Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 47 минути, Реджеп Иведик написа:

Учителю, велик си !

Това, което разбрахме на 100 % е, че вируса е обикновена настинка.

Сега остава да разберем, що аджеба ни баламосват, и от какъв зор ни държат под домашен арест

Не за друго а да не вземеш да излезеш и да забършеш некоя мадама.Ще чукаш каквото имаш в къщи-останалото е забранено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, _Belial_ написа:

Тва е почти като генерал- майор

ааа, не. Тук полковника ще се обиди. :) не трябва да обиждаме полковника. Дори не трябва да го гневим - задава се военна хунта и ще намери начин да издаде заповед за..... 

преди 7 минути, Pifi Pedolino написа:

забършеш некоя мадама.

хм-хм... Мадамите... ги бърша само ако са оцапани. И само ако помолят за това. 

И не съм ковач - "да чукам... квото имам вкъщи". То много ковачи, бре. Занаятчии, крафтъри... Малииии! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Учителю, велик си !

Това, което разбрахме на 100 % е, че вируса е обикновена настинка.

Сега остава да разберем, що аджеба ни баламосват, и от какъв зор ни държат под домашен арест

Съвсем скоро ще разберем предполагам.

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30510693.html

Започва следващата фаза скоро. По-интересни са финалните фази, но с теб май се досещаме - кафЕвата чума. Там и да разбереш истината, няма да ти върши никаква полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Pifi Pedolino написа:

останалото е забранено.

ааа, сори, ама ника ти какво точно означава? Точно с тоя ник съветваш разни работи... дето не би трябвало да са от твоя бряг.

Че някаква мода на мъдри (малоумни) никове и аватари е настанала... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, skalata_73 написа:

Добре бе. Всички разбирачи тука плюят мерките и изолацията. А кажете поне какво трябва да правим, че да не се чувстваме като в затвор.

Същото, което ще правиш, когато същите тези, които те вкараха под домашен арест, след 2 седмици наведнъж изхвърлят всички от домовете им за да работят, учат, спортуват, живеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая карантина лека полека си отива към удължаване с месеци, което ще доведе до повече жертви от глад и безработица, от колкото от самия вирус. 

А и е върпсо на време, младите, дейни и трезвомислещи хора след около месец на изолация да започнат да излизат и най-вече да търсят истината. Този свят в края на краищата трябва "да се движи". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе чувствайте се както искате, само не прекалявайте с дезинфекцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

след 2 седмици наведнъж изхвърлят всички от домовете им за да работят, учат, спортуват, живеят.

Дай Боже всеки да е такъв оптимист. Аз поне половин година не виждам да мине тази истерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, barbuncela написа:

Италиански депутат се изсекна в знамето на ЕС

От крайните "Северна Лига"....  Колко изненадващо . https://fakti.bg/world/394144-zapis-razkriva-ruska-afera-za-milioni

Това е все едно Сидерович да му цитираме простотиите... :)  Всичко що е анти-ЕС  води до странни съвпадения в корените

преди 6 часа, barbuncela написа:

Аз клипа го имам но навсякъде е забранен защото е "носител на авторски права" бля, бля. Световната мафия в действие!

КАква световна мафия бре. По горе са ти го цитирали видеото , и то именно в тубата. :) Има си го още никой не го е трил.

Ама трябва конспирация да има. Иначе не е интересно.

преди 7 часа, barbuncela написа:
Коментар към видеото

А мен ми хареса този коментар от същото видео :

Цитат

Защо не пратят този специалист да говори с този лекар: https://www.youtube.com/watch?v=bWFr6khY2U4

или

Цитат

Откъде е взел данните, че 99,5% от заразените не развиват никакви симптоми? Че това напълно противоречи на всички данни! Или защото е написал нещо си на някаква дъска, и то става истина? Този човек е за затвора! Директно!

Цитат

Статистиките са му грешни (0.3% в UK => 5%), не разбира от математика - 15% (които имат нужда от хоспитализиране) от 80M = 12M, а не 1М пру 'ужасния' вариант и защо не казва какво ще стане със всички останали болни, когато на всичките им болници се изсипят тези 12М и никой не може да поеме и половината от тях? Ако нещата бяха така ,както ги казва, Англия и Америка нямаше да си променят политиката, а и WHO (Световната здравна организация) нямаше да го обяви за пандемия, която трябва да се адресира максимално и за най-кратко време.
Така че хайде да не слушаме мнението на мним доктор от майна си райна, ами на организацията, чиято цел е да анализира тези неща и е пълна с 10ки експерти.

