Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Аз съм момиче на 26 и съм тотално отчаяна от живота. Не мога да си намеря никакви приятели. Трудно контактувам, доста затворен човек съм, може

би затова и не си намирам приятели. Интересувам се от сървъри, UNIX,операционни системи, мрежи , и не мога да намеря човек със сходни интереси. Майка ми ме натиска да имам момиче приятелка,обаче момичетата са ми скучни повърхностни кифли едно 99.9 процента. Предпочитам да общувам с момчета - за футбол, коли , UNIX, оръжия , компютърни игри и др. Предпочитам мъжката компания,защото имам повече теми за разговор.(което не ме прави к*рва) Имам неприятното чувство че съм момче в женско тяло. Омръзнало ми е да ме питат за гадже, и деца. Мразя да върша каквато и да е било домакинска работа. Чувствам се потисната, а не желая да ходя по психиатри, защото само ще ме назобат със всякакви скъпоструващи антидепресанти със съмнителен ефект. Чувстам се ужасно объркана. Искам да се занимавам с програмиране и системна администрация,което изключва семейство/ гадже ,защото не бих си зарязала удоволствието от работата да дондуркам мъж/дете. Омръзнало ми е да ме наричат егоист, не мисля че има нещо лошо в това човек да е егоист. Не мога да си променя характера,колкото и да ми го натякват. Обмислям да приключа със себе си веднъж завинаги, и без друго за нищо не ставам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете да разсъждавате като машина и нещата ще си дойдат на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ТерминалТора написа:

Здравейте. Аз съм момиче на 26 и съм тотално отчаяна от живота. Не мога да си намеря никакви приятели. Трудно контактувам, доста затворен човек съм, може

би затова и не си намирам приятели. Интересувам се от сървъри, UNIX,операционни системи, мрежи , и не мога да намеря човек със сходни интереси. Майка ми ме натиска да имам момиче приятелка,обаче момичетата са ми скучни повърхностни кифли едно 99.9 процента. Предпочитам да общувам с момчета - за футбол, коли , UNIX, оръжия , компютърни игри и др. Предпочитам мъжката компания,защото имам повече теми за разговор.(което не ме прави к*рва) Имам неприятното чувство че съм момче в женско тяло. Омръзнало ми е да ме питат за гадже, и деца. Мразя да върша каквато и да е било домакинска работа. Чувствам се потисната, а не желая да ходя по психиатри, защото само ще ме назобат със всякакви скъпоструващи антидепресанти със съмнителен ефект. Чувстам се ужасно объркана. Искам да се занимавам с програмиране и системна администрация,което изключва семейство/ гадже ,защото не бих си зарязала удоволствието от работата да дондуркам мъж/дете. Омръзнало ми е да ме наричат егоист, не мисля че има нещо лошо в това човек да е егоист. Не мога да си променя характера,колкото и да ми го натякват. Обмислям да приключа със себе си веднъж завинаги, и без друго за нищо не ставам.

Това е твоят живот, и защо трябва да правиш нещо, което не ти харесва?
След като ти харесва програмирането - занимавай се с програмиране.
Ако не желаеш мъж и деца - не се омъжвай!
Не виждам какъв ти е проблемът, след като се занимаваш с любимата си дейност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямата грешка която ще направите ще е ако си сложите край на живота.

Не го правете - този живот ви е даден за да го изживеете пълноценно и нормално, а не да го прекратявате прибързано заради проблемите ви.

Помислете си само какво бихте причинила на майка си ако си сложите край на живота.

Рано или късно ще откриете за какво да живеете и дишате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ТерминалТора написа:

Обмислям да приключа със себе си веднъж завинаги, и без друго за нищо не ставам.

Това си е за доклад. НО, нека приемем, че е изблик.

За разлика от @sliderum, аз ще Ви кажа да се разгледате като, ай да не е сървър, а компютър в който е проникнал вирус. Подходете към себе си както към любимото Ви нещо. Какво ще направите, а?! Ще го изоставите ли, а?! Не е ли по уместно да намерите начин с вашите способности да премахнете този вирус в операционната Ви система? При компютрите няма отчаяние, т.е. в най лошия случай се рестартират. Дърпа им шалтера или ги изключва някой друг.

Не знам до колко сте вярваща, но при нас християните когато нещо ни е криво ходим в църквата, изповядваме се и се молим. Имено там намираме нашето спасение.

Явно на психиатри нямате вяра, затова намерете близък човек с който да споделяте неволите си, и определено не му споменавайте горното Ви "обмисляне" ... това е доста натоварващо психиката на другия.

Не сте много контактна, Защо? Какво Ви пречи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се оставяй да ти дават "наклон" в живота! Не нужно да прекараш живота си в угаждане на "стадото"! Не позволявай да ти казват, какво можеш, какво не и какво трябва, защото това правели другите. Прави това, което те прави щастлива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не сте много контактна, Защо? Какво Ви пречи?

преди 16 минути, патарока написа:

не мисля че има нещо лошо в това човек да е егоист

Явно е точно това, което не мисли че е лошо да бъде, при това 100% егоист. Наистина не е лошо човек да е егоист, проблемът идва, когато е прекалено егоист. Тогава е склонен към всякакви резки промени на настроението и постъпки свързани с тези промени на настроението. А също и да следва някоя поведенческа линия с летален изход, дори да не цели конкретно да си посегне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ТерминалТора написа:

Аз съм момиче на 26

Моля, направете следния  експеримент.

Прочетете началния постинг с погледа на една отговорна, зряла жена на 26. Другата гледна точка ще ви даде допълнителна информация. Може да не е единствен верен път, но е друг път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези години трябва да прегърнеш живота,а не да обмисляш да го напуснеш.Като не можеш да си намериш приятел или приятелка,вземи си някаква животинка,грижи се за нея,може живота ти да придобие смисъл.Опитай се да допуснеш някой познат по близо до себе си.Откажи се от някои навици,приобщи се към живота с друг подход.Макар,че не можеш да си намериш приятел със сходни интереси,не го поставяй като критерий,изясни си приоритетите и започвай да ги следваш.Не се отказвай от живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Наистина не е лошо човек да е егоист, проблемът идва, когато е прекалено егоист.

При 100% егоист няма помисли за свои летални състояния. Може да има помисли за привеждане на друг в летално състояние, но не и върху себе си. ;) 

Другото което е, във всеки етап от живота си човек има различно его, т.е. докато си дете - имаш само едно Его, а когато станеш възрастен - две, т.е. започваш да носиш и отговорност спрямо обществото. В конкретния случай @ТерминалТора проявява детското си Его. Тя не разсъждава, тя не споделя, а направо изразява ултиматум. Вид крайност. Никой не ме харесва, особено моите родители и затова ще им направя на пук. Аз съм личност и каквото реша - това ще направя. В действителност нейната личност е съградена по не знаем от нас начин, т.е. нито знаем как са се отнасяли родителите и в миналото, нито какво е отключило този изблик, за да спомене в един  свободен форум някакви свое "обмисляне". Допитва се до нас, т.е. тези които са в този форум, как ще реагираме на въпросното "помисляне".

Ако бе в реалността, то аз знам как бих реагирал на въпросното "обмисляне", но тук ... се въздържам, поради факта, че все пак е допитване за мнения по нейния казус.

Във всеки психо-анализ се  започва със страховете. Не стана ясно от какво се страхува?!

Единственото което се забелязва е, че търси приятели. Как си ги представя?! Какво разбира от приятелство, при положение, че е декларирала - егоизма си?!

Изобщо, ако човек е егоист на 100% не търси приятелство, а се отдава на любимите си неща. Не му пука за другите, следа своето его и прави нещата които му се искат, а не изпада в отчаяние. Ако ползва отчаяние, то го ползва за манипулация.

За момента спирам до тук.

п.п. Имам позната на нейната възраст или малко по-голяма която се мисли за момче и т.н., и определено е егоист. Родителите и ми бяха комшии и бяха вдигнали ръце от нея. Определено обаче не изпада в отчаяния и т.н. Отгоре на това е и атеистка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

Моля, направете следния  експеримент.

Прочетете началния постинг с погледа на една отговорна, зряла жена на 26. Другата гледна точка ще ви даде допълнителна информация. Може да не е единствен верен път, но е друг път.

А сега, моля още един експеримент. Затворете очи и се вслушайте в шумовете. Представете си, че ви няма. Тази пак ще прави същото, онзи пак ще прави същото. Едни ще се смеят, други ще вдигат патардия, трети ще се възползват от откритите възможности... само вас няма да ви има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Aumi написа:

Това е твоят живот, и защо трябва да правиш нещо, което не ти харесва?
След като ти харесва програмирането - занимавай се с програмиране.
Ако не желаеш мъж и деца - не се омъжвай!
Не виждам какъв ти е проблемът, след като се занимаваш с любимата си дейност!

