Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 4,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Уважаеми потребители, Благодарим ви за проявеното търпение през изминалите месеци. През това време се наложи да подменим няколко от сървърите ни и да направим редица оптимизации за да ускорим зарежда

Не ви ли стана досадно да мрънкате, да сте недоволни от нещо/някой, все да търсите за какво да се захванете да омрънкотите, за да бъде задоволена страстта към вечното недоволство и повсеместно реване?

Да, докладвах 3 от постовете и бях озадачен, че последствия няма, особено след като наблюдавам, че модераторите действат моментално. То е ясно, че се парадира с някаква елитарност и самочувстви

Публикувани изображения

Различни ефекти със азиатски символи съм имал и извън браузера -във редактора като съм  копирал код от такъв източник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и аз имам нужда от нова видеокарта... :D

а аз не.

нито на един от трите компютри, които използвам ежедневно няма посоченият от вас проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тия символи навсякъде се виждат така, аз съм ги писал на различни места преди години  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път имаш нужда от нова видео карта (скоро) :)

Наред си му е картата, тези символи създават такъв ефект и на други места съм ги срещал.

И аз ги виждам и на двете си машини, под андроид обаче не се виждат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега имах време да прочета за препоръката на Калин  :) Пу,пу,пу .....да не са му уроки  :) с лаптоп съм .

Интересно ми е че за първи път наблюдавам такива йероглифи и си викам - да не съм объркал дъвката с LSD :D 

Не е проблем , просто си викам - защо не прикарам тая тема да стане 100 страници и да отпочнем нова . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Интересно ми е че за първи път наблюдавам такива йероглифи и си викам - да не съм объркал дъвката с LSD :D

...

Не си бе, спокич.Ок си си :magnifier:

Между другото и на лаптопите от работа се виждаха тези йероглифи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го снипета който прави белите!

<span>  <span>Я</span>  <span>๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎</span>  <span>๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํ</span>  <span>ํํํํํํํํํํํํํํํํํํํ Я</span>  <span>๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎</span>  <span>๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํ</span>  <span>ํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํํ</span>  <span>ํํํํํํํํํํํํํํํํ ค้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้</span>  <span>้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้</span>  <span>้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้</span>  <span>้้้้้ Я</span>  ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎  <span>...</span></span>

Ето го и base64[uTF-8] encoded, ако му трябва на някой за анализ:

PHNwYW4+DQoJPHNwYW4+4LiP4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmOPC9zcGFuPg0KCTxzcGFuPuC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5jjwvc3Bhbj4NCgk8c3Bhbj7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY3guY08L3NwYW4+DQoJPHNwYW4+4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmN4LmNIOC4j+C5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5jjwvc3Bhbj4NCgk8c3Bhbj7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY48L3NwYW4+DQoJPHNwYW4+4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmO4LmN4LmNPC9zcGFuPg0KCTxzcGFuPuC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jeC5jTwvc3Bhbj4NCgk8c3Bhbj7guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY3guY0g4LiE4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJPC9zcGFuPg0KCTxzcGFuPuC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5ieC5iTwvc3Bhbj4NCgk8c3Bhbj7guYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYnguYk8L3NwYW4+DQoJPHNwYW4+4LmJ4LmJ4LmJ4LmJ4LmJIOC4j+C5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5juC5jjwvc3Bhbj4NCgnguY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY7guY4NCgk8c3Bhbj4uLi48L3NwYW4+DQo8L3NwYW4+

Докторе, извадих го от ето този ти пост!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Ето го и base64[uTF-8] encoded, ако му трябва на някой за анализ:...

Анализ !?

Отговорено е вече по въпроса.

Първите три отговора на ключова фраза Thai characters display on the web page with a long tail ще ви спести анализа на base64[uTF-8] encoded снипета.

С думи прости.

Криво рендиране. Браузърът на вашата система не разпознава тайландски конкретен шрифт и не знае как да го изобрази, от което и въпросните артефакти. Явно докторът го притежава и затова не се кахъри. Има един пункт от инсталацията на Windows, предлагащ добавяне на азиатски шрифтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анализ !?

Отговорено е вече по въпроса.

Първите три отговора на ключова фраза Thai characters display on the web page with a long tail ще ви спести анализа на base64[uTF-8] encoded снипета.

С думи прости.

Криво рендиране. Браузърът на вашата система не разпознава тайландски конкретен шрифт и не знае как да го изобрази, от което и въпросните артефакти. Явно докторът го притежава и затова не се кахъри. Има един пункт от инсталацията на Windows, предлагащ добавяне на азиатски шрифтове.

Аре ся азиатските шрифтове ти виновни! Разпознава си всичко браузъра ми, зора е че Винтюфса не имплементира коректно наслагването на диакритични знаци.

Я

Гледай само какво става с родната буквичка Я и малко ударения. Хлъц...

По-интересното е, от де са се взели токова <span> тагове... Ако редактора на форума позволява добавянето им в поста под формата на HTML инжекция в поста - то тогава това е вече интересен проблем...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

Ха ха ха, забавно е

Пробвах да го плясна на 3-4 реда но страницата блокира и поста не можа да се публикува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Едвам се сдържам да не напиша, че ръсиш поредни бисери, а това  Винтюфса е тъпо. Коректно наслагването на диакритични знаци е приоритет на браузъра. И доктора заявява, че той няма такива проблеми на три негови машини. Докторът е на Винтюфса - 100%, докато аз не съм.

Ето го цитираното публикуване и аз го виждам под Ubuntu 12.10 като всички останали. Забележи, казвам Ubuntu, защото тази система рендира символите по съвсем различен начин от Windows.

Публикувано изображение

Удареното Я нещо не пунтира дискутирания (д)ефект под моята операционна система.

Публикувано изображение

HTML инжекция!? Ново 20.

Копирах въпросните символи и voila, без всякакви инжекции и 5лв!

Публикувано изображение

Кал е сложил цедка на цинизмите и обидните думи, така че едва ли ще му представлява трудност да добави в масива и проблемните символи, пък били те и htmlspecialchars на таг span.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвам се сдържам да не напиша, че ръсиш поредни бисери, а това  Винтюфса е тъпо.

...

М'че що се сдържаш? Пиши си квото ти е на сърцето!

...

Коректно наслагването на диакритични знаци е приоритет на браузъра....

Коректното наслагване на диакритичните знаци зависи от това операционната система как имплементира нормализацията на юникод стринговете. Ето ти и малко документация как това става при Винтюфса и защо са направили допустимо наслагването на повече от един nonspacing знаци, след като по стандарт това не е предвидено. Разбира се браузерът може да имплементира собствен API за нормализация, но в случая това не е така.

...

И доктора заявява, че той няма такива проблеми на три негови машини. Докторът е на Винтюфса - 100%, докато аз не съм.

...

Доктора заявява, че няма такива проблеми пък ходи и си играе в два поредни поста да пробва с прилежно форматирани тайландски и кирилски занци... Гледай ти...

...

Ето го цитираното публикуване и аз го виждам под Ubuntu 12.10 като всички останали. Забележи, казвам Ubuntu, защото тази система рендира символите по съвсем различен начин от Windows.

...

Убунтуту си е убунту - аз него не обсъждам...

...

Удареното Я нещо не пунтира дискутирания (д)ефект под моята операционна система.

...

Правилно! Аз коментирам Винтюфса. Оп! Какво става там? Какво викаш не се виждало?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Пък и не само браузъра се дъни - глей ко праи Open Office:

Публикувано изображение

Те ползват същата нормализация и страдат от същият синдром.

...

HTML инжекция!? Ново 20.

Копирах въпросните символи и voila, без всякакви инжекции и 5лв!

...

Публикувано изображение

...

Кал е сложил цедка на цинизмите и обидните думи, така че едва ли ще му представлява трудност да добави в масива и проблемните символи, пък били те и htmlspecialchars на таг span.

Какво ще представлява трудност и какво няма да представлява трудност не знам. Само знам, че сега поста на Доктора включва HTML тагове, които прецизно разделят символите един от друг, ще рече сложени са през някакъв редактор с умисъл. Кой е този редактор дето го позволява това - не коментирам, само казвам, че през стандартния редактор това не става, а <span> таговете са там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Доктора заявява, че няма такива проблеми пък ходи и си играе в два поредни поста да пробва с прилежно форматирани тайландски и кирилски занци... Гледай ти...

.......

Доктора проблеми с тия знаци няма - наслаждава се на ефектите им  :whist: 

Все пак тук е темата за проблеми с форума.

Проблеми - Форум .... 

Забавните ефекти на тайландските символи върху екрана не са нито проблем, нито пък свързани със форума.

Това имах предвид поствайки скрийн с постове от фейса.Това имах предвид, и пастирайки символите в мои постове-за да видях хората, че е просто ефект, а не дефект.

Мхм.

Съжалявам, ако не съм се бил изразил достатъчно ясно  :lock:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия символи се оказаха най-големия проблем на форума. Трети ден никой от екипа не е спал от причинения стрес. Дано все такива да са ни проблемите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктора проблеми с тия знаци няма - наслаждава се на ефектите им  :whist: 

Все пак тук е темата за проблеми с форума.

Проблеми - Форум .... 

Забавните ефекти на тайландските символи върху екрана не са нито проблем, нито пък свързани със форума.

Това имах предвид поствайки скрийн с постове от фейса.Това имах предвид, и пастирайки символите в мои постове-за да видях хората, че е просто ефект, а не дефект.

Мхм.

Съжалявам, ако не съм се бил изразил достатъчно ясно  :lock:

Е, нали и аз това казвам? Проблема не е породен от форумната система. Из по-дълбоко иде...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен  се получава това:

Публикувано изображение

Просто не се показва снимката на дадения потребител.Това от  kaldata ли е или е пак грешката в моя телевизор.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен  се получава това:

Просто не се показва снимката на дадения потребител.Това от  kaldata ли е или е пак грешката в моя телевизор.

Това обикновено е проблем на хоста където се намира снимката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал да потвърдя проблема, който колегата sliderum e описал. 

Това се наблюдава и при комуникация на ЛС с други потребители.

Освен това, забелязвам повтарящ се елемент в двата случая - на screenshot-а, даден от колегата, забележете как бутоните/линковете "Докладвай", "Добави Видео", "Цитирай" и "Отговор" имат стилиране на Unordered List (ul).

Това стилиране идва от факта, че целия компонент, съдържащ тези елементи а именно:

<ul class="post_controls clearfix clear">

попада в контейнера, в който се съдържа поста а именно:

<div class="post entry-content">

По този начин, върху ul елемента се прилагат стилове, който би трябвало да засегнат самo unsorted list елементи, които са в поддървото на втория елемент (т.е. в тялото на поста).

Каква е причината в един момент тези контроли да попадат в тялото на самия пост, не успях да разбера, но изглежда, че нещата става още по - зле, ако към такова "счупено" мнение се добавят още елементи и мнения.

Ето резултата в моя случай: 

post-62763-0-09510900-1402174037_thumb.p

Имам едно мнение (абсолютно недоказано, разбира се), че по някакъв начин, причината за това "чупене" на html-а е свързано със случая, когато дадено мнение съдържа anchor елемент или в тялото на поста има html код, който при ренд-ване омазва нещата. Понеже и на други места съм виждал подобно чупене, общия елемент при тях беше именно anchor-а. Това е просто предположение - нямам идея дали реално това е проблема или не, но мисля, че ще е от полза да се провери като вариант.

Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване