Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, васил козарев написа:

Защо ли на религиозните и псевдодуховни мислители, изпадате в подобна низост на мисълта, щом вярванията ви се срещнат с аргументи и факти, които опровергават абсурдните ви вярвания. 

Слаба вяра.

Повече искат да вярват, отколкото вярват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

По-скоро искат да поддържат самозаблудите си, чрез самозаблудите на други индивиди. 

Когато се срещнат с опровержение настъпва когнитивен дисонанс, и, или изпадат в ступор и не могат да вземат решение, или изпадат в озлобление. Нещо, като недое... жена. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, kipen написа:

Малко уточнение.. категорията "духовни търсения" е на "върха на пирамидата"..😉

По-скоро е на третата стълбица с принадлежност. Не случайно християнството разглежда поклонниците си като овце напътствани от пастир.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

По-скоро е на третата стълбица с принадлежност. Не случайно християнството разглежда поклонниците си като овце напътствани от пастир.

А! Дойдохме си на думата. Безименно, безмисловно и бездуховно стадо, което трябва да се направлява от елит, чиято власт на наместник божии, не е ясно от кой му е дадена. Първата измама за масите в историята.  

Затова и властта на царете и на клира идва от небето, защото се опира на безпросветни маси, изпълняващи безропотно заповедите им. Нещо като казармата, с фатмаците и наборниците. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

невероятно нещо, досега не сме виждали и чували, а ние сме виждали и чували много неща по света.

https://www.youtube.com/watch?v=JEz1qGS0T1Q

И ти остаря и примираш вече по сладкопойни момченца.

преди 2 часа, васил козарев написа:

Еволюцията е бавен и постепенен процес, протичащ незабележимо за окото (съзнанието)

И аз това щях да напиша. Тука пишат за следващ етап от еволюцията, сякаш от утре четенето на мисли, телепортацията и летенето ще са реалност.

Еволюцията никога не е спирала и в този момент хиляди мутации се случват в представители на човешкия вид. В този момент нови хиляди.

преди 50 минути, valkiria1 написа:

ако еволюцията е засягала вида човек, досега да се е явил нов вид такъв, да се е намерила междинната форма на преход  или маймуните да са проговорили

Аул, какви чутовни пропуски от средното образование haha.png

Ако еволюцията работеше, маймуните щяха да говорят. Ми нали ние сме говорещи маймуни haha.png От същия клон, не че човек, който не знае какво е еволюция ще знае и какво е клон.

преди 33 минути, valkiria1 написа:

какво е това нещо наречено   еволюция на човек?  Защото ,аз лично съм твърдо убедена ,че такава не е имало

Значи тези животни винаги са си съществували:

%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, васил козарев написа:

Не ми се налага да обяснявам първо, защото не е моя, и второ- не се нуждае от доказване. 

Е, то е ясно ,че не е твоя. Нали не мислиш,че се заблуждава някой тук,колко ти е акъла.

Това дали на някой разстроен религиозен или псевдодуховен клиничен индивид му харесва, или не, няма значение. 

Знаеш ,ли че еволюционната теория не изключва намесата на Адонай в създаването на света и човека и е наречен Творец ? Не знаеш ! Какви тогава ги плещиш ? Или си мислиш,че атеиста няма нужда да знае и разбира върху какъв фундамент се развива живота му.

И включването ти към мен, още в първия коментар с ад хоминем, показва липса на аргументи и лична жалкост. 

ахаа, нали ? Я да видим :

преди 1 час, васил козарев написа:

image.gif.7f1b8b61b4395c653597260a1daceee5.gif

АХахахахахахаха, някой дето е с разбирания като за лудница, не може да ми дава наклон на буя. 

То е ясно ,че имаш склоност към виртуални самоубийства, ама все пак трябва да проявяваш и предпазливост с кого се захващаш.

Мога да ти спретна и по-подробен списък на "качествата" ти , но виждам ,че други са ме изпреварили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Знаеш ,ли че еволюционната теория не изключва намесата на Адонай в създаването на света и човека и е наречен Творец ?

И наличието на великденски заек не е оборено от Еволюционната теория haha.png Но това не е доказателство за съществуването на Великденски заек, дядо Коледа и баба Яга.

Козарев, жена, дето не познава еволюционната теория се обръща с теб "знаеш ли, че...". Нещата са задълбочени в тежки патологии.

преди 1 час, васил козарев написа:

АХахахахахахаха, някой дето е с разбирания като за лудница, не може да ми дава наклон на буя. 

Козарев няма бог, който му забранява да ти тегли една, когато те види, че имаш ялови разсъждения. Ти си тази, дето проповядва, че се е извисила и е станала по-човек с религията си, а показваш най-ниското от ниското.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Значи тези животни винаги са си съществували:

%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8.jpg

ти пак се включваш разбрал неразбрал,за едната идея да те забележа . "Говорим" за еволюция на човека, ти ми даваш линк за еволюция на животни.

Ако еволюцията работеше, маймуните щяха да говорят. Ми нали ние сме говорещи маймуни haha.png

Абе ти отдавна си призна,че ******. Моя е от друг вид.

Нали ти си ******,мен къде ме слагаш в твоя вид ?!?

Редактирано от darkterminal
Излишна грубост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, valkiria1 написа:

Е, то е ясно ,че не е твоя. Нали не мислиш,че се заблуждава някой тук,колко ти е акъла.

Знаеш ,ли че еволюционната теория не изключва намесата на Адонай в създаването на света и човека и е наречен Творец ? Не знаеш ! Какви тогава ги плещиш ? Или си мислиш,че атеиста няма нужда да знае и разбира върху какъв фундамент се развива живота му.

ахаа, нали ? Я да видим :

То е ясно ,че имаш склоност към виртуални самоубийства, ама все пак трябва да проявяваш и предпазливост с кого се захващаш.

Мога да ти спретна и по-подробен списък на "качествата" ти , но виждам ,че други са ме изпреварили.

И наличието на Дядо Коледа не е оборено то Еволюцията. 

Аууу, Адонай... Аууу, с какъв интелект се захващам... Аууу, как пръщиш от акъл. 

Вярвам в детски приказки... Адам, Ева, Адонай, костенурката, която крепи плоската Земя... Вижте ме колко съм духовна и знаеща... 

:biggrin::helpwanted3::baby4:

Значи при животните има Еволюция, ама човекът е създаден от кал преди 6 хил. години. Много трезва мисъл, няма що. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, valkiria1 написа:

ти пак се включваш разбрал неразбрал,за едната идея да те забележа . "Говорим" за еволюция на човека, ти ми даваш линк за еволюция на животни.

Има логика, не е нужно да я виждаш веднага. Сега логичният ми въпрос е "О, значи еволюцията работела, ама избирателно само за някой видове? Ти да видиш."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

И наличието на великденски заек не е оборено от Еволюционната теория haha.png Но това не е доказателство за съществуването на Великденски заек, дядо Коледа и баба Яга.

какво е това Великден ?:no-no: За нас започва Ханука ,след някой ден .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, valkiria1 написа:

Абе ти отдавна си призна,че дядо ти е маймуна. Моя е от друг вид.

Валкирия, пак показваш невежеството си. Дарвин никога не е твърдял, че човекът е произлязъл от маймуна. Но пък хората, които критикуват еволюционната теория с този аргумент са по-близо до приматите, отколкото до хуманоидите.

преди 3 минути, valkiria1 написа:

Нали ти си гей,мен къде ме слагаш в твоя вид ?!?

Не съм гей. Ще докладвам простащината ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да задам един въпрос : допускаш ли, че е възможно сътворението от Адонай(Бог) да не е истина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valkiria1 написа:

какво е това Великден ?:no-no: За нас започва Ханука ,след някой ден .

Тя е базирана на здрав разум, колкото и Великденския заек. Просто думи, от които да ви настръхне козината и да играете край огъня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

"О, значи еволюцията работела, ама избирателно само за някой видове? Ти да видиш."

Какво да видя,бре Гейко? В кой клас трябва да сте учили,че между човека и животните има непреодолими бариери ,м ?!

Това са два различни свята и човека не е еволюирало животно. За моя дядо съм сигурна. За твоя не съвсем,съдейки от глупостите ,които плещиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valkiria1 написа:

Какво да видя,бре Гейко? В кой клас трябва да сте учили,че между човека и животните има непреодолими бариери ,м ?!

АХахахахахахахахахахаахахахахха

Между човек и животните има неопределими бариери=> билейското сътворение на човек 

Цитат

Това са два различни свята и човека не е еволюирало животно. За моя дядо съм сигурна. За твоя не съвсем,съдейки от глупостите ,които плещиш.

Напротив. Ама щом ти е по-добре да смяташ, че преди 6000 г. прапрадядо ти е бил купчина глина - ок. Кой съм аз да те съдя, като искаш да си произлязла от кал. 

Цитат

Какво да видя,бре Гейко? 

Много "духовно" и "възвисЕно" няма що, това представлявате религиозните. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Myanmar написа:

Защо християнството разглежда християните пи този начин. Пишеш, че не е случайно, но какво можеш ли да го обясниш? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валкирия, пак показваш невежеството си. Дарвин никога не е твърдял, че човекът е произлязъл от маймуна.

Аз къде твърдя обратното ? Я, покажи да видим ?!?!

преди 7 минути, Myanmar написа:

Не съм гей. Ще докладвам простащината ти.

Каквото пратило, това отговаря ехото  ....

преди 39 минути, Myanmar написа:

Тя е базирана на здрав разум, колкото и Великденския заек. Просто думи, от които да ви настръхне козината и да играете край огъня.

Пак простотии ръсиш на килограм. Ханука не е религиозен празник в смисъла на Великден. Тя е в памет на историческа  победна битка на Макабеите/Хасмонеите/ над властта на Селевкидите в Иудея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shiniasu написа:

Защо християнството разглежда християните пи този начин. Пишеш, че не е случайно, но какво можеш ли да го обясниш? 

Какво да обяснява? И има ли нужда? 

Клирът се вижда като "пастир", наставляващ "духовното стадо"... Значи миряните не могат да достигнат до спасението на душите си /има ли нужда изобщо???/, а трябва да следват духовните наставления на този клир... а клирът, за разлика от миряните да тъне в разкош... 

И от този дисонанс между бедността на миряните и разгула на клира, възниква въпросът: "Ако Бог е всемогъщ и всеблаг, защо позволява...." 

Чието следствие в теологията е теодицеята с безкрайното си скодоумие да оправдава Бог, на хиляди, хиляди страници празни приказки.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, васил козарев написа:

АХахахахахахахахахахаахахахахха

Между човек и животните има неопределими бариери=> билейското сътворение на човек 

Е, разбира се ,че между човека и животното има разлика. Това би трябвало да си го учил в началните или средните класове.

Например не можем да се кръстосваме междувидово, което ни прави репродуктивно изолирани.

Може ти да си изключение, знае ли се ? С това ахаааа, дето си го лепнал горе, остава да ни кажеш, кой животински вид си ощастливил  успешно с поколение.:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, васил козарев написа:

По-скоро искат да поддържат самозаблудите си, чрез самозаблудите на други индивиди. 

Когато се срещнат с опровержение настъпва когнитивен дисонанс, и, или изпадат в ступор и не могат да вземат решение, или изпадат в озлобление. Нещо, като недое... жена. 

Дай пример за опровержение тук в темата. Ти реално се позоваваш на науката, но оставяш впечатлвнието, че само се позоваваш, без да я разбираш. Би ли обяснил какво е когнитивен дисонанс и да писочиш пример за такъв резултат от опровержение в темата. Ако не посочиш ще приема, че су пишеш думичките само имитирайки знание. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, васил козарев написа:

Само да задам един въпрос : допускаш ли, че е възможно сътворението от Адонай(Бог) да не е истина?

Като си отговориш на въпроса ,какво е сътворил Адонай ще разбереш ,защо е глупав въпроса ти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Е, разбира се ,че между човека и животното има разлика. Това би трябвало да си го учил в началните или средните класове.

Например не можем да се кръстосваме междувидово, което ни прави репродуктивно изолирани.

Може ти да си изключение, знае ли се ? С това ахаааа, дето си го лепнал горе, остава да ни кажеш, кой животински вид си ощастливил  успешно с поколение.:lol6:

Брилянтно умозаключение, човек и животно не могат да се кръстосат, значи Бог е създал човека. :clap:

Религиозните само си криете бездуховността и простащината зад доктрини за духовността. 

Пак ти задавам въпроса: допускаш ли, че може не Адонай да е създал света и човека? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, valkiria1 написа:

Това са два различни свята и човека не е еволюирало животно. За моя дядо съм сигурна.

Ако твоя дядо прилича на теб, значи доста ви дели от хомо сапиенс haha.png Гейко не гейко, с лапешките си изцепки няма да зазвучиш по-смислено или образовано.

преди 9 минути, valkiria1 написа:

Каквото пратило, това отговаря ехото  ....

Аз каквото мога да ти пратя ти такова не можеш го пое, така че може да се правиш курназ само зад клавиатурата. Клавиатурна нинджа такава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Shiniasu написа:

Дай пример за опровержение тук в темата. Ти реално се позоваваш на науката, но оставяш впечатлвнието, че само се позоваваш, без да я разбираш. Би ли обяснил какво е когнитивен дисонанс и да писочиш пример за такъв резултат от опровержение в темата. Ако не посочиш ще приема, че су пишеш думичките само имитирайки знание. 

Когнитивен дисонанс- когато вярванията се сблъскат с фактите. 

Изнасяш ясни, логични факти, че не Бог е създал Света, че духовността не  е нещо извън теб, в резултат на което, у вярващия настъпва определени резултати. Или не знае как да възприеме фактите, или изпада в истерия и озлобление. Пример - Валкирия. 

Цитат

Фестингър и неговия екип изследват феномена на повишаване на вярата в убежденията ни, когато всъщност те не се потвърждават от реалността. Те описват резултатите в книгата „Когато пророчеството не се сбъдне“ от 1956г. Психолозите изследват малък апокалиптичен култ, воден от Дороти Мартин, домакиня от предградията. Тя твърди, че е получила послание от „Пазителите“-висши същества от друга планета. В посланието се твърди, че ще настъпи апокалипсис на 21.12.1954г. Фестингър и колегите му се присъединяват към групата и имат възможност да наблюдават пряко участниците преди и след обявената дата. Повечето от тях напускат работа преди апокалипсиса и използват имуществото си за подгтовка за посрещането му. Когато той не настъпва, Дороти Мартин твърди, че е заради силата на доброто и светлината, които членовете на групата са разпръснали по света. Дори, когато вярванията на участниците в култа са дискредитирани, те не се отказват от тях. Напротив, затвърждават ги и те стават с по-голямо влияние за тях. С това Фестингър доказва, че реалността не е достатъчна, за да спрем да вярваме в нещо, което е важно за нас. Реалността, противоречаща на вярванията ни, дори може да ги затвърди, както се вижда от реакцията на участниците в култа.

По-късно Фестингър свързва този феномен със следващата си теория за когнитивния дисонанс.

Валкирия се е вкопчила в абсурдните си вярвания, че Бог (Адонай) е създал света и човека и отрича Еволицията, въпреки всички факти и доказателства. Това е когнитивен дисонанс или познавателно противоречие. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване