Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

такава опция няма никъде.

Нямам достъп до управление на захранването, а мисля че оттам се оправяше. В настройки барах Сесия и стартиране и Прозорец за влизане  , но няма това което търся там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Thores написа:

такава опция няма никъде.

Нямам достъп до управление на захранването, а мисля че оттам се оправяше. В настройки барах Сесия и стартиране и Прозорец за влизане  , но няма това което търся там.

Тази опция е изключена по подразбиране. Как така нямаш достъп ?

lock-screen.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си ги спрял, че приспи ли се линуксчето после само от копчето може да се спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

Хубаво си ги спрял, че приспи ли се линуксчето после само от копчето може да се спре.

Опциите се отнасят само за дисплея/екрана. При лаптопите, няма никакви проблеми с приспиването и събуждането. С настолните съм имал, но зависи от машината. Каквито и проблеми да има с приспиването, това е по- добре от запален офис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Опциите се отнасят само за дисплея/екрана. При лаптопите, няма никакви проблеми с приспиването и събуждането. С настолните съм имал, но зависи от машината. Каквито и проблеми да има с приспиването, това е по- добре от запален офис.

Толкова ли е зле? Чак офиса да запали. Леле. Евтиното излиза скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Hot Bastard написа:

Толкова ли е зле? Чак офиса да запали. Леле. Евтиното излиза скъпо.

Всеки ел. уред може да запали офис. Това не е автомивка и склад за железа.  Захранване на компютър се е палило пред мен, или по- скоро, изключих го, когато започна да излиза дим от него. В стаята под мен се беше запалил климатика преди няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Всеки ел. уред може да запали офис. Това не е автомивка и склад за железа.  Захранване на компютър се е палило пред мен, или по- скоро, изключих го, когато започна да излиза дим от него. В стаята под мен се беше запалил климатика преди няколко години.

Аз си мисля, че и Линукса е ударил едно рамо, защото консумацията на ток при него е значително по-голяма отколкото при Уиндоуса. Градусите скачат като печка чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Аз си мисля, че и Линукса е ударил едно рамо, защото консумацията на ток при него е значително по-голяма отколкото при Уиндоуса. Градусите скачат като печка чудо.

Това как го изчисли, че консумацията е по-висока?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, borovaka написа:

Това как го изчисли, че консумацията е по-висока?

А ти защо мислиш, че не е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Hot Bastard написа:

Аз мисля, че мислиш глупости или не ги мислиш, а само ги пишеш, за да дразниш тези, които ще ти се вържат.

Компютъра, чието захранване се запали беше под Windows. Хардуерен проблем може да възникне под всяка ОС. Имаш на едно място потенциален източник на възпламеняване (от прегряване, късо съединение, лош контакт) и горим материал под формата на изолация на кабели, смола и облицовка от натрупал се прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hot Bastard написа:

Мисля, защото виждам какво казва powertop и nvidia-smi примерно :)
А ти по какво по-точно съдиш каква е консумацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

А ти защо мислих, че е? Отде се бръкна, познавачо, връщай се в мишата дупка откъдето си излезнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:offtopic_s:

преди 5 минути, cybercop написа:

Аз мисля, че мислиш глупости или не ги мислиш

Той ръси като поп с кандило из всички теми.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, защото виждам какво казва powertop и nvidia-smi примерно :)
А ти по какво по-точно съдиш каква е консумацията?

линукс и батерия

линукс и нвидиа

леле, усещам, че следващото е линукс и десктоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

линукс и батерия

линукс и нвидиа

леле, усещам, че следващото е линукс и десктоп

Ебаси човек, честно да ти кажа изобщо не се кефя и аз на Линукс десктопа ( ама напълно сериозно ). Айде моля те кажи ми какво да ползвам, че наистина съм се отчаял в последните години.
Дайте ми нещо дето да работи и да мога да си върша работата, без проблеми - ще съм много благодарен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, borovaka написа:

Ебаси човек, честно да ти кажа изобщо не се кефя и аз на Линукс десктопа ( ама напълно сериозно ). Айде моля те кажи ми какво да ползвам, че наистина съм се отчаял в последните години.
Дайте ми нещо дето да работи и да мога да си върша работата, без проблеми - ще съм много благодарен ;)

Е то е пределно ясно. Ако имаш пари Мак, ако нямаш - Уиндоус.

Топлата вода отдавна е открита.

преди 9 минути, bvbfan написа:

Ти и акъл.

Друго си е КДЕ-то да крашва и Гнома да изяжда паметта с мемори лийкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Hot Bastard написа:

Топлата вода отдавна е открита.

Ей ако ставаше с пари ( като едно време ) - щеше да е супер. Интресното е че, лаптопа ми струва повечко от Macbook Pro, имам и закупен Windows а ползвам Линукс десктоп - който определено не харесвам - защо ли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ако ставаше с пари ( като едно време ) - щеше да е супер. Интресното е че, лаптопа ми струва повечко от Macbook Pro, имам и закупен Windows а ползвам Линукс десктоп - който определено не харесвам - защо ли :)

Може би изпитваш странно чувство на превъзходство над суперскъпата и мегамощна машина която си купил, като я накараш да падне на колене, рънвайки Gnome Shell.

Лагави анимации, мемори лийкове, 0 фийчъри - е как да не го хареса човек.

А това обяснява и защо ползваш Линукс десктоп - имаш машина на която може да върви поне наполовина прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Hot Bastard написа:

Може би изпитваш странно чувство на превъзходство над суперскъпата и мегамощна машина която си купил, като я накараш да падне на колене, рънвайки Gnome Shell.

Лагави анимации, мемори лийкове, 0 фийчъри - е как да не го хареса човек.

А това обяснява и защо ползваш Линукс десктоп - имаш машина на която може да върви поне наполовина прилично.

Дам, какво прозрение - най-вероятно е заради това. Аз се чудя защо толкова превъзходен се чувствам напоследък ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Hot Bastard написа:

По-ясно - здраве му кажи. Не знам какви са ти ИТ уменията и какъв досег имаш до Мак, Линукс дистрота и Уин, но явно изживяването ти се води от картинките. Ако искаш аз да ти кажа как насила ме мигрираха към Линукс от М$? Ще стане мазало, ще те затапя, ще флудиш и ръсиш клишета и дефакто ще клекнеш до извода "на мен Уин ми върши работа, много съм тъп да се оправя с коя да е дистро" и после заобиколно ще намекваш, че Уин е супер ОС, щото е за тъпаци, които дефакто не са такива, понже са 98% от десктоп потребителите и т.н. и т.н - мазало. В цялата цапаница ще стане ясно, че аз знам как да изпробвам и наблюдавам хардуер и софтуер, ти - не, ще ръсиш клишета, аз ще те затапвам и те така цял ден. Като не ти харесва линукс дистрота, има секция във форума за Уин. Впрочем и секцията за вируси е само за Уин - може и там да пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, DebianBuster написа:

По-ясно - здраве му кажи. Не знам какви са ти ИТ уменията и какъв досег имаш до Мак, Линукс дистрота и Уин, но явно изживяването ти се води от картинките. Ако искаш аз да ти кажа как насила ме мигрираха към Линукс от М$? Ще стане мазало, ще те затапя, ще флудиш и ръсиш клишета и дефакто ще клекнеш до извода "на мен Уин ми върши работа, много съм тъп да се оправя с коя да е дистро" и после заобиколно ще намекваш, че Уин е супер ОС, щото е за тъпаци, които дефакто не са такива, понже са 98% от десктоп потребителите и т.н. и т.н - мазало. В цялата цапаница ще стане ясно, че аз знам как да изпробвам и наблюдавам хардуер и софтуер, ти - не, ще ръсиш клишета, аз ще те затапвам и те така цял ден. Като не ти харесва линукс дистрота, има секция във форума за Уин. Впрочем и секцията за вируси е само за Уин - може и там да пишеш.

Аха. ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, bvbfan написа:

А ти защо мислих, че е? Отде се бръкна, познавачо, връщай се в мишата дупка откъдето си излезнал.

То туй е тролът на Камината цъфнал и тук да ръси умнотии :lol6:

преди 7 часа, DebianBuster написа:

sudo apt-get upgrade && cat /etc/os-release

:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petie1 написа:

То туй е тролът на Камината цъфнал и тук да ръси умнотии :lol6:

Познах го по билярдната топка, вместо мозък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...