Премини към съдържанието
sliderum

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Това е интересна тема, но до тук не звучи достоверно, може ли линк към тези легенди? А иначе, твоята азиатска душа приема ли, че в предишните си животи непременно си била човек, защото нищичко не знам за това което не оставя спомен.

За да ти зазвучи достоверно писаното от докосналите се до ирационалното трябва да направиш малко усилие за да се докоснеш и ТИ!

Един пример - С ЕЛ можем да спорим за броя на душите в една група! Може да поспорим за цветът на душите и за много други работи, но няма да обсъждаме факта има ли прераждане!!!!!!!!!!!!! Ето, тя казва, че горе и е интересно, но на всички от нашата група горе ни е скучно! Следователно тя е по напред с материала и сигурно свети в турско синьо с леки лилави отенъци - така си мисля аз!

С Марушка можем да спорим също по много въпроси, но не бих се осмелил да се съмнявам в съществуването на наставника й!

Всеки който може да получи информация, я получава в такъв вид и форма, че да може да я разбере без тълкуване, тоест съо бразена с индивидуалното му интелектуално ниво!

За всички невярващи!

ИЗВЪН ТЯЛОТО

Паралелна реалност и алтернатива

на виртуалния свят

Михаил Радуга

Книга първа: Практика и ефективни техники

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да възприема насериозно цитати на някой си, поднесени в манипулативна среда - аудио и видео ефекти. Ще го кажа по-разбираемо: Някой хора твърдят, че са били деца, други, че са си написали домашното, трети, че са отвличани от извънземни, четвърти, че са правели секс с елена Рудолф на дядо Коледа, пети, че са се прераждали, шести, че са дядо Коледа, седми, че са прероден елена Рудолф. Очевидно става въпрос все за вяра и за вътрешна убеденост в нещо. Това което аз правя за да отделя плявата е да подложа на съмнение съжденията които ми се поднасят. Някой казал нещо, пък особено промивката от детството наречена "мама винаги е  права, а Айнщайн е велик" за мен не значат нищо. Това са "рецепти" създадени за да не се блъска невръстното мозъче на прохождащите интелектуално бозайници. От там нататък се буди човекът и на него няма как да му стига "защото казвам". Не знам как достигате до информация до която простолюдието е безпомощно да осезае, но не мисля, че е редно да му се сърдите когато просто каже "въобразяваш си", когато единственият аргумент се базира върху "не видях, не чух, но има нещо". Питам ви в прав текст: Има ли някой в темата който да помни, че някога е бил друг човек който се е преродил? Или просто гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това как става? За родителите и децата има логика. Въплътява се едната душа в някое тяло, другата я наблюдава кога ще порасне и реши да има деца и се въплътява в детето. Но другото как става хора които в един от животите са биле съпрузи и в другия пак да бъдат?! - вероятността да се срещнат и влюбят НЕ мисля че е голяма?

Е, тази тема ми е много близка и позната! Човъркал съм я до втръсване! Може да се случва и то доста често, как ще се познаят, ами като се срешнат за първи път, ще се почустват като стари познати!

Когато имам време ще ти разкажа!

Питам ви в прав текст: Има ли някой в темата който да помни, че някога е бил друг човек който се е преродил? Или просто гадаем.

АЗ!!!! Казвал съм се Стоян! Съпругата ми Невена! Дъщеря ми Надежда! Роден съм в село .... Смолянско 1832г убит 1872г

Сега съм заедно с бившата ми съпруга и бившата ми дъщеря която пак се казва Надежда!

Ако се поинтересуваш ще разбереш на колко години съм сега!

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, е не, много ме ласкаеш ! :angry: Опитах се да подскажа с цвета на отговора ми преди дни - светло синя. Като небето тюркоазено. В групата сме 5 - един тъмно син (също на Земята, но на друг континент), трима тюркоазени и един тъмно зелен.

Просто исках да избегна спекулациите по отношение на цвета. За мен той не означава повече от това, че работя с други и помагам на други също да се развиват.

ам-ам, не. Хобитата ми, интересите ми към науката и художествените изкуства, религиозната ми основа напълно съответстват на видените по време на регресивната терапия мои минали животи. От тук идва и дилемата, дали аз вадя от подсъзнанието (свръх съзнанието) си спомени от минали животи или в подсъзнанието ми битуват фантазии, които аз тълкувам като спомени.

Моята интуиция ми подсказва, че това са реални спомени. Понеже обичам да задавам въпроси, все още съм в процес на търсене, дали съм права или не. Има вероятност до края на живота си да не открия истината и да си умра със заблудата... :)

Поздрав с подаръка на един от моите братя от групата ми

http://www.youtube.com/watch?v=C72027z1kmA

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто исках да избегна спекулациите по отношение на цвета. За мен той не означава повече от това, че работя с други и помагам на други също да се развиват.

Цветът е тясно свързан с нивото на вибрациите! А на практика показва каква отговорност може да понесеш!!

Броят на душите в групата ни се променя, идват души откъснали се от групите си! За броя е и от значение нивото и способностите на наставника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роден съм в село .... Смолянско 1832г убит 1872г

...

Ако се поинтересуваш ще разбереш на колко години съм сега!

178?

Не втръсва ли толкова живот? Мислех, че проклятието на боговете е тяхната безсмъртност и единствената им утеха е преходността на създанията с които си играят...

Редактирано от am-am (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не втръсва ли толкова живот? Мислех, че проклятието на боговете е тяхната безсмъртност и единствената им утеха е преходността на създанията с които си играят...

Възраста ми е повече от 2000г, от тогава имам спомени! 178г са само последните две инкарнации!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възраста ми е повече от 2000г, от тогава имам спомени! 178г са само последните две инкарнации!

А какво е имало преди повече от 2000 години? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ворфакс, когато човек започне да вярва в преражданете, започва да си дава сметка за отговорностите. Знам, знам... ще ми кажеш, че си отговорен и без да вярваш. И е така!

предлагам на всички желаещи да почетат какво казва Кабала

:rolleyes: И започва с:

Правило 1: Не вярвайте дори и на една дума от това, което четете. Подлагайте на проверка научените уроци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предлагам на всички желаещи да почетат какво казва Кабала

:) И започва с:

Правило 1: Не вярвайте дори и на една дума от това, което четете. Подлагайте на проверка научените уроци.

„И сега не вярвайте на нито една моя дума, само защото Буда ви е казал, а ги проверете добре, на базата на своя собствен опит и истински прозрения (даршана). Бъдете пътеводна светлина на самите себе си." Буда Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветът е тясно свързан с нивото на вибрациите! А на практика показва каква отговорност може да понесеш!!

Броят на душите в групата ни се променя, идват души откъснали се от групите си! За броя е и от значение нивото и способностите на наставника!

Това означава ли, че по-опитните наставници водят повече души ? Също сигурно има разлика, че начинаещите наставници водят новородени души, докато опитните наставници работят с опитни души...

А каква може да е причината някой да се откъсне от групата си ? И възможно ли е една душа да смени "семейството" си тогава ? Бях останала с впечатление от прочетеното, че душите продължават винаги заедно. Най-близката група, семейството. С увеличаване броя на инкарнации кръгът от "познати" се разширява, но най-близките остават само няколкото, с които една душа е започнала от самото начало.

---

А защо на твоята група им е скучно в духовния свят? Нямате ли групи деца, с които да се занимавате? Не си ли любопитствал за "професионалната" ви насоченост или основно занимание, освен собственото развитие горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е интересна тема, но до тук не звучи достоверно, може ли линк към тези легенди? А иначе, твоята азиатска душа приема ли, че в предишните си животи непременно си била човек, защото нищичко не знам за това което не оставя спомен.

Добре ще продължа с легендите и тук. Но понеже шаря из форумите и навсякъде коментирам ще гледам да се вясвам повече и тук. Ще продължа и с легендите. :) :) :):P:(:withballoon2: :withballoon2:

Не си единствения с амнезия, всички сме :)

Преди време Марушка качи тук няколко легенди, в които се обясняваше защо не помним. Защото в един живот може да сме родители на децата си, в другия да сме деца на тези,които са ни били деца, в единия да сме съпруг, в другия съпругата на тази, която е била наша съпруга...

По-важното е да се опитаме да приведем себе си в покой и тогава някак от само себе си идват доста от отговорите, които ни измъчват и не ни дават мира. А най-важен от всички е страхът от смъртта, този страх прави огромни поразии...

П.П. Вили(звездата) прояви малко самоуважение, моля! Това, което правиш наистина е простотия-тичаш по предни страници и теми и пляскаш минусчета. Радвам се, че ти доставя удоволствие, но не сриваш рейтинга на Нел, а плюеш в собствената си муцуна.

Ако имаш нещо да кажеш по темата-кажи, изправи своето мнение срещу моето, иначе си е най-обикновена дребнава злоба и завист :)

Ако ще се "биеш" с мен, имай доблестта да застанеш срещу мен! Намасте!

Питате за книгата с легендите,която я имам и дето разказвам легендите - Казва се "Фолклорът в стария завет" от Джеймс Фрейзър. Но Нел ако не може да я намерите аз с удоволст

вие ще коментирам от легендите от време на време - на стр. 43 - легендата за сменената кожа.

- има най-различни и много приказки и легенди. Та нали древногръцките философи Платон и др.

казват че истината се криела в приказките,легендите и митовете от древността от цял свят. :withballoon2: :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както знаете, аз имам проблем във вярата, че изобщо съществува душа и затова нейното преминаване в ново физическо тяло ми е непозната материя. Логично е човек да се запита, защо никой хирург не е открил душа докато разрязва човешката плът и какво разделя живата от неживата материя, но си мисля, че здравият ми разум не позволява да открия/приема все още отговор на това...

Дълбоко се надявам да прочетеш текста в линка, който постнах в по-преден свой пост. Достъпно е обяснено и карма и прераждането и какво можем да причиним дори с егоистичната си любов към някого.

Изглежда много лесно и някак просто, но е изключително трудно да се постигне това равновесие, което да те задържа в света на светлината без завесата, която имаме във физическия свят.

Аз съм последния човек, който иска да те накара да вярваш в душата, защото това зависи само от теб.

Не търси логика във вярата. Няма. :cool:

Но има лекота, която тромавата логика не може да ни даде.

Питам ви в прав текст: Има ли някой в темата който да помни, че някога е бил друг човек който се е преродил? Или просто гадаем.

Не. Не помня. А и в тази тема съм поддръжник на тезата за възможното прераждане в рамките на този живот, т.е. на премахването на завесите(в Кабала), сливането с Любовта(в суфизма), потъване в пустотата(в Дао), сватбата с Бог(в Християнството). Различни описания на един и същи процес, който включва освобождаване от Его-то, от мислите, които то поражда, от там и от емоциите, които съдържат енергия, която създава, но и руши... и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам един въпрос към тези които мислят че има прераждане, приемаме за момент че има прераждане наистина, тогава защо като се преродите наново нищо не си спомняте от това което сте научили в миналите си живот, ето октим бил на 2000г, че той трябва да е жива енциклопедиа, трябва да има толкова много знания и опитност придобил. Сега ако кажете че човек се прераждал с мозък в който нямало нищо, това е wrong answer понеже като сте само енергийно съзнание в "задгробния живот" не може да нямате памет, имате си и значи тази памет после си я имате и като влезете в тяло, обаче досегащната ви памет е блокирана, някой ви е изтрил и направил на кукли и пуснал наново в земния живот. Излиза че някой постоянно ви прави на пълни глупаци и наивници и във всеки нов живот ви кара всичко да учите от начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам един въпрос към тези които мислят че има прераждане, приемаме за момент че има прераждане наистина, тогава защо като се преродите наново нищо не си спомняте от това което сте научили в миналите си живот, ето октим бил на 2000г, че той трябва да е жива енциклопедиа, трябва да има толкова много знания и опитност придобил. Сега ако кажете че човек се прераждал с мозък в който нямало нищо, това е wrong answer понеже като сте само енергийно съзнание в "задгробния живот" не може да нямате памет, имате си и значи тази памет после си я имате и като влезете в тяло, обаче досегащната ви памет е блокирана, някой ви е изтрил и направил на кукли и пуснал наново в земния живот. Излиза че някой постоянно ви прави на пълни глупаци и наивници и във всеки нов живот ви кара всичко да учите от начало.

Интересен въпрос. Наистина много интересен въпрос. Според тезата, която застъпват Работниците на Светлината и техните партньори от невидимите (за 3d света) реалми, това е избор. Наш собствен избор. Според мен е свързано и с работата на нашия човешки мозък. Не знам, дали знаеш, но човекшкото същество в началото на своя живот не умее да помни. Първите спомени, които възрастен човек запазва до края на живота си (средностатистически), са едва след 2 или 3 годишна възраст. Бебето трябва да е на няколко месеца, за да започне да помни и разпознава своите родители по спомен. Детето не помни къде е скрило играчките си до почти годинка. Дългосрочните спомени се появяват, когато детето започне да се разпознава в огледалото, т.е. когато се прояви Его-то и то се осъзнае като отделна част от заобикалящия го свят.

Това означава ли, че детето не се е родило и животът му до появата на първите му спомени не е бил ?

Децата помнят. С възрастта спомените намаляват, но до седем годишна възраст е възможно децата да имат проблясъци на спомени от минали животи. Проблемът е, че никой не им вярва и много малко хора ги слушат, когато разказват.

Миналата седмица прочетох книга, която потвърждава написаното от теб за "летачите". Трудно се чете, защото авторът е с малко избухлив спрямо неща, които не му изнасят, но като цяло вътре е написано от къде са "летачите", какво целят спрямо хората и как ни манипулират, за да жънат чист loosh.

Потърси Проект Матрицата V.

Също да те предупредя, че авторът поддържа съществуването на прераждане и паралелни животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос. Наистина много интересен въпрос. Според тезата, която застъпват Работниците на Светлината и техните партньори от невидимите (за 3d света) реалми, това е избор. Наш собствен избор. Според мен е свързано и с работата на нашия човешки мозък. Не знам, дали знаеш, но човекшкото същество в началото на своя живот не умее да помни. Първите спомени, които възрастен човек запазва до края на живота си (средностатистически), са едва след 2 или 3 годишна възраст. Бебето трябва да е на няколко месеца, за да започне да помни и разпознава своите родители по спомен. Детето не помни къде е скрило играчките си до почти годинка. Дългосрочните спомени се появяват, когато детето започне да се разпознава в огледалото, т.е. когато се прояви Его-то и то се осъзнае като отделна част от заобикалящия го свят.

Това означава ли, че детето не се е родило и животът му до появата на първите му спомени не е бил ?

Децата помнят. С възрастта спомените намаляват, но до седем годишна възраст е възможно децата да имат проблясъци на спомени от минали животи. Проблемът е, че никой не им вярва и много малко хора ги слушат, когато разказват.

Миналата седмица прочетох книга, която потвърждава написаното от теб за "летачите". Трудно се чете, защото авторът е с малко избухлив спрямо неща, които не му изнасят, но като цяло вътре е написано от къде са "летачите", какво целят спрямо хората и как ни манипулират, за да жънат чист loosh.

Също да те предупредя, че авторът поддържа съществуването на прераждане и паралелни животи.

И Едгар Кейси пише в книгата си"Можете ли да си припомните миналите си животи",че децата

помнят много повече от възрастните миналите си животи,защото са били в началото на новия си живот в настоящето и затова помнели. :cool:

Не мога да възприема насериозно цитати на някой си, поднесени в манипулативна среда - аудио и видео ефекти. Ще го кажа по-разбираемо: Някой хора твърдят, че са били деца, други, че са си написали домашното, трети, че са отвличани от извънземни, четвърти, че са правели секс с елена Рудолф на дядо Коледа, пети, че са се прераждали, шести, че са дядо Коледа, седми, че са прероден елена Рудолф. Очевидно става въпрос все за вяра и за вътрешна убеденост в нещо. Това което аз правя за да отделя плявата е да подложа на съмнение съжденията които ми се поднасят. Някой казал нещо, пък особено промивката от детството наречена "мама винаги е  права, а Айнщайн е велик" за мен не значат нищо. Това са "рецепти" създадени за да не се блъска невръстното мозъче на прохождащите интелектуално бозайници. От там нататък се буди човекът и на него няма как да му стига "защото казвам". Не знам как достигате до информация до която простолюдието е безпомощно да осезае, но не мисля, че е редно да му се сърдите когато просто каже "въобразяваш си", когато единственият аргумент се базира върху "не видях, не чух, но има нещо".

Аз не помня,на мен ми се обяснява - моят духовен учител Иеова ми обяснява - в началото не вярвах и аз,че съм била толкова личности,но като взе да ми обяснява и само чрез

обясненията му повярвах. Ще започна с първата - френската принцеса Изабел - дъщеря на френ-

ския крал Филип Хубави. А може да прочете в първа част мисля,че бях писала там,за обясненията. :)

Не мога да възприема насериозно цитати на някой си, поднесени в манипулативна среда - аудио и видео ефекти. Ще го кажа по-разбираемо: Някой хора твърдят, че са били деца, други, че са си написали домашното, трети, че са отвличани от извънземни, четвърти, че са правели секс с елена Рудолф на дядо Коледа, пети, че са се прераждали, шести, че са дядо Коледа, седми, че са прероден елена Рудолф. Очевидно става въпрос все за вяра и за вътрешна убеденост в нещо. Това което аз правя за да отделя плявата е да подложа на съмнение съжденията които ми се поднасят. Някой казал нещо, пък особено промивката от детството наречена "мама винаги е  права, а Айнщайн е велик" за мен не значат нищо. Това са "рецепти" създадени за да не се блъска невръстното мозъче на прохождащите интелектуално бозайници. От там нататък се буди човекът и на него няма как да му стига "защото казвам". Не знам как достигате до информация до която простолюдието е безпомощно да осезае, но не мисля, че е редно да му се сърдите когато просто каже "въобразяваш си", когато единственият аргумент се базира върху "не видях, не чух, но има нещо".

Аз не помня,на мен ми се обяснява - моят духовен учител Иеова ми обяснява - в началото не вярвах и аз,че съм била толкова личности,но като взе да ми обяснява и само чрез

обясненията му повярвах. Ще започна с първата - френската принцеса Изабел - дъщеря на френ-

ския крал Филип Хубави. А може да прочете в първа част мисля,че бях писала там,за обясненията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чела Кейси, но има и други автори, които са изследвали този феномен. На пример Dr. Ian Stevenson от Университета на Вирджиния, САЩ.

Ето линк към сборна статия по въпроса (на английски):

Миналите животи на децата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че по-опитните наставници водят повече души ?

А каква може да е причината някой да се откъсне от групата си ? И възможно ли е една душа да смени "семейството" си тогава ?

А защо на твоята група им е скучно в духовния свят? Нямате ли групи деца, с които да се занимавате?

Ние сме много задружна група - страхотен екип! Заслугата е нейна!!

Работим един за друг, и групата се движи в комплект!

Защо трябва да сменя семейството си? Има семейства където се набляга на индивидуалното развитие, при такива семейства неминуемо се увеличава разликата между членовете! Някои ни настигат други ги настигаме ние! Ако нашата група може да им даде нещо остават при нас за живот два и след това си отиват! Никога обаче връзката със семейството не се прекъсва!

Ами обичаме работата на земята, горе няма дилеми абе някак си е много захаросано! О занимаваме се с обучение, но тук на земята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо трябва да сменя семейството си? Има семейства където се набляга на индивидуалното развитие, при такива семейства неминуемо се увеличава разликата между членовете! Някои ни настигат други ги настигаме ние! Ако нашата група може да им даде нещо остават при нас за живот два и след това си отиват! Никога обаче връзката със семейството не се прекъсва!

Това звучи повече като работа с "познати" души, но не от семейството. Първоначалното семейство си остава такова, независимо с колко други души човек си взаимодейства. Аз имам 5ма в семейството, но при разходката ми горе се срещнах и с още 2ма, с които работим заедно в Работилницата и с друга "госпожа", която е била моя майка в предишен мой живот. Тя не е от моето духовно семейство, но е приела ролята да ми помогне с отработването на моя карма (или аз на нея) в предишен живот :wors: С нея просто се поздравихме :)

Ние сме много задружна група - страхотен екип! Заслугата е нейна!!

Работим един за друг, и групата се движи в комплект!

Моята група излиза от описанието на стандартна група, поради което не мога да преценя, дали разликата в нивата ни е следствие на избор за индивидуално развитие или не. Също, дали от уменията на водача зависи броя на душите в групата. Аз съм с 2 наставника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......ето октим бил на 2000г, че той трябва да е жива енциклопедиа, трябва да има толкова много знания и опитност придобил. Сега ако кажете че човек се прераждал с мозък в който нямало нищо, това е wrong answer понеже като сте само енергийно съзнание в "задгробния живот" не може да нямате памет, имате си и значи тази памет после си я имате и като влезете в тяло, обаче досегащната ви памет е блокирана, някой ви е изтрил и направил на кукли и пуснал наново в земния живот. Излиза че някой постоянно ви прави на пълни глупаци и наивници и във всеки нов живот ви кара всичко да учите от начало.

Как ще се чустваш, ако си видял как убиват баща ти и брат ти, изнасилват майка ти, и отвличат сестра ти!

Как би се чуствал, ако си спомняш убииства които си извършил, и не само убииствата а и удоволствието от тях?

Ние не мислим с мозъка си! Паметта също не е в мозъка! Мозъка е орган който изпълнява функцията на преводач!

Моята група излиза от описанието на стандартна група, поради което не мога да преценя, дали разликата в нивата ни е следствие на избор за индивидуално развитие или не. Също, дали от уменията на водача зависи броя на душите в групата. Аз съм с 2 наставника.

Не бива да смятаме, че е задължително всички групи да работят по един и същ начин! Моите водачи са също двама Паалла и Хоол, но Хоол е някак си встрани!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие ще продължите да си вярвате че има прераждане, аз ще знам че няма всъщност и явно така ще бъде засега.

глупости не чета, все пак хвърлих един поглед да разбера за какво става дума.

Редактирано от some_spirit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие ще продължите да си вярвате че има прераждане, аз ще знам че няма всъщност и явно така ще бъде засега.

Защо природата е в динамичен кърговрат, а само живота не?? Живота не е ли част от природата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупости не чета, все пак хвърлих един поглед да разбера за какво става дума.

Няма проблем, и аз зорлем го изчетох. Така се случи, че направих връзка с твърденията на автора, с твоята информация за "летачите". Ще преведа неговата концепция за loosh в темата за "летачите".

-----

Прегледах по диагонал биографията на д-р Ян Стивенсън и в нея се споменава за вероятна научна теория, която може да обясни прехвърлянето на информация от съзнанието след физическата смърт на едно тяло към друго тяло. Теорията не е изработена от д-р Стивенсън. Стивенсън не е обяснявал как се прехвърля "съзнанието", той само е регистрирал случаите на спомени от прераждания. При всеки случай, на който е попадал, се е старал да установи, дали има "замърсяване" на информацията. Т.е. дали не е плод на фантазия, гледан филм, прочетени вестници, стари познати и т.н.

Теорията, която вероятно доказва прехвърлянето на информация се нарича Orch-OR (Организирано Намаляване на Обектите) и разглежда квантовото съзнание. Разработена е от математика Сър Роджър Пенроуз и анестезиолога Стюърд Хамерофф. Сър Пенроуз разглежда възможността на мозъка да има функции, които не са подвласни на алгоритми (с квантово поведение). Д-р Хамерофф предполага, че тези функции се изпълняват в микротубулите на цитоскелета (извинете, ако имам грешка в превода на медицинските термини). Теорията на Сър Пенроуз и д-р Хамерофф среща своята голяма критика както във физико-математическите среди, така и при медиците. Въпреки това работата по формулирането на "квантовото съзнание" продължават. Любопитното е, че един от хората, който се занимава с това през последните години е БЪЛГАРИН :speak:

Avenues for Development of Quantum Mind Theory

Не бива да смятаме, че е задължително всички групи да работят по един и същ начин! Моите водачи са също двама Паалла и Хоол, но Хоол е някак си встрани!!

Хоол е наставника на Паалла и е нормално да е малко в страни от вас. Той не е директно твой наставник.

При мен са два наставника в смисъл на двама различни наставника. При "раждането" ми съм имала един, сега съм с друг. Двамата не работят заедно. Първият ми наставник все още наблюдава развитието ми, но не участва активно чрез съвместна работа...

Понеже за кратко време трябваше да получа отговор на доста въпроси, доста неща останаха в страна, така че не бих могла да задълбая във въпроса "два наставника". Просто го споделям като една от възможностите. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На няколко места прочетох зачекната темата за болестите и инвалидизацията (пример Стивън Хокинг) като резултат от кармичен дълг или наказание. Тази концепция е само частично вярна от перспективата на Света на Душите. Има две причини душа да избере труден живот (на нищ, на заболяващ от неизлечима болест, на инвалид, на ранно умиращо бебе/дете и т.н.) - отработване на даден урок (кармичен дълг) или желание за бърз напредък в еволюцията на душата. Специално за случаите на деца със синдрома на Даун, аутисти, инвалиди с трудна подвижност (по рождение) вероятността да е второто е голяма. Напоследък се среща и версията, че инвалидни тела избират и "кристалните" деца, тъй като ограниченията в "традиционната" сензорика им позволяват да работят по-добре и по-разширено с екстра-сензорните способности на човек (телепатия, телекинеза и т.н.) Ограниченията на тялото са чудесен начин за отработване на уроците търпение, зависимост (от другите), свързване с другие, толерантност... Изборът никога не е самоцелен и еднопосочен. Грижещият се за такъв "труден" човек също отработва своите търпение, зависимост (обвързване с един човек, а не емоционална откъснатост от хората), толерантност... За това не е необходимо да извръщаме очи от преминаващи такива хора или да ги съжаляваме и да съжаляваме хората, които се грижат за тях. Трябва да уважаваме избора им (макар понякога да е болезнено тежко) и да се вслушаме в тях. Може пък да имат да споделят нещо интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...