Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Приятели, имам изключителното удоволствие да ви споделя, че вчера взех,та най-накрая се спънах в една дългоочаквана любима книга. Цели девет изчетох, за да стигна и до десетата за любимото семейство. Казвам автора веднага, но за останалото пак ще се осланям на интуицията ви. Знаете как да се свържете с мен ако тя не помогне. Та отново ще се чете Джоана Линдзи си мисля аз.

ОООО, благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой нещо да е чел от Ванирска сага на Лена Валенти?Видях я в книжарницата и сега се чудя дали да я взема защото си ги поръчвам по интернет и ще съм ви благодарна ако някой нещо спомене.....

Позната сподели, че чете с кеф първата част, но че издадената книга е със слаб /много слаб/ превод в сравнение с някакъв фен превод /него де го е намерила не знам/, но разбрах, че има поглед и върху двата.

Лично аз се отказах да чета, че анонсът на втората книга ме навява на "разбозяване", но може и да съм в грешка.

МАЛЕЕЕЕЕ, не ме слушайте - говоря за друга поредицааааааа

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета :) Отдавна не съм писала, но следя какво се случва тук, като имам малко време... Поздравления за всички нови прекрасни преводи!! И книги, изобщо. Исках да попитам, понеже чувам много противоречиви мнения (ако вече сте го коментирали - предарително се извинявам, че съм пропуснала) някой да е чел нашумялата тази година трилогия "Fifty Shades..."? Мисля да си я купя, но малко ме притеснява сюжета - мненията за книгата варират от много позитивни, до крайно отрицателни. И... не знам. Чете ли се, не се ли чете? Вие как мислите? Заслужава ли си или :no-no: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета :)

Отдавна не съм писала, но следя какво се случва тук, като имам малко време... Поздравления за всички нови прекрасни преводи!! И книги, изобщо.

Исках да попитам, понеже чувам много противоречиви мнения (ако вече сте го коментирали - предарително се извинявам, че съм пропуснала) някой да е чел нашумялата тази година трилогия "Fifty Shades..."? Мисля да си я купя, но малко ме притеснява сюжета - мненията за книгата варират от много позитивни, до крайно отрицателни. И... не знам. Чете ли се, не се ли чете?

Вие как мислите? Заслужава ли си или :no-no: ?

Ох ох аз съм 1000000000% за поредицата. Много е готина, както в "Здрач" героинята на моменти дразни, но някак я преглъщам, тя е по-спъната и от куц кон, и това я вкарва в много забавни ситуации. Главния е, охххх какво да кажа за него, силен, мъжествен, сексапилен пич, който знае какво иска и как да го получи. Това е добре тъй като главната въобще не знае какво иска, още по-малко от какво има нужда. Хубаво, че той е там, за да й покаже. Първата книга е страшно забавна, хилила съм се с глас на нея. Втората е малко по-сериозна, но също прекрасна. Третата е романтична, има малко екшън, малко крими елемент, и края е прекрасен.

Противоречивите мнения са породени от 2 причини. Първата е, че много хора са чели фенпревода, и са възмутени от превода на преводачката от Бард, но след като не си чела фен превода, няма какво да ти направи лошо впечатление( при мен беше така) другото, което поражда негативни мнения са садо-мазо наклонностите на главния, но там повече се говори, отколкото се действа. Много говорене има какво иска главния, как го прави и т.н., но като цяло няма извращения и побоища, нашляпа я веднъж, тя си го молеше да го направи, ама като получи това, за което се молеше си вдигна гълабите, и след дълга петдневна раздяла, главния се отказва от мераците си, заради любовта си. Аз лично постъпих доста прозорливо и си купих и трите книги едновременно. Ако ще ги взимаш последвай примера ми. Аз изкарах една седмица посветена на трите книги, и като ги свърших, имах мерак да ги започна наново. И някой като ме попита за книгите, и като започна ей така да разказвам за тях, в мен се поражда желание да ги подхвана отново.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, мерси за отговора. Добре, успокоих се :) Ще си ги купя за Коледа и трите, разбира се, че ми се е случвало преди да събирам поредици с месеци заради изчерпан тираж... Веднага щом прочета "Пражкото гробище", ще премина на Mr Grey :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, имам изключителното удоволствие да ви споделя, че вчера взех,та най-накрая се спънах в една дългоочаквана любима книга. Цели девет изчетох, за да стигна и до десетата за любимото семейство. Казвам автора веднага, но за останалото пак ще се осланям на интуицията ви. Знаете как да се свържете с мен ако тя не помогне. Та отново ще се чете Джоана Линдзи си мисля аз.

ТОВА Е ПРОСТО СУПЕР ТОЧНО СИ ПРЕПРОЧИТАХ НЯКОИ ЛЮБИМО МОМЕНТИ ОТ ДРУГИТЕ ДЕВЕТ КНИГИ!!! Къде мога да я открия :shy11: Редактирано от medychy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОВА Е ПРОСТО СУПЕР ТОЧНО СИ ПРЕПРОЧИТАХ НЯКОИ ЛЮБИМО МОМЕНТИ ОТ ДРУГИТЕ ДЕВЕТ КНИГИ!!! Къде мога да я открия :shy11:

едно лс и ще знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Нова съм във форума , но отдавна следя всички фен преводи на Dream Team , за което наистина съм ви много благодарна .Поздравявам ви искренно и ви пожелавам спорна работа занапред.Разбрах че има нов превод на Лора Лей , а и че ще има също и други.Дали бихте могли да ме насочите къде мога да намеря новия превод на Лора и къде ще се качват други нови преводи.Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Нова съм във форума , но отдавна следя всички фен преводи на Dream Team , за което наистина съм ви много благодарна .Поздравявам ви искренно и ви пожелавам спорна работа занапред.Разбрах че има нов превод на Лора Лей , а и че ще има също и други.Дали бихте могли да ме насочите къде мога да намеря новия превод на Лора и къде ще се качват други нови преводи.Благодаря ви предварително! :)

драсни ми едно лс и ще те упътя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже нещо повече за

Братството на черния кинжал - Дж.Р.Уорд

струва ли си четенето например и имали нещо на български!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как, страхотна поредица. Има доста издадени книжки у нас. Става въпрос за едно брадство вампири, които са най-силните от своя вид, и пазят "цивилните" вампири от едни същества на име лесъри. КНигите са забавни, интересни и на моменти тъжни. С всяка следваща, книгите стават все по-дебели. За жалост, поне по мои наблюдения, първите книги са много по-интересни от последните. Явно вече авторката започва да се изчерпва. Но си заслужават четенето. Дори мисля, че първите ги има и из нета. Аз лично имам хартиените книги, и затова не съм си сваляла електронния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета :)

Отдавна не съм писала, но следя какво се случва тук, като имам малко време... Поздравления за всички нови прекрасни преводи!! И книги, изобщо.

Исках да попитам, понеже чувам много противоречиви мнения (ако вече сте го коментирали - предарително се извинявам, че съм пропуснала) някой да е чел нашумялата тази година трилогия "Fifty Shades..."? Мисля да си я купя, но малко ме притеснява сюжета - мненията за книгата варират от много позитивни, до крайно отрицателни. И... не знам. Чете ли се, не се ли чете?

Вие как мислите? Заслужава ли си или :no-no: ?

Аз лично не бих си ги купила, поради простата причина, че не обичам извращенията, пък били те и само на приказка. А като се има предвид, че и самия превод не е на ниво, както беше споменато по-горе, нищо не би било в състояние да ме накара да дам и лев за подобни книги.

И все пак, всеки си преценява сам какво да направи в подобни случаи. Въпрос на вкус и избор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкошна поредица! Мисля, че наскоро излезе осмата книга, но не съм сигурна, аз съм ги чела до 7. Четат се на един дъх и те държат в напрежение до последния момент. За разлика от повечето книги от този тип, тук липсват големите описания, които отегчават чак на моменти. Действието се развива стегнато и динамично. Любов, омраза, екшън, съблазън, а на моменти и забава, се редуват в такова съчетание, че чак затаяваш дъх понякога. Невероятно силни персонажи. Всяка книга е за някой от братята и колкото и да съм придирчива, не мога да си избера любимец - всеки е уникален посвоему.

Препоръчвам я на всеки, който харесва такъв тип книги - мисля, че това е най-доброто от всички вампирски поредици, които са излизали у нас досега.

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих си ги купила, поради простата причина, че не обичам извращенията, пък били те и само на приказка. А като се има предвид, че и самия превод не е на ниво, както беше споменато по-горе, нищо не би било в състояние да ме накара да дам и лев за подобни книги.

И все пак, всеки си преценява сам какво да направи в подобни случаи. Въпрос на вкус и избор. :)

И къде са извращенията, ако не е тайна? :mad: Освен, че й направи няколко смучки в третата книга, и я напляска малко в първата (пак казвам, тя го помоли, за да види какво е), това беше. А ако не си чела книгите не смятам, че е редно да се изразяваш така за тях, все пак, за да им човек мнение трябва да е прочел дадената книга, не да разчита на преразкази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде са извращенията, ако не е тайна? :mad: Освен, че й направи няколко смучки в третата книга, и я напляска малко в първата (пак казвам, тя го помоли, за да види какво е), това беше. А ако не си чела книгите не смятам, че е редно да се изразяваш така за тях, все пак, за да им човек мнение трябва да е прочел дадената книга, не да разчита на преразкази.

Ако за теб садо-мазото/дори и като коментар само/ не те притеснява, на мен не ми допада. От друга страна прочетох доста коментари както на бг, така и на английски, както и откъси пуснати из нета и ми бяха достатъчни да взема решението за себе си.

Както виждаш, не налагам мнението си, а само го споделям и казвам какво АЗ НЕ БИХ направила и защо точно не бих го направила.

Няма смисъл да ме нападаш, само защото на теб книгата ти е харесала, а аз имам мнение различно от твоето. Както е известно - разни хора, разни идеали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за теб садо-мазото/дори и като коментар само/ не те притеснява, на мен не ми допада. От друга страна прочетох доста коментари както на бг, така и на английски, както и откъси пуснати из нета и ми бяха достатъчни да взема решението за себе си.

Както виждаш, не налагам мнението си, а само го споделям и казвам какво АЗ НЕ БИХ направила и защо точно не бих го направила.

Няма смисъл да ме нападаш, само защото на теб книгата ти е харесала, а аз имам мнение различно от твоето. Както е известно - разни хора, разни идеали.

Съжалявам, ако си сметнала думите ми за нападка. Но смятам, че когато един човек коментира, той трябва да го прави от своята гледна точка. Има книги които не съм чела и не се наемам да давам оценки за тях, точно защото всеки си има мнение. И не, садо-мазото не ме притеснява има си хора за всичко, коя съм аз, че да съдя. Подразни ме коментара, за извращенията защото в тази книга такива няма, но заради коментари подобни на твоят, както тази така и поредицата за породите имат лоша слава. Аз не съм скачала с парашут и не мога да кажа какво е усещането, но ако чуя че някой говори, колко е ужасяващо и потресаващо, няма да тръгна да го разказвам само защото съм чула или прочела чуждото мнение, а ще изчакам сама да проверя и тогава ще плюя или ще хваля в зависимост от мнението което сама съм съставила. Ако беше казала, прочетох я, не ми хареса това, това и това онова беше гнусно, другото противно и т.н., дори буква нямаше да напиша за това, че твоето мнение е различно от моето.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един въпрос 

къде пускате фен преводите

благодаря предварително

Редактирано от dog34 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един въпрос 

къде пускате фен преводите

благодаря предварително

пиши ми лс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами, имам зор. Мноооого се моля, ако някой има книгата Златният варварин на "Ирис" и възможност да я сканира - да ми помогне. Из нета се подмята Богатият варварин на "Калпазанов" - идеята е една и съща, но стила не, така че, моля, моля.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично не бих си ги купила, поради простата причина, че не обичам извращенията, пък били те и само на приказка. А като се има предвид, че и самия превод не е на ниво, както беше споменато по-горе, нищо не би било в състояние да ме накара да дам и лев за подобни книги. И все пак, всеки си преценява сам какво да направи в подобни случаи. Въпрос на вкус и избор. :)

Ами, ще видим. :) Така или иначе много скоро ще правят и филм по книгата, защото е изключително популярна в цял свят... а аз филм правен по книга, преди да съм прочела книгата не гледам. И аз прегледах доста откъси от трилогията - нищо кой знае какво притеснително не видях. По-скоро коментарите по нея ме накараха да се замисля. Затова реших да питам и тук, защото вие, момичета, много четете и се надявах някой, който действително я е чел да каже за какво става въпрос. Ralna ми отговори и й се доверявам.

Но реално, съгласявам се, въпрос на вкус. :) Ако искате ще пиша и аз какво мисля като я прочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, ще видим. :) Така или иначе много скоро ще правят и филм по книгата, защото е изключително популярна в цял свят... а аз филм правен по книга, преди да съм прочела книгата не гледам. И аз прегледах доста откъси от трилогията - нищо кой знае какво притеснително не видях. По-скоро коментарите по нея ме накараха да се замисля. Затова реших да питам и тук, защото вие, момичета, много четете и се надявах някой, който действително я е чел да каже за какво става въпрос. Ralna ми отговори и й се доверявам.

Но реално, съгласявам се, въпрос на вкус. :) Ако искате ще пиша и аз какво мисля като я прочета.

Ако имаш път към пловдив, мога да ти ги дам да ги прочетеш ;) ако не чакам коментара ти, след като ги изчетеш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме насочи от къде мога да си сваля на български книги от поредицата Black Dagger Brotherhood?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дами, имам зор. Мноооого се моля, ако някой има книгата Златният варварин на "Ирис" и възможност да я сканира - да ми помогне. Из нета се подмята Богатият варварин на "Калпазанов" - идеята е една и съща, но стила не, така че, моля, моля.....

С голяма благодарност към bobych и lindsey, които мигом се отзоваха - много ме зарадвахте момичета  :*   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решила съм да си припомня руския. Преди две-три седмици, благодрение на коментар в читанката, "открих" руската й сестричка - флибуста.нет(извинявам се, ако нарушавам правила като пиша името на сайта). Има много непреведени на бг книги на познати/любими авторки, от "В смъртта" са 5-6 бройки, на Айрис Йохансен отделните книги за Ив Дънкан, Джо Куин и Бони; на Аманда Куик има доста от историческите и тези към паранормалните и поредици, Дж.Макнот, И още и още,изпаднах в умопомрачение докато се рових, :cant believe: руснаците са доста напред в издаването на книги. О, някой ако не е чел 50-те нюанса и тях ги има. Мисля тук бяхте казвали, че руснаците прескачали от сюжета при превод, но като не се оправям много добре с друг език и това е полза. Края на света се размина (по наше часово време ;) ) и сега остава само да си избера коя книга да захапя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отдавна съм се ориентирала към рускините, но точно този сайт не го знам. Може ли да ми го изпратиш на ЛС , как се изписва в оригинал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...