Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

До колко стигналото до нас Божие слово е такова?

Препоръчан отговор

преди 30 минути, valkiria1 написа:

Всякаква дискусия с теб по-нататък

Дискусия? С него? :lol6:

Той толкова се радва че си направи поредна темичка в която да налетят хора да му обърнат внимание. Виж му другите опити за теми да видиш фиаското при всяка от тях. Глупостите се точат през играта че 'той бил провокирал', разни ИИ-чита и въртене на думички и завъртулки,
"кратко" - дето няма връзка с "дългото", за да вървят делюзиите и свободното тараланкане, както и няколкото му подправени форумни дрешки - на комунист, християнин, православен, тайнствен, вярващ, инжинер, програмист, професор и академик и дедови-мъдрец и опитно-житеец... Даже и "помагал на хората"... :)

А ти - "дискусия"... Губиш си времето. Нарочно те засилва и както виждаш дори и сред самата тема няма човек, с когото да е бил адекватен повече от една реплика. Все пак - от редовният алкохолизъм се изпростява и колкото повече - толкова повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 314
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 25 минути, _ramus_ написа:

ой толкова се радва че си направи поредна темичка в която да налетят хора да му обърнат внимание. Виж му другите опити за теми да видиш фиаското при всяка от тях. Глупостите се точат през играта че 'той бил провокирал', разни ИИ-чита и въртене на думички и завъртулки,
"кратко" - дето няма връзка с "дългото", за да вървят делюзиите и свободното тараланкане, както и няколкото му подправени форумни дрешки - на комунист, християнин, православен, тайнствен, вярващ, инжинер, програмист, професор и академик и дедови-мъдрец и опитно-житеец... Даже и "помагал на хората"... :)

Отдавна нямам нито едно възражение по същество на тази твоя преценка.

Просто прецених и другите слепци. Няма само ти да се  забавляваш...:P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Няма само ти да се  забавляваш...

ааа, чакай - сливенският алкохолизъм отдавна съм го игнорнал. Позабавлявах се до някакво време, ползвах го докато можах, но после ми омръзнаха игрите и глупостите му. Падащите към дъното по естествен начин влекат всичко към тях си. Нещо подобно на давещите се, които се вкопчват инстинктивно към всичко, което докопат...

А и донякъде го съжалявам, макар че никога не съм разбирал празните и самотните отвътре хорица. Но виждам колко такива "народни" има навсякъде. И те трябва да живеят с нещо си, тяхно си... по техния си начин да си го обясняват, каканижат, играят, вживяват, заблуждават... За мен това е някаква 'друга вселена', която чак до казармата не знаех че съществува сред ХОМО САПИЕНС.

Още ме шокира мащабът и "дъното, до което достига падението... и изгубих години от живота си, за да ги наблюдавам и изучавам - как живеят, с какво, чрез кое се "движат"...

Животът е шарен и така ми се показва все повече и така съм го заварил. И не е моя работа да променям някого, с нищо, макар да съм имал импулсите и напъните някъде в младежките години...

преди 2 часа, Just a Stranger написа:

Псетата пак се разлаяха

Душко, извикай някого да ти сменя навреме памперса, че честичко се затлачваш сред "духовните си изпражнения".

С духовният си образ  остана само ти да си го играеш сред фантазиите си пред монитора. Няма вече кой да ти върже на номерцата и фантазните игрички, нито на напъните за проповеди и раздувки. Нито един не остана вече. Каквото е било, остана в "миналото свършено".

Свиквай, дъното те зове! И се научи - когато умните хора си говорят за умни работи - дечицата си играят на пясъчниците си. Не се меси сред неща, до които не си дорасъл. Гледай си фантазиите и духовните огледалца - това трябва да ти стига. И да не - никого не го интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, _ramus_ написа:

Душко, извикай някого да ти сменя навреме памперса, че честичко се затлачваш сред "духовните си изпражнения".

Лай си и си гний. Колкото и да лаеш срещу всичко, което те дразни - все тая. Нали си наясно, че тази демонстрация на равновесие не струва. Не можеш да прикриеш омразата зад непрестанните си опити да потушиш и изопачиш всяка по-светла проява, от всеки във форума. Тези непрестанни провокации към толкова хора - да привлякъл си нужните хора на своя страна и се криеш зад тях. Типично за нищожествата. Е времето ти не е много. Живей си с илюзиите докато можеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Just a Stranger написа:

изопачиш всяка по-светла проява

:lol6:На какъвто и да се правиш - не вървиш. Просто вече няма как...

Тия напудрени смешки вървяха сред няколко дечица, пред които се дуеше с игричките си. Вече ги няма и "светлите прояви' са само някъде сред главицата ти.

И да скърцаш театрално с биберона си - вече не може да мине за духовно явление. Вложи волята и желанията си... за да приемеш 'светлата истина'. Трудно ще е, но ти си упорит и "нищо няма да те пречупи" и отклони от "истината". Ако е нужно ще напишем анонимно този текст - като изявление на "Иларион" или направо дружно ще съчиним нов духовен вселенски герой - от "ония" - който да ти предаде нужното "послание"... Толкова много посредствени хорица направиха така - какво толкова...???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dioib написа:

Метафора: Ползвам Христос, за да виждам този свят. (Мой избор) Това не го крия. Не мисля, че Христос е проявил дебелоочие ... 

Май да имаш някакви очи е по-добре, отколкото да нямаш, т.е. да си без, по отношение на религиите?! :) 

Христос не е проявил нищо ,защото просто не е съществувал.

Но в случая с християнството вие християните не сте виновни , защото сте измамени и въведени на заблуда от хора представящи се за духовни водачи и представители на Бога .  Религиозните хора са измамени . И аз бях мамен от всякакви хора представящи се за божи служители ,а всъщност са едни измамници ,които се опитват ( и успяват с по благоверните  ) всячески да се облагодетелстват от вярващите . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, dioib написа:

Друг е въпроса за тези които полагат клетва, че ще служат само и единствено на Бог. Те се отричат от човешкото, тленното и живеят, за да съхранят вярата в Бог. Това определено не може да става сред светското общество, защото в същото там има фактори за проява на пола си и престъпи клетвата си пред Бог. = За това са създадени метосите. 

Тялото не умира, а чрез тленността му се връща към "първичната" материя от която е съставено. Друг е въпроса за това, че някои са нетленни, т.е някаква тяхна материя остава във бъдещето ... 

В момента на смъртта душата се възнася, а в зависимост от това дали човек е живял праведно, т.е. осъзнал Светия дух в себе си, то получава вечен живот или не. 

Знае се, че никой обикновен не е съвършен и праведен, а само Христос е бил. Това мнозина отричат.

Ай така да го речим ... Тяло = Хардуер; Дух = ОС; Душа = Софтуер за управляване на хардуера, за да изпълнява завет или не от миналото. :) 

Значи тези ,които си мислят ,че молейки се на Господ , Му служат - са в голяма заблуда . Бил Гейтс , Джеф БеЗос , Илон Мъск са по близо до Бога от монасите ,защото помагат и ще помогнат много повече от някакви си ,, отбогакрънкачи " 😀 ( нова дума за всички молещи се за нещо си от Бога )

👍

Не точно осъзнаване , а дали е правил добри дела . Вечен живот има за всички ,но как ще си го прекарат ( примерно за мен ще има много плътска любов 5 де игри и много други екстри . За християните - не ви знам ,ама не ви е розова работата , много скука ).

Зависи какво имаш предвид под праведен и какво изповядваш . Примерно ако си анжелист/ ка ,ще имаш всички познати плътски удоволствия срещу правенето на добро . 

Тяло = хардуер , Дух = ОС ( съвкупност от програми ),  И И = Господ . Но не да с изпълнява завет а просто за забавление . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, valkiria1 написа:

Не е ли по-добре да кажеш ,че не знаеш ,така както си е  в действителност. Защо трябва да усукваш и да завоалираш това,че не знаеш в какво вярваш?

Ако за теб е добре, то за мен не е. 

Валки, не съм длъжен да ти се обяснявам. 

Защо го завоалирам ли, хм ... нормално е да прикривам интимни неща, а вярата е такава, т.е. облечен съм в православно християнство. = това показвам и зад него не те интересува. Я, каква воайорка се оказва Валки ... :) = Сеир ли сакаш бе душо ... :) 

п.п. Май си пропуснала неща в темата където правя сеира с дух, душа и тяло ... :)

преди 2 часа, Anzhel Dimitrov написа:

Христос не е проявил нищо ,защото просто не е съществувал.

Доказано е, че е съществувал. Там спора е друг, т.е. дали е юдеин, дали е с царска кръв, дали е покръстен, дали е възкръснал, дали въобще е божи син ... 

Напълно те разбирам, че не се правиш на предсказаните нови "христосовци" и затова се дистанцираш от него. 

Тук не говорим за твоята религия и по какво тя се отличава от известните. 

При теб забелязвам проява на Божия промисъл, но е доста груба. И, да съзирам Божие слово, но отделно забавленията, то си имаме и завети от нашите мъртви, които да продължаваме било то чрез отстояване или чрез препредаваме към бъднините.  

Завета на един е едно, на други друго и т.н., а Божието слово е едно, независимо на какъв език е изречено: Да правим мир и любов, да сме господари на този свят и не допускаме друг освен Бог да властва над човеците. Амин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dioib написа:

Ако за теб е добре, то за мен не е. 

Защо го завоалирам ли, хм ... нормално е да прикривам интимни неща, а вярата е такава, т.е. облечен съм в православно християнство. = това показвам и зад него не те интересува. Я, каква воайорка се оказва Валки ... :) = Сеир ли сакаш бе душо ... :) 

п.п. Май си пропуснала неща в темата където правя сеира с дух, душа и тяло ... :)

Доказано е, че е съществувал. Там спора е друг, т.е. дали е юдеин, дали е с царска кръв, дали е покръстен, дали е възкръснал, дали въобще е божи син ... 

Напълно те разбирам, че не се правиш на предсказаните нови "христосовци" и затова се дистанцираш от него. 

Тук не говорим за твоята религия и по какво тя се отличава от известните. 

При теб забелязвам проява на Божия промисъл, но е доста груба. И, да съзирам Божие слово, но отделно забавленията, то си имаме и завети от нашите мъртви, които да продължаваме било то чрез отстояване или чрез препредаваме към бъднините.  

Завета на един е едно, на други друго и т.н., а Божието слово е едно, независимо на какъв език е изречено: Да правим мир и любов, да сме господари на този свят и не допускаме друг освен Бог да властва над човеците. Амин

Да го ду.ат всички ,които навеждат на заблуда - Господ ще ги накаже . И без това историята е доказала ,че хората допринесли за развитието на нашата цивилизация са почти атеисти или атеисти и нито един християнин ,будист или някъкъв си там от религиите  . 

Всички религиозни са измамници или заблудени ( като теб ) .  

Науката над всичко . И един въпрос ,,, кое е първо - ИИ или човека ? " 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, valkiria1 написа:

Не е ли по-добре да кажеш ,че не знаеш ,така както си е  в действителност. Защо трябва да усукваш и да завоалираш това,че не знаеш в какво вярваш?

Това важи и за твоите заблуди. Да приемаш съществуването на вечен дух не е нещо повече от заблуда, защото в действителност не съществува нещо вечно. 

"Защото съдбата на синовете човешки и съдбата на животните е съдба една: както умират едните, тъй умират и другите, и едно е диханието у всички, и човек няма предимство пред добитъка, понеже - всичко е суета!

Всичко отива на едно място: всичко е произлязло от пръст, и всичко ще се върне в пръстта.

Кой знае: духът на синовете човешки възлиза ли нагоре, и духът на животните слиза ли надолу, в земята?" (Екл. 3:19-21)

Това, което ти цитира "И ще се върне пръстта в земята, каквото си е била; а духът ще се върне при Бога, Който го е дал" Екл.12 е добавено в края на книгата на по-късен етап и не са думи на Еклесиаст. Забелязва се явно противоречие, което доказва, че думите не са на един и същ автор. 

Но ти приемаш желаното за действително, защото се мислиш за нещо повече от самозаблуждаващо се и говорещо животно... "Човек няма предимство пред добитъка, понеже - всичко е суета!" - съвсем ясно е казано. 

Еклисиаст е анонимен труд, най-вероятно написан в III век пр.н.е. Авторът Кохелет се представя като син на Давид, цар на Йерусалим (т.е. Соломон), което датира книгата от X век пр.н.е. Книгата говори за смисъла на живота и за най-добрия начин той да бъде изживян. Тя обябява всички дела на човека за хевел, което се превежда като „от суета“, „празни“, „напразни“, „временни“, „безсмислени“, „преходни“, „просто дъх“, „отминаващи“, тъй като животите и на мъдреците, и на глупците приключват със смъртта. Кохелет недвусмислено определя разума за основа на добре изживения земен живот, но в никакъв случай не приписва вечност на живота. В светлината на безсмислието на живота, човек трябва да се радва на малките радости от всекидневния живот, като ядене, пиене, и задоволеност от собствения труд.

Повечето, ако не всички, изследователи на Еклисиаст, смятат епилога (стихове 12:9 – 14) за добавени от по-късен автор. Някои са идентифицирали други добавки с цел книгата да бъде направена религиозно по-ортодоксална (например, с референции към справедливостта на Бог и за нуждата от набожност).

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Книга_на_Еклисиаста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Śūnyatā написа:

е добавено в края на книгата на по-късен етап и не са думи на цар Соломон.

Откъде си сигурен, че това е добавено в последствие?

преди 4 часа, dioib написа:

Ако знаеше, или ако имаше някаква представа или мнение, щеше да го кажеш, обясниш.

Но изглежда нямаш никаква представа, защото никой свещеник не ти го е пояснил, а доколкото разбрах се съветваш със свещеници.

А по-добре е всеки сам да чете и да се опита да разсъждава върху писаното. Но тъй-като мисленето не се отдава на всеки, предпочита свещениците да му разясняват и тълкуват писанието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Anzhel Dimitrov написа:

почти атеисти

Почти, но основите са положени от религиозни, осмелили се да разбулят тайни как точно Бог е сътворил този свят. ;) 

Атеизмът в своята същност е да породи съмнение в някой, т.е. Ай Ти да свършиш работата, а аз да се изтъкна, че съм допринесъл за развитието на света. :) За тях е по-важно да има спор по отношение на Бог, а зад паравана да си трупат капитала. :) 

Остави ги ... те толкова са против Бог, че определено ползват друго, а не Божието слово, а словото на лукавия ... ;) 

Дали вярващите в Христос за заблудени? Не, нито може да се твърди, че изповядващите са измамници. Да, сред християните има недобросъвестни, но тях също ги остави ... защото след смъртта им отиват в забвение и техния род се потрива рано или късно. ;)

За другите религии, то те не са пречка на всеки истински вярващ в Бог. Не съди по "дрехата" драги. ;) Твоята "дреха" наречена "анджелизъм" не е по различна от техните дрехи. 

Това което принципно си декларирал е, че съзнателно си приел за себе си да браниш вярата в Бог. Начина по който ще го правиш е без значение и в случая не правиш Божията промисъл (Любов), а същото като тях, т.е. противопоставя своята дреха срещу тяхната. Лансираш модата, т.е. казваш, че твоето е модно. ;) Това определено не е богоугодно, но не е голям грях тази твоя суетност. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

Откъде си сигурен, че това е добавено в последствие?

Така мислят експертите по древни текстове, но и да не си експерт можеш да забележиш противоречията. Само един глупак може да си противоречи така явно, а автора не е глупак. Уважавам тази книга като мъдра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, _Aumi_ написа:

Ако знаеше, или ако имаше някаква представа или мнение, щеше да го кажеш, обясниш.

Не всяко знание може да се сведе до женски уши!!!

Аз казах!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Śūnyatā написа:

Така мислят експертите по древни текстове, но и да не си експерт можеш да забележиш противоречията. Само един глупак може да си противоречи така явно, а автора не е глупак. Уважавам тази книга като мъдра. 

Кое в този текст води до заключение, че противоречи на казаното преди това?

преди 3 минути, dioib написа:

женски уши

да, като си безсилен и нямаш мнение, веднага намесваш половото различие!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, _Aumi_ написа:

А по-добре е всеки сам да чете и да се опита да разсъждава върху писаното.

Не! Защото започва да си го интерпретира по неправилен начин и затова е необходимо да е обяснено било то от Отец или Равин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dioib написа:

Не! Защото започва да си го интерпретира по неправилен начин и затова е необходимо да е обяснено било то от Отец или Равин. 

Кой определя кой начин е правилен и кой не?

Защо интерпретацията на обикновен човек, да не е по-правилна от интерпретацията на някой поп?

Ако имаше само една правилна интерпретация, следваше да няма многобройни секти, а те в християнството са над 35 хиляди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

да, като си безсилен и нямаш мнение, веднага намесваш половото различие!

Не е уместно да съм аз. Има си богослужители. 

Има си йерархия и пак да Ви повторя, че съм обикновен мирянин. 

В случая Вие проявявате невежество като задавате въпрос на различен човек, който не е богослужител. 

Уви, има тайни които не са за широката публика. 

преди 2 минути, _Aumi_ написа:

Кой определя кой начин е правилен и кой не?

Нали би следва да си начетена?! :) Би следвало да знаеш?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dioib написа:

Човек трябва да търси истината в много посоки. Ако нещо не разбира наистина е добре да пита някой, който има повече опит в съответната материя. За съжаление обаче и между църковните служители има недобросъвестни и дори некомпетентни хора. Така, че трябва да се внимава при кого се отива за отговори на въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, dioib написа:

В случая Вие проявявате невежество като задавате въпрос на различен човек, който не е богослужител. 

Не е нужно да си богослужител или духовник, а да четеш и вникваш в написаното.

Трябва да имаш цялостен поглед върху Библията, за да можеш да изтълкуваш даден откъс от нея.

В случая, за да определим какво е Дух и Душа, следва да знаем какво е писано в Библията, а там мисля, че има цитати, които ни поясняват тези понятия доста добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Śūnyatā написа:

Еклисиаст е анонимен труд, най-вероятно написан в III век пр.н.е. Авторът Кохелет се представя като син на Давид, цар на Йерусалим (т.е. Соломон), което датира книгата от X век пр.н.е.

Ако трябва да бъдем прецизно точни, започна да пишеш за Коелет,когато аз ти го подадох като инфо. Дотогава просто си цитираше Еклесиаст и не оспорваше или търсеше авторство. Ако трябва да дискутираме за авторство на писанията, трябва отделна тема и те съветвам да се въоръжиш с по-големи знания от това да ми даваш У-ки като източник. В У-ки можеш да пишеш статии и ти. Това не е проблем. Не е проблем и да те цитират от там. Проблема е,колко можеш да бъдеш достоверен относно инфото ,което даваш като доказателство. Когато те поканят на някоя научна конференция , или примерно да четеш лекции, или да бъдеш експерт в проучване,последното което трябва да направиш е да даваш У-ки като източник. Ще ти се смеят всички.

-----------------------------

Що се отнася до поста ми най-важното в него беше това посочено пак по-долу /болднала съм го в черно/ и това беше отговор на твоя пост в който ти се мъчиш да нагаждаш или обясняваш Тора през призмата на друго учение,религия или схващане. До тук е видно само едно :не можеш да обясниш нито какво е дух ,нито душа от гледна точка на Тора. Как го разбираш през призмата на твоите разбирания не е важно. Поради тази причина в теми за иудаизма ,християнство и Ислям /които имат много допирни точки/ се пише  от гледна точка на тези религии. За будизма, шинтоизми, атеизма и пр...си има отделни теми. Така между другото е навскякъде, не само тук.

В този смисъл ти НЕ можеш да обясниш душа и дух от позицията на Тора. Това е факт. Друга гледна точка не ме интересува и не съм искала мнение.

на 25.01.2022 г. в 0:24, valkiria1 написа:

търси смисъла на живота в Тора и го обяснява от нейна гледна точка. Няма предвид нито будизма, нито атеизма.Замисъла на Твореца създал човека е ,че тялото също има значение за развитието на душата.

3 И понеже няма разбиране ,че тя /душата / е част от Адонай. Понеже Той е вечен, то и душата е вечна. Душата ,която ще живее  вечно  в Олам /х/а-ба.

Шломо Едидия ясно посочва условията затова-остава да ги намериш сред написаното.

Съмнявам се да си  я чел с внимание  или поне абстрахиран  от твоите разбирания.

----------------------------

тогава когато си отговорите на въпроса не кой е евреин  , а какво е евреин  ще разберете и Тора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, _Aumi_ написа:

Трябва да имаш цялостен поглед върху Библията, за да можеш да изтълкуваш даден откъс от нея.

Вашето невежество се състои в това: За Вас всяко нещо което не е написано в Библията не е Божие слово. 

Не е проблем, че приемате Божието слово от там, но до колко то е такова?

Отклонявате темата към Дух, душа и тяло. Известна ли Ви е Божията промисъл, защо Бог е отнел вечността на душата ви в едно тяло?

Това е поради факта, че женската душа е склонна към това да я съблазнят. 

Не вярвате, че Христос е негов син. Не вярвате, че е възкръснал. Не вярвате, че е изкупил грехът на определен човешки род. Вярвате, че има избран народ. Все неща които са човешки, а не божествени. И смятате, че постъпвате богоугодно. Те това Ви е основния грях! Считате, че спазвайки някакви негови заповеди, то именно Вие сте тези които познавате неговото слово (Щото сте го чели някъде), а това е лъжа!!!

Мда ... не знаете много неща за Божията промисъл, но смело твърдите, че в Библията всичко е описано, но Ви е чуждо това Бог-Отец, Бог-Син, Свети Дух. 

И по-важното: Не вярвате, че Бог може да се явява на определени човеци и те посредством тялото си да правят чудеса. 

Нещо не можахте да се обосновете, защо според Вас написаното в Библията е именно Божето Слово и отклонихте темата към моя образ, като отново наблягате на моето невежество. = Очаквано е ... :) 

= Нищо по темата, но да се преборите с моя образ като му задавате въпроси ... :) 

Големи сладурани сте, но до там ... :) = Сещам се вица: Жено научи папагала да прави мусака и се махай ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, dioib написа:

Уви, има тайни които не са за широката публика. 

Има тайни, как да няма..каква марка уиски и каква марка кола и часовник да имат. и колко килограма злато имат окачени по шиите. Ако вземе ,че дойде онзи дрипав проповедник от Иудея, направо ще  подбере най-напред тях със сопата. Ти ще си извинен..няма скръб и печал в теб,защото нямаш знания-така пише в Библията. Ти си шут и трол,за такива няма присъди.

А пък най-голямата тайна в християнството е Тайната вечеря---как да не умреш от смях:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, че приемате Божието слово от там, но до колко то е такова?

Не разбирам какъв християнин се пишеш, след като не приемаш библията за Божие Слово?!

Вие сте тези които познавате неговото слово (Щото сте го чели някъде), а това е лъжа!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...