Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 14 минути, mamarmela написа:

Прочетох го, като никой път. Но ми кажи, това какво общо има с будизъм? 

Защо трябва да имат общо с будизма?

Аз съм запланувал ретрийт, сам ще си го направя. 

Щом си го правил и преди, то няма да ти давам съвети. Просто бъди внимателен и не се пресилвай в нищо.

Много малко  хора са тези, които могат да започнат с много. Майка напр. започна с четири,  а после шест часова шамата върху сричката ХРИ, която визуализираше, но това го направи след третото ньондро. 

Успех ти пожелавам!

Само един съвет да дам, ако позволиш. Каквото и да стане, то let it go! Това е ключовата инструкция. 

mamarmela, aко искаш то утре, когато ми остане време ще ти разкажа как аз правя шамата. Може да ти е интересно. Но само ако имаш интерес, понеже моя подход е традиционен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

голям си идеалист, човеко... понякога до степен на наивност...

преди 30 минути, dagpo19 написа:

, то няма да ти давам съвети.

и веднага след това:

Просто бъди внимателен и не се пресилвай в нищо.

Само един съвет да дам,

-----------------------------

Аз правя всичко нужно за да не ме чете и той няма да го направи. Живеем в различни вселени и не си в състояние да направиш мост. А и е нежелателно да има мост - за всички страни, така че не го подканяй, моля! Дори и да погледне, той вижда една завеса, която съм изградил чрез реакцията му. Налице е вече достатъчно предварително отношение и то си върши работата чрез повторенията си, до степен на автоматизъм. Това е и целта.

Уважения и разни каламбури - не са възможни и се вижда, нали? А и новолунието мина...

Сега вече ти си привидян - така че заиграваш постепенно по неговата пиеса. Не е имало кой да го гали по главата, да го прегърне, да му каже браво, да го посъветва, насочи, защити, дори когато най-му е било нужно и важно...

Да, това е труден житейски път и е сериозно предизвикателство дори за най-силните. Той ще се справи, справя се, компромисите, залитанията и заблудите са неизбежни и са част от израстването. Той се е справил с много от проблемите и не е хлътнал в много от капаните. В други - е потънал, и все пак най-важното е, че това е неговият път.

Но на теб ти харесва това - няколко пъти са те привиждали, сред форума, от други. Но и няколко пъти вече си заигравал, защото това кореспондира и с твоята лична пиеса. Миналото е нужно да се отработи и "израсне", а това не е лека задача... Но пък всички си вървим по пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dagpo19 написа:

Щом си го правил и преди, то няма да ти давам съвети. Просто бъди внимателен и не се пресилвай в нищо.

Много малко  хора са тези, които могат да започнат с много. Майка напр. започна с четири,  а после шест часова шамата върху сричката ХРИ, която визуализираше, но това го направи след третото ньондро. 

Успех ти пожелавам!

Само един съвет да дам, ако позволиш. Каквото и да стане, то let it go! Това е ключовата инструкция. 

Повярвай ми, знам много добре какво да направя. Всичко съм обмисли, и от доста време съм го запланувал. Не само заради медитацията, а заради мен самия. И съм го правил и преди, аз с това така се "забавлявам". В смисъл, правя го с удоволствие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

голям си идеалист, човеко... понякога до степен на наивност...

и веднага след това:

-----------------------------

Аз правя всичко нужно за да не ме чете и той няма да го направи. Живеем в различни вселени и не си в състояние да направиш мост. А и е нежелателно да има мост - за всички страни, така че не го подканяй, моля! Дори и да погледне, той вижда една завеса, която съм изградил чрез реакцията му. Налице е вече достатъчно предварително отношение и то си върши работата чрез повторенията си, до степен на автоматизъм. Това е и целта.

Уважения и разни каламбури - не са възможни и се вижда, нали? А и новолунието мина...

Сега вече ти си привидян - така че заиграваш постепенно по неговата пиеса. Не е имало кой да го гали по главата, да го прегърне, да му каже браво, да го посъветва, насочи, защити, дори когато най-му е било нужно и важно...

Да, това е труден житейски път и е сериозно предизвикателство дори за най-силните. Той ще се справи, справя се, компромисите, залитанията и заблудите са неизбежни и са част от израстването. Той се е справил с много от проблемите и не е хлътнал в много от капаните. В други - е потънал, и все пак най-важното е, че това е неговият път.

Но на теб ти харесва това - няколко пъти са те привиждали, сред форума, от други. Но и няколко пъти вече си заигравал, защото това кореспондира и с твоята лична пиеса. Миналото е нужно да се отработи и "израсне", а това не е лека задача... Но пък всички си вървим по пътя.

Ето изпусна се, направо знам какво ще стане. Нищо ново под слънцето. 😂😂😂

преди 2 часа, dagpo19 написа:

Успех ти пожелавам!

mamarmela, aко искаш то утре, когато ми остане време ще ти разкажа как аз правя шамата. Може да ти е интересно. Но само ако имаш интерес, понеже моя подход е традиционен.

Искам да, ще ми е много интересно. Това е което трябва също да се споделя, опита от медитация. Това много помага. Ще радвам да споделиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dagpo19 написа:

Първият ми лама ми казваше, че е е по-добре да съм объркан за едно нещо, а не за много неща.

Добър съвет наистина :Д - но понякога е по- добре да се объркаш за много неща, докато накрая ти омръзне и го пуснеш: все си мисля, че това й предстои на Уит. Попива ли попива, като гъба, ма все някога ще стигне един предел, ще прелее, че от това вече няма смисъл и ...... тогава евентуално ще си избере само едно нещо, в което да си се обърква. :Д (щото се съмнявам, че ще издържи дълго в не- обърканото състояние)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, _ramus_ написа:

Рамусе, ей заради това само, си заслужаваш всичко. Същия като шунаята, подъл си до безобразие. Толкова ниско да падаш, и да се подиграваш на някой ,че е исрастнал без родители. Както шунаята тук в сезоните си писа, че съм бил захвърлен от родителите си. И се присмива и подиграва за това. Не са ме захвърли, починали са. И това че съм нямал, не ми е навредило, може да е имало недостатъци но не съм страдал заради това. Ще ти кажа защо, и как изглежда в очите на един сирак това. За мен това беше нормално, не осъзнаваш че нещо липсва. Просто ти е по трудно, но нищо повече. И това както мислиш че е недостатък, може да е и плюс. Така да се израстне, и да си по малко чувствителен към някой неща. Никога не съм имал нужда някой да ме гали, или обича. Никога. И за това са ми смешни лигльовците за които ти писах. Които от много любов и внимание, са станали глезени и разлигавени и само хленчат. 

Но до си позволяваш да се присмиваш и обиждаш някой за нещо такова, показва само колко си дребен още. От злоба и завист, сакън някой да не обърне внимание на такъв като мен. А трябва на теб само, защото ти си имаш всичко, и семейство, родители. Ти просто ме ненавиждаш, мразиш, търсиш само нещо с което да храниш омразата си. Но така трябва, аз нарочно така съм те накарал. И затова чак ти се привиждат неща, като че цитирам сутри, от злоба. 😂😂😂

Как не те е срам просто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mamarmela написа:

да се подиграваш на някой

не е написано за теб. Няма нищо общо с подигравка, а така го 'чете' прочита ти. Това цитираното от теб има продължение. Ти къде спря - до това изречение ли?

Ти вече имаш завеса от отношение на всичко, което четеш от мен, реагираш едностранно и повърхностно, остро и първосигнално, без дори да се опиташ да помислиш. Така, че недей да четеш повече, защото разминаването е вече генерално. Сложи ме някъде в списъка за невидимост и карай така. Или просто не чети нищо, като го прескачаш.

Стига пълни теми и форуми с крив прочит - ето ти човека, обръща ти внимание, екстра е - какво повече искаш. Ти си говориш с него по един начин, други - по друг. Не можеш участваш сред всичко, заради разлики в... нещо си. Не можеш да си център на внимание и цялата тема да се върти около теб, като всички само за теб и само с теб си 'говорят".

Ако имах какво да ти кажа и бях решил да го направя - щях. Така, че да спрем с комуникациите, поради несъответствие заради което се пълнят темите с образи от криви огледала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, mamarmela написа:

Аз съм запланувал ретрийт, сам ще си го направя. Правил съм го и преди, яко медитация, спорт и 100% дисциплина. За поне 6 месеца. Точно там където се намирам, между хората, на плажа, но съм железен. Нищо не може да ме искуши.

Идеята е да няма хора наоколо, не само защото биха могли да те "изкушат". Самият район трябва да е далеч от цивилизацията. Отделно надморската височина е добре да е над 3500 м. Причините не са за тази тема. Иначе може да си медитираш и по 24 часа в денонощието, но няма да е ретрийт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiniasu написа:

Идеята е да няма хора наоколо, не само защото биха могли да те "изкушат". Самият район трябва да е далеч от цивилизацията. Отделно надморската височина е добре да е над 3500 м. Причините не са за тази тема. Иначе може да си медитираш и по 24 часа в денонощието, но няма да е ретрийт.

Хаха, пак не реалистични престави. Надморската височина, с какво влияе на упражнението? Липса на хора, е състояние в главата, може да си срд хора и пак да си настроен правилно. И така нататък. 

Виж малко, това инфо. Сори че е на руски, ама... 😊

Медитация и спорт

Восхитительный и простой способ восстановить психический баланс – это медитация, которая может дать нам многое. Было научно доказано, что медитация:

• снижает стресс и беспокойство;
  • убирает страхи, компульсивные расстройства и мысли;
  • повышает уверенность;
  • освобождает от чувства депрессии;
  • улучшает концентрацию;
  • увеличивает мотивацию;
  • лечит наркоманию;
  • убирает проблемы со сном;
  • помогает людям, страдающим от панических атак.

https://xn----8sbah1advcsml.xn--p1ai/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/

преди 8 минути, _ramus_ написа:

не е написано за теб. Няма нищо общо с подигравка, а така го 'чете' прочита ти. Това цитираното от теб има продължение. Ти къде спря - до това изречение ли?

Ти вече имаш завеса от отношение на всичко, което четеш от мен, реагираш едностранно и повърхностно, остро и първосигнално, без дори да се опиташ да помислиш. Така, че недей да четеш повече, защото разминаването е вече генерално. Сложи ме някъде в списъка за невидимост и карай така. Или просто не чети нищо, като го прескачаш.

Стига пълни теми и форуми с крив прочит - ето ти човека, обръща ти внимание, екстра е - какво повече искаш. Ти си говориш с него по един начин, други - по друг. Не можеш участваш сред всичко, заради разлики в... нещо си. Не можеш да си център на внимание и цялата тема да се върти около теб, като всички само за теб и само с теб си 'говорят".

Ако имах какво да ти кажа и бях решил да го направя - щях. Така, че да спрем с комуникациите, поради несъответствие заради което се пълнят темите с образи от криви огледала. 

Просто защото си ми втръснал. Това е, единствета причина. 

Ама, аре ще остави да си починеш малко. 

😊😊😊

преди 6 минути, Shiniasu написа:

ретрийт.

Ретрийт сме правили многократно, аз лично съм ги организирал и провеждал, като организатор на група на учител в Бг. Бяха по два пъти на месец, от петък до понеделник. Заедно по програма с други участници. По програма дадена от учител. Такива условия, не ни е казвал, че има. 

А в моя случай, ретрийт е символично казано, по скоро период на сериозно взема в ръце. Поставяне на тяло и духа в положение което да няма накъде, и е принудено да се промени. Това е единственото което ми доставя" удоволствие" да правя. 

Пак от същия текст. 

Что такое медитация?

Многие люди недостаточно осведомлены о том, что такое медитация и часто сомневаются в том, как медитация может помочь им решить некоторые из их проблем. Для некоторых упоминание медитации создает в уме изображения монахов в далеких горах, темных комнат, тишины и приглушенного света. На самом деле медитация – это умственное упражнение, которое переводит мозг за пределы мышления в более глубокую фазу расслабления и осознания. Медитация часто предполагает сосредоточение внимания на одной конечной точке. Она признана частью почти всех религий и практикуется людьми как минимум 5000 лет.

Това инфо, от най елемнтано естеството, показва че не си прав. 

Съчетаването на медитация и аеробни упражнения може да съкрати симптомите на депресия с 40%, сочи изследване, публикувано в сп. Translational Psychiatry.

Учените за първи път са изучили влиянието на душевното състояние на хората с комбинирана програма с включени занимания по медитация и аеробни упражнения.

https://www.actualno.com/curious/sport-i-meditacija-spasjavat-ot-depresija-news_524446.html

Друг пример. Например.. 😊😊😊

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Shiniasu написа:

Не ми се е случвало подобно нещо по време на медитация. Иначе - да. 

Аз попитах общо, но и при мен е повече проблем (ако е проблем) през цялото време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, пак не реалистични престави. Надморската височина, с какво влияе на упражнението? Липса на хора, е състояние в главата, може да си срд хора и пак да си настроен правилно. И така нататък. 

Виж малко, това инфо. Сори че е на руски, ама... 😊

Медитация и спорт

Восхитительный и простой способ восстановить психический баланс – это медитация, которая может дать нам многое. Было научно доказано, что медитация:

• снижает стресс и беспокойство;
  • убирает страхи, компульсивные расстройства и мысли;
  • повышает уверенность;
  • освобождает от чувства депрессии;
  • улучшает концентрацию;
  • увеличивает мотивацию;
  • лечит наркоманию;
  • убирает проблемы со сном;
  • помогает людям, страдающим от панических атак.

https://xn----8sbah1advcsml.xn--p1ai/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/

Това, което си цитирал за ретрийт ли се отнася? Подобна неадекватна реакция показва най-малкото, че отговаряш без дори повърхностно да си осмислил това, на което отговаряш. А и самият факт, че наричаш ретрийта "упражнение" говори достатъчно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде се намира такова инфо. Когато знаеш, какво трябва. Но когато опреш до това, да трябва да се научиш на правилна медитация, само будизма дава най чистия и правилен метод. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, witness написа:

Аз попитах общо, но и при мен е повече проблем (ако е проблем) през цялото време. 

Ами при мен не мога да кажа, че е проблем. Днес един час ми мина без да го усетя. Просто съзнанието ми беше ангажирано в определена посока и не мислех за времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Shiniasu написа:

Това, което си цитирал за ретрийт ли се отнася? Подобна неадекватна реакция показва най-малкото, че отговаряш без дори повърхностно да си осмислил това, на което отговаряш. А и самият факт, че наричаш ретрийта "упражнение" говори достатъчно. 

Ми какво е бре, някаква фантазия ли пак имаш предвид? 

Това което ти посочих е най елементарното, което може да се направи. Ретрийт е период от време в който се посвещаваш на изпълнението на нещо,. Аз не ти говоря за религиозен, будистки ретрийт, и там от пътя по които се върви в него. Аз ти говоря за нещо, направено за мен самия, с помощта на някой неща които съм научил и мога да комбинирам. Това си е чисто упражнение, както в ретрийт се упражняваш изпълнявайки задачите с които си се захванал, заради този ретрийт. 

Стига си мислил транцедентално, мисли по земно. Кое е приложимо, кое не. Какво може да се направи от ситуацията тук и сега. Мен това ме интересува повече, от фантазиите. 

преди 17 минути, Shiniasu написа:

Ами при мен не мога да кажа, че е проблем. Днес един час ми мина без да го усетя. Просто съзнанието ми беше ангажирано в определена посока и не мислех за времето.

Хахаха, аз пък колко пъти ти премълчавам, опитите да покажеш някакво медитативно разбиране, няма да ти казвам. 

И вместо да се пъниш толкова, по добре започни с нещо което аз говоря. Преди да отидеш на ретрийт на 3500 м надморска височина. Щот ще сгънеш още на втория ден. 

преди 17 минути, Shiniasu написа:

Ти със съзнанието ли медитираш, това каква заблуда е, да не кажа глупост, от най елемнтаните. Не се заяждам, просто ти казвам. 

И ми говориш, че разбираш и си писал за медитация, че даже и медитираш по един час на ден. Хаха 

Ако въобще правиш нещо, то е абсолютно много далеч от това каквото трябва. И скепса ви каза вчера, ама нищо общо. Даже не знаеш и никога не си разбрал какво е медитация. Защото никога не си медитирал,истински. 

Всичките ти представи за медитация дотук съм ги разубличил. Не очаквам да го разбереш, знам че си знаеш твоето. Така е от доста време, но все пак. Да ти е казано, защото и толкова колкото казвам аз, не си чувал от някъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _ramus_ написа:

:)

Защо са ти обяснения? Защо е толкова важно да си намериш обяснения - както сама написа - обяснения всякакви. И какво от това? И да си намериш обяснение то никога няма да е това, дето ти трябва да обясниш.

ОК, много интересен пост, благодаря на теб и на всички, че отговориха. Все пак нали всеки има някакъв опит с времето, което се смята да е и самото време. Точно това имах предвид, времето като брой ментални събития (но не скорост на протичане, защото скоростта съдържа времето, или се извежда от времето) като субективно явление. Само че при мен е с напълно обратен знак, вместо огромен брой асоциации да протичат за относително малко време, сякаш живея в замръзнал миг. Е, почти, това беше хипербола. Това явление при теб е като при бързото сънуване, съотнася се с онази фаза от съня, когато дълги подробни сънища се развиват в рамките на минути; представих си, защото съм виждала бълнуването на сомнамбул. На човек, който уж е буден, но всъщност спи и извършва огромно количество дейност за нула време. Страшно е уморително за страничен наблюдател, особено ако се проточва седмици. Всичко свършва с пълно изтощение за него, липса на спомени, депресия и куп неприятности, но това са отделни, други случаи да кажем. 

А моя въпрос произлезе от едно просто обяснение на субективното усещане за липса на време - че колкото по-концентриран е човек, толкова по-кратко му изглежда времето, ходът му е толкова по-незабележим. Защото асоциациите са малко. Тази сутрин се сетих за една популярна книжка на иначе сериозния теоретичен физик Карло Ровели, който се занимава като такъв с времето и даже той прави подобен извод - "Именно от нашето "нефокусирано" възприемане на всичко наоколо произтича и чувството ни за ход на времето." 

Сетих се и за една легенда или история от живота на Асанга, която Далай Лама привежда в негова книга (нещо около въпросите на съвременната наука и будизма) - той прави паралел между историята и парадокса на близнаците на Айнщайн - след като Асанга последвал Майтрея до небето Тушита, за да получи ученията от него и се върнал, на земята били изминали 50 години, а за него престоят му при Майтрея продължил колкото да изпие чаша чай. 

А, Рамусе, все повтаряш, че няма обективна реалност, а в цитираното горе отново имплицитно я поставяш. Значи има нещо там, казваш, което да посочиш с пръст и то да не е обяснението? 

преди 10 часа, insec написа:

Добър съвет наистина :Д - но понякога е по- добре да се объркаш за много неща, докато накрая ти омръзне и го пуснеш: все си мисля, че това й предстои на Уит. Попива ли попива, като гъба, ма все някога ще стигне един предел, ще прелее, че от това вече няма смисъл и ...... тогава евентуално ще си избере само едно нещо, в което да си се обърква. :Д (щото се съмнявам, че ще издържи дълго в не- обърканото състояние)

Какво ме спрягаш пак :) Съветът се дава на хора, които не познават достатъчно добре нещо, за да го сравняват с друго. Което респективно също не познават. В  обратния случа, даже било полезно... Дагпо е ироничен към мен. Та в този смисъл - виновата. И какво да си избера, за да не се обърквам? И защо да съм объркана? Това е ваше виждане, нали така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Послушах съвета на скепса и прочетох този пост. Официално обявявам, че ми е за последен път. Този човек не е на ред, според мен се намира в някакво самоизолирано състояние, заседнал е на някой астрален етаж. 

Казваш, че аз имам завеса и немога да прочета и разбера постовете ти. Не е вярно, мога и то много добре. Проблемът не е в това, а е това защо си го написал по такъв начин и какъв човек пише така. Ти си по заслепен от омразата, затова не можеш моите постове да разбереш. Както си мислиш, че поствам сутри. Никога не съм поствал сури, а само някой сайт, и то от време на време. Защото по най елемнтани начин, доказвам че не така. Както когато коворех за правилно разбиране, без да видиш че съм написал, относно това. Относно инструкциите, за медитация, а ти разбираш някакво вселенски правилно разбиране. И т. н. 

Аз знам, защо те яд най много на мен. Защото ти запушвам духовните разговори. Това ми го беше казал още преди години. Но не можеш да ме караш да се чувствам виновен, че съм сменил събджекта на разговора тук. И че, се говори всичко друго, но не и за това което трябва. Тук трябва точно за това да се говори, будизъм и медитация. Нищо друго, освен неща в този контекст. Това е най малкото. 

Знам че нямаш другаде поле за изява, но това не е мой проблем. От мен винаги ще чуваш истината, представена ти по начина по който най добре да те подразни. 

Иначе, както казах, забавно е. 😊

преди 26 минути, witness написа:

преди 26 минути, witness написа:

ОК, много интересен пост, благодаря на теб и на всички, че отговориха. Все пак нали всеки има някакъв опит с времето, което се смята да е и самото време. Точно това имах предвид, времето като брой ментални събития (но не скорост на протичане, защото скоростта съдържа времето, или се извежда от времето) като субективно явление. Само че при мен е с напълно обратен знак, вместо огромен брой асоциации да протичат за относително малко време, сякаш живея в замръзнал миг. Е, почти, това беше хипербола. Това явление при теб е като при бързото сънуване, съотнася се с онази фаза от съня, когато дълги подробни сънища се развиват в рамките на минути; представих си, защото съм виждала, бълнуването на сомнамбул. На човек, който уж е буден, но всъщност спи и извършва огромно количество дейност за нула време. Страшно е уморително за страничен наблюдател, особено ако се проточва седмици. Всичко свършва с пълно изтощение за него, липса на спомени, депресия и куп неприятности, но това са отделни, други случаи да кажем. 

А моя въпрос произлезе от едно просто обяснение на субективното усещане за липса на време - че колкото по-концентриран е човек, толкова по-кратко му изглежда времето, ходът му е толкова по-незабележим. Защото асоциациите са малко. Тази сутрин се сетих за една популарна книжка на иначе сериозния теоретичен физик Карло Ровели, който се занимава като такъв с времето и даже той прави подобен извод - "Именно от нашето "нефокусирано" възприемане на всичко наоколо произтича и чувството ни за ход на времето." 

Сетих се за една легенда или история от живота на Асанга, която Далай Лама привежда в негова книга (нещо около въпросите на съвременната наука и будизма) - той прави паралел между историята и парадокса на близнаците на Айнщайн - след като Асанга последвал Майтрея до небето Тушита, за да получи ученията от него и се върнал на земята, били минали 50 години, а за него престоят му при Майтрея продължил колкото да изпие чаша чай. 

И ти този пример със Майтея, буквално ли го разбираш? Аз още не мога да разбера, за какво ти е това? С каква цел го правиш, искаш да разбереш това, до какво трябва да те доведе?

Много ми е интересно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, mamarmela написа:

Стига си мислил транцедентално, мисли по земно. Кое е приложимо, кое не. Какво може да се направи от ситуацията тук и сега. Мен това ме интересува повече, от фантазиите. 

Нещо трансцедентално да съм написал? Или ти се привижда? Самата дума "ретрийт" означава "оттегляне", т.е. няма как да се случи сред други хора и в обичайната среда. Да се дистанцираш само умствено не е достатъчно. А упражненията нямам нищо против да си ги правиш. Но това не е ретрийт. И пак ще се върна на транцеденталността, която всъщност не е никаква трансцеденталност, а си е много свързана с практиката даже. Но аз затова и я спестявам, защото ако започна да пиша за аури, излъчвания и еннергийни влияния ще наруша будисткото спокойствие на част от пишещите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, mamarmela написа:

И ти този пример със Майтея, буквално ли го разбираш? Аз още не мога да разбера, за какво ти е това? С каква цел го правиш, искаш да разбереш това, до какво трябва да те доведе?

Много ми е интересно. 

Не буквално, но тогава трябва да питаме защо му е на Далай Лама да привежда такъв пример и изобщо каква им е била целта на хората, написали историята на Асанга, за да я запишат точно така. 

Те са го направили целенасочено и то към определен тип хора, които би трябвало нещо да разберат чрез нея. Така смятам аз, а други може да мислят че абсолютно всички подобни фантастики са просто плод на суеверни болни мозъци от тъмните векове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

Нещо трансцедентално да съм написал? Или ти се привижда? Самата дума "ретрийт" означава "оттегляне", т.е. няма как да се случи сред други хора и в обичайната среда. Да се дистанцираш само умствено не е достатъчно. А упражненията нямам нищо против да си ги правиш. Но това не е ретрийт. И пак ще се върна на транцеденталността, която всъщност не е никаква трансцеденталност, а си е много свързана с практиката даже. Но аз затова и я спестявам, защото ако започна да пиша за аури, излъчвания и еннергийни влияния ще наруша будисткото спокойствие на част от пишещите.

Този пост, ще си го сложа на стената. Благодаря ти, че сам го каза. Ти щом за аури, енергии, излъчвания ще ми говориш. Тогава, няма нужда повече, да говорим за това. Пределно си ми ясен, какво си мислиш че правиш. Ще го оставя така. Все пак, поздрави. Не съм злонамерен. 

преди 2 минути, witness написа:

Не буквално, но тогава трябва да питаме защо му е на Далай Лама да привежда такъв пример и изобщо каква им е била целта на хората, написали историята на Асанга, за да я запишат точно така. 

Нека го погледнем так. Ти Майтрея мислиш, че е нещо съществуващо? 

Ти тези идами, сигурна ли си какво са? 

Да започнем от тук. Ам не какво пише за тях в текстове, а какво трябва да означава това написаното? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mamarmela написа:

Хахаха, аз пък колко пъти ти премълчавам, опитите да покажеш някакво медитативно разбиране, няма да ти казвам. 

И вместо да се пъниш толкова, по добре започни с нещо което аз говоря. Преди да отидеш на ретрийт на 3500 м надморска височина. Щот ще сгънеш още на втория ден. 

В момента демонстрираш пълна простащина. Пиша ти го за пръв и последен път и затова ще си позволя да съм по-директен. Ама той бил премълчавал - какво търпимост само. Сигурно пак ще ми напомниш, че трябва да ти правя прострации и там какво беше още. Що не вземеш малко да се осъзнаеш? Някъде да съм споменал нещо повече от това, че медитирам? Без описание, без да споменавам метод, продължителност, резултати....? Ама не, щом си решил, че нещо е такова, каквото си мислиш, че е, значи е такова и точка. И това ако не е егоцентризъм и закостенялост в мисленето. Иначе той медитира. Не ти личи особено. "Започни с нещо, което аз говоря" - естествено, то просто няма с какво друго да започна. Къде съм изразил намерение за ретрийт? И да, с удоволствие бих прекарал някой друг ден на голяма надморска височина и далеч от цивилизацията, без обаче да приемам това за практика. Така или иначе самото разделяне на "практика" и "непрактика" се стремя да не го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Shiniasu написа:

Нещо трансцедентално да съм написал? Или ти се привижда? Самата дума "ретрийт" означава "оттегляне", т.е. няма как да се случи сред други хора и в обичайната среда. Да се дистанцираш само умствено не е достатъчно. 

Относно ретрийта, оттеглене можеш да направиш на всякъде където се намираш. Мислех си да го сложа в кавички това, но не си направих труда, ако знаех че това ще се впрегнеш, щях да направя. Не е както казах религиозен и церемониялен ретрийт. Хавана ме, хаха. 

А оттеглянето е упражнение само по себе си, независимо в какъв контекст го правиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти със съзнанието ли медитираш, това каква заблуда е, да не кажа глупост, от най елемнтаните. Не се заяждам, просто ти казвам. 

Ама къде съм написал, че през споменатия един час съм медитирал? Пак тълкуваш написаното както ти изнася. Подчертавам: в случая не съм казал нито, че съм медитирал, нито, че не съм медитирал през това време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shiniasu написа:

Ама къде съм написал, че през споменатия един час съм медитирал? Пак тълкуваш написаното както ти изнася. Подчертавам: в случая не съм казал нито, че съм медитирал, нито, че не съм медитирал през това време.

Ти каза в поста, че един час, ти се е сторил, пет минути днес сутринта, доколкото си спомням. Аз какво да си помисля? Не ми се рови да търся точно. Няма значение, казвам ти, по спокойно. Не се ядосвай, всичко е ок. Просто се опитвам да провокирам положително, да помислиш примерно. Не да те ядосвам. Но виждаш, че що се отнася за медитация в будизма, не е точно това което знаеш и правиш. Само това искам да отбележа. 

преди 1 час, Shiniasu написа:

Аз импровизирах, не са пет минути, но мина без да го усетя, звучи, като за пет минути. Да, днес един час ми мина.... 🤔

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ми говориш, че разбираш и си писал за медитация, че даже и медитираш по един час на ден. Хаха 

Ако въобще правиш нещо, то е абсолютно много далеч от това каквото трябва. И скепса ви каза вчера, ама нищо общо. Даже не знаеш и никога не си разбрал какво е медитация. Защото никога не си медитирал,истински. 

Всичките ти представи за медитация дотук съм ги разубличил. Не очаквам да го разбереш, знам че си знаеш твоето. Така е от доста време, но все пак. Да ти е казано, защото и толкова колкото казвам аз, не си чувал от някъде. 

"Абсолютно много далеч", мега, хипер, ултра... То трябва да си много сляп за да не си видиш тенденциозността. Амо той бил разобличил. Че кой друг, ако не ти? Преди няколко дни "държеше фронта". Абе будизъм отвсякъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shiniasu написа:

"Абсолютно много далеч", мега, хипер, ултра... То трябва да си много сляп за да не си видиш тенденциозността. Амо той бил разобличил. Че кой друг, ако не ти? Преди няколко дни "държеше фронта". Абе будизъм отвсякъде. 

Това са метафори и шеги ве, ало...!! Ти какво ти става е? Нещо днес си много нервен. Сокой бе човек, аз така си говоря. 

😊😊😊

Ама ако трябва да съм обективен и точен, безпристрастно. Си е точно така както съм ти го казал. 

Само не знаех, че вместо да медитираш, ти мислиш със съзнанието за аури. Чак такова не предполагах. Сори, много съм прост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...