Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, _ramus_ написа:

ма така ли пише рамус... брей!!! :)

Много плитко

преди 12 часа, Соник написа:

Или Вие бихте искали моята интерпретация да няма стойност за Вас, а Вашата да има за мен? И на какво основание?

Да, това иска.

Един съфорумец, Бог да го прости, го отсвирваше така:

– Не е важно какво мислиш ти за мен, важно е какво аз мисля за теб.

преди 12 часа, _ramus_ написа:

Да сте забелязали някъде да ползвам "говорене от името на ДРУГИТЕ"?

Слагането на думи в устата и мисли в главата брои ли се ?

Ти само това правиш. Е, с изключение на редките случаи, в които слагаш етикети, и още по редките, ако благоволиш да кажеш нещо по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Соник написа:

Вместо да се отговори конкретно

така и не споменахте , забързан от лаладжийствания - от какво точно да се измъкна? Точен и ясен въпрос - от какво точно да се "измъкна" - за да го повтаряте няколко пъти като опорна точка.

Бабините ви диветини са някъде за пред друг таргет и вече достатъчно ги катализирах. :)

преди 35 минути, Реджеп Иведик написа:

Слагането на думи в устата и мисли в главата брои ли се ?

А понички с яйрянче - в устата, броиш ли го?

За балъци, нещо друго - можеш също да преброиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Точен и ясен въпрос - от какво точно да се "измъкна" - за да го повтаряте няколко пъти като опорна точка.

Не можеш да се измъкнеш от невежеството си, ако можеше - нямаше да се държиш така с другите, да проявяваш ненавист и омраза, а щеше да коментираш по темите. 

Заблуден си, като се мислиш за нещо повече от другите. Торба с гости и гниеща плът, която джавка в празното и проклина нещастната си съдба. Дръж се като мъж, стига си ревал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Śūnyatā написа:

Дръж се като мъж, стига си ревал. 

Не се знае дали е истински. ;) 

Това, че не може да се държи по човешки е видно. 

Не очаквай от него някаква доблест!!! 

Това, че е невеж е отново видно, но прояви благородство. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, mecholari написа:

Леличка

:offtopic_s:Да беше леличка иде дойде, но не е това за което се представя. = Това означава, че е ИИ. По-скоро в кръга на шегата да е блонди, со навирено нусле, а не друго ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

.. но не е това за което се представя.

Не е виновен човека, може кофти семки да са му се паднали при зачеването. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Śūnyatā написа:

Не е виновен човека, може кофти семки да са му се паднали при зачеването. 

По-скоро в неподходяща почва са попаднали. Погледни го от тази страна. ;) 

п.п. Не е важно дали е в следствие на семката или почвата, а че е тривиален. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, dioib написа:

По-скоро в неподходяща почва са попаднали. Погледни го от тази страна. ;)

Според съвременната психология е 50 на 50. Има значение и кои чужди думички е чел, в кои е повярвал и накрая ето ти го резултата - колко съм умен и пораснал, никой не обичам, никой не ме обича, но съм ебати пича. 

преди 1 час, dioib написа:

Това означава, че е ИИ.

Бедный синтаксис, изобилующий повторами, построенный исключительно на логике, — синтаксис андроида. Все более и более абстрактный словарь, лишенный тепла и сюрпризов, ничего чувственного, ничего, что напоминало бы о телесной сущности мира. Жизни нет, только фразы, ничего, кроме фраз; даже не фразы, а слова, и даже не слова, буквы, которые механически высыпаются на страницу и соединяются скорее рефлекторно, нежели при помощи замысла, они сбиваются в колонны, эти термиты из окуриваемого гнезда, которые, даже в агонии, воспроизводят движения, заложенные в них на генетическом уровне. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Śūnyatā написа:

проявяваш ненавист и омраза

пак папагалиш повторяемото крякане. :) Лъжльооооо! Будистки лъжльо - повторяем лъжльо, фантазен лъжльо - детинщини.

Едни се вживяват от комикси, други - от клипчета и филмчета, трети - от свещени писания и маниашки фантазии по форуми.

преди 1 час, Śūnyatā написа:

Според съвременната психология е 50 на 50.

Не минава ден без поредната ти простотия, ей! :lol6:Душко малка - каква съвременност, когато ти се фантазираш някъде преди хилядолетия? Какво оставало и за "психология".... та ти само ги подозираш тия "съвременности" бре. Дори техникума си го пропилял напразно. И за да дадеш пример за малоумие и невежество относно 'съвремията' и си изпляскал поредната глупост - таман, на "колегата по ъкъл":

преди 2 часа, dioib написа:

Това означава, че е ИИ.

Бедный синтаксис, изобилующий повторами, построенный исключительно на логике, — синтаксис андроида.

:lol6:ма и хиляда да станете пак глупости ще пишете . Количеството не влияе на простотията... с нищичко. Той автора на тая руска шитня и той е сакатичък и сънува хиудожествено "андроиди" в кошмарите си. Обаче куцичкия с думичките какво друго да намери да си замести празното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _ramus_ написа:

Дори техникума си го пропилял напразно.

Напротив, в момента използвам опита от двете си образования на длъжността която заемам. 

Крайно време е да се замислиш, каква част от писанията ти отговарят на действителността и каква част съществуват само в главата ти. 

От факта, че ти си лъжльо, не следва, че всички останали са лъжльовци. Но ако са ти прецакани лещите на телескопа, всички изображения на планетите ти изглеждат прецакани. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, _ramus_ написа:

Количеството не влияе на простотията

Пак виждам неинженерното в теб. Уви липсва ти духът, т.е. устремът. Моето ускорение, а не маса е по-голямо и това довежда до поредното ти разочарование. = Незрял човек си!!! = Не ме интересуваш, а и нали бе ме "игнорирал", защо си обърнал внимание на това ми становище?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

Не ме интересуваш, а и нали бе ме "игнорирал", защо си обърнал внимание на това ми становище?! 

Трябва му обект, за да си излее злобата и самотата. Ние му помагаме, защото сме състрадателни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Śūnyatā написа:

Трябва му обект, за да си излее злобата и самотата. Ние му помагаме, защото сме състрадателни. 

Дано!!! Амин

Би следвало да помагаме на невежите, а някой трябва да бъде намразен. Нека бъда аз!

преди 57 минути, _ramus_ написа:

пак папагалиш повторяемото крякане. :)

:offtopic_s:И ти, и ти .... :) , ОБАЧе ако си от неговия пол, то не се разбирайте между "площада". :)

НО, явно за вас това е важно: Да Ви обърнат внимание на някаква си Ваша бола, което да апроксимирате тук, за да осъзнаете Вашето  истинско аз.

О, да на теб това не е важно, което означава, че не държиш на себе си, а си "помияр". 

п.п. Няма лошо в това, но поне не се прави на интелигентен ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, _ramus_ написа:

А понички с яйрянче - в устата, броиш ли го?

За балъци, нещо друго - можеш също да преброиш.

Лъсна си и простотийката на Идента.🤣

Съвсем по темата за истинското аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Śūnyatā написа:

момента използвам опита от двете си образования на длъжността която заемам. 

опит от образование? Какъв опит след като образование няма. Или образованието е на хартия и това е напълно достатъчно за ... "професия'' ? :) 

Длъжности можеш да заемаш всякакви, но в коментарите ти няма нищо от техникума. Нищичко - толкова си бос технически и обща грамотност (или искаш да обясниш за 'андроида" :) ) ... и толкова лъжи си изписал сред няколкото теми през годините... че как въобще имаш арогантността да фантазираш за някакви нравствености, за морал, за душевна чистота?  Пък в сутрите било написано за някаква "карма" :)  - горките сутри и горкия буда...

Повторителната пледоария за "злобата, самотата" и останалите измишльотини относно рамус няма да те направи нито повече будист, нито по-малко лъжец. Подбора на малките душички сред които да вървят фантазмите ви прави просто съдружници  - ясно е сред какво, като се забележи повторяемия списък от изтрещели, наранени и реагиращи... Затова пък  - първенци по духовно фантазиране. 

За толкова години не си намерил дори куража да слезеш от пиедестала и рекламата на личните си сънища. А за туй, че всички тия фантазии ги представяш за будизъм, че и с хъс, претенции, специални подборки от писания - там вече буда да се оправя с глупостите ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, _ramus_ написа:

опит от образование? Какъв опит след като образование няма. 

Това може да го напише само лъжец и неблагодарник. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това може да го напише само лъжец и неблагодарник.

:) лъжльо!

Тия "проникновения", от последния си коментар -  като резултат от "образованието в техникума" ли са?

Или е от "опита от двете образования"?

Разбира се - ако е така, с това показваш че 'само шестици си имал' :)

Разбира се - можеш да разкажеш и за 'андроидите' де... с някой цитат от сутра, например... :)

Може би буда и андроидите са доста сходни... пък и по представените критерии сред великия автор, дето разобличава андроидите... и неговия подопечен позовител-популист.

А, и щях да забравя - благодарен съм, ъфкорс . ЧУдесно е, че живота ме срещна с примери и примерни хора относно заблудНите и вечните им усилия да задържат вкопченото... Тук и двамата "будисти" сте много точни примери за грешките на фантазьорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, _ramus_ написа:

Може би буда и андроидите са доста сходни... 

Може би неграмотията ти, за която хвърляш вината върху образованието, се разпростира по-нашироко и стига до темите за будизъм. Потресаващо бос си. Един път не написа нещо по темите, които ползваш за плювалник.

Whoever sees phenomena as like 
A collection of mechanical devices 
And like illusory beings, 
Most clearly reaches the excellent state. 

Aryadeva Four Hundred on the Middle Way 

Only childish people like cyclic existence. The wise who directly perceive dependent arising as lacking inherent existence see external and internal phenomena as like a collection of mechanical devices made of wood that look like men and women. Those who see phenomena as empty of inherent existence, yet appearing like illusory people, traverse cyclic existence and most clearly reach the excellent states of liberation and omniscience. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.07.2021 г. в 19:54, dioib написа:
на 21.07.2021 г. в 11:16, kipen написа:

Кога успееш да "видиш"

Не, че не съм успял, но да "видиш" и да не показваш, че си "проумял" своето истинско аз са различни неща. 

Оооо, отново ли ти "липсвам", та ме "призоваваш"! И то с кво?!? С поредната ти глупава писмена проява - да си противоречиш!!! ...та и с последващи риторични въпроси да се опитваш да ме "вкарваш в твойто блато".

В написаното ти защитаваш лицемерието!!! А иначе го "громиш" в темата ...гротеска на "стар човек" си...и държиш да го (д/п)оказваш! 

А защитата на лицемерието ти е толкова показателна, но няма да го осъзнаеш, щото и ти като автора на темата "разделяш Аз-а" на "истинки" и "фалшив", но ти поне говориш в първо лице ед.ч., което е достойно за уважение, а не като "авторчето"-"селски тарикат", да се "крие" зад дефиниции за "истински аз", а всъщност точно той, с неговото си Аз извършва това "разделение"(сцепване) на Аз, та и се опитва да "заразява" със "своето" и други. Това е признак за "Дисоциация", и се проявява в патологичната му форма като "Деперсонализация" (давам линкове от популярни сайтове, за да може и "авторчето" да разбере, а не само да му прави впечатление източника, от който цитирам)

Но, пък чета, че не само ти, Диоиде, ме "призоваваш"! То и тва посредственото човече, дето не търпи елементарна градивна критика и "разиграва театъра" със злободневните атаки, и то ме "призовава", бреййй. Ама да съм "се появил", но "с условие", бреее, лисунгера... "кани ме на кафе с райбер", животинчето му сладко...

на 22.07.2021 г. в 9:08, marv написа:
на 21.07.2021 г. в 23:31, _ramus_ написа:

Чудесно :) Да, рамус е

истерична певачка и припява нонстоп един и същ рефрен. Де е Кипен да подеме канона на втори глас?🙄

Аз следя темата, ама защо ме "каниш" в твойто "бар-ресторант-кръчме", в което когато некой не разбира кво се пише и "вижда повторение":drunk:?!?...

.....ммм да, прав си, кривчо, той рамусчето верно че докато пише и използва някой думи повече от един път, ама ти май не можеш да ги навържеш всичките в смисъл, а се фокусираш само в "страстно привидялото" ти се "повторение"..... И айдеее сподели си фантазията да "повториш певачката", удриии, оро мале на дворо...ама тва дали е по темата?!? Виж, ако не ти стиска, помоли някой да отвори тема за "Певачките и страстта по потните мишници и влажните бедра" ...ала май в тоя раздел няма да е подходящо да се отвори подобна тема?!? ако е с намерение да се коментира съобразно заглавието, де...иначе и в тая тема пише "за некъв Аз", което е според неква интерпретация на некъв "будист", но в заглавието не пише изрично, че е интепретация спямо некъв "религиозен будизъм", а пък се самото "авторче" проповядва за "благородни истини" и "правилно говорене(писане)"?!?!?!?!?

То е ясно, че в "любимата ти кръчма" се наслаждавате на певачки - лошо нема....разпускайте, да падат дрехиии, и задръжкиии....и къщии, и автомобилиииии.... "авторчето" още малко и до "Сигнал" ще го докара - "да се откажем" ахам и "да те жадувам"...опааа Данчо от "Сигнал" май е за по-късно вечерта, а вие още от обед сте се почнали...

на 22.07.2021 г. в 11:14, marv написа:
на 22.07.2021 г. в 10:24, _ramus_ написа:

От моя гледна точка просто засилвам контраста да пиша за неща, които вие упорито не разбирате, ясно е че не ги разбирате, но напъна ви ражда още недоразумения сред думите ви и така контраста се засилва допълнително, в опита си все пак 'да си нагласите някак си неразбирането".

Хайде, повтори го това още 10 000 пъти, брей…луд умора нема. Ахаха

Па направи го това ТИ, бре!  Виж в болднатото, че противно на причинно-следствената хронология на протичането на процесите във физическия свят, рамусчето обратно-хронологично (демек касае психичното, в което попада и мисловното) е написал нещо, дето можеш да си го повтаряш 10 000 пъти, и да го разбереш.....

Ако не стане "разбирането" по предния начин.......еми вземи плесни, помети некой тротоар и започни да повтаряш не думите на рамус, а думичката "буда амитхяви" или там както ти каже "авторчето"....според неговите постове - така се постигало "просветление" в техната секта, дето той е "ръководител" щото се е научил "тарикатски" да "борави" с реторични похвати при воденето на дебати, тъ дъ впечятлява "подопечните си", които не са "той, тя, то", ами са "ние" и той, неговия Аз, се идентифицира с тоя колективен "образ" и за тва без грам самокритичност използва "ние", а си изразява неговите желания...."разтръсква го, за да има за всички Ние".... 

Разбра ли къде е нагледния пример за "мегаломания", а не да го търсиш по други теми, като досаждаш в специфичния ти стил?!?

Но, както ти споделих вече - От всеки човек можеи да се поучиш! Те ти само един пример за "тарикатско" "хвърляне на пясък в очите", дето в опитите си да прикрива дисонирането, авторчето "прибягва" до "хитри похвати" за дебатиране и "въвеждане" на "сламен човек"....(отново заблуждава, че иска да "проповядва будизъм" - та той е практически обучител от "учението на Насрадин Ходжа", брее)

на 21.07.2021 г. в 22:41, _ramus_ написа:

вие просто лъжете. Точно вие - лъжете. Заливате темата и със социалните си послания, а после ги криете зад будизъм, някакъв си.

на 21.07.2021 г. в 22:54, Соник написа:

Няма такова нещо, на Вас Ви се привиждат социални послания, т.е. така ги интерпретирате, а както много правилно отбелязвате, Вашата лична интерпретация няма стойност за някой друг освен за Вас.

....тъдъъъъм! Я да видим има ли в гърнето мед!

"Авторчето" не спря да залива темата със социалните си послания, а "хитрува", че подобни са плод на илюзия в съзнанието на изказващият тези му действия като аргумент в дебата им ?!?

Нагло прикриване на елементарно "Отричане", последвано от "Проекция", и всичко, за да защити нещо, което по думите му би следвало да е "фалшивият Аз"- този дето поддържа блогове и търси реклама за тях, озаглавява подвеждащо неконкретизирано темата в разрез с намерението му да коментира, за да може да си разиграва образът му на "праведен последовател" и ясно изричащ намеренията си....  "тарикатчето" се опитва да е "черна нинджааааа", ама в "дневния живот" да е с оранжева пелерина ...нема как като не познава думите на "учителя Майкъл Дудиков":wow:

Учи се Марвчооо! За да сполучиш в "религиозния живот на будистите" от "манастира Шао Лин"🤺! .... Щото що ще чиниш ти зимъска? Да не си останеш "Щурчо"...без посещения на блога ти...или мадхямици да ти носят...

Учи се, за да не станеш досаден с еднообразните си забележки без да си разбрал, в опити да си изложиш тезата, която е меродавно-истинна, според теб...   ....иначе те подкрепям в изложеното ти единствено мнение по темата, в което отбелязваш , че нещо не е у ред в интерпретирането за "Аза", което се прави в темата!

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Може би буда и андроидите са доста сходни... 

Може би неграмотията ти, за която хвърляш вината върху образованието,

Извади от конткекст, скри си действието, опитваш да внушиш, че опонента ти "визира" общественото образование, а не твоето....и за десерт - пляяяс некъв цитат от некой си....и вече едва ли не, няма спомен за това, че некоректно извади от контекста и се опита да манипулираш.....ейййй таман като "Кума Лиса" както си забърсва следите с опашката....и ни лук яла, ни кокошка отмъкнала....

Наместо да си легнеш до жена ти, па ди й изрецитираш нещо, ти друга публика търсиш, ейййй ...... който не поддържа огъня и топлината в междубедрието, все му намира жената заместител...и мое да не е силиконов...щото след 4-5ия, след като се разтопят от изгарящата нужда и незагасения от пожарникаря пожар, е естествено да се потърси друго решение...не силиконово, ами каменно, желязно (или поне Камен или Желязко)... 

...."пресноебците" требе да трупат "червени точки", а не да пишат по форуми.... да ти пратя некоя книжка за "Кама Сутра"(я и тва било неква сутра)...ако не да ти цитирам руски филм - "Особеностите на руската национална баня", да позагрееш преди гмуркането в чаршафите, ах ти лоши Кумчо Вълчоооо, дръжжжж, разкъсай я! (надъхвам те приятелски, ама да не земеш и ти да ме каниш да те пляскам по дупето, за кураж, че аман от "покани" в тая тема)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Śūnyatā написа:

Един път не написа нещо по темите,

:) Даааа = изглежда че готовите думички от личните колекции на сакатичките, са сякаш безкрайни - като самите тях. Форумът е голям, може да побере фантазийките на който каквото си е докопал да си играе на 'следване''

Велик е будизма с тия "примерни будисти". Алилуйа буда!

преди 5 часа, Śūnyatā написа:

Може би неграмотията ти

е достатъчна за да тъпчеш в нея и готовите думички.

преди 3 часа, kipen написа:

за десерт - пляяяс некъв цитат от некой си

ами - "десерт"! :) Това е повторяемата схема - на "андроидчетата".

Когато липсва усещането за стабилност, се търси в социалната конфекция. Личните думички са фейкнюз, що да не се подплатят с парчета от чуждици - андроидчетата им изглежда че могат повече да приличат така на "хора'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, kipen написа:

С поредната ти глупава писмена проява - да си противоречиш!!! ...та и с последващи риторични въпроси да се опитваш да ме "вкарваш в твойто блато".

Това ми е достатъчно, за да видя, че не ме разбираш, но за сметка на това аз те разбирам. 

Изявата ти на твоето възрастово его е видна. Назидателния тон също. Всяко нещо което не разбираш считаш за глупаво. 

Това обаче не означава, че успяваш да намериш аргументи с които да докажеш глупостта в написаното от мен, или пък да покажеш умното в твоите писания. Слагаш етикет, което е също някакво лицемерие. 

Би следвало да знаеш, че лицемерието може да е съзнателно или не. В много случаи то е неосъзнато. 

:) Нито защитавам, нито "громя' въпросното. Изграждаш си тук образа на "праволинеен" човек. Няма лошо, но не изисквай от другите да са такива. Все пак тук е виртуално, а и не е свързано с аналитичното, защото форума е свободен и всеки може да даде мнение по дадена тема, или пък да коментира (цитира)  нещо което му е привлякло вниманието. 

ОК, видяхме твоето "истинско аз' = Его на възрастен, но "привижда ти се" някакво "призоваване". По-скоро е желанието ти, последната дума, да е твоя. Това си е типично детско его, което обаче отричаш, че съществува в теб. Компенсираш го като го "превръщаш" в родителско и смяташ, че друг "дечко" със своята глупост те "призовава" да му обърнеш внимание.  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване