Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Shiniasu написа:

Само от всичките тези приказки кой бил будист и кой - не, не ми стана ясно, ти какво точно си написал по-темата? Или това няма значение? Когато нещо не ти харесва, ако съществуването му зависи от тебе - спираш да влагаш сили в него, а ако не зависи - ами пак същото.

Практика - гняв, практика - оплюване, практика - ненавист. Ако практиката води до такива резултати - нищо не струва.

Будисткият път няма цел, практиката също. Пътят, практиката и целта се случват едновременно, само сега. Ако не изпитваш радост, щастие, Нирвана докато практикуваш на пътя, проблемът е в твоята практика и твоя път, а не в практиката и пътя на околните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Śūnyatā написа:

Практика - гняв, практика - оплюване, практика - ненавист. Ако практиката води до такива резултати - нищо не струва.

Будисткият път няма цел, практиката също. Пътят, практиката и целта се случват едновременно, само сега. Ако не изпитваш радост, щастие, Нирвана докато практикуваш на пътя, проблемът е в твоята практика и твоя път, а не в практиката и пътя на околните.

На калпавия космонафт, ракетата му пречи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Śūnyatā написа:

Аз нареждам теб лично. Не преписвай това на ученията. Отави ги тях, ти си този който ме интересува, какъв си. Вярно ли е всичко което казвам за теб?

Кажи е?

преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

На калпавия космонафт, ракетата му пречи

На теб какво ти пречи? На калпавия капитан, кораба ли му пречи? А на калпавия, пожарникар. Маркуча?  

Това ли измисли "Легендата" в лигата на легендите? С такива постове ли си направил толкова много активност. 

Това ли ти е просветените, от острова на просветлението?

Ще ви е гадно че ви развалям днескашното драскана на извисени приказки, ама много ме кефите. И ще ви разваля моабета днес. Виж фатмака, вече почна да хвърля искри. Цял ден, го сърбят пръстите, ама не му стиска. 🙂

преди 25 минути, Śūnyatā написа:

И ти искаш да те обичам, след всичко което ти си направил и изприказвал по мой адрес? Не ти честно ли си го мислиш? И си мислиш че, ей така ще си позволяваш да ми се селиш насреща и аз ще ти мълча и обичам? Ей, фатмак!

Получаваш точно това което заслужаваш. Тука няма Будизъм. Тука има мен и теб. На екек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, NoMeJodas написа:

Аз много време в началото не съм писал тук, не бях дошъл тук, да пиша за Будизъм. А да чета за Будизъм и информирам, защото бях любопитен. Имаше моменти когато ставаше въпрос за това от Скепсис, но веднага беше задушен от ей такива като теб, Рамус, Чепа, Чечи и кои ли не. Се изредихте да си мерите тук приказките. Въпреки че Скепсис ви говореше за Будизъм, всеки друг не. Аз и за това бях ядосан много време на Скепсис, и не малко съм го нареждал. Защото се спускаше във тези безсмислени от самото начало приказки, и харчене на Будизма по такива като вас. Това му беше грешката, вместо да говори за това на хора само които заслужават. Но въпреки всичко, той се оказа единствения "мъж", тук. И показа качества отвъд личното, признак за някакво начало на зрялост. 

От тогава, насам. Се започна един процес на наприказване, без осъзнатост. И се изприказваха страшни работи. Участници като Рамус, тотално размазаха всичко. И много скоро в тази тема въобще не ставаше въпрос за будизъм. А как се отрази това на темата и участниците. То е явно но ето един пример, Шунаята. В началото беше по нисък от тревата тук. Малко по малко в разговорите ви, започна да вдига самочувствие. И вместо да попие някаква автентична информация. Започна да копира каквото му хареса от околните тук. И се умеши в едни разбирания, които са много далече от Будизма. Хареса му как блазни повече, славата от това да знаеш и говориш за "духовност", и си изгради впит в Аза метод на, уж красиви, уж мъдри, уж велики мисли. Придоби умения да е форума к*рва, каквато обвиняваше всички тук в началото. Ето това е резултатът, от приказки за неща, на място където не им е работата. 

Така, това е малка ретроспекция. На въпроса какво съм направил аз? Първо ще започна със какво не съм направил. Да си ме чул някога да се изказвам като просветен? Да си ме чул да си преписвам постижение, просветление, реализация? Да си ме чул да оспорвам и критикувам будистки учения?  Да си ме видял да се хваля с нещо? Да се нагласям като фурнаджийска лопата, за да получа, одобрение? Да се правя на велик из всички теми, да се правя че разбирам от всичко? Ит. н. и т. н.

Това всичко ненаправено, е много повече от колкото твоето , направено. 

И сега правя повече за , от колко теб. Ти с това отношение я рушиш темата, а аз я запазя. Но на пръв поглед изглежда, напълно обратното. Какъв абсурд само. 

Вместо да говориш за Будизъм, дори да не си будист, да внимаваш и пазиш будистките учение чисти и не да ги цапаш с твои си разбирания и представи. Да покажеш някакъв респект, уважение към това учение? Това което правиш не е в услуга на никои, нито на теб нито на ученията. 

Толкова ли ти е трудно, да бъдеш универсален? Да си извън собственото, себе си. Да си уважителен, към нещо такова. Това показва каки са ти по принцип ценностите. 

Ако можеше да видиш това което трябва, щеше отдаван да си на правилното място. А не да си на място където, не си.

Нищо че, не казваш нищо по чисто техническите причини, за които те питах. Как можеш да смяташ, кой човек за будист? 

Ето, много точно и ясно. Въпреки че хиляда пъти е повтаряно тук. Повече от това няма какво да се каже. А Ригпа, знаеш ли какво е?

Ето и доказателство че става въпрос, само за осъзнатост и медитация. На фона на това, е всичко останало. А не всичко останало, но без това. И е точно това което и аз повтарям тук през цялото време. 

Теб питам? Рурк, до колко ги е осъзнал тези неща през призмата на собствената си практика, е друг въпрос. Но поне знае и се е научил, да казва каквото трябва. А вие и това не можете. 

Значи всичо, което ти харесва има място в темата, а това, което не ти харесва - няма. И ако не мога да напиша нещо, което да ти хареса, то е по-добре да не пиша. ... Ама то не само аз, ами и другите така. Значи искаш всички да се съобразяват с твоите желания и да оправдават твоите очаквания. Темата е за будизъм, питаш кой какво е практикувал, а практиката ако не доведе до това да видиш собствените си неразумни желания, очаквания и умствени предразположения е с малка полза.

За всички е ясно, че е лесно да забележиш грешките на другите и много често същите грешки се крият и в нас самите. Но ако не допуснеш възможността, че това, което забелязваш в другия присъства и в теб, няма как да го забележиш. Примери тук има немалко, като и аз не съм изключение. Всеки си захранва непрекъснато възгледите към които е привикнал като домашен любимец, което е ок. Разбира се каквото подхранваш с това и ще живееш. Но да се предявяват претенции за разбиранията на другите е недопустимо според мен. Можеш да споделиш своите, да се опиташ да насочиш, но пак да оставиш решението в човека отсреща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiniasu написа:

Значи всичо, което ти харесва има място в темата, а това, което не ти харесва - няма.

Първото изречение само. Да, всичко което е Будизъм, да. Другото не. Елементарно е.

преди 2 минути, Shiniasu написа:

И ако не мога да напиша нещо, което да ти хареса, то е по-добре да не пиша. ...решението в човека отсреща.

Да, пишеш нещо на мен? За мен? 

Ти не трябва да пишеш за мен, а за Будизма, в тема за будизъм. Толкова ли ти е трудно да го разбереш. 

преди 4 минути, Shiniasu написа:

Значи искаш всички да се съобразяват с твоите желания и да оправдават твоите очаквания.

Не моите, а на темата и това за което е създадена.

Ти честно ли с такива детски аргументи ми се обясняваш?

преди 6 минути, Shiniasu написа:

За всички е ясно, че е лесно да забележиш грешките на другите и много често същите грешки се крият и в нас самите. 

Кои грешки? Нима признаваш че си направил грешка, правейки това в което те обвинявам? 

Или грешката, на Шунаята и неговата постъпка?

Чисто човешки аспекти са това, на елементарни работи. Мен директно фатмака не ме интересува, той ако ме интересуваше отдавна да му бях начупил каската. Използвам го за пример само. И виж го какъв гузен се опитва да "хапе" ама с подвита опашка пред контейнер.  Това ли трябва да ме впечатли мен!

преди 12 минути, Shiniasu написа:

ЗНо да се предявяват претенции за разбиранията на другите е недопустимо според мен.

Ти луд ли си, или на луд се правиш? Аз не ти оспорвам разбиранията, не се прави на луд. Аз говоря за нещата които говориш в тема за Будизъм! Будизъм! Още веднъж да ти го повторя ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, NoMeJodas написа:

Вярно ли е всичко което казвам за теб?

Кажи е?

Не. Губиш си времето. Човек с такива претенции не познава себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Śūnyatā написа:

Не. Губиш си времето. Човек с такива претенции не познава себе си.

Нима не е вярно всичко което казвам за теб? Всичките примери и случки? 

Кажи само че си ги измислям? 

Даже не можеш и да застанеш зад думите си, и да държиш на тях. Ти показа много недостойни качества, а това не е присъщо на един нормален човек. Позволи си нещо което, нямаш право да правиш. 

Виждаш ли какъв урок съм ти, карма в действие. 

Казвал съм ти много пъти, трябва да си ми много благодарен. Да ме черпиш, че съм това което съм точно тук. Много трябва да се поучиш, от постъпките си и това което си позволяваш. 

А аз, мога да си дрънкам какво и както искам, независимо от ученият и практиката. Това не ми пречи да съм разбрал. А и мога да си го позволя, защото не ме интересува имиджа ми, както теб. И както си се вкопчил в това виртуално проявление. А на живо мълчиш като пукал! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Shiniasu написа:

Този въпрос всъщност не беше въпрос. Може би не трябваше да го задам, но пък тогава нямаше да цитираш в отговор тази сутра, чието място е точно в тази тема.

Да, признавам, че се възползвах. Наистина в тема по будизъм е логично да видим какво пише в свещените будистки текстове, за да не се окаже, че си измисляме и пробутваме собствените си интерпретации вместо учението на Буда. Предполагам, че това е и целта на някой "любопитен" - ако нещо го интересува, да му се посочи къде пише за това нещо, за да не го търси сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Текила сънрайз написа:

Да, признавам, че се възползвах. Наистина в тема по будизъм е логично да видим какво пише в свещените будистки текстове, за да не се окаже, че си измисляме и пробутваме собствените си интерпретации вместо учението на Буда. Предполагам, че това е и целта на някой "любопитен" - ако нещо го интересува, да му се посочи къде пише за това нещо, за да не го търси сам.

Това всъщност, трябваше да го каже Шиниасу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, NoMeJodas написа:

Кажи само че си ги измислям?

Това е съвсем естествено. Целият ти живот е една измислица. Като го осъзнаеш въпросът ти ще се окаже безсмислен.

Ако беше слушал внимателно кхемпото, който гледайки снимката на починалия си баща каза, че баща му е бил само сън, щеше да знаеш, че не си нищо друго освен проявление в празнотата, сън, който е на път да изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Śūnyatā написа:

Това е съвсем естествено. Целият ти живот е една измислица. Като го осъзнаеш въпросът ти ще се окаже безсмислен.

Ако беше слушал внимателно кхемпото, който гледайки снимката на починалия си баща каза, че баща му е бил само сън, щеше да знаеш, че не си нищо друго освен проявление в празнотата, сън, който е на път да изчезне.

А той твоя не е? Или защото вече си просветен и не е измислица? 

Ти сериозно ли с такова обяснение му изкачаш? Аве, пич. Ако моят е измислица, твоя трябва да е най фантастичната и измислена история изобщо. 

Напрао невероятно! Това твоето даже не е и фанатизъм, не и някакъв вид неправилно насочен ентусиазъм. Това твоето е болест. Ти си вманиачен до побъркване. Ти щом нямаш лице, да застане като мъж зад думите и делата си. За каква празнота ми говориш ти е? 

