Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, kipen написа:

- А бре, келеш, ми ако се съберат сега 10 човека и кажат, че тая картина е красива, кой ше е глупака? Кажи просто, че на теб не ти харесва, и тва е!

Не я разбрах тази мъдрост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 минута, Myanmar написа:

Ми не е задължително да я разбереш! Както и да обяснявам какво съм имал предвид в поста ми, който беше след преден пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, kipen написа:

Едно време, в 9 срещу 10 клас, понеже бях малко калпазан, вуйчо ми ме взе на "обучение" в Перник. Да се облагородя чрез труд, че с тия детски педагогически стаи, бая ядове имаха наште. Работех цяло лято нещо като барман и управител в по-малкото му заведение. 

Един ден бяхме седнали в един ресторант за обядваме. Загледах една картина на стената. Тъй като тогава доста по-често рисувах от сега, а и определено бях полу-независим от продажбите на картините ми, та се изказах, че тая картина е голям боклук и аз мога да нарисувам по-красива.

Вуйчо ми, лека му пръст, нищо, че може да се каже, че беше "мутра", ме фрасна през врата и ми каза:

- А бре, келеш, ми ако се съберат сега 10 човека и кажат, че тая картина е красива, кой ше е глупака? Кажи просто, че на теб не ти харесва, и тва е!

Това може да се разглежда като ,,притча"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, Велики, заслужавам ли да ме анжелизираш? С притчи ли става това - някак не е "оригинално" за "чистак-бърсак религия"...  ... но, постой...нека първо мине Рамус....и Мианмара... и последен да съм аз и Валкирия1...

Прощавай г-н Димитров! Нека да е весело!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kipen написа:

О, Велики, заслужавам ли да ме анжелизираш? С притчи ли става това - някак не е "оригинално" за "чистак-бърсак религия"...  ... но, постой...нека първо мине Рамус....и Мианмара... и последен да съм аз и Валкирия1...

Прощавай г-н Димитров! Нека да е весело!

Нека да е весело. 🥳. На фона тоя корона вирус нека се веселим поне в интернет.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Търсещ истини написа:

Какво намирате вие в тази далечна религия?

Намерих това, което не намерих никъде другаде. В интерес на истината - не знаех дори какво точно търся. В главата ми се въртяха непрекъснато всякакви неразрешими въпроси и проблеми. Не знаех къде са началото и краят на света, в който се намирам, нито какво да правя в него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kipen написа:

Ми не е задължително да я разбереш! Както и да обяснявам какво съм имал предвид в поста ми, който беше след преден пост.

А би ли я обяснил?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Той цитира Ал Капоне.

С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Той цитира Ал Капоне.

Ал Капоне е бил много лош дизайнер на обувки. Бетоновите краища са били съвсем груби и недодялани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:
преди 2 часа, Търсещ истини написа:

Какво намирате вие в тази далечна религия?

Намерих това, което не намерих никъде другаде. ... Не знаех къде са началото и краят на света, в който се намирам, нито какво да правя в него.

И сега знаете какво да правите в света! Приемливо, макар и не много подробно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Śūnyatā написа:

..... В интерес на истината - не знаех дори какво точно търся. В главата ми се въртяха непрекъснато всякакви неразрешими въпроси и проблеми. Не знаех къде са началото и краят на света, в който се намирам, нито какво да правя в него.

Каквото и да е то ценно за другите можеш да направиш - направи го ! :nono:

Ако питаш какво е ценно :

Пази , умножавай и развивай Живота във всичките му негови форми на съществуване ! (това е по-сложно за разбиране)

Може и още по-сложно , тайнствено и мистериозно . За това пък най-кратко и най-пълно , най-обобщаващо :

Побеждавай Ентропията ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Śūnyatā написа:

Намерих това, което не намерих никъде другаде. В интерес на истината - не знаех дори какво точно търся. В главата ми се въртяха непрекъснато всякакви неразрешими въпроси и проблеми. Не знаех къде са началото и краят на света, в който се намирам, нито какво да правя в него.

Имал си трудни периоди ,благодарение на ,които си се открил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Имал си трудни периоди ,благодарение на ,които си се открил.

.....или е подменил една заблуда с друга.....Имам предвид и други негови постове във времето....

Както и най-често се прави....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, by_chechi написа:

:nono:

Ако питаш какво е ценно :

Пази , умножавай и развивай Живота във всичките му негови форми на съществуване ! (това е по-сложно за разбиране)

Може и още по-сложно , тайнствено и мистериозно . За това пък най-кратко и най-пълно , най-обобщаващо :

Побеждавай Ентропията ! :)

Във всичките му форми е невъзможно да го развиваш ,защото разнообразието е много голямо.Не може хем да си отшелник ,хем да си войн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Във всичките му форми е невъзможно да го развиваш ,защото разнообразието е много голямо.Не може хем да си отшелник ,хем да си войн.

Подхождаш ограничено (да не кажа друго) ! :nono:

"...Каквото и да е то ценно за другите можеш да направиш..."  (сору)  - вникни в целия текст . Не само "на парче".....

Аз , от това по-просто за разбиране , не знам как да го кажа....

Между другото - отшелничеството е път към нищото , към Ентропията , т.е. е тъкмо обратното ! .....:nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, kipen написа:

Бъзикаш ли се?

Не. Не разбрах историята. Ако може да я разясниш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, by_chechi написа:

.....или е подменил една заблуда с друга.....Имам предвид и други негови постове във времето....

Не се знае ,когато си заблуден. Примерно аз съм имал период в ,който бях християнин ,докато не си смених мирогледа изобщо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не се знае ,когато си заблуден. Примерно аз съм имал период в ,който бях християнин ,докато не си смених мирогледа изобщо. 

Едно време християните са ги смятали за сектанти. Секта на юдаизма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не се знае

Тези неща тъкмо се знаят от хиляди години ! Но не на всеки е дадено да го знае и разбира ...................Тогава се Вярва (на какво ли не ) !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Все ми е бил интересен този момент - след като си бил заблуден, т.е. вярвал си и си приемал това за правилно, как сега, със сменена вяра и усещането, че пак си прав, може да приемаш самата си вяра и убеденост за доказателство, че не си пак заблуден?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

И сега знаете какво да правите в света!

Ти да видиш - знае, че как да не знае. Дращи по форума вече амнайсе години да се прави на будист. Ти му гледай само сеира и ... "практиката". :)

Но пък вечната мода е на далаверата - "намерих си истината, която ми беше нужна". Един - на едно място, друг - на друго. Все "истини".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Едно време християните са ги смятали за сектанти. Секта на юдаизма.

Те са си били секта. После по политически причини, заради централизирането, каквото императора опитва да въведе обожествявайки се сам себе си, е било наложено с блага дума и меч. А Ауми ли беше, пробутва това като голямо постижение за християнството и едва ли не критерий, че е по-религия от другите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

Те са си били секта. После по политически причини, заради централизирането, каквото императора опитва да въведе обожествявайки се сам себе си, е било наложено с блага дума и меч. А Ауми ли беше, пробутва това като голямо постижение за християнството и едва ли не критерий, че е по-религия от другите.

Християнството много рядко се разбира , даже и измежду служителите ! ....Само се вярва !:nono:

До преди Християнството във всички религии , Бог е бил отговорен за делата човешки . При Християнството "...всеки сам си носи кръста..."

Ако човек размисли , ще види великият принос на Християнството за развитието на цивилизацията - експоненциално развитие ! :nono:

При това всичко е тръгнало в древни времена от Египет , принесено по "наши земи" от Мойсей.....

Император Константин I-ви или е бил страхотно прозорлив да види , или му е било удобно . А най-вероятно и двете .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, by_chechi написа:

Бог е бил отговорен за делата човешки . При Християнството "...всеки сам си носи кръста..."

забрави да напишеш дежурния припев - за знаенето и вярването. :) А за християнството си подочувал само по спомени от Маркс, на младини, при това доста неясни - само подозрения. Но пък звучиш бодро, нахакано... но това си е "по принцип" - опит за внушение на респект... :)

Стефанееееее - пак си на кайсиева, човеко! Не знам носиш ли на пиене по принцип, но пак си я закършил рано-рано. Изглежда че Идиоида има основание че за някои хора живота се решавал главно в кръчмата. Не ви понася и самотното подпиване, ами се дърлите да правите форума и темите на кръчма - не визирам само теб, но... кенефа силно намирисва особено вечер - много народ насъбрал багаж, дето привечер гледа да го изходи... при това в количества.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване