Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войсмил

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, _Belial_ написа:

Към твоята просвета не проявявам грам интерес. Виж ко решиш да ме водиш на мач може да дойда, ама предварително да си със залепена уста.

Какво стана сега, признаваш ли си, че нищо не си разбрал кой какво спечелил, или темата вече е български футбол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, sound написа:

Ма то, като го чете човек да се запита имали въобще по- скапани самолети от МиГ и Су - направо ги изкара селскостопански пръскачки.

Возил съм се е тея селскостопанските Ан 2. Изживяване си е да ти кажа. Но като конструкция и двигател, дори той е твърде сложен за спецовете тук. Само си представи 18 цилиндров, звездообразен двигател...

преди 5 минути, Myanmar написа:

Какво стана сега, признаваш ли си, че нищо не си разбрал кой какво спечелил, или темата вече е български футбол.

Ми похвали се де, ти кво спечели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://pogled.info/svetoven/putin-shte-bade-uchreditel-na-noviya-svetoven-red.112552?fbclid=IwAR2Vqyg3Y6OSU6V-5cU8WfoGE1PZIBpw80tlcKDJOQVfBKmtJn_LRB4GnyA

Опааа, ще имаме СССР-2!

Не знам кой почна да пише тези глупости за самолетите, кой можел и кой не можел да прави кобра и самолета да стои на едно място в въздуха.

Искам да ти кажа че, този който е измислил маневрите на самолетите, с подробни детайли както кобрата и стоенето на едно място в въздуха е измислено от Руснак, а Американците да имат поздрави.

И до Потребителя A.COM!   Вече слагам бас че си нямаш друга работа и се бъзикаш тук в форума, написа сумати глупости,  ти се изказа по умен и от учените.

Всеки потребител, включително и аз, като ти покажем някоя новина или източник, или клип, все било невярно, фалшив източник, фалшива новина, клиповете монтаж, ти се изкара най правия, все твоите източници са най верни, а се оказва че си нямаш и хабер. Нечестно е вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Войсмил написа:

Всеки потребител, включително и аз, като ти покажем някоя новина или източник, или клип, все било невярно, фалшив източник, фалшива новина, клиповете монтаж, ти се изкара най правия, все твоите източници са най верни, а се оказва че си нямаш и хабер. Нечестно е вече!

Що бе, аз много ви се кефя на анимациите в стил том и Джери, и още повече на яките клипове на радиоуправляеми играчки :)

Супер сте !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Що бе, аз много ви се кефя на анимациите в стил том и Джери, и още повече на яките клипове на радиоуправляеми играчки :)

Супер сте !

И аз още повече ти се кефя  предвид колко ниско е паднало нивото ти, че си минал и децата по незрялост!

Препоръчвам ти да го изгледаш и после някои да ти прочете приказка за лека нощ, че тук не ти е мястото,  темата е за зрели и умни хора, а не за други (Няма да обиждам).  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, miro20 написа:

Супер сте !

Ти ли бе? Газ пикаеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сме спорили. 

Американската армия е най-великата армия в света...    но само когато няма гъски наоколо. :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, _Belial_ написа:

Ти ли бе? Газ пикаеш!

преди 56 минути, Войсмил написа:

темата е за зрели и умни хора, а не за други

Тъй де. Тогава защо се месите с анимации и радиоуправляеми играчки ? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, M.Николов написа:

Има някой, който не чете!

" МиГ 29 влиза в битка във войната в Залива в ръцете на иракски пилоти. Според военновъздушните сили на Щатите (USAF) пет МиГ-а са били свалени. Незадоволителна подготовка на пилотите и слаба поддръжка, далеч от тази, която заслужават самолетите, може би са отговорни за липсата на успех. Осем пилота на МиГ-29 избягват в Иран, където сега служат в иранските военновъздушни сили. Според слуховете повечето загуби на МиГ-29 са станали по време на опит за дезертиране на иракски пилоти в Иран. "

То си личи кой не чете. Темата е пълна с примери.

Много иракски пилоти бягат в Иран. Това никой не го оспорва. И някои от тях са свалени докато се опитват да долетят до Иран.

преди 5 часа, A.com написа:

Иракчаните даже имат записани въздушни победи

преди 4 часа, M.Николов написа:

Ще може ли един такъв запис да ни покажеш с иракски МиГ-29?:wub:

Като свършат аргументите и се хващаме за семантиката на думите. :)

Да съм споменал МиГ-29?

МиГ-25 сваля Ф-18(пилота загива). Кога и къде ще си намериш сам.

Нали няма нужда да превеждам. Примерно любимата ви мантра - "20 срещу един".

Цитат

On the opening night of the war two Iraqi MiG-29s attempted to engage a flight of USAF F-15Es. One of the MiGs crashed while flying at low altitude but the other MiG pressed on. One of the F-15Es fired an AIM-9 Sidewinder when the MiG locked him up but missed. Several other F-15Es simultaneously tried to engage the lone MiG-29 but were unable to get the kill. One F-15E was actually flying past the Iraqi jet and maneuvered in for the kill but the pilot hesitated to take the shot because he was unsure of his wingmen's location and because he did not get a good tone with the Sidewinder missile

An Iraqi MiG-23 fired a R-24T missile at a F-111 on a bombing run and scored a hit, although the bomber made it safely back to base. Another similar incident occurred with the same Iraqi interceptor several minutes later, this F-111 also made it back to base despite the severe damage to the aircraft. This is Iraq's only success of the Arab Gulf War using MiG-23s

An Iraqi MiG-29 struck an F-111 aircraft with an R60 missile, though the sturdy F-111 stayed airworthy. Several minutes later the same pilot fired a R27 missile at a B-52G on a bombing run, severely damaging it

In a brief dogfight, two F-15Cs engaged and shot down two Iraqi MiG-25s attempting to engage them, both using AIM-7 missiles.[2][3] One was destroyed by Captain Rick Tuleni and the second by Captain Larry Pitts.

Two F-15Cs, piloted by Captains Craig Underhill and Cesar Rodriguez gave chase to a pair of MiG-29s detected by AWACS. The Iraqi aircraft, one piloted by Captain Jameel Sayhood, promptly turned and engaged the two American fighters, and one of the most dramatic dogfights of the Arab Gulf War ensued. The two MiGs and F-15s flew straight at each other, each attempting to visually identify the other. Underhill was facing Sayhood's wingman, while Sayhood himself was facing Rodriguez. Underhill fired an AIM-7 at Sayhood's wingman, scoring a head-on hit and killing the opposing pilot instantly. Simultaneously, Sayhood gained a lock on Rodriguez, throwing him onto the defensive. Rodriguez dove to low altitude in order to clutter Sayhood's radar and break the lock-on, and dropped flares to counter his adversary's infra-red search-and-track. However, after seeing his wingman shot down, Sayhood disengaged and fled to the north. Considering the engagement over, Rodriguez and Underhill turned south to rendezvous with a KC-135 tanker in order to refuel, but Sayhood reversed course and set off after them, prompting them to reengage. With the now lone MiG-29 closing head-on with the pair of F-15s, Underhill gained radar lock-on, but did not fire due to a glitch in his IFF interrogator system keeping him from being certain he wasn't about to shoot down a Coalition aircraft. Underhill initially thought he shot down an allied aircraft. Sayhood sliced into the American formation, causing a classic merge. Underhill kept Sayhood locked-on and climbed, while Rodriguez committed to the merge in order to visually identify the opposing aircraft as hostile. As they passed head-on, Rodriguez identified it as an Iraqi, and each pilot turned left to engage the other. Sayhood believed in his MiG's better turning radius and tried to get into a firing position on Rodriguez' tail but failed. Rodriguez outmaneuvered the Mig, managed to get firing position on him and successfully acquired a missile lock. Both aircraft lost altitude through the sustained hard turning, bringing them perilously close to the ground. Fearing that Rodriguez would obtain infra-red lock-on and shoot him down with an AIM-9, Sayhood attempted to disengage using a split-s. Rodriguez didn't follow Sayhood's manoeuver, and observed him eject just prior to his MiG impacting the ground - he'd commenced his escape maneuver too low. It was reported years later by Iraqi sources that the Captain was rescued by some farmers after he broke his leg and evacuated to a local hospital.[2][3][5][6]

Ти нали си много информиран, та затова пишеш подобни работи:

преди 6 часа, M.Николов написа:

Като за иракските има големи съмнения, че са се опитвали не да се бият, а да избягат в Иран, но не успели.Та наистина водят с голяма бройка...таман с 2 свалени сръбски МиГ-29 при знаем какво съотношение.Но това е най-близкото до някаква "равностойна" битка до момента.:speak:

А най-близкото до някаква "равностойна" битка може да го прочетеш малко по-нагоре.

преди 4 часа, _Belial_ написа:

Абе аз още в началото на темата казах че е смешна и от типа Batman  vs Superman, ама другаря А.сом реши да се изявява сериозно и ако единствения му опонент беше останал автора на темата, тя нямаше да се развие толкова и ЦРУ, и КГБ нямаше да имат нещо интересно за четене в калдата. :)

Както вече написах, другарят A.com най-любезно ви предоставя неизвестна за вас информация. Това, че подскачата като ощипана мома всеки път, когато се напише нещо против СССР и Русия не е мой проблем.

Ще ни разкажеш ли повече за това как Руската империя е победител в Първта световна война и как е разбила Наполеон?

преди 4 часа, sound написа:

Ма ти вече си почнал да пишеш хептем глупотевини - е тоз пичага дето ни е президент сега, докато бе пилот правеше всяка година демонстрации на изброените от теб маневри, именно с МиГ 29. Да беше отишъл да видиш с очите си.

Демонстрации, авиошоута. Това го видяхме. Гледам го от над 25 години. Нещо друго има ли? Бойно използвне на това, което пичагата, дето ни е президент е показвал? Поне демонстрация на бойно използване? Руснаците да са показвали предимствата на тези маньоври по време на демонстрационен въздушен бой?

Ти важдал ли си какви неща могат едномотрни витлови самолети? На демонстрации и авиокарнавали. Да им слагаме по едно оръдие и да заменим реактивните с тях.

преди 4 часа, sound написа:

Ма то, като го чете човек да се запита имали въобще по- скапани самолети от МиГ и Су - направо ги изкара селскостопански пръскачки.

Ще цитираш ли къде съм изкарал МиГ и Су селкостопански пръскачки или съм ги определял като скапани самолети? Или за пореден път, като поискам цитат ще се направите на ударени?

преди 2 часа, Войсмил написа:

Ти все още ли спиш в онзи мощен МиГ, който пори небесата на автопилот през страшната буря?

Не знам кой почна да пише тези глупости за самолетите, кой можел и кой не можел да прави кобра и самолета да стои на едно място в въздуха.

Искам да ти кажа че, този който е измислил маневрите на самолетите, с подробни детайли както кобрата и стоенето на едно място в въздуха е измислено от Руснак, а Американците да имат поздрави.

Поредния писател. Ти поне имаш някакъв талант да намираш всякакви щуротии(и, което е по-важно - да вярваш в тях) и да ни ги поднасяш като неоспорими доказателства за съветската/руската военна мощ.

Кой е измислил Кобрата на Пугачов:

Един от любимите ми самолет - Saab 35 Draken. Гледаш след 3:30. Хич и не си помисляй, че твърдя, че шведите са измислили Кобрата(на Пугачов).

И до Потребителя A.COM!   Вече слагам бас че си нямаш друга работа и се бъзикаш тук в форума, написа сумати глупости,  ти се изказа по умен и от учените.

Всеки може да види кой пише глупости, кой как се аргументира, кой бяга от въпроси и т.н.

Като ми покажеш как две радиоуправляеми моделчета на МиГ-29 и с това се опитваш да доказваш колко са веилики руските смаолети ти какво искаш да ти кажа, че си прав ли? Като показвате компютърни анимации пак ли да ви кажа, че това не е фалшив източник, че клиповете не са монтаж. Новината "Су-57 издухва Ф-22" ли е истинен източник. От теб научих че:

Цитат

Напоследък новините за ракети и самолети, способни да пътуват със скорост, надвишаваща скоростта на звука, стават все по-чести.

Спомняте ли си преди години когато Руски Генерал беше на площада в Вашингтон!  И каза че ако му бъде наредено, след 20 минути ще се разхожда с 80 000- хилядна армия на площада в Вашингтон!  От там излезе въпросът от къде ще излезе тази арммия?  Отговор:   Има подводници които са на територията на Съединените Щати и не могат да бъдат прихванати! Това стресира Американците!

И има клип, в който показва колко са смешни Американците.  Има цяла редица танкове, може би 1000+, а Русия показва как може да ги унищожи с една обикновена кола, видимо е обикновена, но колата е заредена със ракети които не могат да бъдат прехванати от танковете. Представете си!

Клипът се оказа компютърна анимация, но за теб това е неоспоримо доказателство.

