Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Когато инкарнацията се прекъсне по един или друг начин, душата доизживява определетият срок, но вече като друга личност! Ако ти остават една година, и прекъснеш живота си, след време едно бебе ще умре, едни родители ще страдат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не допуснеш, че в природата има равновесие, и затова си добричка, защото в миналият си живот си била сериен убиец? Даже в християнството го има този принцип на баланса - изкупване на чужди грехове.

Божееее,не съм била убиец със сигурност,камо ли пък сериен.

Да,може да съм обидила,но не съм убила.

И това с изкупването на грехове е вярно,да-но те са си твоите и само твоите.

Не са чужди.

И затова не ни е дадено Миналото-за да можем да станем по-добри,да се научим още и още в този си свой живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато инкарнацията се прекъсне по един или друг начин, душата доизживява определетият срок, но вече като друга личност! Ако ти остават една година, и прекъснеш живота си, след време едно бебе ще умре, едни родители ще страдат!

На много места из интернет се пише че Мерилин Монро е преродена в някаква си канадска певицда която сега е на 43 години. Установила го е чрез регресия. Мерилин Монро се е самоубила на 36 години(поне такава е версията). 36+43=79, тази жена всеки момент трябва да и приключва жовота или най-много до 5-10 години?!

Ами ако НЕ приключи живота на тази канадка скоро и тя си живее до 80-90?! В книгата на майкъл нютон за прекъсналите си живота преждевременно НЕ се дават някакви наказания. Дори прочетох че към такива прекъснали живота си поради хронична болка/болести която им прави живота невъзможен имало РАЗБИРАНЕ.........а не наказание да се връщат да доизживяват някоя и друга година останала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На много места из интернет се пише че Мерилин Монро е преродена в някаква си канадска певицда която сега е на 43 години. Установила го е чрез регресия. Мерилин Монро се е самоубила на 36 години(поне такава е версията). 36+43=79, тази жена всеки момент трябва да и приключва жовота или най-много до 5-10 години?!

Ами ако НЕ приключи живота на тази канадка скоро и тя си живее до 80-90?! В книгата на майкъл нютон за прекъсналите си живота преждевременно НЕ се дават някакви наказания. Дори прочетох че към такива прекъснали живота си поради хронична болка/болести която им прави живота невъзможен имало РАЗБИРАНЕ.........а не наказание да се връщат да доизживяват някоя и друга година останала.

И защо трябва да й прекъсва живота?

Това е нов,друг живот-и колкото си го е избрала Там-толкова ще е и Тук.

В коя от книгите на Майкъл Нютън го пише точно това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо трябва да й прекъсва живота?

Това е нов,друг живот-и колкото си го е избрала Там-толкова ще е и Тук.

НЕее, според това което е писано в книга на Майкъл Нютон, прекъсналите преждевременно живота си НЕ ги третират по различен начин.

В тази тема се казва че се връщат да доизживяват останалите години 1, 2, 5.....20.....!

Незнам лично аз откривам много разминавания и слаби места от различните източници, тъй че ако има нещо вярно в теорията за прераждането, то няма как всичко на 100% да е вярно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам един въпрос към тези които мислят че има прераждане, приемаме за момент че има прераждане наистина, тогава защо като се преродите наново нищо не си спомняте от това което сте научили в миналите си живот, ето октим бил на 2000г, че той трябва да е жива енциклопедиа, трябва да има толкова много знания и опитност придобил. Сега ако кажете че човек се прераждал с мозък в който нямало нищо, това е wrong answer понеже като сте само енергийно съзнание в "задгробния живот" не може да нямате памет, имате си и значи тази памет после си я имате и като влезете в тяло, обаче досегащната ви памет е блокирана, някой ви е изтрил и направил на кукли и пуснал наново в земния живот. Излиза че някой постоянно ви прави на пълни глупаци и наивници и във всеки нов живот ви кара всичко да учите от начало.

Моите превъплъщения ми обяснява моят духовен учител Иеова ако искате ще започна да ги пиша тук - аз самата също не ги помня - само за френската личност вярвах най-много,като принцеса Изабел,дъщеря на френ.крал Филип Хубави. Когато ми каза,че съм била и Атинянката Таис и след това третото превъплъщение за Елена Блаватска /за нея хич не вярвах/ но като почна да ми обяснява повярвах. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Само негативите водят до кармични уроци!"

Когато душата се превъплъщава нейната цел е да отработи някакви предишни проблеми които в сегашната инкарнация ще се явяват като уроци! Когато сме допуснати до спомените си можем да си спомним само онези животи които имат кармично отношение към сегашната ни инкарнация! Изключение са високо развитите души, душите превъплъщаващи се пожелание, само те могат да си спомнят всички инкарнации!

Никоя инкарнация не е наказание! Просто пътят трябва да се извърви, колкото и труден да е!

Относно известните личности! Знаете ли колко "Клеопатри" има! Колко "Наполеоновци"! Колко "принцеси и принцове"! Когато се превъплъти известна личност (не казвам велика) името може да се спомни само чрез изрично разрешение на водачите си, което е невъзможно, защото това обременява изключително много новата личност!

имам един въпрос към тези които мислят че има прераждане, приемаме за момент че има прераждане наистина, тогава защо като се преродите наново нищо не си спомняте от това което сте научили в миналите си живот, ето Октим бил на 2000г, че той трябва да е жива енциклопедиа, трябва да има толкова много знания и опитност придобил.

Ти да не си по-млада душа щом се ровиш в темата за прераждането!

Знаеш ли от какво са се правели кожените кесии за злато и други ценности - от скротумите на бици и кочове! Знаете ли, че в християнството се е смятало за грях да се къпе човек, даже кралете не са се къпали (католицизъма)!

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕее, според това което е писано в книга на Майкъл Нютон, прекъсналите преждевременно живота си НЕ ги третират по различен начин.

В тази тема се казва че се връщат да доизживяват останалите години 1, 2, 5.....20.....!

Това е Правилото -

Ти идваш тук отново,за да се научиш,сам си избрал КОГА да се върнеш.

ОК - но ти писва в един момент и казваш Край,Връщам се,Не издържам...

...Какво става тогава а?

Нали си сключил Договор с Бог -

преди да тръгнеш?

Та стой си там в сивото,колкото още години е трябвало да живееш-

И помни-

Той пак те обича,въпреки че не се справи

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso,

Май някъде беше казала че можеш да разговаряш с душите на мъртвите, да не се заблуждавам само да съм разбрала погрешно..........

Примерно аз или някой друг искаме да направиш това за нас......тоест да разговаряш с душите на наши починали роднини.

Би ли го направила?!

Ето това само действие може да замести цяла една тема за прераждането от хиляди страници. Ето прави го това нещо някой пред мен и аз вече би трябвало да съм убедена от личен опит че има нещо след смъртта.

Редактирано от Ивет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам вашите постове, за да копирам от книгата на Нютън точно какво е написал

Ивет Ами ако НЕ приключи живота на тази канадка скоро и тя си живее до 80-90?! В книгата на майкъл нютон за прекъсналите си живота преждевременно НЕ се дават някакви наказания. Дори прочетох че към такива прекъснали живота си поради хронична болка/болести която им прави живота невъзможен имало РАЗБИРАНЕ.........а не наказание да се връщат да доизживяват някоя и друга година останала.

Из "Следите на Душите" от д-р Майкъл Нютън - стр. 85 - 87 (и нататък)

Човешката изобретателност няма граници. Когато целта е да се всява страх. Най-подходящият пример е страхът от сурово наказание за извършилите самоубийство. Истина е, че мисълта за вечна прокуда от рая е възпряла доста хора, но този подход е погрешен. През последните години забелязвам, че дори католическата църква не твърди толкова упорито, че самоубийството е смъртен грях, който заслужава строго духовно наказание. В един одобрен от Ватикана катехизис се казва, че самоубийството „противоречи на природния закон", но е добавено: „поради причина, която само Бог знае, има възможност за благотворно покаяние". „благотворно" означава „в името на добра цел".

Клиентката ми в следващия случай сама е сложила край на миналия си живот. Тя разказва за изпита си в библиотеката за тази постъпка. Покаянието в духовния свят често започва оттук. Понеже ще се спра подробно на самоубийството й, смятам, че моментът е подходящ да направя кратко отклонение от темата за библиотеката и да отговоря на някои въпроси, които са ми задавали за самоубийството и възмездието за него в духовния свят.

Когато работя с клиенти, завършили предишния си живот със самоубийство, няколко мига след смъртта повечето от тях възкликват: „Господи, как можах да направя такава глупост!". Това са физически здрави хора, а не страдащи от мъчителни заболявания. Отношението към човек, млад или възрастен, извършил самоубийство, защото влошеното физическо състояние го е направило непълноценен, е различно от това към онези, които са имали здрави тела. В първия случай, когато душата се завърне при групата си, е обградена с топлота и разбиране, докато във втория среща известен укор.

Установих, че душите не изпитват чувство за провал или вина, когато са потърсили избавление в смъртта. Ще дам реалистичен пример за такава смърт с избора на брат и сестра в раздела за свободната воля в девета глава. При непоносимо физическо страдание имаме право да се освободим от болката и унизителното положение да се отнасят с нас като с безпомощни деца, чийто живот се поддържа от изкуствени медицински системи. Откривам, че няма нищо срамно в решението на една душа да напусне неизлечимо болно тяло, като прекрати живота му със собствената си ръка или с помощта на състрадателен болногледач.

Работил съм с доста хора, извършили опит за самоубийство, години преди да се срещнат с мен, и чувствам, че сеансите ми са оказали ползотворно влияние. Някои от тях все още бяха емоционално объркани, а други вече се бяха отърсили от мислите за самоунищожение. Едно от нещата, в които се убедих, е, че трябва да се отнасяме сериозно към хората, твърдящи, че мястото им не е на Земята. Възможно е това да са потенциални самоубийци. Класифицирам такива клиенти в следните категории:

1. Млади, много чувствителни души, които са започнали преражданията си на Земята, но са прекарали малко време тук. На някои е трудно да се приспособят към човешкото тяло. Струва им се, че съществуването им е застрашено, защото тази форма на живот е жестока.

2. Млади или по-възрастни души, прераждали се на друга планета, преди да дойдат на Земята. Ако са живели в светове, които не са така сурови като земния, могат да бъдат потиснати от примитивните емоции и плътността на човешките тела. Това са хибридните души, на които се спрях в предишната глава. Основният им проблем е, че чувстват телата си чужди.

3. Души, недостигнали трето ниво, които се прераждат на Земята още от създаването си, но не се съчетават добре със сегашните си тела. Приели са договор за живот в тяло, чието физическо его е твърде различно от безсмъртния им характер. Изглежда, не могат да намерят себе си в наше време.

Какво се случва с душите на здрави хора, извършили самоубийство? Споделят, че се чувстват засрамени пред своите водачи и приятели, защото в предишния си живот са нарушили споразумението. Това е загуба на самочувствие поради пропиляна възможност. Животът е дар, всеки получава определено тяло след дълъг и задълбочен размисъл. Ние сме отговорни за телата си и това е свещено доверие. Особено когато млад, здрав човек извърши самоубийство, водачите ни смятат постъпката за крайно незряла и за бягство от отговорност. Духовните магистри разчитат на смелостта ни да довършим нормално живота си в здраво тяло, независимо колко е труден. Проявяват безгранично търпение към нас, но ако многократно ги разочароваме, като извършваме самоубийства, не са така всеопрощаващи.

Работих с млад клиент, който бе направил опит да сложи край на живота си година преди срещата ни. По време на хипнотичния сеанс открихме доказателства за самоунищожение в предишни прераждания. Когато застана пред магистрите от съвета след миналото си прераждане, един от старейшините каза следното:

„Отново пристигаш рано и сме разочаровани от теб. Нима все още не си разбрал, че изпитанието става по-трудно с всеки нов живот, от който се откажеш? Поведението ти е егоистично поради много причини. Не на последно място - мъката, която донесе на онези, които те обичаха. Докога ще продължаваш просто да захвърляш съвършено здравите тела, които ти поверяваме? Уведоми ни, когато си готов да престанеш със самосъжалението и подценяването на възможностите си."

Не мисля, че съм чувал член на съвета да се отнася по-строго с някоя душа заради извършено самоубийство.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато душата се превъплъщава нейната цел е да отработи някакви предишни проблеми които в сегашната инкарнация ще се явяват като уроци! Когато сме допуснати до спомените си можем да си спомним само онези животи които имат кармично отношение към сегашната ни инкарнация! Изключение са високо развитите души, душите превъплъщаващи се пожелание, само те могат да си спомнят всички инкарнации!

Никоя инкарнация не е наказание! Просто пътят трябва да се извърви, колкото и труден да е!

Относно известните личности! Знаете ли колко "Клеопатри" има! Колко "Наполеоновци"! Колко "принцеси и принцове"! Когато се превъплъти известна личност (не казвам велика) името може да се спомни само чрез изрично разрешение на водачите си, което е невъзможно, защото това обременява изключително много новата личност!

Е, то всички се превъплащаваме по желание :ph34r: Само на някои им е нужно окуражаване след много тежък живот.

Бааа, в едно от превъплащенията си съм била съвсеееем проста готвачка. Дебела, розовобузеста и с гръмогласен смях :lol6: От петте ми известни превъплащения, нито едно не е високо-благородническо. Или пък на известна личност. Шансът да си бил фараон, хан, цар или Александър Велики в минал живот е много малък. Аз бих се отнесла с подозрение, ако някой започне да ме убеждава, че съм била Нефертити, примерно, в предишен живот :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

El.,Приемам за проява на слабост този твой минус който си ми поставила. Ако човек има нещо да казва го казва, а не слага минуси или плюсове. Изрази недоволството, говори, пиши ....това ще бъде нормално, поставянето на минус е лесния начин. Отиди сложи минуси на всички хора които го извършват това деействие говорене с душите на мъртвите включително и на haidukpikaso , а не на мен.

Да признавам си от моя страна е само психологическо тестване, никога няма да попадна на подобно място. И знаеш ли вече ми се отказва за втори път, защо ли??? Разбира се ако някой ми каже че е съгласен да направи контакт с починали мои близки аз ще си направя психологическите изводи .......иначе там работа нямам!

А това което си цитирала от Майкъл Нютон НЕ е по различно от това което аз съм казала.

Ти потвърждаваш изводите ми до момента.....има много ПСЕВДОдуховност и заблуди измежду определящите се за духовни хора.

Моя съвет е всеки който реши да се занимава с духовност и религии, първо да се запознае поне с основите на психологията, и после колкото си иска духовност....защото иначе става опасно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то всички се превъплащаваме по желание :rolleyes: Само на някои им е нужно окуражаване след много тежък живот.

Бааа, в едно от превъплащенията си съм била съвсеееем проста готвачка. Дебела, розовобузеста и с гръмогласен смях :biggrin: От петте ми известни превъплащения, нито едно не е високо-благородническо. Или пък на известна личност. Шансът да си бил фараон, хан, цар или Александър Велики в минал живот е много малък. Аз бих се отнесла с подозрение, ако някой започне да ме убеждава, че съм била Нефертити, примерно, в предишен живот :wub:

Привет ЕЛ,

Не е точно така! Аз се превъплъщавам пожелание, но що се отнася за времето кога! Когато казвам високо развити души имам предвид души освободили се от необходимоста (самсара) да се превъплъщават!

Цитат от - Сензационни факти за душата

Въз основата на многобройни експерименти, осъществени в Института по клинична и експериментална медицина към Сибирския филиал на Руската академия на науките (РАН), акад.В.П.Казначеев стига до следния извод: “Живото вещество (Душата) отначало се проектира като холографски полеви образ и на базата именно на този образ, изгражда конкретното си земно биохимично тяло. Следователно, има две страни на живота и първата е онази, полевата, холографската страна”.

Акад.П.П.Гаряев от РАН и колегите му са доказали експериментално, че такава холограма възниква още преди раждането на цялостния организъм. Казано грубо, информацията, идваща отвън по отношение на ембриона, кара хромозомите му да създават определен вълнови образ. И този “образ-холограма диктува на делящите се клетки кога и къде трябва да растат крака, ръце, глава.

Вълновият образ се запълва с материя, подобно на това, както леярската форма се запълва с отливката. И така, Гаряев не без основание твърди, че всяко живо същество се изгражда по предварително зададена вълнова програма. Под ръководството на Гаряев сътрудниците от отдела за теоретични проблеми на РАН практически потвърждават една от най-красивите библейски легенди за непорочното зачатие.

Експериментът е прост. От неоплоден хайвер махат всички части на ДНК, съдържащи наследствена информация. След това в останалото микроскопично късче тъкан, с помощта на генератор, въвеждат информация, снета от вече оформена попова лъжичка. И тъканта започва да се развива, появяват се мускули, нерви, кръв. “Ето така и Мария е родила, когато Светият Дух е предал на хромозомите й вълновата холограма на божия образ. Между другото, с това може да се обясни и възникването на живота на Земята.

Та нали тогава още не е имало ДНК със заложена в нея информация?! Значи, някой е трябвало да насочи вълнови холограми, които да накарат простите молекули да се съберат в по-сложни, чак до белтъците, ДНК и РНК и нататък, в сложен организъм. И тук неизбежно идваме до идеята за съществуването на някакъв Супермозък – могъщ Разум в полева форма, основа на който най-вероятно е вакуумът. Именно от вакуума слизат вълни, които носят генетична информация и енергия на всичко живо” – казва Гаряев.

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

El.,Приемам за проява на слабост този твой минус който си ми поставила. Ако човек има нещо да казва го казва, а не слага минуси или плюсове. Изрази недоволството, говори, пиши ....това ще бъде нормално, поставянето на минус е лесния начин. Отиди сложи минуси на всички хора които го извършват това деействие говорене с душите на мъртвите включително и на haidukpikaso , а не на мен.

Да признавам си от моя страна е само психологическо тестване, никога няма да попадна на подобно място. И знаеш ли вече ми се отказва за втори път, защо ли??? Разбира се ако някой ми каже че е съгласен да направи контакт с починали мои близки аз ще си направя психологическите изводи .......иначе там работа нямам!

А това което си цитирала от Майкъл Нютон НЕ е по различно от това което аз съм казала.

Ти потвърждаваш изводите ми до момента.....има много ПСЕВДОдуховност и заблуди измежду определящите се за духовни хора.

Моя съвет е всеки който реши да се занимава с духовност и религии, първо да се запознае поне с основите на психологията, и после колкото си иска духовност....защото иначе става опасно!

Ползвах думите ви, за да дам точно написаното, за да няма обърквания и да дам вероятен аргумент против изказването на Октим за допълването на годините от един живот в друг живот.

Минусът беше решение, след като изтрих отговора си. Отговорът беше в духа - търсенето на мъртви от любопитство е добър начин да привлечеш вниманието на манипулатори както на земята, така и в астрала. Моят минус не е за това, че търсиш разговор с мъртви. Нито ще го сложа на някой, който има способността да разговаря с духове (друг е въпроса с какви духове и как разговаря). Минусът е за това, че подстрекаваш друг да се занимава с това. Въпреки, че другият може да твърди, че може да го прави.

е те това не го разбрах. От една страна "няма да попаднеш на такова място и само тестваш психологически" , от друга страна "за втори път ти отказват". Как могат да ти откажат нещо, което не търсиш ? !!!

А после какво значение има дали някой ще се съгласи, след като ти а-приори го осъждаш "психологически". То вярно, че има емоционални мазохисти, но доста хора се вземат насериозно и не обичат да им повтарят различни хора, че са луди.

:rolleyes: Подкачам те, но ти пожела да ти отговоря с повече думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минусът е за това, че подстрекаваш друг да се занимава с това.

е те това не го разбрах. От една страна "няма да попаднеш на такова място и само тестваш психологически" , от друга страна "за втори път ти отказват". Как могат да ти откажат нещо, което не търсиш ? !!!

А после какво значение има дали някой ще се съгласи, след като ти а-приори го осъждаш "психологически". То вярно, че има емоционални мазохисти, но доста хора се вземат насериозно и не обичат да им повтарят различни хора, че са луди.

Има значение.....ако ми каже "съгласен съм ще направим този контакт", има вероятност да има способности!

Аз да подстрекавам някой ли?!?! Напротив Аз съм от най големите противници човек да се задълбочава в духовни паралелни светове, прераждания, карма, ходене по гледачки и баячки, екстрасенси и всичко подобно.

Аз твърдо вярвам че даже и човека с най лошата карма, ако попадне в благоприятни социални и житейски условия....всякакви кармично-божествено-вселенски закони се обезмислят. А пък може и да не попадне, може да си ги създаде после сам чрез знания и опит!

Това на всяка крачка да си мислиш за енергийния духовния свят особено пък млади хора а не за живота си който имаш СЕГА, на всяка крачка да си мислиш ама сега на ляво ли да стъпя или на дясно каква ли карма ще ми се напише, това да смяташ Ясновидката за някакъв авторитет а да наричаш психологията ПСЕВДОнаука както се случи в тази тема ........това за мен е някакъв вид вредна зависимост, поставяш се в рамка в окови.

Какво ли не съм срещала вече.

1. Човек който се е самоубил защото си е самовнушил от много четене на езотерика и контакти с хора "духовни"

че там е по хубаво.

2. Говоря с човек който е от така наречените "духовни" и му съобщавам за друг човек починал от рак......първото нещо излязло от устата му беше "карма бил си го заслужил от някакъв си минал живот".

3. Говорих с човек "духовен" който нарича смъртта "безразмерна радост, най хубавото нещо"....ужас, явно би трябвало да вдига купони като умре някой.

4. В тази тема....определения като "У дома" за оня другия свят за мен не са нормални! И то редовно......каква мотивация може да има човек да живее след като нарича другия свят "У дома"?!?! Не моите писания са подстрекание за нещо, а ето такива неща. Някои отчаяни силно внушяеми хора ако се поддадат на това според мен е опасно!

5. На друго място във форум бг мама беше има хора които имат хоби - ходене по ясновидки.

6. Какви ли не бисери още. Хора които си измерват всеки ден редовно нивото на духовността, както всеки ден в 15 часа по хоризинт съобщават нивото на река Дунав.

7. Вечния менторски призив на духовните хора е безусловната любов. Афишират за безусловна любов, а много от тях са саркастични, агресивни, неоправдано надменни........

Аз НЕ отричам това за което пишете тук, не го и приемам.....то за мен НЕ Е важно дори и да съществува! Както казах за мен ХИПЕРфиксацията върху енергийни светове, прераждания, врачки особено при млади хора е някакъв вид бягство от реалността.......те трябва да намалят тази фиксация до по здравословна за да имат един свободен пълноценен ЗЕМЕН живот!

Какво правя тук след като смятам всичко това за маловажно?!? Просто го изследвам, имам причини поради които да се интересувам от психология на религията/духовността, материал събран вече имам доста за целта......който ще бъде събран в писмен вид и публикуван където му е мястото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ви е бе, момичета, за какво ви е цялото туй знание за миналите ви животи?

Защо пак и пак да се връщате към кошмари, от които едвам сте изпълзели? Дори да намерите там причината за сегашни болести и влечения, какво ще постигнете? - ще излекувате нещо си, а ще се разболеете от две други...

Нали за това Христовата сила ви предлага Универсалното лекарство, нали за това Той, Спасителят, чука на вратата, и ако му отворите, ще влезне и ще вечеря с вас...

20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене.

21 На този, който победи ще дам да седне с Мене на Моя престол, както и Аз победих и седнах с Отца Си на Неговия престол.

Откровение, 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки който претендира за духовност, вече не е духовен!!

Степента на духовност се определа от вибрациите на душата и интелекта, а това се установява след като душата остане насаме със себе си!

За какво ви е бе, момичета, за какво ви е цялото туй знание за миналите ви животи?

Защо пак и пак да се връщате към кошмари, от които едвам сте изпълзели? Дори да намерите там причината за сегашни болести и влечения, какво ще постигнете? - ще излекувате нещо си, а ще се разболеете от две други...

Много уважаеми,

Вече голата вяра не е достатъчна! Нужно е знание и то емпирично, още повече, че то е напълно достъпно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение...

Сега разбрах. Ще е интересна публикация. За трети път попадам на човек (специалист в областта на психологията), който изследва даден феномен във форумното пространство. Първите двама се занимаваха с форумното общуване и едната госпожа специално задълбаваше в проблема тинейджър-форум. Ако не се лъжа работеше по проблема интернет пристрастяване...

Поздрав и ползотворна работа!

Нали за това Христовата сила ви предлага Универсалното лекарство, нали за това Той, Спасителят, чука на вратата, и ако му отворите, ще влезне и ще вечеря с вас...

20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене.

21 На този, който победи ще дам да седне с Мене на Моя престол, както и Аз победих и седнах с Отца Си на Неговия престол.

Откровение, 3

Абе, Вал(ентинус), тъкмо те сложих при розенкройцерите и ти ми цитираш Евангелието :rolleyes: Позволи ми да не се съглася с въпроса ти така поставен. Според мен, всеки има глава на раменете си и може да прецени сам кое му е от полза и кое не.

Аз считам Христос за свой спасител, но не следвам християнската религия догматично. Не ми се получава. Но темата не е за Християнството, нито за Исляма, нито за Спиритуализма (или друго окултно течение). За тях има други теми. Темата е за прераждането. И колкото и абсурдно да ти звучи, познанието за него затвърди вярата ми в Него. ;)

Il Divo - Hallelujah (Alelujah)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христовата сила не е патент и притежание на екзотеричното християнство. Нито на някой друг. Тя е безлична сила, която пронизва Универсума. И достига до всеки от нас. Ма не я пускаме да навлезе в микрокосмосите ни, да не би да ни нарани егото. А егото е този механизъм, който ни държи далече от Единия, нашия създател и Отец. --------------- Това горното го има във всички религии, с други думи и форми, но съдържанието е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mea culpa ! Опитвам се да кажа, че не очаквах така каноничен отговор от човек, който симпатизира на мистичен орден (по моя презумпция, но ти сам знаеш на какво симпатизираш). клипът е в смисъл "Хвалете Господа!" и музиката е хубава, без да правя връзка с истинското значение на Алелуя! тъй, затварям си устето :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разбрах. Ще е интересна публикация. За трети път попадам на човек (специалист в областта на психологията).

Не, заниманията ми НЕ са комерсиални! Аз НЕ съм специалист в областта на психологията, не си вадя хляба с психология/психотерапия.......а със технически науки. Тоест не участвам в конкурентната финансова борба ясновидки - психотерапевти.

На любителска основа по други причини го правя това.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вечния менторски призив на духовните хора е безусловната любов. Афишират за безусловна любов, а много от тях са саркастични, агресивни, неоправдано надменни...

Защото е лесно да се говори за безусловна любов, но е трудно преди това да се разбере какво означава "безусловна" любов. Тя е нещо като безразличие, Ивет и ако безусловно обичаме няма да ни направи впечатление сарказмът, агресията и надменността, т.е. ще приемем нещата такива, каквито са, без грам желание за прокурорстване и без грам желание за адвокатстване. Иначе казано нито ще съдим другите, нито ще ги защитаваме, а ще ги приемаме такива, каквито са, независимо, че не оправдават очакванията ни. Ние също не оправдаваме нечии очаквания. Ние също се харесваме на някого, а на друг - не... Целта е нито да ни вълнува дали сме харесвани, нито да се стремим да бъдем харесвани. Целта е да живеем истински себе си, а не маската, която ни е допаднала.

А можем да живеем истински себе си, когато опознаем себе си. Не в очите на другите, не там, а в нашето вътрешно огледало.

Това приемам за прераждане. Защото когато и ако опознаем себе си, ще бъдем в покой и няма да ни вълнува нито карма, нито предни животи... Но ако човек все пак се нуждае от допълнителна помощ за този покой, не съм против да я получи.

Мисля, че от вярата в прераждането има повече полза, отколкото вреда. За съжаление крайности(фанатизъм) винаги е имало, има и ще има.

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е лесно да се говори за безусловна любов, но е трудно преди това да се разбере какво означава "безусловна" любов. Тя е нещо като безразличие,

...

Има и друг вид безусловна любов. Много близо до това е любовта на майката към детето. Майките обичат децата си без условия.

Възможно е да обичаме всички еднакво силно и безусловно. Всъщност това е същността ни. Това качество не зависи от причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вид безусловна любов. Много близо до това е любовта на майката към детето. Майките обичат децата си без условия.

Възможно е да обичаме всички еднакво силно и безусловно. Всъщност това е същността ни. Това качество не зависи от причини.

Нe съм убедена, Вало. Ето ти казваш "еднакво силно". Силно е категория, обратното на слабо, нали? Някъде между силното и слабото ще да е истината, затова казах нещо като безразличие.

В последния си разказ предложих история за това как майка убива сина си, защото разбира, че е сериен убиец. Имаше много интересни читателски мнения от трагедията на майката, през това какво ли е моето лично отношение до трагедията на обществото и света. Но никой, Вало, никой не изрази грам съчувствие към сина, към неговата трагедия... Разбираш ли какво имам предвид като казвам "безусловно".

Не мога да кажа за себе си, че мога и ще стигна до безусловната любов, засега я разбирам само, а и не е сигурно дали разбирам правилно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди сложи минуси на всички хора които го извършват това деействие говорене с душите на мъртвите включително и на haidukpikaso , а не на мен.

Сложете ми колкото си щете минуси,изобщо не ме вълнува.

И ако си мислите че е кошница,пълна с рози-не,не е.

Нарича се карма,мисия и каквито щете там още определения си слагайте.

И да-щом имат нужда от мен-ще помагам винаги.

Върнах се от Дома и знам много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...