Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Миро Асенов написа:

гадните италианци заразиха целия свят щъкат  навсякъде

аа, и китайците са гадни. И негрите... Обаче най-много тия от световната мафия - гадовеееее!!! :)

Вчера машината за кафе долу ми глътна стотинките. И тя е гладна. Съсипаха я тая държава. ей! Добре че е полковника...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвай те го бе хора! Може ли толкова "грамотен" за толкова години с толкова малко харесвания! Я се стегнете! :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесването, ок, сигурно ще ви послушат, макар че и те не са в казармата. А и вие не сте на трибуната, пък долу да са строени  тълпите.

Обаче още багажа чакам да излезе. Толкова ли е празно отвътре? Малко напън, нещо...? То сякаш родилни мъки ще трябват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кметове се молят на хората да си стоят вкъщи. Капиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си претегли акъла (до колкото имаш), разбери защо хората не те харесват, и слез от пиедестала на който си се качил. 

Не ми отговаряй, защото си вече в списъка с блокираните мозъци. И такива като теб не ме интересуват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, ined написа:

May 12, 2014 много пресен

Дам, не е свързан с съвсем с тая тема, защото е просто политическо отношение към  ЕССР. Ма ние си нямаме геополитическа тема. Тая за USA vs Rossia не става, щото е в някаква степен ограничена териториално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потенциално накъде могат да отидат нещата или какво някои се надяват да се случи:

Живеем в "Дванайсет Маймуни"

Трудно ми е да повярвам, че тази епидемия се е пръкнала случайно и не е подготвена за обяздване поначало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ined написа:

May 12, 2014 много пресен

Джанлука Бонано. Починал 2 години по- късно при инцидент...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй. Нямаше да се вдигат цените нали? Във Фантастико всичко дето купувам е вдигнато с по 10, 30 стотинки! Великите обещания! Върви да им вярваш после.

преди 12 минути, _Belial_ написа:

Джанлука Бонано

Убиха го...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Hristo52 написа:

разбери защо хората не те харесват

Пет пари не давам дали някой ме харесва. Аз не лайквам нищо и никого. Не го смятам за сериозно и не ме изразява с нищо. Детските истории би трябвало да са си в детството на всеки. 

Не ме интересува и дали някой ме бил сложил сред някакъв си списък. Особено хора без какъвто и да е вътрешен багаж, освен полковнишките си маниери, които пък сред форум са с тежест и значение на кокошинка сред марианската падина. Толкова за палячовщината.

==============

По темата:

Дали е масова истерията и дали е истерия... е въпрос, който всеки сам формира отговора. Защото няма друг начин да обясниш на тийнейджър че прави опасни неща. Особено ако представлява непосредствена опасност не само за себе си, вкл и близки за него хора.

Така тийн-а те поставя като враг, щото му пречиш да прави онова, дето на него му е важно, което му скимва или кефи. Щото тия неща са му по-важни, нужни... щото той си е сред личния филм.

Така е и с правителството - никой от него не всява паниката, нито истерията. Тя идва от уплашените и мрънкащите... щото им нарушавали правата, щото някой им пречи да си правят каквото са си свикнали.

Нито един няма да напише сред форума че е уплашен. Не - той държи да се изпише за велик, пляска си линковете до които се е добрал в опит да се изкара прав и да си оправдае параноите които му се въртят в главата - като подозрение.

Ако не е корона вирус - ще е друго. Демокрацията в РИМСКО време е била доста относителна - при набези и заплаха за РИМ, няма демокрация, щото не е адекватна за взимане на бързи, навременни и адекватни решения за оцеляване и защитаване.

По света има много видове демокрация и различни форми и модели на управление на държавите. Всяка една има негативи и позитиви спрямо нещо си. При тази обстановка се виждат и се извеждат лесно недостатъците, особено в извънредните положения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _ramus_ написа:

Пет пари не давам дали някой ме харесва. Аз не лайквам нищо и никого.

И каква е целта на участието Ви във форума? Тези дълги анализи, които пишете за потребителите и мненията им, за кого са предназначени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, barbuncela написа:

Тъй. Нямаше да се вдигат цените нали? Във Фантастико всичко дето купувам е вдигнато с по 10, 30 стотинки! Великите обещания! Върви да им вярваш после.

Убиха го...

има увеличение в цял свят - ти какво очакваш, като вече съседните страни на изнасят домати за нас, нашите домати да поевтинеят ли, ако мислиш че като има дефицит на стока то тя се намаля - си е твой проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, halek написа:

Тези дълги анализи, които пишете за потребителите и мненията им, за кого са предназначени

това всеки определя сам, а не да го правя някой да ме харесва или не. Това са детинщини и мястото им е в детството на всеки човек.

Вие няма да ги разберете, така, че защо не започне всеки да прескача онова, което не разбира и му създава дисонанс... Вместо да се пишат глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Lumberman написа:

Трудно ми е да повярвам, че тази епидемия се е пръкнала случайно и не е подготвена за обяздване поначало.

И на мен ми е трудно, но именно затова размишлявам именно върху възможността това да е истината. Истината в днешно време е много трудна за възприемане. Кое ме подтиква да смятам така? Фактът, че режисьорите на този театър са видимо изплашени. Те не се страхуват от нас, не се страхуват и един от друг, страхуват се от нещо което са открили. Държат го в тайна засега, защото не са сигурни доколко е фатално закъснението и дали има някакъв изобщо начин да се измъкнем. Източника е Китай. И това което ги плаши не е коронавируса, а откритието че там в силно замърсените територии, до които няма човешки достъп, защото са негодни за живот, пълни с радиоактивни и химически отпадъци, са се пръкнали не един, а хиляди нови видове микроорганизми, които никой не знае до каква степен са се разпространили и на какво са способни. Китай пое много и всевъзможни отпадъци от цял свят, за да може да финансира икономическия си възход с едното деклариране, че няма страшно за хората, стига да стоят по- далеч от тези райони. И да. Доста време не се случи нищо. Но сега дойде страшното. Трийсетина години по- късно. Колко е страшно? Не знам, но е достатъчно страшно, за да изплаши хора, на които не им пука за хората.

Дано да греша и това да е един лош фантастично- апокалиптичен разказ от моя страна. Защото ако се окаже вярно, ужасът тъкмо започва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

има увеличение в цял свят

разбира се. Все пак големите вериги в БГ са чудесен регулатор на цените и не позволяват безконтролната идиотщина която настъпва иначе.

Така, че всичко засега си е в рамките на нормалното, при извънредно положение.

преди 14 минути, _Belial_ написа:

Доста време не се случи нищо.

Това не е вярно - случи се. Много неща се случиха на Китай, но това е "цената". Например нямаше никъде по света мръсният въздух на нивата които беше в големите им градове. Никой няма да покаже на света колко много хора получиха увреждания и смърт от това. Именно заради това електрическите превози станаха приоритет и първи по продажби и производство в целия свят.

И хора - защо всеки тук създава или цитира филми? Животът е извън тях. И хората - също.

Обаче - нали се сещате защо сценариите които са (ви) филмите са все апокалиптични или катастрофични... Все въображение, но в каква посока работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, halek написа:

И каква е целта на участието Ви във форума? Тези дълги анализи, които пишете за потребителите и мненията им, за кого са предназначени?

Mисля че се досещам... Аххх страст! Страстта е в основата на всичко, нали Рам? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се - когато съм най-страстен.. вероятно заспивам. :)

Ееех - досетливци... :) Единия едно... другия друго - в напъните всеки да си обясни нещо си, някой си...

Между другото - дори и когато убивам време - предпочитам да го правя със смях и хумор. Ама иначе призивите "много сериозно се взимате" явно се отнасят само до "другите"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, _ramus_ написа:

Това не е вярно - случи се. Много неща се случиха на Китай, но това е "цената". Например нямаше никъде по света мръсният въздух на нивата които беше в големите им градове. Никой няма да покаже на света колко много хора получиха увреждания и смърт от това. Именно заради това електрическите превози станаха приоритет и първи по продажби и производство в целия свят.

И хора - защо всеки тук създава или цитира филми? Животът е извън тях. И хората - също.

Обаче - нали се сещате защо сценариите които са (ви) филмите са всеки апокалиптични или катастрофични... Все въображение, но в каква посока работи...

Това за което говориш е нещото, което се виждаше и очакваше. Аз говоря за нещо, което никой не е очаквал и съвсем логично сме го проспали. Цяла нова Еволюция, но без нашето участие и извън нашия контрол. И нашият вид там е излишен. Рестартиране на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Belial_ написа:

съвсем логично сме го проспали. Цяла нова Еволюция, но без нашето участие и извън нашия контрол. И нашият вид там е излишен. Рестартиране на системата.

фантазиите... и "логиката"... Сега остана и да доказваш с "доказателства" защо въображението ти реди тия сценарии. Просто е въображение - комбиниране на паметови образи и отпечатъци по определена схема на сходности и аналогии. Но винаги в определена посока. Следва се и най-малкото съпротивление - като например готови схеми, подадени от филми и книги... В основата е борбата всяко вътрешно изживяване, което се поражда от фантазни психични филми, да се представи като обективно-реалистично, като се облече в логика, представи с "доказателства"...

Нима е толкова важно да се взима насериозно - все едно е сън, дето си сънувал - може да е всякакъв, но защо да е толкова важен, като живота почва там, дето свършва съня. Един изфантазира едно, друг - друго... Там, където свършва фантазията, почва живеенето.

Явно много не им се напуска света на фантазията им. Разбираемо е, но това не е оправдание - всеки все някога трябва да се остави да порасне.

Ситуацията е неопределена. Къде е страшното в това = ама може това, може друго да е... Може-нето не означава нищо. Само игри на въображението. Отпечатъка на уплашения човек - е "филм на ужасите" сред които изживяванията му са в 'сходимост" със сценария.

преди 43 минути, _ramus_ написа:

Обаче - нали се сещате защо сценариите които са (ви) филмите са все апокалиптични или катастрофични... Все въображение, но в каква посока работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учителю, велик си !

Това, което разбрахме на 100 % е, че вируса е обикновена настинка.

Сега остава да разберем, що аджеба ни баламосват, и от какъв зор ни държат под домашен арест

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Това, което разбрахме на 100 % е, че вируса е обикновена настинка.

това го разбраха само двойкаджиите... дето дори не са ученици, нито учат, нито знаят.

А това че говориш в множествено число - е направо обидно за доста от хората които тук списват. Понякога се надхвърляш в глупостите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _ramus_ написа:

фантазиите... и "логиката"... Сега остана и да доказваш с "доказателства" защо въображението ти реди тия сценарии. Просто е въображение. Нима е толкова важно да се взима насериозно - все едно е сън, дето си сънувал - може да е всякакъв, но защо да е толкова важен, като живота почва там, дето свършва съня.

Нищо не мисля да доказвам, защото това е само предположение. Дори не е теория. Изглежда логично, защото обяснява случващото се в повечето му аспекти. И е само едно от многото предположения. Повече от очевидно е, че се крие истинската причина за паническите действия на тези, дето нямат страх от нищо... Тези дето ги е страх от всичко, просто изпълняват нарежданията на принципа "да не стане по- лошо". Те  примирено ще приемат всичко. Но има и такива, които се страхуват от определени неща. В подобни ситуации доста се открояват точно тези страхове. Ей Реджепа е ужасен от възможността да се случи нов, световен този път "комунизъм". Не може да се отрече, че има подобни индикации. И си е страшничко наистина...

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Вчера машината за кафе долу ми глътна стотинките. И тя е гладна. Съсипаха я тая държава. ей! Добре че е полковника...

Полковника ти направи кафе?!? Ай стига бе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

Нищо не мисля да доказвам, защото това е само предположение. Дори не е теория. Изглежда логично, защото обяснява случващото се в повечето му аспекти. И е само едно от многото предположения.

и... дотук с рационалната условност и относителност... Следва вече личния сериал, който си върви без прекъсване от коментар, на коментар

преди 2 минути, _Belial_ написа:

Повече от очевидно е, че се крие истинската причина за паническите действия на тези, дето нямат страх от нищо

А това е неточно - панически действия не могат да са реализирани от "тия дето НЯМАТ СТРАХ от нищо". Точно обратното е. Има неточности и в останалото... например - финалното изречение:

преди 7 минути, _Belial_ написа:

И си е страшничко наистина...

Ей така се жонглира - с емоционалното състояние, пораждащо негативни изживявания... и нуждата да покажеш че за теб са "истината". Донякъде за теб са точно това - "истината", на принципа - щом ЧУВСТВАМ и ИЗЖИВЯВАМ , значи е истина. 

Възможността за критично мислене намалява рязко с възникване на огнище на стрес и тревожност. И всеки пост го доказва отново и отново. Нямам предвид само твоите думи. Въпроса е, че се намирате и взаимно си усилвате страховете. После взаимно търсите тия страхове извън вас си - щото не може то така... нищо не е случайно, очевидно е че...

----------------------

П.С - пояснение:

КРИТИЧНО МИСЛЕНЕ - не е редене на критика. Нито КРИТИКА - е с негативния битово-народен смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментатор- критик. Тва е почти като генерал- майор... Фъв фантазиите на коментатора, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...