Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Aumi написа:

Не бой се! Няма грях, който не може да бъде простен, след като Исус е изкупил всички грехове на Цялото Човечество!;)

На адамовия род, не на човечеството. ;) 

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 58 минути, Myanmar написа:

Господ.

по-точно? 

преди 37 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

На адамовия род, не на човечеството. ;) 

:) 

човечеството от друг род ли е, или е дошло от друга планета?

преди 43 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Книжките в които пише какво е грях според религиите.

Кои са тези книжки?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

човечеството от друг род ли е, или е дошло от друга планета?

Преди Адам или след него? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Преди Адам или след него? :) 

Според Библията, Адам е първият човек създаден от Бог.

Поне на тази планета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

Поне на тази планета.

И???

Кой е наследника?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

И???

:lol6:

преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кой е наследника?

Не разбрах, каква е разликата между Адамовия род и Човечеството?

преди 1 минута, Myanmar написа:

За фамилията ли питаш? haha.png

Зависи според Новия или според Стария завет питаш.

Вярващите в Стария завет, не признават бога от Новия. Вярващите в Новия, не признават този от Стария.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Aumi написа:

Поне на тази планета.

След като е направил планетата на тъмно, значи останалите звездни системи са създадени след това. Ама съдейки по времето за претупване на цял космос и че цял ден прави човек от кал, няма как да е направил други хора на други планети. Тъй поне ми излизат бакалските сметки.

преди 3 минути, Aumi написа:

Вярващите в Стария завет, не признават бога от Новия. Вярващите в Новия, не признават този от Стария.

Глупости. Православните приемат и Новия и Стария завет. Ако говориш за сектанти, като католиците, това е друга бира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

:lol6:

Не разбрах, каква е разликата между Адамовия род и Човечеството?

Разликата е, че някой е "отрязал" единия клон на въпросното. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Стига с тези метафори, не мога да схвана кой на чий клон ще кацне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://biblia.bg/index.php?k=26&g=18&tr1=1

20 Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него.

Иисус? Тогава? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

https://biblia.bg/index.php?k=26&g=18&tr1=1

20 Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него.

Това в отговор на кой въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Myanmar написа:

Това в отговор на кой въпрос?

За греховете. На Ауми. Иисус бил дошъл да ни измие греховете или нещо такова беше. Който си има грехове да си ги носи. Не се наследява грехове.

Адам е получил своето наказание и толкова. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Aumi написа:

Кои са тези книжки?

Най - пресния спомен ми е от Агоп Тахмисян ,,за митарствата". Даде ми я една монахиня от ресиловсия манастир ,но не помня каквото се случи с книжката .Честно казано като прочетох ,че ,,червени устни " е митарство много се смях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, acnekt написа:

Не се наследява грехове.

Е, кък. Всички имаме първородния грях, а заради Ева всички жени раждат с болка, а всички мъже трябва да бачкат за ядене. Това е фундамент на християнството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Myanmar написа:

Е, кък. Всички имаме първородния грях, а заради Ева всички жени раждат с болка, а всички мъже трябва да бачкат за ядене. Това е фундамент на християнството.

След това. След престъплението на Ева и гонитбата. Битие 9:1

И благослови Бог Ноя и синовете му и им рече: плодете се и се множете, и пълнете земята (и я владейте);

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, acnekt написа:

След това. След престъплението на Ева и гонитбата. Битие 9:1

И благослови Бог Ноя и синовете му и им рече: плодете се и се множете, и пълнете земята (и я владейте);

Дава им да ядат животните и да земеделстват, което само по себе си е наказание, защото преди са получавали наготово кльопачка. Но пък и нагон изглежда им е дал, защото в Райската градина никой не е заченал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

За греховете. На Ауми. Иисус бил дошъл да ни измие греховете или нещо такова беше. Който си има грехове да си ги носи. Не се наследява грехове.

Адам е получил своето наказание и толкова. 

Казах не как е според мен, а кое стои в основата на Християнството.

Коринтяни 15:1-4

“И още, братя, напомням ви благовестието, което ви проповядвах, което и приехте, в което и стоите, чрез което се и спасявате, ако държите здраво онова слово, което аз ви благовестих, освен ако не сте повярвали напразно. Защото ви предадох преди всичко това, което и аз приех – че Христос умря за греховете ни според Писанията, че беше погребан, че беше възкресен на третия ден според Писанията…”

Йоан 10:27-29

“Моите овце слушат гласа Ми и Аз ги познавам, и те Ме следват. И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат и никой [човек] няма да ги грабне от ръката Ми. Моят Отец, който Ми ги даде, е по-голям от всичко; и никой [човек] не може да ги грабне от ръката на Отца.”

Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога; не чрез дела, за да се не похвали никой.“ (Ефес. 2:8 – 9).

преди 2 часа, Myanmar написа:

Глупости. Православните приемат и Новия и Стария завет. Ако говориш за сектанти, като католиците, това е друга бира.

Повечето християни не приемат Йехова за техен Бог, и не приемат, че Бог Отец, е богът от Стария завет.

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не стана ясно за какъв клон говориш?

преди 1 час, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Агоп Тахмисян ,,за митарствата".

Тоя пастор на каква база е написал тези книжки?

В Библията няма такива забрани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Aumi написа:

Повечето християни не приемат Йехова за техен Бог

Йехова е друго име за същия бог Господ, Пастиря, Вечния. И няма християни, които да отричат Йехова в този ред на мисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Myanmar написа:

Йехова е друго име за същия бог Господ, Пастиря, Вечния. И няма християни, които да отричат Йехова в този ред на мисли.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Яхве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Aumi написа:

Тоя пастор на каква база е написал тези книжки?

В Библията няма такива забрани.

Ако дойде някой при Мен и не намрази баща си и майка си, жена си и децата си, братята си и сестрите си, а още и собствения си живот, не може да бъде Мой ученик.

Слушай Лука 14:26
Лука 14:26 

Значи на базата на това най - вероятно. 

Ако искаш да си Христов, трябва да мразиш ,а като си изпълнен с омраза ,от какво ще те спаси Христос - от наказанието на Отец ли? То Христос себе си не е спасил ,та камо ли някой друг 

След това Исус се отдалечи малко от тях, падна по очи и започна да се моли: Отче мой, ако е възможно, нека тази чаша ме отмине! Но направи така, както искаш ти, а не както искам аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Aumi написа:

Не стана ясно за какъв клон говориш?

То е ясно, че се правиш на ударена с мокър парцал ... :) 

Говоря за рода в първообраза на Христос. ;) 

Мда ... в Библията това не било писано, друго прочие ... 

И все пак, Ева е тази която се поддала на съблазънта на "змията". ;) 

Кратко: Всеки мъж който се води по акъла на жена си няма да прокопса. Вулгарно и точно!!!

Този грях е простим, но другия не!!! Дали ще се сетиш кой е, а?! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кратко: Всеки мъж който се води по акъла на жена си няма да прокопса. Вулгарно и точно!!!

Не е виновна Ева, затова че ти субективно виждаш реалността като вулгарна. Това което виждаш е обусловено от един груб, непристоен и циничен ум, а не от Ева  ;)

Ако допуснем, че творец е създал Адам, Ева, змията и ги е пуснал на общатата сцена в райската градина, то не виждам защо на някои от участниците в това шоу се налага да му бъде вменено чувство за вина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

То е ясно, че се правиш на ударена с мокър парцал ... :) 

Говоря за рода в първообраза на Христос. ;) 

Мда ... в Библията това не било писано, друго прочие ... 

Е, да, ако мъжът е глупав и жена му е още по-глупава и той се води по нейния акъл - да!

Но както са казали хората : Зад всеки преуспял мъж, стои една мъдра жена! :weather2:

А Ева ... е била доста мъдра и прозорлива. Благодарение на нея, хората са се сдобили с право на избор. Благодарение на нея са опознали света и благодарение на нея, Човешкият род се е размножил и напълнил Земята. Ако не беше създадена тя, Адам щеше да си е едно примитивно същество живеещо единствено с животните, да обработва сам земята и нямаше да вкуси от благата и щастието на живота. :weather2:

преди 4 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ако искаш да кажеш нещо - кажи, а не говори с недомлъвки, които само ти си разбираш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване