Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Кой любовен роман четете в момента?" (част 3)

Препоръчан отговор

Charlie All Night на Jennifer Crusie.

Много свежо и приятно, да не кажа пристрастяващо. Леко, изпълнено с хумор и... ако някой иска по-подробно мнение, нека да посети блога ми за целта. Налага се да промотирам, какво да се прави :ph34r: .

Прочетох коментара и се навих да прочета книжката.

Много е добра.Освен всичко друго се скъсвам да се смея.Бях позабравила чувството за хумор на ДК.

Като чета различни книги често оставам с впечатлението,че да измислиш подходяща история и т. н. е много трудно,с големи капани в които да паднеш.

Обаче ДК е невероятно добра в това.При това се справя (поне така ми изглежда) без усилие.

Отивам да чета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли нещо преведено на български от тази авторка?Гледам рускините превели десетина нейни книжки. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.Поне аз не знам.Надявам се някой ден да има нещо,защото още ми е смешно.:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, противно на всичките ми планове, тези дни прочетох Сърцето на амазонката. Мислех да видим дали ще се намери херцогът Уиндъм :) Но след няколкото книги за Макензи, ми се оставаше на съвременна вълна. И то на тази на Линда :) Та реших да прочета "Амазонката", че й се канех от много време. Много готино книжле! Страшно ми хареса обстановката - джунглите, старинния град, експедицията. Ама ми харесва само да чета за тези места. Не си представям да се замъкна доброволно в някакво такова място с всякакви летящи и пълзящи гадинки, жега, влага, мръсотия и прочие екстри :) Героите също много ми харесаха. Бен е голяма работа, много ми хареса. Джилиън също. И двамата са голями фурии. Май до сега не съм чела в някой роман да е описван мъж с такава необуздана и абсолютно неприкрита сексуалност. А и самият стил на книгата беше на места доста груб и без заобикалки. Не знам дали е от превода /бил е по-буквален/или авторката е искала и с изразните средства да подсили животинското и първичното усещане, но в "Амазонката" имаше доста лафове, които не съм срещала въобще в книгите за Макензи /или други, които съм чела до сега/ :ph34r: Включая и от устата на Джилиън :) Много се радвам, че прочетох книгата... Сега съм в чуденка дали да се върна пак назад във времето и да го видим този херцог, или да прочета още някоя за Бюканън примерно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Господарят на замъка" на Ан Лоурънс. Книгата имаше доста силни моменти, които искрено ме трогнаха. Единственото, което не ми хареса беше връзката между главната, главния и сина на главния, малко в стил "дързост и красота" :eek: . Но, ако забравиш това, романчето си го бива. След нея прочетох "Шотландска стихия" на Карън Хоукинс, нещо което трябваше да направя отдавна. Мале, тая книжка е направо ;):) :) Чусесно романче, от тези които искам да ги чета колкото се може по-дълго, за да си удължавам удоволствието. Грегор и Вениша са страхотни. Искам искрено да благодаря за откриването на авторката и на преводачите, благодарение на които беше истинска наслада четенето :P:wors: :wors: :wors: :wors: Сега съм се захванала с друг МакЛийн - Дугъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ти е, хихихи. Давай смело ще бъдеш изобщо неизненадана колко е гот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера най-накрая ми приключиха всички изпити. Прибрах се вкъщи адски изморена и си казах, абе я да седна да прочета една глава от Уинди и след това ще легна да подремна малко. Да, ама не беше една глава. Започнах и неможах да се спра, докато не прочетох и последната думичка. И да, точно както пишеше на снимката в началото, аз се влюбих в Джак. Тази книжка завинаги се настани в сърцето ми и аз никога няма да я забравя. Чак сега ме е яд, че я прочетох наведнъж, защото искам пак. Благодаря ти, Найти, прекрасна си! Направи ни един чудесен подарък! А който още не я е прочел, моля незабавно да поправи тази непростима грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера най-накрая ми приключиха всички изпити. Прибрах се вкъщи адски изморена и си казах, абе я да седна да прочета една глава от Уинди и след това ще легна да подремна малко. Да, ама не беше една глава. Започнах и неможах да се спра, докато не прочетох и последната думичка. И да, точно както пишеше на снимката в началото, аз се влюбих в Джак. Тази книжка завинаги се настани в сърцето ми и аз никога няма да я забравя. Чак сега ме е яд, че я прочетох наведнъж, защото искам пак. Благодаря ти, Найти, прекрасна си! Направи ни един чудесен подарък! А който още не я е прочел, моля незабавно да поправи тази непростима грешка!

Чудех се какво да чета тези дни, но след този пореден коментар, вече е напълно ясно :rolleyes:

Иначе аз вчера на един дъх прочетох книгата на Дилън Бюканън и Кейт. Не обърнах много внимание на заглавието. Книгата много ми хареса :down: Повече от Разбивача на сърца. Нямаше разточителни описания и крими историята беше много добра. Отдавна не ми се беше случвало да ме изненадат с мотивите и действията на "лошите". Дилън и Кейт също много ми харесаха как си лазеха по нервите в началото :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веси ,всяка следваща от Бюканън-Ренард става все по-интересна!!!

Моята любимка от поредицата е шестата "Танц в сенките" за Джордан и Ноа.

Сладкиши и половина :down:

mariet13 аз чакам да ми дойде настроението за историческа теметика и се мятам на Джак :rolleyes:

Вашите коментари за тоз прекрасен сладур все по-стремглаво ме водят към него :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве да зема се изкажа и аз белким устремглавя хавата. Не че си е нашеее амъъъъъъъ... Та в началото с крис на редакцията са чудехме таз нашата кралица да не е била нящо в цикъл, ич ни не мязаше хихи. Ноооооо точно затова Куинката за пореден път доказа, че е майстор в създаването на разнообразни и непредвидими характери, и макар че е влюбена явно в ряпата и розите всеки може да намери нещо различно и интригуващо във всеки неин сюжет. Неизбежният хепи енд тук е подплатен с аргументирани събития, които да доведат до него и слава богу филмът: "Убий ма убичам та" е доста леко загатнат. Приятен е и фактът, че в книгите й горещите сцени, освен че са написани с вкус, са изкусно премерени като количество, така щото да дообогатят историята, а не да фокусират вниманието на читателя към горещото страстното убийственото и каквото там се сетите "Беги, пай се, че ша та...". Не знам до колко бе нужна тази "реклама" на книгата и авторката, но някак след поста на ети изпитах нужда кажа какво мисля и аз по въпроса. Дет са вика чета ве нищо че не ми личи в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вчера подхванах Уиндъм. Но го докарах само до четири глави, че ми се доспа. Та за сега нямам много впечатления. Пък и трябва да се настроя от съвременни към исторически пак :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оххх...аз в сряда след работа като видях, че горкия херцог се е изгубил не мирясах, докато не ме оставиха на мира всички и не се размазах от четене до 2 часа - коронният ми номер все пак :biggrin: Страшно ме грабват диалозите в книгите на Дж. Куин а и самите герои - остроумни и духовити, а не някакви безхарактерни индивиди, които само се чудят "да му дам ли, да не му ли дам?" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Да изгубиш сърцето си" на Карън Хоукинс. Страхотна книжка :ph34r: .Вече ми липсват бурите на МакЛийн :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че Маклийн ти харесват. За съжаление следващата среща с тях ще се позабави, защото свободното време хич ми го няма напоследък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Колкото повече чакам за нещо, толкова ми е по-сладко после :cool: . Сега започнах да чета "Правилата на капитулацията" на Кристина Дод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, противно на всичките ми планове, тези дни прочетох Сърцето на амазонката. Мислех да видим дали ще се намери херцогът Уиндъм :) Но след няколкото книги за Макензи, ми се оставаше на съвременна вълна. И то на тази на Линда ;) Та реших да прочета "Амазонката", че й се канех от много време. Много готино книжле! Страшно ми хареса обстановката - джунглите, старинния град, експедицията. Ама ми харесва само да чета за тези места. Не си представям да се замъкна доброволно в някакво такова място с всякакви летящи и пълзящи гадинки, жега, влага, мръсотия и прочие екстри :) Героите също много ми харесаха. Бен е голяма работа, много ми хареса. Джилиън също. И двамата са голями фурии. Май до сега не съм чела в някой роман да е описван мъж с такава необуздана и абсолютно неприкрита сексуалност. А и самият стил на книгата беше на места доста груб и без заобикалки. Не знам дали е от превода /бил е по-буквален/или авторката е искала и с изразните средства да подсили животинското и първичното усещане, но в "Амазонката" имаше доста лафове, които не съм срещала въобще в книгите за Макензи /или други, които съм чела до сега/ :super: Включая и от устата на Джилиън :) Много се радвам, че прочетох книгата...

