Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 28 минути, _ramus_ написа:

Не мога да разбера защо в тия моменти толкова хора не се възползват да се образоват поне за основните положения, вместо да плещят повторителни глупости, само и само да доказват колко са им верни, валидни и правилни фантазиите.

При това положение - как ще ги обяснявате на децата си, когато вие "знаете" главно фантазии които не издържат на фактологията и реалностите. По този начин вие самите се компрометирате, а после се чудите защо децата нямат уважение.

Добре след като 80 процента коронавируса прилича на SARS и тези добре познати от 1960 година фамилия коронавируси защо нищо не са предприели?

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/S/SARS/SARS_node.html

Ще цитирам Института, както цитирах пак него за коронавирус, който е добре познат още през 1960 година.  Надявам се че те поне са по-образовани от теб. Все пак ти си вирусолог. Но все пак да си позволя да цитирам.

Досега са известни тези видове корона вируси, MERS-CoV, SARS и този новият . MERS за първи път бе познат през 2012 година април месец в арабския полуостров. Инкубационният период е 1 до 2 седмици. При здрави пациенти, без оплаквания или да са болни от друга болест,  протича асимптоматично. Ти знаеш какво е това. Образован човек си. В най-тежката си форма протича с пневмония и бъбречна недостатъчност. Другото оплакване е диария.

От 2400 лабораторно потвърдените случаи, 800 са смъртните. https://www.who.int/emergencies/mers-cov/en/   Тук друго некомпетна статистика посочва 2 494 заразени, като 858 са с завършени с фатален случай.

SARS засяга най-вече възрастните, но и доста медицински персонал.Инкубацията е средно до 5 дена. но има и случаи които са продължили и по-дълго от 10 дена.

Първо човек придобива грипни симтоми, след първата седмица започва сухата кашлицата. Като дори има и нужда от кислород. При 70 процента от пациентите имат и диария.

Това поне е ясно...нали? Поне от 2003 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

Добре след като 80 процента коронавируса прилича на SARS и тези добре познати от 1960 година фамилия коронавируси защо нищо не са предприели?

Питаш защо не са намерили ваксина за нещо, което не е съществувало.

Как си представяш ти "предприемането", след като има десетки, а може би и стотици хиляди болести, дори такива, които още не са разпознавани, за които няма още лек.

преди 15 минути, FusE написа:

Да видях, след като постнах видеото, докладвал съм си поста за изтриване за да не се дублират след като не успях да го изтрия сам успешно. 

haha.png Още малко и ще припишеш на темата някаква полезност. Това е поредната спам тема, независимо колко сериозно е заглавието. Некомпетентни хора обсъждат вирус, за който са придобили илюзията, че имат познания след гледане на оня военен шут и броене на умрели денонощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Myanmar написа:

ще малко и ще припишеш на темата някаква полезност. Това е поредната спам тема, независимо колко сериозно е заглавието. Некомпетентни хора обсъждат вирус, за който са придобили илюзията, че имат познания след гледане на оня военен шут и броене на умрели денонощно.

Темата за мен е сериозна макар и несериозното отношение на някой пишещи в нея, не знам защо я смяташ за спам тема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Темата за мен е сериозна макар и несериозното отношение на някой пишещи в нея, не знам защо я смяташ за спам тема? 

Защото 99% от пишещите в нея са или некомпетентни или от изкупилите всички количества тоалетна хартия или и двете едновременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Защото 99% от пишещите в нея са или некомпетентни или от изкупилите всички количества тоалетна хартия или и двете едновременно.

Нямаме си вирусолог във форума да даде компетентно мнение за този коронавирус, а пък Българина под default разбира от всичко както сам виждаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Така правим. Защото следващите години в твоята Ломбардия ще са намалели пенсионерите на 85-90-годишна възраст с по две, три, четири или повече болести, и смъртността рязко ще падне, от което пък ти ще си извадиш изводите, че там са най-здравите копелета на света.

