Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 48 минути, A.com написа:

А вие я използвате, за да доказвате какво - че нещата са нормални?

Аз лично я ползвам за да покажа, че коронавирус не регулира смъртността на населението като се изключи население от третата възраст във втората по старост в света държава, където какво точно ще бъде усложнението не променя крайният резултат - смърт. Колко пъти да ти се повтори, че в 99% от случаите коронавирусът не е причина, а съпътстващо други 2-3-4 и повече болести. Точно заради това средната смъртност не е фрапиращо променена, ако изобщо може да се забележи някакво отклонение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 минути, Myanmar написа:

ти сега ще ми носиш от пет кладенеца вода.

Какви 5 кладенци те гонят ?? върни се на първото си мнение за дълга, и т.н.. и се замисли къде ти куца "причинно - следствената връзка" в изводите.

Да те улесня :

преди 2 часа, Myanmar написа:

Ся, разбрахте ли далаверата? Разбрахте ли защо има извънредно положение? Разбрахте ли защо онзи военен мъпет ви прави конференции? За да се оправдаят няколко милиарда дълг на суверена - народа, които да спонсорират нови ленти над асфалт и облагодетелстване на кръг от фирми. Какви сложни неща мислихте, а отговора беше пред очите ви непрекъснато. Признавам, чувствам се като жертва в случая. Даже нарушаването на Конституцията, която вие не познавате, а аз съм учил наизуст, не им беше важно. Всичко беше патаклама за едни милиарди долари...

Не трябва да си много умен, за да осъзнаеш че е глупост.

Причина - "мъпета прави конференции " следствие - "за да оправдае няколко милиарда дълг за нови лети асфалт и кръгове от фирми "

кухо та дрънка

А ето как фалшифицират в "матушката"

https://theins.ru/news/209882

Накратко - представете си че давате тест за коронавирус, излизат два резултата... примерн оотрицателни ... само че те не са ти вземали 2 пъти , а един .

Та те така... стъкмистика...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, A.com написа:

Да ти задам същия въпрос - защо разпространяваш спекулации?

Смъртта е част от живота, а заразните болести заразяват. Не знаех, че съм открил нещо ново в светогледа ти.

преди 20 минути, petie1 написа:

Ей какво значи пикът не е достигнат?

Има още 80-90-годишни хора, болни от фатални болести и двете заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, A.com написа:

Глупост е да извадиш статистика за средния брой починали за ден в Италия и да я използваш за доказателство, че в момента в Италия нищо особено не се случва.

Аз извадих тази статистика. И никъде не съм казал, че нищо не се случва! :angry: Не ми приписвай свои думи и мисли.

Това е просто един факт, който ми направи впечатление, и на който търся обяснение. Едно от възможните е, че много от хората, които така или иначе е следвало да приключат земния си път, в последния момент са се заразили с коронавирус, и са ги включили в статистиката. Друго обяснение е, че смъртните случаи от корона са увеличили общия брой, но са намалели други, вследствие карантината - например загинали при ПТП, убити от престъпници, производствени злополуки, и т.н. Могат да се развиват и други теории.

Това, което искам да кажа е, че такива статистики не трябва да се приемат безрезервно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Какви 5 кладенци те гонят ??

Попитах те съвсем лаконично, не си ли съгласен, че оправдание за новият заем ще бъде извънредното положение, повод за което пък е коронавируса. Или отречи това или отречи, че причинно-следствената ми връзка е погрешна. И аз искам да се изясни кой от двама ни е кух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Попитах те съвсем лаконично, не си ли съгласен, че оправдание за новият заем ще бъде извънредното положение, повод за което пък е коронавирусът. Или отречи това или отречи, че причинно-следствената ми връзка е погрешна. И аз искам да се изясни кой е кух от двама ни.

Уточних по горе. Прочети пак поста ми .

Да, куххо та дрънка.  Пълни спекулации и измишльотини за нашия асфалт и "облагодетелстване на фирми" на фона на световните милиарди за справяне с короновируса.

Кухо.. много кухо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Уточних по горе.

Абе, аз те питам в прав текст, ти пак сменяш темата! Задавам ти прост въпрос:

преди 6 минути, Myanmar написа:

Попитах те съвсем лаконично, не си ли съгласен, че оправдание за новият заем ще бъде извънредното положение, повод за което пък е коронавируса. Или отречи това или отречи, че причинно-следствената ми връзка е погрешна. И аз искам да се изясни кой от двама ни е кух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Ти не ме мислиш за кух, нали?

Не разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, A.com написа:

Как така хем нищо не крият, хем надуват до безобразие?

Не крият смъртните случаи, нали в това се съмняваш. 

Напротив раздуват опасността до небесата. 

За една лека настинка блокираха света, ти очакваш да крият смъртни случаи.

преди 8 минути, Myanmar написа:

И аз искам да се изясни кой от двама ни е кух.

Не му се връзвай, това му е работата. Като те държат продавачите отвън магазина, за да не ги глобят, сърдиш ли им се ?

И той е човек, изкарва си прехраната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Абе, аз те питам в прав текст, ти пак сменяш темата! Задавам ти прост въпрос:

Как ще сменям темата като те цитирам с предишната ти глупост за заема ???

Цитат

Ся, разбрахте ли далаверата? Разбрахте ли защо има извънредно положение? Разбрахте ли защо онзи военен мъпет ви прави конференции? За да се оправдаят няколко милиарда дълг на суверена - народа, които да спонсорират нови ленти над асфалт и облагодетелстване на кръг от фирми. Какви сложни неща мислихте, а отговора беше пред очите ви непрекъснато.

Ехоо ??

А е тъпо защото е все едно да обвиняваш Тръмп че заделя 2 трлн ! Осъзнаваш ли цифрата 2 трилиона ???

2 трилиона за  кризата с короновируса.

Все едно да кажеш - Тръмп заделя 2 трлн за да оправдае асфалта си и да облагодетелствава фирмите си  ....

Те това е кухо та дрънка.

Други обяснения трябват ли ти ???

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Не му се връзвай, това му е работата. Като те държат продавачите отвън магазина, за да не ги глобят, сърдиш ли им се ?

И той е човек, изкарва си прехраната.

Ти освен да пригласяш на тъпотии , малко мислиш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, petie1 написа:

Ей какво значи пикът не е достигнат?

Нямат ясно нареждане, докога да нагнетяват паника и да ни държат под домашен арест

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Как ще сменям темата като те цитирам с предишната ти глупост за заема ???

Трети път не отговаряш на прост въпрос и трети път отбиваш в политиканство. Това на мен ми дава ясен отговор каква е била причината за обидата ти. Във всеки случай не и основателна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Myanmar написа:

Има още 80-90-годишни хора, болни от фатални болести и двете заедно.

Демек и генерала не знае ли?

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Нямат ясно нареждане, докога да нагнетяват паника и да ни държат под домашен арест

Питам щот Муфтата все това бръщолеви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Българския ли?

Изолацията възпрепятства разпространението на вируса, това е очевидно. Така че, както насила ни вкараха в кошарите, така насила и ще ни изкарат от тях, а разпространението ще продължи по старому. Отлага се, разтяга се, неизбежното, но то няма да съсипе толкова човешки животи, колкото последствия има настоящата политика.

Самата реплика от първият човек на България "децата ви ще изплащат дълговете ви" е като присъда с подсигурено робство. Бъдещето на България ще изкупва чужди дългове. Това е страшна присъда. Да знаеш, че децата ти няма да градят своя живот, а ще плащат грешките на един човек. Милиарди лесно се харчат, но трудно се печелят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Питам щот Муфтата все това бръщолеви

И бате Бойко бръщолеви. Отговорих ти. Не знаят. И Тръмп се скара на един журналист, като му зададе подобен въпрос.

Казали са им да сеят паника докато е необходимо, но не са им казали докога ще е необходимо. И те не знаят и бръщолевят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

И бате Бойко бръщолеви. Отговорих ти. Не знаят. И Тръмп се скара на един журналист, като му зададе подобен въпрос.

Казали са им да сеят паника докато е необходимо, но не са им казали докога ще е необходимо. И те не знаят и бръщолевят.

Световната конспирация ?? :)  Илюминатите диктуват и на Тръмп и на ББ ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

Българския ли?

Изолацията възпрепятства разпространението на вируса, това е очевидно. Така че, както насила ни вкараха в кошарите, така насила и ще ни изкарат от тях, а разпространението ще продължи по старому. Отлага се, разтяга се, неизбежното, но то няма да съсипе толкова човешки животи, колкото последствия има настоящата политика.

Самата реплика от първият човек на България "децата ви ще изплащат дълговете ви" е като присъда с подсигурено робство. Бъдещето на България ще изкупва чужди дългове. Това е страшна присъда. Да знаеш, че децата ти няма да градят своя живот, а ще плащат грешките на един човек. Милиарди лесно се харчат, но трудно се печелят.

Ами доколкото разбрах Муфтата е генерал. Иначе е така както казваш за дълга...

преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

Аха разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, miro20 написа:

А ти смяташ, че ББ има свободна политическа воля ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Реджеп Иведик написа:

и каква е целта, след 5 години като се погледне кривата на приръста, вярвай че 2% няма да прави впечатление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, miro20 написа:

И на Си диктуват,  и на Путин. 

На Борис Джонсън не му диктуваха,  ама след като избега кралицата вече и на него диктуват :D

Ама това е известно на малко хора,  предимно няколко юзъра във форума :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно като се крием седмици и месеци болестта ще отмине? Това да не е вода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Lumberman написа:

И как точно като се крием седмици и месеци болестта ще отмине? Това да не е вода?

чакаме до излизане на лекарството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Без умствен капацитет написа:

чакаме до излизане на лекарството

И к`о прайм, ако не излезе? Умираме си по домовете. От 30 години го има по учебниците, обаче след две седмици в тоалетната ще изчезне.

преди 33 минути, Lumberman написа:

Чак на 8:00 започва по темата.

Цитат

трябва да спрем да слушаме идиоти, които ви обясняват колко велики неща са направени и какви ценни стъпки са постигнати, докато вчера събирахме пари за да може МБАЛ Нова Загора да си купи... спирт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От видеото:

Цитат

Защо щабът на Швейк (дето му викам мъпета, известен още като Годжи, муфтата и т.н.) яростно се съпротивлява срещу бързите тестове?

Ако бъде проведено масово изследване с бърз тест и се окаже, че вече е изграден групов имунитет (масово прекаран вече коронавирус), има ли опасност да се срине цялата тази извънредна идиотщина, а с нея и идиотите от власт?

Още едно твърдение от видеото: Мъпета рекъл, че бързите тестове стрували 500 млн. лв. и затова не ги искал, за да пази бюджета, обаче си трае, че за всеки ден извънредно положение България губи 250 млн. лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...