Сега съм в чуденка дали да се върна пак назад във времето и да го видим този херцог, или да прочета още някоя за Бюканън примерно :P

Мда, и аз прочетох на Линдичка "Амазонката" и останах очарована както винаги. Страхотно книжле със страхотни главни, които като се съберяха и избухваше пожар.

Няма проблем. Колкото повече чакам за нещо, толкова ми е по-сладко после :blink: . Сега започнах да чета "Правилата на капитулацията" на Кристина Дод.

Много интересна и хубава книжка. Няма да съжаляваш, че си я прочела. ;)

А иначе аз тези дни прочетох на Куин книгата за Уиндън или по-правилно казано тази за Джак. Ами не знам какво да кажа освен едно голямо, хипер, мега БРАВО на преводачите и редакторите! Страхотно преведен роман, който въздейства и ме кара да изживявам цялата история. Беше ми супер забавно докато четях, а освен това мразя дъртата. Пффф, да й имам нервите на Грейс дето я изтърпя толкова време. То мръсно, мръсно и мрънкало, ама чак пък толкова... Освен, че Джак ми е любимец, Томас ми е много на сърце и нямам търпение да прочета книгата за него! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дочетох "Правилата на капитулацията" на Кристина Дод. Да се чуди човек, защо толкова време не съм чела нейни романи :cool: . Определено много ми хареса как пише. Затова сега продължавам с "Моята любима годеница" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дочетох "Правилата на капитулацията" на Кристина Дод. Да се чуди човек, защо толкова време не съм чела нейни романи :P . Определено много ми хареса как пише. Затова сега продължавам с "Моята любима годеница" :)

О,"Моята мила годеница" е страхотна книга :cool: Определено си заслужава четенето :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз най-накрая дочетох Уиндъм :lol6: Нещо нямах никакво време тези дни с тази кратка почивка. Много сладка книга :lol6: Много ми хареса как е написана и настроението, което носи. Но сега мисля пак да се върна към по-сегашни времена. Мисля да прочета книгата за Алек Бюканън :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи започнах "Брачна авантюра" на Джули Гарууд и много се надявам да имам достатъчно време да си я дочета днес :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз прочетох "Прокуденият" на Никол Джордан. Като цяло книжката ми хареса. Авторката обаче много "заляга" над любовните сцени. Книгата е пълна с тях, ато се започне от първата страница до последното изречение. Историята се развива около Джейк и Кейтлин. Те са млади, обичат се, но трябва да крият любовта си, защото са от враждуващи семейства. Неговото семейство отглежда говеда, нейното овце, и са в постоянна война. Отделно, че бащата на Кейтлин е много зъл и постоянно подклажда огъня между двете семейства, нигата започва как Кейтлин и Дейк прекарват един следобед заедно, решени са да се оженят, и дори Джейк е казал на баща си и брат си, че ще я доведе скоро в дома им, кат своя жена. Няколко часа по-късно обаче, пристига баща й, с тялото на брат й и свидетели, че Джейк го е убил и е избягал. Баща й, обвинява нея за смъртта на брат й, защото той е отишъл да защити честта й, а любовникът й го е убил. Затова я обезнаследява и я прогонва от дома си. Минават четири години и Кейтлин, която до сега е живяла далече се връща да организира погребението на баща си. Сега тя е вдовица и има син. Джейк пък, наистина е убил брат й, но при самозащита и не преди да получи два куршума. Едва успява да избяга и дълги месеци не може да се възстанови. Когато се прибира научава, че за главата му има награда и, че Кейтлин е заминала. Той заминава за Мексико, където става наемник, и четири години е извън закона. Но сега се връща, оневинен за убийството на брата и решен да си върне Кейтлин. Но тя отказва дори да го погледне, не иска да бъде с него, макар, че още го обича. А той при всеки удобен случай се опитва да я съблазни. В един момент Кейтлин реши да се омъжи за един учител, защото постоянно мислеше, че сина й трябва да има нормално семейство. Но Джейк набързо я разубеди да развали годежа. И от тук нататък, много силни страсти и противопоставяне на силни воли. Той я иска, тя се стиска. И тъй като Кейтлин въобще не говори нито мисли за мъртвия си съпруг, почна нещо да ме съмнява. И тогава леля й доведе сина й. Джейк го видя и разбра, че момчето е негов син. Оказа се, че след като баща й я е прогонил, тя е успяла да остане още известно време в дома си, и щом разбира, че е бременна баща й я изпраща при леля й. По пътят тя измисля, че е била омъжена, но скоро след сватбата съпругът й е починал. И така тя все още вярва, че заради престъпният си живот, Джейк не е достоен да бъде баща на детето й, но той е твърде решен да се омъжи за нея, и да признае сина си. Задачата му е леко ослужнена от пристигането на един ловец на глави, който е решен да го отведе в Мексико жив или мъртъв. Книжката е хубава, няма много драма, за сметка на това има много либов. Главните докато в един момент се награбват страстно, в следващият почват да се борят един срещу друг. Ако на някой мус е чете нещо по-леко. Препоръчвам книжката с две ръце. :eek::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,Ине така както я описа как да не му се дочете на човек :wors: много интересно ми стана...обожавам такива историйки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,Ине така както я описа как да не му се дочете на човек :offtopic_s: много интересно ми стана...обожавам такива историйки :D

Няма защо мило :P Наистина ми хареса. СМятам, че книжлето си заслужава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тези дни прочетох книгата за Алек Бюканън и Регън. Много сладка книга! Крими нишката също ми хареса. Много ми хареса как се описваше неглижирания външен вид на Алек. И аз много си падам по "лоши момчета" :ph34r: Костюмите и вратовръзките не са ми много по вкуса...Вече двама от братята Бюканън ми се наредиха сред фаворитите - Дилън и Алек :P Много ми допаднаха тези истории за ченгета. Препоръчайте ми и други хубави романи от сорта на тази поредица. Сега мисля да сменя малко автора и да пробвам някой роман от поредицата за морските тюлени на Марлис Мелтън. Там май има и драматични моменти...Мисля да започна с Време за бягство :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега мисля да сменя малко автора и да пробвам някой роман от поредицата за морските тюлени на Марлис Мелтън. Там май има и драматични моменти...Мисля да започна с Време за бягство :)

Добър избор, но по-добре ги почни от началото на поредицата-развръзката на първата книга приключва във втората, а и заформящите се двойки активно се споменават и в четирите книги.

Интересна книга с готино ченге и много добър сюжет( за мен поне) е "Не можеш да се скриеш" на Карън Роуз-мисля, че я има в ескейп.

Приятно четене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...