Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Следващото управление на България - предложенията на ИТН

Препоръчан отговор

Майката на Христо Иванов.

Ето я дългата ръка на ДПС.

Майката на Христо Иванов през 1989 година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 47 минути, lsmurf написа:

Не че си ми толкова интересен за обсъждане а просто се опитвам да си обясня след като добре знаеш че когато твърдиш нещо трябва да го потвърдиш с факти и правилно ми поиска някакви линкове в следващия момент хвърляш в пространството "факти" без въобще да си направиш труда да покажеш откъде си ги взел. Това е един метод от времената на твоята трошка когато правилата важеха само за другите . Всичко казано от нашите хора трябва да се приема на доверие. Просто се опитвам когато някой каже нещо да си обясня защо го казва.

Искаш факти ми ок, не ми се бърка из фиска от ония времена, за да търся там туй за процента субсидии, ти ако искаш и можеш рови там, от мен туй понеже споменах за фермерите(или ако щеш за цялото селско стопанство):

Земеделци: Субсидиите стигат за туба нафта

В статията са споменати проценти.

В резултат и на тия проценти уж търсената пазарна икономика и свободен пазар в сектора, се изражда в борба за оцеляване извън пазара и който е успял да се добере до субсидии, в някои случаи през корупция е прилапал много повече отколкото е позволено да ползва една фирма и така е изяждал пая на по-малките и ги е убивал.:

Как ЕС пречука доста от малките земеделски производители на България (не е заглавие!)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://bolgari.org/nishto_ne_se_e_obyrkalo_pri_mariia_boikikeva-el-2268.html

Мария Бойкикева, казани на митинг в Пазарджик през далечната 1989 г., са напълно резонни. Тя е първият председател на легендарния Клуб за подкрепа на гласността и преустройството. Понастоящем е пенсионер, а с политическа дейност се занимава главно в кварталния клуб на БСП.

😂 

Родена е в Москва в семейството на българския комунист и политически емигрант Недялко Бойкикев, който произхожда от стар охридски род. 

😂

Едно от първите решения на Политбюро на БКП след 10 ноември е да възстанови партийното членство на 13 дисиденти, сред които и Бойкикева. Тя е сред неколцината, които приемат да се върнат в партията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, M.Николов написа:

Реално във втория се оправдава за това, което не е видял и проверил в първия.

Ето кога е видяно в мрежата за първи път. Защо ли ?

https://web.archive.org/web/*/https://ras.nacid.bg/dissertation-preview/*

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.07.2021 г. в 14:31, АСПЕКТ написа:

ГЕРБ никога не са били дясна политическа сила. Винаги крайно лява.

Това е крайно твое мнение, което няма общо с какво е ГЕРБ по отношение на политиката. 

"Твърде на Запад е Изток, а твърде на Север е Юг". ;) 

Това, че ти ги виждаш крайно леви, то аз ги виждам крайно десни. Това обаче не означава, че някой от нас е обективен. 

Както Слави е загрижен за "неговия народ' и се изявява като Главен петел, който да се грижи за своите кокошки ... (някакъв народ....), то по същия начин Бойко се изявява като Пожарникар на българските граждани с европейска ориентация. 

И къде виждаш ляво и дясно, горно или долно?! Къде виждаш мутра и лице, мъж или жена?! Все пак да се правиш на някакъв "център", то на какъв кръг хора се явяваш ти или си в орбита на някакъв си олигарх, а?!  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое точно е видяно?

Каталога?

преди 8 минути, lsmurf написа:

Ето кога е видяно в мрежата за първи път. Защо ли ?

https://web.archive.org/web/*/https://ras.nacid.bg/dissertation-preview/*

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Sliderum2 написа:

Искаш факти ми ок, не ми се бърка из фиска от ония времена, за да търся там туй за процента субсидии, ти ако искаш и можеш рови там, от мен туй понеже споменах за фермерите(или ако щеш за цялото селско стопанство):

Земеделци: Субсидиите стигат за туба нафта

В статията са споменати проценти.

В резултат и на тия проценти уж търсената пазарна икономика и свободен пазар в сектора, се изражда в борба за оцеляване извън пазара и който е успял да се добере до субсидии, в някои случаи през корупция е прилапал много повече отколкото е позволено да ползва една фирма и така е изяждал пая на по-малките и ги е убивал.:

Как ЕС пречука доста от малките земеделски производители на България (не е заглавие!)

Ами благодаря. Само дето не смятам разни вестникарски статики за достоверен източник . Това си е моя лична позиция не те карам да не им вярваш.

преди 4 минути, M.Николов написа:

И кое точно е видяно?

Каталога?

по точно

https://web.archive.org/web/*/https://ras.nacid.bg/dissertation-preview/30724

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, lsmurf написа:

Трудно се чете да . Прекалено е подробен но това е защото знае че такива като теб ще се опитват да го оборят по всякакъв начин. Така че дава проверени факти и точни анализи. Пък всеки си има собствено виждане дали е прав или не.

Ами и във втория линк си казва в прав текст:

Цитат

Следващата след неговия номер дисертация (30725) е на някакъв кипърец – също без номер на протокол и дата.

... с което явно показва, че такива пропуски са нещо нормално за този регистър. Незнайно защо обаче, цялата му "теория на конспирацията" се гради на фактът че освен всички други е "пропуснат" и Пламен Николов.  

По-надолу не съм чел. Няма смисъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, lsmurf написа:

Ами благодаря. Само дето не смятам разни вестникарски статики за достоверен източник . Това си е моя лична позиция не те карам да не им вярваш

Май ще трябва по друг начин да ти набивам акъл. За ползата от ЕС. За 2019 бюджета на ЕС е почти 150(148,2) милиарда евро. Обаче приносът само от Германия е 144 милиарда. Демек от страните се източва повече като вноски, отколкото ЕС връща обратно. Дори само това е достатъчно, а пък конкретно по отношение на истинските стойности между ЕС и България, никой не се е погрижил да остойности всички активи и пасиви, а даването само на част от "истината" т.е. само на информацията от фиска, БНБ и т.н. е дори по-лошо, отколкото директно да беше излъгал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Hristo52 написа:

Кой политик дава мигач при изпреварване, бе?! Да не е луд?!

То си зависи от коя партия е, т.е. до колко "скъпа" е въпросната и с какви политически характеристики е. 

И след като даваш пример с автомобилите и мигачите, то представи си тир, а зад него опашка от лелки в автомобили. Всяка не умееща да изпреварва и не се налага да дава мигач, та дали ще забележи, че ти си дал мигач в огледалото си, когато реши да изпреварва евентуално на изключително прав път?! 

С какво ще ти помогне в тоя случай мигача?! 

А сега си представи, че някой е забравил да си изключи десния мигач и завива наляво. :) 

Не би следвало професионален политик да се съобразява с мигачите или липсата на въпросния показател. 

Казано е: Не уверен не изпреварвай! ;) Друг е въпроса защо си длъжен преди това да сигнализираш каква маневра ще предприемеш. 

п.п. Лудите ги разбирам, но неориентираните са по-опасни. ;) Те не знаят дали ги сърби или ... ай че мога и по-просташки ...   щото съм каро Цар, а не водител на МПС ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Hristo52 написа:

Намирам нещо много общо в архитектурата на ДПС и ИТН...И при двете формации лидерът не е в парламента, не се появява никъде... и не носи всъщност никаква отговорност за действията на формацията си...Винаги може да каже "Аз им дадох друг съвет, ама те..."... и да си пие кафенце в сарайчето...с бяло сладко и водичка...А, да...и да смуче чибуче, нали...И тънки струйки дим, образуващи одринска дантела в пространството, да закриват добрите му умни и тъжни очи...

Борисов също не ходи, не е ходил и едва ли ще ходи в парламента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една категория хора - професионални оплаквачи.

На този специално, ако му проследиш постовете ще видиш, че той е недоволен от всички без изключения.

Само той явно би могъл да се справи с нещата, ама пусто.... никой не го брига за слива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Ами по партийна линия. Нали някой трябваше да легитимира медито като голям мъченик, че да стане "някой" в очите на българските мюсюлмани, които пак някой партиен човек трябваше да ги води. И така другаря доган се оказа репресиран.  

Пък той човека - агент.  Ама тя не е знаела. 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, M.Николов написа:

Така и не ми се отваря копието на регистъра.

image.png.798812afba6b3eae6ed6e402c6b98299.png

При мен се отваря и се вижда ясно че първо е намерено на 31.07.2021год. Така че съм проверил това което Лилов твърди и смятам че има защо да го твърди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, M.Николов написа:

Дай скрйншот и ние да видим.

Защо да се занимавам ? За да кажеш че изображението е манипулирано ли ? Вече дадох предостатъчно информация и въобще не ме вълнува вярваш ли ми или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Michigan111 написа:

не мисля

Не е новина

преди 3 часа, АСПЕКТ написа:

Хе, Ахмед Доган и Ахмед Доган не е едно и също. Той тогава беше прост пандисчия. Малко вероятно е да е знаела за какво го готвят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Michigan111 написа:

За съжаление тези диващини с въпросните фондове накараха много хора да разберат ЕС по различен начин,  а идеята е всъщност хубава.

Фондовете са сбъркани още изначале и впрочем те бяха една от основните причини за Брекзит. Не само в България, такива фондове никога, никъде не са проработили по предназначение и крайния резултат от тях все е бил повече корупция. Има си установени и доказани с времето икономически практики, които да подпомагат производството, фондовете са съвсем друга бира, туй са готови и лесни пари дадени на тепсия - има да чакаш, че ще се получи нещо различно от това, което виждаме. Какво ще го интересува господина земеделски производител качество на продукцията, количество на продукцията, цена на продукцията и т.н. след като реално печалбата му идва от фондовете? Дреме му на шалтера дали щял да продава на 5 или 50 стотинки, той прибира готови милиони, имало градушка/ нямало градушка, хич не му пука, парата си върви.

Тия готови пари нарушават всякакви икономически принципи и към момента ЕС си евават собствения пазар - уж бившите соц. членки влязохме в ЕС заради митата, а колко безмитна стока от Латинска Америка и далекоизточна Азия влиза в ЕС ти е бедна фантазията. "Европейските лидери" прекалено много се вживяха на големи технократи, европееца вече не ще да си цапа ръцете, не ще да рини на прасетата и да бърка бетон, флекса му се вижда страшен, електрожена опасен, дай му само да взема социални, да лежи по цял ден, да пърди, да се друса и да се чуди кой пол да си избере, а света ще бачка за неговия рахат, само че тази палачинка рано или късно ще се обърне, а тогава горко им на сиромашките държавици, като нашата.

Тъй, че идеята въобще не хубава, ич даже и в много отношения политиката на ЕС трябва да се промени, конкретно фондовете напълно трябва да се спрат, който ще прави бизнес, да го прави така, че да печели от продукта, който създава, а не щото държавата му дава пари на длан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, insec написа:

Фондовете са сбъркани още изначале и впрочем те бяха една от основните причини за Брекзит. Не само в България, такива фондове никога, никъде не са проработили по предназначение и крайния резултат от тях все е бил повече корупция. Има си установени и доказани с времето икономически практики, които да подпомагат производството, фондовете са съвсем друга бира, туй са готови и лесни пари дадени на тепсия - има да чакаш, че ще се получи нещо различно от това, което виждаме. Какво ще го интересува господина земеделски производител качество на продукцията, количество на продукцията, цена на продукцията и т.н. след като реално печалбата му идва от фондовете? Дреме му на шалтера дали щял да продава на 5 или 50 стотинки, той прибира готови милиони, имало градушка/ нямало градушка, хич не му пука, парата си върви.

Тия готови пари нарушават всякакви икономически принципи и към момента ЕС си евават собствения пазар - уж бившите соц. членки влязохме в ЕС заради митата, а колко безмитна стока от Латинска Америка и далекоизточна Азия влиза в ЕС ти е бедна фантазията. "Европейските лидери" прекалено много се вживяха на големи технократи, европееца вече не ще да си цапа ръцете, не ще да рини на прасетата и да бърка бетон, флекса му се вижда страшен, електрожена опасен, дай му само да взема социални, да лежи по цял ден, да пърди, да се друса и да се чуди кой пол да си избере, а света ще бачка за неговия рахат, само че тази палачинка рано или късно ще се обърне, а тогава горко им на сиромашките държавици, като нашата.

Тъй, че идеята въобще не хубава, ич даже и в много отношения политиката на ЕС трябва да се промени, конкретно фондовете напълно трябва да се спрат, който ще прави бизнес, да го прави така, че да печели от продукта, който създава, а не щото държавата му дава пари на длан.

Ама те въпросните фондове не са само за земеделието.  Те са си за редица отрасли.  Идеята е, че ако искаш да се развиваш,  можеш да се възползваш от финансиране по определена програма и да внесеш иновация,  да подмениш машини,  да разшириш стопанството или фирмата си. Ок, съгласен съм, че не е това единствения начин, но както вече казах, това е дискусия която не трябва да водим днес, а е трябвало да се води преди 20 години, защото към днешна дата решението е отдавна взето и реалностите са такива, каквито са. 

Ето, ти конкретно говориш за субсидирането.  Реално, там не сме равнопоставени,  условията които сме "приели" са меко казано куци. Аз съм ок да се спрат субсидиите и да се остави всичко на пазарен принцип, но да се спрат за всички държави.  За нас ще е по добре.  Само че как ще го обясниш това на поляците? Както и да им го обясниш, няма да го приемат (не че няма да го разберат). 

Просто трябвало е малко повече да се мисли преди да се подписва. Другия момент е,  че според мен всичко е всъщност добре премислено и съвсем умишлено е подписано с такива условия,  тоест не става въпрос за глупост и късогледство,  ама това си е мое мнение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, insec написа:

Идеята си е ок само изпълнението не е . Естествено че за да се развива какъвто и да е бизнес е необходим капитал. Българинът общо взето излезе от социализма беден . Колкото и работлив и иновативен да си няма как да се конкурираш с тези които имат достатъчно капитал когато го нямаш. Само дето парите се раздаваха с

на свои хора без да се държи сметка какво са направили с тях. Естествено е да стигнем до такъв резултат. Познавам хора дето са виждали краставица само в шопска салата а бяха уж крупни производители на краставици. Когато няма ред и контрол това ще се получи и с фондове и без тях. Не са ни виновни фондовете а хората дето ги раздаваха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Michigan111 написа:

Само че как ще го обясниш това на поляците? К

Няма разлика и в Полша се случва същото с тия фондове, каквото и у нас - дали ще го обяснявам на българи или поляци е все едно. И всеки подпис е предпоследен, 20 години са много време, още повече в днешната политика. Само преди две години беше идеята, фондовете да са обвързани с върховенството на закона, а познай кои две държави най- много се опълчиха срещу това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, insec написа:

Няма разлика и в Полша се случва същото с тия фондове, каквото и у нас - дали ще го обяснявам на българи или поляци е все едно. И всеки подпис е предпоследен, 20 години са много време, още повече в днешната политика. Само преди две години беше идеята, фондовете да са обвързани с върховенството на закона, а познай кои две държави най- много се опълчиха срещу това.

И как ще няма разлика, като Полша разви модерно земеделие,  а ние се навряхме в трета глуха. Ми борсите са пълни с полски плодове и зеленчуци,  изнасят домат за България,  кое е същото?  Че и там има злоупотреби е сигурно,  но чак пък да са на нашия хал. 

Строителството на пътища от еврофондове същото ли е? И друг път съм давал пример с гръцката магистрала от Игуменица до турската граница,  670 км магистрала, 100 км тунели и над 1000 моста. За 15 години.  

Тука за 15 години се наслушахме на приказки и оправдания,  миналата година даже и Дискавъри чакахме да снимат екстремно сложното трасе на вечната магистрала Хемус.  А истината е, че тук шайката се опитва да открадне всичко,  докато в други държави се краде малко по интелигентно,  малко по ограничено,  и не толкова нагло. Иначе, че навсякъде има корупция съм съгласен, ама такова чудо като тук никъде няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lsmurf написа:

....

А то щото сега можеш да се конкурираш?! Няма как идеята частник да печели от държава, да е добре. Това нещо не може да стане на практика, то е същото, като плановата икономиката на социализъма. Бизнеса трябва да печели от бизнеса, а не от фондове. Като не можеш да го развиеш този бизнес, значи няма бизнес и толкоз, а не държавата да дава едни пари тука и айде прайм бизнес - кога че фалираш.

Имаше си условия за развитие, трудно беше, сложно, но ги имаше - сега тия фондове удариха кепенците. Да не говорим, че имаше отрасли, в които бяхме без конкуренция в цяла Европа. Вие не се замисляте, че просто няма как да го осъществиш на теория още, като как да стане това справедливо раздаване на готови пари - невъзможно е, дори на теория, да не говорим на практика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване