Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Гост

преди 4 минути, _ramus_ написа:

само долара ли се покачва?

и умрелите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с умрели ще плащаме ли, или и те имат инфлация?

Но и Стефан явно е минал махмурлука, щото вече е наредил руските линкове, дето описват дереджето в САЩ. Няма по-достоверни сведения за САЩ от руските медии. Понеже и за Русия същите са най-достоверните де... :) А и - естествено че и за България. Въобще руснаците нямат не само вирус и смъртност, ами и фейк-нюз - последния  се плаши само ако го погледне Путин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Абе не че нещо, ама в темата няколко пъти се повдига въпроса, за [email protected] и разни суперкомпютри отделно. Как сигурно вече няколко екзафлопси компютърна производителност, била впрегната да изнамира лекарство. Толкова ли е малко тая компютърна немощ, че още не са свършили успешно задачата?

Мисля, че не опира до мощност, а до функционално време за посевки и, в крайна сметка, как да се сведе такъв проблем до сметки, при които компютър да може изобщо да помогне. Как се казва на компютър - намери начин да насочиш имунната система срещу този вирус, без да убиеш всичко останало.

преди 14 минути, дръндю написа:

и умрелите

и родените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, _ramus_ написа:

с умрели ще плащаме ли, или и те имат инфлация?

в световен мащаб, долара се покачва право пропорционално на броя на умрелите
 излиза, че плащаме с умрели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на карантина...

90890301_2626434174152449_112456992726974464_n.jpg.d82348e615abddcbdc7b213a763d3bb1.jpg

90844599_2852441231538720_7430000861792698368_o.thumb.jpg.e1df9e8e7fc398f1f9acff1a6c5f760a.jpg

Задачка: Познайте кой е болен.

91372014_3153718177971678_2938159751072055296_n.jpg.a448e301f84179934c43499b2f5afb3c.jpg

Загадката с тоалетната хартия е разгадана!

90769403_10222680427145897_2885460102918176768_o.thumb.jpg.3ac94b099d6924994d32f642b3203e97.jpg

А тука прибират уличните скамейки, аматьори...

90585464_1495520053954663_1617826459991146496_n.jpg.bacc71ca483fdcf2873b58e2dfe939ef.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Коронавирус е в Европа, за китайците това е вирусна пневмония. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Пневмония

Това между другото е най-вероятно така. В смисъл, с оглед, че там почти всяка година доста мощни епидемии, за които тук не се чува нищо. И стаден имунитет са си развили. Ходещи биооръжия. А пък прилепи и всякакви такива неща си ядат не от вчера. И въобще, такава щуротия е това с прилепа, че не е истина.

Любопитна беше реакцията на някои "опозиционни" журналисти след репликата на Бокича за "не знам коя гад пусна това нещо" - охулиха го, оплюха го. Абе, пешлегари, а сещате ли се, че той от неговата позиция има достъп до ниво на класифицирана информация, до което няма да имате никога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата отиват на никъде...

91424348_2517578231836431_6333859366004850688_n.thumb.jpg.5b77147d1d7e21e4dee2cc636e4a1b57.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

в световен мащаб, долара се покачва право пропорционално на броя на умрелите
 излиза, че плащаме с умрели

Ти като не следиш курса на долара се навирай ф катуна и не бълвай гущери.

Покачват ти са бръмбарите в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

Бравас, наш форумен манго-гугъл. Научи са да прайш сандже и си готов за Магурата 08440878b941d1e87161c4afec8a02ee.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, skalata_73 написа:

Бравас, наш форумен манго-гугъл

ми бритчеда Гуглю не мъ лъже ве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

ми бритчеда Гуглю не мъ лъже ве

Ам тури понгаилте и гледай графиката ве. Най-нисък бе доларот на 20 март от много време насам. ПокАчи са малко и пак пада. Ней кат да са дига всеки ден както уведоми форумот.

И стига писА, че оспамихте темата на ората. Те чакат с танкове и картечници тука да тепат короната, не да чечат за долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, skalata_73 написа:

Те чакат с танкове и картечници тука да тепат короната

тоя го знайм ве
ас виках, при толкус дофтури у тая тема, да ми дадът идея да се лекувам
амъ кът видех танкове, картечници и си плюф на петите
ся само ги дразна

преди 19 минути, skalata_73 написа:

Най-нисък бе доларот на 20 март от много време насам

1879290359_.PNG.ce4f4b00c01f7d26db3b34a25aa3d6fa.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, RudeBoy написа:

Аз извадих тази статистика. И никъде не съм казал, че нищо не се случва! :angry: Не ми приписвай свои думи и мисли.

Това е просто един факт, който ми направи впечатление, и на който търся обяснение. Едно от възможните е, че много от хората, които така или иначе е следвало да приключат земния си път, в последния момент са се заразили с коронавирус, и са ги включили в статистиката. Друго обяснение е, че смъртните случаи от корона са увеличили общия брой, но са намалели други, вследствие карантината - например загинали при ПТП, убити от престъпници, производствени злополуки, и т.н. Могат да се развиват и други теории.

Това, което искам да кажа е, че такива статистики не трябва да се приемат безрезервно.

Знам, че ти извади тази статистика. Под "Вие" нямам предвид теб. И не се опитвам да ти приписвам думи. Ако така си разбрал написаното от мен, то приеми моите извинения.

===============================================================

преди 14 часа, Myanmar написа:

Е, не знам. Не съм им ходил по домовете. Но това не променя нищо. Смъртността е същата. По време на епидемии е по-висока, преди тях и след тях е по-ниска от средното.

Цитат

Статистиката показва следното - за цяла Италия усреднената смъртност е почти като миналогодишната(до момента). Обаче ако вземем под внимание само област Ломбардия(води се една от най-засегнатите) то картинката вече е съвсем друга. Когато Италия обяви 627 жертви за един ден 381 са били в Ломбардия. На следващия ден Италия е обявила 793 жертви(от коронавирус), като 546 са били в Ломбардия. Затова се наложи на военните да помагат в извозването на труповете. Вие смъртността я гледате за цяла Италия. От около 1600 починали за ден(за цяла Италия) 1/3 са само в една малка област(~1/10 от територията на Италия), в която живее ~1/6 от населението на цяла Италия.

И поради тази причина написах

Цитат

Странното е, че дъртите италианци решиха точно тази година да мрът като мухи. И то в едни точно определени области на Италия.

В Южна Италия такава смъртност няма. В Ломбардия такава смъртност е нямало по времето и на свинския и на птичия грип. Може би в останалите части на Италия хората са решили да не умират, за да се поддържа същото ниво на смъртност като миналата година. Или пък властите в Италия крият точния брой на починалите, за да се получи пак тази "еднаквост" в статистиката спрямо миналата година:

Както виждаш, за пореден път, в Ломбардия смъртността съвсем не е същата.

Средната смъртност не ти дава никаква полезна информация. Ако в България от грип(и усложненията, които предизвиква) годишно умират 9855 души, то средно на ден умират по 27 българи. С какво ти е полезна тази информация? Аптеките се запасяват с противогрипни лекарства и през юли и август и реализират същите печалби(от противогрипни лекараства) като през месеците, в които има грип ли? Ти ваксинираш ли се против грип през юли, защото средно на ден, от грип, умират по 27 българи?

преди 14 часа, Myanmar написа:

Аз лично я ползвам за да покажа, че коронавирус не регулира смъртността на населението като се изключи население от третата възраст във втората по старост в света държава, където какво точно ще бъде усложнението не променя крайният резултат - смърт. Колко пъти да ти се повтори, че в 99% от случаите коронавирусът не е причина, а съпътстващо други 2-3-4 и повече болести. Точно заради това средната смъртност не е фрапиращо променена, ако изобщо може да се забележи някакво отклонение.

Удебеленото не е истина. Не всяко усложнение води до фатален край.

преди 13 часа, Myanmar написа:

Смъртта е част от живота, а заразните болести заразяват. Не знаех, че съм открил нещо ново в светогледа ти.

Аз друго питам. Защо разпространяваш спекулации.

Цитат

преди 22 часа, A.com написа:

В Южна Италия такава смъртност няма.

Ще заима, ще заима. Вече написах, че след Япония това е най-застарялата нация В СВЕТА. Стига сте се шокирали от естествени процеси в природата. Незряло е.

Защото аз написах това:

Цитат

Статистиката показва следното - за цяла Италия усреднената смъртност е почти като миналогодишната(до момента). Обаче ако вземем под внимание само област Ломбардия(води се една от най-засегнатите) то картинката вече е съвсем друга. Когато Италия обяви 627 жертви за един ден 381 са били в Ломбардия. На следващия ден Италия е обявила 793 жертви(от коронавирус), като 546 са били в Ломбардия. Затова се наложи на военните да помагат в извозването на труповете. Вие смъртността я гледате за цяла Италия. От около 1600 починали за ден(за цяла Италия) 1/3 са само в една малка област(~1/10 от територията на Италия), в която живее ~1/6 от населението на цяла Италия.

И поради тази причина написах

Цитат

Странното е, че дъртите италианци решиха точно тази година да мрът като мухи. И то в едни точно определени области на Италия.

В Южна Италия такава смъртност няма. В Ломбардия такава смъртност е нямало по времето и на свинския и на птичия грип. Може би в останалите части на Италия хората са решили да не умират, за да се поддържа същото ниво на смъртност като миналата година. Или пък властите в Италия крият точния брой на починалите, за да се получи пак тази "еднаквост" в статистиката спрямо миналата година:

Ти цитира само едно изречение и отговори "ще заима, ще заима".

По същия начин и в друго твое мнение:

Цитат

на 28.03.2020 г. в 3:14, A.com написа:

Странното е, че дъртите италианци решиха точно тази година да мрът като мухи.

Какво показа статистиката за смъртността тази година и предходната година? Или просто пишем глупости по форумите и не се интересуваме от фактите.

Изречението, което си цитирал не е само. Има си другарчета. Но като цитираш само него излиза, че статистиката е вярна. Като цитираш всичко(по-горе има цялото ми мнение) излиза, че статистиката нищо не обяснява. А Белиал ти приглася:

Цитат

на 28.03.2020 г. в 10:28, Myanmar написа:

Какво показа статистиката за смъртността тази година и предходната година? Или просто пишем глупости по форумите и не се интересуваме от фактите.

Статистиката показва, че и миналата година "дъртите италианци са измирали като мухи". Просто тая година някой реши да ти ги сложи в хола, да ги видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, Myanmar написа:

Това си е твоя лъжа, никога не съм твърдял подобно нещо. Аман от тролове ang.png

Това какво е  :halloween10:

И още от забавните :

90875591_3688900584484678_51878757797692

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

Хората, които дърпат конците на СЗО, командват в момента.

Евалла на правителствата на Бразилия, Беларус и Швеция. 

Можеш ли да дадеш някаква информация за Беларус и Швеция? Какво точно правят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих някое и друго видео:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Мальчик Бананан написа:

Беларус първенството им (футбол) си върви. Давали им някакви хапове преди мача. Всичко ток.

Те тия нищо не ги хваща все пак са пра българи ,даже си ритаха и когато гръмна атомната централа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, miro20 написа:

Това какво е  :halloween10:

Ти малоумен ли си? Това няма нищо общо с лъжите, които ми приписваш и заради които ме наричаш "кух" тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pifi Pedolino написа:

Те тия нищо не ги хваща все пак са пра българи даже си ритаха и когато гръмна атомната централа.

по скоро са тъпаци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

да психиатрията е забравила да го прибере

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Myanmar написа:

Ти малоумен ли си? Това няма нищо общо с лъжите, които ми приписваш и заради които ме наричаш "кух" тук!

Кой каза че извънредното положение , въведено заради вирусната пандемия, било да се оправдаят няколко милиарда дълг за кръговете фирми и за нови ленти асфалт на ББ   ?? :) 

Че всичко е "патаклама за едни милиарди долари" ??

И имаш наглостта да ми казваш че "няма нищо общо".

Този спор вече го водехме и аз няма какво да добавя.

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

по скоро са тъпаци

Ами ще видим...  Аз затова казах че е хубаво да видим и сравним и с Бразилия, където също не се вземат никакви мерки .

Притеснява ме това  че имаме очевидни примери на държави които вземат мерки, и пак са задръстени всички болници , здравните институции са им в тотален колапс , а какво  да говорим ако няма мерки ....

Подозирам че просто ще ги оставят вкъщи и ще приписват всички смъртни случаи на пневмонии , инсулти   и подобни ...

пп

Иначе ко да вида у  фейса   :

91371772_10219090443145326_2129900000350

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...