Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, miro20 написа:

А си бил полковник....

аааа, не така. Не гневете полковника моля. :) По-скоро изчакайте да сподели дълбоката си проницателност, мъдрост и познания. (на който му се чака, разбира се... до кукувото лято).

преди 24 минути, Мальчик Бананан написа:

Има вируси

дизинтерията е от бактерии. И още - в организма на човека има огромно количество видове вируси и бактерии. Имунната система се справя да ги контролира... докато нещо не я повреди. После - се умира и от своите бактерии и вируси. Папилома-вируса е именно такъв. Ако имунната система се повреди, той настъпва и дори довежда до рак на маточната шийка. Брадавиците и кокошия трън - също са негови резултати... Има и ваксина за него - но познайте ваксърите какъв вой наддигат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Мальчик Бананан написа:

Аз се опитвам да си обясня този, поне за мен наивен оптимизъм, как, само още малко, още малко. На каква почва почива... А дано изчезне изведнъж, както се появи...

Ся... Стратегията не е да изчезне... Номера да не боледуват сичките наведнъж... На технически език, да разтегнат импулса във времето... И по този начин да дадат шанс на здравната система да реагира до колкото може адекватно... Инак, на сички ни е ясно, че всеко човек ше го пребуледува тоя ковид-19 поне по два - три пъти за следвашите две години...

преди 6 минути, Мальчик Бананан написа:

... (това с прилепчето е единствената теория, която твърдо не приемам) ...

Не знам за каква теория говориш... Според мен, както всички останали корона вируси, е типично прилепски вирус, естествено мутирал, най-вероятно преминал през междинен приемник, преди да стане патогенен за човека...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Дойде деня, в който човек реши, че може да реши проблемите си като не прави нищо.

90987349_3100374753328404_4869840765829775360_n.jpg.f303f588295c9e3bcb35ca66a61e334f.jpg

Както каза Bанга остава само да чакаме извънземните да кацнат друго не може да ни оправи ,както се вижда опрехме и до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Мальчик Бананан написа:

И още една малка подробност, цитирана в английския "Телеграф" - от ковид или не, от ковид е умрял. Около 12% от цитираните смъртни случаи били всъщност пряко свързани с ковид.

Употребата на антибиотици НЕ срива имунната система. Изобщо, голяма атака напоследък срещу антибиотиците, а те спасяват животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, _ramus_ написа:

аааа, не така. Не гневете полковника моля. :)

Мутафчийски ли пише във форума haha.png

преди 7 минути, _Belial_ написа:

Употребата на антибиотици НЕ срива имунната система.

При прекаляване се получава. "Антибиотиците са предназначени за засилване на имунния отговор, като убиват бактериите, но те могат да имат потискащ ефект върху имунната система, особено след многократна употреба."

Имах един съученик... може би една кофа е изпил и вечно беше болен и ни гледаше от терасата.

преди 17 минути, Богатир написа:

Зачеркваме ги от списъка със заподозрени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Belial_ написа:

Употребата на антибиотици НЕ срива имунната система. Изобщо, голяма атака напоследък срещу антибиотиците, а те спасяват животи.

Безогледното ползване на антибиотици има два големи индиректни, но съществени отрицателни ефекта върху имунната система на човека:

1. Бактериите еволюират и стават резистентни на антибиотиците, по този начин тяхната вирулентност се повишава. Големият проблем тук (поне както разправят) е, че нови антибиотици практически няма.
  2. Антибиотиците когато трепят микроорганизми, трепят наред. Като патогенните, така и непатогенните, някои от които всъщност играят съществена роля в човешката имунна система.

Лично аз, ползвам антибиотици, но само след посявка, която определя дали патогенът се влияе от антибиотици и ако да, кой е най-слабият, който може да се справи с патогена. С няколко думи, оставил съм докторската работа на докторите...

П.П. Антибиотиците са токсини и почти винаги нанасят вреди на различни органи (най-често бъбреци и очи), което не допринася за общият телесен тонус...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, darkterminal написа:

Не знам за каква теория говориш... Според мен, както всички останали корона вируси, е типично прилепски вирус, естествено мутирал, най-вероятно преминал през междинен приемник, преди да стане патогенен за човека...

Нали се сещаш колко "мокри" пазари има в Китай и околните страни и от колко години ядат прилепи. И колко от тези, които са яли недоварен прилеп (това ме уби направо) са пътували в Китай и извън него. Няма истина тук за мен. Помисли колко хора не си мият ръцете след тоалетна и после се здрависват с други хора, също така. Които пък на свой ред не си мият и сядат да ядат с тези ръце. Ако ставаха така нещата, нямаше да има жив човек на Земята. Имам няколко теории, като тази за лабораторията в Ухан вече ми изглежда подозрително явна - тоест някой се опитва да внуши нещо.  И нали знаеш, че новата дата на първия пациент вече е 17-ти ноемаври:

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/13/first-covid-19-case-happened-in-november-china-government-records-show-report

Не, че ще разберем истината, а и търсенето бива заглушено от случващото се. Мисля, че никой не търси. Казва се: "Това е това и положението е така. Точка". Странно. Много странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Myanmar написа:

Правиш ли разлика дали нещо е убило имунната ти система или нещо се е появило, когато нещо друго е убило имунната ти система?

Във втория случай много "неща могат да се появят" дори и да не са вируси.

Май си плямпаме алабалистики а ? :) 

Въпроса ми бе... -  Как трябва да се пишат умрелите от СПИН ? По логиката че е от  "усложнения " не би трябвало да има нито един умрял от СПИН.

преди 1 час, darkterminal написа:

Пак си е там... В тубата мое се гледа...

От 2014 г. и никой не го трие... как така.. ама значи....

толкова конспирации умряха....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Мальчик Бананан написа:

Ако може и други да се включат. Значи затваряш се. Чакаш. Излизаш. "Вирусът" (или каквото и да е там) е изчезнал по чудо. Така ли?

То ще дойде време за новия вирус, ние ще сме под карантина още от стария...

cat GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мальчик Бананан написа:

Нали се сещаш колко "мокри" пазари има в Китай и околните страни и от колко години ядат прилепи. И колко от тези, които са яли недоварен прилеп (това ме уби направо) са пътували в Китай и извън него. Няма истина тук за мен. Помисли колко хора не си мият ръцете след тоалетна и после се здрависват с други хора, също така. Които пък на свой ред не си мият и сядат да ядат с тези ръце. Ако ставаха така нещата, нямаше да има жив човек на Земята. Имам няколко теории, като тази за лабораторията в Ухан вече ми изглежда подозрително явна.  И нали знаеш, че новата дата на първия пациент вече е 17-ти ноемаври:

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/13/first-covid-19-case-happened-in-november-china-government-records-show-report

Ми то не всеки ден се получават мутации, които да превръщат даден организъм в патогенен за човека... Но вече има две епидемии причинени от SARS (2002-2003) и MERS (2012-2013) корона вируси с прилепски произход... И това без да се връщаме към баналната инфлуенца от 1918 година, имаща птичи произход... Вирусите мутират!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

При прекаляване се получава. "Антибиотиците са предназначени за засилване на имунния отговор, като убиват бактериите, но те могат да имат потискащ ефект върху имунната система, особено след многократна употреба."

Имах един съученик... може би една кофа е изпил и вечно беше болен и ни гледаше от терасата.

МОгат да имат и имат, са различни неща. При продължителна употреба, имунитета се подтиска от болестта а не от антибиотика. Освен ако не е толкова продължителна, че имунната система да закърнее. Всъщност, то това е и механизма на "подтискане"- имунната система намалява оборотите, защото някой друг върши нейната работа. Не отсалбва чак толкова, че да не може да се справи с вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, тоя мем го знам отдавна, обаче не спирам да се хиля, като идиот, а то не е би трябвало да ми е смешно, защото изглежда високо и котето се е пребило. Между другото този gif сякаш олицетворява нагледно това, което прави човечеството в момента.

преди 1 минута, darkterminal написа:

Ми то не всеки ден се получават мутации, които да превръщат даден организъм в патогенен за човека... Но вече има две епидемии причинени от SARS (2002-2003) и MERS (2012-2013) корона вируси с прилепски произход... И това без да се връщаме към баналната инфлуенца от 1918 година, имаща птичи произход... Вирусите мутират!

Ми, не знам. За мен това не е естествен вирус и това е. Няма да разберем най-вероятно. И по-добре така, защото, ако се докаже, че е изкуствено създаден, ще задрънчат оръжия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка на Dafa Hao - Дафа е Добро.

Американският адвокат Лари Клейман заведе дело срещу Китай в размер на 20 трилиона долара за създаването и разпространението на новия китайски коронавирус, който зарази над 585,000 и уби с предизвикваната от него уханска пневмония 26,827 души (към 20,55 ч. на 27,03,2020 г.) по цял свят ... - 

https://www.ndtv.com/…/us-lawyer-files-20-trillion-lawsuit-…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Д-р Велислав Георгиев за Фрог: Коронавирусът наказва хората, прекалили с храната и алкохола

https://frognews.bg/inteviu/velislav-georgiev-frog-koronavirusat-nakazva-horata-koito-prekalili-hranata-alkohola.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хипотетично.
Клейман печели делото. Китай плаща 20 трилиона зелени. И като резултат, по колко ще получи всеки участник в тази тема?
Моля, евреите да не се пререждат на опашката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Boris Johnson работи от вкъщи след като се разболя от коронавирус. Засега е проявил леки симптоми, като кашлица и температура. Продължава да се бори с вируса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Profruit написа:

Хипотетично.
Клейман печели делото. Китай плаща 20 трилиона зелени. И като резултат, по колко ще получи всеки участник в тази тема?
Моля, евреите да не се пререждат на опашката!

Въобще кой ще ги получава не се казва.Американците ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, darkterminal написа:

Безогледното ползване на антибиотици има два големи индиректни, но съществени отрицателни ефекта върху имунната система на човека:

1. Бактериите еволюират и стават резистентни на антибиотиците, по този начин тяхната вирулентност се повишава. Големият проблем тук (поне както разправят) е, че нови антибиотици практически няма.
  2. Антибиотиците когато трепят микроорганизми, трепят наред. Като патогенните, така и непатогенните, някои от които всъщност играят съществена роля в човешката имунна система.

Лично аз, ползвам антибиотици, но само след посявка, която определя дали патогенът се влияе от антибиотици и ако да, кой е най-слабият, който може да се справи с патогена. С няколко думи, оставил съм докторската работа на докторите...

П.П. Антибиотиците са токсини и почти винаги нанасят вреди на различни органи (най-често бъбреци и очи), което не допринася за общият телесен тонус...

Митове са това Дарко. Първото дори не заслужава коментар, малко да помислиш и ще откриеш колко е несъстоятелно.По второто съм любопитен кои са тези микроорганизми и каква роля играят в имунната система? Нещо като спаринг партньор ли? Относно посявката, ми е също любопитно как ще се случи при една пневмония например. Докато поникнат културите, теб ще са те опяли вече. И не всички антибиотици трепят наред. Наред убиват само най- широкоспектърните, които се използват само ако няма време за уточняване на диагнозата. Имай предвид и друго- много от бактериите отделят токсини, които са далеч по- токсични за организма от антибиотика.

Иначе, всички лекарства са токсични в зависимост от дозата. Дори и тези, които са на билкова основа. Не само химията означава отрова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога Китай е под юрисдикцията на съда в Тексас? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с делото е тъпо. Не си заслужава въобще да се обсъжда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, darkterminal написа:

Вирусите мутират!

Абе те, че мутират - мутират.  Ама тоя е еволюирал направо - оня ден четох, че намерили активен на някакъв кораб след 18 дена без хора на него,  холандците пък (или белгийци, не съм сигурен) го намерили в канализацията. .. не му е чиста работата на короната.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руснаците или по-точно казаците не се страхуват от коронавируса. Имат мед, чесън и сладко от малини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Руснаците или по-точно казаците не се страхуват от коронавируса. Имат мед, чесън и сладко от малини.

Тва със страхуването е малко бошлаф работа. Само преди месец и италианците не се страхуваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Michigan111 написа:

Абе те, че мутират - мутират.  Ама тоя е еволюирал направо - оня ден четох, че намерили активен на някакъв кораб след 18 дена без хора на него,  холандците пък (или белгийци, не съм сигурен) го намерили в канализацията. .. не му е чиста работата на короната.  

На мен ми се обади по телефона и вика "Не съм мутирал. Пиши им на онея в темата, да не се притесняват!"

90643766_10220976049326587_143813543932723200_n.thumb.jpg.5df2bd1d1cdf8e4f8cd0a074a074bfca.jpg

преди 14 минути, acnekt написа:

Това е малко като "дай ми свински пържоли и червено вино, па ме чакай да умрем".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...