Не предполагай какво ще стане през следващите години, а гледай какво е било в предишните(защото за тях имаш данни) и какво е сега. Защо миналата години в Ломбардия не се наложи военни да извозват трупове на починали хора? И тогава имаше грип. И тогава хората са били болни(включително и с по 3 или 4 заболявания).

преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Звучи като чутовна глупост. Когато полетяха самолетите от Китай с чужденци към техните страни, според мен, това беше голяма грешка.

Кое точно е чутовна глупост. че доста текст си цитирал.

Ще заима, ще заима. Вече написах, че след Япония това е най-застарялата нация В СВЕТА. Стига сте се шокирали от естествени процеси в природата. Незряло е.

Ще заима в същите количества за същия период от време както в Лобмардия ли?

Италия и сега е втора по най-застаряващо население, ама старците мрът само в едни ОПРЕДЕЛЕНИ ОБЛАСТИ, не мрат в цяла Италия. И съвсем случайно тези определени области са най-засегнати от заразата.

Това ще е. Разконспирира ги haha.png

Онези данни и таблички не съм ги измислил и рисувал аз. Интересно, защо всичко, което подкрепя нагласите ви не е конспирация, а това което не ги подкрепя е конспирация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:
Цитат

Данните за броя на починалите от „Ковид-19“ в Италия ще бъдат преизчислени, защото наличните са силно изкривени. Оказа се, че коронавирусът е бил директната причина за смъртта само на 12 % от обявените до момента случаи с летален изход. При останалите 88 % причината за смъртта е друго предшестващо заболяване. Британският вестник „Телеграф“ публикува серия от материали и нови научни доклади, които показват, че тиражирания брой на хилядите починали „от коранавирус“, всъщност е в пъти по-голям от реалния.

Засега е напълно ясно, че високата смъртност, която беше отчетена в Италия, се дължи на застаряващото й население и на претоварената й здравна система… но най-вече на погрешния начин, по който до този момент са отчитани смъртните случаи.

„Начинът, по който регистрираме смъртните случаи у нас е много сгрешен. В смисъл, че всички хора, които умират в болниците с коронавирус, са вписвани като починали от коронавирус. Това е крайно погрешно. Масово тези възрастни хора са умирали от хроничните си дихателни или сърдечни заболявания, а коронавирусът е бил само катализатор на леталния изход. В предишни години ролята на такъв „смъртен“ катализатор са изпълнявали сезонните вирусни инфекции, които са постигали същият „успех“.“

Чети, A.com.

Ще ти го сметна, защото знам, че тука сте скарани с математиката. Починалите, условно, са 0,018%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Чети, A.com.

Чета. :)

Цитат

Оказа се, че коронавирусът е бил директната причина за смъртта само на 12 % от обявените до момента случаи с летален изход. При останалите 88 % причината за смъртта е друго предшестващо заболяване.

Някой може ли да каже какво означава "коронавирусът е бил директната причина за смъртта само на 12 % от обявените до момента случаи с летален изход"?

Цитат

Масово тези възрастни хора са умирали от хроничните си дихателни или сърдечни заболявания, а коронавирусът е бил само катализатор на леталния изход. В предишни години ролята на такъв „смъртен“ катализатор са изпълнявали сезонните вирусни инфекции, които са постигали същият „успех“.“

В предходните години сезонните вирусни инфекции не са довели(катализирали) до това военни да извозват трупове в Ломбардия. Съответно, сезонните вирусни инфекции не са постигали същия "успех", поне в Ломбардия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

Някой може ли да каже какво означава "коронавирусът е бил директната причина за смъртта само на 12 % от обявените до момента случаи с летален изход"?

Аз мога да ти го обясня. Ако ти, хипотетично си на 85 години и имаш последен стадий на рак, диабет и СПИН, и ти кажат, че ти остава 2 седмици живот, обаче през тези две седмици се разболееш от коронавирус, ти ще влезеш в статистиката за починалите от коронавирус. Защото 99% от починалите са имали още едно, две, три или повече хронични, което се превежда постоянни, болести.

преди 6 минути, A.com написа:

В предходните години сезонните вирусни инфекции не са довели(катализирали) до това военни да извозват трупове в Ломбардия. Съответно, сезонните вирусни инфекции не са постигали същия "успех", поне в Ломбардия.

Ето, обясни си сам защо са се натрупали толкова много хора на границата със смъртта. Върни се назад и прочети обяснението ми с пожарите в лесовъдството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Аз мога да ти го обясня. Ако ти, хипотетично си на 85 години и имаш последен стадий на рак, диабет и СПИН, и ти кажат, че ти остава 2 седмици живот, обаче през тези две седмици се разболееш от коронавирус, ти ще влезеш в статистиката за починалите от коронавирус. Защото 99% от починалите са имали още едно, две, три или повече хронични, което се превежда постоянни, болести.

Е, нали я коригираха тази статистика - само 12 процента са дикректно от коронаривус.

А ако имам други заболявания и ми остават 2 години живот(според лекарите), а аз се разболея от коронавирус и почина след 2 месеца в коя статистика ще вляза? Ако пък се разболея от грип, но преболедувам и почина чак след 2 години в коя статистика ще вляза?

Ако коронавирусът е в състояние да ме довърши за 1 месец, а грипът не е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, A.com написа:

Интересно, защо всичко, което подкрепя нагласите ви не е конспирация

Ако нещо може да се пръкне по естествен начин, за да приема, че е създадено от човек, като за всяко престъпление, са ми нужни две неща - мотив и оръжие на престъплението. При положение, че няма незасегната страна, и това се отразява негативно на цялата планета, няма логика в това държава да работи против собствените си интереси. В това, което казвам, откривам логика. В конспирации, обвързани с кемтреълс и 5G - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, FusE написа:

Нямаме си вирусолог във форума да даде компетентно мнение за този коронавирус, а пък Българина под default разбира от всичко както сам виждаш. 

Е нямаме си, ама пък си имаме един юзър, който е по компетентен от всички във форума,  от щаба, от СЗО и от здравните министри на Китай,  САЩ,  Русия, повечето страни от ЕС, както и повечето страни в мислещия свят.  Изобщо, не осъзнаваме какво светило си имаме във форума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, A.com написа:

А ако имам други заболявания и ми остават 2 години живот(според лекарите), а аз се разболея от коронавирус и почина след 2 месеца в коя статистика ще вляза?

Правилният въпрос, който трябва да си зададеш е, ако ти нямаше тези други две заболявания, дали коронавирусът щеше да те убие, дали изобщо щеше да те зарази, дали щеше да те зарази, но ти дори нямаше да обърнеш внимание и да го изкараш на крака и да не бягаш до болницата, където да ти правят тестове, които да влязат в статистиката.

Защото бе обяснено, че това не е сериозна заплаха за здрав човек, поне не повече и от грип, който лично ти си изкарал няколко пъти и ти предстои да изкараш още няколко пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Ако нещо може да се пръкне по естествен начин, за да приема, че е създадено от човек, като за всяко престъпление, са ми нужни две неща - мотив и оръжие на престъплението. При положение, че няма незасегната страна, и това се отразява негативно на цялата планета, няма логика в това държава да работи против собствените си интереси. В това, което казвам, откривам логика. В конспирации, обвързани с кемтреълс и 5G - не.

Това, в което ме обвини, че съм разконспирирал беше, че написах, че може би Италия крие реалния брой на починалите в следствие на коронавирус. Не кемтрейс и 5г. За мен починал в следствие на коронавирус е всеки, за чиято смърт този вирус е помогнал. След като хора с по 5 тежки заболявания са в състояние да преживеят грип, но не могат да преживеят коронавирус значи този вирус не е за подценяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам руски език, но мисля че се пише, че Русия са открили някакъв препарат за лечение на вируса.

https://ria.ru/20200328/1569286989.html?rcmd_alg=collaboration2&rcmd_id=1568742369

https://ru.wikipedia.org/wiki/Мефлохин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, в което ме обвини, че съм разконспирирал беше, че написах, че може би Италия крие реалния брой на починалите в следствие на коронавирус.

Това, в което съм те иронизирал е по-скоро това:

преди 2 часа, A.com написа:

властите в Италия крият точния брой на починалите, за да се получи пак тази "еднаквост" в статистиката спрямо миналата година

Да споделяш публично, че европейска държава гледа от миналата година колко са умрели и крие тези, които надвишават някаква бройка, без никакви доказателства, не е подсъдимо единствено защото глупавите хора, които могат да си го помислят са повече от свободните места в затворите.

След като хора с по 5 тежки заболявания са в състояние да преживеят грип, но не могат да преживеят коронавирус...

Това се нарича спекулация и отново не се опира на научни факти.

преди 4 минути, acnekt написа:

Не разбирам руски език, но мисля че се пише, че Русия са открили някакъв препарат за лечение на вируса.

Остана ли държава, от която вече нямаме новина, че са открили нещо, което физически е възможно след една или повече години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Това, в което съм те иронизирал е по-скоро това:

Да споделяш публично, че европейска държава гледа от миналата година колко са умрели и крие тези, които надвишават някаква бройка, без никакви доказателства, не е подсъдимо единствено защото глупавите хора, които могат да си го помислят са повече от свободните места в затворите.

Предходното изречение започва с "Може би"? Това, което си цитирал започва с "Или пък". Според вас смъртността за ден в Италия е напълно нормална. Както написах по-назад(дал съм и линкове, за да не кажете, че нещо си измислям) смъртността в Ломбардия е в очевидно противоречие с вашата статистика за средна смъртност за ден в Италия. Ето ти пак:

Цитат

Статистиката показва следното - за цяла Италия усреднената смъртност е почти като миналогодишната(до момента). Обаче ако вземем под внимание само област Ломбардия(води се една от най-засегнатите) то картинката вече е съвсем друга. Когато Италия обяви 627 жертви за един ден 381 са били в Ломбардия. На следващия ден Италия е обявила 793 жертви(от коронавирус), като 546 са били в Ломбардия. Затова се наложи на военните да помагат в извозването на труповете. Вие смъртността я гледате за цяла Италия. От около 1600 починали за ден(за цяла Италия) 1/3 са само в една малка област(~1/10 от територията на Италия), в която живее ~1/6 от населението на цяла Италия.

В Южна Италия такава смъртност няма. В Ломбардия такава смъртност е нямало по времето и на свинския и на птичия грип. Може би в останалите части на Италия хората са решили да не умират, за да се поддържа същото ниво на смъртност като миналата година. Или пък властите в Италия крият точния брой на починалите, за да се получи пак тази "еднаквост" в статистиката спрямо миналата година

Това, за което ме иронизираш е напълно в тон със статистиката за среден брой починали в Италия за един ден. Такава статистика е несъстоятелна.

Ето ти още нещо публично: Публично, Италия не е казала, че понеже смъртността за ден е същата като миналата година, значи нищо съществено не се случва. Публично Италия иска помощ за да се справи със ситуацията, в която се намира в момента.

току-що, Myanmar написа:

Това се нарича спекулация и отново не се опира на научни факти.

Спекулация е, защото не мога да ти докажа колко от починалите от коронавирус тази година са преболедували грип в края на миналата. Ако минем в условно наклонение, както и ти си направил(цитат от теб по-долу) - правилен би бил и въпросът "ако тези хора, с други две заболявания, са преболедували от грип, но не са умрели, но коронавирусът ги е убил(директно или косвено) дали нямаше да се запиташ "Що така бе, Миме?"?"

преди 11 минути, Myanmar написа:

Правилният въпрос, който трябва да си зададеш е, ако ти нямаше тези други две заболявания, дали коронавирусът щеше да те убие, дали изобщо щеше да те зарази, дали щеше да те зарази, но ти дори нямаше да обърнеш внимание и да го изкараш на крака и да не бягаш до болницата, където да ти правят тестове, които да влязат в статистиката.

