Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Вярвате ли в прераждането? (част ІІ)

Препоръчан отговор

Нe съм убедена, Вало. Ето ти казваш "еднакво силно". Силно е категория, обратното на слабо, нали? Някъде между силното и слабото ще да е истината, затова казах нещо като безразличие.

В последния си разказ предложих история за това как майка убива сина си, защото разбира, че е сериен убиец. Имаше много интересни читателски мнения от трагедията на майката, през това какво ли е моето лично отношение до трагедията на обществото и света. Но никой, Вало, никой не изрази грам съчувствие към сина, към неговата трагедия... Разбираш ли какво имам предвид като казвам "безусловно".

Не мога да кажа за себе си, че мога и ще стигна до безусловната любов, засега я разбирам само, а и не е сигурно дали разбирам правилно :ph34r:

Думите са подвеждащи. Еднакво силно, означава абсолютно. Един от аспектите на истинската ни природа е безусловната любов. Тя е безусловна защото не зависи от причини. Това е израз на същността ни.

Има и "любов" която е пълна с очаквания, с ограничения, със страхове, с ревност, привързаност, желание ..., Този вид "любов" зависи от причини и условия. Появява се променя се и изчезва. Тази "любов" не е част от истинската ни природа.

Въпреки, че е аспект на истинската ни природа, не са много хората, които преживяват нещата от гледната точка на абсолютна безусловна любов.

Докато има его, докато вярваме в съществуването на отделен и независим "аз", докато оценяваме нещата и сме пълни с дуалистични идеи и концепции, докато имаме "смущаващи" преходни емоции, като гняв, гордост, завист, ревност ... - няма как да преживеем и осъзнаем света от гледната точка на това, което всъщност сме - отворено, безстрашно, радостно и мъдро пространство, спонтанно правещо всичко полезно за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso,

Май някъде беше казала че можеш да разговаряш с душите на мъртвите, да не се заблуждавам само да съм разбрала погрешно..........

Примерно аз или някой друг искаме да направиш това за нас......тоест да разговаряш с душите на наши починали роднини.

Би ли го направила?!

Ето това само действие може да замести цяла една тема за прераждането от хиляди страници. Ето прави го това нещо някой пред мен и аз вече би трябвало да съм убедена от личен опит че има нещо след смъртта.

Ами има доста книги писани за баба Ванга може да седнеш да почетеш малко.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=abVGrkVz_IM

Редактирано от novobranec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ви е бе, момичета, за какво ви е цялото туй знание за миналите ви животи?

:) тире моля, за извинение :help:

Вал, не и забелязвай - знаеш Су е добро детенце, а на всичко отгоре и безпристрастно.

Просто днес си е забравила обяда и портмонето в къщи.

Гладна е бе другари, глад я мори . :laughing4::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има доста книги писани за баба Ванга може да седнеш да почетеш малко.

Може ли да ми обясниш къде е връзката между въпроса ми еди си кой ще ме свърже ли с душите на мъртвите ....и това което си написал?!?!?

Когато някои от вас се почувстват безсилни започват да обвиняват в НЕобразованост и изпращате хората да четат книги!.

Това вече ми се случва за 6-7 път! От къде знаеш че не съм чела книги в областта......даже по горе съм загатнала че съм!

Книгата в езотеро-магьосническата област за мен Е ПОЧТИ НИЩО........важна е практиката. Май най много до това се доближава Октим, в писанията му преобладават лични преживявания а не какво е чел в някоя книга.

А къде видя че аз отричам напълно ясновидства, прераждане, говорене с души на мъртви и подобни....няма такова нещо никъде?!?!

Редактирано от Ивет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) тире моля, за извинение :help:

Вал, не и забелязвай - знаеш Су е добро детенце, а на всичко отгоре и безпристрастно.

Просто днес си е забравила обяда и портмонето в къщи.

Гладна е бе другари, глад я мори . :laughing4::lol6:

-----------------

Ооооооо, това променя диспозицията кардинално...

Изнвинения, Су, моля с голееееееми поклони!!! :lol6::wors: :wors:

...че няма ли някой Хема наблизо - навремето от такъв в Билдхофен /ясно ти е на 5 км. от какво е :hush: / си купих доста 100 грамови шоколада за по 39 цента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е лесно да се говори за безусловна любов, но е трудно преди това да се разбере какво означава "безусловна" любов. Тя е нещо като безразличие, Ивет и ако безусловно обичаме няма да ни направи впечатление сарказмът, агресията и надменността, т.е. ще приемем нещата такива, каквито са, без грам желание за прокурорстване и без грам желание за адвокатстване. Иначе казано нито ще съдим другите, нито ще ги защитаваме, а ще ги приемаме такива, каквито са, независимо, че не оправдават очакванията ни. Ние също не оправдаваме нечии очаквания. Ние също се харесваме на някого, а на друг - не... Целта е нито да ни вълнува дали сме харесвани, нито да се стремим да бъдем харесвани. Целта е да живеем истински себе си, а не маската, която ни е допаднала.

А можем да живеем истински себе си, когато опознаем себе си. Не в очите на другите, не там, а в нашето вътрешно огледало.

Това приемам за прераждане. Защото когато и ако опознаем себе си, ще бъдем в покой и няма да ни вълнува нито карма, нито предни животи... Но ако човек все пак се нуждае от допълнителна помощ за този покой, не съм против да я получи.

Мисля, че от вярата в прераждането има повече полза, отколкото вреда. За съжаление крайности(фанатизъм) винаги е имало, има и ще има.

Да наистина винаги е имало крайности - както при рим.папа Александър VI - Борджия. Той е вярвал,че бил от рода на Озирис и е действал отрицателно - в пълния смисъл отвратително.

А не трябва да е така. :) Неговата дъщеря Лукреция се падала дъщеря,жена и снаха на него - рим.папа Александър VI - Борджия. :laughing4:

На много места из интернет се пише че Мерилин Монро е преродена в някаква си канадска певицда която сега е на 43 години. Установила го е чрез регресия. Мерилин Монро се е самоубила на 36 години(поне такава е версията). 36+43=79, тази жена всеки момент трябва да и приключва жовота или най-много до 5-10 години?!

Ами ако НЕ приключи живота на тази канадка скоро и тя си живее до 80-90?! В книгата на майкъл нютон за прекъсналите си живота преждевременно НЕ се дават някакви наказания. Дори прочетох че към такива прекъснали живота си поради хронична болка/болести която им прави живота невъзможен имало РАЗБИРАНЕ.........а не наказание да се връщат да доизживяват някоя и друга година останала.

Не е вярно това,на мен моят духовен учител Иеова ми каза,че когато умират човешките индивиди се прехвърлят някои не веднага даже в тяло на новородено бебе,а не на голям човек. :help::lol6::wors: :wors: :lol6:

haidukpikaso,

Май някъде беше казала че можеш да разговаряш с душите на мъртвите, да не се заблуждавам само да съм разбрала погрешно..........

Примерно аз или някой друг искаме да направиш това за нас......тоест да разговаряш с душите на наши починали роднини.

Би ли го направила?!

Ето това само действие може да замести цяла една тема за прераждането от хиляди страници. Ето прави го това нещо някой пред мен и аз вече би трябвало да съм убедена от личен опит че има нещо след смъртта.

Аз например никога не бих направила това да разговарям с починали близки - имам починал баща от 23 години и никога не бих се решила да разговарям с него,защото знам,че ще е превъплътен,както ми каза и моят духовен учител Иеова,че е бил превъплътен във френска на-

ционалност. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

marushka, нещо не си ме разбрала.

Според писанията в интернет Мерилин Монро именно в бебе се е превъплатила през 67-69 там беше някъде и сега това бебе е вече на около 43.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според писанията в интернет Мерилин Монро именно в бебе се е превъплатила през 67-69 там беше някъде и сега това бебе е вече на 43.

Да не те бях разбрала нещо май,защото май разбрах,че когато е била голяма жена тогава се е превъплътила в нея. Извинявай ако има нещо. :beer:

Е, то всички се превъплащаваме по желание :) Само на някои им е нужно окуражаване след много тежък живот.

Бааа, в едно от превъплащенията си съм била съвсеееем проста готвачка. Дебела, розовобузеста и с гръмогласен смях :) От петте ми известни превъплащения, нито едно не е високо-благородническо. Или пък на известна личност. Шансът да си бил фараон, хан, цар или Александър Велики в минал живот е много малък. Аз бих се отнесла с подозрение, ако някой започне да ме убеждава, че съм била Нефертити, примерно, в предишен живот :)

Защо ще се отнасяш с подозрение Ел? Ние човешките индивиди,както ми каза моят духовен учител

Иеова,сме се превъплъщавали във всякакви личности и не само известни,ами и бедни и на средно

ниво също така и много бедни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те бях разбрала нещо май,защото май разбрах,че когато е била голяма жена тогава се е превъплътила в нея. Извинявай ако има нещо. :shy11:

Защо ще се отнасяш с подозрение Ел? Ние човешките индивиди,както ми каза моят духовен учител

Иеова,сме се превъплъщавали във всякакви личности и не само известни,ами и бедни и на средно

ниво също така и много бедни. :cool:

------------------

Марушка, с тиа твои балони не останаха тук долу мадами за нас... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според писанията в интернет Мерилин Монро именно в бебе се е превъплатила през 67-69

:shy11: е няма за се превъплати в някоя бабичка на 80 - 90 години

Може ли да ми обясниш къде е връзката между въпроса ми еди си кой ще ме свърже ли с душите на мъртвите ....и това което си написал?!?!?

Книгата в езотеро-магьосническата област за мен Е ПОЧТИ НИЩО........важна е практиката. Май най много до това се доближава Октим, в писанията му преобладават лични преживявания а не какво е чел в някоя книга.

А къде видя че аз отричам напълно ясновидства, прераждане, говорене с души на мъртви и подобни....няма такова нещо никъде?!?!

Не знам кво съм видял и кво не съм ъмъ имаш още хляб да ядеш и супа да духаш тъй че чети там и учи квото имаш да учиш.

п.п

ами мда имаш още супа за духане и клипчето дето съм пуснал не си гледала Редактирано от novobranec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новобранец, ако си се докоснал, казвам ако само си се докоснал до ирационалното, не може да държиш такъв език! Така, че карай по спокойно!

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новобранец, ако си се докоснал, казвам ако само си се докоснал до ирационалното, не може да държиш такъв език! Така, че карай по спокойно!

Няма невъзможни неща

на тоя свят има много и различни хора

а за спокойствието съм спокоен. :lol6:

Редактирано от novobranec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-----------------

Ооооооо, това променя диспозицията кардинално...

Изнвинения, Су, моля с голееееееми поклони!!! :) :) :wors:

...че няма ли някой Хема наблизо - навремето от такъв в Билдхофен /ясно ти е на 5 км. от какво е ;) / си купих доста 100 грамови шоколада за по 39 цента...

Вярно е - като ми падне кръвната захар и усмивката ми излиза като зъбене. Но това не е извинение :lol6: . Мога ли да те наричам Вал или предпочиташ Валентинус ?

Кое да е близо до Билтховен? Голф парка ли ? :)

То тук всичко е близо !!! :) Държавицата е малка. Обаче в Билтховен си правих измерванията за дисертацията. В една малка фирмичка MierijMeteo. Светът е мноооого малък.

А магазин "Hema" - нема , а и без парички и да го имаше , само щеше да ми прави скомина. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

------

Марушка, поради чиста проява на недоверие. Ще се усъмня, че е някой астрален дух шегаджия. Не казвам, че при теб е така. Просто споделям, че аз бих сметнала, че ме поднасят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кво съм видял и кво не съм ъмъ имаш още хляб да ядеш и супа да духаш тъй че чети там и учи квото имаш да учиш.

ами мда имаш още супа за духане и клипчето дето съм пуснал не си гледала

Остави ги,Слънчо,нека падат зад борда-

а те падат ли падат...

Маите ги видяха-те не се виждат

Даже и супа няма там,там нищо няма-

но те си мислят че има супа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е - като ми падне кръвната захар и усмивката ми излиза като зъбене. Но това не е извинение :wors: . Мога ли да те наричам Вал или предпочиташ Валентинус ?

Кое да е близо до Билтховен? Голф парка ли ? :wors:

То тук всичко е близо !!! :) Държавицата е малка. Обаче в Билтховен си правих измерванията за дисертацията. В една малка фирмичка MierijMeteo. Светът е мноооого малък.

А магазин "Hema" - нема , а и без парички и да го имаше , само щеше да ми прави скомина. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

------

Марушка, поради чиста проява на недоверие. Ще се усъмня, че е някой астрален дух шегаджия. Не казвам, че при теб е така. Просто споделям, че аз бих сметнала, че ме поднасят.

----------------------------------

В един частен имот близо до Билдхофен бях двайсетина дни преди години.

Вал е добре, доста валчест съм напоследък :) Освен Хема в Билдхофен имаше един магазин втора употреба, от който си накупих за по 2-3 евра доста порцеланови пластики, с които /заедно с едни други, които купих на съботния пазар пред една тухлена катедрала в Утрехт/ цялата "екскурзия" ми излезе без пари. Ми търговче, кво да ма прайш :wors:

За прераждането и регресивната хипноза въпросът е наистина много, много сложен, деликатен и комплициран. Мога само да посъветвам да се внимава с практики в тези области, щото често нанасят непоправими вреди и на личността, и на /което е много по-страшно/ микрокосмоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За прераждането и регресивната хипноза въпросът е наистина много, много сложен, деликатен и комплициран. Мога само да посъветвам да се внимава с практики в тези области, щото често нанасят непоправими вреди и на личността, и на /което е много по-страшно/ микрокосмоса.

Съжалявам уважаеми, но въпроса с регресията е много простичък, ако се съблюдават няколко правила:

1 - Спомените са винаги, абсолютно винаги носещи кармични задължения (тоест негативни)! Доброто не създава карма!

2 - Всички спомени трябва да паснат като действия с проявените последствия в този живот!

3 - Спомените винаги се подчиняват на логиката в сегашният живот! Няма спомени които просто да нямат отговор тук и сега!

4 - С няколко думи - проблем на който решението трябва да се намери тук и сега, ако нямаме сили да решим проблема сега решението остава за следващ живот, но при утежнена ситуация!!!!

Споделям 40 годишна практика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един частен имот близо до Билдхофен бях двайсетина дни преди години.

Вал е добре, доста валчест съм напоследък :wub: Освен Хема в Билдхофен имаше един магазин втора употреба, от който си накупих за по 2-3 евра доста порцеланови пластики, с които /заедно с едни други, които купих на съботния пазар пред една тухлена катедрала в Утрехт/ цялата "екскурзия" ми излезе без пари. Ми търговче, кво да ма прайш :lol6:

Кое точно е микрокосмос? Създанията, за които нашите атоми са вселени, или ние за съществото, чието тяло е формирано от нашата и паралелните ни вселени? Цък! (Научна хипотеза, а може би е и доказана реалност(!?)). Е, ставам ли за шебек? Със сина на господин Манев, бяхме три месеца подготовка за армейска служба в Ардино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно е микрокосмос? Създанията, за които нашите атоми са вселени, или ние за съществото, чието тяло е формирано от нашата и паралелните ни вселени? Цък! (Научна хипотеза, а може би е и доказана реалност(!?)). Е, ставам ли за шебек? Със сина на господин Манев, бяхме три месеца подготовка за армейска служба в Ардино.

sliderum, казваш че познаваш сина му, вероятно и него познаваш Васил Манев. Къде живее този човек сега в България ли, имаш ли някаква информация за теориите му/хипотезите му от книгите му......как са приемани от научните среди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------------

sliderum, приятелю, неволно използвах термин от западната езотерика, с който се изобразява цялостната човешка система, която е съставена от смъртни и безсмъртни части. Нарича се микрокосмос, защото уподобява космоса в един малък размер. При регресивната хипихоза се "отваря" един енергиен канал, който започва от южния полюс на нашия микрокосмос /през плексус сакралис и моладхара чакра и др./, който достига до ауричното ни същество и черпи "знания" от липиката ни /личната ни Акаша/ и чрез нея и с липиката на...други системи. Така разрушените бентове на ауричната ни защита ни правят податливи на влияния, които е добре да избегнем. Често води до нервни, психични и физиологични разствройства и до непоправими вреди в Седма аурична сфера. Доста от приятелите, които в този живот са с вродени проблеми, носят последствия от злоупотреба при вдигане на кундалини от техни предшественици и от опити да се влияе на микрокосмоса.

Съжалявам за мъглата в поста ми, но толкова ми е шибещината. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7* + Точно, Вал ! Много ясно си го написал даже !

Редактирано от Trichocephalus
лат. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum, казваш че познаваш сина му, вероятно и него познаваш Васил Манев. Къде живее този човек сега в България ли, имаш ли някаква информация за теориите му/хипотезите му от книгите му......как са приемани от научните среди?

Съжалявам, доста отдавна загубих всякакви връзки с него. Имам предвид със сина му. Лично не познавам Васил Манев, макар и да имам книгата му с посвещение. Практически след краят на военната ми служба, дори още след учебно-тренировъчният център, благодарение на практиката да ни разпределят в различни поделения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

------------------

Марушка, с тиа твои балони не останаха тук долу мадами за нас... :biggrin:

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е - като ми падне кръвната захар и усмивката ми излиза като зъбене. Но това не е извинение :yanim: . Мога ли да те наричам Вал или предпочиташ Валентинус ?

Кое да е близо до Билтховен? Голф парка ли ? :P

То тук всичко е близо !!! :wors: Държавицата е малка. Обаче в Билтховен си правих измерванията за дисертацията. В една малка фирмичка MierijMeteo. Светът е мноооого малък.

------

След като не знаете личните ми причини защо аз вярвам на моят духовен учител Иеова,не трябва да ме критикувате - никого не карам да вярва,аз си вярвам и туй то - то и на Елена Блаватска са казвали,че е мошеничка и измамничка,но се е оказа в настоящето,че не е,чак след толкова години след смъртта й. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...