Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Бог има! Всеки го знае, дори атеистите дълбоко в себе си имат капка страх от Висшия разум. Не знам дали е Бог, дали е Съдба , дали е Карма , но има нещо и някой който гледа отгоре и решава съдби. За доброто връща 3но добро, а за злото 3но зло-кой каквото заслужи. Смятам, че ако няма нещо в което да вярваме ние ще живеем безсмислен и непълноценен живот. Бог има, но това е личен избор на всеки един индивид-да го приеме или да го отрича. И двата случая има някакво отношение, а може ли да имаме отношение към нищото /ако Бог няма/?

----------------

Този бог, който раздава награди за добро и за зло е демиурга.

Да издигнеш в ранг на Всевишен един демиург е все едно да се кланяш на релето, което ти пуска и спира крушката в стаята.

А Истинският не е в света. Значи за нас, в тази си телесна скиния, Го няма.

Намасте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене? Мене е само проскубан гарван - къде ш'ма сравняваш с хирурзите, нежели с демиурзите... М? А? Не си урунгел ти - маймунгел си и отговорите ти са таквизи... Кажи с'я на бедното инджилер, предполага ли се йерархичевски, да има некоj више Демиурга...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене? Мене е само проскубан гарван - къде ш'ма сравняваш с хирурзите, нежели с демиурзите... М? А?

Не си урунгел ти - маймунгел си и отговорите ти са таквизи...

Кажи с'я на бедното инджилер, предполага ли се йерархичевски, да има некоj више Демиурга...

-----------

Ние сакаме да ти кажем, че сите истини сме ти ги казали веке :yanim:

Демиурга е само управител на това кьоше, което наричаме вселена.

А ти /в дълбоката си, истинска същност, не блядната сенчица инжинерска :) / си част/син на Великия Архитект на ВСИЧКО.

Че той, демиурга, е като чираче в кабинета на Главния Инженер /само дето Главния спи и чирачето е оставено необезпокоявано да мишкува.../ в сравнение с Теб, Ваша Инженерна Милост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иии 'ма, разскачал си се по клоните 'начи... Предполагаш, че Демимурга и Архитектора са различни люде, с различни доктрини - различни начала? Също, като проектант и изпълнител, като архитект и технически ръководител, като инженер и технически работник. Така ли? Така ли? Така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има.Всеки вярва в нещо - това е бог.

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иии 'ма, разскачал си се по клоните 'начи... Предполагаш, че Демимурга и Архитектора са различни люде, с различни доктрини - различни начала? Също, като проектант и изпълнител, като архитект и технически ръководител, като инженер и технически работник. Така ли? Така ли? Така ли?

--------------

Иииииииии, ма могу умно туй инжинер бееее. :biggrin:

Точно тъй :lol6:

Има.Всеки вярва в нещо - това е бог.

--------------

Чи вЕрвайте си, не ми пречите... :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иииииииии, ма могу умно туй инжинер бееее. :biggrin:

Точно тъй :lol6:

Ха сега ме сецна! Аку за момент приемем, че е тъй, че има такава йерархичност - напира в мен въпрос един : - Кой му е приел архитектурния план на тойзи архитектин - някой трябва да го е валидирал и одобрил?

П.П. Ох, много въпрос се е завъртял в моята бедна цефала - ма не стаа у форомо. Някой ден като се видим, ще беседваме - има-няма около 1001 нощи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха сега ме сецна! Аку за момент приемем, че е тъй, че има такава йерархичност - напира в мен въпрос един : - Кой му е приел архитектурния план на тойзи архитектин - някой трябва да го е валидирал и одобрил?

П.П. Ох, много въпрос се е завъртял в моята бедна цефала - ма не стаа у форомо. Някой ден като се видим, ще беседваме - има-няма около 1001 нощи...

----------------------------

Ееееееее, ти пък - дай да прайм дисекция на Шефа :biggrin:

...има разни аспекти, ма те са сенки на сенките, колкото някакво насочване на мислите ни да дадат.

Пък като се срещнем, с удоволствие :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

----------------------------

Ееееееее, ти пък - дай да прайм дисекция на Шефа :biggrin:

Е па... Оно що и да радимо, се сме си грешни - дай поне и таа работа да отмааме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па... Оно що и да радимо, се сме си грешни - дай поне и таа работа да отмааме...

--------------------

Па добро, и тоа грех че си турам на душата... ;)

--------------------

Ето как Хермес обяснява този въпрос в книга VІ на Корпус Херметикум

ето откъс за "бърза консумация" :P

Бог не е разума, но е жизнената основа на разума; той не е диханието, а жизнената основа на дишането; Той не е светлината, но жизнената основа на светлината. Затова Бог трябва да се почита с името “Доброто” и Бащата”, имена които се полагат само на Него, и на никой друг. Защото никой от тези, наречени богове и никой от хората или демоните биха могли да бъдат дори само в едно отношение добри: единствено сам Бог. Само Той е добър и никой друг. Всички останали не са в състояние да схванат съществото (същината) на доброто. Те са тяло и душа, и на тях им липсва пространството, в което доброто може да живее. Защото доброто обхваща същественото на всички създания, както на плътските, така и на безплътните, както видимите, така и онези, които принадлежат към света на абстрактните мисли. Това е Доброто, то е Бог.

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък четох нейде си, че като се усъмнил человекът, че е равен Демиурго, създал философиите.

Пък Демиургът като се усъмнил, че е равен на таткомайка си, създал материята.

Е такива размишльотини от време на време битуват в простраството виртуално... :P

Дао Дъ Дзин (Тао Те Чинг)

ЕДНО

Дао, което може да бъде изказано,

не е вечното Дао.

Име, което може да се назове,

не е вечното име.

Безименното е начало на небето и земята.

Назованото е майката на десетте хиляди неща.

Когато е лишен от желания,

човек може да съзре тайното.

Когато е изпълнен с желания,

човек може да съзре проявеното.

И първото, и второто,

избликват от един и същи източник,

но се различават по име;

това се проявява като тъмнина.

Тъмнина сред тъмнина.

Портата към всички тайни.

http://www.taiji-bg.com/articles/daoism/d20.htm (преводът не е много добър, но дава идея за Дао)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па сакаме да добавим, че всите демиурзи са наши, македонци, всите са юнаци и всите са борат за Македониja :nono: И още сакаме да добавим, че и Хермес Охридски, и Лао Прилепски, и всите ижинери, метеоролози и шебеци са наши, македоски :P;) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па сакаме да добавим, че всите демиурзи са наши, македонци, всите са юнаци и всите са борат за Македониja :P

И още сакаме да добавим, че и Хермес Охридски, и Лао Прилепски, и всите ижинери, метеоролози и шебеци са наши, македоски

:P;) ;)

Македонците казват 'сите, а не всите.

Взели са го от шопите, макар че шопите твърдят обратното. :nono:

И едните, и другите имат проблеми с литературния български, но не им пука. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Македонците казват 'сите, а не всите.

Взели са го от шопите, макар че шопите твърдят обратното. :rolleyes:

И едните, и другите имат проблеми с литературния български, но не им пука. :)

-----------------

Ех, тоя твой перфекционизъм - май ще се наложи фда си монтирам амтоматичен редактор и на македонски...:P

-----------------

Ми кажи бре, що го нЕма Бог?! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па сакаме да добавим, че всите демиурзи са наши, македонци, всите са юнаци и всите са борат за Македониja :mad:

И още сакаме да добавим, че и Хермес Охридски, и Лао Прилепски, и всите ижинери, метеоролози и шебеци са наши, македоски

:rolleyes::):P

Е па наравно, оно нали, шо е маке, се е юнак!

Море, фалете ме уста оти ке ви посерам...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лао Прилепски

Тц! Лао ДЗЪгорски, от там и дзън практиките... :rolleyes:

Е как да няма бог?

Аз съм си богът, аз съм си и господарят, и управителят... както си постеля, на това ще легна(някои му викат карма)

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог има! Всеки го знае, дори атеистите дълбоко в себе си имат капка страх от Висшия разум. Не знам дали е Бог, дали е Съдба , дали е Карма , но има нещо и някой който гледа отгоре и решава съдби. За доброто връща 3но добро, а за злото 3но зло-кой каквото заслужи. Смятам, че ако няма нещо в което да вярваме ние ще живеем безсмислен и непълноценен живот. Бог има, но това е личен избор на всеки един индивид-да го приеме или да го отрича. И двата случая има някакво отношение, а може ли да имаме отношение към нищото /ако Бог няма/?

Кажете ли "Това е бамбукова пръчка", отричате истинската същност. Кажете ли "Не е бамбукова пръчка", пренебрегвате факта. С думи не се обяснява, не се обяснява и без думи.

"Бамбуковата пръчка вдига

и заповядва - живот или смърт.

Признаване и отричане - слети в едно -

Буди и патриарси от този удар

няма как да се спасят. "

Из Костите на дзен

Мене? Мене е само проскубан гарван - къде ш'ма сравняваш с хирурзите, нежели с демиурзите... М? А?

"Аз извадих хляба и го разрязах на парчета. Един снежнобял гълъб, кацнал на едно дърво, което до тогава не бях забелязал, видя това и защото може би го правеше често, литна надолу и се приближи много доверчиво към мен, което ме накара да разделя хляба си с него. Той го прие и аз се оживих малко от неговата хубост. Но врагът на гълъба, един черен гарван, го забеляза и се стрелна светкавично към него и понеже не желаеше моят хляб, а този на гълъба, последният можа да се спаси само с бягство. Те летяха заедно в посока към пладне. Аз бях толкова ядосан и огорчен от това, че без много да му мисля, подгоних нахалния гарван и по този начин изминах против волята си едно разстояние по предписания път от почти една нива, изгоних гарвана и спасих гълъба.Чак тогава забелязах че съм постъпил необмислено и че бях попаднал на един път, който при опасност от голямо наказание вече нямах право да напускам."

Из Алхимичната сватба на Х.Р.

и понеже на инжинера му е малко, на му още:

"Черный ворон, черный ворон,

Что ты вьешься надо мной?

Ты добычи не дождешься,

Черный ворон, я не твой!

Что ты когти распускаешь

Над моею головой?

Иль добычу себе чаешь,

Черный ворон, я не твой!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ми кажи, бре, що го нЕма Бог?! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Всеки, който го търси, има шанс да разбере. Останалите използват времето си по друг начин. :cool:

... както си постеля, на това ще легна(някои му викат карма)

А други - просто легло. :inlove1: Редактирано от NavNav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки, който го търси, има шанс да разбере. Останалите използват времето си по друг начин. :cool:

Едното не пречи на другото, скъпи приятелю.

Загуби време е да сме сигурни в нещо, защото единственото сигурно(в това измерение) е смъртта.

Всеки, който го търси, има шанс да разбере. Останалите използват времето си по друг начин. :inlove1:

А други - просто легло. :inlove1:

Да! И повърхностният поглед е поглед :inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, пътечката, която ме избра е такава, че колкото повече вървя по нея, толкова повече разбирам, че вярата носи само беди, болка и отчаяние.

Няма място за вяра по моя път, нито за богове или надежди. То и път няма... нищо няма. Само аз съм там и задръствам гледката със себе си. Формите са ми чужди вече, а всичко е само форми. Дори мислите тук... думите, убежденията. Целия побъркан свят. И появят ли се вяра, или надежда, любов, които в този момент не притежавам, но непрекъснато ми се бутат и натискат, бих ги задушила на момента. Те носят единствено боксуване в тресавищата на безкрайната заблуда.

И това не е мой избор. Личния избор винаги, винаги е заблуда.

Там където си ти сега, аз съм бил в същата ситуация когато бях на 19 години! Заболях от епилепсия и сложих край на живота си! След три години борба боеста си отиде, сега имам внуци! И съм се питал: Ако опита бе успешен 4 живота нямаше да ги има, имах ли право да променям бъдещето?

Какъвто и да е пътят ти, поставиш ли си цел която да преследваш, нещата изглеждат други, някак си по-светли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! И повърхностният поглед е поглед :help:

Наистина е така, когато имаме само една голяма прозрачна повърхност. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е така, когато имаме само една голяма прозрачна повърхност. :P

Свали си очилата, момче :cool:

Какъвто и да е пътят ти, поставиш ли си цел която да преследваш, нещата изглеждат други, някак си по-светли.

Целите са зависимости, Митак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си очилата, момче :)

Направих го. Повърхността се оказа лед и вече се стопи.

Сега и да гледам, и да не гледам - все тая... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...