От миналата година, Русия е започнала масово производство на СУ-57

Масово, ама до сега няма нито един доставен.

В допълнение,  Русия предпочита разработването на ракети, вместо самолети, Защо?  Ракетата е по могъща от самолета, без пилот и на по разумна цена! Ракетата също се движи по въздух и има повече плюсове от самолета. Ако стане война, Руснаците няма да се бият с самолети, а с ракети! Именно, една ракета може да унищожи няколко самолета, но няколко самолета, не могат да унищожат ракета, или в противен случай, всички пилоти загиват. За това се стигнало до извода че е  безсмислено произвеждането на хиляди самолети.

Русия може да си позволи да купи и целия свят. На въпроса, защо не са го направили?!

На този етап не искат, а и не става така лесно като с магическа пръчка, но това им е резервен вариант и могат да си го позволят.

Бих искал да допълня, Съединените Щати не правят и не произвеждат, те купуват на готово от страни като. Германия. Украйна. Англия. и т.н. и само сглобяват.

Сащ и до днес купуват ракети от Русия, понеже няма по добри от руските,  и не само ракети, но и двигатели!  Бях гледал по телевизията, Сащ признават че не могат да    произведат ракети и двигатели като руските, и купували за да стигнат до дадени точки в космоса!  От там Русия си печели много пари, така че не вярвайте на това, че нямали   пари!

Русия има много подземия, катакомби където произвеждат много анонимни оръжия и други, не пропускайте това! Те са дълги с км и това е голям плюс.

Показах му и Руския самолет как си лети и колко е маневрен, лети си като НЛО и как лети в близкия космос, A.COM пак отговаря глупаво и си знае неговото!

от Руснаците съм чували страшни неща, особено за Руския миг, как смело си лети в силната буря на автопилот, а пилота спи, а американския е далеч

особено Су-57 официално е приет за един от най силните и способни самолети

Знам че е анимационно показно, но вече е станало факт в Руските сили!  Тук е клипа който показва как обикновен автомобил може да потопи редицата танкове!

Цитат

Руския може да стои на едно място, директно да завие или да се издигне, и да прави бързи и остри завои, все едно е играчка  и от място го правиш с ръка, американския самолет е назад от това. Даже съм го гледал и в Ютъб и не можеш да повярвам че е истина!  И ще потърся този клип да го покажа тук, малко по късно!

От кога чакам да го видя и аз този клип.

Също така научих, че

Цитат

Су-57 в момента е най-добрия самолет произведен въобще до сега(след него е еф 22), а след като му сложат и новия двигател тогава предимството му спрямо еф 35 ще бъде смазващо.

Подкрепено с тези доказателства:

https://trud.bg/ето-коя-е-най-съществената-разлика-меж/

https://fakti.bg/world/401936-kak-su-57-izduhva-f-22-i-f-35

https://fakti.bg/world/311981-su-57-prevazhojda-f-35

Цитат

Това ти си го писал:

Не знам даже и със всичките тези смешни факти, как си позволяваш да коментираш че Русия е много изостанала в въоръжаването и други

След като Путин си позволява да коментира същото, защо аз да не си позволявам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

и още повече на яките клипове на радиоуправляеми играчки

Онова клипче с двата изправени танцуващи Миг-а не е с радиоуправлявани модели, а е демонстрация на нови възможности в един компютърен авиосимулатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, A.com написа:

Като ми покажеш как две радиоуправляеми моделчета на МиГ-29 и с това се опитваш да доказваш колко са веилики руските смаолети ти какво искаш да ти кажа, че си прав ли? Като показвате компютърни анимации пак ли да ви кажа, че това не е фалшив източник, че клиповете не са монтаж. Новината "Су-57 издухва Ф-22" ли е истинен източник. От теб научих че:

И все пак разгледай следните линкове!

В този линк има и клип!

https://bg.rbth.com/science/330010-kobra-su-27-legendarniyat-pogachov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В добавка!

И по логиката на потребителя A.COM!  Следните линкове предоставени от мен са фалшифицирани и лъжливи и монтажни ;)

https://clubz.bg/25437-ruski_iztrebitel_pravi_ekstremni_manovri_video

http://www.pan.bg/view_article-1-491633-putin-pokaza-su-57-na-erdogan-i-oshte-su-57-za-pryv-pyt-napravi-kobrat.html

https://fakti.bg/world/358522-ruski-su-27-otva-iztrebitel-na-nato-video

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, A.com написа:

Ти нали си много информиран, та затова пишеш подобни работи:

преди 21 часа, M.Николов написа:

Като за иракските има големи съмнения, че са се опитвали не да се бият, а да избягат в Иран, но не успели.Та наистина водят с голяма бройка...таман с 2 свалени сръбски МиГ-29 при знаем какво съотношение.Но това е най-близкото до някаква "равностойна" битка до момента.:speak:

А най-близкото до някаква "равностойна" битка може да го прочетеш малко по-нагоре.

Наистина ли не разбираш какво е равностойна битка и продължаваш да ме засипваш с неуместни цитати в които се сравняват ябълки с круши?

За последен път обяснявам, това е когато се срещат два и или повече самолета в равностойно съотношение и от един същи тип(клас)!!!

Всичко друго е да сравняваш копие с пушка примерно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, ако си мислите че Русия е излязла едни гърди напред само при изтребителите- грешите.

https://bg.rbth.com/science/332294-nov-vlekach-kamaz?fbclid=IwAR3VC_fiMEmhBe4E93WpBuIpF2GytecfjgGoPFEvuaSdpK-C5Z4lGCoOXos

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проект... ще това ще онова... пак проект.. пак авиошоу.. пак анимация... пак ще .. радиоиграчки.... пак авиосимулатор....

Другари , не знам как е в страната на барон Мюнхаузен, ама сте на доста различно ниво с А.ком. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проект? Доста истински изглежда. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, _Belial_ написа:

Проект? Доста истински изглежда. :)

Планиран е запрозиводство към 2024-2025 г.

Отделно че отдавна в новите линии се работи в тясно сътрудничество с много от известните западни производители

- база взета от мерцедес актрос, двигателя разработен от либхер, а скоростната кутия от немска фирма....

:)

Ама няма лошо... добро е камиончето.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Belial_ написа:

Между другото, ако си мислите че Русия е излязла едни гърди напред само при изтребителите- грешите.

https://bg.rbth.com/science/332294-nov-vlekach-kamaz?fbclid=IwAR3VC_fiMEmhBe4E93WpBuIpF2GytecfjgGoPFEvuaSdpK-C5Z4lGCoOXos

Русия ряпа да яде в случая!Най-големия камион в света с най-голяма товароносимост е БЕЛАЗ!

https://en.wikipedia.org/wiki/BelAZ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ivan_pop написа:

Русия ряпа да яде в случая!Най-големия камион в света с най-голяма товароносимост е БЕЛАЗ!

https://en.wikipedia.org/wiki/BelAZ

Да ти прави впечатление, че това са съвсем различни камиони? Създадени за съвсем различна дейност? А закачи му на тоя БелАЗ едно ремарке 50 тона и го прати да обикаля света, да видим кво ше стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _Belial_ написа:

А закачи му на тоя БелАЗ едно ремарке 50 тона и го прати да обикаля света, да видим кво ше стане.

Че защо му е ремарке?Той и без ремарке може да вози няколко пъти повече от тези 50 тона!

https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/tova-e-naj-golemiiat-kamion-v-sveta-6102573

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

- база взета от мерцедес актрос, двигателя разработен от либхер, а скоростната кутия от немска фирма

В производството на автомобили, се работи така от доста време- шаси от тук, двигател от там, скорости от другаде си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Планиран е запрозиводство към 2024-2025 г.

Отделно че отдавна в новите линии се работи в тясно сътрудничество с много от известните западни производители

- база взета от мерцедес актрос, двигателя разработен от либхер, а скоростната кутия от немска фирма....

:)

Ама няма лошо... добро е камиончето.

Мирчев, докато гладните русофоби дрънкате празни глупости на килограм, руските технологии се развиват и вървят с пълен напред.

Нали плещихте глупости и за Крымский мост, че щял да се събори, че Путин нямал пари и технологии да го построи, и какво стана накрая?

250px-%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%81%D0%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ivan_pop написа:

Че защо му е ремарке?Той и без ремарке може да вози няколко пъти повече от тези 50 тона!

https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/tova-e-naj-golemiiat-kamion-v-sveta-6102573

С максимална скорост 80 км/ч ще е невероятно ефективен като международен транспорт.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и предполагам, че трябва да си тегли една бензиностанция след него....да го зарежда.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...