Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Незнам аз съм прост счетоводител,но в математиката освен теореми няма ли и аксиоми.Нещо се приема за даденост.Числото пи не беше ли такова.Или,че две успоредни прави нямат една обща точка.Кое е било първо кокошката или яйцето.Защо сега маймуни не стават хора и как сме произлезли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, това разклонение на темата се изроди до неузнаваемост и аз съм до тук. Ново включване само след интересен пост...

Ами хайде по темата тогава...

Разбрахме, че с квантовата физика няма да стигнем до дъното... :nono:

И аз съм до тук с тази част на темата, по-скоро оффтопика...

До никъде не стигнахме...

Обаче, "Теорията на Хаоса" е мноогооо удобна за оспорване на каквото и да е. :blink:

Незнам аз съм прост счетоводител,но в математиката освен теореми няма ли и аксиоми.Нещо се приема за даденост.Числото пи не беше ли такова.Или,че две успоредни прави нямат една обща точка.Кое е било първо кокошката или яйцето.Защо сега маймуни не стават хора и как сме произлезли?

Alex&Ramesses_B.H.Л, числото Пи и сам можеш да си го докажеш, че е 3,14.

2 успоредни прави по определението си не могат да имат пресечна.

Яйцето е било първо, защото не само кокошките снасят яйца, и динозаврите са го правели... :)

Помисли как :)

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хайде по темата тогава...

Разбрахме, че с квантовата физика няма да стигнем до дъното... :P

И аз съм до тук с тази част на темата, по-скоро оффтопика...

До никъде не стигнахме...

Обаче, "Теорията на Хаоса" е мноогооо удобна за оспорване на каквото и да е. :(

Яйцето е било първо, защото не само кокошките снасят яйца, и динозаврите са го правели... :P

Помисли как :)

Ти си загрял,ученик си още пък и не ми е интересно това.Но просто знай не всичко може да бъде научно обосновано и да почива на логика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е този Шрьодингер

Заедно с Einstein(1905) и Heizenberg(1927) са направили орбиталния модел, който през 1928 е готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яйцето е било първо, защото не само кокошките снасят яйца, и динозаврите са го правели... :)

Помисли как :(

Ако лежат в една равнина може би.Но ако са в две отделни равнини една зад друга по координатната система ще имат една обща точка в двумерно пространство.Интересно защо сега кокошка не роди динозавър тогава щом е станало обратното а кое е било първо динозавъра или яйцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теория, обясняваща несъществуването на понятието "хаос" в общоприетия смисъл. Тъй като се приема, че хаосът е противоположност на идеалния ред, всъщност следва, че всяка модификация, различна от идеалния ред, е отчасти хаос и отчасти ред (ако вземем аритметична прогресия с разлика 1 и 10 члена, подредени първо по възходящ начин, след това разбъркани произволно, твърдението може да се докаже. Всяка неизвестна подредба на тази прогресия може да се нарече хаос, а всяка вече известна се нарича ред. При произволна подредба на прогресията е невъзможно да се постигне хаос, тъй като въпросният начин на подреждане е вече известен, което прави тази подредба (според Теорията) ред. С това учените от ПСУ доказаха летливостта на понятието "хаос", тъй като ако се даде нагледен пример за хаос, той моментално изчезва

Само една последна вметка от любимата ми теория :(

Да, цитат от Wiki-то е, но много ми харесва, простичко разбираемо, като за всички читатели.

Хората правим точно това-Превръщаме хаоса и неизвестните в ред и известно. :)

Всичко може да бъде рационално и да бъде подчинено на някакви закони.

И то е. Въпросът е дали ние можем да "видим". Толкова ограничаващи са днешните технологии...

п.п Е па Теорията на Хаоса е толкова проста...и толкова сложна...

darkterminal, Alex&Ramesses_B.H.Л , благодаря за приятната дискусия, макар да не стигнахме далеч...е, реализира се някакъв напредък все пак... :P

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... реализира се някакъв напредък все пак... :(

Напредъкът се състои в това, че досега преливането беше от пусто в празно, а сега посоката е обратна - от празно в пусто. :P

Основната полза от дискусията се състои в това, че мозъците работят на пълни обороти, а това е изключително полезно... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една последна вметка от любимата ми теория :(

Да и аз да вметна та ти си човек но не можеш да докажеш откъде си произлязъл.Ето пак недоказани догадки.Ние съществуваме макар и да незнаем кой ни е сътворил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, това разклонение на темата се изроди до неузнаваемост и аз съм до тук. Ново включване само след интересен пост...

"Защо няма бог"

В темата имаме... чаша.

Препълнена, прелива. Божествения елексир се разлива извън нея. Не можеш да напълниш препълнена чаша. Глава и сърце трябва да се "изпразнят" от наличното съдържание и да се "скачат" наново. И става на Граал.

Какъв бог да има в чаша, пълна с...

ми той ще се удави.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JJJJJk, ти гледаш на науката като на някаква панацея, но това е само, защото не я познаваш достатъчно добре. Това, което е характерно за науката са т. нар. "научни революции". Те свидетелстват, че научното познание изобщо не притежава онази сигурност и стабилност, която му приписват лаиците. То се изменя постоянно и засега не успява да ни даде някаква завършена и непротиворечива картина за света. Не си представяй, че научния прогрес е като изграждането на някаква постройка. От десетилетие към десетилетие става все по-ясно, че нещата са значително по-сложни, отколкото сме мислили. Това е най-очевидно в областта на физиката. Полето на физиката е изпълнено с руините на множество недоказали се хипотези и теории. Това, което в момента е прието за вярно е просто, това което все още не е опровергано. Между другото, математика без физика не става, т.е. обратното :lol6: Грешката ми стана повод да открием нова тема...

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Защо няма бог"

В темата имаме... чаша.

Не се сърди де, при анализ може да се стигне до подобни абсурди.

...Не можеш да напълниш препълнена чаша...

Пълната със въздух чаша се пълни лесно с вода. Пълната с вода чаша се пълни лесно със пясък. Ако подходиш тарикатската, лесно пак ще я напълниш с въздух. Трябва само да се сетиш как да заместиш едното съдържание с другото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Точно това е.

Една теория се ражда и приема за вярна, ако е подплатена с доказателства, доводи и доказана теоретично/практически.

Науката не е стабилна, тя търпи промени и развитие.

Понякога надграждаме, друг път е необходимо да сринем и построим на ново, заради фундаментални грешки и т.н.

Науката не е "абсолютна" като някои "богове", дето ги коментираме.

Няма консервативни догми, които да потискат, всяко едно нещо остава, ако се докаже истиността му, ако не-отпада.

Теорията за гравитацията на Нютон е помогнала за отриването на една планета.

По ирония на съдбата, тя пада пак заради планета.

Науката не е панацея, но науката-това сме ние. А ние можем много.

Хората сме изградили пирамидите в Гиза, Вавилонските градини, стигнали сме най-високите върхове.

Въпрос на време е стремежът ни за знания да открива все повече и повече.

А ако нещо не се получава или не е така, то Едисон е казал много точни думички

"Аз не съм се провалял. Просто открих 10 000 начина, по които няма да стане"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарк, все форми обаче... чиито местя заменяме. Фатката е пълнежа така да бъде заменен че повече да го няма. Като да попие в нещо, но повече да не може да се изпари защото е заличено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е.

Хайде сега помисли над следното. Представата за бог също не е статична, а еволюира, така както и представата ни за материята, да речем. Догмите са си догми, но хората, с които общуваш тук не са догматици, които вярват, че бог е създал света за седем дни или нещо такова. Тъй че не използвай този аргумент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Изобщо не искам да се мешам в така съдържателната дискусия за "доказването" на Бог... или обратното, все тая...

Но просто, толкова много Вяра лъха от думите ти и не мога да се сдържа да не покажа радостта си, когато видя нагледен пример за това как Вярата може да бъде така съзидателна, да кара човек да се усъвършенства, да го кара да търси(защото не намирането на отговорите е най-важното в един живот) и да осветява Пътя му. Не се плаши от Вярата си, jjjjjk, все така ревностно я защитавай и знай, че не е нужно непременно да бъде доказвана! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълната със въздух чаша се пълни лесно с вода. Пълната с вода чаша се пълни лесно със пясък. Ако подходиш тарикатската, лесно пак ще я напълниш с въздух. Трябва само да се сетиш как да заместиш едното съдържание с другото...

Също така,може да откриеш, че това е много забавна игра. При която си играеш на промени, без да променяш нищо. Когато тази игра ти омръзне, може да оставиш технологията на нещо друго. Тогава промяната, при подходящ избор на технолога, може да се окаже трайна. Но при неподходящия технолог не бива да бъде трайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така,може да откриеш, че това е много забавна игра. При която си играеш на промени, без да променяш нищо. Когато тази игра ти омръзне, може да оставиш технологията на нещо друго. Тогава промяната, при подходящ избор на технолога, може да се окаже трайна. Но при неподходящия технолог не бива да бъде трайна.

Много често се случва докато ние си играем и експериментираме, нещо наистина да се заменя с друго и дори да не подозираме. И е най-добре да не знаме, за да не опитваме да се месим. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарк, все форми обаче... чиито местя заменяме. Фатката е пълнежа така да бъде заменен че повече да го няма. Като да попие в нещо, но повече да не може да се изпари защото е заличено.

Предлагаш чаша, която да е пълна със себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Празна от себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не ?

Публикувано изображение

тесеракт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

засега наистина няма Бог, защото още никой не го е срещал (информацията е получена от извънземни намиращи се извън нашата вселена), но тук на Земята има едни летачи от астрала които се правят (а и са всъщност почти такива за хората) на Богове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

засега наистина няма Бог, защото още никой не го е срещал (информацията е получена от извънземни намиращи се извън нашата вселена), но тук на Земята има едни летачи от астрала които се правят (а и са всъщност почти такива за хората) на Богове.

Ти тук,на земята,като не си го открил в Душата си-

чакай и горе да се явява на неверници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как изглеждат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...