преди 4 часа, Hristo52 написа:

Вие троловете станахте много тука бе! 

От тая напас няма отърване. Един изчезне друг изплува от шахтата! 

Е то само да ти погледне човек последните постове се вижда с какво се занимаваш тук. С тролене , офтопици и нападки.

Аз като офицер от запаса  няма да коментирам простотиите ти как се хвалиш че си "избивал бръмбари с падни стани"....  Ти си срам за БА . А си бил полковник....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези в Китай обаче много послъгват. По официални данни до момента от 81 345 заразени са излекувани 74 594, Значи в момента там имат 6 391 заразени. Това от над милиард и четиристотин милиона население.
Баси-оплюха Китай, а излиза, че китаец да си-ха... Или пък техния Бойко яко трепе вируса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ostavime написа:

Тая карантина лека полека си отива към удължаване с месеци, което ще доведе до повече жертви от глад и безработица, от колкото от самия вирус. 

Не може да продължи дълго. Бе хваната вълната от страха за да се вдигне рейтинга на правителството, че "взема мерки", но вече проличава, че те са неефективни, безсмислени и най-важното, вредни за хората, и ако няма бум на умрели, ще пуснат хората навън да се разболяват на воля.

преди 23 минути, skalata_73 написа:

Аз поне половин година не виждам да мине тази истерия.

Правителството може "да се прави на мъж", но се води от настроенията на народа. Липсата на доходи може да се приема като отпуска, макар и принудителна, само за кратко.

ПП: А и да не забравяме, че хората започнаха да се ограмотяват и прочетоха, че този вирус не е нищо ново. Извънредно положение за неизвънредно събитие. Започне ли да се усеща недоволство, хората ще бъдат пуснати от кошарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ined написа:

May 12, 2014 много пресен

Хахаха... Верно. и аз чак сега видях че е от тогава тоя клип със сополивкото дето къса ЕС знаме.

Смятай как промива глави пропагандата... 

Няма нищо да казвам кой ги тиражира тези партенки и у фейса и тук. С конспирации как "било трито навсякъде от световната мафия" :lol6:

Нито "качествата" му .  :) 

Мислете бе  хора.. не висчко което хвърчи се яде, не всичко което е скандално и е видяно в нета, е истина. Вземат ви за шарани .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, skalata_73 написа:

Тези в Китай обаче много послъгват. По официални данни до момента от 81 345 заразени са излекувани 74 594, Значи в момента там имат 6 391 заразени. Това от над милиард и четиристотин милиона население.

Възможно е да е вярно и населението им да е жилаво, защото слабите вече са умрели, лишени от грижите, които европеец получава.

Все още търся причината Италия да е жертва на такъв масов мор периодично назад в историята си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ostavime написа:

Демек, квото и да стане, сме се хванали за палците :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Не може да продължи дълго. Бе хваната вълната от страха за да се вдигне рейтинга на правителството, че "взема мерки", но вече проличава, че те са неефективни, безсмислени и най-важното, вредни за хората, и ако няма бум на умрели, ще пуснат хората навън да се разболяват на воля.

Неефективни и безсислени не можем да кажем. Все пак няма стотици болни на ден. Да предположим, че част от взетите мерки спомагат за това да няма много заразени. Или по-скоро за момента тестваните са малко. Ако почнат да правят много бързи тестове на ден, както говорят, ще си проличи дали мерките са ефективни. Според мен заразените са много. Но трябва предполагам да се прави разлика между заразен и болен. Абе не знам, много са моментите, тънките моменти. А много професори се извъдиха, всеки акъл дава. 

Виж, за това че са вредни не мисля, че има две мнения. Вредни са. Аз си мисля, че на хората просто ще им писне да си седят вкъщи и да не изкарват пари, да не работят и т.н. По-добре да умрат от короната, от колкото от глад. 

Държави като Германия може и да се справят лесно, но може и да не успеят. А ако Германия бъде преборена, край с Европа. И най-лошото е, че не само на Германия ще и е трудно, практически цял свят е в това положение. Да му мислим ние в БГ, нито имаме икономика, нито стратегия, нито нищо. Такъв удар, за нас може да бъде последен. дано не съм прав.  Социална, пенсионна, здравна и всяка друга системи ще рухнат. Нещата може да излязат извън контрол и да започнат войни. Когато милиони хора останат на улицата, социалната система не работи, нещата винаги отиват натам. Отделно финансовите институции и те ще изгърмят, защото хората ще започнат да теглят спестеното, за да живеят, а тези с кредитите няма да могат да ги обслужват. Ще се наложи да се печатат пари и инфлацията ще скочи неконтролируемо. Международните отношения също ще влязат в друга сфера и няма да са същите. Търговията и стокообмена ще бъдат нарушени, договорите за стоки и инвестиции ще бъдат нарушени, задлъжнелите държави няма да могат да обслужват задълженията си и ще фалират. По този начин ще бъдат изкупени активите им, земята и ресурсите от по-богати държави. Фактически само имената им ще останат, а всъщност ще са колонии. Ние този процес сме го минали и сме 100% колония. Може пък да се отърсим от тираните си точно сега, но крайно се съмнявам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

...

Все още търся причината Италия да е жертва на такъв масов мор периодично назад в историята си.

Първоначално го свързаха с 5G, но някак си не издържа и отшумя.
 Четох мнения на локални светила и те скалнят, че проблем е комплексен. Застаряващо население сред ЕС и най-вече на първо място по прием на антибиотици за най-малкото. Вирус не се лекува с антибиотици, но прекалената им употреба е сринала имунната система, за което и реала на лице. Създадена е благоприятна почва с тази медицинска политика. Нещо повече Италия е на първо място по употреба на антибиотици дори в животновъдството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

Но трябва предполагам да се прави разлика между заразен и болен.

И каква е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Myanmar написа:

Правителството може "да се прави на мъж"...

Стига с това правителсвто де. Аз попитах умниците какво предлагат да се направи, че да няма такива мерки. Мълчат кат пукали.

Ми той целия свят чалнат тогава и всички правят хората на маймуни.

Я погледни в някои страни какви мерки има, ако се наруши карантината например:

Русия - за нарушение на самоизолацията, глоба до 1000 долара или лишаване от свобода за 1 година
Румъния - глоба до 4500 евро
Полша - глоба до 1200 евро
Обединено кралство - за отказ да се подложи на тестване или карантина глоба до 1200 долара
Словакия - за нарушение на самоизолация глоба до 1665 евро
Австрия - за нарушение на самоизолация, глоба до 2,180 €
Чехия - за нарушение на самоизолация на глоба до 100 000 €
Канада - за риск от разпространение на болестта глоба до 1 000 000 долара или лишаване от свобода за 3 години
Италия - за нарушение на самоизолация глоба до 206 евро или лишаване от свобода до 3 месеца
Южна Корея - за нарушение на самоизолация глоба до 8 000 долара
Сингапур - за нарушаване на самоизолацията глоба до 10 000 долара или лишаване от свобода за 6 месеца
Израел - за нарушаване на самоизолация глоба от 700 до 1300 долара или лишаване от свобода от 3 до 7 години
Бахрейн - арест от 3 месеца и глоба до 26 500 долара
ОАЕ - от 3 години затвор до живот (включително наказанието за разпространение на фалшиви новини) ) И глоба в размер до 300 000 $
Кувейт - до 3 месеца лишаване от свобода и глоба в размер до $ 700 (на глобата се увеличава в случай на повтарящи се нарушения)
Саудитска Арабия - с глоба в размер до 133 000 $
Молдова - до 7 години затвор и глоба до 3000 долара;
Малта - глоба от 3 000-14 000 евро;
Испания - глоба от 1,500-600 000 евро;
Норвегия - до 15 месеца затвор и глоба до 2 000 долара
Хърватия - глоба от 1,100-15 000 евро
Аржентина - от 3 до 15 години затвор и глоба до 1500 долара.

Тука само за пари ревът. Ами да не са ходили по кръчми и да спестили за някой и друг месец ''изолация''. И моля без номера, че сме беден народ. Бедни сме-на акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, skalata_73 написа:

Стига с това правителсвто де.

Кой въведе извънредно положение?

Кой лансира този военен мъпет за добро утро и лека нощ по всички медии?

Кой всява масов страх у населението, че този вирус е по-опасен от грипа или преждеминалите ни пандемии?

преди 13 минути, skalata_73 написа:

Аз попитах умниците какво предлагат да се направи, че да няма такива мерки. Мълчат кат пукали.

Аз не съм мълчал:

преди 22 часа, Myanmar написа:

В Швейцария ли беше, имат повече акъл. Изолират се само рисковите групи. Нито ти, нито аз ще останем в дома си до края на живота си. Когато излезеш навън ти пак си подложен на риск и евентуално ще се заразиш. Настоящите мерки не са за да не се заразят хората, а за да не се заразят едновременно. Изглежда не си даваш сметка за това и си мислиш, че като заспиш зимен сън, като се събудиш и вече няма да има грип, СПИН, коронавирус или някоя друга болест.

преди 22 часа, Myanmar написа:

В лесовъдството има една закономерност, която може да обясни случващото се. Там, противно на очакванията на човек, който не разбира, пожарите се смятат за нещо нормално и хубаво. (Също като огнището на болест) Защо? Защото се изгаря сухата маса и остава толкова много жива/мокра, че огънят не може да вилнее, сам спира или е лесен за гасене. В момента ние събираме суха маса - най-сухите ги оставяме да изсъхнат още повече, а бройката им нараства, и то на висока цена. Изкуственото  възпиране на пожара ще избухне в неудържим пожар, който ще помете и здравите дървета. Покрай сухото гори и мокрото. Защото шансът да се разболееш няма да е 1:40 а ще бъде почти 1:1, заобиколен от болни отвсякъде. Забележете, че сухата маса в крайна сметка ще изгори. Тя не е вечна. Никой от нас не е вечен и всички ще умрем. Пълната изолация е изкуствен начин да се поддържа живота, ако изобщо може да се нарече живот, на хора, които вече са обречени на смърт. И аз подкрепям тази мярка, затова и написах, че неизбежното - пожара - не бива да се спира, защото ще стане неуправляем. А усилията трябва да се концентрират само върху рисковите групи. Това е хуманният и разумен начин.

Но аз зададох въпроси, на които всички панировки мълчат. Част от тях бяха:

1. Какво е извънредното на това извънредно положение?
  2. Какво ще се промени, когато след месец, два или три, бедни, съсипани психически и слаби излезете на работа?
  3. Защо в статистиката за смъртност, породена от коронавируса, има 99% случаи, в които хората са имали вече друго трайно (забравих медицинския термин, но се превежда трайно) още едно, две, три или повече заболявания? Защо хора умиращи от старост се водят жертви на този вирус, след като на 85 години всяка болест може да постави точка на организъм с крайно слаба имунна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, miro20 написа:

Хахаха... Верно. и аз чак сега видях че е от тогава тоя клип със сополивкото дето къса ЕС знаме.

Смятай как промива глави пропагандата...

Същият "сополивко" умира след 2 години при неизяснен инцидент.

Смятай как премахва глави мафията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Кой въведе извънредно положение?

СЗО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Myanmar написа:

Абе дават някакво обяснение,ама в тая лавина от новини кой да обърне внимание:

Цитат

Северна Италия има еднa от най-старите популации и най-лошото качество на въздуха в Европа, което вече е довело до увеличен брой респираторни заболявания и смъртни случаи в миналото и вероятно е допълнителен рисков фактор при настоящата епидемия.

източник

Китайците почнаха да изпушват лека-полека

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

1. Какво е извънредното на това извънредно положение?
  2. Какво ще се промени, когато след месец, два или три, бедни, съсипани психически и слаби излезете на работа?
  3. Защо в статистиката за смъртност, породена от коронавируса, има 99% случаи, в които хората са имали вече друго трайно (забравих медицинския термин, но се превежда трайно) още едно, две, три или повече заболявания? Защо хора умиращи от старост се водят жертви на този вирус, след като на 85 години всяка болест може да постави точка на организъм с крайно слаба имунна система?

Аз не споря, че в цялата тази ситуация има нещо нередно. И аз се бъзикам и не един път съм споменавал думата ''истерия''

Какво точно е едва ли ще узнаем. Друго исках да се изкоментира, ама явно не може. И понеже не ми се спори с никой-приятно ви обсъждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90728035_1074261012948695_2577544568798969856_n.thumb.jpg.4548db8831d5eea34b18b2d2013776dc.jpg

току-що, skalata_73 написа:

Друго исках да се изкоментира, ама явно не може.

Смяташ, че правилната стратегия е да се изолираме едни от други за неопределен период, очевидно около 3-4 години. И смяташ, че новинарска емисия без този мъпет не е никаква новинарска емисия. То няма много какво да му се коментира.

90551943_10213555883246252_894064985318096896_n.jpg.826d4c0d02892f7239cac99a6663a65b.jpg

90619552_3266551176705780_6945522344576155648_n.jpg.0abeb55dd257c70b8c6ac968d848c916.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Смяташ, че правилната стратегия е да се изолираме едни от други за неопределен период...

Ами да-така смятам. Нормално и естествено е така да се ограничи разпространението на заразата. И цял свят май смята така. 

А вие ако искате-вървете в гетата и тръснете съвкупом по един кючек.

Просто ти отговорих и с това приключвам в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...