Проблемът ми е че ми оказват психически тормоз роднини да бъда нещо което не съм . Следват скандали и разправии, защото работех нощни смени и се цупят че нямам сили да готвя и чистя . :angry22:

преди 1 час, hristo58 написа:

На тези години трябва да прегърнеш живота,а не да обмисляш да го напуснеш.Като не можеш да си намериш приятел или приятелка,вземи си някаква животинка,грижи се за нея,може живота ти да придобие смисъл.Опитай се да допуснеш някой познат по близо до себе си.Откажи се от някои навици,приобщи се към живота с друг подход.Макар,че не можеш да си намериш приятел със сходни интереси,не го поставяй като критерий,изясни си приоритетите и започвай да ги следваш.Не се отказвай от живота.

Мислила съм за животинка, но съм с алергии, а майка ми мрази змии. Който съм допускала до себе си, само се е възползвал и ме е прецаквал. Трудно се доверявам на хора особено момичета. Повечето са гадни кучки и и интригантки, чак ме е срам че съм момиче, защото нямам нищо общо с женския пол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ТерминалТора написа:

Мислила съм за животинка, но съм с алергии, а майка ми мрази змии.

Нормално е, доста хора не ги обичат и изпитват ужас от тях. 

Но не разбирам защо го изтъквате това по-такъв начин сякаш може да си вземете само и единствено змия?!

Има толкова много домашни животни, кучета, котки, хамстери, папагали, рибки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, grizly написа:

Нормално е, доста хора не ги обичат и изпитват ужас от тях. 

Но не разбирам защо го изтъквате това по-такъв начин сякаш може да си вземете само и единствено змия?!

Има толкова много домашни животни, кучета, котки, хамстери, папагали, рибки и т.н.

Както казах по-горе алергична съм към всякакви пернати и пухкави създания.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ТерминалТора написа:

Проблемът ми е че ми оказват психически тормоз роднини да бъда нещо което не съм . Следват скандали и разправии, защото работех нощни смени и се цупят че нямам сили да готвя и чистя . :angry22:

Мислила съм за животинка, но съм с алергии, а майка ми мрази змии. Който съм допускала до себе си, само се е възползвал и ме е прецаквал. Трудно се доверявам на хора особено момичета. Повечето са гадни кучки и и интригантки, чак ме е срам че съм момиче, защото нямам нищо общо с женския пол.

Изнесете се на квартира. Няма родители, няма психически тормоз, няма скандали, няма готвене и чистене. Купете си аквариум и си направете терариум Не е необходимо да се доверявате на хората. Защо го правите? Уви операциите за смяна на пола са скъпи. Направете си го като фикс идея, т.е. работете усилено и спестявайте, за да си позволите въпросната операция. Вие сте егоист и може да го направите. Положете усилия. Никой не ще Ви го сервира на тепсия. Само по този начин ще се изградите като личност, като положите усилия и направите нещата които Вие мислите за редно.

Определено това е свързано и с някаква отговорност, т.е. да нямате приятели и т.н. В тоя смисъл всички ще Ви се подиграват. Това е цената - самотата.

И последен въпрос - За какво Ви са приятели? Има доста момичета които си мислят същото като Вас, т.е. че нямат нищо общо с женския пол. Те обаче не се жалват, а реализират себе си. Изнамират себе подобни и си живеят по начин който на тях им е угодно. Момчетата, т.е. мъжете не харесват такива момичета, т.е. жени, които мислят, че не са женски род. В повечето случаи се подиграват с такива. .

Основния Ви проблем е явно с родителите. Не мислете, че Ви тормозят психически. Те са загрижени за Вас. Нормално е да проявяват родителското Его. Вашето Его обаче не е възрастово за възрастта която сте декларирате. Мислите ли, за себе си, като възрастен?! Възрастния човек не се вайка, а прави нещата и си носи отговорността. Да, той решава какво да направи. Той не обмисля края си, а какво да прави. Той се бори и отстоява своята ценност система. Прави всичко, за да постигне целта си, но успоредно с това понася отговорността за делата си. Загърбва несгодите и усилено работи за постигането на целта си.

Направете си план. Следвайте го. Точка по точка и след време ще имате това което желаете. Първо обаче трябва план.

Има доста движение на хомосексуалисти. Потърсете помощ там.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ТерминалТора написа:

Както те посъветваха и други, изходът е да се изнесеш на квартира, за да живееш живота такъв какъвто ти харесва на теб и да бъдеш себе си.
Трябва да изясниш и сексуалната си ориентация. А може би, дали не си асексуална и дали сексът изобщо има място в живота ти, а с мъжете искаш да бъдеш само приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ТерминалТора написа:

Започни от това, което съм подчертал. Тези съвети за изнасянето от къщи не струват ако нямаш стабилна работа. Затова че първата стъпка е в тази насока, ако все още не си я осъществила. А и това ще ти даде и възможност да се срещаш с повече хора и евентуално да попаднеш на такива, с които може да сте приятели. Мъже, жени - оценявай всеки човек сам по себе си. И мъжете, и жените си имат както силни страни, така и слабости. Сама трябва да определиш летвата колко ще е висока или ниска. Все пак прекалените изисквания към приятелите също носят рискове, а не само снижените такива.

Тези определения "аз съм момче в женско тяло" са излишни. Не е нужно да се самоопределяш каква си, а какво искаш. И не, не е егоистично, ако това не е за сметка на някой друг. Близките ти може да имат някакви очаквания, които  да останат неоправдани, но това си е твоя живот. Ти сама трябва да откриеш начина по който да си комуникирате така че да няма излишно напрежение в отношенията ви. Но където има любов и откровеност, решение винаги ще се намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, ТерминалТора написа:

Интересувам се от сървъри, UNIX,операционни системи, мрежи , и не мога да намеря човек със сходни интереси.

Когато бях студент и аз се занимавах само с компютри.
Насочих се към изкуствения интелект.
Интересувам се също така от пренасяне на съзнанието в машина.

Също ми е крайно самотно и са ме упреквали.
Всеки би се разстроил при такова положение на нещата, но това не е депресия.

Глупаво е да го кажа, но имах мечта с помощта на изкуствен интелект да намеря 
някакво голямо решение на проблемите (ако не на света, поне на моите).

Сега пак се занимавам с компютри.
За утешение постигнах една от детските си мечти - написах програми, които композират музика.

Тъй като преди компютрите се занимавах сериозно с музика,
първата ми работа след като се научих да програмирам беше да започна да пиша програми,
които да ми помогнат и композират музика по-добре от мен самия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да правиш нещо, само, защото "трябва" според другите, а ти самата нямаш желание. Прави каквото на теб ти доставя удоволствие и те кара да се чувстваш щастлива

Не се отчайвай, че не намираш хора с твоите интереси. Сигурна съм, че има както момичета, така и момчета

Трябва само да намериш правилната среда

И знай, че каквото и да правиш или не правиш, винаги ще има недоволни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малко щастие  под формата на шоколад, няма да ти навреди
туй е към автора на темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живей си живота момиче,не се предавай,има много начини да се избавиш от депресията,която те е налегнала.Търси,опитвай,пътят е някъде там,трябва да го откриеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е нужно доста да "поработиш" над себе си. От една страна, смяташ, че няма нищо лошо да си егоист- да не влизаш в "клишето" за нормална жена с мъж, дете и добра работа, защото само ще ти пречат- а от друга, не се замисляш, че това е лесният начин да се оправдаваш, че ти харесва да си лентяй, от който никой нищо да не иска, ден да мине друг да дойде, и ако свършва света, какво толкова. Ако повечето бяха като теб и разсъждаваха така, нямаше да има човечество, а пък "програмиране", О, Боже! Там на нивата копаш, тъчеш, предеш и няма и да си чувала за вътрешна тоалетна, камоли за сървъри.

Първо се смири и помисли какво имаш и какво можеш. След това се опитай да не си в някакви непоносими отношения с близките си. Намирай и си оставяй сили да помагаш. Както теб са те дондуркали и отгледали- и то от възрастта, която си сподели- в най-скапаните времена от прехода, така и ти можеш малко да участваш и улесниш сегашният им живот.

Ако си наистина способен човек в това, което правиш и искаш да се занимаваш, ще успееш! Но само работата и постигайки това, което ти мислиш, че те устройва, не е смисъл.

Другото клише е: за да получиш, трябва да дадеш. 

Но в крайна сметка много правилно е отбелязано по-горе, че живота си е твой.

От теб зависи, дали ще е с интересен "сценарий", предизвикателства и постигане на определени цели, или скучна рутина, която да те отчайва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти. 😁

Според мен най-логичното решение за проблема е първо да започнеш да се занимаваш с програмиране, а след това просто да излезеш на квартира. 

Вече си във възрастта, в която всякакви близки и роднини не би трябвало да ти казват какво трябва или не трябва да правиш, защото те не живеят твоят живот, те не изпитват твоите чувства, страсти и желания.  Те са твои. Само и единствено твои. Очакванията на твоите близки са като един товар, едно бреме, от което е хубаво лека полека, с малки стъпки, да се оттървеш, защото в крайна сметка това си е твоят живот и не си длъжна да имаш деца само защото някаква роднина иска. 

Също така не мисля, че е добре да се занимаваш само и единствено с компютри, програмиране и т.н. Според мен е нужен и някакъв друг оттдушник, някакво хоби, което да ти донесе удоволствие. Животът не е само работа - трябва и малко забавление, което да е нещо като награда за свършената работа.  Дали ще е фитнес, разходки в парка или една хубава книга - ти си решаваш. Може и да е някакво изкуство, но не се фокусирай само върху работата. 

Това, което мога да ти кажа е да се опиташ да вземеш живота си в ръце, не се предавай и продължавай смело напред. 
Изглеждаш ми като един способен и силен човек, който може да се справи с проблемите. Просто направи първата крачка. Ти можеш. 

А по въпроса, че се чувстваш като момче в момичешко тяло и не искаш момичета приятелки - не знам дали е така, това е лично твое усещане, не мисля че е удачно да коментирам твоята сексуалност, но това което мога да ти кажа, е че не бих изключвал и жените приятелки. Има доста способни и умни жени, а не само "кифли", както ги наричаш. 

Това, което препоръчвам е първо да си направиш една интроспекция - разбери повече за себе си, разгледай се, опознай себе си. Можеш да вземеш един лист и да се опиташ да отбележиш твоите добри страни, но също така и твоите лоши страни, силни страни и слаби страни и да помислиш за начин по който би се опитала да ги подобриш. И след това все пак да се опиташ. 

А ако не стане - опитай пак.  И пак. И пак и пак и пак. Докато стане. 

Не се отказвай.

Стегни се.

Смело напред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2019 г. в 18:05, ТерминалТора написа:

доста затворен човек съм” - супер, много хубава черта на характера. Иначе какво, да си откриваш чувствата пред други хора, които ще те изслушват от немай къде и ще ти дават тъпи съвети. Много си си добре!

не си намирам приятели” - не си само ти, истински приятел се намира трудно и рядко, почти никога. А да си губиш времето с “приятели” за развлечения и бъбрене е ужасно досадно. Човек се чувства най-добре сам, и ВИНАГИ е сам. Много си си добре!

Предпочитам да общувам с момчета”- браво! По-интересно е, въпреки че има и много момичета с които е интересно, КАТО ТЕБЕ. Много си си добре!

Интересувам се от сървъри, UNIX,операционни системи, мрежи” - супер! Ти си МНОГО УМНА. Много си си добре!

Имам неприятното чувство че съм момче в женско тяло” - защо да е неприятно? Ако сексът не ти е приоритет, всичко е на ред. Хич да не ти пука, полът няма никакво значение, умът е важен. Много си си добре!

Мразя да върша каквато и да е било домакинска работа” - И АЗ И АЗ! Много си си добре!

не бих си зарязала удоволствието от работата “ - супер, крайно време е не само мъжете да бъдат егоисти! Много си си добре!

Живей си живота, даден ти е прекрасен и подходящ точно за теб живот. Майка ти те обича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мдааа - поредната фейк-тема, на която форумните съветници и поучители се изпражняват да говорят глупости. Антрето и цялата тема в него е провокация - поредната. В него са изписани положения, които са несъвместими едно с друго и няма как да се съберат в една и съща личност. Така, че авторът съвсем откровено си послъгва и натъкмява. Друг е въпроса защо и с какви цели. както е и съвсем друг въпроса - че темата служи чудесно за лакмус именно на "реагиралите" в нея форумни образи.

Интересно - никой ли не разбра, че този модел вече е повторяем - периодично се разпалват стимули и напълно еднотипни реакции.

От друга страна - какво ли питам, като цялата работа е едни и същи виртуални никове да се изпишат и по този начин се самопортретират чудесно, съвсем доброволно и с "хъса" на помагачи. И аз си падам по провокациите, но такъв манипулативен подход не бих си позволил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...