Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Няма как - ти не съществуваш, аз - също, меренето - хептен. 

Не знам колко глупав трябва да си, за да мислиш, че някой който се проявява в момента в действителността не съществува изобщо.

Това, как се съществува и как не е отделен казус, който очевидно не си дорасъл да коментираш адекватно, затова ги ръсиш такива. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

преди 23 часа, by_chechi написа:
на 1.03.2021 г. в 12:17, kipen написа:

...ВСЯКО научно откритие, ВСЯКО "нарастване" на общественото познание, преди да се реализира като такова е било Фантазия, родена от нечие Въображение, което се е "напъвало да измисля"(достига до по-абстрактни форми на идеи)....

Накратко - нямаш понятие за критерий и граници ! :nono:

Фантазията и Въображението имат граници  , в които граници са адекватни на действителността . Извън тези граници стават Измислици..........и т.н.... 

Попълни си понятията и пак заповядай ....! ....другото ти е дърдорене.... :)

Накратко - загубил си всякакъв усет за граници, ако някога си имал!

Демагогстването явно е крайна фаза на "изкуфяването", поради невъзможността да се реализира Промяна!

Следствие на демагогстването е опитите за индоктриниране! 

А това просто казано, като за теб, е че правиш неистови опити "да придърпаш килимчето", за да не изпаднеш в "забвението", което е необходимо условие за израстване в стадия от живота наречен  "Старост"! Необходимо е за тези, които не са се изгубили по "пътя на оптималното човешко развитие", чиито граници са "поставили" чрез действията си изключителни хора, и за това дали индивидът се придържа към този "път" има установени критерии, за които ти или се правиш на "дръж ми шапката(не искаш да се съобразиш с тях)" или си си прост и не си "достигнал" до тези критерии.

Един от тези критерии е разбиране на това, което казва друг човек! ...с това ми изречение допускам, че си прост и не си разбрал какво съм написал, а със следващото ще обхвана презумпцията, че си разбрал, ама хитруваш "на дребно", във вероятно несъзнаваните ти, но за сметка на това нескопосани опити да демагогстваш.

Други критерии, указващи дали индивида е по "пътя на оптималното човешко развитие", съдържащи се в понятието "етично поведение при водене на спор"  са да не се "отклонява" с "женски номера" смисловата линия на изказа на коментиралия, който цитираш!

Всъщност не коментираш по същество, това което си ми цитирал, ами "лепиш етикетче", че "нямам понятие" за "критерий" и "граници" щото така си решил, а реално ти нямаш усет за това  във взаимоотношенията(надявам се само с непознати). На това му се казва Злепоставяне!

Но, за удовлетворяването на тези критерии се изисква да имаш "вътрешни постижения"(да не ти ги обяснявам, щото няма смисъл, тъй като и "джендър" даже нямаш понятие кво е, извън "кръчмарскта", "политикантската" или "профсъюзната" реторика) и то на "общочовешкия фронт", а не на оградата между кръчмите.

Като пишеш глупости Вярваш ли си на написаното?! Май да, иначе нема как да се самоподдържа "тежката стена", ограничаваща те в "повторенията", която сам си си поставил! Па и за "преподреждане на тухлите" дава акъл на други, бреее..... ми то има и "разширяване на границите", ама тва е за такива дето не са си "атрофирали" творческия импулс в безплодни резултати от безкрайни повторения на "едностранчиви тези", резултат от едновремешни "водещи" парадигми.

То това си е твой проблем, ама съвсем безотговорно "го разпръскваш" в "околната среда", която в случая е тази тема...  ... и резултатите се виждат....темата се обърна от една-две страници на пошли его-"засягания" на личностна основа и регуларните последващи защитни реакции в стил "аз съм си добре - другия ми мисли злото"....та даже и психолозите са "болни" щото видиш ли описват кое поведение на каква патология в детството се дължи, а това не ни харесва и значи "НЕ е вярно", а твърдящите го "страдат от болест".