Това за пореден път потвърждава всички мои упреци и критики към теб. Ти си точно това което съм осветлил. И искам да видя, как ще ми отговориш в лицето, с такъв отговор на живо. Затова ти казвам че си една гавра с будизма, и със всичко с което се захванеш. Провал от всякъде. Като знаеш толкова за празнотата, и че животът ти не е измислица. Защо не можа да станеш повече от това което си? Да не казвам пак какво. 

Смеше си ми просто! 

И такъв пич, тука ми го имат за голям будист! Срам и позор е за всеки които е приел такъв човек за будист. Ама те самите са сигурно, същите нечестници. Какво да се очаква. 

И как не те е срам, поне малко? 

Това е голям пример на дебилен невеж и неспособен, пич! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той твоя не е? Или защото вече си просветен и не е измислица?

Естествено че е сън и измислица. Какво да е друго? Нещо вечно, постоянно, реално? Едни хора го осъзнават, други не. Оттук и разликите в реакциите, неосъзнаващите го реагират остро, осъзнаващите го спокойно. 

Защо не можа да станеш повече от това което си? Да не казвам пак какво.

Напротив, не си ме виждал от години и съдиш по фантазии. Благодарение на опита който натрупах от най-ниското ниво в момента ми е поверена отговорността за безопасността на много хора и комплекс сгради от национално значение. Хората с които работя ги знаят всички, но моята работа не е да съм известен, а да реагирам спокойно и адекватно при възможно най-сложните и опасни ситуации които могат да възникнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Śūnyatā написа:

Естествено че е сън и измислица. Какво да е друго? Нещо вечно, постоянно, реално? Едни хора го осъзнават, други не. Оттук и разликите в реакциите, неосъзнаващите го реагират остро, осъзнаващите го спокойно. 

А ти колко спокойно реагира тогава, когато заслепен от завист, започна да лъжеш, какъв съм бил. Само и само да си оправдаеш нуждите?

Каква разлика в тази реакция, трябва да намеря?

преди 47 минути, Śūnyatā написа:

Напротив, не си ме виждал от години и съдиш по фантазии. Благодарение на опита който натрупах от най-ниското ниво в момента ми е поверена отговорността за безопасността на много хора и комплекс сгради от национално значение. Хората с които работя ги знаят всички, но моята работа не е да съм известен, а да реагирам спокойно и адекватно при възможно най-сложните и опасни ситуации които могат да възникнат.

Как само си полираш имиджа сам! хахах, умря циганката! Знам аз какви отговорности се дават на фатмаците, и защо. Едва ли защото искат и от голям ентусиазъм, и на артелчика фатмак в казармата му бяха зачислили много, ама всеки знае колко го интересува. И като те знам как се наслаждаваш на екстри, си ми пределно ясен, що за стока си.

На мен ми е достатъчно, това което съм видял. Или викаш ти нямаш нищо общо с ония, от преди? И да ти видя и разпозная тенденциите и на какво си способен по принцип. Аз за разлика от теб, съм виждал и общувал с много повече хора, На живо, не като теб, затворен с социална изолация, и я кара само на виртуал. Че, точно поради тази причина, мога да те сравня с други подобни и да имам много по обективно мнение от теб, за хората по принцип. 

И колко си постен, винаги съм ти казвал. Колкото и пъти говориш от свое име, без да си криеш зад учения. Си личи че няма никой там, няма здраво установено разбиране, което да се базира на самостоятелна реализация. Не само относно в Будизма, а и в чисто човешки аспект, няма никакви необходими качества. Ти ако си тази личност за което се имаш, знаеш ли от какви качества трябва да си изграден? А там, отзад, зад фасадата ти на голям разбирач и извисен, няма никой. Един млък изплашен дрисльо от живота, вкопчил се в някакви материални придобивки които му изграждат , същността и чувството за значимост. 

И я кажи за всичките неща които съм те обвинил, какво оправдание имаш? 

Колкото и да искаш да се изкараш голям и невинен пред всичките тук. Ти знаеш, че аз знам. И знаеш че знам правилно. И с това трябва да живееш. А като гледам осъзнатите ти спокойни реакции. Само ми напомняш на един голям фалшив, и лицемерно нагъл, селски ерген!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, NoMeJodas написа:

На мен ми е достатъчно, това което съм видял.

За 3-4 часа живо общуване, да кажеш че си опознал някой е меко казано несериозно.

Нямам повече какво да обсъждам с теб на този етап. Успешна практика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Śūnyatā написа:

За 3-4 часа живо общуване, да кажеш че си опознал някой е меко казано несериозно.

Нямам повече какво да обсъждам с теб на този етап. Успешна практика!

Ами великото ти проявление тук? От колко време го гледам? И не са 3-4 часа, пак лъжеш. Ти пренощува там, нямаш никаква доблест! Кой лъже сега!

А ти на живо в очите ли ми каза тогава, че ме мислиш, за мека китка? Или тук във форума? Защото ако ми го беше казал, докато бяхме заедно. Щеше да си заминеш, надут! Ама не, замина си охилен, значи явно не си го казал тогава. Тогава какво си правил през цялото време там, лицемерничил? Да не говорим на лична колко ме убеждаваше е, "сме" единствените будисти тук. Помниш ли? 

А защо не си признаеш за всичко което за този "малък" период от време направи? 

Ти пич си пълен с издънки, ама от всякъде. И вместо да продължаваш да ми се правиш на велик, по добре малко де се поучиш и засрамиш от това. Това би направил всеки един човек, който въпреки че е направил грешка, съжалява. А ти не само че не съжаляваш, ами на всичкото отгоре наглееш. 

Кажи сега, какъв човек прави така? Един добър и спокоен човек? Или един дребнав, тясно скроен човек? И дори да е бил 'мека китка" човека който те е поканил, да се срещнеш с учител. Трябва ли да го обиждаш после? И то,от уж човек от Санга? 

Признай си просто, защо го направи. Признай си че просто се почувства комплексиран, и ти изби първична завист? Няма лошо случва се на всеки невеж и неосъзнат. Приз най си че не си перфектен и направи супер елементарна и просташка постъпка. Признай че това няма как да е поведение на човек, който тук ми отговаря с празнотата. И се бие в гърдите за просветен.

Виждаш ли какво се получава, когато някой се прави на какъвто не е?  

И съм сигурен че от тогава, още по назад си дръпнал. Няма как да си се развил в някаква продуктивна насока. Ти не си излязъл от пожарната, и не се срещаш и общуваш никакви различни хора. И след семейната ти драма, си згънал още повече. И като види човек, какво и как се проявяваш тук, да не мислиш че му трябва много на човек да разбере, що за стока си. Не чак толкова загадъчен, а напротив. 

Така, как може да си големия будист тогава? Махам на страна това че,ти от учения нищо не си разбрал. Ама абсолютно нищо. Само си присвоил каквото ти отърва и циклиш с него.

Тогава какъв си? 

През цялото време те съпоставям със теб самия. Това всичко са твои действие, това си ти. Напълно реален! А не да ми говориш че бил празнота.  И да се видиш, когато сам не можеш да се усетиш. Няма как да си нищо повече от ергена за който вече писах. Аре от мен да си знаеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NoMeJodas написа:

Аве, пич. Ако моят е измислица, твоя трябва да е най фантастичната и измислена история изобщо. 

Няма как да разбереш един човек, ако лодката не е празна. Ясно се разбира, че не говори конкретно за тебе, а за всички хора изобщо, включително и за себе си. Не си му на нивото, само се излагаш с неадекватните си и нелогични коментари и ставаш смешен. Гневът те заслепява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Няма как да разбереш един човек, ако лодката не е празна. Ясно се разбира, че не говори конкретно за тебе, а за всички хора изобщо, включително и за себе си. Не си му на нивото, само се излагаш с неадекватните си и нелогични коментари и ставаш смешен. Гневът те заслепява.

А добре си ми дошъл. Ти ли ще ми говориш на мен? Ти специално? Я се виж в какво си се превърнал? Това е профил плашило! Ти друго освен това  правиш ли въобще? Помниш ли как Вунята ви наричаше, форумни к*рви? Какво стана сега? такива ли сте? 

И ти ще ми говориш за излагация? Аз ли се излагам повече или човек постъпи и направил такива дела? Излагация си ти, да му поддържаш болните фантазии със твоите лудости. Да му наговаряш че бил просветен. И то понеже толкова му е акъла , взе да се мисли за просветен. 

Ти въобще си толкова нагъл и безочлив, че нямаш никакво право на мен да ми държиш каквато и да е сметка. Моето е капка пред вредите и твоите щети които нанасяш с плоските ти простотии, на тука има тука няма. И си виновен, темата да се разводни и умре! 

И на си знаеш за на теб , какво съм ти казал. Можех да ходиш да го правиш. 

Да плуваш покрай острова на просветлението, не другото което си мислиш.

Гнева си е мой, и ще си го правя и наливам където искам. Вие не правете така да трябва да ви наливат, със смешни елементарни постъпки, и може да ви се размие. 

Повярвай, ми съвсем осъзнат е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, NoMeJodas написа:

Гнева си е мой

Май трябва да поработиш по въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Май трябва да поработиш по въпроса. 

Ти за мен не се притеснявай, аз не съм под твое покровителството, като Шунаята. И викаш аз да поработя върху гнева? А на Шунаята ще ми дадеш ли настаняване, да поработи върху това, да не е селски бек? Не. 

Имам един въпрос, към теб само. Ама честно ми отговори.

Какво мислиш за човек, като Шунаята. Направил такива постъпки? 

За това, кажи каквото трябва?

Не да ми идваш тука да ми го защитаваш, защото е наврян в, да не казвам какво. Дойде да се погрижил за пърлето което припка пред пред. Защото то само не може да се справи. С един елементарен житейски проблем. Да не е токова див и ограничен, провинциален "авторитет". 

Тлокова сте лесни, не защото аз съм нещо. Ами защото, вие сте елементарни. Пишман будисти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.05.2019 г. в 11:37, Śūnyatā написа:

Цялото също няма същност и смисъл, защото е обусловено. Някои се придържат към изначалната същност на празнотата или цялото, но вкопчвайки се в лекарството, го превръщат в отрова. Хармония или дисонанс, всичко зависи от нивото ни на вкопчване в представите като реалност.

Някой може ли да обясни, какво всъщност пише тук? 

Цялото? Кое цяло е? Къде си чул ти в учения да се говори, за "цяло"? 

"Някои се придържат към изначалната същност на празнотата или цялото"......?!?! Хахаха, ще падна. Каква глупост само. 😂 

"Изначална същност на цялото"...?!?! Какво е това е? Каква е тази свършена глупост? Ти въобще, можеш ли да се чуеш, какви глупости говориш? 

"Хармония или дисонанс, всичко зависи от нивото ни на вкопчване в представите като реалност."...?!?! 

Какво? 🤔

Хаха, това словосъчетание, без абсолютно никакъв смисъл, с каква цел е написано? Като коментар ли, на учението което си цитирал? 🤔😂

Колко заблуден човек, първо тръгва да се изказва с такъв тон? Да говори от името на празнотата, едва ли не. И директно, диктува като заповед, какво било точно. 

Какви тотални измишльотини. Особено като започнеш, в желанието си да звучиш, все по оригинално. Да използваш "термини" като, конструкти, програми, ботове и подобни. И то на фона на празнотата! Това трябва да звучи, просветено? 😂 Ти в кое учение от будизма, си чул такива термини? Никъде. Това са си лично твои, измишльотини. И ти ми говориш за отрова в лекарството? Хаха 😂

Кажи, честно. Може ли, да си по измислен? Верно май твоя живот е измишльотина, тотално недоразумение. И на всичко отгоре, със брутален селски манталитет. Wow, направо те съжалявам. Трябва да е голямо изтезание за теб, да живееш себе си. 

И защо? Защо се пъчуш на себе си? 

Толква ли е голяма жаждата, или по скоро нуждата, дупката в теб. Която се опитваш да запълниш с това? 

Отвсякъде прозираш, направо си разцепен тотално. Сега колко време ще се криеш пак? И правиш на велик, и над нещата? Докато, пак липсата те накара да се, унижиш пред себе си и въпреки че ти е гадно, пак да си Шунаята из форумите? Да се въртиш в омагьосания кръг, в който си изпаднал? Пародията, която наричаш твой живот? 

За всичко това си виновен сам на себе си. Собствените ти ограничения и неспособности, са ти изградили затвора в който се намираш. И си сам, изплашен и самотен. Това е истинско страдание, и от това ако не се поучиш. Следващото ти прераждане ще е, в още по болезнено съществуване. И така докато се научиш, и пуснеш тази малка бедна душица, Аз. Които толкова много стискш и си вкопчен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Авторката не е в съвсем точна поне по отношение на будизма, което е нормално, когато се коментира "чужда" религия. За будистите Буда е съвършено "безгрешен", т.е. той винаги и навсякъде постъпва правилно, точно както Христос е безгрешен за християните. Буда и великите бодхисатви също така винаги са готови да помогнат на будистите, които им се помолят за помощ при следването на Пътя."

Вижте малко какво мнение, няма да цитирам от кого и къде. Вашата работа на" посветените " тук, да помогнете на подобни хора да разберат правилно. Да не говорим че той е също участник в тази тема. И това може би е разбрал от майсторите по будизъм тук. Но той все още е, с неясни разбирания, и точно това е целта на темата. На такива хора да се пологне да се насочат в правилната насока, с достоверна информация по Будизъм, за нивото на което се намира. Това трябва да е принцип основен тук. Това правише Скепсис до едно положение, но никои друг не. А всъщност какво се случва тук? Налазена темата от всякакви псевдо и анти "будисти". Които всъщност не са будисти, както излезе накрая. Замервахте се тук с значения на различни, будистки термини. До такава степен, че те загубиха всакъв смисъл. Толкова пъти в комбинация на всичко възможно се спомена тук, празнотата. Ама направо на парцал я направи тази дума, този термин. Това значение. А да не говорим, за други като, просветление, Аз, Его, Нирвана и мн. д. Които се изтъркаха от смисъл тук, и да каже накрая някой че прозрял празнотата, е все едни нищо не е станало. 🤔 Или че е просветен, все едно кой знае кво, нормално. Вие давате ли си сметката, какво прави това отношение. Ами ей такива мнения, което съм цитирал. Заети в собственото си величие и блаженство, ония с профил Леганда тук. Даже не знаят какво и как да направят. После, защо сте пишман. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Варна за Девня има три пътя. Магистралата, Езерния Път и Средния Път.

Средния Път и Средния Път не е едно и също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

От Варна за Девня има три пътя. Магистралата, Езерния Път и Средния Път.

Средния Път и Средния Път не е едно и също

Има и среден пръст, нали не си забравил. 

Зависи кои какво е заслужил, това ще получи. Дали да върви по среден път или да получи, среден пръст. 

И този "среден път", който ти е пък на теб опорната точка. Го размяташ и ти тук, като мръсни гащи. Точно по твоите обяснения, както в момента, на фона на "среден път". Е точна тази подигравка което ти и отрочето ти, така си позволявате. Е най голямата глупост, която може някой да направи. 

И не си мисли само. Тоя ся къв е тъп не може да разбере, какво искам да му кажа. Не, напротив. Винаги разбирам какво искаш да кажеш и защо и точно поради тази причина. Ти се отнасям по този начин. Защото това е отрова, за всяко чисто учение. 

И знаеш ли, ще ти споделя нещо лично. От теб направо ми се гади, повдига. Честно. Ти тук във този форум, няма място където да не си изписал всякакви глупости. До такава степен си се оплескал, нацапал. Че при общуването с теб, ме е страх да не ме нацапаш и мен. Представи си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Глупости и Глупости не е едно и също

Аз със теб, никога няма а общувам. Както, никога до сега не съм го правил. Аз само стоя отстрани и те освирквам, докато ти ми дефилираш отпред, правейки се на интересен. 

Давай, продължавай. Така само ми даваш, още повече материал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване