Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В ЗАЩИТА НА ИСЛЯМА

Тъй като нашите приятели, които се обявяват за мюсулмани явно не могат, ще се наложи аз да го защитя от всички тия глупости, които пишем тук, включително и аз.

--------------------------------------------

Исляма е нешо много, много различно от християнската ви цивилицация, нещо, което вие, християните, или по-точно европеидите, израсли и възпитани в ценностите на западната юдо-християнска култура, не можете да разберете.

Вие ни съдите с вашите си закони, морал и обичаи и така се получава една глупост.

Затова.

Ние не ви искаме европейската юдо-християнска цивилицация, нито вашите ценности, нито вашите технологии, нито вашия начин на живот. И вие не ни се бъркайте да си живеем живота така, както го разбираме. Махнете ни се от главата и престанете да ни се бъркате във вътрешните работи, и тоганва и ние ще престанем да ви взривяваме небостъргачите, влаковете и самолетите.

Анадъмо?

--------------------------------------------

:)

valentinus,айде бе.Не знам кои сте "вие",но всички ние сме ХОРА!!!Без значение расата или религията-всички ние сме ХОРА!!!Аман от ние и вие.А и значи според теб "вие" не искате да имате нищо общо с Европа,и европейците,и не знам си какво...?!-Еми,кажи ми тогава какво правят всички онези милиони мюсюлмани в Европа?!Само във Франция и Германия са милиони,и,ако им се даде шанс на останалите да се заселят там-на драго сърце биха приели.Всички знаем за манията на турците и арабите по жените.За изневерите им,за мотото им "мое си е мое,чуждото е общо"[то на доста мъже/жени им е такова,но на ислямистите е в повечко] и че европейките стават за с*кс,но за жени-не,защото са прекалено еманципирани,а някои мъже трудно понасят една жена да е равна(или по-добра от нещо)спрямо тях.Всички знаем как се държат някои жени с бурки,или,които са се женили девствени,ако мъжът отстъства(а някои и в негово присъствие),но без да се разбира от никой,и нищо(те така си нислят,де,а вярата къде е,според която Аллах винаги всичко вижда-тъй си проличава кой в какво вярва,хах).Да живее е лицемерието и фалша(а онзи горе-Той почивка няма,а ангелчетата си записват непрекъснато май,де).В крайна сметка,колкото повече има насила наложено нещо-толкова повече масата ще се стреми към това "забраненото",нали някои казват,че този плод е най-вкусен,но тогава защо изобщо са им нужни тези преструвки-и за пред кого играят тази игра?!Тъй че айде стига сме си писали приказки от хиляда и една нощ,а?!Всеки един ЧОВЕК иска да има възможност за по-добър живот,без значение дали е от "ние" или "вие",[а]в крайна сметка всички ние сме част от човешката раса(е,някои хора са по-бетер от животните,но това го има навсякъде,тъй че к'во да се прави-трудно променимо е).И явно си доста "запознат" с нещата-щом мислиш,че мюсюлманите взривяват разни сгради по собствена воля,а не са супер манипулирани,и то от откогото "уж" трябва.Ама някои хора-дай им шоу и неща,от които [да]си нямат хал-хабер,но поне може да вярват в тях-и ихуууууууаааа-психология на тълпата.А и моля,откажи се да принизяваш исляма,и истинските мюсюлмани до твойте разбирания/твойто разбиране за нещата,и кое,и как.Ок?!А и това със защитата-смешно е.Аллах (чети добре)НЯМА НУЖДА ОТ НИКОЙ И НИЩО!!!Още по-малко пък от човешка защита.Брех,че грандомандия.То бива,бива,ама чак толкоз.Егото си е опасна работа,ако човек му позволи да го контролира "почти" изцяло.Аллах/Бог,както предпочиташ си е самодостатъчен.Той е нещо различно от човека!!!Та,Той е Създател на човека,но някои мислят,че могат и/или трябва да защитат Него?!Защо тези хора отказват да се замислят?! :rolleyes: И то хубаво,че отказват да се замислят върху някои неща-но да се стремят,и опитват да си налагат техния псевдо-морал,и да твърдят,че приемат различното/различните,но да делят на "ние",и "вие"-ноу комент.В крайна сметка всичко е Едно!!!Без значение как всички ние го виждаме. ;) Проблемът си е в нашия телевизор,а светът си е такъв,какъвто трябва да бъде и си е наред,но е по-лесно да се опитваш да промениш другите,отколкото себе си.Е,поне на пръв поглед така е по-лесно.Както и отказването на избор.Или отказването да бъдеш това,което наистина си.И защо?!За да те приемат другите-но кои други като в крайна сметка всеки живее неговия/нейния си живот,а този на другите си е техен.Намасте. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

valentinus,айде бе.Не знам кои сте "вие",но всички ние сме ХОРА!!!Без значение расата или религията-всички ние сме ХОРА!!!Аман от ние и вие.А и значи според теб "вие" не искате да имате нищо общо с Европа,и европейците,и не знам си какво...?!-Еми,кажи ми тогава какво правят всички онези милиони мюсюлмани в Европа?!Само във Франция и Германия са милиони,и,ако им се даде шанс на останалите да се заселят там-на драго сърце биха приели.Всички знаем за манията на турците и арабите по жените.За изневерите им,за мотото им "мое си е мое,чуждото е общо"[то на доста мъже/жени им е такова,но на ислямистите е в повечко] и че европейките стават за с*кс,но за жени-не,защото са прекалено еманципирани,а някои мъже трудно понасят една жена да е равна(или по-добра от нещо)спрямо тях.Всички знаем как се държат някои жени с бурки,или,които са се женили девствени,ако мъжът отстъства(а някои и в негово присъствие),но без да се разбира от никой,и нищо(те така си нислят,де,а вярата къде е,според която Аллах винаги всичко вижда-тъй си проличава кой в какво вярва,хах).Да живее е лицемерието и фалша(а онзи горе-Той почивка няма,а ангелчетата си записват непрекъснато май,де).В крайна сметка,колкото повече има насила наложено нещо-толкова повече масата ще се стреми към това "забраненото",нали някои казват,че този плод е най-вкусен,но тогава защо изобщо са им нужни тези преструвки-и за пред кого играят тази игра?!Тъй че айде стига сме си писали приказки от хиляда и една нощ,а?!Всеки един ЧОВЕК иска да има възможност за по-добър живот,без значение дали е от "ние" или "вие",[а]в крайна сметка всички ние сме част от човешката раса(е,някои хора са по-бетер от животните,но това го има навсякъде,тъй че к'во да се прави-трудно променимо е).И явно си доста "запознат" с нещата-щом мислиш,че мюсюлманите взривяват разни сгради по собствена воля,а не са супер манипулирани,и то от откогото "уж" трябва.Ама някои хора-дай им шоу и неща,от които [да]си нямат хал-хабер,но поне може да вярват в тях-и ихуууууууаааа-психология на тълпата.А и моля,откажи се да принизяваш исляма,и истинските мюсюлмани до твойте разбирания/твойто разбиране за нещата,и кое,и как.Ок?!А и това със защитата-смешно е.Аллах (чети добре)НЯМА НУЖДА ОТ НИКОЙ И НИЩО!!!Още по-малко пък от човешка защита.Брех,че грандомандия.То бива,бива,ама чак толкоз.Егото си е опасна работа,ако човек му позволи да го контролира "почти" изцяло.Аллах/Бог,както предпочиташ си е самодостатъчен.Той е нещо различно от човека!!!Та,Той е Създател на човека,но някои мислят,че могат и/или трябва да защитат Него?!Защо тези хора отказват да се замислят?! :) И то хубаво,че отказват да се замислят върху някои неща-но да се стремят,и опитват да си налагат техния псевдо-морал,и да твърдят,че приемат различното/различните,но да делят на "ние",и "вие"-ноу комент.В крайна сметка всичко е Едно!!!Без значение как всички ние го виждаме. ;) Проблемът си е в нашия телевизор,а светът си е такъв,какъвто трябва да бъде и си е наред,но е по-лесно да се опитваш да промениш другите,отколкото себе си.Е,поне на пръв поглед така е по-лесно.Както и отказването на избор.Или отказването да бъдеш това,което наистина си.И защо?!За да те приемат другите-но кои други като в крайна сметка всеки живее неговия/нейния си живот,а този на другите си е техен.Намасте. :yanim:

--------------------------------

Вай, Аллаааааах!!!! :rolleyes: .....................

да де, вие сте си добрички, те, терористите, нямат нищо общо с исляма

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За едно си права Blue_Star и то е, че

Проблемът си е в нашия телевизор

От другото, което си написала нищо не разбрах за съжаление. Вината явно е в моя телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тероризмът не е от вчера...

малко за съвременния тероризъм

- Руската традиция... Ленин отхвърга индивидуалния тероризъм(и ний сме дали нещо на света-Ванче Михайлов) и го превръща в държавен тероризъм(глупости говоря :lighter: ). През цялото време на съществуването си СССР поддържа към военната си академия подразделение, обучаващо "партизани" и "диверсанти", в които(усмивка-а-а)са обучавани голяма част от иструкторите на ООП(например).

- Западноевропейска традиция- ще се учудите ли, че баш германците имат най-голям принос в нея-традиция

за интелектуализиране на насилието като морална необходимост. Тя играе съществена роля в подготовката на пътя за държавния терор на Хитлер(ама за какъв терор говоря аз бе?)

- да не пропуснем и мюсулманската традиция на политико-религиозен тероризъм, чиито корени са в персийско-сунитската секта на Убийците през Средновековието. Възражда се в Палестина по време на арабско-израелските борби и приема окончателната си форма в ООП. Разполага със свои собствени тренировъчни лагери, от които се ползват и други, съвсем странични терористични групи.

Е... нещо да ви направи впечатление? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Вай, Аллаааааах!!!! :cool: .....................

Последното, което мога да кажа за себе си е, че съм добра.

Публикувано изображение

ама много красиви маковите полета в Афганистан! :lighter:

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е... нещо да ви направи впечатление? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Днес, явно умът ми е замъглен, а мислите ми хаотични. Какво трябваше да ми направи впечатление? Че тероризма не е изобретен от ислямските фанатици? И какво следва от това? Но темата е за исляма. Ако изобщо трябва да обсъждаме тероризма в тук (в което не съм убеден, защото участващите в темата мюсулмани не са екстремисти), то трябва да говорим за радикалния ислямизъм.

Преди всичко ислямизмът НЕ Е теологическа доктрина. Това е термин, който означава, че религията се употребява за реализиране на политически цели. Често между ислямизъм и фундаментализъм се поставя знак на равенство, но това не е съвсем коректно. Фундаментализмът е стремеж за връщане към основните текстове и традиции така,както са практикувани в миналото. Фундаментализмът се трансформира в радикален ислямизъм, когато се употребява в качеството му на идеологическа основа, за да се принуди дадено общество да приеме това,което се счита за автентична форма на исляма в т.ч. и шериата. Има няколко вида ислямизъм:

1.)Политическият ислямизъм се опитва чрез законни средства да реформира инстистуционалната и правната система чрез законни средства в съответствие с ислямската религиозна доктрина.

2.)Радикалният ислямизъм е почти същото, но не става дума за реформи и еволюционно развитие, а за пълна и цялостна промяна.

3.)Войнстващ ислямизъм е радикалния ислямизъм, който прибягва до насилие, за да постигне целите си.

4.)Терористичен/джихадистки ислямизъм е сравнително нов етап, в който войнстващият ислямизъм прилага терористични техники, задапостигне целите си.

Следователно, видно е, че произхода на ислямския тероризъм е в политическия ислямизъм, който не би бил възможен без религиозния фундаментализъм. Ако фундаментализма е корена, то ислямизмът е стъблото и клоните, а тероризмът са цветовете. За да се освободиш от един плевел, трябва да изтръгнеш корена, а не само да подрязваш клоните.

Не знам защо подхващаш тази тема и каква точно позиция защитаваш. Моля те, поне веднъж я кажи ясно. Напр.: "Давам тези и тези примери, защото твърдя, че..." , а не "Давам тези и тези примери. Нещо прави ли ви впечатление?" Много работи правят впечатление и на всеки различни, затова, ако можеш бъди по-ясна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо подхващаш тази тема и каква точно позиция защитаваш. Моля те, поне веднъж я кажи ясно. Напр.: "Давам тези и тези примери, защото твърдя, че..." , а не "Давам тези и тези примери. Нещо прави ли ви впечатление?" Много работи правят впечатление и на всеки различни, затова, ако можеш бъди по-ясна.

Пак ли не разбра какво твърдя? :cool:

Темата я подхвана Валентинус с линка за закритата джамия. Ако обичаш би ли му казал, че пишещите тук мюсулмани вероятно не са чували за тази джамия, а и... лично аз не вярвам на 2/3 от информацията, която се поднася в медиите и интернет.

Какво искам да кажа... Че тероризмът няма пол, раса, националност, културна, интелектуална и религиозна принадлежност.

Хубаво си развил тезата си за ислямския радикализъм.

Ше се радвам ако ми обясниш и американската икономическа, културна и т.н. политики.

Защото ми е малко смешно да се пускат линкове на обезобразена жена, която е обезобразена докато в Афганистан е бъкано от миротворци(преди не бяха ли руснаците там)...

извинявам се за каруцарския си стил

но като гледате в едната посока, обърнете се и вижте и другата

и съвсем ясно ще го заявя: НЕ ЗАЩИТАВАМ НАСЛИЕТО!

за мое голямо съжаление... не мога да направя нищо повече от това - да бъда поне малко безпристрастна

заради жертвите - и от едната и от другата страна

а иначе... да обяснявам ли какво значи терор?

кому е необходимо да поддържа този постоянен страх?

имаш ли представа колко средства се отделят за антитероризма, а в същото това време жертвите на глада, на катастрофите, дори на интернет зависимостта растат непрекъснато... но ние трябва да се страхуваме от ислямските радикалисти... извинявай, но това е много изкривена хуманност(по мое мнение)

Пиши ме антихуманист тогава, но не мога да слагам под общ знаменател всички мюсулмани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако обичаш би ли му казал,

Абе, Нел, аз да не съм секратар, посредник или нещо подобно? Каквото имаш да казваш, казвай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, Нел, аз да не съм секратар, посредник или нещо подобно? Каквото имаш да казваш, казвай го.

Голям сладур си. Знам, че ще го прочете. :rolleyes: И както виждаш казах, каквото имах да кажа и ще го правя всеки път когато по някакъв начин някой тук(във форума) се опитва директно или индиректно да промива мозъци.

Всички войни и масови жертвоприношения(защото са точно това) са плод на нечии комплекси за величие.

Е, не искам да участвам в нещо такова. Не искам да съм част от фашата.

А съм жертва(всички ние-хората) от момента на раждането си!

за тези, които ще ми сложат минусчета, специален поздрав :ph34r:

http-~~-//www.vbox7.com/play:c1a345e1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че тероризмът няма пол, раса, националност, културна, интелектуална и религиозна принадлежност.

Това е едно колкота банално, толкова безмислено и шаблонно изказване. Тероризмът, според приетата през 1992 г. от ООН дефиниция, е: "Метод на систематични насилствени действия, използван от полу- или нелегални групи, личности или държавни представители, с особени криминални или политически цели, при което, за разлика от убийствата, преките потърпевши от насилието не представляват основните му цели".

Държавният департамент на САЩ го определя във федералния наказателен кодекс, гл. 22, чл. 2656f(d)като: "предумишлено политически мотивирано насилие, осъществявано срещу цивилни цели от страна на нелегални групи или личности, обикновено целящо да повлияе на обществеността"

Руският федерален закон за борба с тероризма от 1998 г. гласи: "Насилие или заплаха за използване на такова по отношение на лица или организации, също така унищожаване (повреждане) или заплаха за унищожаване на имущества или материални ценности, създаващи опасност за живота на хора, с цел оказване на въздействие върху властите за вземане на изгодни за терористите решения или удовлетворяване на техни неправомерни имуществени претенции".

Германската служба за защита на конституцията: "Тероризмът е систематично провеждана дейност в името на политически цели, водена посредством опасни за човешкия живот криминални престъпления или други насилствени действия".

