Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Śūnyatā написа:

В края на краищата единствените реакции на това почти мъртво общество се свеждат до ....

демонстративен нихилизъм, ако тръгна да пиша книга за туй нашто псевдо- общество, българското, ще я озаглавя "не ми пука" - особено що се отнася за поколенията от 70- те насам, то не се сещам за по- ярък и очеизваден пример на егоцентрици, обсебени егоцентрици, напълно ампутирани от национално и групово самосъзнание, и съпътствани от характерните за това състояние, грандомански нива на самочувствие и самооценка. Да, в този смисъл - за съжаление или не - явлението е масово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 675
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А май ти мязаш на това по-скоро .. Явно спамърчето с комплекси, като не знае какво да каже , говори глупости.. били персийски, и как разбра това.. логос ли ти го подшушна, или празното простр

Хахаха, явно си изостанал с информацията, строителни войски отдавна ги няма.. Пропуск... А как аз служа, това е дълга тема.. за съжаление армията се напълни с твои себеподобни.. некадърници, нек

Хаха, смешнико, още ли потдържаш смешната си теза..... Освен да пренасяш тука стари замрели теми от абв форумите и да ги представяш като свои , упорстваш и в заблудите си...грешка, целенасочен

Публикувани изображения

на 8.07.2020 г. в 6:08, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ти, какво си очаквал от мен, а?! Не съм гуру, не съм поп, не съм отец, не съм проповедник, не съм учител, а един обикновен мирянин който живееш праведно. 

:) 

Бъди щастлив! Амин

Стани ,,ангел" в Анжелизъма .Пък после ще видим за архангел.- защото си анонимен и не се разкриваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Стани ,,ангел" в Анжелизъма .Пък после ще видим за архангел.- защото си анонимен и не се разкриваш.

Не става! Не съм "Ангел". Аз съм Дявол!!! ;) Не ти трябва такъв като мен в новата ти религия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не става! Не съм "Ангел". Аз съм Дявол!!! ;) Не ти трябва такъв като мен в новата ти религия. 

Нищо,че си Дявол,при мен ще намериш новото си амплоа - ,,ангел".Но както желаеш- поне ми е спокойно - нямам толкова отговорности. 👌.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Нищо,че си Дявол,при мен ще намериш новото си амплоа - ,,ангел"

Нещо пак не си схванал. Бил съм "ангел". ;) Скучно е! :) 

След като пропаднеш (паднеш от протокола) = не следваш божи пътеки, а прокарваш алтернативни. ;) Те, в повечето случаи не са успоредни на божите. ;) 

За мен не е важно вече кой ще ги ползва и за какво: Дали за добро или зло. 

Да, не съм равен на Бог, но това не означава, че мога да слугувам на вид самозванец. 

Някъде ти споменах. Вместо да правиш вид нова религия, то по-добрия вариант е да направиш Ъпдейт на някоя, но за това се изисква творчески подход, а както виждам ползваш вид архаично мислене. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.07.2020 г. в 20:33, iИ.дИоNд.Ni написа:

Нещо пак не си схванал. Бил съм "ангел". ;) Скучно е! :) 

След като пропаднеш (паднеш от протокола) = не следваш божи пътеки, а прокарваш алтернативни. ;) Те, в повечето случаи не са успоредни на божите. ;) 

За мен не е важно вече кой ще ги ползва и за какво: Дали за добро или зло. 

Да, не съм равен на Бог, но това не означава, че мога да слугувам на вид самозванец. 

Някъде ти споменах. Вместо да правиш вид нова религия, то по-добрия вариант е да направиш Ъпдейт на някоя, но за това се изисква творчески подход, а както виждам ползваш вид архаично мислене. 

Е ,бъди си дявол тогава ,щом виждаш нещата така.

Дявола пак е служител на Бога ,но все работи сам без да влага колективна отговорност,но както си искаш де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните мнения са очевидно не по темата.

Духовността като вътрешно усещане за баланс и хармония, не знам дали много плавно влиза в корелация с изповядвани религии. До колко вярата е полезна за духовността и смирението, и религията убедителна да придобиеш вяра-та, не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Maleficient написа:

Последните мнения са очевидно не по темата.

Темата табу за вярата в Дявола ли?! Нима тези които вярват в дявола нямат духовност?!

Атеизъм, Дуализъм може, Дяволизъм и Анджелизъм  не може, така, ли, а?!  

Има си цели общности които са религиозно ориентирани към Дявола. 

преди 7 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Дявола пак е служител на Бога

Не е така! Въпросния се е възгордял и се счита за нещо по-висше от Бог. За него човешкия живот е без стойност, без ценност и т.н. За него вярващите в Бог са нисши същества.  Не писти никакви средства и сили, за да напомня на другите колко са тъпи и прости. 

Да се отрича, че го няма, да се счита, че и той е божие творение = грешно е! 

Хората които вярват в него са Демони. Те постоянно дебнат и видят ли нещо положително, нещо съкровено не пропускат да го осквернят. 

п.п. Мда ... хора с широко затворени очи ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Темата табу за вярата в Дявола ли?! Нима тези които вярват в дявола нямат духовност?!

Атеизъм, Дуализъм може, Дяволизъм и Анджелизъм  не може, така, ли, а?!  

Въпросния се е възгордял...

Няма нужда от вяра. По плодовете (мислите, думите, делата) може да се установи наличието на вътрешен демон у всеки.

Възгордява се, защото е глупав (неведение, не осъзнава, че е зависим от другите и всичко останало), алчен (мисли се за център на Вселената, понякога и за вечен), ненавистник (мрази всички, които не вярват в това, в което той вярва), лъжец, лицемер и... може още много да се изброява. 

Малко са тези, които могат да обуздават и отказват на вътрешния си демон. Той обича да се преструва на мъдрец, ангел, архангел, баш дявол и какво ли още не, за да постигне целите си, за да не прогледне, да се пробуди за реалността такава, каквато е.

Но драма няма. Демонът не е вечен, както и всичко останало, понеже съществуването му е зависимо от причини и условия. Нещата известно време потрепват, променят се, губят форма, разпиляват се и повличат и демоните със себе си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Няма нужда от вяра.

Всичко което си изредил в поста си , тъкмо с Вяра се преодолява ......или насажда .:nono:

Зависи от възприетата за Истина Вяра .

В същност и ти си имаш Вяра - някаква . Но нито Вярата ти е адекватна на действитерността , нито пък го съзнаваш  ....

Перушан ! :lol6:

В този смисъл е безсмислено да се комуникира с теб .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, by_chechi написа:

В същност и ти си имаш Вяра - някаква .

Като пишеш "в същност", какво имаш предвид? Някаква субстанция ли?

СУБСТА̀НЦИЯ ж. (лат.). Филос. 1. Една от най-важните категории на домарксическата философия — неизменна основа на всичко, което съществува.

2. Същност, материя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, момичето ви обърна внимание че творенията ви нямат нищо общо с темата, дори не се напънахте да разберете какво е написала.

Не е чудно че в темата няма как да не се образува спам, докато се вкопчите точно в едната от двете думички (религия). Защото за списващите ДУХовност има смисъл само сред религиозността и псевдофилософщината ( с режурните речници и уики) . Само така те могат да си я представят и да имат какво да си списват - всеки по своята си дежурна рецитация , заради дежурния си форумен образ.

А дамата обърна внимание (деликатно и предпазливо) че (може би) духовността е далеч от религиозността ... :). Но от друга страна - дефицита определя всеки да се вкопчи в познатото му. Затова клишетата и дежурните рецитации заместват липсите, докато иначе съвсем "духовно" се облекчавате със спамене и общ моабет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Maleficient написа:

Духовността като вътрешно усещане за баланс и хармония, не знам дали много плавно влиза в корелация с изповядвани религии. До колко вярата е полезна за духовността и смирението, и религията убедителна да придобиеш вяра-та, не знам.

Ролята на религията е да създаде и укрепи тази връзка с божественото - не само Бог, но и божественото във всеки един човек. Вярата изразява стремежа и желанието да се създаде, усили и поддържа тази връзка. Знанията ще дойдат с времето, но те сами по себе си не са духовност. Духовността е усещането за взаимосвързаност; в още по-голяма степен състраданието; смирението и готовността да пожертваш личното. В този смисъл религията може да се окаже подходящото средство, но всичко така или иначе си зависи от човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Като пишеш "в същност", какво имаш предвид? Някаква субстанция ли?

СУБСТА̀НЦИЯ ж. (лат.). Филос. 1. Една от най-важните категории на домарксическата философия — неизменна основа на всичко, което съществува.

2. Същност, материя.

:lol6:Малеййй , каква ти е боза у главата ! :lol6:

Същността представлява Съдържание и Форма на провление на даденото нещо . Не означава непременно само материя....за същност на идеята  , т.е. нейното съдържание и форма , навярно не си чувал....

Каква е субстанцията на дадена материя и/или идея , като какво и как съществува - това е съвсем друг въпрос ! Отговорите на който въпрос не се измислят от "умници" разни , а се изследват от науката....

...но това очеизвадно не е за твоята глава....:nono:

.............................

Като за съвсем начало , може от тук да започнеш :

"..Значение на думата същност

същността, само ед., ж. Вътрешна основа, съдържание, най-важна част, най-главното в нещо....."

..................................

Много , ама много си зле с понятията драги ми Смехурко ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, by_chechi написа:

Много , ама много си зле с понятията драги ми Смехурко ! :lol6:

Ако не уважаваш другите, как трябва да гледаш на себе си?

Виж в какво положение се намираш. Ако беше добре с понятията, какво те доведе до тук? Каква е била ползата от тях?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Ролята на религията е да създаде и укрепи тази връзка с божественото - не само Бог, но и божественото във всеки един човек. Вярата изразява стремежа и желанието да се създаде, усили и поддържа тази връзка. Знанията ще дойдат с времето, но те сами по себе си не са духовност. Духовността е усещането за взаимосвързаност; в още по-голяма степен състраданието; смирението и готовността да пожертваш личното. В този смисъл религията може да се окаже подходящото средство, но всичко така или иначе си зависи от човека.

Не може , а Е ! При това не зависи само от човека , даже най-малко зависи от отделния човек .....:nono:

...ето , примерно аз тук се опитвам да утвърдя определена вяра (защото тук със знания почти не се получава :)) - не ми се отдава твърде както наблюдавам !....:lol6:

...................................

Духовност е способността на Духа да контролира Разума !:nono:

Това се случва чрез Вяра и Емоции посредством Воля ! :nono:......(където Религията е инструмент на Вярата) .....

Разумност е способността на Разума да управлява Духа ! :nono:...........(връзки на взаимодействие между Дух и Разум)..................

.......до колкото ги има ! :lol6:

преди 26 минути, Śūnyatā написа:

Ако не уважаваш другите, как трябва да гледаш на себе си?

Виж в какво положение се намираш. Ако беше добре с понятията, какво те доведе до тук? Каква е била ползата от тях?

Твоите "свободни" от мисъл словоизлияния , няма как да ги уважавам....

Защото уважавам себе си ! 

Мога само да ги обяснявам....В това положение се намирам . :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

божественото - не само Бог, но и божественото във всеки един човек.

и двете не са ли "във всеки един човек"?

Мисля си -  защо да е задължително когато става въпрос за "ДУХ"овност непрекъснато да се ползва "божествено". Именно това поднася към ограничението ДУХовността да се разглежда само през призмата на "религиите" и вярата и задава погрешна посока в разглеждането.

Доколкото предполагам че ти имаш идея какво е ДУХовност, то такова ниво на отражение вече не е на "субект", още по-малко да е налице "личност", няма как да съществува "вяра", нито има отношение към "религия" или "бог"... (в най-общ смисъл). Представите и митовете на "Тия, дето ще ги няма" - за "Онова, сред което ще ги няма" - вече е това, което се зачита сред темата.

Социалният смисъл няма как да раздели значението между ДУХ и ДУША и в социалната комуникация тия са синомими. От гледна точка на масата в социото диференцирането им е несъответствено и няма никакво значение. Заради това "ДУШЕВНОСТ" и "ДУХОВНОСТ' масово се смесват, преминават и през преводи и чрез заучаването и репликирането на матрични клишета значенията се изгубват в "мъглата".

За масата в социума именно ДУШЕВНОСТ е понятието, което е основното и което е по-близо по сходства, представи, интуитиция и усещане. Именно ДУШевност - е свързана с религиите и божествеността, усещанията и преживяванията...

Невъзможността да се извади ДУХовността от контекста на религиите и ирационалното, митологичното, философ-щенето и празнодумството, за мен е израз на безсилие и липса на ниво в разбирането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, _ramus_ написа:

и двете не са ли "във всеки един човек"?

Мисля си -  защо да е задължително когато става въпрос за "ДУХ"овност непрекъснато да се ползва "божествено".

За мен не е задължително. В случая направих разграничението Бог - божествено в човека по-скоро за да изпъкне връзката между човека и вселената. Духовното е едно и навсякъде, и в този смисъл разграничението човек-вселена е само условно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, предполагах, но по-скоро исках да го изясним. Че... комуникацията както се вижда не е лесна работа и мешавиците от думички... и потребителите им... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, _ramus_ написа:

....Мисля си -  защо да е задължително когато става въпрос за "ДУХ"овност непрекъснато да се ползва "божествено".....

Защото божественото обяснява това което не се знае ! Иначе това което не се знае е нефункционално за мислене....Не се знае - не се мисли ! За да може да се мисли , първо се измисля някакво обяснение...божествено.:nono:

................................

В същност се ползва първоначална матрица , съвкупност от правила за действие в условия на неопределеност и отсъствие на информация.....

Те , това е Бог ! :)

....от там нататък зависи от избраната матрица....има разнообразие от такива ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

Иначе това което не се знае е нефункционално за мислене....

за някои типове "мислене". Има си типологии в мисленето, дори математиката, които боравят само с неизвестни величини и понятия чрез абстрактизиране и ... други подходи. По същество в мисленето именно това са процесите които водят до "откриването" на неизвестното... Това е развито като концепия в т.н. Евристика и евристичното мислене. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, _ramus_ написа:

за някои типове "мислене". Има си типологии в мисленето, дори математиката, които боравят само с неизвестни величини и понятия чрез абстрактизиране и ... други подходи. По същество в мисленето именно това са процесите които водят до "откриването" на неизвестното... Това е развито като концепия в т.н. Евристика и евристичното мислене. 

Избърза , допълних.....съжалявам.

.............математиката - най-формалната наука е .........божествена ! :)

Казано е : 2+2=4 и толкова......После , когато се знае това 2+2 какво е - ще видим ! :lol6:

Друг пример :

Казано е : половината е 50% и толкова .....Да , ама пълната половина от чашата за мен , другата половина за теб ......:lol6:

..........................

Така това което не се знае става функционално за мислене .... ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Твоите "свободни" от мисъл словоизлияния , няма как да ги уважавам....

Защото уважавам себе си ! 

Мога само да ги обяснявам....В това положение се намирам . :)

За да обясниш нещо и да можеш твърдиш, че уважаваш себе си, трябва да притежаваш необходимите качества, за бъдеш достоен за вниманието и уважението на другите. Как ще се случи това, ако ти не ги уважаваш изобщо? От тази позиция не виждам как ще стане. В словоизлиянията ти няма повече смисъл от смисъла в словоизлиянията на онези, на които се присмиваш. Освен ако не приемаш личния си опит за крайна истина и за по-висш от опита на другите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Śūnyatā написа:

(мислите, думите, делата)

По думите и делата = да, но не и по мислите. В действителност вътрешен демон няма. Просто самия човека е демона = деградирал до степен маймуна. 

В някои религии се смята, че въпросните хора са млади души. Неукрепнали и "жадни" в този живот да постигнат всичко. 

Всичко се свежда до колко даден човек повярва в Светата троица или ще се поддаде на лукавия и възприеме първичния нагон на животинското. 

Дявола е друго. Да в дадени религии се отъждествява с лукавия, но това е грешно. Не всеки дявол е лукав. Не всеки демон е лукав. 

Образно казано дявола възприема Бог и Светия дух, а демона Бог и Човеко-Бог. По този начин в християнството се "раждат" вид ереси. 

Тези които не вярват в Бог са атеисти. В повечето случаи някои от тях усещат Светия дух в тях, но отричат Бог и Човеко-Бог. 

От там на сетне с въпросните три "бита", то може да анализираш колко духовности могат да се сформират. Тези които не вярват нито в едно, т.е. Нито в Бог, нито в Човеко-Бог, нито в Светия дух са Лукавите. ;) 

Когато се ражда човек = той не вярва, а възприема нещата около себе си само и единствено чрез сетивата си. В последствие придобива вид вяра. Започва вид изповядване и нормално е да срещне вид разочарования. До колко Светия Дух е в него е вид тайнство. За да се вдъхне в него, въпросния, се прави ритуал Покръстване, което е също вид тайнство. Само богослужители с необходимото учение знаят да го извършват. Те или го правят по вид канон или не.

Дали в последствие човек ще осъзнае Светия дух в себе си е друг въпрос. Дали ще се подаден на вид изкушения е също друг въпрос.  

С една дума няма начин един непокръстен да разбере човек който е кръстен по канон. 

Тези твои разсъждения определено не са на база вид канон. Те не са лъжа, но не са и истина, защото не са религиозно обвързани. Чрез религията човек изповядва своята вяра. Тя или е по светски закон регистрирана или не, за да може в даден момент да се търси отговорност. За светската власт има едно единствено нещо важно = кой носи въпросната отговорност, защото същата носи отговорност пред обществото. 

Живеем във времена в които много хора подхождат без грам отговорност. 

По мое мнение, то именно сега е времето на въпросния Апокалипсис (Откровение). От нас зависи дали ще възкръсне обществото или ще се погуби само.

Аз съм вярващ човек и знам, че ще възкръсне, защото има личности които съхраняват вид учение. Те знаят какво да направят и го правят!!!

За другите = не ме интересува. Нека сами се спасяват.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

влага колективна отговорност,но както си искаш де.

Идеята ми е всеки да предава информацията на български език, а не на друг!

Къде в Англия си видял такова нещо, а?! Нина към момента вси знаят английски, а?! 

И с какво е по-добър от българския, за да го понаучават, а?! 

Къде виждаж ти самия колектив, а?!

Как да ги научим американци и вси английски говорими, че праведния език е българския. а?!

Как да ги научим, че словото, а не думата е от значение, а?! 

Дай "визджън" по тоя въпрос ФЪ товоя религия, т.е. на какъв език требе да се изповядва твоята религия? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване