Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, _ramus_ написа:

ми очаквай си... просто ми е забавно.

Хубаво , но си объркал темата и раздела . Нали ти си психоаналитика , който разбира от анализи ? Сподели си виждането по темата за ковид19 . Тук повечето това дискутираме . При добро желание можеш да анализираш коронавирус ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, палав_ник написа:

но си объркал темата и раздела

едва ли - защото няма такава тема.

Истериците пишат че няма истерия :) , други пишат че била "изкуствена" пък нямало основание - а те самите иначе са 'много спокойни'... Медиите им били причината за истерията - обаче цитират точно тия медии според които поддържат истерия. А други пък - просто и поддържат пламъка отвътре... ей така, дори и на инат. Уж нямало вирус, било настинка - жертвите в света вече са сериозно 6-цифрено число... но те си имат тяхна си идея и цялата игра е да си я прокарат като си играят с цитати, или с взаимни лайкове. Нищо че дори и лайкващите дори не са на една позиция... но така - да върви играта.

Новините от БГ и света - всъщност в повечето случаи, при точно определени хора - са си фейк, цитиращи доказани места за генериране на фейк. Те си го знаят, дори не си ги четат самите те, но от друга страна това им прави живота интересен ("...ще си пиша и линквам каквото ми харесва (цитат) ) " и им пасва на личните нагласи. Не че ги интересува нещо различно и по принцип те си го пишат сами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _ramus_ написа:

едва ли - защото няма такава тема.

От написаното не разбрах ТВОЯТА позиция каква е . Другите всички ги виждаме .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб - всеки ден "единствения" ли ти е? Помниш ли нещо - от вчера, завчера... ???

Но и да не помниш - чувал ли си че може да се зачете - затова е писаното. Като че днес за първи път падаш от небето и... "нещо не си разбрал"...

А моята "позиция" не е позиция. Не ми трябват позиции за нищо - особено сред цирка дето се разиграва тук. Толкова сте свикнали с повторенията, дори и в един и същ ден, по много пъти, че това стана вече "норма" и навично. Заради това процъфтява папагалстването.

=============

И... когато говориш за "другите" като "НИЕ" - малко се изстрелваш в някакви облаци... Обаче така или иначе го правиТЕ щото е удобно и нужно.

Сам да се явиш някъде, да се представиш, декларираш и опишеш - някак си за малките хора изглежда малко, уязвимо, нестабилно и незначително. И търсят по инстинкт "групова подкрепа", по резонанс, по сходства. Когато е много нужно се забравят различията и нападат групово, отбраняват се групово, мислят, възприемат и отразяват по групов (стаден) начин... Хем я няма подкрепата, или пък е твърде променлива... но взаимно се усещат и резонират - по слабостта си извън групата....

Не че ги разбираш тия неща, но има други... просто ползвам думичките ти - те ще си го разпознаят сами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, barbuncela написа:

нищо не е скрил китай

болестта има дълаг инкубационенн период

може да разбереш че си бил болен след месец

и да  заразавяш до  6 месеца 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, barbuncela написа:

нали няма пандемия... само настинка някаква?

Какво тогава да "скрива " КИТАЙ? Те нямат проблеми с концлагерите  по думите на човек, дето е живял в Китай - имат една огромна магистрала от стотици км,  сред пустиня - от двете страни с трудови лагери... Всички се поддържат "пълни" и работят без каквито и да са права - понякога денонощно, без възнаграждения - само за нищожна храна. Стоките от Китай - дето идват дали някой се досеща защо са с тия цени...  :)

Нали СЗО беше от мейстрийма, от заговора... Или всички са се наговорили - заедно с Китай? Според мен всички са манипулирани от извънземните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, _ramus_ написа:

А моята "позиция" не е позиция. Не ми трябват позиции за нищо - особено сред цирка дето се разиграва тук.

Нормално е да те попитам тогава ТИ какво правиш тук? И ти като някои от онези там "въздържал се " . Хората с характер имат позиция . Щом нямаш позиция за нещо , значи си безхарактерен .

преди 24 минути, _ramus_ написа:

Не че ги разбираш тия неща, но има други... просто ползвам думичките ти - те ще си го разпознаят сами.

Напиши ги разбираемо де , само загадки. Дай да видим кое му е толкова сложно на това разбиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 47 минути, _ramus_ написа:

Някъде да съм го писала професоре? Я ме цитирай? И ако искаш отговори, пиши на CORRIERE DELLA SERA и им поискай обяснение как така пишат неща с които ТИ не си съгласен! Или питай твоите извънземни, (сигурно ти говорят тайно) като онази голямата врачка на Берлускони, тя пък имаше компютър дето говореше с тях. Та питай ги, може да знаят!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

онази голямата врачка на Берлускони, тя пък имаше компютър дето говореше с тях. Та питай ги, може да знаят!

Да , помня я тази женица . Здраво я пере сачмата . Вярно ,че беше открила Кортана , още преди всички компютърни спецове . Какво да се прави , дано да е разбрала , че в по-жълтото хапче има повече литий . Пълно е с такива , на които "звездите ИМ го говорят" . То се вижда след време колко познават .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _ramus_ написа:

Какво тогава да "скрива " КИТАЙ? Те нямат проблеми с концлагерите  по думите на човек, дето е живял в Китай - имат една огромна магистрала от стотици км,  сред пустиня - от двете страни с трудови лагери... Всички се поддържат "пълни" и работят без каквито и да са права - понякога денонощно, без възнаграждения - само за нищожна храна. Стоките от Китай - дето идват дали някой се досеща защо са с тия цени...  :)

Нали СЗО беше от мейстрийма, от заговора... Или всички са се наговорили - заедно с Китай? Според мен всички са манипулирани от извънземните.

Да, и аз това се зачудих... какво толкова криели след като теорията на тукашните конспиратори е че такова нещо нема  :)  Сами си противоречат и не се усещат дори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, палав_ник написа:

Тук някой , не помня кой,  беше предложил една техника с барут

Ама те предложиха на Николов.

Рамус вече я е отиграл с пристрастием и си личи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да ви предложа да се хванете за палците на краката и да чакате извинения.:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

Останалото в темата са пълни глупости, които от време на време ме забавляват с наивинитета си.

С какво те забавляват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този малоумник, министъра на здравето и короната, кога ще маха намордниците на закрито ?

Няма ли кой да го посъветва да си напълни носа с барут и да си удари главата в стената ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 мъж на 77 със исхемична болест на сърцето и артериална хипертония

1 жена на 67 с хронично обструктивна белодробна болест и исхемична болест на сърцето

Те ни правят на луди бре !

Ами догодина като дойдат гриповете и леките настинки, те може да ни натикат по концлагерите и да почнат да ни отстрелват за наше добро.

Няма ли край тази лудост. Що за овце сме ние, та не виждаме какво ни готвят.

Очаквам раята да се усети и да се разбунтува. Ама яко да се разбунтува !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Ами догодина като дойдат гриповете и леките настинки, те може да ни натикат по концлагерите и да почнат да ни отстрелват за наше добро.

Догодина като стане това ми се обади, тогава ще се включа в протестите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, палав_ник написа:

Нормално е  .

Хората с характер имат позиция .

За мен е нормално когато нещо се изписва, ако имам претенции по него първо да мога да го прочета, после да го прочета и накрая да съм схванал какво е написано.

Веселата част идва с последния ред - "напиши го разбираемо... пък да видим". Точно с това се 'вижда" достатъчно и тия дето ще го разберат - за тях е написано. Другите - да не могат. Хем го гледат, хем даже и имат идеята че го четат... някъде по буквичките прелитат... и дотам. :)

преди 46 минути, Реджеп Иведик написа:

Очаквам раята да се усети и да се разбунтува. Ама яко да се разбунтува !

аааа - почна се днес доста рано традиционното повторително чуруликане... Браво! Таман че днес няколко пъти да чуем припева - нещо като "дюран-дюран" на степен "безкрайност"...

-----------

В рекордите на Гинес има записан  говорещ папагал - малко над 1700 думи. Чудя се... за доста човека от темата имат ли въобще такъв речников запас. От друга страна - и да го имат, дали въобще имат идея какво означават думичките някъде отвъд пилешарника.

Защото това ежедневно папагалене... с ясната идея че всеки ден е единствен и се почва винаги отново... Имаше една филмова фантастика навремето - в 00.00 часа се повтаряше един и същ ден, за един филмов герой. Мислех си че е фантастика, но като гледам няколко такива теми - направо си е житейска списвана реалност.

преди 8 часа, barbuncela написа:

Някъде да съм го писала професоре?

извини ме, но ще откажа форми на диалог, при които след това ще се ползват за  'предупреждения" от модератор.

Още повече че стандартното "троснато" обръщение, изказ и уклон - не търсят "отговор" . Вероятно това е идеята за възпитание и уважение, за липсата на които бях "предупреждаван" няколко пъти със съответните заплахи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 56 минути, _ramus_ написа:

извини ме, но ще откажа форми на диалог

Това ще бъде най-добре! Твоето "възпитание и уважение" към всички с които "беседваш" не подлежи на съмнение. Ако искаш мога да приложа много цитати от "културният" ти език?

И не ми преписвай думи и изречения които не съм казвала!

Цитат

И не ме цитирай повече ако обичаш?

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в това е въпроса - явно всички можем без възпитание и уважение - при беседите. Но когато го реализираме - някои са "по-възпитани' в това от други. Особено когато са качени на метла и владеят буквичките "модератор"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, _ramus_ написа:

Особено когато са качени на метла и владеят буквичките "модератор"...

На калпавия писател, модераторите му криви.

Те пак като те търпят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интригата е доста нефелна, Реджи. :)

само да припомня че заради теб написах редовете, които модераторката реши че са за нея и настоя да съм я цитирал. Тя не разбра, но аз излезнах отново "невъзпитания"... :) Как бих посмял да й обърна внимание щом тя е модератор и... е на цяла метла разстояние до облаците. 

Та - да ти припомня РЕДЖИ  че лайкваш поредно мнение, което е в противоречие с дежурния ти папагалски припев в темата - за "настинката". Има проблем - в линка, който модераторката пусна се дискутира за "пандемия". Малко нещо... като шизофренно е и вече губиш представа какво точно "лайкваш".

Именно това визирах - няколко човека си карате съвсем по детски и се лайквате помежду си без дори да се прочетете. Разнобоя въобще не пречи да се "харесвате" помежду си, като лайковете отдавна нямат стойност на "съгласие" щото такова няма как да има при разликите в мненията, та до несъвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...