво да носи в съзнанието си.

преди 13 минути, Refour написа:

Нали си жена, как да се отнасям към теб......???

Аз за теб вече казах какъв си. Помниш ли го? Истина е, колкото и да не го приемаш. Цял живот го помни, че и в следващия. Не можеш да избягаш от себе си. А ти и не бягаш де. Практикуваш си го редовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Shiniasu написа:

И щом още го помниш, значи е вярно. 

Е аз хилядите ти простотии ги забравям бързо. Не съм толкова глупав, че да ги нося със себе си. Но всеки сам избира какво да носи в съзнанието си.

Това само ако знаеш, какъв елемнтарен детски отговор е...!!

Ти вярно ли с това ми искачаш...!!

Ти въобще даже и въображение нямаш.....!!

Не знам жена ли си, ама със сигурно си едно лапе...!!

Ако въобще можеш да се видиш, колко си детски само..!!

Колко си, просто изначален..!!

И съм сигурен, че навън абсолютно ниакъв успех нямаш..

В нищо...!!

И за това, е единственото което имаш, този форум с този другия празния...!!

Ти даваш ли си сметка наистина, колкио сте далече от някакъв смисъл и двамата...!!

Ти да ми говориш за Абсолюти....!!

А той за Илюзорни Азове...!!

Не честно, то това и за майтап не става...!!

А ужаса е, че това ви е на сериозно...!!!

Хахаха .....

Шматки....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Refour написа:

Това само ако знаеш, какъв елемнтарен детски отговор е това...!!

Много си е верен отговорът. А дали е елементарен точно отговорът - не знам. 

преди 2 минути, Refour написа:

Ти вярно ли стова ми искачаш...!!

Ама ти си "голямата работа". Как може да ти пиша толкова елементарни неща. Що ли не си мълча засрамен, а се подвеждам от невежество? Явно трябва да свикна, че ще ръсиш простотия след простотия до безкрай и да не "скачам" срещу "голямата работа".

преди 6 минути, Refour написа:

Не знам жена ли си, ама със сигурно си едно лапе...!!

Да, дето оревава всичко наоколо и не спира с години, защото се почувствало засегнато от някой. Ами такъв съм си. Но ти "голямата работа" си различен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Shiniasu написа:

Много си е верен отговорът. А дали е елементарен точно отговорът - не знам. 

Ама ти си "голямата работа". Как може да ти пиша толкова елементарни неща. Що ли не си мълча засрамен, а се подвеждам от невежество? Явно трябва да свикна, че ще ръсиш простотия след простотия до безкрай и да не "скачам" срещу "голямата работа".

Аз като ти казвам, че си абсолютед дечко, да ми вярваш...!!

Не случайно си мисля, че жена пише от този профил...!!

Няма как, това да е някой зрял мъж....!!

А относно, твоите категоризации..!!

Съм ти казвал, че са абсолютно неадекватни...!!

Ти на най големия лъжец и мошеник тук, не си казал веднъж, че е такъв...!!

А на мен, който му го казва, ми казваш че съм бил..!!

Това, е толкова изначлно грешно, че от тук нататък, всичко кето ми кажеш няма как да бъде вярно..!!

Ти нямаш себеосъзнаване, да можеш да се разграничиш от собствените си пристаерастия и заблуди..!!

Породени от жаждата, да задоволяваш собствения си нагони..!!

Това те прави сляп..!!

А, в контекста на подони теми...

Абсолютно недекватен, не озрял и неспособен за каквото и да е смислоено...!!

И такъв ми говори за Абсолюти..!!

Няма такава боза просто....!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Refour написа:

И съм сигурен, че навън абсолютно ниакъв успех нямаш..

В нищо...!!

Сигурен ли си или ти се иска от злоба. И в двата случая преценката ти е погрешна, но причините за грешката ще са различни. Аз така или иначе залагам, че е от злоба де, и тя ти пречи да мислиш трезво.

преди 4 минути, Refour написа:

Аз като ти казвам, че си абсолютед дечко, да ми вярваш...!!

Не случайно си мисля, че жена пише от този профил...!!

Няма как, това да е някой зрял мъж....!!

Е в такъв случай фактът, че падаш до моето ниво, те поставя в твърде "лоша" позиция. Явно ти влияя лошо, защото ти демонстрираш не по-малко детинско поведение. Осъзнай се и не се подвеждай по мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Shiniasu написа:

Сигурен ли си или ти се иска от злоба. И в двата случая преценката ти е погрешна, но причините за грешката ще са различни. Аз така или иначе залагам, че е от злоба де, и тя ти пречи да мислиш трезво.

Каква злоба бре...!!

А тази преценка, си я мислиш за вярна...!!!

Злобата е, от този който пише СЕЗОНИТЕ...!!

Който, изля най големиет глипости в този форум писани някога..!1

И то, ги е писал за човек, който познавал лично, единствения от всички тук който познавал...!!

Смятай ако ви познаваше и вас лично, какви глупости щеше да напише и за вас..!!

Това е не само, злоба и завис а и върла селяния..!!.

Това на какво ти прилича неговото...??

Това моето не е злоба, това е удоволствие, да ви се подигравам и да ви гледам колко сте елементарни...!!

И не ми обеснявай, че на някой навън ги говориш тези работи и той те мисли за голям или нормален...!!!

Няма такива и няма какда ми говориш, че си с някакъв дори и елемнтарен успех, житейски..!!

Като те гледам, колко си елементарен в общуването..!!

Няма как просто...!!

Като ония другия, живота му един разпад, пародия, смех в залата...!!

Ама иначе, из форума най големия..!!

Това му е, на него и на теб, критерия за успех в животоа..!!

Да ви задълбочават в разговори..!!

В форумите..!!

хахаха..!!!

По голяма пародиа от това няма..!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Refour написа:

Ти на най големия лъжец и мушеник тук, не си казал веднъж, че е такъв...!!

А на мен, който му го казва, ми казваш че съм бил..!!

Това, е толкова изначлно грешно, че от тук нататък, всичко кето ми кажеш няма как да бъде вярно..!!

Вероятно той не ме е провокирал в достатъчна степен. Аз за себе си съм уверен, че реагирам приблизително съразмерно със силата с която съм провокиран и не отговарям прекомерно. 

преди 9 минути, Refour написа:

Злобата е, от този който пише СЕЗОНИТЕ...!!

Който, изля най големиет глипости в този форум писани някога..!1

И то, ги е писал за човек, който познавал лично, единствения от всички тук който познавал...!!

Смятай ако ви познаваше и вас лично, какви глупости щеше да напише и за вас..!!

Това е не само, злоба и завис а и върла селяния..!!.

Това на какво ти прилича неговото...??

Имам си изградено мнение за много пишещи тук, но така или иначе няма да го споделя. Това че нещо в някой ми е харесало или не ми е харесало, не означава задължително, че ще го напиша. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Shiniasu написа:

Вероятно той не ме е провокирал в достатъчна степен. Аз за себе си съм уверен, че реагирам приблизително съразмерно със силата с която съм провокиран и не отговарям прекомерно. 

Какво...!!

Ти чувасш ли се въобще е...!!

Ти говориш, от някаква позиция за теб самия, като за нешо или някой с надменост..!!!

На какво отгоре я имаш тази надменост..!!

На преценката ти сам, за теб самия..!!

Ти за какъв се мислиш...??

За нещо което си...!!!

По скоро трябва да мислиш за себе си, за нещо което и колко оше не е..!!!

Затова, ти се разминават всякакви смислени представи за каквото и да било...!!!

И най вече да си позволяваш наглостта да говориш за Абсолют,...!!

Защото си мислиш, че нещо си разбрал ли...??

А преценката ти трябва да е, универсална а не пристрастна, като имаш претенции...!!

Не дали го били провокирали..!!

Даже не си чуваш глупостите..!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Refour написа:

Това моето не е злоба, това е удоволствие, да ви се подигравам и да ви гледам колко сте елементарни...!!

Това, което описваш си е точно злоба. Когато слабостта на някого и невъзможността да се справя, ти носи радост.

преди 19 минути, Refour написа:

И не ми обеснявай, че на някой навън ги говориш тези работи и той те мисли за голям или нормален...!!!

"Навън" си говоря с хората за най-различни неща. А що се отнася до духовното развитие, то всъщност много повече чета и наблюдавам другите и себе си, отколкото да пиша или разговарям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Shiniasu написа:

Това, което описваш си е точно злоба. Когато слабостта на някого и невъзможността да се справя, ти носи радост.

Излез малко съм ти казваал между хората, да видиш кое какво е...!!

Не да ми вадиш изводи, без да имаш правилна база за сравнение..!!

Че, направо по смешено от това няма на къде...!!

С какво не мога да се справя, че не рязбирам, че чак и злоба да имам заради това...!!

За какво на кого въобще тук от вас, мога да завиждам...???

Мисли млалко поне е...!!

Аз само си правя ташак с вас е.....!!!!

То за друго не ставате ти и ония илюзорния..!!

Който е най големия смешник който съм виждал покрай тези работи...!!

А аз , за разлика от теб и него, имам много база за сравнение...!!!

Питай го от къде я имам, не съм само на представи, като вас....!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Refour написа:

По голяма пародиа от това няма..!!!

Сигурно е пародия и това, че аз мога да взема нещо и от ситуация като тази, а също и да напиша нещо, което би могло и да е полезно за някого (стига да пожелае да го види). Но ти с какво ще излезеш от този "разговор"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Shiniasu написа:

Сигурно е пародия и това, че аз мога да взема нещо и от ситуация като тази, а също и да напиша нещо, което би могло и да е полезно за някого (стига да пожелае да го види). Но ти с какво ще излезеш от този "разговор"?

Хахаха...!!!!

Какво...??

Пич изцяло трябва да си промениш мнението за себе си...!!

Това твоето е върха на заблудата и невежеството...!!

Самоувереностат ти е просто пародия...!!!

Аз нямям такива нужди, да излизам от където и да било, както и да било...!!

Ти най вече излез от този форум и потърси контакт с живи хора, там ще видиш какво отношение ще получиш...!!

Или понеже вече си го получил, затова е това само тук из форумите...!!

За друго не ставаш...!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Refour написа:

Ти говориш, от някаква позиция за теб самия, като за нешо или някой с надменост..!!!

В случая говоря от собствената си позиция, да. И не намирам нищо нередно в това. А написаното отразява мислите ми. Това, че запазвам това, което виждам в другите само за себе си, дали ме прави надменен. Да, може би забелязвам неща, които те не виждат в себе си - всъщност отстрани често е по-лесно някои неща да бъдат забелязани. Длъжен ли съм да им ги кажа? Особено ако не съм уверен в резултата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Shiniasu написа:

В случая говоря от собствената си позиция, да. И не намирам нищо нередно в това. А написаното отразява мислите ми. Това, че запазвам това, което виждам в другите само за себе си, дали ме прави надменен. Да, може би забелязвам неща, които те не виждат в себе си - всъщност отстрани често е по-лесно някои неща да бъдат забелязани. Длъжен ли съм да им ги кажа? Особено ако не съм уверен в резултата?

Хахаха...!!

Четох че преди, илюзорния е наричал участниците тук...!!

Стари форумни, нали се сещаш, нещо което даже и мен си наричал...!!

Ще те питам нещо, чувстваш ли се таква сега...!!

Защото, явно не можеш да се видиш....!!

Но си една стара форумна "мадама"....!!

Нищо друго...!!!

На живо си празен от присъщо съществуване и ще мълчиш като ония илюзорния..!!

Като ППернишкаП...!!

Ако се сещаш какво трябва да значи това...!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Refour написа:

Ти за какъв се мислиш...??

За нещо което си...!!!

По скоро трябва да мислиш за себе си, за нещо което и колко оше не е..!!!

Мисля и за двете всъщност. 

Затова, ти се разминават всякакви смислени представи за каквото и да било...!!!

Представите на различните хора са различни и е нормално да се разминават. Това, че ти мислиш друго и това, че намираш за проблем нечии представи да се разминават от твоите, не е нещо с което ще се съобразя.

А преценката ти трябва да е, универсална а не пристрастна, като имаш претенции...!!

Като отправяш това пожелание, нали си наясно, че всъщност 99% от хората рядко са безпристрастни. Нещо твърде високо вдигаш летвата за някой като мен, който още не е порастнал.

С какво не мога да се справя, че не рязбирам, че чак и злоба да имам заради това...!!

Чети внимателно. 

За какво на кого въобще тук от вас, мога да завиждам...???

Че кой е казал, че завиждаш?

преди 28 минути, Refour написа:

А аз , за разлика от теб и него, имам много база за сравнение...!!!

Да, вижда се. То голяма база, голямо нещо. Само ти си живял, другите са спели и нямат никакви изживявания.

Пич изцяло трябва да си промениш мнението за себе си...!!

Да, трябва да е като твоето. Това вече го изяснихме. 

преди 25 минути, Refour написа:

Аз нямям такива нужди, да излизам от където и да било, както и да било...!!

Само дето искаш другите да го направят, щото си решил, че нещо с тях не е както трябва. Ако имаше власт вероятно нямаше да се поколебаеш да ги принудиш, дори и със сила.

Ти най вече излез от този форум и потърси контакт с живи хора, там ще видиш какво отношение ще получиш...!!

Отношението на всички хора с които контактувам е положително. Отрицателно е било отношението към мен само в някои случаи, когато хората са били с по-ниска интелигентност в съчетание със завист. А контактите ми са достатъчно като бройка, че да не искам да ги увеличавам.

преди 31 минути, Refour написа:

Нищо друго...!!!

То не е имало нещо, че да има и друго. Всъщност това днес може и да изглежда като диалог, но истината е, че само аз казах нещо и за себе си, и по принцип, докато ти не написа нищо. Е, толкова за днес. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Shiniasu написа:

Т.е. всеки материалист. Защо ти е будизма или всяка друга религия тогава? Просто трябва да приемеш "официално" приетото от обществото и ще си порастнал. 

приетото от обществото и приетото от обществото не е едно и също

философията и религията са за душата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.05.2021 г. в 18:59, Śūnyatā написа:

Ако това, което пишеш е така, то никой преди да излезе учението за татхагатагарбха не се е просветлил. 

Идеята ти е изложена добре, но се чудя защо Буда и Нагарджуна са пропуснали да ни предадат тази важна информация, която се появява векове след тях, сред сектите наричащи се будистки?

Буда, разбира се, преподава за татхагатагарбха, а и Нагарджуна пише и преподава точно за татхагатагарбха - няма и как да е иначе.

И да, ако някой отрича татхагатагарбха, няма никаква опасност да се просветли.

на 21.05.2021 г. в 18:59, Śūnyatā написа:

Пак не отговори: Какво е анатман за теб? 

"Без аз", "няма аз" - какъв ти е точно въпросът?

на 23.05.2021 г. в 5:00, dioib :cat написа:

По тоя начин изказано излиза, че Христос е Буда, което определено е лъжа.

Факт!

Христос може най-много да е бил бодхисатва, но всъщност няма достоверна информация, за да се прецени. Следващият буда след Буда Шакямуни ще бъде Буда Майтрея, но той ще дойде след много време и междувременно няма да има друг буда.

на 23.05.2021 г. в 5:00, dioib :cat написа:

Кратко: Твоето разбиране, че Буда не е човек е лъжа!!! Реално заменяш Бог с нещо лъжовно.

Може да се каже и обратно - твоето разбиране, че има Бог, както си го представят християните - вечен, всемогъщ и с мисли и чувства, е лъжовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване