Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Случай на д-р Брус Голдбърг

prerajdane1-300x199.jpg

Ето един документиран случай на д-р Брус Голдбърг, описан в книгата му “Спокойният преход” (изд. Аратрон, София 1999г.)

... “Когато за пръв път започнах да работя с регресия към минал живот през 1974 г., критиците непрекъснато повтаряха, че прераждането не може да бъде доказано. Съгласен съм, но могат да бъдат представени насочващи доказателства, които потвърждават хипотезата, че душата продължава да живее в други физически тела. Единственият начин за това е да се проверят и потвърдят данните, дадени от пациент по време на регресия. Това е правено хиляди пъти от различни изследователи.
Във втората си книга “В търсене на благодатта”, описвам случай на прераждане, който е напълно потвърден от независим излседовател, нает от телевизия Си Би Ес. Този случай, базиращ се на регресия от 1988г., беше драматизиран като телевизионния филм “В търсене на благодатта” с участието на Лиза Хaртман и Кен Уейл, който беше излъчен за първи път на 17.05.19994 г. Най-забележителното в документацията на случая, че два факта, за които пациентката ми съобщи в състояние на транс, не съвпаднаха с направената проверка във вестниците от този период (1927г.) По време на регресията тя ми каза, че е починала на тридесет и две години и че името на сина й е било Клиф. В съобщението във вестниците се казваше, че Грейс Доус е на тридесет години, а синът й се споминал като Честър младши.
След като впоследствие потърсихме акта за раждане на Грейс Доус, се установи, че пациентката ми е била права, а репортерите от Бъфало са направили незначителни грешки. Тъй като Ню Йорк е затворен щат и е необходимо полицейско разрешение (наред с писмена молба, подадена в щата), за да се получат тези данни, пациентката ми не би могла да знае истинските факти преди 1992 г., когато беше проведено проучването. (Проведох регресията с пациентката [Айви] през 1988 г.) Този факт беше потвърден, когато един представител на обществения архив беше интервюиран в местната радиостанция в Бъфало в деня, в който се излъчваше филма. Аз също бях интервюиран в същото шоу.
Причината, поради която разглеждам този случай тук, е да разрия потенциалните проблеми във връзка с документацията. Достатъчно трудно е да се потвърди един минал живот…
… През 1979 г. в кабинета ми дойде една 64 годишна жена. Една умираше от рак и й оставаха само няколко месеца живот. Когато разговарях с нея, видях една депресирана и самотна жена, която се страхуваше повече от живота, отколкото от смъртта.
Една беше вдовица и имаше един син, който беше починал като младеж преди много години при автомобилна катастрофа. Тя имаше малко приятели и се чувстваше изоставена от семейството си. Макар, че беше депресирана, тя не мислеше за самоубийство. Но и не очакваше с нетърпрение следващият ден и не се страхуваше да умре.
Една отдавна се беше отказала от вярата си в Бога. Животът и е бил изпълнен с толкова много стрес и загуби, че тя не вярваше в нищо. Идеята за прераждането я привличаше от философска гледна точка, но тя просто не беше сигурна какво ще стане, след като умре.
Единствената радост в живота й беше да свири на пиано. Още от дете тя изпълнявала класическа музика на този инструмент, но сега, в резултат на артрита и най-общото влушаване на здравословното и състояние, това бе станало невъзможно. Тя вече не можеше да свири на пиано.
Животът на Една беше истинска трагедия, загуба след загуба. Тя винаги е била нерешителна, дори като дете. Семейството й измислило прякора “Колебливката”, който изразявал характера и типичното й изявление, “Само ако го бях направила…”
Докато работех с нея, проведох няколко регресии към минал живот по нейна молба. Тя съобщи за няколко травмиращи и нещастни предишни животи. В повечето от тях нерешителността й намираше прояление. Интересното беше, че един хубав в известен смисъл живот се характеризираше с това, че тя свирела на пиано като учителка в училище в началото на XIX в.
Тези регресии помогнаха на Една да се справи с идеята за безсмъртието на нейната душа. Тя не се интересуваше от това да види бъдещ живот, но бяха проведени няколко сеанса за бъдещото й умиране в пълно съзнание (УПС). По време на тези пречиствания тя се обръщаше към своя духовен водач с името Шамани.
Когато приключих обучението, Една изглеждаше много по-спокойна. Тя като че ли беше готова да приеме и да се справи с предстоящия й преход и да приложи техниките за УПС. Неин съсед винаги я водеше в кабинета ми и впоследствие подкрепи моите наблюдения.
Винаги ще си посмням последния ни разговор. Точно преди да си тръгне от кабинета ми за последен път, тя взе ръката ми и каза: “Ще се срещнем отново.” Въпреки че не е необичайно да чуя тези думи от пациент, това беше първия път, когато някой, на когото му оставаха само няколко месеца живот,ми го казваше. Два месеца по-късно съседът на Една ме информира, че Една е починала. По думите му смъртта й настъпила спокойно и Една умряла с усмивка на лицето си.
През 1988 г. една двойка от Мидуест се обади в кабинета ми и уговори час за седем годишната им дъщеря, Паула. Тази двойка беше много традиционно настроена и не вярваше в прераждането.
Майката на Паула ме видяла да провеждам регресия към минал живот в Шоуто на Фил Донахю и изрази безпокойствие за душевното състояние на Паула. Тя смяташе, че аз съм идеалния терапевт за дъщеря й.
Когато пристигнаха в кабинета ми, ми беше представена подробна история на “проблема” на Паула. Още когато започнала да говори, направила няколко забележки за изгубеното си семейство. Тя говорила за своя син и за съпруга ски и колко трудно и колко трудно било да си самотна старица. Освен това Паула показала природен талант и интерес към свиренето на пиано. Тя особено обичала да свири класическа музика. Това хоби се нравело на родителите, но поведението й ги безпокояло.
Родителите на Паула решили, че е “обсебена” от някакъв зъл дух и ме помолиха да го прогоня от нея. В своята практика съм работил с много деца. Отношението и маниерите на Паула бяха на умно, талантливом общително и щастливо дете. Безпокойствието на родители й беше напълно разбираемо, но моето тълкуване на поведението на Паула беше, че тя проявява маниерите от предишния си живот.
Паула беше във втори клас и отлична ученичка. Тя имаше приятелки, но предпочиташе компанията на възрастните, особено на баба си и дядо си.
Паула ме попита дали бих имал нещо против да я наричам с прякора й. Аз казах “не, разбира се” и я запитах какъв е той. Буквално бях шокиран, когато ми каза “Колебливка”. Родителите й потвърдиха, че Паула обичала да й викат Колебливка, но те просто не можели да го приемат като неин прякор.
И двамата родители присъстваха, когато върнах Паула към миналия й живот. Тя ми разказа историята на Една. Няколко факта лесно се потвърдиха от моите записи, а докато провеждах тази регресия към минал живот, на бюрото ми стояха записките на Една, с които правех справки.
По време на достигането в свръхсъзнателния ум Паула отново ме шокира. Тя заговори за нивото на душите и за своя водач. После каза: “Шамани ти казва здрасти.” Това беше името, което Една използваше, за да опише своя Висш Аз.
Паула е родена през 1981 г., само две години следсмъртта на Една.Тя едва сричаше и никога не беше чела книги за прераждането. Родителите й не вярваха в минали животи и нямаха абсолютно никаква причина да подтикват дъщеря си да ме лъже. В допълнение те просто нямаше как да са познавали Една, която имаше малко приятели и живееше на 1 500 мили от тях.
За този случай няма логическо и традиционно обяснение. Очевидно Една е трябвало да се прероди, но е избрала живот,, в койот да е щастлива и към който да се приспособи добре. Една пак може да свири на пиано. Тъй като се е преродила в пълно съзнание, тя носи всички спомени от миналите си животи.
Добре дошла отново, Една. Да, ние се срещнахме отново и ти благодаря от дъното на душата си за твоя документиран случай на умиране и прераждане в пълно съзнание.”

duhovno-razvitie.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Здравейте! От много време не бях поствал тука, но ето, че и този момент дойде.. Попаднах на една доста интересна статийка и сега ще я споделя с вас  :)

Смъртта в повечето случаи се явява като облекчение за човека. В най-честите случаи тя се предвещава от болест и определен вид страдание. И в момента, в който излезе оттялото, душата се радва.

Веднъж излязла от тялото, душата усеща свобода. Вече никой не я потиска. Мисълта ѝ действа ясно, а чувствата са умиротворени и в синхрон.

Когато човек умре и душата му излезе от тялото, той започва да се отъждествява с нея. Душата напълно осъзнава, че доскорошното тяло е нещо второстепенно и ненужно, подобно на всичко материално.

Когато душата излезе от тялото, то се превръща в една празна обвивка. Душата е „пълнежът”, който го е задвижвал, докато има нужда.

Човек, преживял временна смърт разказва, че „гледал” операцията на сърцето си отстрани. Опитите на лекарите да съживят тялото му като че ли никак не го интересували. В съзнанието си той вече се е простил с миналия си земен живот и се усещал напълно готов за нов. От земния му живот останали най-важните неща – любовта към роднините и грижата за децата.

От това става ясно, че въпреки че напуска човешкия си облик, душата не се променя от гледна точка на характераи същността си. Там не настъпват никакви коренни изменения. Според мнозина предположението, че напускайки тялото душата изведнъж научава и разбира всичко, е изключително неправилно.

Душата просто се пренася в следващия свят такава, каквато излиза от стария. В нея стои заложеното желание за развитие. Някои приемат това преминаване като нива.

Преминаването в новия свят е едно ниво нагоре. Никой не би искал да се върне на предишното, по-долно ниво, което е материалното, физическо човешко тяло.

За това и душата не иска да се върне на Земята, след като веднъж вече я е напуснала. Нейната работа тук е приключила, този цикъл на вселенско обучение е достигнал своя край и идва ред на следващия.

Преминаването е процес, до който единици са се докосвали и след това са разказвали. Първата фаза е когато душата види тялото си и обкръжаващата го обстановка. След това някои преминават в друг напълно духовен свят. По този начин минавайки през първата фаза, те попадат във втората.

Този преход се описва от хилядолетия като пътешествие в тъмно пространство, напомнящо тунел, в края на който свети силна светлина. Други, които не са готови за духовния етап, се инкарнират – прераждат се в друго тяло, за да натрупат достатъчно опит.

инфо: sanovnik.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Други, които не са готови за духовния етап, се инкарнират – прераждат се в друго тяло, за да натрупат достатъчно опит.

по-голяма глупост не бях чела

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да повторя някого, но не пречи ако повторя.

Работата е там, че за единственото, което би могло да се преражда, изобщо не може да се каже, че би могло да се преражда. Понеже е извън неща като време и пространство... нали се сещате.

А може и да се случват спомени, защо не, както знаене на минало и бъдеще и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да повторя някого, но не пречи ако повторя.

Работата е там, че за единственото, което би могло да се преражда, изобщо не може да се каже, че би могло да се преражда. Понеже е извън неща като време и пространство... нали се сещате.

А може и да се случват спомени, защо не, както знаене на минало и бъдеще и т.н.

Бог не се преражда много ясно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я не хочу знать ваших теорий о Боге. Какая польза в обсуждении тонких доктрин о душе? Будьте добры и делайте добро. Это приведет вас к свободе и истине, какова бы она ни была! 

Будда Шакьямуни
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Ще ви разкажа една история, която не знам дали е вярна

Две близначки си играели на улицата пред дома им. Минавайки кола, за съжаление по невнимание, ги прегазила и те умряли. За щастие след време техните родители, разбрали, че ще си имат пак дете и ти не какво да е, а...... Близначки. След години, когато близначките пораснали, за изненада на семейството, си играели със същите играчки каквито предишните, играели на същите игри, обичали същите неща и т.н., а най-интересното било, че се плаши ли от всяка кола, което минала по улицата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...
на 21.07.2014 г. в 10:13, Śūnyatā написа:

Много бих искал да ти помогна, но тук няма такъв който може да го стори, трябва специалист. Добре я "излагаш" тезата си :D

Я по-добре да питам някой, който може би нещо знае...

Можеш ли да обясниш този механизъм по-подробно, щом е елементарно всъщност? Кой следи да не му се счупи нещо, поддръжка, гаранция? Да не почва да дава грешки, аха да станеш Буда и опс "бъг" да започнем пак от Бавноходка (Tardigrada). Този зад колелото на Самсара гледа лошо, не ми изглежда добронамерен към Бодхисатвите, дето се прераждат с цел да му развалят играта, като доведат всички чувстващи същества до освобождение от Самсара или Просветление.

Публикувано изображение

http://www.onmarkproductions.com/assets/images/wheel-of-life-Tanka-TN-6.jpg - обяснение на елементите според тибетският будизъм

Хаха.. Шуная, малко като се разтърсих из темата, виж още от кога какви мнения си имал. Сега поне разбрали какво гледа този отзад? А и какво значи това изображение след толкова години?

Кой знае какво още ще отрия, до сега съм видял толкова драстично различни мнение от сега, претърпял си развитие ама само, как да се представяш по разбиращ. И викаш можело,  не е задължително, да си будист и да не вярваш в прераждане? Хаха, още самото начало си бил такъв. Продължавам да чета, много е интересно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...
на 16.05.2014 г. в 11:57, Śūnyatā написа:

Няма как да ти докажа,нито искам,но 2014 е най-силната ми година като пари,без да съм ги търсил.Винаги съм имал достатъчно,защото винаги съм работил,плюс добра карма.Нишката която се опитваш да проследиш е скъсана на място,което не можеш да забележиш .Сега съм отпуска,а повечето от вас ще е най-добре да си намерите работа и да спрете да смучете мама,тате и мъжете си...

Иване,знай че до последно ще се борят за парите ти,защото нямат  :brick wall:

Слушай малко кви работи. Аууу....:no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Психолог написа книга за деца, които си спомнят минали животи (ВИДЕО)

Психолог написа книга за деца, които си спомнят минали животи (ВИДЕО)
Американският професор по психология Джим Тъкър написа книга за деца, които си спомнят своите минали животи.
22 Ноември 2013, Петък, 06:56 ч.

Децата разказват за кариерата си, за любовта и дори за детството си от предишния живот

Американският професор по психология Джим Тъкър написа книга за деца, които си спомнят своите минали животи, съобщава The Daily Mail.
Ученият споделя, че започнал да се занимава с въпроса за прераждането, когато към него се обърнали родители на деца, които разказвали странни истории за своите минали животи.
Някои от децата казват, че името им е всъщност друго, че имат свои синове или дъщери и професия, а те са само на две години. С възрастта спомените се изгубени. Например, двегодишното бебе Хънтър убеждава родителите си, че той е бил 13-кратният шампион по голф Боби Джоунс, който е живял в САЩ през 30-те години. Момчето, въпреки ранната си възраст добре играе голф. Той настоява родителите му да го наричат Боби, а не Хънтър.
Таткото решил да провери дали детето не си измисля. Той взел няколко снимки на спортисти от 30-е години на миналия век и ги поставил пред детето, а то без никакво колебание посочило Боби Джоунс и казало: "Аз съм тук". С възрастта обаче, момчето започва да забравя подробностите от миналия си живот. Сега той е на 7 години и продължава да играе голф.

https://www.flagman.bg/article/55568

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Не може да се живее постоянно в земната кал, колкото и това да е полезно за израстването на душата. Периодично тя трябва да се завръща към източника си за да принесе придобития опит и да се очисти. Аналогично същото правило са следвали примерно светците, без значение на религията. Те не са живели постоянно сред хората, но отвреме на време са се оттегляли в уединение. Не че с нещо пребиваването сред хората е можело да ги омърси или сломи, но те са се възползвали от възможностите, които им дава ритъма приложен към смяната на средата. Възможности, които природата използва извечно - ритъмът е навсякъде в битието... Нещо толкова елементарно на пръв поглед и в същото време толкова велико.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам в прераждането. Не вярвам и в такова нещо като душа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.11.2021 г. в 11:47, Търсещ истини написа:

Не, не вярвам в прераждането. Не вярвам и в такова нещо като душа.

А ти одушевено същество ли си, или неодушевен предмет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, _Aumi_ написа:

А ти подлог ли си или сказуемо? Терминът "одушевено" ще го оставим за граматиката. Тези в кома, одушевени ли са? По какъв признак? Понеже е определяща мозъчната дейност, това ми е достатъчно вместо "душа".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Търсещ истини написа:

А ти подлог ли си или сказуемо? Терминът "одушевено" ще го оставим за граматиката. Тези в кома, одушевени ли са? По какъв признак? Понеже е определяща мозъчната дейност, това ми е достатъчно вместо "душа".

Прието е всички живи същества, да се наричат одушевени.

В народния език е дълбоко залегнала думата душа, с която се изразява вътрешното аз на човека, което е различно от тялото:

Бера душа.  Разг. Умирам.
 Вадя душата (на някого).  Разг. Притеснявам силно, обикн. като карам да бърза.
 В дъното на душата си. — В дълбоката си същност.
 Вземам душата (на някого). — Пленявам с красотата си, карам някого да ми се възхищава, да ме обича.
 Гледам си душата. — Грижа се да ми е добре; угаждам си.
 Давам душа (на нещо). — Вдъхвам живот.
 Давам си душата/душа давам (за нещо или за някого). — Много харесвам.
 До дъното на душата си. — Дълбоко.
 За душата.  Разг. За свое удоволствие.
 Изкривявам си/кривя си душата.  Разг. Говоря неистини, преиначавам истината.
 Излиза ми/изскача ми душата.  Разг. Уморявам се от прекалено тежък труд.
 Лежи ми на душата.  Разг. Много ми харесва.
 Напълвам душата (на някого).  Разг. Доставям извънредно голямо удоволствие.
 Нося душа под наем.  Разг. Много слаб, много болнав съм.
 От душа/от (цялото си) сърце и душа. — Всеотдайно, себеотрицателно.
 От дъното на душата си. — В много голяма степен.
 Продавам си душата (на дявола). — Непочтен, нечестен съм, в услуга на някой съм с цел да получа облаги.
 Човек с широка душа.  Разг. Добросърдечен, любвеобилен човек.

преди 7 минути, _Aumi_ написа:

Тези в кома, одушевени ли са? По какъв признак?

Да, тези които са изпаднали кома, докато дишат- се приемат за одушевени същества от кръв и плът. От което следва, че само същества от кръв и плът, могат да бъдат одушевени, или да притежават душа.

Но след като настъпи физическата смърт на физическото тяло, което е материалният носител на душата, тази невидима субстанция или същност на съществото, напуска този носител. Или, може да се каже, че физическото тяло, е превозното средство, с което душата се движи в живота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, _Aumi_ написа:

Явно прекрасно се справя, функционира и пише без душа или невидима субстанция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Прието е всички живи същества, да се наричат одушевени.

В народния език е дълбоко залегнала думата душа, с която се изразява вътрешното аз на човека, което е различно от тялото:

Да, тези които са изпаднали кома, докато дишат- се приемат за одушевени същества от кръв и плът. От което следва, че само същества от кръв и плът, могат да бъдат одушевени, или да притежават душа.

Но след като настъпи физическата смърт на физическото тяло, което е материалният носител на душата, тази невидима субстанция или същност на съществото, напуска този носител. Или, може да се каже, че физическото тяло, е превозното средство, с което душата се движи в живота.

Нямам нищо против, да смятате така. Само да вмъкна, че е добре да уточните, дали одушевени са всички живи същества, вкл. вирусите, насекомите, медузите или само тези с кръв, па макар и студена. Наистина ли смятате, че като умре змията, същество от кръв и плът, душата й продължава да се движи в живота?

За мен си съм наясно

на 15.11.2021 г. в 11:47, Търсещ истини написа:

не вярвам в прераждането. Не вярвам и в такова нещо като душа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Търсещ истини написа:

Нямам нищо против, да смятате така. Само да вмъкна, че е добре да уточните, дали одушевени са всички живи същества, вкл. вирусите, насекомите, медузите или само тези с кръв, па макар и студена. Наистина ли смятате, че като умре змията, същество от кръв и плът, душата й продължава да се движи в живота? Зная, че тези въпроси не ви смущават жизнедеятелността, та повтарям, нямам нищо против да смятате така. Аз съм написал

Както всичко в този свят, насекомите също са част от еволюцията и може да са каже, че техните души са нееволюирали, или са на по-ниско стъпало в животинския свят. Душата на човека е на най-високото стъпало в пирамидата на еволюцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

ТОМ II

от Макс Хайндл

НЕОБХОДИМОСТ ОТ ПРЕРАЖДАНЕ

ВЪПРОС No.19

За тези които се занимават със спиритуализъм е лесно да приемат факта, че съществуват отвъден живот и изпитания в Чистилището през него, но за тях не е лесно да разберат защо не е възможно за един човек да придобие целия опит, който е необходим за напредъка в Духовния Свят, без връщане на физическо ниво за прераждане в ново тяло. Ако има някаква уважителна причина за периодичното завръщане в плътта, както смята Розенкройцеризмът, бихте ли я изложили накратко, но убедително?

Отговор: Необходимостта от прераждане има два аспекта, един физически и един спиритуален. Ако минералните компоненти на нашето тяло не се втвърдяваха и ако би било възможно да ги запазваме млади и гъвкави за милиони години, нямаше да е нужно да се прераждаме, бихме могли да учим уроците на живота през вечния непрекъснат ход на времето…. С други думи, ако ние живеем тук само един кратък живот от около осемдесет години, не бихме били в състояние да научим всички уроци които трябва да бъдат усвоени при тези условия на околна среда, и това би било загуба на енергия. 

Космическата мъдрост и космическа любов не могат да се научат за кратко време; процесът отнема дълги периоди от време защото божествените способности не избуяват като гъби за една нощ. Те по-скоро могат да се уподобят на здрав дъб на който са му нужни векове за да се развие, но който притежава устойчивост и сила несравними с тези на една гъба. И още нещо, строежът на духовните светове и условията там ги правят непригодни за фазите на развитие през които човек трябва да премине на Физическия Свят. Понастоящем човечеството развива ума чрез упражняването на правилно или вярно мислене което трябва да се превърне в правилно действие и това може да стане в регион където условията са стабилни и устойчиви. Когато един изобретател създава устройство или изобщо някаква идея, това устройство може да изглежда че работи безупречно в неговото въображение, но колелцата които се въртят така хубаво в умствения свят, където взаимопроникването е закономерност, често се случва да се търкат и да си пречат едно на друго след като модела се построи от физическа материя. Това показва, че мислите му са били погрешни и това го принуждава да продължи работата си и да поправи грешката или да изостави този проект. По този начин физическите условия действат като коректив и демонстрирайки грешките му, и му дават възможност постепенно да се научи да развива правилно мислене и да го въплъти в машина която ще работи. По подобен начин, един човек който се занимава с бизнес-проект, го обмисля в детайли как ще действа, но съответно на предишния пример, реализирането на бизнес-проекта често се случва да го учи, че е допуснал грешки в изчисленията. Така, на него също чрез грешките му се показва къде мислите му са били неправилни и му се дава възможност да ги поправи.

Тези неща не могат да се научат в Духовния Свят, където може да се премине през прозореца или през комина също така лесно както и през вратата, защото там всичко е в състояние на флуид и е подвижно. Бидейки с божествена искра, ние притежаваме неограничени възможности латентни в нас, ние сме богове в процес на ставане. Мисълта е творческа сила и ако не се научим как да я прилагаме правилно тя ще се окаже проклятие а не благословия и за нас и за създанията на които трябва да помагаме през бъдещи епохи. В този случай няма да можем да им помагаме при създаването на каквито трябва годни тела-носители, както на нас са ни помагали по-високо стоящите от нас в скалата на еволюцията, и ще се окаже че ние ще създаваме чудовища. Затова училището на земята е абсолютно задължително за да ни научи да мислим правилно и посредством това да създаваме правилно и в плътна космическа субстанция и във фина космическа субстанция, с която ще трябва да работим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

"1961 г. 311. (7 октомври). Сине Мой, днес ще засегнем въпроса за превъплъщенията и ще го задълбочим. Страните на елмаза се шлифоват, иначе той няма да стане брилянт и няма да даде огньове. Всяко превъплъщение има за цел шлифоването на определена страна. Ако то не приключи в даденото въплъщение, урокът се повтаря отново. Тялото трябва да бъде съвършено, за да прояви всички особености на духа. Но тялото носи в себе си наследственост и много особености на земните родители, и няма такива тела, които да съответстват идеално на въплъщаващия се дух. На духа, особено на високия и развит дух, е тясно в своята обвивка, тъй като той не може да изрази в нея всички свои натрупвания. Гениалният музикант в следващия си живот в ново тяло вече няма да бъде такъв, и за целите на всестранното развитие на неговата същност това не е и нужно, тъй като в него трябва да се проявят и да се усъвършенстват нови свойства на неговата природа. Става дума за обикновените хора. Великите духове държат нишките на Закона в свои ръце и сами избират за себе си своите физически обвивки. Волята на въплътилия се дух в значителна степен влияе и може да влияе на състава и особеностите на плътното тяло, но в известни граници. Правилно е отбелязано, че гърбавия само гробът ще изправи, тоест че волево гърбицата не може да се изправи, както и да се прибави към ръста или да се измени цветът на косите или очите. В много отношения може да се влияе и въздейства на своето тяло, но само в пределите, поставени на човека от природата. Възможно е да се  седи върху водата, възможно е издигане във въздуха, възможно е да се ходи по огъня, възможно е да се четат мисли и да се излиза в тънкото тяло, но е невъзможно отново да израснат зъби. Затова всички възможности пред човека се съдържат в пределите на Закона. А във всяко дадено тяло те, освен това, са ограничени от възможностите именно на даденото тяло. Само отхвърляйки го човек е в състояние да осъзнае своите натрупвания, направени в предишните животи. Когато духът взема своята еволюция в свои ръце, то задачата на всяко въплъщение става за него повече или по-малко ясна и той може да направи изключително много и да постигне много  усъвършенствайки се и развивайки се по направленията, които са били предвиден при даденото негово въплъщение и в съответствие с които му е било дадено именно такова тяло и именно такива условия. Волята може да направи много, но също в известни предели. Безпределна и неограничена от нищо е само сферата на мисълта. Затова в областта на мисълта са възможни неограничени достижения. Те са възможни и в областта на развиването на много качества. Сферата на духа е извън обичайните рамки. И когато енергиите на човека се устремяват в областта на духа, тялото не може да служи като препятствие. Ограниченията засягат физическата сфера. Когато на хората е било Казвано да станат съвършени подобно на висшия идеал, който те са могли да си представят, това Указание се е отнасяло за обикновените хора и се е утвърждавала възможността за подобно усъвършенстване. И когато се Казва, че сега всичко е възможно, се има предвид възможността за възход на духа и утвърждаване на необходимите за това качества. И когато е било Казано, че човек не може да прибави към ръста си нито един лакът, с тези думи са се Подчертавали ограниченията на физическото тяло и невъзможността те да се преодолеят. Някога и някъде всичко ще бъде достижимо, но не сега, не в тази раса и даже не в този Кръг. Веригата от Кръгове неотклонно води човека към всепостижимост, при което всеки Кръг поставя пред човека свои определени задачи, когато трябва да бъдат развити едни или други обвивки на човека или тяло, или други особености на неговия микрокосмос. По същия начин и всяко въплъщение поставя пред всеки човек определена цел. Тази цел може да се нарече предназначение на човека в дадената обвивка. Да се разбере тя и да се следва ще бъде и правилното решение на живота." /Грани Агни Йоги 1961 г./

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз донякъде вярвам. Преди две години, бях напълно убеден, че в предишния си живот, съм населявал Украйна. Чувствах тази държава много близка до себе си, сякаш ми е втора родина, а аз не съм ходил все още там. Прераждането мисля, че може да е свързано и с държави, както в моят случай.

Сега май не изпитвам чак такава обич към Украйна, но от 17 годишен я харесвах и няколко години, имах голям интерес към нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...