Дон Цеци, разбери, че Въображението НЯМА ГРАНИЦИ щото е "импулса" на "силата" Творчество! То има "посока"! А в зависимост от "посоката" в "пространството на Ума" чрез последния "произвеждаме" продукта Фантазия!! Фантазиите, ако са "съгласувани" с възможното конвенционално си ги наричаме "образи на творческо въображение", което според мен е "манджа с грозде"(ама ти знаеш, ли знаеш да повтаряш, но не и да синтезираш от наличното и вероятно пак ще изцепиш неква глупост, която ще изпреваря със следващото). Когато Фантазиите не са "съгласувани" с приетото и установено като "възможно" на обществено ниво, те вече по възприетия ред в обществото се наричат просто "фантазии", а на жаргон, както и в темата, се използва "фантазми", "фантасмагории" и тем подобни. Само дето композирането също е възпроизвеждане на Фантазия!!! 

И да, Фантазиите имат граници, но въпросът е какви!!!

Едни от тях си ги поставяме чрез приемане на такива от обществото и средата, от което идва понятието в съзнанието ни за "нормалност"....пределната граница, която на не всеки му стиска да преминава! (напоследък, а и както винаги, има повечко "прекрачващи граници" в сферата на изкуството, ама там границата е много променлива, и така се ражда често кич, а не естетически издържан продукт)

Но има и такива, които са пределни! И те са продукт на количество информация! Няма как да възпроизведеш чрез Въображението си Фантазия, която да "съдържа" "фантазен образ", за изграждането на който да нямаш налична информация за "някакви елементи", от която да "го сглобиш","обработиш" творчески. Вече при достатъчно инфо за тенденциите в естетиката и предпочитанията на хората, и ИИ-то изкомпозира музикално произведение, ако не знаеш!!! ама това прави ли ИИ-то човек?

И като пишеш за "въздействие" вземи малко подхождай по-скромно, ако ти е възможно, а пък и ако осъзнаваш че ТРЯБВА и ти да отговаряш на изискванията, които се опитваш да поставяш на другите, за да се говори на език, който и ти да можеш да разбереш!

преди 22 часа, by_chechi написа:
преди 22 часа, Shiniasu написа:

Това не мога да го разбера: как изкуството въздействайки на духа му придава воля? 

Очевидно си затруднен когато трябва да обясняваш общата "картина" . Затруднението не е мое....

Волята е психическата енергия на човека .....Изкуството , въздействайки на Душата , Душата произвежда Воля , придавайки я на Духа под формата на емоции...

Иначе .....заспала душа (да кажем). :lol6:

Връзката Изкуство ->Дух е косвена , непряка....въздействието на Изкуството(външно) се превръща във Воля (вътрешно)

Как се  осъществява това въздействие и върху КОЙ въздейства?!? Мина светлината през очите, или звука през ушите, ако искаш дори и през кожата и хоп - мозъкът реагира, възпроизвеждайки реакция... .... ами ако човекът има таланти, че след сензорното взаимодействие(постъпилата информация), а възпроизведе като личностен акт и в съвсем различна форма - КОЙ избра формата?!? Мозъкът, който "произвежда", нали! Или в твоя случай Духът! 

То и Волята е психическата енергия, а не насочената такава и реализираното Действие, като личностен акт?!? Нали!!! ....гаси...

Тва Аз-ът като ми тръгнат "колективистите" да го "разтварят" или па, както твърдят "нефелните преводачи" на Изтока - "да се отрича егото", направо ми се повръща от несъзнаваната им посредственост в себеопознаването....на повечето....щото някой знаят, че пътят на "колективното" дава възможност "да властват" над невежите, които се произвеждат с тонове при подобен господстващ елемент в обществените системи. Демагози с демагозите!!! Не важно кво говориш, важното е да има кой да ти верва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Śūnyatā написа:

Не знам колко глупав трябва да си, за да мислиш, че някой който се проявява в момента в действителността не съществува изобщо.

Чия "действителност"?

По какво разбра за 'момента", какъв е тоя "момент", кога е, за кого е такъв? 

И според какво определи Как и Кое "съществува"?

Я да видим папагала ... дали знае колко е "умен" :) 

преди 30 минути, kipen написа:

Въображението НЯМА ГРАНИЦИ щото е "импулса" на "силата" Творчество!

То има "посока"!

А в зависимост от "посоката" в "пространството на Ума" чрез последния "произвеждаме" продукта Фантазия!!

това не е вярно въобще. И още много от "другото...

Толкова произволно и емоционално изливане на думи... тип "гейзер" - пръските вървят където падне. Надявам се, че е налице емоционално разтоварване - на каквото се предполага че е основния мотив.

Ако на колегата Ши някои казуси от тео и атеистите са проблемни... обаче... той просто така си пишел - интуитивно, реактивно - както му дойде на импулса... Но пък и 'обмислял, решавал кое, какво и на кое 'да реагира". :) 

Обаче - ти като закопаеш в някаква дупка и дълбаеш в нея... нямаш спирка.

Много добре показа че можеш да се изразяваш последователно и свързано. Но като ти падне завесата и... именно тогава се излива "фонтана".

Освен това си идеалист, с "харесаните убеждения са като че ли от младите ти години". Малко по момчешки пламенни и бунтарски спрямо старите "авторитети"... и подпрени с някаква смесица от сглобки от типа "оранжево небето, оранжево морето, тревата, хората, въображението - ааа, ми то било щото съм си сложил оранжевите очила". А смееш ли да ги махнеш?

преди 36 минути, kipen написа:

То и Волята е психическата енергия

Въх! Явно и други качества също са "психична енергия". Интересно ми е обаче - що е то (психична енергия)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Търсещ истини написа:

Не се отказвайте от него, когато имате нужда

Човек може да се пристрасти към всеки опиум, да развие зависимост и да почне да преекспонира нуждите си. Така, че като всеки лек, за да се стигне до желаните резултати, Бог трябва да се споменава умерено и под преписание, както е уточнено в Библията впрочем - към днешна дата си е направо наркоманска история, от редовно предозиране вече и резистентност развиваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, _ramus_ написа:

Чия "действителност"?

В случая, общата форумна действителност. Някой пише в нея, следователно съществува в нея.

Бог не съществува в темата, понеже не пише. Затова няма Бог тук. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

Човек може да се пристрасти към всеки опиум

Не съм смятал, че религията е опиум. Защо не валериан, към който не се привиква и не се увеличават дозите? Това е ъгъл от който не съм поглеждал. Може и да сте прав

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Търсещ истини написа:

Не съм смятал, че религията е опиум. Защо не валериан, към който не се привиква и не се увеличават дозите? Това е ъгъл от който не съм поглеждал. Може и да сте прав

Някои лингвистични антрополози смятат, че религията е лингвистичен вирус, който променя мозъчните връзки и притъпява критичното мислене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои лингвистични антрополози смятат, че религията е лингвистичен вирус, който променя мозъчните връзки и притъпява критичното мислене.

Религиите и светите писания наистина притъпяват . Цялата работа около Господ Бог ,който сключи вечен завет с Авраам се учи за 5 часа . Но има хора ,които се увличат ,и неминуемо ще затъпеят . Познавам и съм виждал множество християни ,будисти ,индуси ,евреи ,мохамедани ,които са се притъпили и ги е обхванал лингвистичния вирус ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, kipen написа:

Накратко...........

Произведе чудесен пример :nono:

В твоя пост ясно се наблюдава виртуално , как моя пост (разглеждан като изкуство :)) въздейства на Душата ти и блокира Разума (причините - отсъствие на понятия).

Която Душа чрез чувства произвежда силни емоции изразени във Воля (психична енергия) . :nono:

Която пък Воля не ползваш за Разум - в случая няма как .......А бе има как , ама трябва много здрав Разум . :nono:

В следствие на което Духът ти под влияние само на емоции и Воля в излишък , избира да се държиш бурно и......:nono:

Е , както се държиш - нямаш друг избор , на алтернатива произведена от Разум ! 

................

Когато "охладнееш" , помисли върху това ! :nono:

Казано е : " Видиш ли заспал - завий го да не се събуди . Събудиш ли го ще те намрази " - Разум .

Което като съвет към мен , означава въобще да не ти обръщам внимание .......

Е ! Душата не ми дава и Съзнанието като цяло....! :)

Сърце мъжко , юнашко не трае ! Ботев го е казал...:)

Иначе съм много внимателен ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лингвистичен вирус, който променя мозъчните връзки и притъпява

То ,има доста страдащи от това .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Śūnyatā написа:

В случая, общата форумна действителност. Някой пише в нея, следователно съществува в нея.

Велик логик, ей! Това в техникума ли ги изучи тия умения? :)

В твоята фантазна "реалност" щом "автора й" произвежда заб-лудите си, значи че те съществуват и го лъжат че и той "съществува". 

Много същества, много съществувания... много фантазии.  :) Е... и мадхямични претенции и изцепки. 

Няма ли някой колега да ти изгаси "пожара"... че си "прегорял" отдавна. Макар че... така или иначе - само пепел остава.

Чувал съм че обущарите боси ходили,... Но и пожарникарите - опожарени отвътре си карат.

преди 6 часа, Śūnyatā написа:

:lol6:Дебилно, та дрънка.

Ми да му бяха измислили ваксина - тогава. Както и на простотията и на глупостта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Религиите и светите писания наистина притъпяват . Цялата работа около Господ Бог ,който сключи вечен завет с Авраам се учи за 5 часа . Но има хора ,които се увличат ,и неминуемо ще затъпеят . Познавам и съм виждал множество християни ,будисти ,индуси ,евреи ,мохамедани ,които са се притъпили и ги е обхванал лингвистичния вирус ...

Забрави да споменеш, че последователите на Анжелизма не се заразяват с лингвистични вируси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, _ramus_ написа:

Велик логик, ей!

Това което си цитирал и "разсъждаваш" върху него показва , че :

Всеки ден ползваш виртуална реалност - значи имаш представа в последователността :

усещане -> възприятие -> представа .:nono:

Начални понятия нямаш ....по-висока степен на обработка от представа . Или ги имаш - някакви неразбрани и не знаеш какво да ги правиш .

В същност първата степен на мислене...:nono:

понятие -> съждение -> умозаключение.......и не само ! :nono:

Поддаваш се на емоции , не разсъждаваш ! :nono:

Я пак , помисли и го насочи към себе си ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, by_chechi написа:

Поддаваш се на емоции , не разсъждаваш ! :nono:

Я пак , помисли и го насочи към себе си !

верно - става смешното. насочвам го към... 'себе си' и стигам до 'емоционален смях'. :lol6:

Скица!

Едно и също... до втръсване. Папагалска работа, заедно с рефрена че "липсвали понятия" и за "незнаенето". Съвети, предложения, изцепки... и надувки.

Едно и също - вече толкова години, няма значение нито в коя тема, нито спрямо кое - дедо ви си пише неговото си... щото си го е припознал като "неговото". Но пък чете руски, по руските сайтове... Даже и за "8-те октави" - щото "някои пишели така"... 

Това е матрична схема - всеки си харесва дадена своя рецитация и напира сред виртуала с нея, повтаряйки я... с идеята колко е интересен и "отличим". Заедно с аватарите и налудните никове се възприема като заместител на "суетата" извън виртуала.

Един си я оправдава че "я тествал", пък тя е толкова "негова", колкото  "негово" е сиренето от Кауфланд. Друг - щото на другите липсвали "основните понятия", трети - щото поглеждал само от време на време и импулсивно "си решавал" дали, и какво да пише... :)  Наистина - голямо 'отличаване' - празно дрънкане с повторения, защото Дрънкащите по принцип с това са запълнени отвътре и така си карат изначално. Всяка тема, от едни и същи хора... с тяхното си "повторение", вече години едно и също.

За тях си било ок... с оправданието "ми затва е форума калдата", "идвам да си правя кефа и да си изхождам насъбраното"... по принцип - какво било и какво другите правили, не било сериозно , било такова или онакова... Всеки си е ок - някъде другаде, и някъде там, са проблемите... те само избират, мислят, решават, извеждат и съждават, анализират и синтезират... и всякакви фантазии... щото кефа така върви.

Никакво значение няма бог, сред всичката тая елементарщина. И с бог и без бог - се търси само какво да засърби, за да се чеше. С бог и без бог - празното отвътре напира и няма как да "спре", ако ще и вярването в свещеността на мишите дупки... да е основното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _ramus_ написа:

.....

Твоя си работа .....Когато ти се дава , трябва да можеш да вземеш ! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, _ramus_ написа:
преди 18 часа, kipen написа:

А в зависимост от "посоката" в "пространството на Ума" чрез последния "произвеждаме" продукта Фантазия!!

това не е вярно въобще. И още много от "другото...

Спрямо кой или кое "не е вярно въобще"? Защо твоите интерпретации на възприеманото трябва да са меродавни? Щото са основани на висока степен на интегрирано обществено знание? Не го отричам! А замисли ли се, че така се реализира "механиката" на "окошарването"? 

Тълпата е нещо "отвращаващо" за стремящия се към "освобождение", но пък ако дълго "се бориш с нещо", неизбежно се "превръщаш" в това, срещу което си се "борил". Елементарна проява на енантиодромията.

преди 18 часа, _ramus_ написа:

Толкова произволно и емоционално изливане на думи... тип "гейзер" - пръските вървят където падне. Надявам се, че е налице емоционално разтоварване - на каквото се предполага че е основния мотив.

Ами, ако се абстрахирам от поредния опит(изненадващо и от теб) за "лепене на етикети", то отвъд потенциалната възможност да "захапя голата кукичка" като Рибка, ще си ползвам и даденостите на асц.Скорпион!

Много е весело в какво "танго за двама" си танцувате с Дон Цеци!!! Символичното продължение на "пръските", който "падат хаотично в периметър" вече го проектира като "присъщо" и в моя пост! Ама поне мойто е "емоцианолно излияние" като "гейзер"...поне е минерална вода, а не "лайняната картинка", дето си я "споделяхте" с Дон Цеци "между" "зрелите и зелените тикви". На мен не ми се танцува с вас...харесвам тройки, ама поне и една жена да има...

....вие ако сте "елини", то първото нововъведение в секса, са го вкарали римляните - вкарали са и жена в акта! ... един познат грък 3 месеца ми беше обиден :lol6: айде емоционализирайте и Вие г-да....гледам, че пак се "захапахте" в "танца" на повторящия се танго-ритъм "иди ми-дойди ми", ама другите били недорасли.... дърти келеши, изживяващи своите моменти, а па другите "деца" ТРЯБВА да са им публика, щото "не знаят" ....елементарно-възпроизвеждане на групово ниво на модела "взискателния-потиснатия", което си е чисто "садо-мазохистичното" ви възпроизвеждане на емоционалните "заряди" от спомените Ви и Времето, в което сте "попивали опитността Ви".... страхотни сте....театрали...

п.п. "етикетчето" беше - "идеалист".....ама се унесох във "вихъра на танца Ви" и забравих да го упомена, та сега в "редактирането" го добавям...

Неизбежно е да заема "идеалистичната позиция", когато налице е силен уклон към "материалистичната"....така или иначе Дон Цеци с "разрасналото му се в кошарата его" няма и да изкаже противотезата, а антитезата е ясна - показва "границите", в които самия той "циркулира"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, by_chechi написа:

Когато ти се дава , трябва да можеш да вземеш !

помията ли - мерси. Давай ги на другите 'колеги' по грухтене.

Не че и даваш каквото и да е, но имитацията колко си благ, сърдечен и алтруистичен - е фалш. Чист фалш.

Просто бориш самотата... както и толкова много други. А лицемерничиш че се забавляваш... с повторения.

Кой се забавлява с повторения и докога? Дори филмите на Чаплин, повторени толкова пъти ще втръснат на всеки... Но не - този спектакъл, дето го играете дори на вас самите втръснал... но като няма друго какво... Пък сърбежа и празното напират за 'тяхното си'.

преди 5 минути, kipen написа:

Тълпата е нещо "отвращаващо" за стремящия се към "освобождение"

произволните фантазии само подават илюзията за "различност". Да не говорим пък - за "освобождаване".

Детските романтични пориви не ти приличат, след като самия ти имаш деца.

Ползвай си каквито си искаш "асцендденти" , но когато в открит форум пляскаш хрумки, с претенциите колко са "истински" трябва да си готов и на обратна връзка. Поне сериозните хора го могат.

Децата си заслужават да пораснеш - поне заради тях. Като не можеш - да не си бързал да ги имаш, щото ще им затвориш пътя  ТЕ да пораснат. 

Романтични забежки и хрумки всеки тиийнерджър ги ползва за възрастовите си кризи. Въпроса е след това как ще ги надмогне, а не да ги крие цял живот като си завлича каквото материалче докопа, с идеята "ми не искам да приличам на матричните и си искам 'свободата'."

Това не е стремеж към свобода, а към отличимост, с образни и идейни 'цветни пера". Не си ги преживял тия етапи в детството си, но поне се изправи и сериозно ги осмисли, защото ще си самия ти проблем за същото при децата ти. На тях ще им се наложи да те "израстват" теб, а това е голям проблем за всяко дете... Ти им го задаваш проблема... с невежеството си. А си мислиш че носиш отговорност... - ами - ето това е отговорността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, _ramus_ написа:

Ползвай си каквито си искаш "асцендденти" , но когато в открит форум пляскаш хрумки, с претенциите колко са "истински" трябва да си готов и на обратна връзка. Поне сериозните хора го могат.

А ти от тях ли си?! Щото като "ръчкаш", би следвало и "да носиш"! Ама не, ти си просто "изследовател" и всячески се "връткаш като ощипана г-ца", за да избягаш от отговорността и за твоето представяне!

Като даваш психологически оценки, направи си една и на твоята "яростна госпожичка"(анима)! Ама за другите важат твоите оценки, а ти си "над нещата"!!!:lol6:....

преди 26 минути, _ramus_ написа:
преди 26 минути, kipen написа:

Тълпата е нещо "отвращаващо" за стремящия се към "освобождение"

произволните фантазии само подават илюзията за "различност". Да не говорим пък - за "освобождаване".

Детските романтични пориви не ти приличат, след като самия ти имаш деца.

Не приемаш чужди "погледи" и ги проектираш като присъщи единствено на изказалия ти ги - ОК! Имаш си лична "свобода" в театъра на форума!

Ама вече не един път ти го споменавам - ВЪПРОС НА ЕТАП ОТ ЖИВОТА Е!

Твоите, ако са пораснали моите са на 3 и 6 !!!! Предпочитам да изживявавм моментите си както реша! 

А и "превъзнасянето" на "Възрастния" си е точно "окошарването" на "Детето"....не се чуди що "някои" могат да си "превключват" его-състоянията...не е такава рядкост, колкото Вярваш че е! Просто и ти като Дон Цеци сте в различен етап на Пътищата Ви, съвсем различни нужди и предизвикателства при растежа! Тъпото е, че прекалено много държите на Вашата "правота", сякаш сте забравили, че и Вие някога НЕ СТЕ ЗНАЕЛИ, но сами сте си извървяли пътя, до където сте стигнали....

Продължавайте с иронизирането.... одъртели келеши.... са остава и третия да се появи на "сцената" с неговото хептен нерезвито его и "огромната дисоциация"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, _ramus_ написа:
преди 19 часа, kipen написа:

То и Волята е психическата енергия

Въх! Явно и други качества също са "психична енергия". Интересно ми е обаче - що е то (психична енергия)?

И този похват....ама тотално нефелен опит за манипулация!!! Показва и отношението!

Извади ми цитат извън контекста, та да се "окаже", че аз трябва да се аргументирам, съответно да се обяснявам кво, според мен е "психична енегия", а не Дон Цеци, които съм цитирал в това, което си "извадил" като мой цитат?!?

Ако искаш да включа на Възрастен, това, доколкото си познавам темперамента и характера, неизбежно ще е форма на конфликтно взаимоотношение! А и "потъване в посредственото", което пледираш, че правят другите, а ти ама ИЗОБЩО не допринасяш за това...хитрата лисана... ни лук яла, ни лук мирисала....

Според теб ще си засллужава ли?! Извън сеирджийското индуциране на "прегледи", носещи приходи от "виждане на рекламни банери". Или ти и твоят интерес и този на юридическото лице, към което се "изплащат приходите" от гуглето, са "по-важни" от другите?!?

Или просто ще е поредния нефелен опит на одъртяли келеши като теб, Дон Цеци и Идиода да "привличате" нечие внимание към "самотните" Ви особи, за да си "захранвате" собствените "схеми" за "добив на ползи", които обаче са "на гърба" на определяните като "деца" от Вас самите. Бахти лицемерите, дето "виждат" лицемерието единствено у другите!

преди 1 час, _ramus_ написа:

Пък сърбежа и празното напират за 'тяхното си'.

Иначе не и у Вас!  .... аз поне не съм с претенциите колко са ми "истинни" писаниците...

преди 19 часа, _ramus_ написа:

Освен това си идеалист, с "харесаните убеждения са като че ли от младите ти години". Малко по момчешки пламенни и бунтарски спрямо старите "авторитети"... и подпрени с някаква смесица от сглобки от типа "оранжево небето, оранжево морето, тревата, хората, въображението - ааа, ми то било щото съм си сложил оранжевите очила". А смееш ли да ги махнеш?

Идеализмът е добре да "го мине" всяко дете и да го интегрира като "порив към Необятното", за да може да ИМА в обществото и творчески натури, че с такива като Вас - егоцентрични старчета, драпащи за "собствените" си утвърдени ценности, ще настане точно метафизичния фашизъм на еднообразието! Не че вече "шаблонизацията" не е в напреднала фаза, точно поради "новия Бог" - финикийските знаци и "еврейската практичност".

Не е "оранжево небето", ами е "Сольнечний круг, небо вокруг, ето рисунок мальчишкий".... и съм възпитаван, съответно нося в Себе си култура, която е базирана на взаимно уважение, а не на животинско противопоставяне, но пък мога и животно да съм....само дето бях с други очаквания, когато преди наколко месеца се регистрирах! 

И не нямам НУЖДА да "ги махна"! Те ми помагат "да не виждам единствено" лицемерието, пошлостта, арогантността и бездарието "облечено" с претенции! И дъртите, едностранчиви, келешки изцепки....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Забрави да споменеш, че последователите на Анжелизма не се заразяват с лингвистични вируси.

Да ,няма начин ,ако кривне някой последовател да се увлича повече аз ще видя и ще го излекувам бързо бързо. 

Господ ,който сключи вечен завет с Авраам ме зарази в миналото с този вирус на притъпяването заради религии и духовни учения , но  придобих антитела . Сега имам лекарството и ваксината. В реала имам постигнати резултати ,а и тук -/ излекувани от религиозния вирус ,и вируса на духовните течения /.  Смятам да продължа борбата си срещу тази чума - лъжовни религии и лъжовни духовни течения - учения . ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо, забравих и за "извънземния", ама той не ви е набор.....  ма може и 4 -ката да се затвори в Квадрат, но кръгът ще си остане само моя надежда! Даже и "попълнението" от "пущиняка" като проекто кандидат за 5-ца едва ли ще направи пентаграм, еле па кръг, независимо, че се е завъртял в собствноиндуцирания си кръг от Нищо...

преди 13 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

.... В реала имам постигнати резултати

Сигурно щото не си споменал нищо за анжелизъмо или ВЪпреки това.....

Стигаш до граничното положение наричано "циркаджийство"... върни се в таксито и малко по-скромно, плс....не си ти тоя, който е постигнал "резултати"... ако човека не е бил предразположен и до Вакарел през Банкя да го возиш - тая си е .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, by_chechi написа:
преди 20 часа, kipen написа:

Накратко...........

Произведе чудесен пример :nono:

В твоя пост ясно се наблюдава виртуално , как моя пост (разглеждан като изкуство :)) въздейства на Душата ти и блокира Разума (причините - отсъствие на понятия).

Която Душа чрез чувства произвежда силни емоции изразени във Воля (психична енергия) . :nono:

В тоя симулакрум на "пълните" човешки взаимотношения, в който "наблюдаваш виртуално", всеки си проектира нещо си.

Кой каквото и да пише( каквато и метафизична представа) да "излива в казана" на темата, то написаното ОСТАВА. Остава и "привкуса" като цялостен "аромат". Остава "продуктът" на общото ни допринасяне за развитието на темата и споделяните опитности.

"Виждаш" и интерпретираш "видяното" спрямо "филтъра"(границите) ти, който си си изградил на база термини, обозначаващи некви понятия. Но самата "конструкция" е еднопосочна, бре човек! Това се опитвам да ти кажа от толкова време! А ти и Рамуса не сте "будистчето", или някой друг! Вие ако не изказвате и противотезата  къв "баланс" на "информационните потоци" да очакваме в темата?!?! То предпоследните няколко страници като четях, все едно съм в некъв специализиран форум на неква секта, бахти.

И Рамуса с неговото "Neti-neti", та и ти с "казарменото" "щом го казвам, значи е така", мен лично почвате да ме дразните!

Аз поне, когато и където да се включа в некъв общ проект, не само че "давам и Сърцето си", ами и съблюдавам за общото изражение на колективния продукт! На вас, ако егоцентрично Ви е през оня работа кво се получава, то аз не съм така! Така съм възпитаван, това развивам и проявявам като умения, базирани на ценностите, възприети при възпитанието!

Пък, ако толкова се "разминават" очакванията ми с развитието на виртуалния продукт, то отдавна съм разбрал, че "една птичка пролет не прави"(не съм го измислил аз). И птиците поне имат свободата да си летят, където имат полза....за неколкото месеца извлекох доста ползи, аз поне лично мога да го твърдя. Не мога да "се боря" с тенденции, които не са зависими единствено от мен, но мога или да се наслаждавам на постигнатото от всички ни в темата, или да се отвращавам. Преди да "излетя" винаги правя опити да променя, доколкото мога средата. Не го приемай лично като повечето тук, плс!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, kipen написа:

....самата "конструкция" е еднопосочна, бре човек!....

Моля , обясни какво й е еднопосочното и какво няма .:nono: 

......................

Чрез този мисловен модел (конструкция) , напълно съотвестващ на фактите от действителността - обективно , субективно и виртуално :

Всеки може да се пече в собствения си "Ад" или да пребивава в "Рая" .

Може също така да си решава сам проблемите адекватно .

Може да прибави нещо пропуснато - достоверно или измислено .

Може да излезе извън нея с чистосърдечно признатото "не се знае"....и какво още , че в момента не се сещам....:nono:

Може - не е супер-сложен , достъпен е за мислене от всеки , стига да поиска ! :nono:

Достатъчно е да владее понятията за да може да я разбира(необходимо) ....което се отнася до която и да е конструкция .:nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване