Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 часа, realno написа:

"Първо, няма никаква логическа причина Бог да пожертва сина си заради чужди грехове."

Твоята логика не е Божията логика. Но все пак  ще ти кажа и то за пореден път, че причината Бог да пожертва Сина си, е любовта Му към човека: Йоан 3:16  Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

Втората причина Исус да умре е защото греха според Библията се заличава единствени и само чрез проливане на кръв. В стария завет това ставаше чрез жертва на животни, но се видя, че тази жертва неспособна да за личава греховете на хората Евреи 10:4 Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове.  

Поради тези две по горе причини Бог плати цената за нашето спасение от греховете като пожертва Сина, който стана съвършена жертва за греховете на всички хора. 

"Второ, това обезсмисля Неговите закони."

Кои Негови закони?

"Ако един Бог дава заповеди, се очаква да ги изпълнявате. Какъв е смисълът да ви изкупува греховете, без да спазвате заповедите и законите"

Евреи 10:26  Защото, ако съгрешаваме самоволно, след като сме познали истината, не остава вече жертва за грехове,

"Да вярваш, че някой наготово може ще изкупи греховете на трилиони човешки същества, е наивно, елементарно и абсурдно!"

Може да е "наивно, елементарно и абсурдно" за теб, но не и за Бог. 

Лука 18:26 А ония, които чуха това рекоха: Тогава кой може да се спаси? space.gif
27 А Той каза: Невъзможното за човеците за Бога е възможно.

Лука 1:37  Защото за Бога няма невъзможно нещо.

Според твоята елементарна логика, излиза, че Бог обича човека, но не обича сина си, защото заради греховете ви го изпраща на страдание и смърт! Което разбира се е наивно и абсурдно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Shiniasu написа:

В случая самият ти правиш това, което пишеш, че не трябва да се прави.

Какво значи, че Бог е дал своя единороден син, след като след това Сина възкръсва? Какво е дал Бог, след като после даденото се връща при него? Нещо да е пожертвал Бог? Нещо от което завинаги да се откаже? Темата не е подходяща за да си пишем какво е жертва и какъв е смисъла от нея. Пък и се съмнявам, че ще има полза.

Възкресението на Исус няма пряко отношение относно очистването от греховете ни, защото закона изисква проливане на кръв и смърт в плът за очистването им. Исус изпълни това условие. Когато беше бичуван и след това на кръста проля кръвта си и умря изпълни изискването на Божия закон за нашето оправдание. Той стана съвършена жертва, защото беше праведен. В стария завет такава жертва бяха животните, на които проливаха кръвта. 

Относно възкресението,  това доказа, че:

1.Исус не е просто пророк, а  Божий Син 

2. че има вечен живот след смъртта и там къде е Той ще бъде всеки един вярващ в Него

3. Възкресението изпълни пророчествата в Стария Завет.

4. Възкресението потвърдиха пророческите думи на Исус, когато Той предварително каза на учениците си, че ще умре и ще възкръсне. Възкресението доказа, че всичко, което е казал Исус е истина. 

5. Възкресението беше насърчение за Неговите ученици, които бяха уплашени след смъртта Му на кръста.

преди 1 час, Aumi написа:

Според твоята елементарна логика, излиза, че Бог обича човека, но не обича сина си, защото заради греховете ви го изпраща на страдание и смърт! Което разбира се е наивно и абсурдно!

Това е твоята логика, което наистина е наивно и абсурдно. Къде съм казал или къде е записано в Библията, че Бог е пожертвал Исус, защото Го мрази?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, realno написа:

Това е твоята логика, което наистина е наивно и абсурдно. Къде съм казал или къде е записано в Библията, че Бог е пожертвал Исус, защото Го мрази?

Така излиза според вашите твърдения.
Вие твърдите, че Бог е възлюбил човека, и затова е пожертвал сина си. От което следва, че Бог люби повече грешните хора, отколкото сина си, затова му дава страдание и мъчения.

Ти ако обичаш детето си, би ли го пратил на кръста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Aumi написа:

Вие твърдите, че Бог е възлюбил човека, и затова е пожертвал сина си. От което следва, че Бог люби повече грешните хора, отколкото сина си, затова му дава страдание и мъчения.

а ако това е избор на Исус а не на баща му

противното е под всякаква логика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, haidukpikaso написа:

а ако това е избор на Исус а не на баща му

противното е под всякаква логика

Според Християнството има три версии:

1. Бог е възлюбил толкова хората, че жертва сина си заради техните грехове.

2. Исус сам се е пожертвал, което според писаното изобщо не  е така, защото непрекъснато се моли да го отмине тази чаша, т.е. хич не му се ще да ходи на кръста

3.Юдеите са го пратили на кръста, защото бидейки човек, е правил себе си Бог, или син на Бога, което според Библията е богохулство, защото в СТария завет се казва, да не се правят нито идоли, нито кумири, и че Бог е само един, и друг освен Него няма.

Та ... коя от трите версии е истина - в нея вярвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Aumi написа:

Според Християнството има три версии:

1. Бог е възлюбил толкова хората, че жертва сина си заради техните грехове.

2. Исус сам се е пожертвал, което според писаното изобщо не  е така, защото непрекъснато се моли да го отмине тази чаша, т.е. хич не му се ще да ходи на кръста

3.Юдеите са го пратили на кръста, защото бидейки човек, е правил себе си Бог, или син на Бога, което според Библията е богохулство, защото в СТария завет се казва, да не се правят нито идоли, нито кумири, и че Бог е само един, и друг освен Него няма.

Та ... коя от трите версии е истина - в нея вярвай!

Има и още една версия ! И при това най-вероятната :

Христос - метараджия от световна класа . С цел да се обединят чергарските племена , разни местни царчета и царчета , под обща религия ....

.........................................

И една версия , която на мен ми се вижда истинската и която не изключва горната : (но е значително по-сложна за разбиране)

Дошло е време за нова религия , в която Бог да замества вътрешния свят на човека , с цел да насочи мисълта и деянията му на вън към света който обитава ......Друг е въпросът кой я "измисля"......

В подкрепа на тази теза е неоспоримия факт , че след приемане и разпространение на християнството , "Запада" бележи експоненциално научно-техническо развитие за има-няма 500 години , до степен днес да овладяваме близкия Космос......Преди това са били нужни хиляди години за някакво такова трудно забележимо развитие ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

Възкресението на Исус няма пряко отношение относно очистването от греховете ни, защото закона изисква проливане на кръв и смърт в плът за очистването им. Исус изпълни това условие. Когато беше бичуван и след това на кръста проля кръвта си и умря изпълни изискването на Божия закон за нашето оправдание. Той стана съвършена жертва, защото беше праведен. В стария завет такава жертва бяха животните, на които проливаха кръвта. 

Относно възкресението,  това доказа, че:

1.Исус не е просто пророк, а  Божий Син 

2. че има вечен живот след смъртта и там къде е Той ще бъде всеки един вярващ в Него

3. Възкресението изпълни пророчествата в Стария Завет.

4. Възкресението потвърдиха пророческите думи на Исус, когато Той предварително каза на учениците си, че ще умре и ще възкръсне. Възкресението доказа, че всичко, което е казал Исус е истина. 

5. Възкресението беше насърчение за Неговите ученици, които бяха уплашени след смъртта Му на кръста.

Това ли измисли? Нямало пряко отношение. Не разбрах в какво се изразява божията жертва според теб. 

Но това е малка част от нелогичните моменти в думите ти. Значи Бог създава закон и според същия този закон следва, че Бог трябва да пожертва Сина за да изкупи греховете на хората. Които хора сам Бог е създал грешни. Значи Бог сам си заповядва и си изпълнява заповедите. 

Бог знае дали някой ще го приеме или не, но изисква всеки сам да реши дали да го приеме. Това е все едно да дадеш на едно дете червен молив и да го накараш да ти нарисува синьо море. Ами дай му правилния молив и го научи да рисува. А Бог според теб иска да вземем решение, без да ни е научил да мислим правилно. Или всемогъщият Бог не може да научи децата си да мислят? 

Много интересно това твоето християнство. По-добре отиди да научиш нещо при някой истински християнин, за да си поне малко по-адекватен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

В подкрепа на тази теза е неоспоримия факт , че след приемане и разпространение на християнството , "Запада" бележи експоненциално научно-техническо развитие за има-няма 500 години , до степен днес да овладяваме близкия Космос......Преди това са били нужни хиляди години за някакво такова трудно забележимо развитие ......

След приемане на християнството "Западът" бележи стремителен регрес във всякакво развитие - тъмните векове не напразно са наречени тъмни. И причината е именно в християнството(религията). Ислямският свят с толкова го задминава, че е смешно даже да се сравняват. Чак през 17-18 век "западната" медицина достига нивата на медицината от разцвета на Римската империя.

Само на мен ли ми се струва странно Бог да има нужда от кръв?

Бог защо не възлюби и съвременниците на Ной, а ги издави всичките? И защо след това възлюби съвременниците на Исус, че ги спаси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, A.com написа:

След приемане на християнството "Западът" бележи стремителен регрес във всякакво развитие - тъмните векове не напразно са наречени тъмни. И причината е именно в християнството(религията). Ислямският свят с толкова го задминава, че е смешно даже да се сравняват. Чак през 17-18 век "западната" медицина достига нивата на медицината от разцвета на Римската империя.

Бог защо не възлюби и съвременниците на Ной, а ги издави всичките? И защо след това възлюби съвременниците на Исус, че ги спаси?

Отличен въпрос!

Цитат

Не е странно, а абсурдно!
Нито една логика не може да обясни защо Бог ще има нужда от кръв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, A.com написа:

След приемане на християнството "Западът" бележи стремителен регрес във всякакво развитие - тъмните векове не напразно са наречени тъмни. И причината е именно в християнството(религията).

нивата на медицината от разцвета на Римската империя.

....трябвало е време новата религия да преодолее Римската империя . А това не става за ден-два.....

....медицината не може да се нарече технологично знание , за да се изтъква за аргумент . В частност , тя пак е насочена "навътре" към човека....Т.е. не следва да се разбира , че "навътре" към човека , изобщо спира своето развитие . Темповете на развитие са по-бавни....и догонващи....

....На Човека му е "нужно" , завладявайки нови , "външни" територии които не са негови , а на друг .......Появяват се нови империи....

...............................

Тук в сила влиза закономерността , произтичаща от Лакомия (І-ви закон за всяко Живо) : " Едните искат ресурса на целия свят , а другите не си го дават " . Кръвопролитието е неизбежно при отсъствие на достатъчно Разум......Тук Бог е абсолютно непричастен !....

Ако не броим , че Бог създавайки е заложил Лакомията в Човека като най-първо , основно качество...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anjel Dimitrov написа:

....Никола Тесла ,общото между двамата е ,че не са били християни а метафизици и Нострадамус е получавал своите видения от купа с вода ,а Тесла директно е получавал виденията си от Бог и е могъл да влиза в астрала.

Не профанизирай Никола Тесла !!! :slap1:

Себе си профанизираш ! .....А в същност едва ли има какво още ! Никак не е трудно по-напред да "щракнеш" в Гуугъл , поне да погледнеш за какво иде реч !......Виждането е нещо съвсем друго - през Акъла минава.....! За разбиране при такива като теб и дума не отварям.... :nono:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Никола_Тесла

.....вероятно си се сбъркал с Едгар Кейси (щото с Нострадамус сравняваш)......за които може би нещо си чувал , но е очевидно , че пак никакъв хабер си нямаш !....... :nono:

.....Амаан от сбърканяци ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, by_chechi написа:

Не профанизирай Никола Тесла !!! :slap1:(себе си профанизираш ! )

https://bg.wikipedia.org/wiki/Никола_Тесла

.....вероятно си се сбъркал с Едгар Кейси (щото с Нострадамус сравняваш)......за който може би нещо си чувал , но е очевидно , че пак никакъв хабер си нямаш !....... :nono:

.....Амаан от сбърканяци ! :lol6:

Самоче малко са написали за работата му с Томас Едисон.А и малко апокрифна литература четете,а и научнопопулярни филми малко гледате.

А и ,профан си ти,дето метафизиката ти е още на ниво емотикони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Aumi написа:

"Вие твърдите, че Бог е възлюбил човека, и затова е пожертвал сина си. От което следва, че Бог люби повече грешните хора, отколкото сина си, затова му дава страдание и мъчения."

Говориш така защото не разбираш същността и природатана Бог. Макар да са три отделни Личности, не означава, че живеят разделно един от друг. И трите личност имат една Божествена природа, която ги обединява и прави едно. Йоан 10:30 30 Аз и Отец едно смеНяма как да кажеш, че Отец не обича Сина си, защото все едно казваш, че Отец не обича Себе си. 

Все едно да кажеш, че ако отрежеш едната си ръка , цялото тяло няма да страда. Дано си ме разбрал. 

"Ти ако обичаш детето си, би ли го пратил на кръста?"

Бих се съгласил да отиде навсякъде, където Бог Го води. Разбира се ще ми бъде мъчно ако загуби земния си живот, но от друга страна ще съм спокоен и  ще имам утеха в това, че един ден отново ще се видим на Небето.

Да не забравяме, че Исус доброволно даде живота си, а никой никой не Го е накарал на сила:

Йоан 10:17 ... Аз давам живота Си, за да го взема пак. space.gif
18 Никой не Ми го отнема, но Аз от Себе Си го давам. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Shiniasu написа:

Това ли измисли? Нямало пряко отношение. Не разбрах в какво се изразява божията жертва според теб. 

Но това е малка част от нелогичните моменти в думите ти. Значи Бог създава закон и според същия този закон следва, че Бог трябва да пожертва Сина за да изкупи греховете на хората. Които хора сам Бог е създал грешни. Значи Бог сам си заповядва и си изпълнява заповедите. 

Бог знае дали някой ще го приеме или не, но изисква всеки сам да реши дали да го приеме. Това е все едно да дадеш на едно дете червен молив и да го накараш да ти нарисува синьо море. Ами дай му правилния молив и го научи да рисува. А Бог според теб иска да вземем решение, без да ни е научил да мислим правилно. Или всемогъщият Бог не може да научи децата си да мислят? 

Много интересно това твоето християнство. По-добре отиди да научиш нещо при някой истински християнин, за да си поне малко по-адекватен. 

"Не разбрах в какво се изразява божията жертва според теб. "

Божията жертва се явява в това, че сам жертва Себе си/ не животни, не човек, не ангели, не нещо друго, за което се сещаш/, за да изпълни изискването на Собствения си закон. Сам плаща цената със своите страдания и унижения. Това не ти ли стига?

За да ти стане още по ясно ще ти го кажа с пример, че да го разбереш още по - добре.  Представи си, че пред един съдия доведат детето му , което е хванато в нарушение и той като съдия го осъжда да плати глобата.  Ако сина му не я плати го чака затвор. Но като баща след това,  сваля съдийската мантия и сам плаща цената за свободата на сина си, като вади необходимата сума от собствения си джоб. 

"Които хора сам Бог е създал грешни. "

Къде прочете в Библията, че Бог е създал хората грешни? Там пише:

Битие 1:26  И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; 

Битие 1:31 И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде добро.

Това означава, че човека е създаден праведен. Без грях. Греха навлиза в света след непокорството на първите хора. Но когато разсъждаваш на грешна основа и заключенията ти са неправилни.

"А Бог според теб иска да вземем решение, без да ни е научил да мислим правилно. Или всемогъщият Бог не може да научи децата си да мислят? "

Той иска да се научиш да разсъждаваш правилно, но ти желаеш ли? Позволяваш ли Му? Винаги си избърсваме ръцете с Бог и винаги Той е виновен, ние сме невинни. 

Псалом 94:9 Оня, Който е поставил ухото, не чува ли? Който е създал окото, не вижда ли? space.gif
10 Оня, Който вразумява народите, Който учи човека знание, Не изобличава ли? space.gif
11 Господ знае, че човешките мисли са лъх. space.gif
12 Блажен оня човек, когото Ти, Господи, вразумяваш, И когото учиш от закона Си,

Като някой ученик си, който се оплаква, че учителката не го научила на нищо, но докато си в часовете й се подиграваш, вдигаш шум и разваляш дисциплината в час. Търси вината си в теб, а не в Бог. 

Притчи 12:1 Който обича поправление, обича знание, Но който мрази изобличения е невеж.

Притчи 23:12  Предай сърцето си на поука И ушите си към думи на знание.

Така, че ако искаш знание и мъдрост трябва да намериш правилния извор и да имаш желание за това, защото Бог няма да налее знание и мъдрост на сила. 

И последно. Няма как да мислиш правилно ако нямаш респект и страхопочитание към истинския  Бога. 

Притчи 9:10  Страх от Господа е начало на мъдростта; И познаването на Светия е разум.

Ако не си съгласен с това следва другото, което е противоположно на това: 

Яков 3:15  Това не е мъдрост, която слиза от горе, но е земна, животинска, бесовска;
space.gif

space.gif
space.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

"

Говориш така защото не разбираш същността и природатана Бог. Макар да са три отделни Личности, не означава, че живеят разделно един от друг. И трите личност имат една Божествена природа, която ги обединява и прави едно. Йоан 10:30 30 Аз и Отец едно смеНяма как да кажеш, че Отец не обича Сина си, защото все едно казваш, че Отец не обича Себе си. 

Тези три отделни личности, са ваша измислица.
Моля не приписвай вашите измислици върху Бог.

Цитат

Все едно да кажеш, че ако отрежеш едната си ръка , цялото тяло няма да страда. Дано си ме разбрал. 

"Ти ако обичаш детето си, би ли го пратил на кръста?"

Бих се съгласил да отиде навсякъде, където Бог Го води. Разбира се ще ми бъде мъчно ако загуби земния си живот, но от друга страна ще съм спокоен и  ще имам утеха в това, че един ден отново ще се видим на Небето.

Не казвай голяма дума!
Дори само да се разболее детето ти, ще говориш по друг начин.

Цитат

Да не забравяме, че Исус доброволно даде живота си, а никой никой не Го е накарал на сила:

Исус не дава доброволно живота си и това се доказва от факта, че три пъти отива да се моли в Гетсиманската градина, да го отмине тази участ, и казва, че душата му е прескръбна до смърт, че трябва да умре. Което доказва, че изобщо не желае да умре, ни най-малко пък за някакви си грешници.

Я дай цитат в който казва, че ще изкупи греховете ви със смъртта си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, realno написа:

Божията жертва се явява в това, че сам жертва Себе си/ не животни, не човек, не ангели, не нещо друго, за което се сещаш/, за да изпълни изискването на Собствения си закон. Сам плаща цената със своите страдания и унижения. Това не ти ли стига?

Аха, страдал е няколко дни. Хайде сравни това с вечните страдания в ада. Но дори и в земния си живот много хора страдат далеч повече, отколкото "жертвата", за която пишеш. И това съотнесено с безкрайните възможности на бог си е направо смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 4.07.2019 г. в 14:08, realno написа:

Да предположим, че това, което казваш за мен е вярно,  тогава, защо не отговориш на въпросите ми с факти и по този начин докажеш, че си прав, а аз греша? И преди съм ти казвал, че с лични нападки не става, а само с логични отговори. Сериозно трябва да се замислиш, защо нямаш отговори на въпросите ми

Момко тук няма никакви лични нападки.Кой те е нападнал и с какво?

Ако ти си от онези слабоумни, които смятат, че Бог може да умре, това е съвсем друг въпрос. Такова мнение може да бъде признак само за безмерна и скотска тъпота.

Второ у теб отсъстват елементарни познания и това ти пречи да осъзнаеш два прости факта.Първия е, че отдавна съм опровергал всички твои дивотии и вторият е, че това се вижда от всички.

И ако имаш някакви трудности в интерпретацията на елементарни положения, то няма как да ти се помогне.

Ти повтаряш като латерна и съвсем очевидно пишеш  щуротии.Пример - посочих ти промяна на библейски текст, а ти нелепо възразяваш - ама кой, ама кога, ама колко.Аллах знаел кога и от кого и т.н.

Естествено Аллах знае. но ти тук с Аллах ли комуникираш? Това твоето е налудничевост

Цитат

Да припомня  някои въпросите си, които съм задавал, но няма отговор от вас:

1. Колко книги е съдържала Библията по времето на Мохамед?

2. Ако библията е била променена /според Корана/ кой, кога, къде и защо го направил? Аллах би трябвало да знае отговорите, ако е Бог?

3. Ако Библията е била променена /според Корана/ как ще обясниш съществуването на Еврейския храм през вековете, който е бил изграден точно по библейски инструкции? Какво казва Аллах по този въпрос? 

Още по-малко осъзнаваш и глупостите, които ръсиш относно еврейския храм.Изграден по библейски инструкции.Мда.Изключително любопитно.Сградата била с размери 27/20/14м.

Тази " изключително грамадна сграда" трябва да е била строена от няколко милиона души, защото само писарите били 6000 човека.Работата продължила към 7г.

Вътре били вложени 2600  тона злато и 26000 тона сребро + огромни каменни блокове.Само това стига нормален човек да проумее, че това са литературни преувеличения.

преди 3 часа, realno написа:

Айде пак идиотизми на куб.Бог жертвал себе си.Няма такова овчо слабоумие.Бог, който да бъде унижаван и да страда може да измисли само пълен глупак.Но глупак на ента степен.

Ти дори не знаеш в какво вярват християните и пишеш само собствените си тъпотии.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

Исус не дава доброволно живота си и това се доказва от факта, че три пъти отива да се моли в Гетсиманската градина, да го отмине тази участ, и казва, че душата му е прескръбна до смърт, че трябва да умре. Което доказва, че изобщо не желае да умре, ни най-малко пък за някакви си грешници.

Я дай цитат в който казва, че ще изкупи греховете ви със смъртта си!

Четете и не разбирате. “Гледате и не виждате” казва Библията.

Мистерията на голгота е че, с проливането на кръвта на Бога Христос (не го бъркайте с Абсолюта, Христос е един от боговете на нашата слънчева система) и проникването и’ в земята, неговият Дух, може би част от Него,  е проникнал в Земята и Той е станал Планетарен Дух на земята. Разпрострял е чистото си астрално тяло около земята. Така е прочистил земната аура, която е била задръстена с варварски греховни деяния през онези векове. И ние, когато се прераждаме можем да си строим по-чисти астрални тела. Това е смисълът на “очистването на греховете на човешкия род”, а не че е опростил греховете на отделния човек. Той е нашият Бог, земята е плътното му тяло и буквално е вътре в нас. Това е смисълът на израза „Христос да се роди вътре в нас”.

Ние дословно ядем от тялото на Христос, което е нашата земя. Затова на последната вечеря, разчупвайки хляб е казал, яжте, това е моето тяло и пийте, това е моята кръв.

Исус е човек, дал доброволно физическото си тяло, плътно и етерно, на Богът Христос за мисията му на земята. При разпъването на Исус Христос, умряло е плътното тяло на Исус, има сложно обяснение за състоянието на етерното тяло на Исус във връзка с Второто Пришествие, не мога да го напиша сега. 

Богът Христос страда зазидан като Планетарен Дух на земята, може би затова се е молил на Отца си(също Бог на нашата слънчева система, не е Абсолюта) да го отмине тази участ. Ще бъде там докато човешката еволюция достигне такова ниво, при което няма да имаме нужда от Неговата помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, by_chechi написа:

....трябвало е време новата религия да преодолее Римската империя . А това не става за ден-два.....

Новата религия става офицална религия на Римската империя. Наслдява всички постижения на империята. И какво прави... тъмни векове, инквизиция, горене на вещици, горене на инакомислещи и т.н.

преди 11 часа, by_chechi написа:

....медицината не може да се нарече технологично знание , за да се изтъква за аргумент . В частност , тя пак е насочена "навътре" към човека....Т.е. не следва да се разбира , че "навътре" към човека , изобщо спира своето развитие . Темповете на развитие са по-бавни....и догонващи....

Темповете на развитие на медицината, след като християнството се налага като официална религия в РИ са в обратна посока.  За да догонваш трябва да си изостанал. Става така, че имайки всичкото знание на християнския свят му трябват 1000+ години за да се сдобие пак със същото знание.

От друга страна медицината може да се нарече и технологично знание. Да изпизваш разни илачи е едно, да ти хрумне от какви инструменти се нуждаеш за дадена операция е съвсем друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Гретел написа:

И как да е по друг начин? Библията е прекалено много преправяна, а смисълът на написаното е скрит зад алегории и символи имащи не едно или две значения. 

Хората изопачават всичко, тълкуват символите както им е угодно. Аз лично затова предпочитам оригиналите пред коментарите. В оригиналите винаги се казват нещата по правилния начин и без да се надхвърля необходимото и полезно като знание, с добавяне на ненужни детайли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

И как да е по друг начин? Библията е прекалено много преправяна, а смисълът на написаното е скрит зад алегории и символи имащи не едно или две значения. 

Хората изопачават всичко, тълкуват символите както им е угодно. Аз лично затова предпочитам оригиналите пред коментарите. В оригиналите винаги се казват нещата по правилния начин и без да се надхвърля необходимото и полезно като знание, с добавяне на ненужни детайли. 

ОРИГИНАЛ (Библия, колко е “оригинал” не може да се каже, но това е, друго няма):

Матей 26:26:

И когато ядяха, Исус взе хляб, благослови го и го разчупи, и като го даваше на учениците, каза: Вземете, яжте - това е Моето тяло.

Ясно, дословно, без коментар. Обаче хората не могат да го приемат и търсят символи. Е, както и да е, и така може...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Shiniasu написа:

Намериха се едни ръкописи до Мъртво море, ама... не са "канонични".

Има хора, които директно обвиняват Климент Александрийски в преправяне на текст от Библията, ама има и такива, които го оправдават. Тъврди се, че същият Климент е написал това:

Цитат

Понеже, дори и да казват нещо вярно, който обича истината, не трябва все да се съгласява с тях. Понеже не
всички верни неща са истина, нито тази истина, която изглежда вярна според човешките мнения, трябва да бъде предпочитана пред вярната истина, т. е. според вярата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Гретел написа:

Мистерията на голгота е че, с проливането на кръвта на Бога Христос (не го бъркайте с Абсолюта, Христос е един от боговете на нашата слънчева система) и проникването и’ в земята, неговият Дух, може би част от Него,  е проникнал в Земята и Той е станал Планетарен Дух на земята. Разпрострял е чистото си астрално тяло около земята. Така е прочистил земната аура, която е била задръстена с варварски греховни деяния през онези векове. И ние, когато се прераждаме можем да си строим по-чисти астрални тела. Това е смисълът на “очистването на греховете на човешкия род”, а не че е опростил греховете на отделния човек. Той е нашият Бог, земята е плътното му тяло и буквално е вътре в нас. Това е смисълът на израза „Христос да се роди вътре в нас”.

Ние дословно ядем от тялото на Христос, което е нашата земя. Затова на последната вечеря, разчупвайки хляб е казал, яжте, това е моето тяло и пийте, това е моята кръв.

Исус е човек, дал доброволно физическото си тяло, плътно и етерно, на Богът Христос за мисията му на земята. При разпъването на Исус Христос, умряло е плътното тяло на Исус, има сложно обяснение за състоянието на етерното тяло на Исус във връзка с Второто Пришествие, не мога да го напиша сега. 

Богът Христос страда зазидан като Планетарен Дух на земята, може би затова се е молил на Отца си(също Бог на нашата слънчева система, не е Абсолюта) да го отмине тази участ. Ще бъде там докато човешката еволюция достигне такова ниво, при което няма да имаме нужда от Неговата помощ.

Тези измислици на Щайнер ли са или на Блаватска ?!

Човекът какви ли не глупости може да измисли, и да си вярва в тях!

Единственият източник за живота на Исус е Библията, и в нея не пише нищо подобно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, A.com написа:

.....И какво прави... тъмни векове, инквизиция, горене на вещици, горене на инакомислещи и т.н.

......имайки всичкото знание на християнския свят му трябват 1000+ години за да се сдобие пак със същото знание.

.....Нека да внесем уточнението , че Тъмните Векове са били тъмни за западна Европа ....

.....където са нямали знанието ! ........Да не изразявам по по-твърд начин....:)

В същото това време Византия (и ние) е процъфтявала......:nono:

.................................................

Мъъъничко осветляване : (за повече трябва сериозно четене....)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Тъмни_векове_на_Средновековието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Тези измислици на Щайнер ли са или на Блаватска ?!

Това е от Бейли. Колкото до верността за мен не е важно да коментирам в момента. Това няма да доведе до нищо полезно за никого. Дали е вярно, доколко е вярно - това не е нещо което ще промени действията и стремежите ни чак толкова много. Просто интересна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...