Британската дефиниция: "Използването на насилие за политически цели, посредством всяването на страх в населението или обществото".

Следователно, най-общо тероризмът е организирано и политически мотивирано насилие. Терористичните организации биват идеологически, религиозни, национални, регионално-географски, подкрепяни или неподкрепяни от дадено правителство. От религиозните терористични организации най-опасни понастоящем са ислямските.

Тъй че тероризмът е средство или метод за постигане на определени политически цели и може да е мотивиран идеологически, религиозно, расово, национално и пр. Затова изказвания като "тероризмът няма пол,раса, националност..." са ефектни безмислици.

Пиши ме антихуманист тогава, но не мога да слагам под общ знаменател всички мюсулмани.

Кой ги слага под общ знаменател? Но защо коментираме темата с теб, когато ти не си мюсулманка? Важно в случая е тяхното мнение. То следва да бъде изказано ясно - ЗА или ПРОТИВ. За американската външна политика можеш да отвориш отделна тема и да ни разкажеш.

ПП Аз не мисля, че тероризмът следва да се обсъжда в този раздел на форума.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй че тероризмът е средство или метод за постигане на определени политически цели и може да е мотивиран идеологически, религиозно, расово, национално и пр. Затова изказвания като "тероризмът няма пол,раса, националност..." са ефектни безмислици.

Вероятно твърдиш, че терористите са само мъже и само мюсулмани?

Мотивацията на терориста не го прави по-малко терорист.

Не напразно споменах Ванче Михайлов.

Кой ги слага под общ знаменател? Но защо коментираме темата с теб, когато ти не си мюсулманка? Важно в случая е тяхното мнение. То следва да бъде изказано ясно - ЗА или ПРОТИВ. За американската външна политика можеш да отвориш отделна тема и да ни разкажеш.

ПП Аз не мисля, че тероризмът следва да се обсъжда в този раздел на форума.

Ти ако си на мястото им(тук във форума) ще имаш ли търпението да те обвиняват във всички човешки грехове, само защото си направил някакъв свой избор и ти(и само ти) си човекът, който може да съжалява, да се разочарова, да хареса и т.н. избора си.

Извинете ме, че мисля различно от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мотивацията на терориста не го прави по-малко терорист.

Не напразно споменах Ванче Михайлов.

Ти ако си на мястото им(тук във форума) ще имаш ли търпението да те обвиняват във всички човешки грехове, само защото си направил някакъв свой избор и ти(и само ти) си човекът, който може да съжалява, да се разочарова, да хареса и т.н. избора си.

Извинете ме, че мисля различно от вас.

За какво се извиняваш? Не можах да схвана - явно съм бавнозагряващ. Виж, някои от нас, които не са присъстващи с оригиналните си акаунти(или въобще), са вече друга бира. Алия също се случи да поизпусне нервата., но ти си просто Нел и на Валентинус се скарвам(приятелски) за използуваното спрямо теб прилагателно...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, тия не минават, Нел! Сега искам да ми кажеш как стигна до това заключение, което си представила като риторичен въпрос? Цитирай ме отново, анализирай думите ми и ми покажи къде твърдя това или поне го намеквам. Инак, това е просто манипулация.

Краткото работно определение за тероризъм, което дадох и което ти цитираш, но или не разбираш или не желаеш е: Тъй че тероризмът е средство или метод за постигане на определени политически цели и може да е мотивиран идеологически, религиозно, расово, национално и пр. В тази връзка би следвало да знаеш, че в ислямската религия има някои предпоставки за извършването на самоубийствени терористични актове като "мъченическата смърт", които се използват, когато се вербуват камикадзетата или се оправдават тези действия от религиозна гл. точка. Но отново, потретвам, че не мисля,че тук трябва да коментираме това. Изобщо онези два поста ги писах имено с надеждата да не се случват подобни неща. Чудно е, че в случая точно ти започваш дискусия за религиозно мотивирания тероризъм. Изходът от такава дискусия е ясен.

Аз не съм обвинявал никого в нищо подобно. Тъй че моля не ми припсвай такива неща. Малко е комично това, което се случва. Ти защитаваш, така и не разбрах каккво - исляма ли или мюсулманите във форума ли. Но последните в момента не участват. Или защитаваш ИСТИНАТА :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се извинявяш? Не можах да схвана - явно съм бавнозагряващ. Виж, някои от нас, които не са присъстващи с оригиналните си акаунти(или въобще), са вече друга бира. Алия също се случи да поизпусне нервата., но ти си просто Нел и на Валентинус се скарвам(приятелски) за използуваното спрямо теб прилагателно...

Оффтопик :blink:

Съжалявам, но епитета на Валентинус за мен няма нищо общо с доксите ми :blink:

Но това, че опита да изтрие ръцете си с мен, има. Не одобрявам подобни прийоми. Много съм мека, нали?

Не ми е необходимо да пиша с различни ник-ове, за да не развалям добрия си "фасон". С този си ник пиша всички безсмислени и безмислени думи. На когото са необходими повече ник-чета, за да се скрие за тях... пробемът си е негов.

Алия носи отговорност за думите и действията си(не визирам форума, а живота и), както всеки от нас(разбира се)

В реалния си живот познавам доста мюсулмани и до сега(а не са малко години) никога не съм намира грандиозни различия между тях и себе си, напротив...

Не бих приела някой да ме обвинява за Светата Инквизиция(примерно) само защото съм християнка(последовател на учението на Христос, а не на Църквата).

В прав текст: Не защитавам и никога не бих защитила насилие, без значение колко красива идея има зад него.

Освен физическото има и емоционално, сексуално и т.н. насилия и понякога ни се струва, че сме много добрички, а не се усещаме как насилваме хората около себе си с идеалната ни цел да им покажем колко много искаме да им помогнем.

Жалко е.

П.П. Скептик, надявам се да съм отговорила и на теб.

Не те обвинявам и аз в нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Скептик, надявам се да съм отговорила и на теб.

Не те обвинявам и аз в нищо.

Не ми отговори, но карай. Просто не ми приписвай неща, които не само не съм казвал експлицитно, но дори не съм и намеквал или загатвал. Така и не разбрах защо повдигна въпроса за тероризма, който явно е деликатна тема за нашите мюсулмани. Какъв ефект очакваше? Приемам, че е било неволно. Между другото примера със Светата инквизиция е неточен. Първо, никой не обвинява участващите мюсулмани за клането в Батак напр. Иде реч за това, което се случва сега. Те би следвало да взимат ясно отношение по тези въпроси - ЗА или ПРОТИВ. Когато стана дума за сгодяването на 8-год. деца с 2-3 пъти по-възрастни мъже каква беше реакцията им? Един каза, че било манипулация на журналистите, друг - че нямало лошо, но ако възрастовата разлика е по-малка, че тази традиция не се опирала на шериата, че шериатът противоречал на Корана... Така и не можаха да изработят някаква обща и ясна позиция. Ей, това не ми харесва, че когато попиташ напр. за тероризма, те не казват ние осъждаме и неприемаме/приемаме това, а започват да увъртат и да отклоняват темата. Започват да говорят за американската политика, за прогнилия либерализъм, за пресъпността на запад и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми отговори, но карай. Просто не ми приписвай неща, които не само не съм казвал експлицитно, но дори не съм и намеквал или загатвал. Така и не разбрах защо повдигна въпроса за тероризма, който явно е деликатна тема за нашите мюсулмани. Какъв ефект очакваше? Приемам, че е било неволно. Между другото примера със Светата инквизиция е неточен. Първо, никой не обвинява участващите мюсулмани за клането в Батак напр. Иде реч за това, което се случва сега. Те би следвало да взимат ясно отношение по тези въпроси - ЗА или ПРОТИВ. Когато стана дума за сгодяването на 8-год. деца с 2-3 пъти по-възрастни мъже каква беше реакцията им? Един каза, че било манипулация на журналистите, друг - че нямало лошо, но ако възрастовата разлика е по-малка, че тази традиция не се опирала на шериата, че шериатът противоречал на Корана... Така и не можаха да изработят някаква обща и ясна позиция. Ей, това не ми харесва, че когато попиташ напр. за тероризма, те не казват ние осъждаме и неприемаме/приемаме това, а започват да увъртат и да отклоняват темата. Започват да говорят за американската политика, за прогнилия либерализъм, за пресъпността на запад и т.н.

Далеч не са единствените, които прехвърлят горещите кестени...Политиците ни се справят не по-зле в това отношение...!ОффТропик!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч не са единствените, които прехвърлят горещите кестени...Политиците ни се справят не по-зле в това отношение...!ОффТропик!

Всички политици го правят. За да не ме обвинят в пристрастия ще кажа, че администрацията на Буш, който беше един от най-загубените президенти, непрекъснато се занимаваше с това. Един от резултатите от недалновидната му политика е ситуацията с иранската ядрена програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мохамад Мостафайе , адвокат на осъдената на убиване с камъни иранка, замина за Норвегия в търсене на политическо убежище, предаде "Франс прес", пише dnevnik.bg.

Мостафайе вече се е сдобил с виза, която му позволява да остане 1 година, но иска да изчака с официалната молба за убежище, докато говори със съпругата си в Иран. Тя беше арестувана веднага след неговото бягство на 29 юли и е била освободена едва тази събота.

Адокатът представлява Сакине Мохамади-Аштиани, 43-годишна майка на 2 момчета, която беше осъдена да бъде убита с камъни, след като беше призната за виновна в прелюбодейство. Присъдата й временно е в изчакване. Адвокатът е спечелил 18 от 40 дела за обжалване на смъртно наказание.

Самият той е под натиска на властите в Техеран и е принуден да бяга, след като в края на юли беше издадена заповед за ареста му. Според него действията му няма да имат отрицателно влияние по случая на Мохамади-Аштиани, тъй като други адвокати са готови да го заместят.

Мостафайе е избягал от Иран на 29-ти юли първо с кола, после пеша и накрая е яздил през планината на границата между Иран и Турция – първото му яздене в живота.

В рубриката no comment. Правосъдие в действие! Редактирано от Qpad (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вай, Аллаааааах!!!! :ph34r: .....................

Пак ти казвам-няма ние и вие-има само ХОРА!!!Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е истинският мюсюлманин – човек, който е вникнал в дълбоката същност на исляма, да стане терорист. Човек, който е станал терорист, престава да бъде мюсюлманин. Религията по никакъв начин не разрешава убиването на хора за постигането на каквито и да било цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е истинският мюсюлманин – човек, който е вникнал в дълбоката същност на исляма, да стане терорист. Човек, който е станал терорист, престава да бъде мюсюлманин. Религията по никакъв начин не разрешава убиването на хора за постигането на каквито и да било цели.

------------------------

Ми що се въдят из джамиите бре?! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

------------------------

Ми що се въдят из джамиите бре?! :P

Джамиите са винаги отворени и всеки може да влиза.

Ислям в Германия. :biggrin:

Пиер Фогел(Абу Хамза)

http://vbox7.com/play:820516bc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Андрей!

Как тогава обясняваш ислямския тероризъм? Разбира се, това е многоизмерно явление, но в един от предишните си постове вече отбелязах корелацията религиозен фундаментализъм –> реформаторски политически ислямизъм -> радикален политически ислямизъм -> войнстващ ислямизъм (джихадизъм) и тероризъм. Въпросът ми е: мислиш ли, че превратното и тенденциозно тълкуване на понятия като джихад, мъченичество и др.под. е една от предпоставките за самоубийствените атентати? Забележи - не твърдя, че това е правилната интерпретация на Корана, дори напротив. Също така не твърдя, че това има нещо общо с редовите мюсулмани у нас и по света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джамиите са винаги отворени и всеки може да влиза.

Ислям в Германия. :withflowers:

Пиер Фогел(Абу Хамза)

http://vbox7.com/play:820516bc

В отговор на твърдението ти и намека за Германия :

Германската полиция затвори джамията в Хамбург, където терористите от 9/11 са се срещнали преди атаките в САЩ през 2001 година.

Публикувано изображение

Това съобщава БиБиСи.

Близо 20 полицаи са претърсили джамията Таиба.

Припомняме, бе разкрито, че джамията е използвана като място за срещи и от Мохамед Ата, ръководил терористите, извършили атентатите от 11 септември 2001 г. и неговите съучастници.

Германските медии описаха джамията като „главния център за джихадистите в Хамбург", които формират група около 45 радикални ислямисти.

Затворихме джамията защото в нея се организират срещи на радикални ислямисти, които искат да участват в така наречената джихад или свещена война.", заяви представител на вътрешното министерство.

Миналата седмица стана ясно, че е одобрен план за изграждането на джамия и ислямски център до мястото на някогашния Световен търговски център в Ню Йорк.

Комисия към кметството на Ню Йорк след анонимен вот е одобрила проекта.

Досега единствената пречка пред реализацията на проекта бе стара сграда в близост до Кота нула, която е исторически паметник.

Според Сара Пейлин построяването на храма е абсолютно недопустимо заради хилядите жертви на терористичния акт, дело на ислямски екстремисти.

Дамата, която е сочена за една от възможните президентски кандидатури на републиканците през 2012г., смята появата на джамията за „пробождане в сърцето" на обикновените хора, преживяли трагедията.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ислямския тероризъм?

Токова нещо няма.

Германската полиция затвори джамията в Хамбург, където терористите от 9/11 са се срещнали преди атаките в САЩ през 2001 година.

Гледай повече новини.

Това е хвърляне на прах в очите.

Наема за сградата е бил изтекъл отдавна и ''ислямистите'' сами са планували да я затворят.

Сега те ще се събират на друго НЕИЗВЕСТНО място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Токова нещо няма.

:)http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_terrorism

Добре де, кажи ми как да водим диалог? Зададох ти конкретен и добронамерен въпрос. Дадох ти възможността да направиш разграничение между умерения, нека го наречем истинския, ислям и ислямизма, респективно джихадизма и тероризма. А твоят отговор е, че "такова нещо няма".

В историята на съвременния тероризъм има 4 важни дати:

1968, когато възникват латиоамериканския и палестинския тероризъм, защото нямат ресурси за водене на истинска партизанска война.

1979 е годината на иранската революция, която оказва влияние не само на Хизбула в Ливан, но вдъхновява и ислямистите сунити като Хамас и по-късно Ал Кайда. По това време руснаците влизат в Афганистан и тъпите американци решават да подкрепят най-крайните ислямисти - тези на Хекматиар (групировката Хезб Ислами). Само ще припомня по-известните събития. 1983 - атентатите на Хизбула в Бейрут убиват 240 американски морски пехотинци и 53 френски парашутисти. В резултат западните сили напускат. 1986 и 1995 във Франция има две терористични кампании - първата е на иранци, а втората е на алжирската Ислямска въоръжена групировка

.

1991-93 е промяната в Афганистан и радикалният ислямизъм използван като инструмент от САЩ излиза от контрол и поема по свой път. Допълнителен фактор за това беше и войната срещу Ирак (1991), както и войните в Босна, Чечня и Кашмир. 1993 е първия атентат (неуспешен) с кола бомба пред Световния търговски център. Следва атентат в Хобар (СА), при който загиват 19 американски войници, а на другата година е атентата в Драхан (пак в СА). Тогава Осама бен Ладен предупреждава САЩ да се изтеглят от СА. 1994-1996г. талибаните, обучени и подкрепяни от Пакистан с помощта на САЩ, вземат пълната власт в Афганистан. В техните среди особено влияние има Осама, който през 1998 обявява война срещу евреите и кръстоносците. По това време има атентати срещу американски посолства в Африка и атентата срещу USS Cole близо до бреговете на Аден.

11 септември 2001 е последната фаза на класическия тероризъм. Следва войната в Афганистан, за да ликвидира убежищата на терористите. Следва превантивната кампания в Ирак под предлог, Тази дата определя на свой ред най-мащабната, водена някога, превантивната кампания в Ирак под предлог, че там има оръжия за масово поразяване.

Сега сме в нова фаза от развитието на ислямския тероризъм, но можем да я анализираме, само ако признаем, че това явление съществува. А че съществува е очеизвадно. Но ако съчетаването в едно понятие на думите "ислям" и "тероризъм" те притеснява, предложи друго наименование. Пак ли ще ми отговориш с едно изречение - такова нещо няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.