Защото бе обяснено, че това не е сериозна заплаха за здрав човек, поне не повече и от грип, който лично ти си изкарал няколко пъти и ти предстои да изкараш още няколко пъти.

Ама аз тези заболявания ги имам. Ако грипът  ме е заразил, но не ме е убил, а коронавирусът ме е заразил, но ме е убил? Защо си се концентрирал върху здравите? Има хора на по 25-30 години с по две-три хронични и тежки заболявания. Има деца в същото състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

Защото много хора, без да имате никакви познания вземате отношение.

Макар, че не са необходими познания, за  да се разбере, че властите, в случая,  използват телевизията за нагнетяване на напрежение и паника. Стига разбира се наистина да подходите сериозно, и преди да вземете отношение се информирате за ситуацията от уикипедия или познати лекари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви още една хипотеза! 

Аз защо не ползвам ваксини! През 2003 от една ваксина в Италия се разболях. От тогава не ползвам ваксини! 

Не знам колко е верно, просто го видях.

СЕНЗАЦИЯ: Ваксина срещу грип стои зад огромната смъртност в Италия и Испания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, A.com написа:

Предходното изречение започва с "Може би"?

Колегата е прав. Няма нищо лошо да се съмняваме, но в случая явно преекспонират. По всичко личи. Нищо не крият. Надуват до безобразие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Стига разбира се наистина да подходите сериозно, и преди да вземете отношение се информирате за ситуацията от уикипедия или познати лекари. 

Най-сигурно е от Фейсбук и бг-мама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

защо нищо не са предприели?

И? - кой, и какво точно да предприеме? Това че има общо с предишните два типа - нищо не означава.

Не може да се направи ваксина за нещо, което ще мутира. И 1 процент да е мутацията...

Генетичния код на вируса излезе около 3 седмици след обявяването му за високо-опасен и епидемологичен. Китайците поставиха в това нещо като "световен рекорд". Но за всяко нещо иска време. Ваксини съобщиха че са разработени още преди доста време.

Но за да стигнат до положение да се разпространят се изисква също доста време - нещата са сложни, много положения не са ясни като последствия - това е генетика и вирусология, а не са форумни плямпания. Отговорността да пуснеш нещо, което после да доведе до закъснели последствия... е нещо, заради опита от което са въведени мащабни изисквания и лицензи, многомесечни проверки - първо при животни и лаборатории... после на хора. После събиране на информацията от опитите - после корекции... и така

Ваксината НЕ Е ЛЕКАРСТВО. Всъщност се подготвя имунната система на ваксинирания, за да има биохимическата готовност за подходящ "имунен отговор" при вирусна инфекция с нето. ТОЧНО С НЕГО. Една ваксина, за един щам. Има ваксини които включват в себе си няколко щама, но са само количествено събрани , доколкото това позволява да се съберат в едно и все пак да не се "ШОКИРА" имунната система, с цел да се получи ясен и категоричен неин "отговор".

С ВАКСИНА не може да се излекува вече заразен. Нещо повече - ако се даде ваксина на вече заразен, е възможно обратният ефект...

Лекарствата които се изпитват НЕ са по линия на ваксините и служат за някои странични пътища за блокиране при самото заразяване, или на стъпката на отговор на имунитета. Някои са специално за изостряне на самия имунитет, с идея да не "падне" и да поеме последващата бактериална атака...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Предходното изречение започва с "Може би"?

Това ли ти е оправданието да споделяш глупости?

A.com може би е гей.

Мутафчийски пуснал коронавирус, въпроситела

Номерата на жълтите вестници ли си възприел?

преди 1 час, A.com написа:

Това, за което ме иронизираш е напълно в тон със статистиката за среден брой починали в Италия за един ден. Такава статистика е несъстоятелна.

А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...