Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Следващото управление на България - предложенията на ИТН

Препоръчан отговор

преди 1 час, N1K17Y написа:

Като не иска подкрепа, да си "спечели" с 50% и да управлява. 

Същото се отнася и за другите. В момента ИТН са първи. Това е положението.

Победителят взима всичко, победеният плаща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 46 минути, lsmurf написа:

Защо си въобразяваш че не се плаща. Плащаме всички с данъците си дори и тези които никога не са имали кола.

А де. Държавата харчи парите на всички и се възползват само тия които употребяват. Само че какъв е интересът на държавата и кой може да потърси и намери истинска отговорност от конкретни лица, които да трябва да си платят гафовете от джоба. 

Мичиган, я сподели защо мислиш че в Гърция и останалите пътища са добри? Щото ако не са добри на гръцките политици ще им бъде спукан гьона, ама буквално. Ще протестират всички и народа и бизнеса, ще има погроми, като на всички големи протести. По-евтино излиза държавата да прави пътищата качествено. Пък че нямало винетки, кво от това, нали има данъци и акцизи.

П.П. Да допълня, че в Гърция данъците върху приходите са прогресивни. Т.е. най-големите като процент данъци плащат тези с най-високите доходи, т.е. богатите, а те не е като да нямат влияние над държавният апарат. На държавата не ѝ стиска да накриви калпака на тия люде като ги принуждава да карат по лоши пътища.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, АСПЕКТ написа:

Същото се отнася и за другите. В момента ИТН са първи. Това е положението.

Победителят взима всичко, победеният плаща.

Нещо се бъркаш, мажоритарни избори няма. 

А ти всъщност да не изтрещя нещо ? Какъв победен, да не ти е боксов мач това. Парламентарните групи са там да представляват целият български народ. С 25% ще вземе един мек...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, N1K17Y написа:

Нещо се бъркаш, мажоритарни избори няма. 

А ти всъщност да не изтрещя нещо ? Какъв победен, да не ти е боксов мач това. Парламентарните групи са там да представляват целият български народ. С 25% ще вземе един мек...

Радев как бе избран? Кметове как се избират? Защо само народните представители се избират пропорционално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, N1K17Y написа:

С 25% ще вземе един мек...

...от гласувалите, а не 25% от всички български граждани. Наистина не знам, прав си, подкрепата нито за итн, нито въобще за никоя партия не е представителна и явно отговаря, ако въобще в България партиите отговарят за нещо, пред твърде тесен кръг заблудени да си дават гласа за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Sliderum2 написа:

...от гласувалите, а не 25% от всички български граждани. Наистина не знам, прав си, подкрепата нито за итн, нито въобще за никоя партия не е представителна и явно отговаря, ако въобще в България партиите отговарят за нещо, пред твърде тесен кръг заблудени да си дават гласа за тях.

Досега ИТН ме представляват моят глас идеално. Все едно аз говоря. Нямам забележки. 

Ако им позволят да влязат в парламента, ще видим по нататък. Но едва ли. Неудобните се ликвидират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, АСПЕКТ написа:

Досега ИТН ме представляват моят глас идеално. Все едно аз говоря. Нямам забележки. 

В смисъл си ок че (в началото)предложиха стари кърви от НДСВ и други предишни участвали във властта, от които народа има горчив опит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Sliderum2 написа:

В смисъл си ок че (в началото)предложиха стари кърви от НДСВ и други предишни участвали във властта, от които народа има горчив опит?

Народа има горчив опит от НДСВ защото се захванаха с БСП . В този смисъл се очаква горчивия опит да се повтори щом са склонни да преговарят с БСП . Според мен това е не по малко абсурдно от това да се хванат да преговарят с ГЕРБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Sliderum2 написа:

Досега - в „началото“ и после - са предложили само Премиер
Другото е ... „лаф да става“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Sliderum2 написа:

Какъв горчив опит от НДСВ? Нали обичате Борисов, той е от НДСВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Какъв горчив опит от НДСВ? Нали обичате Борисов, той е от НДСВ.

Не обичам политици. Е, за някои млади и гиздави от женски пол може да направя изключение :)

преди 20 минути, lsmurf написа:

Народа има горчив опит от НДСВ защото се захванаха с БСП . В този смисъл се очаква горчивия опит да се повтори щом са склонни да преговарят с БСП . Според мен това е не по малко абсурдно от това да се хванат да преговарят с ГЕРБ.

Хм, някак удобно забравяш ДПС. Да не е забранено напоследък да се споменава в едно изречение с итн? Значи БСП-то виновно едва ли не за всичко и е изтривалка на останалите? Според мен всички са маскари, нищо че и това напоследък не е популярна фраза. Трябвало да се доверим. Ами повечето българи дори не си правят труда да идат и да гласуват даже с "не избирам никого". Сигурно щото знаят че нищо няма да се промени положително от това им действие? А не се променя, щото маскарите имат лични нужди да задоволяват, да не са тръгнали на народа да служат, я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, lsmurf написа:

Има правителство на малцинството.

Tи демокрацията хептем я сдъвка и изплю - как си го представяш това правителство на малцинството не знам, ала в демократична държава никога не е било и никога няма да го бъде. Чалгата, като иска да прави правителство, ще трябва да се съобразява с партньорите си, щото малцинството му НЯМА ПРАВО да съставя правителство, ако имаше това право, нямаше да дири партньори. С която и партия да се ортачи, тази партия ще иска и свои министри, което е съвсем, ама съвсем в реда на нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Sliderum2 написа:

Не обичам политици. Е, за някои млади и гиздави от женски пол може да направя изключение :)

Хм, някак удобно забравяш ДПС. Да не е забранено напоследък да се споменава в едно изречение с итн? Значи БСП-то виновно едва ли не за всичко и е изтривалка на останалите? Според мен всички са маскари, нищо че и това напоследък не е популярна фраза. Трябвало да се доверим. Ами повечето българи дори не си правят труда да идат и да гласуват даже с "не избирам никого". Сигурно щото знаят че нищо няма да се промени положително от това им действие? А не се променя, щото маскарите имат лични нужди да задоволяват, да не са тръгнали на народа да служат, я?

Не ги забравям . Просто мисля че е излишно да ги споменавам защото ИТН не са казали че ще преговарят с тях а казаха че ще преговарят с БСП. ДПС и ГЕРБ в момента са "врага" а БСП ДБ и Изправи се мутри вън са промянята. :lol6:

преди 1 минута, insec написа:

Tи демокрацията хептем я сдъвка и изплю - как си го представяш това правителство на малцинството не знам, ала в демократична държава никога не е било и никога няма да го бъде. Чалгата, като иска да прави правителство, ще трябва да се съобразява с партньорите си, щото малцинството му НЯМА ПРАВО да съставя правителство, ако имаше това право, нямаше да дири партньори. С която и партия да се ортачи, тази партия ще иска и свои министри, което е съвсем, ама съвсем в реда на нещата.

Според  мен да се "ортачи " не е в реда на нещата. Ортачат се бандюгите . Политиците трябва да правят политика без да правят компромиси със съвестта си. В този ред на мисли не мисля че е морално някой да си осигурява властта раздавайки постове на неподходящи хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, lsmurf написа:

В този ред на мисли не мисля че е морално някой да си осигурява властта раздавайки постове на неподходящи хора.

Ма то няма други бре джанъм, ай излез от приказките - морално неморално, боже мили, кой е морален, чалгаря ли или рунтавата му маймунка, сякаш никога не си  ги чувал, никога не си ги виждал, тепърва научаваш за тия хора. Слави моралиста 🙄  тоз простак, ако е морален, то тогава неморални няма.

Вместо да им се вържите на игрите, по- добре изисквайте да съставят правителство, щото цените на редица стоки вече почнаха да поставят нови рекорди - тия, ония, един дол дренки са и цял живот си бъркат из дупките ...  все моралисти, даже светци, туй Исус да ги види, че потъне от срам какъв е грешник, пред тия светила неземни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Sliderum2 написа:

Мичиган, я сподели защо мислиш че в Гърция и останалите пътища са добри? Щото ако не са добри на гръцките политици ще им бъде спукан гьона, ама буквално. Ще протестират всички и народа и бизнеса, ще има погроми, като на всички големи протести. По-евтино излиза държавата да прави пътищата качествено. Пък че нямало винетки, кво от това, нали има данъци и акцизи.

При нас данъци и акцизи да не би да нямя? Има си, ама не пречи и винетка да има. 

Казах ти моето мнение, просто не се краде толкова, като при нас. И не е толкова щото народът ще ги отнесе, колкото и странно да звучи за балканци- може би друг манталитет,  няма я тази алчност.  Но това можеш да го видиш и на плажовете, където никой няма ти смъкне кожата за един чадър и два щезлонга,  на пазарите- поръчваш едно кило маслини, сложи ти кило и 200-300.. И политиците им така, ще открадне,  ама малко и с финес,  и пак ще си оправи живота, ама и за хората ще има. Пък тука крадат милиарди,  то няма кога да ги изхарчи, ама пуста лакомия. 

А иначе да се поддържат хубави пътища далеч не е толкова скъпо, колкото го изкарват нашите мислители.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, lsmurf написа:

Политиците трябва да правят политика без да правят компромиси със съвестта си

Дон Кихот се е борил с вятърни мелници, тук някои си мислят че политиците имат съвест. Що ли Санчо е скептичен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Мойра написа:

Много добра статия!

Ще се изправи ли Николов срещу мутрите?

Автор Евгений Дайнов, "Дойче веле"

Много грешки само за три седмици, а в политиката се плаща скъпо, най-малкото със загуба на електорат. За каква "приемственост" може да става дума, та нали затова гласувахме, за да няма никаква приемственост, прилика или каквото и да било общо с предишното откровено крадене. Какви са тези глупости - приемственост, от кого, от тиквата, която срамеше целия български народ и доведе до пълна културна деградация ... своите привърженици, нас никога няма да успее. Засега ще почакам, знам, че каквито и министри да изберат, ще са много по-интелигентни от предишните (просто няма начин), но според мен така не се прави. С 24% и цялата власт ... това ли е решил народа ... дори кухия, дето управляваше досега прибягваше до коалиция, вярно, за тяхна сметка, но поне привидно имаше и други, а сега. И все пак:

преди 1 час, M.Николов написа:

Ето това вече ми дава надежда, точно така се постъпва. Но пустата "приемственост" все още не ми дава мира. Не забравяйте, че каквото и да е бъдещото правителство, неизменно ще изникне сравнение със служебното, с неговите изумителни разкрития и ако не се действа по същия начин, това ще е пълно разочарование.

И да не забравяме, че Слави ни обеща "изчегъртване", а не "приемственост"!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемственост може да значи да достроЙ магистралите. Липса на приемственост, да ги остави на това дередже, на което са. Може такива неща да е имал предвид. Същевременно, ако ще ги достроЙва некачествено и това му е виждането за приемственост...Ае сложно е, оставено е на народното въображение само да си измисля какво е имал предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, insec написа:

Ма то няма други бре джанъм, ай излез от приказките - морално неморално, боже мили, кой е морален, чалгаря ли или рунтавата му маймунка, сякаш никога не си  ги чувал, никога не си ги виждал, тепърва научаваш за тия хора. Слави моралиста 🙄  тоз простак, ако е морален, то тогава неморални няма.

Вместо да им се вържите на игрите, по- добре изисквайте да съставят правителство, щото цените на редица стоки вече почнаха да поставят нови рекорди - тия, ония, един дол дренки са и цял живот си бъркат из дупките ...  все моралисти, даже светци, туй Исус да ги види, че потъне от срам какъв е грешник, пред тия светила неземни.

И защо хем мислиш че са по неморални дори от другите политици къде си се залетял да ги караш да съставят правителство. Малко ли ви беше досега та искате още от същото. И като вземат да направят правителство и цените на стоките ще спаднат !!!! Кажи си че са ти наредили да пропагандираш за правителство на всяка цена. По малко ще се изложиш от колкото с тези глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lsmurf написа:

Кажи си че са ти наредили да пропагандираш за правителство на всяка цена.

Ей тъз деЦка градина ей - ма инак му разбираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Sliderum2 написа:

Ники Василев. Юпито на царя.

Ники беше баш юпито. 

преди 1 час, lsmurf написа:

по- добре изисквайте да съставят правителство

Благодаря, какво пушиш ?

Мисля да изисквам прозрачност и да няма скрито покрито. 

Точно това, което чалгаря най няма да направи от всички. Всъщност прави точно обратното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Реджеп Иведик написа:

Ники Василев. Юпито на царя.

Ники беше баш юпито. 

Благодаря, какво пушиш ?

Мисля да изисквам прозрачност и да няма скрито покрито. 

Точно това, което чалгаря най няма да направи от всички. Всъщност прави точно обратното.

Реджеп явно каквото и да пуша не е по силно от твоето. Къде по дяволите видя това което "цитираш" да е казано от мен. 😆

преди 5 часа, insec написа:

Ей тъз деЦка градина ей - ма инак му разбираш.

Не се ядосвай не е от теб. Трудно се защитава незащитима "позиция".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, lsmurf написа:

И кои точно са безумните противоречия ?

Казва, че се бори със злото, а се среща с библиотекарите.

Само не ми казвай, че не знае, че те са злото.

Уж е против статуквото, а предложи Ники Василев. От нашия край. Ние си го знаем на кого е човек

Уж чака подкрепа от протестантите, а публично вади компромати за тях. 

Уж беше за прозрачност в управлението, а като го избраха, запя, че ще видим прозрачност като му дойде времето. Тати ще ми купи колело, ама друг път. 

преди 2 часа, lsmurf написа:

Къде по дяволите видя това което "цитираш" да е казано от мен.

Вай Аллах. 

Не е казано от теб. Само тебе ли да цитирам. Виж горния цитат. Много сте бавни двамата с Манчестера.

преди 11 часа, crazy katon написа:

Много грешки само за три седмици

Не може толкова много грешки.

Новия проект на библиотекарите са ИТН

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Казва, че се бори със злото, а се среща с библиотекарите.

Само не ми казвай, че не знае, че те са злото.

Уж е против статуквото, а предложи Ники Василев. От нашия край. Ние си го знаем на кого е човек

Уж чака подкрепа от протестантите, а публично вади компромати за тях. 

Уж беше за прозрачност в управлението, а като го избраха, запя, че ще видим прозрачност като му дойде времето. Тати ще ми купи колело, ама друг път. 

В нашата библиотека библиотекарката е много приятна жена не знам защо считаш че библиотекарите са злото 😆

Ники Василев беше оттеглен доколкото разбрах.

Не знам дали чака подкрепа от протестанти или от католици ама ако приказката ти е за Христо Иванов за мен е само в техен плюс да се държат настрана от подобен човек.

Относно прозрачността когато решиха да обявят правителство по рано бяха атакувани защо са го направили а когато не желаят да си обявят кандидатите за да им спестят атаки и оплюване пък са виновни защо не са ги обявили.

Истината всъщност е една . Всички влезли в парламента решиха че са хванали господа за шлифера и могат да редят правителство и да командват както им харесва. Няма по нормално нещо от това да им кажат къш. Когато сте на първо място ще редите правителство сега можете да кажете единствено подкрепяте ли това което ви е предложено или не.

Знаеш мнението ми за хората в парламента - не стават. Сега остава да видим ИТН стават ли за нещо или и те са същата стока. Това е . Колкото по дистанцирани са от останалите толкова по добре .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване